PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gigabyte 9800GT OC otišla u vječna lovišta



Ivan_87
15-02-2009, 13:50
evo ovako ..

kupio sam ovu karticu pred par tjedana u ve-milu
kad sam prvi put išo odigrat gta iv nakon pola sata pc se restarto i tako par puta
odlučio sam promjenit pastu .. sve sam skinuo stavio novu pastu,dodatno stisnu hladnjak za karticu..i opet isto ..
nakraju mi nije bilo druge nego smanjit sa riva tunnerom gpu oc sa 700mhz na 625mhz
memorija je bila na 1900mhz al sam je ja stavio na 2000mhz što nije neka brutalna razlika za karticu koja ima gore ogromnog zalmana ..

jučer idem odigrat malo gta iv i nakon sat vremena igranja pocrni ekran .. taman da cu iskljucit prekidac na napajanju kad ono komp se sam ugasi ..
otvorim stranicu i malko osjetim smrad al ne po izgorenom nego po zapaljenom aluminiju .. isti miris kao da upaljačem griješ aluminisku pločicu .. kad ono kartica grije na nekoliko centimetara stim da prvih 7 minuta nisam mogo ni sekunde drzat prst na hladnjaku a kamoli na kartici

konačno nakon 15 minuta idem skinut kartici stim da je i onda bila još dosta topla ..
na kartici nisam primjetio nikakve znakove sprženih djelova al za svaki slučaj nisam htio skidat hladnjak s nje ..

e sad : problem jamstva je sto sam prije skinuo hladnjak i stavio novu pasta .. nije bilo nikakve naljepnice da se skuzi ako skidas hladnjak .. kad sam ju zavidavo nazad nikakve znakove oštećenja nisam primjetio na maticama ..

pitanje je sad :

dal će ona gamad u ve-milu skužit da sam skido hladnjak po pasti koju sam naneso .. pasta je dosta sličnastaroj iste su boje jer je bjela zalmanova

sve ostalo radi ali prije rikavanja sam čuo da se pojačo ventilator e sad nisam siguran jel od napajanja ili od grafičke .. hoće li bit posljedica možda za još koju konponetu ?

trenutno sam puknuo u komp pixel view 6800GS koja stoji u ormaru :D

EDIT: ni u najgorem slučaju se to nije smijelo desit jer je grafa u prozračnom kućišta sa 1X120mm naprijed i 1X120mm vent iza

nick praskaton
15-02-2009, 13:53
prva stvar sto si trebao napravit prije svega je provjerit temp. prije skidanja, pa provjerit napone, pa isprobat na drugom kompu....a sto se tice oce u ve-mila skuzit, pa 99,99% da nece skuzit...

Ivan_87
15-02-2009, 14:04
prva stvar sto si trebao napravit prije svega je provjerit temp. prije skidanja, pa provjerit napone, pa isprobat na drugom kompu....a sto se tice oce u ve-mila skuzit, pa 99,99% da nece skuzit...

provjerio sam temperature prije skidanja u riva tunneru iznosile su nakon 15min igranja gta iv 65C a nakon skidanja 60C tjekom pola sata igranja ..

sad tko je tu lud .. nakon sat vremena rikla je kartica od zagrijavanja
a nijedan program osim riva tunnera mi nepokazuje temperature grafe

Sphinx
15-02-2009, 14:09
prva stvar sto si trebao napravit prije svega je provjerit temp. prije skidanja, pa provjerit napone, pa isprobat na drugom kompu....a sto se tice oce u ve-mila skuzit, pa 99,99% da nece skuzit...

provjerio sam temperature prije skidanja u riva tunneru iznosile su nakon 15min igranja gta iv 65C a nakon skidanja 60C tjekom pola sata igranja ..

sad tko je tu lud .. nakon sat vremena rikla je kartica od zagrijavanja
a nijedan program osim riva tunnera mi nepokazuje temperature grafe
Nabavi everest, meni on prikazuje temp grafe :D. Btw mislim da ti vemilovci nebi trebali skuzit za pastu

vex
15-02-2009, 14:18
Pravi se da se ne razumiješ u OC... kada te pitaju jesi ju overclockao pitaj ih šta je to i napravi zbunjeni pogled :rotfl:

Šalu na stranu , likovi koji rade u vemilu u Osijeku nemaju pojma.. ako su takvi svugdje priznati će ti garanciju 100%.

Ivan_87
15-02-2009, 14:21
prva stvar sto si trebao napravit prije svega je provjerit temp. prije skidanja, pa provjerit napone, pa isprobat na drugom kompu....a sto se tice oce u ve-mila skuzit, pa 99,99% da nece skuzit...

provjerio sam temperature prije skidanja u riva tunneru iznosile su nakon 15min igranja gta iv 65C a nakon skidanja 60C tjekom pola sata igranja ..

sad tko je tu lud .. nakon sat vremena rikla je kartica od zagrijavanja
a nijedan program osim riva tunnera mi nepokazuje temperature grafe
Nabavi everest, meni on prikazuje temp grafe :D. Btw mislim da ti vemilovci nebi trebali skuzit za pastu

pokušavo sam s raznim programima .. od everesta ,gpu-z,gigabyte hud-a i svi oni pokazuju 0C kartica dok samo riva tunner pokazuje kolko tolko realno stanje

zajebo sam se sto je nisam iso odma zajmenit kad sam skuzio da nemoze radit na standardnim frekvencijama ..

Razzarach
15-02-2009, 14:22
ja sam vratio korišteni kuler za grafu...
neće ti skužit... svjet je pun retarda
možda skuže pastu po boji... :)

Ivan_87
15-02-2009, 14:37
kako to obično tamo biva ..

dal ponude novu grafu za cjenu te ili se može još nadoplatit za jaču grafu ili ti samo zamjene za istu grafu ?

vex
15-02-2009, 14:53
Ako nemaju istu tu dostupnu trebali bi ti dati da izabereš neku u tom cjenovnom rangu , ili nadoplatiš za jaču.

15-02-2009, 15:32
Nemaju šta kužit-ne kužit...ajde molim vas mi recite po kojim to specifikacijama oni mogu znati jesi ti mjenjao pastu ili ne?Koliko ja znam niti jedan proizvođač nema definirano na koji način stavljaju pastu a najmanje o kakvoj se radi...dakle s tim ne bi smio imati problema...pogotovo ukoliko si to napravio na fin način i nisi ništa zamazao ili zaprljao...

Ono kaj ti trebaš reć je da si kupio kod njih grafu i da si je tek dan prije stavio u novi komp...i da si instalirao novi operativni sustav i da se jednostavno sve ruši...te naravno napomenuti da si probao nakon toga i sa nekom slabijom grafom i da nije bilo nikakvih problema....

Nakon toga ti čovjek u servisu ne može ništa osim da zaprimi reklamiranu grafu...

No to ti samo vrijedi ukoliko nije problem u tebi...dakle prije nošenja na servis probaj dotičnu isprobat na nekoj drugoj konfi...

SRETNO!

Razzarach
15-02-2009, 15:34
frik se vratio :friends:
i obavezno se pravi da si totalni n00b
i pitaj dal su piratsk* igre to napravile... onda ti moraju primit :)

IGoR_2803
15-02-2009, 16:00
ma nemaju kaj skužit, ne skužit, kao što freak reče, ako si uredno nanio novu pastu, što vjerujem da jesi, a na šarafima nema tragova odvijanja onda nema problema... i ako nemaju istu takvu grafu da ti zamijene moraju ti ponuditi ili bolju ili vratiti puni iznos koji si platio i koji je na računu. to je po zakonu, a ove spike sa nadoplatom za jaču grafu prolaze samo ako se ti sa time slažeš, a ne moraš se...

Ivan_87
16-02-2009, 11:44
odneso danas u ve-mil , uputili me u servis .. neki mlađi lik cc-a 18-19 godina radi u servisu i ljepo mu kazem sto je bilo i da se komp nemože upalit s tom karticom nakon toga što se desilo a da sa drugom karticom radim ..

još sam ih malo posprdo da prodaju fuš robu .. dečko je reko sve ok da će me nazvat za 2-3 dana možda i prije :wink:

očekujem novu karticu :)

$p1tf1r3
16-02-2009, 12:36
neka i treba tako, tak ja starog posaljem pa stari pocne pizdit kako su ga zajebali...tak da popuse 100% :D

Ivan_87
18-02-2009, 16:43
evo sad sam dobio poziv da je kartica uredno zamjenjena ..sutra ću skočit po njnu jer mi je pun kufer rijeke i gužve za danas..

baš ću malo vidjet rezultate topline nakon igranja sutra :)

hvala svima

mamlaz
18-02-2009, 17:02
Čuj foru, moj 4850HD zamjenjna isto u garantnom roku, s tim da je i na memoriji i na jezgri imala pastu a ne spužvice
(koristios am S1, a na zamjenio vratio stock hladnjak, al spužvice nisam imao).

Kad su me pitali "zašto nema spužvica, zašto je pasta" od govor je bio "zato što je spužva loša, nisam taj hladnjak korstio 5 dana, nego AC S1, i nije mi se dalo tražiti spužvice".

Tip rekao "ok", evo nova...

PS - Mislim da sam prvi korisnik kome je riknula 4850HD (a kako i nebi kad je 7 mjeseci tjerana na 720/1240, modao sam BIOS, ako treba unlockam kome treba bios da može iznad 700/1200).

Sad ću vidit šta ću ovoj raditi! :rotfl:

Inače, trgovina je DiTeck.

Jerry
18-02-2009, 17:56
umm...ja sma iz konikoma hd 4850 dobio neispravnu..tj a srtefekatima po monitoru...kasnije im vratio i stari popizdio na njih da prodaju polovnu robu ovo ono i zamjeniše mi i eo sad uredno šljaka...al moram winse mjenjat XD

IGoR_2803
18-02-2009, 19:56
Inače, trgovina je DiTeck.

da je bio vemil ili hgspot vjerujem da ti ne bi prošlo...

mamlaz
18-02-2009, 19:58
Inače, trgovina je DiTeck.

da je bio vemil ili hgspot vjerujem da ti ne bi prošlo...

Prolazi kod linksa i MSan grupe. ;)

Ivan_87
19-02-2009, 13:25
zamjenjena kartica ..

9800GT OC taktovi gpu-700mhz ram-1900mhz temp pri opterećenju 62C
9800GT OC gpu-730mhz ram-2000mhz temp pri opterećenju 68C :wink:

R@pt0r
19-02-2009, 14:29
Čime si ju opteretio?

Ivan_87
19-02-2009, 14:36
Čime si ju opteretio?

GTA IV .. pol sata igre ..

mamlaz
19-02-2009, 17:21
To neračunaj, GTA ne koristi 50% te grafe, viže ždere proc.
Optereti je sa ovim:
Real-Time HDR ibl (http://files.aoaforums.com/I2227-rthdribl_1_2.zip.html)

Cijelo vrijeme temperaturu logiraj sa GPU-Zom, ili everestom...