PDA

Pogledaj cijelu verziju : vodeno hlađenje



Gwin
21-02-2009, 23:57
s obzirom da sam ja apsolutno nepismen po pitanju vodenog hlađenja molio bih da mi netko predloži kombinaciju potrebnu za
1. phenom 9950
2. phenom 9950 + 2x HD4870

treba mi sve, uključujući i šerafe :D

i molim mišljenja za ova dva proizvoda:

XSPC 5.25'' komplet rezervoar i pumpa (http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/97_145/products_id/295)Szato kaj mi se sviđa ideja
Magicool Pro II radijator za vodeno hlađenje (http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/97_144/products_id/384)Szato kaj kejs ima predviđeno mjesto za hladnjak ovih dimenzija..

ne, neću odmah kupovat, trenutno je TrUE na procu.. čisto me zanima.. da naučim nešta..

Karlo_from_Bjelovar
22-02-2009, 00:00
cisto radi informacije - stavis u oglasnik true (nevazno sa ili bez garancije), skines 20% od najjeftinijeg na nabavi i cooler ode isti dan... znam ja kada sam prodavao (na kraju mi je stara dala pare)... 10 minute nakon sto sam objavio sam dobio 3 ponude (i to ne "pls mi sacuvaj tjedan dana")...

mamlaz
22-02-2009, 02:23
Samo da znaš, ako planiraš ekstremni OC, pazi se kondezacije,ubija ploče i tako to, fotoni se sudaraju bla bla... :scared:

Gwin
22-02-2009, 07:44
Samo da znaš, ako planiraš ekstremni OC, pazi se kondezacije,ubija ploče i tako to, fotoni se sudaraju bla bla... :scared:i tebi i sphinxu koji mi šalje PMove..

prestanite me tretirat kao malo dijete.. nisam tražio da me razuvjerite od kupnje vodenog, niti sam tražio da mi se na PM objašnjava kak to košta 2.500kn. onak, sphinx, halooo.. imam konfu od 14k.. misliš da mi je puno dva soma za vodeno? nisam tražio da mi se soli pamet oko kondezacije, niti sam pričao o bilo kakvom clockanju.

Sčisto me zanima.. da naučim nešta..i dajte se naučite čitati sa razumijevanjem... NE KUPUJEM.. ŽELIM NAUČIT..

22-02-2009, 09:51
Samo da znaš, ako planiraš ekstremni OC, pazi se kondezacije,ubija ploče i tako to, fotoni se sudaraju bla bla... :scared:

lol Valnješ ajd se spusti na zemlju malo :wink:


@GWIN:Hočeš za 100 ili 200 K kuna ?? :)

Gwin
22-02-2009, 10:01
ekčuli nije bitno.. bitno mi je da mi netko nabroji sve dijelove, uključujući i koji šerafciger moram koristit.. ono.. želim znat koja boca i zašto. koja pumpa i zašto.. koji profil cijevi i zašto.. itd..
a ima puno jeftinija opcija od 200k.. zove se zamrzivač :D

bezimeni
22-02-2009, 10:28
Na ovome forumu ti je vodeno toliko "često" da ga valjda jedino bolesničovjek1 ima ( čitaj Sickmanno1 :) ) tak da po meni ti jedino on može dati neki pametni savjet .Ili pitaj na pcekspertovom forumu...vjerujem da tamo ima hrpa geekova sa takvim hlađenjem.

Karlo_from_Bjelovar
22-02-2009, 10:56
y, na PCEu ces dobit puno bolji odgovor... :wink:

22-02-2009, 11:08
Kao da je dobio kakav ODG...

A ništ GWIN odi onda na PCE :D

mamlaz
22-02-2009, 15:59
@Gwin - tko ti je slao PM? Daj nemoj tu fantazirati, ok?
@ AMD Fejk - Nikad nisi slagao vodeno hlađenje (al pravo vodeno hlađenje, sa vodom HLADNOM + led).
Nisi čuo za kondeziranje tekućine iz zraka? Natrag u osnovnu školu, il ti nema spasa...
Čemu će ti vodeno ak ćeš proc držati na 40-45°C? To mogu i sa zrakom...

blood4me
22-02-2009, 16:33
mamlaz spusti se na zemlju, kladim se da amd freak zna 3x vise od tebe o hardwareu, lol

mamlaz
22-02-2009, 16:52
Hardware = Elektronika

A ne vjerujem da zna više o elektronici... Štoviše, svatko može pročitati review nekog pojedinog dijela računala, ali znati kako radi,
izradu procesa te razlaganje na faktore je nešto sasvim drugo...

Gwin
22-02-2009, 17:09
@Gwin - tko ti je slao PM? Daj nemoj tu fantazirati, ok?.ja ne fantaziram, nego si ti nepismen i po milijunti put NE ČITAŠ SA RAZUMIJEVANJEM..
i tebi i sphinxu koji mi šalje PMove..

k? thnx. bye

mamlaz
22-02-2009, 17:17
quotaš mene i napišeš
"i tebi i sphinxu koji mi šaljete PMove.."

Jesi ti glup ili se praviš? TU si direktno spomenuo mene!

Gwin
22-02-2009, 17:20
i OPET ne čitaš sa razumijevanjem..
i tebi i sphinxu koji mi šaljeSPMove..

gdje si ti molim te vidio množinu glagola slati??

ja šaljem
ti šalješ
on šalje
mi šaljemo
vi šaljete
oni šalju..

kaj si ti prirodno glup ili treniraš??

mamlaz
22-02-2009, 17:21
Kad si prepravio...
LB

Gwin
22-02-2009, 17:22
kolko ja vidim, gore NIGDJE ne piše "ispravljeno u tolko i tolko sati.."

a to kaj ti ne znaš čitat niti se snalazit na forumu ti ja ne mogu pomoć...

mamlaz
22-02-2009, 17:23
Ako ispraviš u prvih par minuta ni ne piše "prepravljeno". ;)

Gwin
22-02-2009, 17:26
da stari moj..
samo kaj si ti reagirao 8 sati nakon tog mog posta..
a u međuvremenu su još neki pisali..

radije priznaj da si pogriješio i sve će bit oke..

22-02-2009, 19:16
@ AMD Fejk - Nikad nisi slagao vodeno hlađenje (al pravo vodeno hlađenje, sa vodom HLADNOM + led).
Nisi čuo za kondeziranje tekućine iz zraka? Natrag u osnovnu školu, il ti nema spasa...
Čemu će ti vodeno ak ćeš proc držati na 40-45°C? To mogu i sa zrakom...

Voda?Ne.Destilirana voda?Da.Led?NE.Destilirana voda?Da.Kondenzacija??Si kad čuo načine za suzbijanje iste?Očito ne...ili si pak old school klase iz 98 u kojem je kondenzacija bila glavni problem vodenih hlađenja.Ne da sam isprobao samo vodeno već i suhi led i tekući dušik za koje itekako treba pazit na kondenzaciju.Al da se to ne može riješiti to su bajke.

40c?50c?Ako su to prosječne temperature vodenog hlađenja onda tu nešto ne štima.Jer očito nisi pročitao dio na kojem gwin navodi "novac?ekčuli nije bitno"

Dakle ne pričamo o smeću poput Thermaltake BIg Water ili pak Coolermaster Aquagate već o samostalnom slaganju vodenog sa najboljim mogućim dijelovima koji ne moraju biti istog proizvođača već se samo trebaju slagati bez obzira na cijenu.

Isto tako što se tiće tvog znanja ne podcjenjujem te no dobro se sječam da sam te već nekoliko puta prizemljio na zemlju.A preseravat se ja više znam i ja sam bolje rade jadnici kojima fali ega...pa razmisli i o tome...Da ne pričam o tvojim silnim banovima i multi accountovima...što ti dovoljno govori da je negdje problem...a očito je da je taj problem u tebi.

23-02-2009, 14:03
nema odg....šteta... :(

mamlaz
23-02-2009, 15:44
Destilirana voda nema nikakve veze sa kondezacijom zraka, nego korozijom i množenjem bakterija koji štopaju cijevi i pumpu, te osobito homemade radijator...

Al nvm, ionako to znaš samo se praviš da ne znaš...

Evo ti samo jedan dobar primjer, kad stvarno imaš hladnu vodu direktno ih vodovodne cijevi (cca 4°C):
http://www.imagesforme.com/out.php/t7426_DSC01907.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/7426_DSC01907.JPG)

Evo ti od destroyer-a mod... Stvarno hardcore, jedan od boljih modova uopće...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=83800

Inače, s kandom leda negdje 2002, tj voda koja konstantno kola kroz led i na vodeni blok sam mobilnog bartona 2500+ natjerao da laganih cca 2550Mhz pri temperaturama ne većim od 15°C...

S tim da je rekord 3578.4Mhz pri naponu od 2.1V i hlađen tekućim plinom...