PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ogroman problem



blue-gs
02-03-2009, 22:13
Postovana pc nacijo,ovo je ispovijest jednog ocajnog gamera,na rubu zivcanog sloma zato molim da imate obzira! Nego,kupio ja geforce 9800gt,potrosio nesto malo manje od pola kukavne place i ono ....nista...u biti i bude nesto ali nekih 15-20 min-kako kad! uglavnom igram normalno neku igru i odjednom je smrzne i uglavnom moram resetirati,nekada uspijem izaci uz ctrl-alt-delete i tad se normalno mogu vratiti u igru! Formatirao sam hard, kupio ocz napajanje od 500w, selio se po cijeloj kuci u nadi da je do uticnice,promjenio 5 monitora..povecao okrete ventilatora misleci da se pregrijava (dok je igra upaljena prosjek je 60c), nove drivere s nvidine stranice cim instaliram i restartam zapne na onoj welcome stranici ,mjenjao rezoluciju...STO JOS DA COVIJEK POKUSA? btw. pes 09 igram dan i noc bez problema ,Brothers in arms,nba09,assasin creed ne mogu ni do kraja nekog nivoa dogurati...HEEELP

Dual core 2200
3gb ram
bus type:Pci-express 1.0 (na kartici pise da bi trebala 2.0) al procitao sam da to nije neki problem
ocz 500w

mamlaz
02-03-2009, 22:15
Meni se čini da je stvar u igri.. Stavi novi patch... i kupi original...

blue-gs
02-03-2009, 22:17
ali na tri igre ista stvar? a na staroj grafi radile bez problema

mamlaz
02-03-2009, 22:19
jesi stavio svježe windowse? ako nisi, jesi dobro očistio stare drivere i registre?

Ivan_87
02-03-2009, 22:19
ali na tri igre ista stvar? a na staroj grafi radile bez problema

ja sam imo problem sa gigabyte 9800GT nakon 20min se pregrijavala i isti problem ko tebi ..

sad je zamjenjena i radi ok ..

o kojoj ploči je točno riječ ?

blue-gs
02-03-2009, 22:29
formatirao sam hard i inst win( pretpostavljam da se formatiranjem brisu stari driveri? ) mislim da kod mene nije problem pregrijavanja,podigao sam broj okretaja ventilatora i sad mi se drzi na 60c sto je nista za tu karticu.
kad mi zablokira sliku onda mi i zvuk nekako jako zuji!
ploca msi p965

mamlaz
02-03-2009, 22:44
Zuji ili zaštekava?
Jesi OC-ao procesor?

Daj navedi točno model procesora, ploče i svega ostalog... Mislim, neki dan sam razbio kristalnu kuglu pa ne mogu predvidjeti šta ti imaš...

Karlo_from_Bjelovar
02-03-2009, 22:45
probaj updateat bios na MBO...

ako ni to ne pomogne, ovo mi smrdi na sfuckanu memu...

mamlaz
02-03-2009, 22:55
Meni se čini da CPU ne dobiva dovoljno napona... Kod nekih ploča ako je CPU-U na "auto", dobija 1.30V napona, dok recimo jedan 6000+ treba min 1.45V...

Sickmanno1
02-03-2009, 23:03
Meni se čini da CPU ne dobiva dovoljno napona... Kod nekih ploča ako je CPU-U na "auto", dobija 1.30V napona, dok recimo jedan 6000+ treba min 1.45V...

Salis se? :(

mamlaz
02-03-2009, 23:07
Ne šalim se.. Razmisli malo... Ako mu slika zablokira i zvuk počinje štekati kao na potrganoj ploči samo u bržem intevalu, proc je nestabilan.
A zašto i nebi bio, kad stara grafa (koju nije naveo) nije jela taj proc...

9800 pojede 2.2GHz, i ne može ju nafilati do kraja...

Sickmanno1
02-03-2009, 23:19
Ok...ajmo prvo razjasniti ovo sa auto, jer nekuzim ovo sto si rekao da je na nekim plocama auto na 1.3V :/. Jer ploca koliko god da je losa dat ce napona procesoru na auto koliko mu treba ili VISE, ali nikad ne manje...Zato je bolje postaviti voltazu procesora rucno (navodno). Ali opet vecina maticnih radi Vdrop, tak je po meni nepotrebna zezancija...

Nadalje...onak 99% sam ziher da nije problem u procesoru, jer covjeku PES09 (koji bogami nije nezahtijevan na high postavkama) radi normalno dok mu 3 igre nece raditi duze od pol sata. I sad bi te ja pitao kakve su sanse da je u pitanju procesor, kad ga je PES09 moze koristiti do kraja?

Uostalom, ja bi predlozio covjeku da pokrene recimo 3dMark 06 i da vidi da li ce se komp smrznuti na djelu gdje je pod testom CPU ili GPU.

Inace slazem se sa Karlom, updejt BIOS-a napraviti i pokusati smanjiti frekvenciju memorije u RivaTuneru jel mi simptomi smrde na rame na samoj grafickoj....

mamlaz
02-03-2009, 23:32
Netočno, ako staviš na auto, neće svaka ploča dati koliko treba.. Osobito starije sa nForce chipsetima...
Dati brisbonu 1.3V napona je nedovoljno...
I tip još uvjek nije odgovorio koja je ploča, koji procesor...
Tako da mogu samo nagađati... A 3D markt ti neće reći dali je CPU ili VGA, jer pri svim testovima je CPU opterećen do bola, samo u CPU testovima VGA ne računa poligone... Dakle može krešati u prvom testu i ti bi rekao "VGA", što ne mora biti nimalo točno...

I još je tip pitan "jeli proc OC-an".. Sad zamisli OC-an proc, mali napon, i dođe ti grafa koja taj proc pojede... PES 9 je smiješan što se tiče opterećenja...

Dakle vjerovatno premali i nestabilan napon (neg provjeri kondezatore na ploči).

I šta se pušeš, tip ne zna koju ploču ima, a kamoli da će flashati bios.. To je za njega star wars...

Feanor
02-03-2009, 23:35
Pa ima na netu milion guidova kako flashat bios(ja mislim da je čak i jedan u PCP-u bio), a ako zeli raditi na vlastitu odgovornost, zašto ne???

Hidraulicar Kreso
03-03-2009, 10:40
Postovana pc nacijo,ovo je ispovijest jednog ocajnog gamera,na rubu zivcanog sloma zato molim da imate obzira! Nego,kupio ja geforce 9800gt,potrosio nesto malo manje od pola kukavne place i ono ....nista...u biti i bude nesto ali nekih 15-20 min-kako kad! uglavnom igram normalno neku igru i odjednom je smrzne i uglavnom moram resetirati,nekada uspijem izaci uz ctrl-alt-delete i tad se normalno mogu vratiti u igru! Formatirao sam hard, kupio ocz napajanje od 500w, selio se po cijeloj kuci u nadi da je do uticnice,promjenio 5 monitora..povecao okrete ventilatora misleci da se pregrijava (dok je igra upaljena prosjek je 60c), nove drivere s nvidine stranice cim instaliram i restartam zapne na onoj welcome stranici ,mjenjao rezoluciju...STO JOS DA COVIJEK POKUSA? btw. pes 09 igram dan i noc bez problema ,Brothers in arms,nba09,assasin creed ne mogu ni do kraja nekog nivoa dogurati...HEEELP

Dual core 2200
3gb ram
bus type:Pci-express 1.0 (na kartici pise da bi trebala 2.0) al procitao sam da to nije neki problem
ocz 500w

ja sam imao isti problem i promijenio skoro sve komponente u računalu, i bilo je do drivera.

Blacky_123
03-03-2009, 11:21
Nekak mi vise vuce da je u memoriji problem
Probaj posudit od nekog memoriju i onda isprobaj
Ako se i dalje restarta, probaj stavit omega drivere

blue-gs
04-03-2009, 19:40
povecao sa mbrzinu ventilatora i smanjio sam frekvenciju memorije!dal je trebam smanjiti na svim onim low3d, 2d, performance 3d i za koliko otprilike?-zasad kad sam to napravio radi ali necu se jos ponadati jer svaki put kad se ponadam ispadne zaje....

blue-gs
04-03-2009, 20:02
sickmanno smanjio sam frekvenciju i sad mi radi assasin creed na 1280-1024 rezoluciji i najvecim detaljima! evo igram vec nekih 40min i nista(zasada) HVALA TI PUNO!!! p.s -sto to znaci?da mi grafa ne valja ili...? i hoce li smanjenjem frekvencije biti slabije performanse?

Ivan_87
04-03-2009, 20:43
sickmanno smanjio sam frekvenciju i sad mi radi assasin creed na 1280-1024 rezoluciji i najvecim detaljima! evo igram vec nekih 40min i nista(zasada) HVALA TI PUNO!!! p.s -sto to znaci?da mi grafa ne valja ili...? i hoce li smanjenjem frekvencije biti slabije performanse?

multi minimalno

blue-gs
04-03-2009, 21:08
a da nosim grafu natrag jer mi je jos pod garancijom ili da tako sibam?

mamlaz
04-03-2009, 21:24
a da nosim grafu natrag jer mi je jos pod garancijom ili da tako sibam?
tako je.. ti si svoju garanciju platio i ne treba ti poluispravan proizvod koji će s vremenom biti još gori..
idi po novu, to je tvoje pravo.. ako budu srali "20mhz to ti je niš", onda ti njima reci da ćeš se javiti udruzi potrošača da provjeriš dali moraš dobiti ono što si platio..
da vidiš kako će ti donesti novu... još će ti ćevape platiti...

blue-gs
04-03-2009, 21:37
pravo zboris, picim ja sutra to vratit! hvala svima na pomoci