PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Last Remnant



Arbiter of Change
22-02-2009, 23:51
Još jedan Squareov RPG naslov koji je prije već dosta vremena izašao za konzole, ali sam zaboravio otvoriti temu.
E sad, dobra vijest je da 20.03. dolazi i na PC što su za mene odlične vijesti jer nismo imali JRPG uopće na PC-u već... ne pamtim koliko dugo.

Prijevod informacije o izlasku za PC (http://babelfish.yahoo.com/translate_url?doit=done&tt=url&intl=1&fr=bf-home&trurl=http%3A%2F%2Fwww.3djuegos.com%2Fnoticias-ver%2F105469%2Fthe-last-remnant-fija-su-lanzamiento-en-pc%2F&lp=es_en&btnTrUrl=Translate)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Last_Remnant

http://img80.imageshack.us/img80/386/thelastremnantgameplay0hc3.jpg
http://xbox360media.ign.com/xbox360/image/article/880/880445/last-remnant-screens-20080610041234460_640w.jpg

Assasin`s
23-02-2009, 09:57
Tooooo za Xbox 360

Arbiter of Change
23-02-2009, 09:59
Našao Benchmark za PC inačicu....dobrih 55 FPS-a na 1680x1050.
http://www.square-enix.co.jp/remnant/pc ... index.html (http://www.square-enix.co.jp/remnant/pc/download/index.html)

Assasin`s
23-02-2009, 10:00
A jesam ja noob :rotfl:

Aerospark
23-02-2009, 16:42
Izgleda interesting, no prvo trebam završit moj RPG maraton (Chrono Trigger, Chrono Cross, Final fantasy 12, na sve 3 igre sam neđe zapeo :()
Gledao sam neki gameplay video na jubitu, aj lajk it.

Arbiter of Change
28-02-2009, 19:14
PC demo je na STEAMu:
http://store.steampowered.com/app/23340/


Minimum

* Operating System: Microsoft® Windows® XP SP2/Vista® SP1 *1 *2
* Processor: Intel® Core™2 Duo (2GHz) / AMD Athlon™ X2 (2GHz)
* Memory: 1.5GB RAM
* Hard Disk Space: 15GB Available HDD Space
* Video Card: NVIDIA® GeForce® 8600 VRAM 256MB or better *3
* Sound Card: 100% DirectSound® compatible sound card (DirectX®9.0c or higher)
* DirectX® Version: DirectX® 9.0c

*1 Windows® XP Professional x64 Edition and server-related OS are not supported.
*2 32-bit/64-bit are supported for Windows Vista®.
*3 Laptop versions and onboard video are not supported. Video cards that share the same VRAM as the main memory are not supported.


Recommended
o Operating System: Microsoft® Windows Vista® SP1 *1 *2
o Processor: Intel® Core™2 Duo (2.4GHz or higher) / AMD Athlon™ X2 (2.4GHz or higher)
o Memory: 2GB RAM
o Hard Disk Space: 15GB Available HDD Space
o Video Card: NVIDIA® GeForce® 8800 VRAM 512MB or better *3
o Sound Card: 100% DirectSound® compatible sound card (DirectX®9.0c or higher)
o DirectX® Version: DirectX® 10 (OS Default) *4
o Supports Xbox 360® Controller for Windows®

*1 Windows® XP Professional x64 Edition and server-related OS are not supported.
*2 32-bit/64-bit are supported for Windows Vista®.
*3 Laptop versions and onboard video are not supported. Video cards that share the same VRAM as the main memory are not supported.
*4 The version used is DirectX® 9.0c.

Nema do one rasprave kad pričaš sam sa sobom.

Inače, završio demo. Mislim da je trajao nekih 4-5 sati što je dosta za jedan demo i moram reći da mi se svidio i već vidim kako ću utrošiti dosta sati na punu igru kad izađe (drago mi je da sam glasovao za nju). Na mojoj konfi sve dere High, osim Battle Shadows koje sam stavio na MED, ali ima kratkih štekavanja koja su bila u XBox verziji. Ništa što bi posebno upadalo u oči budući da je igra turn-based u borbi tako da nije presudan faktor, samo kad staviš teksture na high treba možda sekunda kad uđeš u novo područje da se učitaju te tekstura preko medium tekstura (tako da na sekundu dvije vidiš medium teksture).

E sad, borbeni sistem je FENOMENALAN, ali možda više nejasan nego kompliciran. Zašto? Vjerojatno dobrim dijelom na to utječe činjenica da te demo stavlja na neku lokaciju kroz samu igru, a ne posebnu demo lokaciju kao što nas demoi inače stave (ukratko, počinješ na ranku 13. i imaš 9 likova podijeljenih u 2 odreda... bez ikakvog tutoriala). Mislim da mi je ukupno trebalo nekih... pola sata dok nisam u potpunosti pohvatao kako funkcionira sistem, a uzmite u obzir da sebe smatram više nego solidnim igračem kad su jRPG naslovi u pitanju. Ukratko, glavna komplikacija i različitost sistema je u tome da ne zapovjedate POJEDINIM likovima nego ODREDIMA koji su sačinjeni od više likova i koji imaju interakciju međusobno i sa neprijateljima. Što to znači? Opremanje likova, organizacija odreda i formacije. U detalje neću jer je bolesno opsežno, ali borba je jedan od glavnih elemenata koji će me držati uz ovu igru i razlikuje se od tipične jRPG borbe (ono, Attack, Magic, Item, itd).

Jedina stvarno loša stvar? Engleski VA... užasan i drečav (kao loši anime dubbsi), ali na našu sreću Square spašava stvar jer nudi i Japanski VA koji je, meni bar, mnogostruko bolji po zvučnosti, da ne spominjem podnošljivosti.


Da skratim; jedva čekam igru. :)

AjgorR
01-03-2009, 20:33
Ja osobno jedva čekam neki pošten rpg iz SquareEnix radionice,budući da zasad nećemo dobiti Final Fantasy XIII na pc pa bi ovo moglo biti možda i najbliže njemu,sve nade su mi položene u ovaj naslov i nadam se da me neće razočarati. :oops:

Vedro
02-03-2009, 17:29
Čitao sam recenziju u GP-u i igra nije dobro ocjenjena,zamjerka su dugotrajne i dosadne borbe,ali to mi smrdi na "hardcore" što mi se čini vrlo privlačno,jedva čekam. :)

Aral
03-03-2009, 00:42
Bas igrao sad demo, konacno da su igru takvog tipa nakon neznam kolko vremena stavili na PC, can't wait. Demo je pomalo cudan jer pocinje od pitaj boga odkud, tad da kad dodje full igra fino ispocetka ^^ Japanese voice acting, milina, a posto gledam anime ovo mi dodje pod prirodno. Sistem borbe je odlican, treba malo vremena da se navikne ali i bez tutoriala u demou skuzi se sve. Igrat cu je s gustom kad izadje, jos 20 dana negdje :D

Arbiter of Change
03-03-2009, 17:36
Ja se samo nadam da će netko, bar Square Enix, nastaviti trend portanja jRPG-ova na komp.

Raz
03-03-2009, 17:56
Jedva čekam, oduvijek sam htio probat pravi japanski rpg na pc-u, a sad ću i imati priliku.
Vjerojatno ću kojih 1-2h mozgati da uopće polovim sistem borbe, ali nema veze :D

Aral
04-03-2009, 09:54
Ja se samo nadam da će netko, bar Square Enix, nastaviti trend portanja jRPG-ova na komp.

Da, to bi bilo stvarno super, steta kaj to ne rade cesce...daj zamisli npr. najnoviji FF na kompu...ono :pray:
A sistem borbe i sve ostale sitnice cemo pohvatat kroz neko vrijeme nadam se xD Demo je dobar poligon za vjezbu al nije to to, hocu ja to sve ispocetka vidjet :thumbs2:

Outmind
15-03-2009, 23:23
Recite mi jeli konfuzno baratat sa toliko likova od jednom? Gledao sam gameplay traile, i vidio da ima jedno 10-ak likova kojima upravljaš od jednom. Jeli borba skroz turn based, ili real time turn based?

flander
15-03-2009, 23:42
ne dopada mi se igra, bar iz ovog GT-a kaj sam mogal viditi, to je isto ko Digimon world 3, imaš 3 digimona i opleti, nabildavaš, skupljaš gear,pare i tako u beskonačnost, neznam nekako mi to monotono izgleda, jest da dizajnovi mobova dlično izgledaju al neznam, brijemd abi mi dosadilo, više volim igre ko DMC, di mažeš konstantno, ovdije dok sredim kako bum napal,s kim i kako,pa onda ako još shebem u razvijanju lika pa nemrem neš proć...

Arbiter of Change
16-03-2009, 00:12
Recite mi jeli konfuzno baratat sa toliko likova od jednom? Gledao sam gameplay traile, i vidio da ima jedno 10-ak likova kojima upravljaš od jednom. Jeli borba skroz turn based, ili real time turn based?
E da je pročitati što sam ja napisao gore - upravljaš odredima od 4 lika kao jednim likom, zato se čini da imaš više ljudstva. :)
Ima demo, tako da je najbolje isprobati igru tim putem. Borba je TBS tako da oni koji nisu fanovi jRPG-a... hebiga.

Outmind
16-03-2009, 12:17
Sry kaj nisam sve pročitao. Niš se ja ne žalim na tbs, ali pošto je toliko ljudi oodjednom na ekranu nije mi bilo jasno odvija li se to striktno kao tbs ili kao ff...

Arbiter of Change
16-03-2009, 12:52
Ma to flanders nešto kuka pa sam pojasnio. :)

Da, ovdje je stvarno u pitanju više TBS, a ne ATB kao u FF naslovima, ali ima više sličnosti nego razlika između njih. Iskreno, ako bilo tko ima sumnji u kompleksnost borbenog sistema/opremanja odreda neka slobodno proba demo jer će samo tako moći vidjeti da je stvar sve samo ne pretjerano jednostavna (ono, mene je iskreno iznenadila).

flander
16-03-2009, 15:02
ne kukam, iznosim svoje mišljenje :(

Arbiter of Change
17-03-2009, 20:58
Pff, zar postoji razlika? :)
Ali dobro, šalu na stranu igra izlazi za par dana (EU datum izlaska je 20.03.) tako da ono... jedva čekam.

Kostolomac
17-03-2009, 23:42
Tek sada ovo vidio... Very interesting :D