PDA

Pogledaj cijelu verziju : Microsoft: "Windows 7 će biti super za igre"



IgGy
24-02-2009, 11:10
Potpredsjednik Microsoftovog odjela biznisa interaktivne zabave EMEA regije, Chris Lewis kaže kako je budućnost igranja na PC platformi vrlo svijetla, te tako navodi kako će Windows 7 biti "totalno zakon" za igre. Ne zaboravimo, bila je i Vista.

Striček Lewis veli sljedeće: "Windows 7 će bez sumnje biti odlični za igre. Radi se samo o dobrim vijestima - operativni sustav je robusniji, relativno brži, a rani testni ciklusi djeluju vrlo obećavajuće. Stoga vjerujem kako će Windows 7 donijeti samo dobre vijesti za gamere, no o tome ćemo moći reći mnogo više krajem ove godine."

Etoga. Microsoft tvrdi kako će Windows 7 zasigurno biti super za igre, no ukoliko prema tim izjavama gajite određenu dozu sumnje, izjasnite se upravo ovdje!

flander
24-02-2009, 11:11
XP 4life

SkunK
24-02-2009, 11:14
Neznam zašto g. Lewis misli da će "brzina" i "robustnost" pomoći pri zadovoljavajućem pokretanju i izvođenju igara, jedini faktor što se OS-a tiče je taj što će jesti manje resursa nego Vista, što nas dovodi do zaključka da će biti više RAM-a i CPU snage za izvođenje igara.

Osim toga sve navedeno nema veze s samim igrama.

Deadwalker
24-02-2009, 13:06
Neznam zašto g. Lewis misli da će "brzina" i "robustnost" pomoći pri zadovoljavajućem pokretanju i izvođenju igara, jedini faktor što se OS-a tiče je taj što će jesti manje resursa nego Vista, što nas dovodi do zaključka da će biti više RAM-a i CPU snage za izvođenje igara.

Osim toga sve navedeno nema veze s samim igrama.

potpis. Eventualno možemo jos dodat dx11 iako nekako sumnjam i u taj dx jer ako bude ko desetka(a nekako mi se cini da ce biti) well, bolje da ga ne rade uopce...

SkunK
24-02-2009, 13:13
Neznam zašto g. Lewis misli da će "brzina" i "robustnost" pomoći pri zadovoljavajućem pokretanju i izvođenju igara, jedini faktor što se OS-a tiče je taj što će jesti manje resursa nego Vista, što nas dovodi do zaključka da će biti više RAM-a i CPU snage za izvođenje igara.

Osim toga sve navedeno nema veze s samim igrama.

potpis. Eventualno možemo jos dodat dx11 iako nekako sumnjam i u taj dx jer ako bude ko desetka(a nekako mi se cini da ce biti) well, bolje da ga ne rade uopce...

potpis x2. :)

Hellboy
24-02-2009, 13:15
naravno da će biti bolji za igre...imaju mega urbano Aero (tm)(R)(c) sučelje koje ti krasi Error report prozor kad se neka od igara sruši...to ga na ikspeu nema...

croat1gamer
24-02-2009, 13:59
pa igre ce letjeti kada morate kupiti proc sa 8 jezgri, graficku sa 4gb rama i mogucnoscu izvodenja holograma, 64 gb rama i sl., a kada instalirate winse 7 cete ih odma deinstalirati i vratiti se na nesto prethodno sto radi s tom konfiguracijom i skuziti da vam graficka ne podrzava niti jedan osim dx12

pimp
24-02-2009, 14:03
pa igre ce letjeti kada morate kupiti proc sa 8 jezgri, graficku sa 4gb rama i mogucnoscu izvodenja holograma, 64 gb rama i sl., a kada instalirate winse 7 cete ih odma deinstalirati i vratiti se na nesto prethodno sto radi s tom konfiguracijom i skuziti da vam graficka ne podrzava niti jedan osim dx12


:bravo:
aj prvo isprobaj windows 7 pa onda pljuj s nekim razlogom , ako ju još nisi isprobao samo da ti kažem da zahtijeva mnogo manje resursa od viste...

Arbiter of Change
24-02-2009, 14:27
:bravo:
aj prvo isprobaj windows 7 pa onda pljuj s nekim razlogom , ako ju još nisi isprobao samo da ti kažem da zahtijeva mnogo manje resursa od viste...
Da, to bar valja kod sedmice. Ne znam, imam neki osjećaj da je dobri stari Microsoft zgrnuo dobru lovu na Visti (koju su čini se uspješno prodali kao "novi standard PC računala") i koju smo mi u biti beta testirali kako bi oni mogli sve te izmjene/poboljšanja staviti u Windows 7.

Dobro su nas, e.

Deadwalker
24-02-2009, 14:29
ima tu neke istine...e sta marketing radi danas... :(

Feanor
24-02-2009, 14:53
Pa ako uzmes u obzir da su windows 7, cak i sada brzi od viste, a u beta fazi su njegova izjava me baš ne čudi...Evo jednom cu probat ne biti skeptičan prema novim vindovzima i poželit da se to stvarno dogodi, a ne ko sada da ja i frend imamo istu konfu ali on ima vistu i onda se cudi kad meni burnout paradise recimo vrti u 40tak fpsa više a bp je zakljucan na 60 fps-a tkao da....

cham3leon
24-02-2009, 15:15
Ma ja ću nastaviti koristiti XP dok god mogu, baš me briga. Možda jednog dana pređem i na Win7, ali svakako se nadam da će naći načina da smanje glad za resursima. Ako ništa drugo, bilo bi dobro da po mogućnosti izbace neku "lakšu" verziju Win7 specijalno za gamere koja bi bila olakšana za neke manje potrebne mogućnosti kako bi igre postizale bolje performanse.

croat1gamer
24-02-2009, 15:53
aj prvo isprobaj windows 7 pa onda pljuj s nekim razlogom , ako ju još nisi isprobao samo da ti kažem da zahtijeva mnogo manje resursa od viste...
ow, sry
nisam napomenuo da sam sarkastican

ali je problem sto sam s time pljuvao na ono sto je zapravo tip rekap, ne na win7
samo neka ne naprave opet glupost kao sto je bio gfw servis kada je izasao

Čux
24-02-2009, 16:35
nadam se na ne kenjaju, XP-a se želim rješit što prije jer mi se zapravo nikad nije ni dopo, tam nakon nikad prežaljene 98-ice jedino XP neš valja a ovaj ostatk je bolje ne spominjat opće.

ScorpiuS
24-02-2009, 17:02
Za Vistu su svašta obećavali, a nisu ništa ispunili. Sada kažu da će Win7 biti fix Viste, pa se nadam da neće i sad zasrat.

RIDER32
24-02-2009, 19:28
Fix koji ces morat kupit.

Ugl iz prve ruke vam mogu rec da samo instalacija (bez ikakih dodatnih programa) sa ukljucenim Aerom zdere 500-550 MB rama. Al kolko rami danas kostaju? :)
Vistu nisam probo al ova mi nekako obecava.
Jos kad srede podrsku pojedinih programa... Daemon ne radi :cry:

Babitz
24-02-2009, 20:49
xp for life izjave me tako rastužuju.

Odbijanje progresa ftw.

cham3leon
24-02-2009, 20:56
Šta će mi progres ako normalno mogu radit i igrat na XP-u uz manju potrošnju reesursa?

Babitz
24-02-2009, 21:11
xp4life je kao da si reko celer333 4 life.

ScorpiuS
24-02-2009, 21:42
Pa gledaj gdje je razvitak doveo čovječanstvo! Globalna ekonomska kriza FTW!!!
Ako uspoređuješ XP i Vistu za igre, onda je XP puno bolji, ali nadam se da će se stvarni promjenit sa dolaskom Win7.

Babitz
24-02-2009, 21:54
Baš da je xp tako puno bolji, ne bih reko. A vista u mnogočemu ima prednosti nad xp-om.

Recimo i sve da je vista najveće smeće ikad, svejedno je idiotski govorit xp4life kad će ionako kad tad zastarit i ukinut će se podrška. Standardi idu dalje ma kolko vas držala nostalgija ili što već.

RIDER32
24-02-2009, 22:27
Meni ce izgleda biti AMD 3500+ i X1600 4life :(
Al svejedno OS ide dalje :)

ScorpiuS
24-02-2009, 22:38
Baš da je xp tako puno bolji, ne bih reko. A vista u mnogočemu ima prednosti nad xp-om.

Recimo i sve da je vista najveće smeće ikad, svejedno je idiotski govorit xp4life kad će ionako kad tad zastarit i ukinut će se podrška. Standardi idu dalje ma kolko vas držala nostalgija ili što već.
Gledat ćemo mi ubrzo igre koje traže od nas 2 terabajta DDR50 na grafičkoj, a poboljšanja u izgledu igre nema. Slično će bit i sa OS-ovima.

cham3leon
24-02-2009, 22:48
Baš da je xp tako puno bolji, ne bih reko. A vista u mnogočemu ima prednosti nad xp-om.

Recimo i sve da je vista najveće smeće ikad, svejedno je idiotski govorit xp4life kad će ionako kad tad zastarit i ukinut će se podrška. Standardi idu dalje ma kolko vas držala nostalgija ili što već.

Pa bokte, nisam glup (mislim jesam, ali tako baš i nisam). Kad nestane podrške za XP, prijeći ću na novu platformu, jasno, ali dok god na XP-u budem mogao isto što i na novijim winsima, ne idem na nadogradnju.

WAR-ELEMENT
26-02-2009, 18:11
Sto se tiče igara izmedu viste sp1 i xp sp3 isti su rezlutati, samo je malo bolja grafika zbog direkt x10 na visti , bar su meni bili,ali zbog tražnje dosta resorca, na malo slabijim računarima vista nije baš u potpunosti stabilna.Bar iz mog iskustva,a kako sada stvari stoje pitanje je vremena kada čemo svi preč na windows 7.

Pedran
20-03-2009, 20:54
Mislim da ljudi u Microsoftu ne lažu da će igre raditi "super" na Windows 7-ci,ali jedno drugo pitenje me muči: Koliku će konfiguraciju tražiti Windows 7-ca?S:scared:

Feanor
20-03-2009, 20:59
Pa o tome smo već govorili... NAvodno nije prezahtijevna beta verzija, mozda nesto u rnagu viste, ali valjda ce ih još doradit do izlaska tako da....

Razzarach
20-03-2009, 21:06
ja sa 7600 gs
pentium d 820
4gb rama
mogu vrtit i vistu i win 7
ni cod 5 mi ne šteka a bogami ni FC2
naravno na med/low detajima http://www.hcl.hr/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif

SkunK
20-03-2009, 23:04
Pa o tome smo već govorili... NAvodno nije prezahtijevna beta verzija, mozda nesto u rnagu viste, ali valjda ce ih još doradit do izlaska tako da....

Ispod ranga Viste. Mašine koje nisu mogle vrtiti Vistu laganini vrte Win 7.

RIDER32
21-03-2009, 17:16
ja sa 7600 gs
pentium d 820
4gb rama
mogu vrtit i vistu i win 7
Ja sa x1600 pro 256vram, 3500+ i 2GB rama vrtim nju bez problema. Ogre nisam probao.