PDA

Pogledaj cijelu verziju : Freeciv



cham3leon
18-02-2009, 21:07
Pretpostavit ću da nema teme o ovome jer nisam našao u pretraživanju. I možda sam malo promašio podforum, možda bi čak išla i u Oldies samo šta zapravo niti nije stara igra.

Dakle, za one koji ne znaju, ovo je igra po uzoru na dobru staru Civilizaciju Sida Meiera, odnosno klon iste. Velika i bitna razlika jest da je ovo Open Source igra, dakle dostupna svima i besplatna. Moderni igrači će se možda malo prestrašiti zastarjele izometrijske grafike, ali svih uvjeravam da je igra fantastična. Meni (koji doduše nisam igrao originalnu Civilizaciju) je ovo definitivno najbolja strateška igra koju sam ikad zaigrao. Svakako probati ako već niste, pa možemo ovdje raspravljati o igri, a možda i dogovoriti pokoju partiju online...

evo vam link:http://freeciv.wikia.com/wiki/Main_Page

Tu ćete, nadam se naći i upute za početnike jer igra iako nije komplicirana, treba naučiti igrati.

Igra počinje tako da dobijete svega par jedinica (koliko, ovisi o podešenjima partije) među kojima su Settlersi s kojima možete sagraditi svoj prvi grad. Od tog trenutka pa nadalje, nastojite proširiti svoj teritorij zauzimanjem drugih otoka i kontinenata ili ratovanjem, sklapati saveze, graditi ekonomiju, otkrivati nove tehnologije i, po mogućnosti, postati najveća sila u igri. Pobjednik je onaj koji ili:

- Eliminira sve ostale civilizacije na svijetu (hm, teško moguće, ali ipak)
- Do unaprijed određene godine kad partija završava ima najviše bodova (najrazvijenija, najmoćnija civilizacija, itd.)
- Pobijedi u svemirskoj utrci tako da svemirski brod koji je sagradila njegova civilizacija prvi dođe do sustava Alpha Centauri (osim ako svemirska utrka nije dizejblana u podešenjima partije)

Ja trenutno igram negdje 4. ili 5. partiju, na normal težini koja i nije toliko lagana, sa 9 protivnika.

Sony Ericsson
18-02-2009, 21:14
cuo sam prije za igru, ali nisam probao
kakva bi recimo bila razlika izmedju ove i prave civilizacije osim sto je ova besplatna?

Rang€r
18-02-2009, 21:16
čitaj, reko lik da nije igro orig. civ

Sony Ericsson
18-02-2009, 21:20
jesam cetvorku :oops:

W3DR4N
18-02-2009, 21:46
Svaka njima čast na entuzijazmu uloženom u projekt, no s obzirom da Civilization III (koji je najbolji Civilization u serijalu) sa svim ekspanzijama košta 59 kuna, doista nema potrebe za zezanciju s bugovitim i ružnjikavim besplatnim igrama.

Civilization III je kompletan proizvod, patchan, potpisan od Sid Meiera. Bolje izgleda, mehanika je kompletnija i multiplayer je jači.
http://www.crovortex.com/webshop/igra-3 ... plete.html (http://www.crovortex.com/webshop/igra-3313-Civilization_III_Complete.html)

Kad probaš pravu civilizaciju, skužiti ćeš koliko je ovo prosječno, a ne najbolje kako si zaključio.

P.S. Samo da nas Gwin ne vidi da igramo civilizaciju. :)

P.S.S. Kad izigraš Civilizaciju, baci se na megalomanski Galactic Civilizations. Onda će ti i Civilizacija biti premala i preograničena. S punim paketom možeš odmah početi uplaćivati mirovinsko.

Sony Ericsson
18-02-2009, 21:49
OOOO DA!

Galactic Civilization :pray:

cham3leon
19-02-2009, 00:46
Hvala na preporuci. Probat ću nabavit.

Inače, nije Freeciv tako bugovit, jedino možda onlajn :P

Neven <R>
19-02-2009, 01:42
Svaka njima čast na entuzijazmu uloženom u projekt, no s obzirom da Civilization III (koji je najbolji Civilization u serijalu) sa svim ekspanzijama košta 59 kuna, doista nema potrebe za zezanciju s bugovitim i ružnjikavim besplatnim igrama.

ROFL Civ2 je najbolja igra u serijalu, FreeCiv je propao otkada se počeo furati na Civ3 umjesto dvojke, igrao sam ga prije dosta vremena još dok sam bio na 56k. Nije lijepa stvar za tel. račune. :(