PDA

Pogledaj cijelu verziju : C++-funkcije



Povremeni_korisnik
16-02-2009, 15:46
e ovako pisem test iz funkcija u c-u blage nemam nisam nis uspio pohvatat pa ako bi mi netko mogao napisaati kratak tutorial za funkcije dakle za sto sluzi void unsigned...i ostalo i ako bi netko mogao dat neki primjer ili link s rijesenim zad da malo provjezbam...

Luka
16-02-2009, 15:58
Krivi podforum, al da se ne izgubiš ostavljam ovdje temu.

Void je simboličan tip podataka, koji u C-baziranim jezicima označava nedostatak ili nepostojanje neke informacije. U slučaju funkcija, void na početku želi reći da funkcija ne vrača nikakav podatak pozivatelju.
Npr. void mojaFunkcija() { cout << "pozvana MojaFunkcija"; }

unsigned prije nekog ugrađenog tipa označava da će se bit koji se inače koristi za predznak koristiti za sam broj. Drugim rječima, onemogućava negativne brojeve i povećava opseg najveće vrijednosti danog tipa (2x).

Zadatke s funkcijama možeš pronaći ovdje http://programiranje.big-forum.net/prog ... io-t17.htm (http://programiranje.big-forum.net/programski-jezik-c-f3/skupina-zadataka-za-vjezbu-2-dio-t17.htm)

Povremeni_korisnik
16-02-2009, 18:07
da hvala za definicije al u ovim zadacima ima taj cout i cin mi to ne ucimo jos... pa ako mi mogao dati neki jednostavniji primjer zadatka bas objasnjeko kako sta i zasto?

Deadwalker
16-02-2009, 20:59
pa kako ne? Kolko ja znam, to su osnovne naredbe u C++ za upis/ispis podataka, ne!? Tesko možeš ista bez njih...

Povremeni_korisnik
16-02-2009, 21:04
mi koristimo scanf printf, ovo nismo nikad...

Deadwalker
16-02-2009, 21:15
e sad nisam neki veliki strucnjak, al mi smo naredbe scanf i printf koristili u C-u, a ne u C++. Uglavnom, funkcije su im iste samo se drugacije zovu. Scanf=cin(za unos podataka), a printf=cout(za ispis na ekran).

Povremeni_korisnik
16-02-2009, 21:21
aha ok ma fala... al idem sad jos hrv ucit pa spavat neam vise zivaca za racunalstvo
budem sutra u skoli probo nes smuljat...a sta bude bude... ugl hvala na pomoci...