PDA

Pogledaj cijelu verziju : maxadsl prob(linija iz zida nema konektor)help!



God Of War(gaming)
25-02-2009, 21:25
dobio sam max adsl i nemogu spojit u splitter jer glavna linija iz zida koja ide u ISDN nema konektor niti s jedne strane.da li se moze to nekako drugacije spojit?

http://www.imagesforme.com/out.php/i372766_lol.JPG

Hellboy
25-02-2009, 22:33
wait...what?

pravilna konekcija DSL routera koji koristi kabele izgleda ovako:

telefonski priključak u zidu -> splitter, zatim iz splittera idu 2 kabela, jedan ide u telefonski uređaj, drugi ide u router i zatim iz routera USB ili LAN kabel idu u računalo...

ne shvaćam što želiš reći pod nema konektora? nema žabice na kabelu ili? sve kabele si trebao dobiti pripremljene od strane T-Coma kad ti je tehničar dolazio (osim ako si uzimao self install paket). u najgorem slučaju, odnesi kabele u lokalni servis koji mora imati opremu za obradu takvih kabela...barem ima u servisu u kojem radim...fino ti tehničar uzme kraj kabela, malo skine izolacije, ubaci žabicu u kliješta i pričvrsti ju na kabel...

God Of War(gaming)
26-02-2009, 10:14
da,nema zabica na kraju kabela i da,uzeo sam self install paket.ali nemogu izvuc liniju iz zida niti iz ISDN-a jer je doslovno u zidu a ne u onom prikljucku na zidu.tako je i sa drugim krajem,ide bas u ISDN uredaj.da bih mogao uzeti taj kabel trebao bih ga potrgat iz zida i ISDN-a i kad bih stavio zabice na kraj kabela morao bih uzet novi ISDN uredaj i novu uticnicu za zid.pa sam mislio da li se to nekako moze spojit da mi splitter ne bude prvi? :toilet:

Hellboy
26-02-2009, 10:43
splitter služi za razdiobu signala na telefonski i onaj korišten za internet...bez njega ne bi mogao telefonirati dok si na netu i vice versa...zar nigdje u kući nemaš telefonski priključak u zidu?

God Of War(gaming)
02-03-2009, 15:26
ljudi,problem rjesen.zvao sam majstora i sredio je sve.tnx