PDA

Pogledaj cijelu verziju : zvuk mi je naopačke



Gwin
17-02-2009, 10:09
zvučna je ok.. signale šalje ispravno, provjereno na monitoru i hifi liniji
ali sluške izgleda imaju krivo spojene kablove na konektor, pa mi je zamijenjeno desno i lijevo.. nije tolko frka jer idem po nove sluške ovih dana ionako, ali me živcira jer u fear2 protivnike čujem sa krive strane pa se osim na sluh moram oslanjat i na vid..

pitanje glasi: da li postoji neka softverska varijanta da privremeno invertam signal da čujem normalno na sluškama. riječ je o realtek HD ALC885 i Vista HP 64

W3DR4N
17-02-2009, 12:17
Dosta igara, pa čak i zvučnih kartica ima opciju reverse stereo.
Stavi slušalice obratno na glavurdu. :)

Gwin
17-02-2009, 13:10
nažalost ne mogu, jer imam komad genius smeća koje se objese na uha.. i ak ih okrenem onda mi padnu :D

ono.. idem slijedeći tjedan po one plantronicse kaj sam ti pokazao, ali me živcira ovih dana dok igram fear2... čujem korake iz krivog hodnika :D

mamlaz
17-02-2009, 14:08
igraj tako da sliku gledaš u ogledalu LOL...

Feanor
17-02-2009, 14:12
Obrni kontrole od misa znaci kad trznes desno da on odlje lijevo i tako... heheh

mamlaz
17-02-2009, 14:46
Realtek u svom CP-u ima opciju "invert" li tako nešto slično...

Pokušaj s tim, osim ako ti to već nije uključeno, pa isključi...

Gwin
17-02-2009, 15:37
hvala na inteligentnim komentarima..

Karlo_from_Bjelovar
17-02-2009, 16:37
hehe, a ne moras se odma "ljutit"... :D

ps. steta sto se na takvoj masini igras na intergriranoj zvucnoj... :wink:

bezimeni
17-02-2009, 16:39
Daj ga nemoj hebati...dao je malo bogatstvo za matičnu i ta zvučna na njoj jednostavno mora biti dobra za bilo kojeg prosječno zahtjevnog korisnika.

mamlaz
17-02-2009, 16:54
Gle, i integrirana nVidija 8XXX i ATi 3XXX su dobre kartice, al zar su bolje od punokrvih izvedbi? Nisu...
Tako je i sa zvučnim čipovima..

Oni su super za običnog smrtnika...
Tko ima dobar 5.1 ili bolji sustav, vidjet će da to nije to...

PS - Na šta spajaš slušalice? Da nisi kabal koji ide na ploču i daje izlaz na kućištu malo naopako okrenuo?

bezimeni
17-02-2009, 17:01
Ne uspoređuj kruške i jabuke ...igraj ti na integriranoj grafi Crysis ...

mamlaz
17-02-2009, 17:51
rečenica ti nema smisla.. tj 1. dio s 2.

jel se govori o integriranoj periferiji? da.
šta crysis ima s tim? ne znam.

Sphinx
17-02-2009, 17:53
rečenica ti nema smisla.. tj 1. dio s 2.

jel se govori o integriranoj periferiji? da.
šta crysis ima s tim? ne znam.
Integrirana periferija ? :D

Bezimeni oce reci da je slusanje glazbe na integriranoj zvucnoj isto kao igranje crysisa na integriranoj grafickoj :D

bezimeni
17-02-2009, 18:03
rečenica ti nema smisla.. tj 1. dio s 2.

jel se govori o integriranoj periferiji? da.
šta crysis ima s tim? ne znam.

Tvoja usporedba nema smisla.

1. nisam nigdje napisao da je integrirana zvučna bolja od ugradbenog rješenja.
2.nije isto integrirana zvučna i njena uprabna vrijednost što i integrirana grafa za jednog gamera...integrirana zvučna će dati dovoljno dobar zvuk dok integrirana grafa neće u modernim igrama tako da uspoređuješ kruške i jabuke.
3.kod pitanja zvuka postoji puno AKO ...da li će se ćuti razlika u zvuku i koliko i na kavim zvučnicima i pri kakvim aplikacijama...kodirane mp3-ice , divix filmovi ....puno je tu "ako" i "da li " .

mamlaz
17-02-2009, 18:06
Gle, uho glazbenika čuje razliku integriranog zvučnog akceleratora i punokrvnog zvučnog akceleratora na kojeg ne utječu smetnje koje nastaju na samoj ploči.
A to što svatko može igrati sa integriranom zvučnom je isto kao što svatko može igrati sa integriranom GF8300, koja je bolja od radeona 9600Pro X puta, čak i od mnogo drugih.
Samo je stvar kvalitete. Integrirana zvučna je tu da računalo ne bude nijemo i gluho, i ništa više...

bezimeni
17-02-2009, 18:08
Gle, uho glazbenika čuje razliku integriranog zvučnog akceleratora i punokrvnog zvučnog akceleratora na kojeg ne utječu smetnje koje nastaju na samoj ploči.
A to što svatko može igrati sa integriranom zvučnom je isto kao što svatko može igrati sa integriranom GF8300, koja je bolja od radeona 9600Pro X puta, čak i od mnogo drugih.
Samo je stvar kvalitete. Integrirana zvučna je tu da računalo ne bude nijemo i gluho, i ništa više...

Budalaština.

mamlaz
17-02-2009, 18:09
Tebi je slon prdnuo u uho...

Sickmanno1
17-02-2009, 18:16
ti se mamlaz nauci kulture ili ces na hladenje...

Back on topic...

bezimeni
17-02-2009, 18:24
Tebi je slon prdnuo u uho...


A hebiga nismo svi glazbenici...ja sam svoju SE kupio odavno , upravo zato jer me hebala integrirana zvučnu , jer nevidia nije znala napraviti poštene drivere za svoj toliko hvaljeni SoundStorm na nforce 2 čipsetu , pa bi imao krckavi zvuk u nekim igrama.Ali danas ja to nisam primjetio ni na jednoj novijoj ploči a razliku u zvuku možeš skužiti tek na poštenijim zvučnicima .I opet neki kupuju zvučne za po soma kuna a za tu lovu mogu kupti linijsko pojačalo i spojiti ga na integriranu zvučnu i da vidiš rezultat ...Tak da je to sve relativno ali definitivno ti ne stoji usporedba sa grafičkim karticama...fps-e je vrlo lagano izmjeriti dok je razlika u kvaliteti zvuka vrlo individualna.

mamlaz
17-02-2009, 18:36
ti se mamlaz nauci kulture ili ces na hladenje...

Back on topic...
Ne znaš šta to znači, jel?

Gwin
17-02-2009, 18:40
mamlaz.. ti si stvarno mamlaz..
ajd uključi google, pogledaj slike kak izgleda High Definition Audio konektor za front panel (http://www.3dvelocity.com/reviews/colorsit/pics/audio_connectors.jpg)Spa mi onda objasni na koji način ga je moguće KRIVO spojit.. nemam 3 godine..

a ak ti to nije dovoljan dokaz da zvučna i front panel rade normalno, onda ponovo pročitaj ovo..

zvučna je ok.. signale šalje ispravno, provjereno na monitoru i hifi liniji
zvučna je većinu vremena spojena na Panasonic stereo sustav od 2x80W 4-sistemska zvučnika i pripadajuće pojačalo, a zvuk je ravan cd-quality.. tak da spike o lošoj integriranoj zvučnoj možete ostavit za nekog drugog..

privremeno imam jedan par loših sluški pa mi je trebalo neko rješenje.. no, nebitno.. fear2 sam završio, nove sluške dolaze u ponedjeljak...

mamlaz
17-02-2009, 18:46
mamlaz.. ti si stvarno mamlaz..
ajd uključi google, pogledaj slike kak izgleda High Definition Audio konektor za front panel (http://www.3dvelocity.com/reviews/colorsit/pics/audio_connectors.jpg)Spa mi onda objasni na koji način ga je moguće KRIVO spojit.. nemam 3 godine..

a ak ti to nije dovoljan dokaz da zvučna i front panel rade normalno, onda ponovo pročitaj ovo..

zvučna je ok.. signale šalje ispravno, provjereno na monitoru i hifi liniji
zvučna je većinu vremena spojena na Panasonic stereo sustav od 2x80W 4-sistemska zvučnika i pripadajuće pojačalo, a zvuk je ravan cd-quality.. tak da spike o lošoj integriranoj zvučnoj možete ostavit za nekog drugog..

privremeno imam jedan par loših sluški pa mi je trebalo neko rješenje.. no, nebitno.. fear2 sam završio, nove sluške dolaze u ponedjeljak...

Pogledaj srednji konektor koji nema zatvoren pin, mogao si ga zakrenuti za 180°, s tim da je kod signala to nebitno, nego bi samo lijevi i desni kanal imao na krivim mjestima (kao ti).

A imaš i odvojene konektore na nekim kućištima, u dva dijela, a ti nisi naveo kakav je kod tebe slučaj...

Ne neću se više petljati, samo kod tebe je na front panelu sve krivo, kod mene sve super sa istim interiranim čipom koji koristim za sušalice i mikrofon, dok X-Fi koristim za 5.1 sys...

Gwin
17-02-2009, 18:52
daj molim te čitaj sa razumijevanjem..

HD audio konektor za front panel je na slici DESNO.. sa zatvorenim konektorom. možeš ga samo nabit i slomit pin..

integrirana zvučna radi super, front audio panel radi super.. SLUŠKE MI NE VALJAJU!!!!

i opet.. ne obraćaj mi se kao da idem u vrtić.. nemam 3 godine, nego malo više.. pogotovo kada znam TOČNO gdje je problem..

mamlaz
17-02-2009, 19:04
Zašto onda pišeš kad ZNAŠ gdje je problem... Nema smisla...

Na slušalicama imaš R i L! XD
R ti je kao "rajt" a L kao "ljeftz", i to tako metneš na uho...

Gwin
17-02-2009, 19:09
i opet ispadaš glup...

DAJ BAREM JEDNOM PROČITAJ TEMU PRIJE NEGO PROSEREŠ GLUPOST..


nažalost ne mogu, jer imam komad genius smeća koje se objese na uha.. i ak ih okrenem onda mi padnu :D
a znam di je PROBLEM.. ne znam di je RJEŠENJE....
pitanje glasi: da li postoji neka softverska varijanta da privremeno invertam signal da čujem normalno na sluškama. riječ je o realtek HD ALC885 i Vista HP 64
ali tražim SOFTVERSKO, PRIVREMENO riješenje.. jer hardversko dolazi u ponedjeljak..

mamlaz
17-02-2009, 19:12
http://en.wikipedia.org/wiki/Duct_tape

Neće više da pada...

Možeš si i uši odrezati, a slušalice neće pasti! :thumbs2:

bezimeni
17-02-2009, 19:13
Ja ti znam samo za hardversko riješenje ....uzmeš selotep i zamotaš slušalice oko glave http://www.imagesforme.com/out.php/i359224_supak.gifS.

edit ; malaz me prestigao :( .

Gwin
17-02-2009, 19:16
http://en.wikipedia.org/wiki/Duct_tape

Neće više da pada...

Možeš si i uši odrezati, a slušalice neće pasti! :thumbs2:
i onda se pitaš zakaj te nitko na forumu ne voli???

i opet se ne čita sa razumijevanjem.. ajd se vrati u osnovnu školu i reci učiteljici iz hrvatskog da je loš posao obavila...

nebitno.. fear2 sam završio, nove sluške dolaze u ponedjeljak...

mamlaz
17-02-2009, 19:19
Mene zaboli jer me tko voli il ne! XD

To što ti malo "nescafe kenjara" na svaki moj post, to je tebi na dušu. ;)

Al dosta o meni, pričajmo malo o tvojim slušalicama... :rotfl:

RIDER32
17-02-2009, 21:48
http://img214.imageshack.us/img214/1382/facepalm2ly3.jpg

Ogg The Dogg
17-02-2009, 22:23
ovak, ima razloga zasto su graficke kartice puuno razvijenije od zvučnih... čovjek ima 5 osjetila(to svi znate :) ) al sa vidom prima 90 % informacija. e sad, pošto vam za igranje trebaju sam 2, još veći dio otpada na taj naš vid, pošto nismo krtice i sluh nam nije tak dobro razvijen. i nemojte uspoređivat zvučne i grafičke kartice.prosječni korisnik je sretan što čuje zvuk i što to nisu samo bip-bip zvukovi i to mu dost( i men je to dost) a sad, uvježbanom uhu(krtici) nije onda ono kupi bolju zvučnu i veseli se....

Feanor
17-02-2009, 22:25
Znate kako kazu pobjedit u svađi na forumu je jednako kao i pobjedit na paraolimpijadi... mozes izaci kao pobjednik al si i dalje retardiran... tako da se ja slazem so ovim tipom iznad...

A i nevidim brate zasto bi se ko iso svađat oko toga sto lik ima problema sa slusalicama???COvjek je posto svoj problem, a ako nisis dio riješenja onda si dio problema...

edit: onim prije ovog sto je sad iznad hahaha

Karlo_from_Bjelovar
17-02-2009, 22:38
Znate kako kazu pobjedit u svađi na forumu je jednako kao i pobjedit na paraolimpijadi... mozes izaci kao pobjednik al si i dalje retardiran...
ko god je napravio tu sliku je mutav... kao prvo i prvo - uopce ne moras bit retardiran ako "pobjedis" u svadi, a kao drugo poistovjecivat necije mentalno stanje sa fizickim je stvarno, "ruzno"... :(

vidio bi tebe da si roden ko kripl i da te netko radi toga smatra retardiranim... :boohoo:

Feanor
17-02-2009, 22:52
Pa nisam ja napravio tu sliku, samo sam vidio to tu na forumu pa sam eto rekao i to je to....

I dosta vise ionako smo Ot

mamlaz
17-02-2009, 22:52
pokušavati pobjediti nekog tko se ni ne bori! prajsles! :D