PDA

Pogledaj cijelu verziju : Cryostasis: Sleep of Reason



Bara
27-02-2009, 20:55
Mislim da ova igra zavrijeđuje temu u kojoj bi se diskusiralo o njoj. Za sve koji nisu upućeni, Cryostasis: Sleep of Reason je nova horror-pucačina vremenski i radnjom smještena 1968 na " Nuclear Ice breakeru " prepunom nekakvom vrstom mutiranih ljudi. Ljudi su u toj velikoj nasukaloj na ledu olupini prošli kroz nekakve promjene koje su ih pretvorile u nekakvu vrstu mutiranih-zombi-stvarčica :), a protagonist je poslan na brod da bi ga malo istražio, i tu se upuštate u vašu pustolovinu.

http://www.gamespot.com/pc/action/cryos ... sult;img;0 (http://www.gamespot.com/pc/action/cryostasissleepofreason/index.html?tag=result;img;0)

Naime, igra koristi jako zanimljiv sustav zvan " Mental Echo " koji glavnom liku omogućuje ulazak u misli mrtvim ljudima te mjenjanje njihove prošlosti što će i utjecati na njegovu sadašnjost. Inovativna stvar, jako mi se igra svidjela.

kikl0p
27-02-2009, 21:32
brijem da ima tema
i da, igra je fail

Bara
28-02-2009, 14:36
Ma nije igra Fail uopće, daj nije valjda da je nitko nije igrao pa da ne može napisati par riječi???

Aral
28-02-2009, 17:23
kvazi bioshock wannabe...neznam, moglo bi biti dobro a opet; checkirat cu kad cu imat vremena

Bara
28-02-2009, 18:26
E a baš je u tome stvar. Ja sam je zaigrao u nadi da će ovo bit Wanna be Bioshock ali ispalo je da je to potpuno drugačija i zasebna te originalna igra. A takve Ukrajinci u zadnje vrijeme i samo rade, što je jako pohvalno...

W3DR4N
28-02-2009, 19:17
kvazi bioshock wannabe...neznam, moglo bi biti dobro a opet; checkirat cu kad cu imat vremena

-cryostasis je najavljen prije bioshocka
-nemaju niti jedan isti element gameplaya ili radnje


Cryostasis je još najsličniji Penumbri, samo dosta bolji.

Bara
28-02-2009, 19:31
kvazi bioshock wannabe...neznam, moglo bi biti dobro a opet; checkirat cu kad cu imat vremena

-cryostasis je najavljen prije bioshocka
-nemaju niti jedan isti element gameplaya ili radnje


Cryostasis je još najsličniji Penumbri, samo dosta bolji.


WEDRAN, MY MAN!!! :D Upravo to!

Raz
28-02-2009, 19:58
Igru nisam još isprobao, ali budem. Izgleda primamljivo :)

Hidraulicar Kreso
28-02-2009, 20:23
meni je cryostasis odličan, najviše zbog atmosfere koju pruža. Stvarno se osjeća samoća i napuštenost broda. Svemu tome još čar pojačava što nemate zdravlja, nego jedini mjerač je toplina, morate se grijati, i onda još k tome kada vas proganjaju zombiji, odlično je.

W3DR4N
28-02-2009, 20:26
Bari se očito dopada, pa traži istomišljenike.
Aj, komentar dva.

Igra dolazi iz malog ukrajinskog razvojnog studija, pa bih rekao da je neovisno o kvalitete u startu osuđena na predrasude i neuspjeh.
Sličnu je sudbinu imao i Stalker, koji je unatoč superiornoj kvalteti često dobivao manje ocjene od prolaznih, površnih i plitkih shootera poput zapadnjačkog Timeshifta, Praya, Bioshocka, FEARa i drugih.

Cryostasis je tehnički perfekcionistička igra, s odličnim i inovativnim pristupom gameplayu.

Kompletno zdravlje glavnog lika je prezentirano kroz sustav topline.
Ukoliko se nalazite u izuzetno hladnoj prostoriji, stupanj topline, odnosno zdravlje će vam polako opadati do premrzavanja.
S druge strane, u zagrijanim i toplim prostorijama, zdravlje će vam se regenerirati do te mjere koliko je u istoj prostoriji toplo.
Osim toga, zdravlje će vam osim nepogodne okoline moći oduzeti i sami neprijatelji, pa bih rekao da je igra vrlo teška i napeta.

Mental Echo o kojem se puno priča je rekonstrukcija sjećanja pomrlog osoblja tankera, kroz koje možete ispraviti njihove greške u administraciji i ophoćenju, pri čemu će se promijeti neki događaj u sadašnjosti, naučiti dio priče ili čak pojačati svog lika.

Kad sam pričao o tehničkoj prezentaciji, mislio sam prvenstveno na audio vizualnu podlogu.
Grafika u igri je toliko detaljna i napredna da čak i dugo vremena prvo pozicionirani Crysis dolazi u upitan položaj.
Efekti leda i vode u igri su odrađeni na stupnju za koji će drugim proizvođačima trebati barem još 3-5 godina da ga implementiraju u svoje naslove.

Recimo jedna situacija. Dođete u hladnu prostoriju, gdje se po zidovima nakupio tanki sloj poledice. Upalivši peć, osim što je ista pružila nevjerojatno meke dinamičke sjene svih objekata, led na zidovima se počeo prirodno topiti i curiti, voda je počela kapati s okolnih objekata sve dok nije postalo toliko toplo da se u potpunosti osušila.
Počne li curiti po likovima, znači dinamičkim objektima, ulijevati će se u svaku poru, procjepe i niz obline.
Grafički dragulj je i efekt snijega gdje svaka pahulja ima vlastitu putanju i nije skriptirana animacija.
Jedna od grafički najimpresivnijih igara na računalima.
Naravno, to će tražiti trojezgreni ili četverojezgreni procesor i grafičku novije generacije, ne želite li gledati slide show ili low detalje.

Igru gotovo i ne bih nazvao FPS-om, već avanturom iz prvog lica, koji zahvaljujući težini i fantastičnoj atmosferi nudi daleko veći horror efekt od novog i promašenog FEARa.


edit: nabacio bih koju sliku, ali svu ljepotu grafike će ubiti jpeg kompresija
Inako je najbolje da pričekate novi PCPlay u kojem slike imaju nekoliko stotina točkica po inču. :)

Bara
28-02-2009, 20:35
Ej WEDRANE STANI, KOJI JE TEBI K!!!! Ma daj, da si tako dobro skužio igru, i da si tako dobro pohvalio ovo prema mnogima gledano SRANJE... Ovo sam ja sve mislio napisati u recenziji, majke mi :D, ne vjerujem da sam našao takvog istomišljenika da se podudaramo u svakoj rečenici koju sam ja htio napisati o ovoj igri. Ovo me sada baš razveselilo...

Hidraulicar Kreso
28-02-2009, 20:42
Bari se očito dopada, pa traži istomišljenike.
Aj, komentar dva.

Igra dolazi iz malog ukrajinskog razvojnog studija, pa bih rekao da je neovisno o kvalitete u startu osuđena na predrasude i neuspjeh.
Sličnu je sudbinu imao i Stalker, koji je unatoč superiornoj kvalteti često dobivao manje ocjene od prolaznih, površnih i plitkih shootera poput zapadnjačkog Timeshifta, Praya, Bioshocka, FEARa i drugih.

Cryostasis je tehnički perfekcionistička igra, s odličnim i inovativnim pristupom gameplayu.

Kompletno zdravlje glavnog lika je prezentirano kroz sustav topline.
Ukoliko se nalazite u izuzetno hladnoj prostoriji, stupanj topline, odnosno zdravlje će vam polako opadati do premrzavanja.
S druge strane, u zagrijanim i toplim prostorijama, zdravlje će vam se regenerirati do te mjere koliko je u istoj prostoriji toplo.
Osim toga, zdravlje će vam osim nepogodne okoline moći oduzeti i sami neprijatelji, pa bih rekao da je igra vrlo teška i napeta.

Mental Echo o kojem se puno priča je rekonstrukcija sjećanja pomrlog osoblja tankera, kroz koje možete ispraviti njihove greške u administraciji i ophoćenju, pri čemu će se promijeti neki događaj u sadašnjosti, naučiti dio priče ili čak pojačati svog lika.

Kad sam pričao o tehničkoj prezentaciji, mislio sam prvenstveno na audio vizualnu podlogu.
Grafika u igri je toliko detaljna i napredna da čak i dugo vremena prvo pozicionirani Crysis dolazi u upitan položaj.
Efekti leda i vode u igri su odrađeni na stupnju za koji će drugim proizvođačima trebati barem još 3-5 godina da ga implementiraju u svoje naslove.

Recimo jedna situacija. Dođete u hladnu prostoriju, gdje se po zidovima nakupio tanki sloj poledice. Upalivši peć, osim što je ista pružila nevjerojatno meke dinamičke sjene svih objekata, led na zidovima se počeo prirodno topiti i curiti, voda je počela kapati s okolnih objekata sve dok nije postalo toliko toplo da se u potpunosti osušila.
Počne li curiti po likovima, znači dinamičkim objektima, ulijevati će se u svaku poru, procjepe i niz obline.
Grafički dragulj je i efekt snijega gdje svaka pahulja ima vlastitu putanju i nije skriptirana animacija.
Jedna od grafički najimpresivnijih igara na računalima.
Naravno, to će tražiti trojezgreni ili četverojezgreni procesor i grafičku novije generacije, ne želite li gledati slide show ili low detalje.

Igru gotovo i ne bih nazvao FPS-om, već avanturom iz prvog lica, koji zahvaljujući težini i fantastičnoj atmosferi nudi daleko veći horror efekt od novog i promašenog FEARa.


edit: nabacio bih koju sliku, ali svu ljepotu grafike će ubiti jpeg kompresija
Inako je najbolje da pričekate novi PCPlay u kojem slike imaju nekoliko stotina točkica po inču. :)

ja bih se samo uhvatio napisane rečenice da je za igru potreban trojezgreni ili quad core procesor i grafička novije generacije što je po meni GTX 2XX ili RAdeon HD 48XX. Naravno da treba za visoki framerate, ali maksimalni detalji se mogu natjerati i na nekoj prosječnoj mašini, tipa dual core AMD, HD 3870 i 2gb rama, što sam imao priliku vidjeti. Čemu pretjerivati sa AA, može se igrati i sa 2X AA.
Po svemu ostalome se slažem sa Vedranom

Bara
28-02-2009, 20:46
Igra je užasno optimizirana, to jest, nije optimizirana nikako. Ja sa svojom 8800 GTS-kom, i 3 gb ram te Dual Core 2.8 Ghz procesorom igru jedva tjeram na Low, to jest, nikako je ne tjeram jer se u većini trenutaka vrti na 5 sličica po sekundi :(...

vjever_masni
28-02-2009, 22:10
igra mi se ne svida, odigro sam nesta malo kad ides do sijalica i grijes se, ne svida mi se ni graficki, ni atmosfera pa sam uninstall...

Raz
28-02-2009, 22:14
Igra je užasno optimizirana, to jest, nije optimizirana nikako. Ja sa svojom 8800 GTS-kom, i 3 gb ram te Dual Core 2.8 Ghz procesorom igru jedva tjeram na Low, to jest, nikako je ne tjeram jer se u većini trenutaka vrti na 5 sličica po sekundi :(...

Znači vjerojatno ju neću moći pokrenuti :( ,a dobro ipak budem probal.

Aral
28-02-2009, 22:25
E w3dr4ne, ovo je vec lijepi opis, nisam ni manje ocekivao od tebe ;) Jedino me brine ovo za hardveraj al cemo vidjet...

Raz
28-02-2009, 22:31
@W3DR4N-Da te i ja pohvalim, jako lijep opis :bravo: .
Komentar,dva i ispala je mini-recenzija :D

Aral
01-03-2009, 03:09
Gad dem...igra je fakat dobra, oni flashbackovi su bas ludi. I dosta je zahtjevna al nis kaj se ne bi moglo igrat, nes na medium stavite, nesto na high i to je to :D Popodne slijedi nastavak, sad je vec pomalo kasno 8)

GODSKILLER
01-03-2009, 03:16
ovo sam igrao ima jedno misec dana,samo onako za probu igra je dobra a šta se tiče niskog broja fps-ova to je poradi toga jer igra koristi od nvidi-e physix,tako da za normalno igranje triba minimalni GTX 260 pa nadalje

D.O.M.I.
01-03-2009, 08:37
u potpunosti se slažem s wedranovim opisom, igra owna :thumbs2:

Hidraulicar Kreso
01-03-2009, 08:38
ovo sam igrao ima jedno misec dana,samo onako za probu igra je dobra a šta se tiče niskog broja fps-ova to je poradi toga jer igra koristi od nvidi-e physix,tako da za normalno igranje triba minimalni GTX 260 pa nadalje

a kako ju molim te onda ja igram sa dula AMD-om 3,0 ghz, 4 gb rama i 8800 gt.

Bara
01-03-2009, 09:17
Ma nisi ga skužio. On je rekao da bi se trebalo igrati za pun gušt sa GTX 260 ali nije obavezno naravno. Evo baš sam sada prešao igru. Nije bilo lagano, to je sigurno, još kada mi dođu dva neprijatelja a meni ide 5 FPS-a, nema ljepšeg :D.

crowap
01-03-2009, 09:46
jbt optimizaciju su sjebali onda, morat ču čekat patch 8)

Bara
01-03-2009, 09:48
Hohohoo, ako ovo poprave jednim patchom ja sam Isus! Nema teorije da se ovo popravi, za ovo jednostavno trebaš imat bijesnu makinu od računala. Isto važi i za GTA IV :)

Ementaler
02-03-2009, 00:36
Mišljenja su očito podjeljena. Neki hvale, neki kude.

Evo i HCL-ove recenzije gdje se dosta toga kudi ali igra ipak prolazi sa iznadprosječnom ocjenom:
http://www.hcl.hr/recenzije.php?TekstID=324&select=18

Osobno nisam još probao, ali budući da imam dobru konfu, a volim te fensi grafičke efekte, definitivno si budem posudio od nekoga. Nisam toliko zagrijan da kupujem.

Bara
02-03-2009, 09:57
Recenzija je dobra samo se ne bih složio sa ovim: " monoton level dizajn " jer budući da se radi o velikoj brodini kojoj su sve kabine i prostorije iste igra još nudi raznolik " pejzaž " :D. A tek sada kada sam pod minuse vidio: " horor koji nije strašan " skužio sam da je igra horor, iako me je dvaput pošteno prepala bu-efektom, stvarno nije strašna.

D.O.M.I.
02-03-2009, 18:52
može li netko tko je prošao igru pomoć mi, zapeo sam na dijelu par nivoa dokraja kada uđete u ulogu nekog čovjeka i sad treba proć prostoriju sa 4-5 psa unutra koji me ubiju čim se pomaknem , pokuašavo 100 puta i nikako pa pretpostavljam da postoji neki trik kojeg ja nevidim ^^ help appreciated :pray:

Bara
02-03-2009, 19:08
Usput, kaže se pasa. A u čemu ti je bit, trebaš se samo šuljati i pokušati se uvijek maknuti što više od njih, i sve će biti u redu :). Logično, zar ne... Kada ti dođu recimo 2 psa na stolovima i smještena su da ti je teško proć jednim ili drugim krajem, pokušaj se prošuljati po sredini.

Feanor
02-03-2009, 19:12
Može malo screenova, sa nekim strašnim situacijama... ili kako izgleda ta zamjena svijesti??

bezimeni
02-03-2009, 19:25
Kako bi igra radila sa kompom iz potpisa na 1680x1050 rezoluciji ? Igra mi se čini jako zanimljiva ali bojim se da mi se ne zgadi ako je neigriva poput zadnjeg gta.

D.O.M.I.
02-03-2009, 19:33
Usput, kaže se pasa.

dogodi se pogreška svakom u pisanju :roll:

Bara
02-03-2009, 19:34
bezimeni loše, jako loše... moj je kompjuter nekoliko nijansa jači a na low detaljima i na 1680x 1050 ide mi prosječno 10 FPS-a, a ti Feanor odi do youtubea i pogledaj malo ako te zanima, nikad nije bilo teško napisati u tražiliju, jel tako...

bezimeni
02-03-2009, 19:37
Onda zaobilazim igru u širokom luku...na žalost .

Feanor
02-03-2009, 19:37
A što na you tubeu ima screenova??? Ma neda mi se gledat video onako slabe kvalitete..Ko što je reko W3dran treba vidjet to topljenje vode itd. itd. A uvjek su mi bili draži screenovi od igrača a ne od proizvođača...neki upečatljivi trenutak ili nešto...

Bara
02-03-2009, 19:39
Pa potraži Cryostasis: Sleep of Reason screenshots, pobogu :), ali ako ne uspiješ nać eto ja ću samo za tebe 10 screenova uploadat, može?

Feanor
02-03-2009, 19:42
Hahah netreba,pa dalmoš sam(lijen hahaha, a ionako se zadnjih par dana nemičem s PCP foruma), nego Bara ti imaš Vistu??Možda bolje vrti na XP-u?

Bara
02-03-2009, 19:44
Imam XP, a i ja sam dalmatinac pa mi je čudno da se zoveš, dalmošom :? , a na Visti sigurno nije ništa bolje, dapače, može biti samo gore, a igra treba bijesnu grafičku (ja imam 8800 GTS) i jak četvero jezgreni proceor da se lijepo vrti, to je sigurno...

Feanor
02-03-2009, 19:49
Ma to zbog ovih zagoraca, podgoraca,slavonaca na forumu hehe. Oni neznaju što znači dalmatinac... Koji k... je s tim proizvođačima iz bivše SSSR, čovjek bi reko da imaju šrot od računala pa da će se potrudit to optimizirat... Eh gdje su vremena Serious Sama...

Bara
02-03-2009, 19:53
Istinu zboriš Feanor :)

W3DR4N
02-03-2009, 20:12
Kako bi igra radila sa kompom iz potpisa na 1680x1050 rezoluciji ? Igra mi se čini jako zanimljiva ali bojim se da mi se ne zgadi ako je neigriva poput zadnjeg gta.

Igra je gladna grafičke. Išlo bi na medium-high, bez AA.

Bara
02-03-2009, 20:15
Ej a ljudi, mi pričamo o neoptimiziranosti, ali činjenica je da je igra neoptimizirana ali ipak ima i predobru grafiku, što ako u toj neoptimiziranosti zapravo ulogu ima super-revolucionarna kako je vedran rekao perfekcionistička grafika...

vjever_masni
02-03-2009, 22:28
Usput, kaže se pasa.

dogodi se pogreška svakom u pisanju :roll:

ne, ne kaze se pasa, dobro je napisao, mogo bi prvo provjerit bara pa se pravit pametan :)

4 psa, ne 4 pasa...

Aral
03-03-2009, 01:31
Ali ipak...grafika je odlicna al da se vuce ko krepana macka...igrat cu je za jedno godinu dana kad pojacam masinu kak treba ^^

Bara
03-03-2009, 09:57
[quote=Bara]Usput, kaže se pasa.

dogodi se pogreška svakom u pisanju :roll:

ne, ne kaze se pasa, dobro je napisao, mogo bi prvo provjerit bara pa se pravit pametan :)

4 psa, ne 4 pasa...[/quote:1kkj9fb7]


Ej sorry oba, znam da se piše 4 psa, ne znam što me spopalo :)

ScorpiuS
03-03-2009, 14:53
[quote="D.O.M.I.":1l40glv7]
dogodi se pogreška svakom u pisanju :roll:

ne, ne kaze se pasa, dobro je napisao, mogo bi prvo provjerit bara pa se pravit pametan :)

4 psa, ne 4 pasa...


Ej sorry oba, znam da se piše 4 psa, ne znam što me spopalo :)[/quote:1l40glv7]
Ništa te nije spopalo i upravo u tome je problem! :D

Insert
03-03-2009, 15:53
četvero pasa :D

D.E.M.O.
07-03-2009, 18:29
damnation..taman mi se atmosfera gledajuci na tjubu i stavio sam proces nabavljanja igre, da bih naisao na ovu temu po kojoj se cini da doticnu necu moci ni pokrenuti. mozda bude patch <.<

D.O.M.I.
08-03-2009, 13:57
ima li netko tko je prošao cijelu igru ili barem 13. nivo da mi pošalje svoj save jer ja sam zapeo na jednom dijelu i nemogu proć da sam isus :cry:

W3DR4N
08-03-2009, 15:01
Kako se zove razina i koji je to dio?

D.O.M.I.
08-03-2009, 15:55
nekim čudom sam uspio proć ^^ tnx anyway

Bartuc
09-07-2009, 12:05
OK, sorry kaj bumpam ovu temu ali nabavio sam igru i ne znam zašto tolika buka oko HW gladi. Pokrenuo sam je sa solidnim frame rateom pri 1280x1024, svi detalji na High, 16x AF i AA na ON, samo sam maknuo HW fiziku pošto imam ATI karticu te sam stavio na Shader Model 3.0 pošto mi na 4.0 igra izgleda očajno (grafičke anomalije) te sam isključio V-Sync. Igra radi čist dobro, zna lagano zatrzati ali rijetko. Na Win7 sam ako to išta znači...


Što se same igre tiče...


Grafika: 6/10

Grafika me se nije niti najmanje dojmila. Malo je "mesnatija" od ostalih naslova ali sve u svemu nije lijepa. Prevladava sivilo, jednolične texture i jeftini ledeni efekti. Ono rastapanje leda što Vedran opisuje, baš sam stao pokraj zida i odgledao sav proces otapanja i nije niti najmanje spektakularan kakvog ga je Vedran prikazao. Voda potpuno nerelano curi niz zid, pokušava biti eye candy ali meni to full ružno djeluje, da bi na kraju instant fade efekt popio svu vlagu sa zidova :o


Igrivost: 4/10

Igri fali dinamika, lik se kreće ko krepani puž čak i kada trči. Borba je loša, zamorna i dosadna, uopće mi se ne sviđa. Fora sa grijanjem je odlična, jako lijep detalj u igri ali taj detalj nemre popraviti gorak okus što ostali elementi ostavljaju...


Priča:

To nemrem komentirati pošto nisam prešao igru niti je ne namjeravam preći pošto mi se niti igrivost niti grafika ne sviđaju. Možda bi priča i mogla spasiti igru, ali gornja 2 elementa su mi pre loša da bi me prikovala za stolac.



Sve u svemu, optimiziranost je najmanji problem ovog naslova. Pravi problem je loša igra :D Možda joj jednog dana i dam šansu što se priče tiče, ali to ako ću biti izuzetno dobre volje i čeličnih živaca.

ZipZipforever
09-07-2009, 12:27
Igro.Igra je sličana bioshocku,penumbri.Igra ima dobru atmosferu,no nije ispunila max očekivanja(moja). :roll: