PDA

Pogledaj cijelu verziju : Case modding?



Wind0ws_98
20-02-2009, 01:18
Ima koga u Hrv ko se bavi case moddingom, tj. profesionalno???

mamlaz
20-02-2009, 01:26
Pa to baš i nije struka...
Mislim svaki tokar, autolakirer i entuzijast je case moder...

Sve ovisi o tvojoj mašti...

Ako želiš crtež, odi u autolakirnicu i traži tipove koji će ti pobojati kejs.

Želiš bočnu stranicu od plexija? Nabavi alat i materijal, i sam to možeš u roku 20ak minuta srediti.

Wind0ws_98
20-02-2009, 02:02
pogleda san par videa na youtubeu di neki profesionalac to radi, jbt neznan di bi nasa pola stvari sta bi mi tribalo za modding, i da to sam napravin zasra bi nesto 100% i onda bi kuciste moga eventualno bacit.

mamlaz
20-02-2009, 04:08
Pa sve možeš nabaviti, pogledaj u OBI-ju, "Uradi sam" isličnim centrima, naći ćeš sve što trebaš...

Karlo_from_Bjelovar
20-02-2009, 07:40
imam gx 01b chiefa... i htio bi si rijesit plexi i odma na taj plexi probusit rupe za neki ogromni vent (140mm+)... pa me zanima da li je to zbog odredenih tezina takvih ventova to moguce? (nikad nisam drzao plexi u ruci, pa ne znam koliko je to cvrsto)

NITROS
20-02-2009, 08:51
Mamlaz da je tako kao sto ti govoris onda bi svi imali lijepo uredena kucista i to bi ih sami uredili. U case moddingu se lako moze zajebati kuciste rezanjem i treba imati znanja. Uz sve to trebas imati i onaj neki feeling kako ce konacno to kuciste izgledati. Ne smatram bas nekim case moddingom nabacivanje 100 ventova razlicitih boja i onda vidim zice na sve strane.
Za mene je case modding kad se zice ne vide i neko normalno osvjetljenje, a extremni case modding je po meni onaj kad likovi sami naprave kuciste ili ga moddaju do neprepoznatljivosti.

demetrius
20-02-2009, 11:19
mene to nikad nije zanimalo,da mi svjetli u boji.

DJ Not Nice
20-02-2009, 13:12
imam gx 01b chiefa... i htio bi si rijesit plexi i odma na taj plexi probusit rupe za neki ogromni vent (140mm+)... pa me zanima da li je to zbog odredenih tezina takvih ventova to moguce? (nikad nisam drzao plexi u ruci, pa ne znam koliko je to cvrsto)

Pleks ti je veoma kvalitetan i čvrst materijal, bez beda bi mogao sjediti na njemu s mojih 95kg i da mu ne bude ništa O.o

Testirano na plexu veličine 50x50 debljine 1.5cm s željeznim nogarama...

mamlaz
20-02-2009, 15:22
Pleks je super, dovoljno čvrst za kućište s kojim nećeš igrati nogomet..
Jedino je loše što kod jeftinijeg pleksa lako dobiješ izgrebanu površinu, pa ni polir pastom ne možeš to sakriti...

Zato na moju bočnu ide staklo debljine 4mm.

Potrebna mi je još samo jedna stvar koja mi je nenabavljiva u HR, a to je samoljepljiva guma s dvije strane, koje nema kod našeg Bauhausa, nego ću ju dobiti iz Austrije krajem 3. mjeseca.

Dremel, ubodna, gumeni rubnici za autostaklo, sve to ima kod nas..
Tako da izgovor da "nema alata i materijala" ne stoje...

PS - Eto žao mi je što nisam poslikao kućište koje je napravljeno za frenda bikera,
napravljeno od niskoprofilne 18'' gume od BMW-a.
Predivno nešta, samo privlači prašinu kao blesavo, pa su antistatički sprejevi must have.

Sickmanno1
20-02-2009, 15:34
PS - Eto žao mi je što nisam poslikao kućište koje je napravljeno za frenda bikera,
napravljeno od niskoprofilne 18'' gume od BMW-a.
Predivno nešta, samo privlači prašinu kao blesavo, pa su antistatički sprejevi must have.

Jos uvijek mozes poslikati.... :wink:

mamlaz
20-02-2009, 15:37
Da, idem do Rijeke svaki dan! :D

Na ljeto idem pa ću vjerovatno poslikati i staviti, a ako ne odem, napravim još jedno od akvarija sa
biljnim uljem koje ne korozira (već ima dosta takvih na netu, al ja planiram staviti i umjetne ribice). :D

Hellboy
20-02-2009, 15:38
mineralno ulje FTW...

Sickmanno1
20-02-2009, 15:41
mineralno ulje FTW...

si vidio koliko kosta?

30+kn 1 litra, a onak treba ti 30 litara :(

Ja brijo to napraviti al me cijena odbila :(

@mamlaz

biljno je lame, jer je zuto :D

mamlaz
20-02-2009, 15:43
A ima i svjetlijeg, ne samo žutog...
Također sam razmišljao i o mašinskom ulju (skroz prozirno, al nije baš ugodan miris).

A mineralno je malo preskupo kod nas, eventualno iz Češke nabavljati 10l kanticu za 50-60kn, to bi bilo ok...

Hellboy
20-02-2009, 17:48
tak je jeftino tamo? damn...inače sam i ja razmišljao o selidbi komponenti u akvarij punjen mineralnim uljem, ali onak, kad sam vidio cijenu...bah...sad se moram raspitati koga znam u češkoj ili nekoj sličnoj zabitoj zemlji...

mamlaz
20-02-2009, 17:55
Planiram gledat kad ide jedan kolega maturant na maturalac, a ako ide u češku da mi dofura 50 litara! :D

blood4me
20-02-2009, 17:56
Jel se to ulje zagrijava? :O
Kak onda ide hladjenje prek toga?
(p.s. noob sam, nemojte mi zamjerit) xP

Wind0ws_98
20-02-2009, 18:05
Jel se to ulje zagrijava? :O
Kak onda ide hladjenje prek toga?
(p.s. noob sam, nemojte mi zamjerit) xP

da, i mene to zanima, jel treba vodeno hlađenje za to ili?....

Hellboy
20-02-2009, 18:09
samo ulje je hladilo...kad imaš spremnik sa 30 litara ulja, nema teoretske šanse da će ti konfiguracija uspjeti pregrijati to ulje...toplina će se rasipati van prebrzo da bi se zagrijalo i tako će sve komponente sustava biti ravnomjerno ohlađene...zato se sve potapaju u akvarij punjen time:
PtufuXLvOok

Wind0ws_98
20-02-2009, 18:17
Potrebna mi je još samo jedna stvar koja mi je nenabavljiva u HR, a to je samoljepljiva guma s dvije strane, koje nema kod našeg Bauhausa, nego ću ju dobiti iz Austrije krajem 3. mjeseca.
znaci nema sanse da to nadjen u hrv??? a moze se to nekako bez de samoljepljive gume, npr zašerafit to nekako ili...

Wind0ws_98
20-02-2009, 18:23
samo ulje je hladilo...kad imaš spremnik sa 30 litara ulja, nema teoretske šanse da će ti konfiguracija uspjeti pregrijati to ulje...toplina će se rasipati van prebrzo da bi se zagrijalo i tako će sve komponente sustava biti ravnomjerno ohlađene...zato se sve potapaju u akvarij punjen time:
PtufuXLvOok
kuzim, kuzim... a sta ce njemu hladnjak za CPU kad je sve potopljeno u ulju, mislim nema nikakvu funkciju onda, i al se to ulje nakon nekog vremena ne zagrije??? ljudi samo se nemojte ljutit sta se ne kuzim u tu vrstu hlađenja :)

Sickmanno1
20-02-2009, 18:23
znaci nema sanse da to nadjen u hrv??? a moze se to nekako bez de samoljepljive gume, npr zašerafit to nekako ili...

da, budes zasarafio staklo :(

Wind0ws_98
20-02-2009, 18:25
znaci nema sanse da to nadjen u hrv??? a moze se to nekako bez de samoljepljive gume, npr zašerafit to nekako ili...

da, budes zasarafio staklo :(
govorim o plexiju ne o staklu

FI4
20-02-2009, 18:29
kak recimo prodas onda te komponente kasnije, koje su bile u tom akvariju? :D

Hellboy
20-02-2009, 18:30
metal sa donje strane hladnjaka je bolji vodič topline od samog ulja i zapravo je u ovoj kombinaciji ventilator višak...sve ventilatore može komotno ukloniti i ostaviti pasivne hladnjake...doduše za napajanje je možda bolje ostaviti fan ako se ostavi zatvoreno kućište zbog protoka ulja kroz isto...ali ako skine oklop, može slobodno maknuti i taj fan...


@guma - zar ne može silikon?

@prodaja - ispereš ih destiliranom vodom ^^

Gwin
20-02-2009, 18:34
da, ali jedan masivni 120mm ili 140mm vent na napajanju fino miješa to ulje. lagano pomaže pri cirkulaciji topline, a neprimjetan i nečujan je..

Wind0ws_98
20-02-2009, 18:35
@prodaja - ispereš ih destiliranom vodom ^^
sta naprimjer ako idem isprat grafu sa destiliranom vodom, nece mi se sj***t?

Wind0ws_98
20-02-2009, 18:36
A mineralno je malo preskupo kod nas, eventualno iz Češke nabavljati 10l kanticu za 50-60kn, to bi bilo ok...
pa kolko to kosta kod nas???

Sickmanno1
20-02-2009, 18:37
[quote="Wind0ws_98":3raq0pg5]znaci nema sanse da to nadjen u hrv??? a moze se to nekako bez de samoljepljive gume, npr zašerafit to nekako ili...

da, budes zasarafio staklo :(
govorim o plexiju ne o staklu[/quote:3raq0pg5]

mamlaz je govorio o staklu.

plexi slobodno zasarafis ^^

Hellboy
20-02-2009, 18:39
da, ali jedan masivni 120mm ili 140mm vent na napajanju fino miješa to ulje. lagano pomaže pri cirkulaciji topline, a neprimjetan i nečujan je..
baš zato i rekoh da ga se ostavi ako se ostavlja i oklop oko napajanja...a i stvara lude efekte ako se u akvarij uroni i neonka tako da fan bude između neonke i korisnika :D


@pranja grafe ah gle, destilirana voda nema kamenca u sebi, ne vodi struju i u teoriji bi grafa trebala proći neoštećeno ako ju lagano isplahneš i ostaviš da se temeljito osuši, no u praksi ne bih pokušavao jer ti ostaje pitanje korozije...zato i stavih ^^ na kraj posta :D

Gwin
20-02-2009, 18:42
od destilirane vode ne bi smio korodirat.. jer nema kaj nagrist komponente. H2O je koliko se ja sjećam neutralan kemijski spoj

Hellboy
20-02-2009, 18:44
od same vode i ne korodiraju stvari...ali čim ima otopljenog kisika, dolazi do korozije iliti oksidacije metala...

Wind0ws_98
20-02-2009, 18:44
kako je da je, ja to nebi radija :twisted: :nonono: :thumbs1: , koliko bi mi kabela virilo iz akvarija, i btw po stolu ili di vec bi mi stali HDD-ovi i CD/DVD čitači, to bi izgledalo ka veliki nered :rotfl: :P

Hellboy
20-02-2009, 18:46
optički pogon ide na vrh akvarija i imaš izlaze na istom tom poklopcu za USB i ostale konektore...hard diskovi idu u juhu sa ostatkom dijelova...

Gwin
20-02-2009, 18:46
HDD ide u tekućinu.. samo optika ti mora bit vani.. u kojem slučaju se kupuje eksterni optički pogon koji se napaja preko USB-a. pa imaš samo jedan USB kabel i kabel od napajanja. miš i keyba mogu biti bežični..

Wind0ws_98
20-02-2009, 18:50
di bi stavlja botune za restart i za upalit pc?..... treban dosta razmislit o tome dali da to napravin, a i treba bi para skupit :(

Gwin
20-02-2009, 18:53
windows.. daj više promijeni taj sig.. stvarno je neukulturan..

Hellboy
20-02-2009, 19:06
di bi stavlja botune za restart i za upalit pc?..... treban dosta razmislit o tome dali da to napravin, a i treba bi para skupit :(
sve to ide na poklopac akvarija...tipke za paljenje i restart računala su ionako samo kratkotrajni kontakti (računalo možeš upaliti ako kratko spojiš konektore za taj gumb na matičnoj na par sekundi) tako da možeš i sam dizajnirati sklopku...

grizli
20-02-2009, 19:22
ovako nesto za paljenje
http://www.chipoteka.hr/www_new/uploads/proizvodi/pics/2630406811.jpg

a za restart isto neki badass gumb imas svakakvih prekidaca u chipoteci

mamlaz
20-02-2009, 19:30
Radije klaper...

PS - Taj prekidač bi ti bio od koristi za AT ploče, ovako nema smisla...
Tebi treba povratni prekidač, nešto slično ovom:
http://www.chipoteka.hr/www_new/modules ... 2630406730 (http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=2630406730)

Hellboy
20-02-2009, 19:37
baš to...povratni prekidač koji neće ostajati u on/off položajima kad ga se pritisne...pritisne ga i sklopka se vrati...nikakav problem nije dizajnirati prekidač ako imaš znanja, alata i mašte :D

mamlaz
20-02-2009, 19:41
Šta se mene tiče najbolje je koristiti 2 elektronička tipkala koja se lagano sa tankim žicama sakriju kraj poklopca (sa 2 etaže, radi diska i optike, ipak disk nebi držao u ulju).

http://www.aleta.hr/online_katalog/upra ... elo_2.html (http://www.aleta.hr/online_katalog/upravljanje_i_signalizacija/tipkala/dupla_tipkala/m22-ddl-ws__tipkalo_svjetlece_crno_bijelo_2.html)

Hellboy
20-02-2009, 20:24
HDD je hermetički zatvoren...tako da nema opasnosti da će ulje doći u kućište i ometati rad aktuatora...otpikanere smo već smjestili na poklopac...
inače zgodno tipkalo...prilično neutralan dizajn...

mamlaz
20-02-2009, 20:26
Pusti ti to, nega olabavi koja nalijepnica, i pozdravi se s tim.

Ipak je zatvoren hermetički jednim dijelom, jer zagrijavanjem dolazi do ekspanzije zraka, i pogledaj, imaš jednu rupicu sa gumicom koja dopušta da zrak izađe, ali je to nepovratan ventil tako da ne može nazad.
Zato ipak HDD nebi unutra držao...

Gwin
20-02-2009, 20:31
errr.. hdd nije KOMPLETNO hermetički zatvoren...

imaju kružnu rupicu od 0.5mm za izjednačavanje tlaka unutar diska i vanjskog tlaka. sa ugljičnim filterom zvanim "breather filter" koji (mamlaz je u krivu) propušta zrak u OBASsmjera. već smo jednom raspravljali oko toga.

samo diskovi pripremljeni za rad iznad 3.000m moraju biti hermetički zatvoreni sa točno određenim tlakom unutra..

Hellboy
20-02-2009, 20:44
hm...well...uvijek može potražiti nekakvo kućište za HDD koje jest hermetički zatvoreno ako ga ipak želi potopiti... a i nije neki problem učvrstiti HDD za poklopac...

mamlaz
21-02-2009, 00:10
Ej gwin, cut the crap, reci nekom drugom da nije u pravo, jer ja jesam u pravu.
Nisam napisao nigdje da disk ne propušta zrak u sebe. To je nepoželjeno, al događa se, jer samim time ulaze i čestice koji ugljični filter ne može spriječiti (ni jedan filter nije toliko dobar da spriječi fine čestice prašine).

Jas am samo rekao da disk nebi u uljde, a ti ako želiš, svoj stavi, ja neću.

Gwin
21-02-2009, 00:35
Ej gwin, cut the crap,
Nisam napisao nigdje da disk ne propušta zrak u sebe.Da, jesi
imaš jednu rupicu sa gumicom koja dopušta da zrak izađe, ali je to nepovratan ventil tako da ne može nazad.

prije nego počneš pljuvat, provjeri kaj si pisao..
hvala, moji diskovi stoje u kejsu, ne u akvariju..
kak si ono reko?? cut the crap, jel??

mamlaz
21-02-2009, 00:41
On je nepovratni ventil, nije predviđeno da se zrak vraća, jer ga onda nebi ni bilo.
Nego posljedica nesavršenstva svakog ventila (ili filtera) je ta da nikad ne radi 100%.

Sve to naučiš iz automatike, područje automatsko vođenje procesa, te u vrstama održavanja (korektivno, preventivno, kombinirano i plansko).

Wind0ws_98
21-02-2009, 00:45
hmmmm. sad je pitanje, jeli to isplativo kupovat ako imam para i mozda budem kloka procesor, ili na kakovo hladjenje mi se isplati potrosit pare? :thumbs2:

mamlaz
21-02-2009, 00:53
Pitanje je samo šta ti hoćeš.
Imaš vremena i volje održavati vodeno hlađenje, paziti na kondezaciju etc, kupi vodeno.
Želiš "bazen" sa uljem, s tim što ipak riskiraš ako se ulje razrijedi sa zrakom, pa ti korodira komponente, samo izvoli.
Ili ćeš pak uložiti u dobro zračno hlađenje (ili samo pasivno sa dobrim propuhom u kućištu), kupi to...

vex
21-02-2009, 09:53
Evo ja sam se danas malo pozabavio unutarnjim sređivanjem kablova svoje čakre , dodao sam 1 blue led intake (stari je bio preglasan) te uzeo vent starog coolera za proc , 8700 led i zašarafio ga sa stražnje strane kučišta.


Slike trenutno ne mogu staviti jer mi je fotić u banani , ali mogu rezultate :)
Naravno , ovo su idle temperature.

http://www.imagesforme.com/out.php/i365089_Untitled.jpg




Sljedeća investicija će biti neki front panel za kontrolu vrtnje ventova te 1 plava neonka.

Wind0ws_98
21-02-2009, 15:43
Pitanje je samo šta ti hoćeš.
Imaš vremena i volje održavati vodeno hlađenje, paziti na kondezaciju etc, kupi vodeno.
Želiš "bazen" sa uljem, s tim što ipak riskiraš ako se ulje razrijedi sa zrakom, pa ti korodira komponente, samo izvoli.
Ili ćeš pak uložiti u dobro zračno hlađenje (ili samo pasivno sa dobrim propuhom u kućištu), kupi to...
ostajem ja na zračnom hlađenju i mozda poslja pređem na vodeno ako budem ima volje

bezimeni
21-02-2009, 16:03
Nemojte hebati...što sada odustajete ? Očekivao sam da će barem nekoliko vas naparviti bazen i sve potopiti u mineralno ulje...ipak je to komp za sick fuck geekove .

Hellboy
21-02-2009, 16:05
preskupo mi je ulje ovdje...a zasad još nisam našao nekog vani tko zna di ga može kupiti jeftinije...gledao sam ovdje kod nas, dođe me 36 kuna po litri...a trebam nekakvih 25-30 litara za akvarij...

bezimeni
21-02-2009, 16:06
Pa nije to neka lova za stvaranje picolovca...isplativa je to investicija na duže staze.

Hellboy
21-02-2009, 16:09
mda...samo što bih još i morao čekati da naruče 30 litara ulja (imaju 5 litara na lageru) a i kratak sam sa parama atm...besides, moram naručiti i akvarij (imam jedan ali nije dovoljno dobar) i napraviti poklopac...a i ostaje mi pitanje lokacije diskova s obzirom da nisam znao da smradovi ipak imaju filter...pričekat će malo...a ionako baš nemam previše vremena kraj posla...

mamlaz
21-02-2009, 16:19
DIskove možeš staviti i ispod akvarija, tako da napraviš stalak u obliku okvira, u koji također karkiraš i optiku.
Samo u podu akvarija prorežeš rupu koju moraš gumenim brtvama dobro izolirati, i problem riješen.
(također možeš i silikonom za prozore, nema šanse da prođe voda)

Hellboy
21-02-2009, 16:25
e to je ideja...ispod akvarija montirati diskove...damn...samo moram naći vremena i dovoljno love :D

Wind0ws_98
21-02-2009, 19:10
neznan u koju temu da ovo ubacim ali, jel mi bolja MSI P35 Platinum ili GA-P35-DQ6

Anarion.Umarth
21-02-2009, 20:36
pa u casse moding temu, di drugo

Dommyshell
21-02-2009, 20:41
neznan u koju temu da ovo ubacim ali, jel mi bolja MSI P35 Platinum ili GA-P35-DQ6
A za sta sluzi ova tema :cry: :cry: Jos ti velikim slovima pise i prva je nemres fulat ni da hoces sam treba malo gledat :twisted:
viewtopic.php?f=6&t=16324&start=3720 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=6&t=16324&start=3720)