PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hardware failure - MBO, RAM ili nekaj drugo?



IGoR_2803
25-02-2009, 09:55
uglavnom, pošto modovi iz pomagaj brate nisu premjestili ovaj topic tu, quotat ću sam sebe, ovdje se ipak smuca, hmmm, da tako kažem, najozbiljnija ekipa što se foruma tiče...


pozdrav. evo, već sam na rubu živaca, na različitim mjestima već duže vrijeme čitam kak je vista super, kak je ovo, kak je ono i reko ajde da i ja to probam... nakon već 4, 5 rješena problema među kojima je bilo i BSODova itd, evo novog sranja...

screenshot (http://www.imagesforme.com/show.php/371580_Capture.JPG)

iz čistog mira, ničim izazvana, vista mi je počela izbacivati ovakav 0xc000007b error za neke aplikacije, i odma nakon toga ovo gore kao za nwn2... nisam ništa instalirao, ništa skidao, nikakav malware nije u pitanju, ništa... pa ako neko kojim slučajem ima sugestiju jer mi je već dozlogrdilo i guglanje i sve... izgleda da ću se morati vratiti na xp, jer nemam živaca za ovakve pizdarije, pogotovo ne dok moram pisati diplomski!!! :-x



zanemarite, ovo sve mi se više čini treba premjestiti u hardver ili još bolje hardver bedastoće... nakon restarta više ne mogu u winse ući, ni u safe mode... ovo pišem s laptopa... probal sam last known good configuration, safe mode, clear cmos... ništa... da stvar bude gora, uzel sam instalacijski dvd od viste koji provjereno radi i opće ne želi pokrenuti instalaciju, zapravo skopira fajlove i onda freeze... sve je izglednije da je nekaj riknulo, mozda ploča, mozda memorija, sad upravo testiram sa memtestom... danas sam se, naime, igral ocanja, ali ne vidim kaj je moglo zgoreti, napon cpua sam stavil 1.375, ali sam cijelo vrijeme pazil temp sa najnovijim core tempom koji navodno točno očitava temp. na brisbaneima, a i pod prstom je hladnjak nakon sat vremena small ffts bil lagano topli, znači da nije kritično... napon za memoriju je 1.9 bil i ne vidim kaj je tu moglo poći po zlu... hladnjak na tom čipestu se uvijek nenormalno grijao, ali unazad pola godine po njemu puše 80 mm vent i na dodir je topli, nije vrući... kvragu i svemu!


btw, konfa je as follows:

athlon 3600x2 koji je godinu dana najnormalnije radil @254x9.5
2 GB kingmax ddr2 667 MHz
hd3850 256 MB
fortron 400 W pnf
ostalo nije bitno...

Sickmanno1
25-02-2009, 10:10
znaci dok upalis komp nesmrzne se i sve ocita, samo je problem kad hoces uci u winse/installirat winse?

onak 99% sam siguran da MBO nije u pitanju...cak ako bi se morao kladiti kladio bi se na HDD ili spomenutu memorije.

Pokusaj napraviti scandisk HDD-a sa BootDiskom....

IGoR_2803
25-02-2009, 10:21
znaci dok upalis komp nesmrzne se i sve ocita, samo je problem kad hoces uci u winse/installirat winse?

onak 99% sam siguran da MBO nije u pitanju...cak ako bi se morao kladiti kladio bi se na HDD ili spomenutu memorije.

Pokusaj napraviti scandisk HDD-a sa BootDiskom....

ovako, ukljucim komp POST prolazi OK, nema problema, pocinje loading windowsa i u trenutku kad se pojavi logo se srmzne... zapravo se krivo izrazavam, on se opce ne smrzne jer mogu pomicati kursor, ali je crni ekran i nikud nikam ne mrda, ostavil sam ga sat vremena i nista... ista stvar za safe mod, i dok probam winse instalirati... moze biti da je disk, srecom pa imam dva, sad dok mi zavrsi memtest (na 95% je bez errora jos uvijek) budem probal s drugim, novim diskom...

Gwin
25-02-2009, 10:24
kolko sam ja uspio saznat, taj 0xc000007b error je čest pri pokretanju crossover aplikacija tipa: 32-bitni kod na 64-bitnom OSu

a kaj se tiče instalacije slažem se sa sickomannom.. hdd, ali prije bih rekao mema..

IGoR_2803
25-02-2009, 10:29
kolko sam ja uspio saznat, taj 0xc000007b error je čest pri pokretanju crossover aplikacija tipa: 32-bitni kod na 64-bitnom OSu


da, to sam nasel na netu ali nema smisla jer do sad su te aplikacije najnormalnije radile...


a kaj se tiče instalacije slažem se sa sickomannom.. hdd, ali prije bih rekao mema..

evo, upravo je nakon 2 h zavrsil jedan pass memtesta sa oba keksa nutra i rezultat je 'no errors'... idem sad probati testirati disk...

IGoR_2803
25-02-2009, 12:55
nije do diska, prosel je i short i long hdd test s bootdiska, niti jedan error... sad sam spojil samo drugi disk (novi wd6400aks) i ista stvar, opce ne zeli pokrenuti instalaciju windowsa, skopira datoteke, pojavi se onaj neat vista background i kursor kojega bez problema mogu pomicati ali dalje ne mrda... znaci ili je memorija ili ploca, ali posto je jedan pass na memtestu prosao bez errora, neznam kolko je to dosta? da ga ostavim duze?

mario6
25-02-2009, 16:01
Ja sam imao problema sa smrzavanjem kompa i sve sam riješio promjenom sata kabla za hdd.Imao sam neki crveni šrotni kabel,to sam zamijenio i proradilo je.

IGoR_2803
25-02-2009, 16:13
Ja sam imao problema sa smrzavanjem kompa i sve sam riješio promjenom sata kabla za hdd.Imao sam neki crveni šrotni kabel,to sam zamijenio i proradilo je.

probao sam i to vjeruj mi...

bezimeni
25-02-2009, 16:19
A tko bi mogao znati gdje je problem i zašto je do njega došlo.Moral buš testirati komponentu po komponentu ...Možda te hebe matična , možda se čipset "umorio" nakon višemjesećnog overkloka a kažu da je možda u šumi ...

IGoR_2803
25-02-2009, 16:29
A tko bi mogao znati gdje je problem i zašto je do njega došlo.Moral buš testirati komponentu po komponentu ...Možda te hebe matična , možda se čipset "umorio" nakon višemjesećnog overkloka a kažu da je možda u šumi ...

da, svjestan sam toga... srećom pa imam curin laptop trenutačno kod sebe... i srećom pa mi garancija u vemilu na ploču i memoriju traje do travnja ove godine... :)

IGoR_2803
26-02-2009, 00:05
smo makli update: ocigldno da je ipak trebalo ovo premjestiti u harver bedastoce :) , iskopcal sam disk na kojem su do sad bili winsi, i probal instalirat ina novi wd i behold; uspjelo je, isitna bog ad je trebalo malo duze da krene instalacija ali evo, sad pisem sa friske viste... neznam koji bog se deslio ali za sad sve radi normalno...

Gwin
26-02-2009, 01:22
errmm. jel slučajno jedan disk SATA, a drugi IDE ?? ako da, postoji mogućnost da jednostavno ploča ima koliziju negdje s diskovima

a ako ne, onda ti je umro disk..

IGoR_2803
26-02-2009, 08:36
errmm. jel slučajno jedan disk SATA, a drugi IDE ?? ako da, postoji mogućnost da jednostavno ploča ima koliziju negdje s diskovima

a ako ne, onda ti je umro disk..

nije, oba su sata... evo, sad pisem sa doticnog kompa, vratio sam vistu, sad je na drugom disku, i za sad sve normalno radi, osim kaj mi ovaj hotkeycontrol, kojeg sam nanovo instalirao opet baca 0xc000007b... mogu shvatiti da nije od pocetka radio na visti, ali je dva, tri tjedna sasvim normalno radio... a kaj se tica diska, je li moguce da umire, a da na dva, tri testa (ukljucujuci hdtune i onaj s boot diska) ne prikazuje ama baš nikakve greške?

IGoR_2803
27-02-2009, 14:46
rješena situacija za sada, nakon detaljnog čišćenja svega i još jednog friškog instala viste na novi disk, sve radi kako treba... izgleda da je "situacija" ipak bila softverske naravi jer sam našao par "gnjida" na particiji sa dokumentima i multimedijom, a kaj je najbitnije u folderu u kojem imam essential aplikacije za nakon formata... :) ovaj seagate je za sada prazan, a iako sve testove prolazi bez problema mozda mu ipak dolazi vrijeme jer ispusta neke cudne zvukove tu i tamo... ugl. hvala svima na savjetima...