PDA

Pogledaj cijelu verziju : Upgrade kompa do 4000 kn?



Niko Bellic
25-02-2009, 15:17
Frend/poznanik (vise ovo drugo) me pitao za savjet u vezi apgrejda svog kompa pa me zanima sta bi mu vi predlozili...

Napajanje je Corsair VX450, a monitor 22" i to ne misli mijenjati. Treba samo MBO + CPU + RAM + GPU apgrejd. Mislim da ne planira OC, ali tko zna...

Ima na raspolaganju 4000 kuna, a dijelove bi kupovao u HGspot-u ili Vemil-u da u slucaju kvara ili neispravnih dijelova ne mora iste postom slati u ADM i slicne trgovine...

W3DR4N
25-02-2009, 15:27
Može uzeti kako i ja. Mislim da se radi o najboljem odabiru do tih novaca, pošto sam i sam imao konzultacije na nekoliko strana, uključujući Vidijev Lab.

AMD Phenom II X3 720 Black Edition - oko 1150 kuna
ASROCK AOD790GX/128M - oko 750 kuna
ATI HD4870 - oko 1700 kuna
KINGMAX DDR2 1066 MHz - oko 350 kuna

Niko Bellic
25-02-2009, 15:36
Isplati li mu se da priceka par mjeseci dok ne izadju malo bolje ploce i dodju novi Phenomi. Nije neka hitnost i cisto me zanima iz razloga da poslije ne moram slusati komentare "e da sam se jos malo strpio" i tome slicno...

IGoR_2803
25-02-2009, 15:57
potpis na wedranov prijedlog ili nešto slično... btw, dobar je to upgrade, kad cijelu novu konfu uzima... osim PSUa ofc... :D

Svinjoguz
25-02-2009, 18:58
mislim da nebi bilo pametno da čeka AM3 ploče i proceve jerbo će DDR3 bit i dalje skupo a razlike između DDR2 i DDR3 skoro pa i nema...

mamlaz
25-02-2009, 19:10
Već imaš dosta povoljnih asusovih AM3 ploča za oko soma kuna...
I volje su od većine AM2+ ploča u opticaju..
M4A78T-E (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=M4A78T-E&sourceid=mozilla-search)
Moja slijedeća ploča... Samo da stigne kod mog omiljenog dilera za 700-750kn. :wink:

Svinjoguz
25-02-2009, 19:20
@mamlaz...ja nebi kupio tu matičnu, rađe bi se strpio par mjeseci i čeko MBO baziran na 890FX/GX čipsetu

mamlaz
25-02-2009, 19:22
@mamlaz...ja nebi kupio tu matičnu, rađe bi se strpio par mjeseci i čeko MBO baziran na 890FX/GX čipsetu

Predviđena cijena je oko 1900kn za te ploče, od toga nemam stvarno ništa...

Svinjoguz
25-02-2009, 19:28
aha...pa ako nemaš SSD ni ne isplati se(najveća novost 890GX/FX je SB800 čipset, a SB800 čipset donosi SATA 6Gb/s, al je neiskoristiv ak nemaš neki odvratno skupi SSD sistem)

mamlaz
25-02-2009, 19:33
Ma da, nije točno...
Seagete 1.5TB je ubojica raptora (starog raptora), isto kao i WD 640 black serije...
A raptor je brz disk... Nije za bacit...

PS - Tih 2-3 sekunde više meni ništa ne znače... ;)

Svinjoguz
25-02-2009, 19:37
stvar je u tome da je SSD jako nezrela tehnologija pa je u nekim stvarima običan HDD čak i brži(posebno od šitnih MLCa za 500kn), neznam jesi li vidio što znači instantnost u radu kod SSDa, nekaj predivno... al još uvijek skupo za ... 3-4 godine bu HDD prema SSDu isto što i AGP prema PCIEu i puno jeftiniji i zreliji

Niko Bellic
25-02-2009, 20:30
Evo doslo je do promjena nakon malo konzultacija i pajdo je odlucio ipak ne uzimati jos novu grafu (ceka da izadje HD 58XX) i memu (ostaje 4GB stare DDR2 meme na 800MHz) pa sad ostaju u igri samo ploca i proc + neko dobro hladjenje...

Vezano uz plocu odlucio je (i tu sam ja glavni krivac) ne uzimati plocu sa podrskom za vise od jedne grafe, jer nema ni namjeru imati vise od jedne...

Dakle treba sto bolju plocu s jednim slotom za grafu i ja sam mu tu preporucio GA-MA770-UD3 koja mi se cini ok. Ako imate kakav bolji prijedlog uzevsi u obzir da najvjerojatnije nece OC-ati napisite...

Ja sam mu predlozio da si uzme neki Phenom II proc, ali nisam 100% koji od njih bez OC-anja nudi najbolje performanse...

Za hladnjak stvarno nemam pojma koji da mu preporucim posto bi on htio nesto kompaktno, lijepo, tiho i da super hladi...

Trgovine su Vemil i HGspot i pajdo bi najradije uzeo sve u istoj trgovini...

Dajte si truda molim Vas...

Svinjoguz
25-02-2009, 20:31
za gejmanje ti je P2 u rangu sa nehalemom tak da nema beda...ali u profesionalnim aplikacijama se AMD može sakrit pred intelom
uzmi ovo kaj ti je veky reko i zamijeni stock cooler s nekim tihim i stavi zvučnu izolaciju na kućište(dojde 100kn)

mamlaz
25-02-2009, 20:35
GA-MA770-UD3 je pušiona nasprem drugih ploča...
S tim da ima isti chipset kao i A770Crossfire, a ne iskorištava pola mogućnosti tog chipseta...

Ako će čekati 5xxx seriju, neka si uzme OD790GX/128M sa integrušom i 720X3, samo nek traži proc iz 4. tjedna 2009. (serijski broj počinje sa 0904xxxx), jer imaju 90% ispravnu 4. jezgru i potežu X4 3.8Ghz bez muke...

Ako želi preći na DDR3, onda ima finu ploču od Asusa, i to M4A78T-E, za oko 1100kn kod nas...
DDR3 nije skup i fino će da mu paše sa phoenom 2 procesorima...

Niko Bellic
25-02-2009, 20:41
Sta ne bi neki Phenom II X4 bio bolji izbor uzevsi u obzir da ima lufta sto se para tice?

Ploca za dvije grafe mu ne treba pa...

Ima tko ideja za neki hladnjak sa laganom ugradnjom (koji se ne sarafi iza na plocu), a da je dobar, tih, kompaktnih dimenzija i oku ugodan?

mamlaz
25-02-2009, 20:49
Sta ne bi neki Phenom II X4 bio bolji izbor uzevsi u obzir da ima lufta sto se para tice?

Ploca za dvije grafe mu ne treba pa...

Ima tko ideja za neki hladnjak sa laganom ugradnjom (koji se ne sarafi iza na plocu), a da je dobar, tih, kompaktnih dimenzija i oku ugodan?

Pa 720ica 0904 radi sa sve 4 jezgre bez beda za 790GX/FX chipsetima kod Asrock i Biostar ploča, te ponekad (ne uvjek) kod DFI ploča.. Kod Gigabyte i MSI ne radi...
A taj proc fino kucka sa 4 jegre na 3.8, tako da nije za baciti...

A što se tiče ploče, ne mora koristiti oba PCI-E slota za grafičke, ima i drugih stvari.. Osobno su Crossfire ploče dosta prostrane pa stanu veći hladnjaci za grafičke.

Za sada od hladnjaka imaš freezera 64 pro koji i hladi navedenog 720@X4 3.8GHz sa finih 1500 r/pm-a...
Imaš i skupljih, al ovaj je best buy.. I ne tebaš ga šerafiti...

Anarion.Umarth
25-02-2009, 20:53
ako stvarno želi baciti 4 jezgru i ne clockat, može uzet asrock770crossfire

Niko Bellic
25-02-2009, 21:03
ako stvarno želi baciti 4 jezgru i ne clockat, može uzet asrock770crossfire

Zasto ste toliko zapeli za ASROCK?

Sta nema neke dobre 770 + 700 ploce, a da nije ASROCK? Integrusa mu ne treba, jer ima GeForce 9600 GT...

Lik se ne kuzi i radije bi neki Phenom II X4 nego X3 koji treba modati u X4. Koji X4 da uzme?

mamlaz
25-02-2009, 21:04
Pa asrock je normalnija ploča od ovih hibridnih kukuruza od gigabyte-a i msi-a...
Koji X4? Bilo koji za koji ima para... 810/820/840...

Gwin
25-02-2009, 21:55
errmm. po čemu je to točno asrock bolji od msi?

mamlaz
25-02-2009, 21:57
Pogledaj layout MSI ploče i sam zaključi..
Ne moraš biti dip. ing. da shvatiš razliku...

Gwin
25-02-2009, 22:03
plus činjenica da msi još nema ploču sa sb700/750 southbridgeom

nvm...

Niko Bellic
26-02-2009, 13:22
Doticni pajdo, a i moja malenkost dosad smo imali iskljucivo (vrhunske) Gigabyte ploce. Posto ce se koristit samo jedna grafa i nakon ugradnje procesora i montaze hladnjaka nece se nista dirat (osim povremenog ciscenja prasine) dajte nadjite neku dobru plocu koja ima AMD 770 + SB700 Chipset tj. koja ima jedan slot za grafu i podrzava DDR2 na 1066MHz ili vise, jer bolje od toga je nepotrebno i nikad se nece koristiti i iskoristiti.

Zanima me sta to tocno ne valja s plocom GA-MA770-UD3? Na njoj ce mu raditi sve grafe, podrzava Phenom II X4 i DDR2 memoriju na visokim taktovima + kosta malo vise od 500-tinjak kuna. Ima sve sto pajdo treba i ja joj ne vidim neku manu? Po cemu je to ASROCK bolji od nje?

Ivan_87
26-02-2009, 14:27
ako planiras do 500kn i jednu grafu to je odlična ploča za tu lovu :wink:

Niko Bellic
26-02-2009, 15:10
ako planiras do 500kn i jednu grafu to je odlična ploča za tu lovu :wink:

Pitam se treba li mu uopce za Phenoma II X4 koje nece biti OC-an (ili ce mu se samo dizati mnozitelj ako se uzme Black Edition verzija) i jednu grafu bolja ploca od te GA-MA770-UD3? Osobno mislim da ne treba i dosad mi jos nitko nije argumentima potkrijepio tvrdnju da je nesto jace potrebno i dao dobar razlog zasto.

Dakle evo par informacija:

1.) CrossFire ili SLI nije u planu...
2.) Phenom II ce se OC-ati samo ako izbor padne na Black Edition verziju i to iskljucivo podizanjem mnozitelja...
3.) Zadnje i mozda najbitnije je sama cinjenica da je buduci korisnik tog stroja slabo sklon prckanju i da ce kasnije uzimati eventualno jos par gigabajta memorije i jace napajanje od VX450 Corsaira ako to buduca grafa (kojom ce zamijeniti GeForce 9600 GT) bude zahtjevala...

Mislim da ce Gigabyte GA-MA770-UD3 i AMD Phenom II X4 940 Black Edition biti dobra kombinacija za njegove potrebe...

Dakle, ako netko ima sta protiv nek sad kaze ili zauvijek suti...

Inace, hvala vam na pomoci i svim savjetima bez obzira bili oni korisni ili beskorisni...

Bitne su dobre namjere...

mamlaz
26-02-2009, 22:17
http://forum.pcekspert.com/showpost.php ... tcount=377 (http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=1287810&postcount=377)

Draž ima gigabyte 770-ds3 rev2.0... Ploča je loša.. Amen...
Neću više ni pokušavati govoriti o tome da ne moraš koristiti oba PCI-E slota, jer očito ti nacrtano nebi ništa značilo...

Ivan_87
26-02-2009, 22:53
http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=1287810&postcount=377

Draž ima gigabyte 770-ds3 rev2.0... Ploča je loša.. Amen...
Neću više ni pokušavati govoriti o tome da ne moraš koristiti oba PCI-E slota, jer očito ti nacrtano nebi ništa značilo...

ja sam sa svojom gigabyte 770 ds3 rev 2.0 zadovoljan .. nebi hreko da ima nekih mana niti prednosti jednostavno za te novce nisam htio nista manje od gigabyte-a a sto se tice oc-a posto mi proc BE ide bez dizanja voltaze sa 2,7 na 3,2ghz vjerujem da moze i vise :roll: al nije mi potrebno vise

a to što njemu oc nije uspio to može ovisit o više faktora .. tako da previse o tome nebi iso ..

meni je glavno da ploča šljaka kako treba .. oc mi nije tolko bitan al volim se pozabavit time ..

a još što je ok mogu si bez beda na tu ploču puknut nekog phenoma II X3

Niko Bellic
26-02-2009, 23:17
http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=1287810&postcount=377

Draž ima gigabyte 770-ds3 rev2.0... Ploča je loša.. Amen...
Neću više ni pokušavati govoriti o tome da ne moraš koristiti oba PCI-E slota, jer očito ti nacrtano nebi ništa značilo...

ja sam sa svojom gigabyte 770 ds3 rev 2.0 zadovoljan .. nebi hreko da ima nekih mana niti prednosti jednostavno za te novce nisam htio nista manje od gigabyte-a a sto se tice oc-a posto mi proc BE ide bez dizanja voltaze sa 2,7 na 3,2ghz vjerujem da moze i vise :roll: al nije mi potrebno vise

a to što njemu oc nije uspio to može ovisit o više faktora .. tako da previse o tome nebi iso ..

meni je glavno da ploča šljaka kako treba .. oc mi nije tolko bitan al volim se pozabavit time ..

a još što mi je prejebeno u PM mogu si bez beda na tu ploču puknut nekog phenoma II X3 i da vidis veselja

Mamlaz nije los tip, ali je da se lijevim papkom krstim ASROCK fenboy 4 life...

Da nije bila bi ovo drugacija prica i da GA-MA770-DS3 i -UD3 nisu iste ploce da se razumemo...

Ivan_87
26-02-2009, 23:20
sry nisam vidio to UD3 :D

Niko Bellic
26-02-2009, 23:24
sry nisam vidio to UD3 :D

Priznaj da bi htio da ju imas! Ajde priznaj!

mamlaz
26-02-2009, 23:42
Inače, ja volim Asus, i Asus ću koristiti dok sam živ... Koristio bi Abit, al njega više nema, a radio je najbolje ploče za uloženo/dobiveno.
Abit odapeo papke a Asrock uskočio kao low brand Asusa...

A što se tiče ploča, UD3 i DS3 rev2 su jedna te ista ploča, a priča ide ovako:
Gigabyte napravi DS3 sa 750/600 chipsetima. Ploča je super, samo što svi znaju da je crap.
Još gore od svga, ploče se pregrijavaju jer in peglanje napona na chipsetima izgleda kao dječji crtež a ne kao pilasti napon.
Brzo se bacaju na posao i konstruiraju novu seriju DS3 koja je praktički ista kao i DS3 samo što ima 750/700 chipset, ali zašto nebi još malo zaradili na sirotinji pa DS3 dati novu reviziju 2 koja ima 750/700 chipset...

I tako dobijate 3 ista (gotovo ista) proizvoda koji nisu važna spomena.

Stabilizacija napona je najbitnija ko OC-anja, a tu Asus i DFI prednjači nad svim pločama, al to se plaća.

Pošto nema Abita, Asrock dolazi na svoje sa svojim iznenađenjima te daje najbolje ploče, best buy u svakom pogledu.

Najveća greška gigabte-a i MSI-a je ta što peglanje napona vrše sa 4 faznim djelilom (nekad piše kao 4+2, al to je mazanje očiju), i samim time si ruše kvalitetu prouzvoda, jer ako nije za OC, imaju jeftin proizvod, na nečim se mora štediti.

Evo pogledajte Asus npr. Sve AM2+ i AM3 ploče imaju ili 8 fazno peglanje napona, ili bar 6 fazno + 2 za procesor odvojeno.
Slična star i kod DFI-a.
Asrock uvjek ima minimum 5 fazno peglanje napona...

I još sam zaboravio spomenuti Biostar kog se svi groze (ne znam zašto), jer je tvrtka zaista dobra, a loš ugled je stekla kod nas zbog svojih low end proizvoda, jer nitko nije uvozio hig end ploče od biostara koje su također odlične.

Sickmanno1
27-02-2009, 00:17
Mamlaz ne seri. DFI>Asus (globalno). Nadalje nemozes usporedivati firmu sa firmom. Ima i Asus losih ploca, ima i Gigabyte super ploca. Inace do prije pol godine i unazad godinu Gigabyte je bio najbolji izbor za LGA775 i nemas pravo srati po Gigabytu. Imao je najbolje ulozeno dobiveno. Kod AM2+ socketa je drugacije, ocito, ali opet srat po biosu i neznam srat po chipsetu je glupost. Svaka maticna ima garanciju. Chipseti su hladeni pasivno (u vecini slucajeva). Ako ti u prvih 5 sati chipset nebude pregrijan nebude nikad. Ako si OC i trebas dizati voltazu na northbridgu i southbridgeu onda fala bogu nebudes kupio maticnu za 500kn, tj. budes napravio neku cirkulaciju zraka unutar kucista.

Fakat mi vec ides na jetra sa "svojim" Asusom...

Sto se tice stabilizacije napona. Moj Gigabyte P35-DS3R je srzao E6600 na 4Ghz. Trenutacno imam ovu maticnu : http://www.it-review.net/article/hardwa ... ard/1353&2 (http://www.it-review.net/article/hardware/motherboard/1353&2)Si nista se nerazlikuje a napone hladim VODOM!!!!, a tvoj Asus koliko god bio dobar nemoze imati nize temperature od mog EVGA....

Ufff...evo jos dobrih proizvodaca maticnih EVGA...hmmmm, nitko ga nespominje :(

mamlaz
27-02-2009, 00:59
DFI zlatno doba je prošlo... nF4 serija im je bila super, a sada žive na staroj slavi, a od toga se ne živi...
Asus nikad nije izbacio loš proizvod, jer drži konstantu...
Al dobro, neću pisati u zlim jezicima kao ti, pokazat ću ti malo kulture...
I bez obzira hladio ti chipset vodom ili pasivno, najveća razlika kod zagrijavanja ti upravo znači pravilan i stabilno peglan izvor el. en.
Pogledaj recimo ovo. Gigabyte ploča sa instim chipsetom nikad neće biti hladnija od recimo jednog Asusa sa istim chipsetom.
Testirano je sa istim hladnjakom, legendardnim plavim zalmanom.

Dakle, test je potvrdioda gigabyte ima 20+°C veće temperature od Asusa sa istim chipsetom.

Sagledaj to na ovakav način: što je napon nepravilniji, to je veći otpor pri savladivanju protoka iona.
A što je otpor veći, to je sama poslijedica veće zagrijavanje...

Al dobro, dosta o klasičnim osnovama elektronike, idem malo srati i skenirati par knjiga za tebe, pa ti pošaljem u PDF-u da se obrazuješ...

Sickmanno1
27-02-2009, 01:14
Ako smatras uvrijedom dok ti netko kaze "ne seri" onda odrasti...

Fakat, vec mi je pun kofer (napisao bi pun kurac ali budes se uvrijedio i osjecao uvrijedenim) forumasa koji se UVRIJEDE, na rijeci, kurac, ne seri, govno, jadan, idiot itd...

Nego Ontopic.....

Nemas pojma. Zao mi je...toliko si vec gluposti izrekao na ovom forumu da te nesmatram dostojnim da vodi raspravu samnom. Ne zato sto sam ja neki hardver guru, vec iz razloga sto fakat nekad buncas idiotarije...

P.S. Oprosti sto s tobom nekomuniciram kao s profesorom dok sam isao u srednju skolu. Oprosti sto sam obicni radnik u RH i sto imam takav rijecnik. Oprosti sto sam nekulturan i molim te da me naucis kulture.

Thx...

mamlaz
27-02-2009, 01:26
Ajde mi ti pokaži što i gdje sam ja krivo rekao? I gdje ja to nemam pojma?
Ne, ja se ne vrijeđam, ali mislim da kočijaški žarkog nije prihvatljiv na ovom forumu, iz razloga što je neukusan.

I usput, ti samo znaš reći "nemas pojma" bez ikakvih obrazloženja... Samo sam sebi nabijaš ego na osnovi ničega...

Tesla se mrtav okreće u grobu kad vidi ovakve djetinjaste gluposti koje tu izvodiš.

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-


Inače, ako ti iskaljivanje na mene diže ego, onda to svakako nastavi. Jer, ako je tebi lakše, i osjećaš se zadovoljnijim i pametnijim,
onda ja svakako ovdje činim dobru stvar. Za one koji me mrze i osjećaju se bolje zbog toga, nastavite tako, mrzite me još više, jer ako je vama
bolje, onda je to svakako dobra stvar. Za one koji me podnose (ne mogu reći vole jer mi zvuči pregay), nek me podnose i dalje.
Ako se netko nasmije glupostima koji drugi pišu na moj račun, super, jer to je znak da se netko loše osjeća, makar radi nečjeg iskaljivanja i
egoističkih ispada. Samo tako nastavite.

:thumbs2:

Sickmanno1
27-02-2009, 01:56
Jedan od najistaknuitijih forumasa ovdje (Gwin) je prestao (smanjio) postove zbog tebe, uostalom pogledaj mu sign. Ista stvar bi se mogla desiti i samnom...

Fakat nema smisla :(

Al evo posto je pola 2 i nemam pametnijeg posla nakon dolaska s posla nabacit cu par "hardverskih bedastoca by mamlaz"

Hardverska bedastoca no1:

Reci da je BigTyp losiji od Noctua NH-U12P / TRU-a za svega 2°C, te opcenito reci da je kvaliteta tih hladnjaka upitna :(


Oba su lošija s obzirom na cijena/kvaliteta...
Za 2°C manje dati 200 kn više...

Hardverska bedastoca no2:

Reci da Gigabyte ima lose OC ploce :(. Vec sam spomeno da sam sa Gigabyte plocom vrijednom 600kn drzao E6600 sa 2.4Ghz na 4.0Ghz...da lose su..da sam imao Asus vjerovatno bi isao na 19Ghz :D. Inace, ako budes ceprkao po Gigabyte plocama u BIOS-u...probaj stisnuti Ctrl + F1


PS - Što svi trpate gigabyte u konfe? Kao da nema boljih ploča od Asrocka, Asusa, Abita (da, može se naći još 770-ica). Ova MA770-UD3 i ga770ds3 su lošije od AS ploča. Kao što rekoh, komaBIOS (tko voli clocknuti proc, memoriju, namještati latencije i ostale finese, nek zaobiđe GB).

Hardverska bedastoca no3:

lol


VX 450W proizvodi Seasonic, a HX 620 proizvodi CWT. A corsair HX serije u svakom slučaju dobro izgleda, al da je izdržljiviji od VX serije, nije... VX 550 jede hipera i HX 620.

Ok...trebalo mi je 20 minuta za ovo...dalje mi se fakat neda...ali primjera ima jos ohoho...

EDIT:

Naletio i na jedan post po kojem si i ti kocijas ^^


Nema veze što piše, jer piše i na plotu pička pa nije...
Zato kažem, probajte na X64, jer na X86 radi.
Al recimo driveri za neke miševe i periferiju rade samo na X86 verzijama, ne na X64...

Jel ti tko sta rekao nakon tog posta? Jel se tko osjecao uvrijedenim jer si napisao picka?

Tuzan si dude...

mamlaz
27-02-2009, 02:10
no.1
nema smisla, jer istina boli, cjenom i minimalnom razlikom su oba hladnjaka lošija. amen. nedam duplo više para za minimalnu razliku.
no.2
gigabyte ploča su koma. OC nije sve na svijetu. kod intela ni nije toliko bitna ploča, jer se đubrad jednostavno da clockati i na tačkama.
no.3
hyper nije ništa posebno. stai ga u lab sa taganom ili corsairom i uvjeri se sam.

"piše i na plotu pička pa nije. susjed se našpranjio pa sad jauče." -> stara poslovica koju ti ni ne znaš, jer ne čitaš.

Da mi nisi smješan, bilo bi mi te žao. Al ja nemam srca pa ne žalim nikoga...

Ni jedna budala ne zaslužuje žaljenje... Zašto bi ti bio iznimka?

Gwin
27-02-2009, 02:23
Hardverska bedastoca no3:

lol


VX 450W proizvodi Seasonic, a HX 620 proizvodi CWT. A corsair HX serije u svakom slučaju dobro izgleda, al da je izdržljiviji od VX serije, nije... VX 550 jede hipera i HX 620.

Ok...trebalo mi je 20 minuta za ovo...dalje mi se fakat neda...ali primjera ima jos ohoho...
kak je meni ovo promaklo?? pa HX520 i HX620 su Seasonic.. HX1000 je CWT..

i da, molim te.. tagan?? nadaam se da ne misliš na EasyCon seriju koja se pokazala komatoznom sa 0.4V dropovima na 12V railu..odnosno padom napona na 11.2V pri crossload testovima?? tolkoo vrhunskim taganima..
a hiper 630M? to bi bio brat blizanac onog VX550 kojeg si toliko nahvalio.. oba u CWT proizvodnje, oba su PUC dizajn, identični, samo što je Hiper jači..


Inače, ja volim Asus, i Asus ću koristiti dok sam živ... Koristio bi Abit, al njega više nema, a radio je najbolje ploče za uloženo/dobiveno.čudno kak onda ne koristiš DFI.. s obzirom da su praktički SVI inženjeri iz Abita prešli u DFI..

Sickmanno1
27-02-2009, 02:25
Ni jedna budala ne zaslužuje žaljenje... Zašto bi ti bio iznimka?

Glavno je da ja vrijedam?

cccc...

no1

Govorio sam o kvaliteti :(

no2

Gigabyte ima drugaciji bios za intel i za amd? :pray:

no3

spominjes hiper a ni rijeci o izjavi da je VX550 bolji od HX 620 :(

Zakljucak:

Odgovaras, tj. replayas samo na ono sta ti se svida...

mamlaz
27-02-2009, 02:42
čudno kak onda ne koristiš DFI.. s obzirom da su praktički SVI inženjeri iz Abita prešli u DFI..

Otkud ti ta dezinformacija? Da su skoro svi inžinjeri iz Abit-a prešli u DFI?
Koliko znam, Abit je samo prestao proizvoditi ploče, dok tehnologiju i istraživanja nastavlja dalje pod mnogim drugim firmama,
i proizvodi PBC-ove po narudžbama. Nigdje ne piše da su prešli u DFI, jer to bi bilo samo u slučajuda DFI kupi Abit.

Abit neće proizvoditi ploče, naravno ne samostalno. Al nebi se čudio da u svom LCD-u ili plazma televizoru već nemaš tiskani PBC koji je dizajnirao Abit.

Gwin
27-02-2009, 03:27
abit odjel matičnih ploča je prestao postojat 2006. kad ih je kupio Universal Scientific Industrial Co.
te godine su restrukturirani u Universal abitSa od 1.1.2009 više ne postoje
zgašeni su I abit i matična kompanija Universal

no.. Oskar Wu, koji je dugi niz godina bio glavni BIOS inženjer u abitu je 2003. prešao u DFI. a kad je USI počeo takeover abita 2006. hrpa ljudi je otišla za Oskarom.... ljudi poput Jarry Changa koji je dizajnirao abitovu IC7. za njima su prešla braća Frankie i Jimmy Su a čini mi se i Jarryev brat Max
a DFI ih je sav sretan jedva dočekao

ostatak ekipe je prošle godine, nakon što je direktor firme prtljao sa dionicama u svoj džep, prešao djelomice u Biostar, a djelomice u Foxconn

a još jedan dokaz. što se tiče tehnologiije.. jesi primjetio možda DFI inovaciju zadnje vrijeme na UT pločama?? heatpipeovi koji idu sa chipseta kroz stražnji I/O panel na pasivni hladnjak?? to je inače OTES (Outside Thermal Exhaust System) sistem kojeg je abit uveo 2004 kao hlađenje GF4 Ti4200. ali pogodi tko to sad jedini koristi? doduše na matičnim pločama..

inače, puno toga saznaš i puno ljudi upoznaš ako odeš na pravi forum..tipa http://csd.dficlub.org/forumSgdje su DFI dizajneri aktivni sudionici na forumu i uredno pružaju tehničku podršku.. imao sam priliku kontaktirat sa tim ljudima, ekipa za 5

Nigdje ne piše da su prešli u DFI, jer to bi bilo samo u slučajuda DFI kupi Abit.Serrrmm?? ti nisi čuo da ljudi pobjegnu iz firme kad skuže da firma propada??
google is your friend

a sickmanno ti je dobro rekao.. odgovaraš samo na ono šta tebi paše.. pitanja o napajanjima si kompletno odignorirao..

mamlaz
27-02-2009, 03:35
I opet ja tebe pitam, gdje piše da su skoro svi ljudi otišli baš u DFI?
Par glavonja može gdje hoće, jer ide se trbuhom za kruhom...

A heatpipe na stražnjem panelu I/o na pločama mi se uopće ne sviđa... Čast onima kojima je to super, ja sa pobornik da se uvodu kvalitetnije komponente i PBC (kao kod Asusa), pa ni nema potrebe za takvim extremnim "điđama"...

Ivan_87
27-02-2009, 08:28
mamlaz nemaš tu ploču pa ne seri gluposti da se pregrijava

još da usporedim bratićevu asus-icu M3780 770 ploču kojoj onaj pasaivac na čipsetu konstantno gori tj nemoš prst drzat 2 sekunde na pasivcu ..

dok je moj pasivac dosta vruć al ne tolko vruć da nemogu prst 2 sekunde držat :thumbs1:

@mamlaz : malo previše ljudi koji su dugo na forumu se ne slažu sa tobom u većini slučajeva tako da nemoj pucat gluposti tipa

ta ploča je smeće pregrijava se , VX550 je jači od HX620 i sl

Ivan_87
27-02-2009, 08:39
sry nisam vidio to UD3 :D

Priznaj da bi htio da ju imas! Ajde priznaj!

to je samo drukcije zapakirana ploča s drugim pasivcem :roll:

sry na duplom postu nesto mi edit :oops:

Niko Bellic
27-02-2009, 09:01
mamlaz nemaš tu ploču pa ne seri gluposti da se pregrijava

još da usporedim bratićevu asus-icu M3780 770 ploču kojoj onaj pasaivac na čipsetu konstantno gori tj nemoš prst drzat 2 sekunde na pasivcu ..

dok je moj pasivac dosta vruć al ne tolko vruć da nemogu prst 2 sekunde držat :thumbs1:

Znate sta! Kupit cu ja sebi GA-MA770-UD3 samo iz inata i napraviti review sa slikama da umirim zle duhove. Ionako trenutno imam sad GA-M61P-S3 koja bi trebala biti losija ploca od te (po kojoj mamlaz kaki) pa nemam sta izgubiti...

Necu propasti za tih 500-tinjak kuna, a posto nisam OC-er imat cu plocu na koju cu kad dodje vrijeme laganini piknuti novog Phenoma...


to je samo drukcije zapakirana ploča s drugim pasivcem :roll:
Meni je ipak ljepsa... :wink:

Moram priznati, ASROCK mi je koma. Ploce izgledaju koma (osobni dojam), raspored mi se ne svidja, ime firme je banana i jednostavno ne volim ASROCK...

Pajdi cu reci da si kupi u HGspotu DFI plocu koju je Gwin preporucio i na nju pikne Phenom II X4 940 Black Edition. Nekako sumnjam da bi Gwin koristio ili preporucio losu plocu, a s obzirom da uskoro dolazi Radeon HD 4750, CrossFire mi se ipak cini kao zanimljiva ideja (kao i pajdi)...

Hvala svima na pomoci oko preporuke!

W3DR4N
27-02-2009, 10:32
- Recite vi nama gospodine Budiša, što, na što, što se gleda prilikom kupovine matične ploče.

-Pa gledajte, dobra ploča se mora dobro zvati. Kad se ploča dobro zove, onda je to i dobra ploča, da, da. A onda još ako ima lijepe tiskane vodove, onda je to i odlična ploča. Razumijete, da da.

-Ajooojj... A ja mislila da se ploče kupuju prema funkcionalnosti i omjeru dobiveno/uloženo.

Niko Bellic
27-02-2009, 10:45
Ima nas koji imamo providnu bocnu stranicu i volimo da to lepo zgleda...

Kad ce pocet radit custom ploce di mozes birati boju sve one plastike na ploci pa da imas skroz crnu ili plavu plocu?

Funkcionalnost je najbitnija, ali treba uzeti u obzir i one koji su spremni dati koju kunu vise da to i izgleda lijepo...

Tomac FTW!

Sickmanno1
27-02-2009, 10:46
hahahaha, a jesi car wedran :pray: :rotfl:

mamlaz
27-02-2009, 13:52
mamlaz nemaš tu ploču pa ne seri gluposti da se pregrijava

još da usporedim bratićevu asus-icu M3780 770 ploču kojoj onaj pasaivac na čipsetu konstantno gori tj nemoš prst drzat 2 sekunde na pasivcu ..

dok je moj pasivac dosta vruć al ne tolko vruć da nemogu prst 2 sekunde držat :thumbs1:

Znate sta! Kupit cu ja sebi GA-MA770-UD3 samo iz inata i napraviti review sa slikama da umirim zle duhove. Ionako trenutno imam sad GA-M61P-S3 koja bi trebala biti losija ploca od te (po kojoj mamlaz kaki) pa nemam sta izgubiti...

Necu propasti za tih 500-tinjak kuna, a posto nisam OC-er imat cu plocu na koju cu kad dodje vrijeme laganini piknuti novog Phenoma...


to je samo drukcije zapakirana ploča s drugim pasivcem :roll:
Meni je ipak ljepsa... :wink:

Moram priznati, ASROCK mi je koma. Ploce izgledaju koma (osobni dojam), raspored mi se ne svidja, ime firme je banana i jednostavno ne volim ASROCK...

Pajdi cu reci da si kupi u HGspotu DFI plocu koju je Gwin preporucio i na nju pikne Phenom II X4 940 Black Edition. Nekako sumnjam da bi Gwin koristio ili preporucio losu plocu, a s obzirom da uskoro dolazi Radeon HD 4750, CrossFire mi se ipak cini kao zanimljiva ideja (kao i pajdi)...

Hvala svima na pomoci oko preporuke!
:rotfl:
1. neću 2 PCI-E slota ne treba mi to :rotfl:
2. crossfire mi se ipak čini kao zanimljiva ideja :rotfl:

PS - Pokaži gdje vidiš loš layout:
AOD790GX/128M
http://image.donanimmerkezi.com/haber/asrock790gx.jpg

U prvi PCI-E slot staviš 4870HD, na njega S1 i još 2X 120mm skarkoona (a ta je stvarno masivno debelo), i šta da ti kažem, sva 3 PCI slota su ti funkcionalni, jer ih ne prekriva hladnjak... Toliko da ti priče o layoutu ne stoje..

Gwin
27-02-2009, 14:08
I opet ja tebe pitam, gdje piše da su skoro svi ljudi otišli baš u DFI?
Par glavonja može gdje hoće, jer ide se trbuhom za kruhom...

A heatpipe na stražnjem panelu I/o na pločama mi se uopće ne sviđa... Čast onima kojima je to super, ja sa pobornik da se uvodu kvalitetnije komponente i PBC (kao kod Asusa), pa ni nema potrebe za takvim extremnim "điđama"...

pa jeam ti upravo nabrojao ključne ljude iz abita koji su sad na DFI platnom spisku??
a, konkretno, od par izjava Oskara Wua na DFI forumu, i od nekoliko PM-ova sa Jarry Chengom..

a glavonje su i bitne.. zanima me kam je otišlo 6 glavnih inženjera.. ne zanima me kam je otišao tip koji selotejpom lijepi kutiju..

a opet ću ponovit, odgovaraš samo na ono šta tebi paše..
još uvijek nisi objasnio kak si mogao izjavit takvu notornu glupost da je VX550 bolji od HX620, a pogotovo otkud ti da debilna informacija da je HX620 proizveden u CWT?? s obzirom da kod mene na HX620 piše Seasonicov UL broj?? i još uvijek nisi objasnio na koji tagan se točno pozivaš kao vrhunski proizvod? možda na gorenavedeni EasyCon koji umjesto 12V daje 11.6V ??

Niko Bellic
27-02-2009, 14:47
:rotfl:
1. neću 2 PCI-E slota ne treba mi to :rotfl:
1. Ploca nije za mene nego za pajdu i meni uistinu ne treba CrossFire!


2. crossfire mi se ipak čini kao zanimljiva ideja :rotfl:
2. Kao ideja (za pajdu), a ne kao definitivan izbor (moj pogotovo ne)!

DFI cu mu preporuciti zato sto (kao sto sam vec prije rekao) cisto sumnjam da bi Gwin koristio losu plocu, a Gigabyte cu kupit sebi samo da ti dokazem da je s njom sve u redu i da joj ama bas nista ne fali...


Pokaži gdje vidiš loš layout:
AOD790GX/128M
http://image.donanimmerkezi.com/haber/asrock790gx.jpg

Nesvidja mi se onaj dio di pise ASRock i kombinacija boja na ploci, a i ne planiram (kao ni pajdo) trositi dragocjeno slobodno vrijeme na prckanje po hladnjacima od grafe. Preferiram sistem (i pajdo takodjer) odi u trgovinu > kupi grafu i donesi ju doma > otvori kutiju > izvadi ju van > ugradi ju u komp > zatvori i spremi kutiju > sjedni opet za komp > metni najnovije drajvere i zaboravi na grafu do prvog ciscenja prasine ili stavljanja novih drajvera...

mamlaz
27-02-2009, 14:58
Ne može pisati burek na ploči kad ju proizvodi asrock.
Boja nema ništa sa kvalitetom izrade. Što se mene tiče može biti i bjela.
I šta ima hladnjak na GPU-u sa kvalitetom ploče?
Ja sam ti samo rekao da je ploča layoutom jako dobra, jer ni najdeblja kombinacija hlađenja na grafičkoj kartici ne zauzima ni jedan PCI slot te su sva 3 slobodna za korištenje.

Osobito korisno ako imaš (kao npr ja) kvalitetniju zvučnu karticu, dodatni SATA kontroler + Firewire, i wireless karticu. Boja mi u tom slučaju nije ni najmanje važna,i da piše burek nebi mi smetalo jer je funkcionalno...

Niko Bellic
27-02-2009, 15:11
Ne može pisati mamlaz na ploči kad ju proizvodi asrock.
Boja (i lak) nemaju ništa sa kvalitetom izrade. Što se mene tiče može biti i bjela.
I šta ima hladnjak na GPU-u sa kvalitetom granitne ploče?
Ja sam ti samo rekao da je ploča layoutom jako kul, jer ni najdeblja kombinacija hlađenja na grafičkoj kartici ne zauzima niti tri PCI slota te su sva 3 slobodna za korištenje.

Osobito korisno ako imaš (kao npr ja) kvalitetniju zvučnu karticu, dodatni PATA kontroler + CrossFire, i SIM karticu. Boja mi u tom slučaju nije ni najmanje važna,i da piše mamlaz nebi mi smetalo jer je funkcionalno...

Koji ti je penis? Pa boja i ime proizvodjaca daju ploci onaj dodatni vizualni stih koji se ne vidi iz funkcionalnosti...

Kad Gigabyte proizvede takvu plocu kupujem ju odmah (javi mi kad se to dogodi) zato sto imaju bolju paletu boja.

XFX radi najljepse maticne ploce (uz DFI naravno) po meni!

Lijepa ploca FTW!

Ruzna ploca je fuj!

mamlaz
27-02-2009, 15:31
Lijepa ploča sa krnjavim zubima = fuj...

Ako ćeš radije dati 1000kn za lijepu ploču, onda s tobom nešto ne štima...

Jer koliko sam skužio, ovo su tvoje riječi
"Preferiram sistem (i pajdo takodjer) odi u trgovinu > kupi grafu i donesi ju doma > otvori kutiju > izvadi ju van > ugradi ju u komp > zatvori i spremi kutiju > sjedni opet za komp"

Dakle po tome ti nebi trebalo biti kakve je šta boje, kad ti ionako "zatvoriš kutiju" i "zaboravi na grafu do prvog ciscenja prasine", tako da što se tiče toga ni ne vidiš ploču...

Radije onda uzmi nešto što je kvalitetno. Ako želiš nešto lijepo, onda si kupi sliku, luster, ili cvjeće u teglici...

Niko Bellic
27-02-2009, 16:09
Ali kad kupim ruznu plocu njena mi se slika ureze u mozak i onda se po noci vrtim i padnem s kreveta...

Ako kupim lijepu plocu onda spavam snom pravednika...

Laptop mi je zakon, jer ne vidim plocu hehe...

mamlaz
27-02-2009, 16:12
Ona nije problem u hardware-u, negu u tebi.
Imaš kopleks ružnoće, možda su ti se rugali u djetinjstvu.
Posjeti psihića. Ozbiljno to mislim. Takve zapreke ti mogu stvarati poteškoće u životu.

Zapamti, ploče su kao djevojke. Ne postoji ružna djevojka. Samo lijepa i lijepša...

Niko Bellic
27-02-2009, 16:23
Ona nije problem u hardware-u, negu u tebi.
Imaš kopleks ružnoće, možda su ti se rugali u djetinjstvu.
Posjeti psihića. Ozbiljno to mislim. Takve zapreke ti mogu stvarati poteškoće u životu.

Zapamti, ploče su kao djevojke. Ne postoji ružna djevojka. Samo lijepa i lijepša...

Ajde budi bez brige. Samo se malo salim na racun ploca. Dosadno mi je na poslu pa sam s tobom tu nabacio chat i gledam kad ces skuzit da sam svjestan da je ta ploca koju ste ti i W3DR4N preporucili ok, no nije mi jasno zasto sa toliko emocija i energije branis tu plocu kao da si ju osobno dizajnirao. Lijepo je da se trudis, ali usmjeri tu energiju na nesto korisno. Budi zurnalista ili kaj god vec...

bezimeni
27-02-2009, 16:31
Mrzim kada netko dođe nešto pitati i onda tupi po svome i kupi nešto sasvim deseto.OK tvoji novci i tvoja odluka ali koga vraga onda tražiš savjet koji nisi spreman prihvatiti http://www.imagesforme.com/out.php/i375308_rigo014.gifS...Ovo je bilo moje glasno razmišljanje i ne odnosi se na nikoga konkretno ( moš si misliti) .

Niko Bellic
27-02-2009, 16:50
Jednostavno volim cuti tudje misljenje i raspitati se na 1000 strana ako imam viska vremena do neke vaznije kupnje. Fasciniraju me ljudski karakteri i nacin na koji ljudi brane svoje stavove/misljenja. Najradije bi studirao psihologiju da imam vremena za redovni studij...

bezimeni vidim da si zrela osoba i ne trosis previse vremena na borbe s vjetrenjacama, a tome i sam tezim no faktor ljudske gluposti je uvijek prisutan pa ce kod mene jos neko vrijeme (dok se ne uozbiljim) biti aktualan...

bezimeni
27-02-2009, 17:05
Trebao si odmah reći da si ovdje u svezi znanstvenog istraživanja ljudske psihologije...Ovako ljude dovodiš u zabludu i trošiš njihovu energiju za vrlo sebične razloge http://www.imagesforme.com/out.php/i375352_bicedobro.gif.

W3DR4N
27-02-2009, 17:37
-Gospodine Tomac, vi ste kupili matičnu ploču jer je bila dopala onakva lijepa, neka marka Asus zelena, veliki kuler.
-Da, da.
-A šta ako oni vas budu pitali zašto niste uzeli nešto bolje za svoje novce?
-E nebudu.

Karlo_from_Bjelovar
27-02-2009, 17:45
ako stavimo SVE na stranu, ta asrockica fakat je ruzna...
ako stavimo izgled na stranu, ta asrokica r-o-x-a za paru koju dode...

i da, gigabyte je isto ruzan... sa onim svojim plavim PCBom... da ocu ljepotu uzeo bi dfi dark seriju... ili foxconn bloodrage... ili nekaj kaj ja znam kaj...

Niko Bellic
27-02-2009, 17:48
-Gospodine Tomac, vi ste kupili matičnu ploču jer je bila dopala onakva lijepa, neka marka Asus zelena, veliki kuler.
-Da, da.
-A šta ako oni vas budu pitali zašto niste uzeli nešto bolje za svoje novce?
-E nebudu.

:bravo:

Odakle samo vadis te transkripte starih, ali prejebenih sinkronizacija?

mamlaz
27-02-2009, 18:12
- Tu obavezu imaju svi Hrvati. I dogovorili smo se da je preuzmemo... tu obvezu...
Nemamo izbora. Nema više Abita. I trebamo sve ploče sa starim chipsetom zamjeniti novim...
Nemamo izbora. Asrockova obveza je... pokazati.... što je prije moguće i što je brže moguće...
Promjeniti sve ploče sa starim nForce chipsetom...
I POTROŠIT SAMO ONO ŠTO IMAMO!

RIP Račan....

Svinjoguz
27-02-2009, 18:50
de ajde fakat, pa ko gleda jel matična lijepa il ružna ono ljudi omg :thumbs1:
to se zove ELEKTRONIKA, nema tu neke ljepote

Sickmanno1
27-02-2009, 21:47
a opet ću ponovit, odgovaraš samo na ono šta tebi paše..
još uvijek nisi objasnio kak si mogao izjavit takvu notornu glupost da je VX550 bolji od HX620, a pogotovo otkud ti da debilna informacija da je HX620 proizveden u CWT?? s obzirom da kod mene na HX620 piše Seasonicov UL broj?? i još uvijek nisi objasnio na koji tagan se točno pozivaš kao vrhunski proizvod? možda na gorenavedeni EasyCon koji umjesto 12V daje 11.6V ??

Jos cekamo :D