PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows-uvijek neki problem



Božo
19-02-2009, 17:41
Rušio windows-sve uredu ispalo prvi put.

drugi put rušio win i problem:
-na početnom zaslonu pri paljenju kompa,izbaci se od asusa ona neka pozadina i zadane se dvije opcije 1.del-za ulaz u bios, i 2.tab-za preskočit akciju i ulaz u window.
-sljedeće što pokaže je PREES ANY KEY TO BOOT FROM CD.-naravno
ništa ne diram i on to sve sam preskoči i počne učitavat win.

mene brine kako to sve uklonit tj. da kad ubuduće palim komp bude ono status,prikuljučeni hardweri,veličina harda,brzina i te cake.

croat1gamer
19-02-2009, 17:42
nakon sto si srusio winse, jesi li ih onda instalirao (ili neki drugi os)?

Božo
19-02-2009, 18:04
prvi puta kad sam rušio nisam formatiro disk,već sam samo napravio ponovnu instalaciju winds.

a drugi put sam sve briso,pravio particije da sve bude ko novo.
uvijek je korišten jedan te isti cd windowsa.

IGoR_2803
19-02-2009, 19:15
u biosu si namjesti da ti je primary boot device hdd na kojemu su ti windowsi, a ne optički drive, zato te pita da li želiš bootati sa cda, vjerojatno si ostavio cd od winsi u uređaju... ovo sa asus logom isto iskljucis u biosu...

Božo
19-02-2009, 19:37
u biosu si namjesti da ti je primary boot device hdd na kojemu su ti windowsi, a ne optički drive, zato te pita da li želiš bootati sa cda, vjerojatno si ostavio cd od winsi u uređaju... ovo sa asus logom isto iskljucis u biosu...


hvala na pomoći,ako šta drugo bude javim. :thumbs2:

Božo
19-02-2009, 21:01
u biosu si namjesti da ti je primary boot device hdd na kojemu su ti windowsi, a ne optički drive, zato te pita da li želiš bootati sa cda, vjerojatno si ostavio cd od winsi u uređaju... ovo sa asus logom isto iskljucis u biosu...

neznam gdje trebam uključiti ovo za primary boot device?

Sickmanno1
19-02-2009, 21:44
Reci koji bios imas?

Jel izgleda ovako:

http://www.bcot1.com/bios02.jpg

ili ovako:

http://askbobrankin.com/phoenix-bios.jpg

?

Božo
19-02-2009, 21:53
kao na drugoj slici samo mnogo novije izdanje.

Sickmanno1
19-02-2009, 22:03
E fino odes na Boot i stavis pod First Boot Device, HDD, a pod Second i Third stavis none ili disable...

C
20-02-2009, 07:50
Pod Boot, ja uvijek stavljam Floppy>CD/DVD-ROM>HDD-0. :)
Eventualno prije toga nekada Network, USB, ZIP i sl.

IGoR_2803
20-02-2009, 08:06
Pod Boot, ja uvijek stavljam Floppy>CD/DVD-ROM>HDD-0. :)
Eventualno prije toga nekada Network, USB, ZIP i sl.

jer? uostalom ko još u 2009. koristi floppy? :shock:

C
20-02-2009, 08:26
Ja! Čisto reda radi, nemam kuda s njime, pa neka stoji u kućištu, ne zauzima prostor. :D

Ivan_87
20-02-2009, 09:15
Pod Boot, ja uvijek stavljam Floppy>CD/DVD-ROM>HDD-0. :)
Eventualno prije toga nekada Network, USB, ZIP i sl.

jer? uostalom ko još u 2009. koristi floppy? :shock:

bolje reć tko ga poslje 2005 godine koristi :D

Deadwalker
20-02-2009, 10:41
Ja! Čisto reda radi, nemam kuda s njime, pa neka stoji u kućištu, ne zauzima prostor. :D

i ja ga imam...nostalgija :D

C
20-02-2009, 10:46
A čuj, barem mi uljepša kućište. Pored svega što imam, glupo je imati na tower kućištu, na vrhu mjesto koje je namjenjeno jednom Floppy-u, začepljenu rupu. :D

Medolina
21-02-2009, 13:25
Hello!

Imam problemčić, pa se nadam da ćete mi vi dečki pomoći, jer sam ja cura, a cure naravno nemaju pojma o kompovima...

Ovako... jednom prilikom nam je trebao wmp 11, ali buduci da ga nismo mogli instalirati, jer nismo imali original windowse, pojavila mi se na ekranu ona iritirajuca ikona you don't have genuine windows i te gluposti... sad, to je stalno gore i kada se komp pali, onda me prije nego ucita osobne postavke, pita zelim li taj problem rijesiti odmah ili kasnije, na sto kliknem kasnije, jer je po njima jedino rjesenje da kupim nove... E sad, zanima me postoji li neki programcic kojim to mogu maknuti, ili bas moram instalirati druge? radi se o laptopu, naravno...

2. pitanje!

ovo me više opterecuje od onog drugog. Naime, otkad mi se pojavila ta smetnja- ona gore navedena- svaka slika koju stavim kao pozadinu na desktop, jednostavno NESTANE! Ili mi stoji dok ne ugasim komp, a kad ga ponovno upalim onda je nema... Zanima me mogu li to kako rijesiti ili i za to trebam ponovno dizat ww?

Srdačan pozdrav,

Medolina

Sickmanno1
21-02-2009, 13:37
Ponovno dizi Winse...nema rijesenje...uostalom ima...kupovina orginala ^^

Medolina
21-02-2009, 13:46
:hangin: Hvala na odgovoru!

Ubit cu decka... on je sve sjebo... :twisted:

The Great Duck
06-06-2009, 17:25
Jel se treba formatirat disk,li je dovoljno samo reinstalirati Windowse?

C
06-06-2009, 21:19
Tema je stara kao Isus. Do sada je mogra srediti 666 puta Windows.
Reinstall je dovoljan, ako se pokaže neučikovit, onda nema druge nego Windows na novo, jel'...