PDA

Pogledaj cijelu verziju : specifikacije server računala



pimp
03-03-2009, 17:43
ovako , za domacu zadacu sam dobio da složim 4 konfiguracije ( do sutra ujutro)
ovako to izlgeda

PRISTUPAČAN SERVER (server za kucne mreže , urede i mala poduzeca. Odlican za dijeljenje datoteka i štampača. Zamjena za peer-to-peer mreže)
OSNOVNI SERVER (server za mala i srednje velika poduzeća. Podržava procese kao što su dijeljenje datoteka , štampača , internet , e-mail i udaljene urede)
SERVER SREDNJE KVALITETE ( server za velika poduzeca. dijeljenje datoteka , štampača , aplikacija na internetu. Zaštita podataka i kritičnih informacija)
NAPREDNI SERVER (idealan za velike korporacije. Srednje velika baza podataka , izmjena poruka i e-pošte unutar korporacije , trgovina na mreži itd.)

sad za svaki od tih trebam složiti konfiguraciju , ove stvari trebam ,
SDIZAJN KUĆIŠTA , PROCESOR , CASH MEMORIJA , FSB , RADNA MEMORIJA , BROJ UTORA ZA RAM , KOLIČINA HDD , TIPOVI HDD , MREŽNO SUČELJE , CIJENA



to mi je zadaća , znam da je retardirana al to je profesor smislio to i sad nas hebe s time , a neznam kakvi su kompovi za to , može i neki link ako imate stranicu pa bih ja složio nekakve gluposti...

Sickmanno1
03-03-2009, 18:11
Znaci u konfiguracije nestavljam...DVD-RW, PSU, GPU itd? Nekak mi nema smisla :?

pimp
03-03-2009, 18:15
ocito , ni meni nema smisla baš al profesor zeli nesto revoluciarno da uvede , ja bih znao sloziti jednu konfiguraciju ovu normalnu sto se kupuje u trgovinama za kucnu upotrebu , al neznam ove ostale

NITROS
03-03-2009, 18:27
Odi lijepo na stranicu od IBMa, HPa i slicnih proizvodaca. Odes pod enterprise solution i izaberes server koji ti odgovara. Poslozeni su ti po cijeni, po mogucnostima, po velicini tvrtke i slicno.
Najbolje i najjednostavnije rješenje.

Svinjoguz
03-03-2009, 20:55
Znaci u konfiguracije nestavljam...DVD-RW, PSU, GPU itd? Nekak mi nema smisla :?
Sickmanno...jel ti znaš da se osim za igre i filmove kompovi upotrebljavaju i u druge svrhe :D ?
pa normalno da ti netreba GPU za dijeljenje printera...tu se gleda pouzdanost sustava i njegova zaštita, količina rama i mrežni diskovi...

@pimp NITROS je sve rekel .. evo ti link da se ne mučiš http://www.mikronis.hr/shop/category.asp?catid=21

mamlaz
03-03-2009, 21:02
OMG Fuad! :rotfl:
Kakvih se sve gluposti neće dosjetiti! :rotfl:

pimp
03-03-2009, 21:36
OMG Fuad! :rotfl:
Kakvih se sve gluposti neće dosjetiti! :rotfl:


a prolupao je jbg ,

tnx nitros i svinjoguz , moze lock topika , našao sam sta mi treba na IBM-ovim stranicama

NITROS
03-03-2009, 21:36
Np :) I drugi put.

Sickmanno1
03-03-2009, 22:37
Znaci u konfiguracije nestavljam...DVD-RW, PSU, GPU itd? Nekak mi nema smisla :?
Sickmanno...jel ti znaš da se osim za igre i filmove kompovi upotrebljavaju i u druge svrhe :D ?
pa normalno da ti netreba GPU za dijeljenje printera...tu se gleda pouzdanost sustava i njegova zaštita, količina rama i mrežni diskovi...

@pimp NITROS je sve rekel .. evo ti link da se ne mučiš http://www.mikronis.hr/shop/category.asp?catid=21

?

A gdje ces spojiti komp ako nemas VGA karticu? Omg...isto tako treba i kvalitetno napajanje jer server ce raditi vjerovatno 24/7..

NITROS
04-03-2009, 10:06
Znaci u konfiguracije nestavljam...DVD-RW, PSU, GPU itd? Nekak mi nema smisla :?
Sickmanno...jel ti znaš da se osim za igre i filmove kompovi upotrebljavaju i u druge svrhe :D ?
pa normalno da ti netreba GPU za dijeljenje printera...tu se gleda pouzdanost sustava i njegova zaštita, količina rama i mrežni diskovi...

@pimp NITROS je sve rekel .. evo ti link da se ne mučiš http://www.mikronis.hr/shop/category.asp?catid=21

?

A gdje ces spojiti komp ako nemas VGA karticu? Omg...isto tako treba i kvalitetno napajanje jer server ce raditi vjerovatno 24/7..

Za servere se kupuju gotova rješenja. Ne slažu se tu neke konfiguracije iz običnih dućana.
Matične za servere najčešće imaju već intergriranu grafu koja služi za prikaz slike i nije potrebno uzimati još dodatnu karticu.
Napajanja koja idu u servere su drugačija napajanja koja imamo u normalnim kompovima, skuplja su i neka se mogu i hot swapati. Da ne govorim da imaju sve moguće zaštite od prenapona i slicno.

Tako da sickmanno nemoraš se truditi sa slaganjem, jer su tu već gotova rješenja.

Sickmanno1
04-03-2009, 10:25
Ali ako je u pitanju pristupacan server cemu nesto bolje od low end konfe? Pa neces za malo poduzece, tj. kucni server kupiti gotovo rijesenje od 15 somova kuna :/

I zasto se server ne bi radio sam? Da te ne bi slucajno ispao 20% jeftinije?

Ko da sam neznam staviti maticnu od 5k kuna koja podrzava 2 Xeon procesora i koja ima 8 DIMMs itd....

NITROS
04-03-2009, 11:09
Gledaj sickmanno, ti ne placas samo hardware kod tih servera, vec i samu podrsku. Oni ti isti dan dodu zamjeniti sto god treba, da ne govorim da ako ode disk, za par sati imas isti takav novi u kompu jer salju ultra brzom postom. Imas ogromnu garanciju i podrsku koja valja. Zbog toga su gotova rjesenja najbolja.
Znam recimo u firmi imamo par IBMova i HPa , svaki dio na IBM, pa cak i kljucic ima svoj broj. Strgas vrata, posaljes mail sa porukom "Treba mi dio 1234 i taj dio ti dolazi isti dan, ovisi kako se dogovori, postom". Zbog toga su ta rjesenja toliko skupa. Podrska je u firmi je najvaznija. Nemoze si tvrtka dopustiti da im ne radi server jedan dan.

Sickmanno1
04-03-2009, 11:24
Primljeno na znanje...samo sto sam dosad radio u 2 firme koje broje vise od 100 ljudi. Serveri su im koma u najmanju ruku. Covjek zaduzen za taj server je iz Zagreba i treba mu jedan dan da dode do nas (70km). U meduvremenu se javljaju problemi i cijela firma stoji jer zbog nefunkcijalnosti mreze iz komercijale ne bogu doci nalozi na CNC strojeve koji obraduju u mom slucaju PVC stolariju. Takoder covjek zaduzen za taj server ima lijepu satnicu od 70 eura :). Pa ga ti zovu da ti dode popraviti softwerski kvar koji zna popraviti svatko ko se imalo kuzi u podesavanje TCP/IP-a. (O da popravio sam, onak sam sam resetirao server i sve je radilo a ovi tupsoni iz firme bi zvali covjeka zbog takve sitnice :( )

I ja opet pitam, cemu ici za gotovo rijesenje ako je u pitanju pristupacan server za kucnu upotrebu ili manja poduzeca koji ce imati spojena 4 kompa u tu mrezu?

NITROS
04-03-2009, 21:26
Mi imamo navision pa si ti misli koliko kosta poziv za pomoc da ti oni nesto promjene u bazi podataka.
Evo moj stari ima isto par firma i nisu nam serveri koma.

Za skroz mala poduzeca gdje ce biti 4 racunala bi i jedan desktop bio odlican ko server. Nemoramo uopce razmisljati o serverskim komponentima tak da ajde to se isplati za raditi sam, bez da se ide na gotova rjesenja.