PDA

Pogledaj cijelu verziju : PS 2 emulator



Hidraulicar Kreso
25-02-2009, 18:30
zanima me dali Playstation 2 emulator može nešto zdrmati u kompu, jer bi volio odigrati sa frendom jednu igru, a nemam play2.

cham3leon
25-02-2009, 18:51
Koliko znam, ne može (osim ako nisi skinuo neki fejk sa virusom ili takvo neko sranje), ali je problem što je još u fazi razvoja, toliko da ti igre neće raditi baš najbolje na njemu, a neke neće raditi uopće. Za koju godinu će vjerojatno biti puno bolji.

Hidraulicar Kreso
25-02-2009, 18:54
ok, hvala. Jer sam čuo od frendova da može sjebati BIOS, pa sam se odmah usro. znači ne može ništa pokvariti. Treba mi tek toliko da sa frendom odigram jednu igru i nakon toga više ništa.

cham3leon
25-02-2009, 19:03
Ne vjerujem da ti ijedan program može sjebat BIOS osim ako mu to nije namjena, a da ti usto imaš neki reprogramabilni BIOS čip. Onaj tko ti je to rekao je vjerojatno krivo razumio. Naime, kad instaliraš taj emulator (vjerujem da se radi o PCSX2), trebat će ti BIOS sa nekog PS2. Autori su to napravili kako bi eliminirali piratizaciju, odnosno osigurali da moraš posjedovati PS2, pa da koristiš njegov BIOS.

Ovdje (http://www.pcsx2.net/downloads.php?p=tool)Ssam našao jedan alat za dumpanje BIOS-a na memory stick. Umjesto da kopaš po netu tražeći pira.tski PS2 BIOS (što je, usput budi rečeno, ilegalno), s ovim programom (kad ga prema uputama spržiš na CD) možeš "iskrcati" BIOS nekog PS2 tako da na PS2 ukopčaš USB stick i ubaciš CD s Dumperom, pa pokreneš. Tada će ti taj program iskopirat BIOS PS-a 2, a ti još moraš u ime dobivenog file-a još dodat i serijski broj uređaja s kojeg je kopiran. Ne sjećam se sad kako to točno ide, ali mislim da bi s ovim programom trebao dobit i nekakve upute. Sretno.

C
25-02-2009, 20:28
OverClock PC-a i "loše" ili "vrlo dobro znanje" korištenja Beta verzija Emulatora ti može napraviti tehnički kvar. Blago rečeno, nešto će ti riknuti. Ja sam tjerao svoj PC da igram, pa na kraju napajanje riknulo točno u trenutku kada sam pokrenuo igru i došao u menu te igre. Napajanje je roknulo struju kroz limove, lupila u CPU, odbila se i vratila se u napajanje preko matične. Napajanje je crklo odmah, CPU je "Damaged" i dan danas, ali se drži, a matična je ostala bez plastika (rastaljene su), no i ona se drži i radi. Uz sve to, da bi promjenio napajanje, morao sam kućište otvarati kacavidom, čekićem i klještima, jer je sve bilo zalemljeno iznutra.
S softwareske strane, nemoguće je da ti išta siebe, ali ipak može s hardwareske. Ja to nisam znao, PC mi je bio 4 godine 24/7 overclockiran, grafička za +100% (dvostruka brzina memorije i radnog takta), CPU za +21%, itd. I na takvim postavkama i dan danas mogu igrati, bez problema, a tako sam mogao i prije, tako da nije bila stvar u PC-u i OC-u, ali u kombinaciji s emulatorom, odmah nakon pokretanja, nastupio je fatalni gubitak oko 500 KN za novo napajanje, plus CPU i MBO i dan danas imaju spoiler "Damaged", za kućište lako...
Već sam pisao u temi o PCSX2 da mi je riknuo PC, i to s Beta verzijom, tako da je s moje strane potvrđena stara i drevna poslovica "Beta verzija - Koristite na vlastitu odgovornost".

Hidraulicar Kreso
25-02-2009, 20:36
najbolje da ja sebi kupim play 2 :D

C
25-02-2009, 20:39
Tako je najbolje, jer se na emulatoru nećeš baš naigrati, ali ako i planiraš igrati, neka to svakako ne bude Beta verzija, i provjeri playable listu za igru koju planiraš igrati, dali ju u opće možeš igrati.

cham3leon
25-02-2009, 21:27
Zadnji put kad sam provjerio, lista je bila dosta oskudna. Nadao sam se da je možda GT4 igriv, ali razočarah se. Oh, well, možda bude za koju godinu, a Gran Turismo nikad ne stari.

Assasin`s
26-02-2009, 20:02
ljudi dati za PS2 1500KN kad Xbox 360 dobiješ več za 1700kn :rotfl:

cham3leon
26-02-2009, 20:13
Bilo je to pred mnogo godina da je PS2 koštao 1500kn. Mislim da ga možeš nabaviti za 500-700 kn. Ili skupiti još hiljadu pa kupit novi Xbox.

Assasin`s
26-02-2009, 20:16
1300kn rabljeni xbox 360.PS2 mi se tak en sviđa zato jel ga svi moji frendovi imaju. :|

Hidraulicar Kreso
26-02-2009, 20:53
ali problem je što želim odigrati samo jednu igru.

Assasin`s
26-02-2009, 21:38
A za tu jednu igru kupovati PS2 ne!!!Ak več uzimaš uzmi Xbox 360 ili PS3.