PDA

Pogledaj cijelu verziju : World of Warcraft u Švedskoj skoro pa službeno novi kokain



IgGy
27-02-2009, 15:33
Kako pišu švedske novine The Local (http://www.thelocal.se/17840/20090226/), World of Warcraft je "najopasnija" igra na tržištu, pri čemu navode incident u kojem je neki dečkić iz južnog dijela zemlje hospitaliziran nakon kolabriranja zbog 20-satnog igranja WoW-a.

Fundacija brige nad mladima (Stiftelsen Ungdomsvård), koja radi na aktivnom zagovaranju alternativa gamingu, World of Warcraft opisuje kao "kokain svijeta računala". Članak koji još nije objavljen u cijelosti baziran je na stvarnim iskustvima igrača i njihovih roditelja, a evo i jednog citata: "Ne postoji niti jedan slučaj ovisnosti o igrama u kojem nije naveden World of Warcraft."

Bilo kako bilo, sigurni smo da Blizzardu ovo "jako" teško pada.

The Jackal
27-02-2009, 15:38
Svi su igrali na vlastitu odgovornost. Ako ih probaju tužit budu spušili spor.

RIDER32
27-02-2009, 15:39
Nisu daleko od istine :) ali... i duhan je zdrav ali u normalnim kolicinama :)

Samael
27-02-2009, 15:41
likovi koji se navuču na wow i zanemare stvarni svijet oko sebe su jebeni failure i treba ih upucati. sve ima svoje granice.

croat1gamer
27-02-2009, 16:45
bas sam se pitao kada ce se opet pojaviti ovakat tekst

jej, ako ovako nastavim postajem nasljednik od mortala, trenutnog captain obviousa™

crowap
27-02-2009, 17:22
Ma treba uvik nači neku mjeru, igra također wow, no nikad ne pretjerujem. 8)

Petlare
27-02-2009, 20:45
ljudi nemaju što radit pa kenjare po wow-u krivo im što i oni ne mogu igrat bilo koju mmo igru :twisted:

Hellboy
27-02-2009, 20:46
a još u prokletim hintovima prilikom loadanja tu i tamo piše da sve treba konzumirati umjereno pa tako i WoW te da se dovedu prijatelji na Azeroth ali da se ide i van s njima...klinac je retard i nema veze WoW s time što je on glup ko trokutasti kotač...i njega i roditelje i novinare treba staviti u sobu punu AIDS-om zaraženih aligatora koji su bili tjedan dana na dijeti...

Deadwalker
27-02-2009, 20:49
ajme koje gluposti :(
sad ce uskoro po medijima pocet clanci da igranje wow-a izaziva rak desne trepavice na lijevom oku... :thumbs1:

Babitz
27-02-2009, 22:18
Rofl. Nakon samo 20 sati igranja.

ScorpiuS
28-02-2009, 08:23
Rofl. Nakon samo 20 sati igranja.
Šarolikost WoW-a ubija oči! :D Ali nemaju oni koga tužit

Petlare
28-02-2009, 12:45
tužit ce njih blizzard za zapostavljanje djeteta/djece :rotfl:

Svinjoguz
28-02-2009, 23:20
ma glupani, sad će gaming industriju okrivit kao i uvijek :?

RaptorFang
28-02-2009, 23:42
:rotfl: :rotfl:
Sta cu mu ja sam je sebi kriv....
Svi kazu da je blizz kriv ali nije oni su samo napravili igru to im je posao.
A to sto je on ovisan i sto su ga roditelji pustili da igra 20 h na dan to je njihov problem... :twisted:

Babitz
01-03-2009, 03:21
Jedva čekam knjigu "Mi djeca s kolodvora u Ironforgeu"

LukA33
05-03-2009, 15:22
Ovakvih stvari je već bilo i biti će a to dokazuje da blizzardu nitko ne može ništa kao što je i napisano na prošloj stranici da svi igraju na svoju odogovornost
Po meni WoW rula :rambo:

Dreamer Deceiver
19-03-2009, 20:11
Jedva čekam knjigu "Mi djeca s kolodvora u Ironforgeu"

:pray: :pray: :pray:
a tek kad bude adaptacija toga, pa članak nakon 20-godina o tome xD

Mah, igrao sam WoW poprilično umjereno... budio se ujutro, igrao ga ujutro ako nebi imao šta pametnije za radit, navečer išao van... a što se tiče klinca... neka se sjebe i drugi put

str1k3r
19-03-2009, 23:57
Dečko nije imao mjere jednostavno, ništa nije opasno ako se ima mjere, nemožeš 20 sati buljiti u ekran, a isto tako nemože se Blizzard prozivati svaki put kad neko kolabrira zbog WoW-a, a jer on ima uopće roditelje zar nisu primjetili kako mali igra 20 sati WoW, ah život je takav... no ne brinite se bit će on kriv i za pad dionica CROBEXA, ak ništ drugo...
Roditelji su mu prije stvaranja accounta morali potpisati ugovor s diler... ovaj Blizzardom, nemogu ga tužit.

W1k1n6
26-03-2009, 12:44
Mislim da bi završio na psihijatriji i da je učio matematiku 20 sati u komadu. Svi znamo da nam se u gamingu stvara neka vrsta ovisnosti, ali to je toliko benigno i lako "izlječivo" da se jako teško može govoriti o patološkom stanju. Njegovi roditelji doista ne mogu tražiti opravdanje u zlim silama Blizzarda zato što su ostavili dijete bez ikakvog nadzora. Isto tako ga je mogao pregaziti vlak, tko bi onda bio kriv? Hrvatske Željeznice?

Hellboy
26-03-2009, 12:49
HŽ u Švedskoj? :D

Nodakim
26-03-2009, 12:55
Mislim da bi završio na psihijatriji i da je učio matematiku 20 sati u komadu. Svi znamo da nam se u gamingu stvara neka vrsta ovisnosti, ali to je toliko benigno i lako "izlječivo" da se jako teško može govoriti o patološkom stanju. Njegovi roditelji doista ne mogu tražiti opravdanje u zlim silama Blizzarda zato što su ostavili dijete bez ikakvog nadzora. Isto tako ga je mogao pregaziti vlak, tko bi onda bio kriv? Hrvatske Željeznice?




Matematika se vježba,ne uči.

Arbiter of Change
26-03-2009, 13:15
Pff, činjenica da sam ja uspješno završio srednju školu je dokaz protiv toga. :)

Hellboy
26-03-2009, 13:32
Seconded. :D

Nodakim
26-03-2009, 13:48
Gikčuge

RIDER32
26-03-2009, 17:28
Mislim da bi završio na psihijatriji i da je učio matematiku 20 sati u komadu. Svi znamo da nam se u gamingu stvara neka vrsta ovisnosti, ali to je toliko benigno i lako "izlječivo" da se jako teško može govoriti o patološkom stanju. Njegovi roditelji doista ne mogu tražiti opravdanje u zlim silama Blizzarda zato što su ostavili dijete bez ikakvog nadzora. Isto tako ga je mogao pregaziti vlak, tko bi onda bio kriv? Hrvatske Željeznice?




Matematika se vježba,ne uči.
Neki je i uče... al kolko uspješno..?

Berax0r
26-03-2009, 17:34
U neku ruku su i roditelji krivi. Dao bih svom djetetu da igra 10-12 sati. Ali sada da on meni pili u to preko 20 sati dobio bi jednu samarcinu i nebi to vise ni pomoslio igrat!

Aral
01-04-2009, 11:08
Ak je klinac onda starci, ak je iznad 18 onda opet starci jer ga nisu prije "odgojili" kak treba. Ak i to nije onda si je sam kriv kaj se nemoze kontrolirat. Svom klincu/klinki cu dat da igra max 2h dnevno, i postupno povecavat s godinama. Kad ce vec bit stariji tesko ce mu bit branit takve stvari, poanta je u tome da mu od samog pocetka to ukorijenis u glavu...ak mozes naravno. Mislim, i ja mogu igrat sate i sate u komadu, al treba znat stat...zalim takve ljude, a jos vise one koji kao pokusavaju pomoc pa se busaju o prsa kak treba zabranit ovo ili ono, bitno da na tv-u to gledamo svaki dan. Pih, gluposti...djeco samo pamet u glavu i igrajte se pametno.

keko
07-04-2009, 10:04
Ne kužim kaj je uopće svima tako super taj WoW, mislim, pa ima puno boljih MMO-va na tržištu. Ja da igram WoW 20 sati bez prestanka, valjda bi crko od dosade. Ako si već moraju uništavati život, neka to čine zbog neke bolje igre.