PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hmm...komp nece palit...wtf??



miska10
03-03-2009, 16:21
Pozdraw swima....imam owakaw problem...
-Komp se nece uwijek upalit....
-Pritisnem gumb.......ono..sustaw se pokrene..monitor ne radi, kao da niti nisam pokr sustaw....samo nakon nekoliko trenutaka počne da pišti po nekoliko sekunda, pa stane..i opet tako....wtf??...onda kad pokrenem par puta, ono.."proradi", do onog bootanja, pa mi pise nekakaw :"system boot failure, insert system disk and press enter".....wtf??
-kad ono ja ga opet moram da restartam...te onda swe normalno proradi....i tako uwijek kad ga palim...moram se hebat nekoliko minuta da se normalno dignu winsi....wtf?? :shock:
_konfa je dolje nawedena....komp je kupljen pred 1god....dosad nikakwih problema...a taj se jawio jucer...

....e sad, ako ko zna...plis help.... :?

cham3leon
03-03-2009, 17:04
Matična te zajebava. Ako na kraju uspiješ podignut winse, znači da ipak donekle radi, ali ima neki problem. Možda je stvar i u BIOS-u, ali mislim da bi onda trebalo ispisat poruku da ne može naći BIOS. Enivej, kupnja nove matične bi trebala rješiti stvar.

miska10
03-03-2009, 17:59
A koji bi mogao bit razlog??...

btw-mislim da imam jos garancije..pa...bum kuciste odnio u ve-mil...pa cemo vidjet...

cham3leon
03-03-2009, 18:14
Razlog, ha, može ih biti bezbroj. Prvo šta mi pada na pamet je da ti je grom hrknuo, a nisi komp iskopčao. Kad je meni otkazala matična nedavno, lik koji je popravljao je rekao da misli da je preopterećenje nekako došlo od modema.

zoky
03-03-2009, 19:32
Probaj ištekati kablove koji idu u hard malo ih prpuši i nazad iz prištekaj....

imao sa točno takav problem prije 2-3 mjeseca i riješio sam ga tim načinom.
Ako niti to ne upali onda izvadi bateriju, i nakon toga problem bi se morao riješiti.

A ako niti onda ne upali vjerojatno je problem ili u matičnoj ili disku, pa odnesi na servis! :(

cham3leon
03-03-2009, 19:49
Ako šalje bip-signale, to je znak da je nešto shebano na razini matične. Da mu je na HDD problem, prilikom paljenja bi mu pisalo da ne može pronaći HDD ili tako nešto.

zoky
03-03-2009, 20:01
Velim ti da sam imao takav problem i pisala mi je ista rečenica...
Nakon što sam malo propuhao kabele apravio restart BIOS-a sve radi normaln i nema problema

Koje bip signale ti šalje?? Koliko traje i kakvi su? Jedino što još može ulazi u tvoj problem je memorija...pa provjeri i to! :wink:

miska10
03-03-2009, 22:35
Sada više ne šalje nikakwe beep signale..samo jednom je...pa sam se odmah uplašio.....
-sada jednostawno pc radi...cujem kako se dizu winsi, ali nema nikakwe slike na monitoru...i to je to...a kada ga nekoliko puta ugasim/upalim..pise ona doticna recenica...te poslije restarta normalno radi...sve do gasenja racunala..onda opet isti problem....
-..nego,,,..kako da restartam bios ili sta, koju bateriju nek izvadim???

C
03-03-2009, 22:58
Nisam u toku, ne da mi se čitati, ali da samo iznesem mišljenje i potencijalno riješenje.
Otvori kućište, iskopčaj ga iz struje, jednu jedinu bateriju na matičnoj izvadi, pročačkaj sve utore jeli sve dobro sjelo, vrati bateriju i upali PC, te osluškuj HDD, moguće da je riknuo.

C
03-03-2009, 23:02
Ako šalje bip-signale, to je znak da je nešto shebano na razini matične. Da mu je na HDD problem, prilikom paljenja bi mu pisalo da ne može pronaći HDD ili tako nešto.
VHDD-e može detektirati, ali ih neće vrtiti, tj. neće ništa s njih moći čitati/pisati, itd., moći će ih samo detektirati. Kada detektira HDD, onda čita iz čipa na HDD-u, a kada ga vrti, onda vrti ploče, he, he, blago rečeno, jel', čisto da skužiš kako su to dvije stvari. VHDD stavi horizontalno i neće ti raditi, a u BIOS-u i svugdje će ga detektirati u savršenom stanju.

miska10
04-03-2009, 20:34
eh....izvadio bateriju..stawio ju ponowno te za sada radi... :D

miska10
05-03-2009, 22:28
Nisam htio da bzvze otwaram nowu temu, pa cu ovdje postat problem....
-E sad... svako malo mi se gubila slika na monitoru, pomijesale se boje, titralo je po nekoliko sekunda.,,pisalo mi neka upozorenja da mi nesto driveri zezaju..pa sam....nasnimio originalne drivere od grafe...i swe je bilo oke...reko, idem ja malo da se napucam na cod4 online...i...baci restart...mozda slucajno...ali..probam ja i druge igre ..isti problem svugdje...wtf???...a bacalo mi restart ponekad i s starim driverima..al..samo sad u zadnje wrijeme....u proteklih 3 dana,,, :? :twisted:

cham3leon
05-03-2009, 22:38
Samoinicijativno restartanje može značiti pregrijavanje, bar koliko ja znam. Nisam inače nešto imao problema s tim.

Objasni malo podrobnije ove grafičke anomalije. Je li ti se slika lomila, i je li se PC restartao tokom toga, ili je to bilo nakon šta si instalirao drivere?

miska10
05-03-2009, 22:43
pa lomila se....mijesale boje i to...pa je bilo opet oke...i tak..nekad nije..pa sam ga morao restartati...ali nije se sam restarta nikad..u toj situaciji..nego samo kad sam pokrenuo neku igru....odnosno...prije nego sam nasnimio owe drivere, originalne....kad sam imao problem sa slikom...komp se restartao nakon par minuta igranja...a sada nakon snimanja owih drivera.. cim pokrenem igru..kad se pojawi crni zaslon, komp se restarta... :?

ali kazem..to se pocelo desawat proteklih dana..nakon sto sam rijesio stari problem...

cham3leon
05-03-2009, 22:48
Ja sam dežurni za taj problem na ovom forumu :D

Bit će da ti se grafa pregrijava. To bi se onda valjda uklopilo u priču o restartanju. Ugl, kad ti slika počne trzati i lomiti se, izađi iz igre da ne pofrigaš grafu i pošalješ je u vječna lovišta, kao što je bio slučaj kod mene i još jednog na forumu.

Naravno, alternative isto dolaze u obzir, restartanje kompa, ne znam, možebit i da te memorija zaebava, ali prvi scenarij mi se nekako ljepši čini. :)

miska10
05-03-2009, 22:52
Nee..nisam waljda dobro objasnio.....slika se nije lomila tokom igranja...nego tokom nekog dr rada na racunalu......a tokom igranja nekoliko minuta, komp se restartao.....A SADA, nakon sto sam nasnimio originalne drivere...slika se wise ne lomi....nema tog problema wise.....sad je problem sto kad udjem u bilo koju igru, komp se odmah restarta...samo to je problem..a videe i ta sranja mogu gledat..samo ne mogu igrat.... :(

cham3leon
05-03-2009, 22:57
Ok, onda moramo postaviti novu dijagnozu. Memorija je još uvijek u igri - ruše li ti se ponekad programi poput web browsera, i sl.?

miska10
05-03-2009, 23:01
da..mozzila mi se zna srusit par puta na dan...a i jawlja mi neka sranja, ponekad kad upalim komp, u wezi win explorerom, da postoji neki problem, pa da je radi sigurnosti iskljucen...hmmm....to se sve jbn pocelo desavat tokom proteklih dana...jbt..ima problema ko u prici....ali, sta bi to imalo weze s owim??...

cham3leon
05-03-2009, 23:14
Znači da RAM vjerojatno gubi napon i briše se (nakon čega pretpostavljam slijedi restart).

Ne znam šta da ti kažem, provjeri tu memoriju, ne znam stvarno što bi drugo bilo, za početak izvadi svu memoriju pa je opet vrati nazad, i pritom očisti slotove od prašine ako je ima.

miska10
05-03-2009, 23:17
ok...budem sutra...pa jawim onda....pa nedawno sam kupio jos 2 gige rama, imao sam 2....pa je mozda problem u tim nowim...

cham3leon
05-03-2009, 23:18
Ne znam, možda. Probaj samo s jednim kexom ili nešto. Ugl, mislim da bi to trebao biti problem.

C
05-03-2009, 23:19
"...4X DDR2 1GB (800mhz),kingmax..."
-Dali uopće ima sve iste RAM pločice?

cham3leon
05-03-2009, 23:38
Misliš da može biti do toga?

Ili je možda stavio u različite slotove?

C
05-03-2009, 23:52
Pa ako nije do toga, onda je do tehničkog kvara. Sjećaš se? :) Ide se po redu. :D
Prvo software, pa hardware. Sa softwareske strane RAM ne radi i ne može ga se porpaviti. A s hardwareske strane, prvo ideš na restart BIOS-a, Clear CMOS, provjeravanje kablova, provjeravanje RAM pločica, čiščenje prašine, provjeravanje RAM pločica, kakve su im latencije, radni taktovi i sl. I ako je to sve OK, znači da je tehnički pokvarena neka od pločica RAM-a, MBO ili CPU, a možda i bridge na MBO-u. Pa ako proradi s nekim ispravnim RAM-om, nema sumnje, RAM počiva u miru Božijem, a ako ni s tuđim i/ili dobrim i ispravnim RAM-ima ne radi, onda je do MBO-a najvjerojatnije. CPU je već malo teže, ali moguće, jer se CPU veže preko MBO-a na RAM. Pa ako CPU i RAM nisu usklađeni, dolazi točno do takvih problema. Ehh, sada, dali je to s tehničke ili programske strane, rekao sam kako otkriti.

cham3leon
06-03-2009, 10:38
Mislim da je sve rečeno :D

Razzarach
06-03-2009, 18:13
evo da ja ne otvaram novu temu
slika mi se lomi u crysis warheadu
šta bi mogao bit razlog

cham3leon
08-03-2009, 17:11
Pročitaj postove gore, probaj zaključiti što bi moglo biti. I navedi još detalja.