PDA

Pogledaj cijelu verziju : gamerski miš



zombi00
14-02-2009, 15:40
tražim neki miš dobar za igranje igara za maks oko 100kn
te da se može kupiti u nekom od ve-mil,hgspotu,zit itd uglavnom nekom dučanu kojeg ima i u varaždinu.


P.S. miš mi treba za igranje wolfa pretežito,tako da ako ko igra wolfenstion i ima neki miš koji mu je odličan za tu igru nek preporuči.

Karlo_from_Bjelovar
14-02-2009, 15:55
nemozes nac kvalitetan nepolovni mis za 100kn...

zombi00
14-02-2009, 16:10
nemozes nac kvalitetan nepolovni mis za 100kn...

ma ne mislim nešt jako kvalitetnog nešt za oko 100kn što će biti ok igrat na tome.recimo
Genius Ergo 525
tak nešto možda malo jeftinije,tog miša nema kod nas u vž,pa onda tog neću

W3DR4N
14-02-2009, 16:55
Uzmi Logitech RX1000.
Košta oko 110-130 kuna, ovisno o trgovini.
Nije deklarirani miš za igrače, ali za razliku od svakakvog smeća, od Logitecha barem možeš očekivati kvalitetu i pouzdanost.
Radi se o ulaznom modelu laserskog miša, i najboljem odabiru za ~100 kuna.

http://specialtech.co.uk/spshop/files/detail/3634.jpg

Genius, Trust, A4 i slične zaboravi. Nisu vrijedni novca i obično se raspadnu za mjesec-dva.

Iako kupuješ relativno jeftin miš, to ne znači da moraš uzeti loš miš, i mijenjati ga svakih 2-3 mjeseca.
Tako mnogi razmišljaju i to je apsolutno krivo, jer si ti kroz godinu dana nakupiš 600 kuna troška za miševe, a uvijek si na nepouzdanom i lošem smeću od proizvoda.

Barem sad Logitechov MX518 nije skup, te se može nabaviti za 250 kuna.
To nije miš, to je umanjeni tenk. Uz intenzivnu uporabu (znači da ga baš ne bacaš u zid, no da ga koristiš koliko god ti srce želi), isti ljudi koji su ga kupili 2004. ga koriste još i danas, bez znakova istrošenosti. Moj osobni primjerak je promijenio tri računala, i vjerojatno je najpostojanija komponenta. Čak i uz nekoliko skupljih modela, za njega ću uvijek naći mjesta.

http://www.3t.hu/images/Logitech%20MX518.gif

Rezime.
Ako je miš hitan - RX1000. Ako nije, zašparaj još 150 kuna i uzmi najboljih primjerak miša ikad izrađenog za PC platformu - MX5xx seriju.

El Klinjo
14-02-2009, 18:55
Da ja mislim da ti je najbolje stedit jos neko vrijeme, i probat ubost mx518

Wishmaster
14-02-2009, 18:56
Genius Navigator 335 nakon godinu dana je još uvijek ko nov...
Mislim da sam ga platil oko 140 kn i nije baš pravi gamerski (ubiti jako je mali) ali me dobro služi i ne vidim razloga zakaj bi se svaki Geniusov miš trebal raspasti za par mjeseci.
Čak nije niti malo pohabani jer je presvučen nekim karbonskim vlaknima s gornje strane.

El Klinjo
14-02-2009, 18:57
Radje bi uzeo onog logitecha wedranovog od 100 kn nego bilo koji genius

vex
14-02-2009, 19:13
Prošle godine sam bacio u koš 4 miša.
2 su bila genius , 1 trust te jedan ms.

Svaki pokušaj hvaljenja genius miševa je uzaludan nakon što sam kupio mx518.

zombi00
14-02-2009, 19:14
*cut*

ja imam miš star već 6god nemam pojma niti koja je firma,piše da je kineski,ima 3 osnovne tipke :) i bio je genijalan,nikakav gamerski ali igrao sam predivno sa njim igrice i sve je bilo dobro i krasno dok jučer nije prestao radit,otišli mu polako spojevi :cry: :cry: :boohoo:

i sad miš nije jako hitan al miša praktički nemam,sad sam na jednom malom mišu za 30kn kaj sam dobil za prošli rođkas nije baš beki,a još s tim ima i kabel dug pola metra pa jedva da do stola mi dojde XD
a neznam vidjet ću hvala ti na preporukama moram vidjet sa starcima dal će mi dodati lovu za to stvorenje od 250kn rado bi tako nešto imao,al nedavno sam kupio komp za koji sam jedva skupio lovu pa baš pri lovi nisam :cry:

IGoR_2803
14-02-2009, 19:17
imao sam neki genius koji je nakon slabašnog udara o podlogu zbog inzerviranosti igrom otkazao poslušnost... od onda nikad genius, ako ne moze podnijeti moje izljeve bijesa onda mi ne treba...

Sickmanno1
14-02-2009, 19:19
Ne moguce je kupiti Gamerski mis za 100kn TOCKA.

Zao mi je zombi ali vec spomenuti MX518 pri 250kn je min...

MTF*
14-02-2009, 19:28
samo da kazem za ovaj rx1000...
ima mi ga sestra.
ono, meni osobno silovanje ruke!
lijeva i desna tipka full tvrde, o scrollu da ne pricam.
nakon 2-3 mjeseca desna tipka je otkazala, nit ima zvucnu ("klik") nit prakticnu funkciju.
osobno bi ustedio jos 150kn i kupio nesto postenije, sto te nece silovat ^^

zombi00
14-02-2009, 19:35
[quote="W3DR4N"]Uzmi Logitech RX1000.
Barem sad Logitechov MX518 nije skup, te se može nabaviti za 250 kuna.
quote]

P.S. za 300kn još gore :cry: u vž nema tih dućana di bih ga kupio za 250kn a naručivat iz zg na isto mi ga dojde

zombi00
14-02-2009, 19:38
Ne moguce je kupiti Gamerski mis za 100kn TOCKA.

Zao mi je zombi ali vec spomenuti MX518 pri 250kn je min...

za 300 da ga mogu bio bi prezadovaljan al moram staru nagovorit
a nisam ja neki super gamer da mi trebaju ogromno skupi miševi za 500-600kn

Feanor
14-02-2009, 19:57
Koristim logitech LX3 seriju, i jako sam zadovoljan, dođe ti oko 100 ćuna, mozda 120... pa pogledaj (kupljen u vemila)

RaptorFang
14-02-2009, 20:13
Ma uzmi neki mis od 100 kn
Ali da je logitechov,jedino ako si kontao vise para uzmi
MX518 :rotfl:

RIDER32
14-02-2009, 21:18
Jos uvjek nevidim sta ima lose u logitechu :(
Imao sam (i imam ga jos) Navigator 335 i radi savrseno. Nema ni traga potrosenosti. A lokitech tipkalo koristim vac skoro 3 godine i radi savrseno. Svaka tipka je kao i prvog dana. Jos da je malo ocistim... :)

$p1tf1r3
14-02-2009, 22:43
Genius Navigator 335 nakon godinu dana je još uvijek ko nov...
Mislim da sam ga platil oko 140 kn i nije baš pravi gamerski (ubiti jako je mali) ali me dobro služi i ne vidim razloga zakaj bi se svaki Geniusov miš trebal raspasti za par mjeseci.
Čak nije niti malo pohabani jer je presvučen nekim karbonskim vlaknima s gornje strane.

istina, mali je i jako lagan, ali je zato zacudjujuce izdrzljiv! preporuka :wink:

http://www.hardwarezone.com/img/data/nnews/2007/6451/Image/Updated/FinalTN.jpg

RIDER32
14-02-2009, 22:47
yup.
Samo sto on nije do 100kn a i laser mu cesto voli podivljati, ne tako cesto kao na ovim low budget al... desi se.

Wishmaster
14-02-2009, 23:12
A čuj.Ovaj Geniusov je svakak bliže 100 kn nego Logitechov mx518.
Ja sam samo rekel da je miš za tih 140 kuna predobar.Precizan,čvrst,brz,jako otporan na bilokakvo habanje...ustvari ako ga ne zavitlate u zid mogel bi potrajati dobrih par godina.
A sad ja neznam kaj vi radite s tim miševima da vam nakom par mjeseci rikneju ali stari MS miš koji sam prije imal je također služil oko 3 godine i nije se raspal.

zombi00
14-02-2009, 23:46
Genius Navigator 335 nakon godinu dana je još uvijek ko nov...
Mislim da sam ga platil oko 140 kn i nije baš pravi gamerski (ubiti jako je mali) ali me dobro služi i ne vidim razloga zakaj bi se svaki Geniusov miš trebal raspasti za par mjeseci.
Čak nije niti malo pohabani jer je presvučen nekim karbonskim vlaknima s gornje strane.

istina, mali je i jako lagan, ali je zato zacudjujuce izdrzljiv! preporuka :wink:

http://www.hardwarezone.com/img/data/nnews/2007/6451/Image/Updated/FinalTN.jpg

malo sam pogledal za taj geniusov miš ne ćini mi se loš cjena prihvatljiva nego jel taj miš normalne veličine ili mini mouse

zombi00
14-02-2009, 23:48
A čuj.Ovaj Geniusov je svakak bliže 100 kn nego Logitechov mx518.
Ja sam samo rekel da je miš za tih 140 kuna predobar.Precizan,čvrst,brz,jako otporan na bilokakvo habanje...ustvari ako ga ne zavitlate u zid mogel bi potrajati dobrih par godina.
A sad ja neznam kaj vi radite s tim miševima da vam nakom par mjeseci rikneju ali stari MS miš koji sam prije imal je također služil oko 3 godine i nije se raspal.

hitati miš u zid??? pa na kebel je a zid mi je daleko od kompa :D :D :D

$p1tf1r3
15-02-2009, 01:10
@zombi00
mis ti je velicine kao na slici, mozda koji mm veci :wink:

zombi00
15-02-2009, 09:02
a kak ti je igrati igre sa njim,jel igraš kakve pucačine pa me zanima dal ti je dobro i precizno sa njim igrat?

Wishmaster
15-02-2009, 10:59
miš je oko 50% veči nego na sliki...
za preciznost imaš ovu tipku na kojoj piše 1600 pa si moreš prebacitivati s 800 dpi na 1600 dpi dok igraš..

zombi00
15-02-2009, 11:20
miš je oko 50% veči nego na sliki...
za preciznost imaš ovu tipku na kojoj piše 1600 pa si moreš prebacitivati s 800 dpi na 1600 dpi dok igraš..

sve 5 al me zanima osobno iskustvo dal je ugudno i dobro igrat na mišu,

e al sad imam problem.
velik sam obožavatelj bug-časopisa i u jednom broju bila je jeftini pc za igranje(5k)
i bila su kao dobri gramerski miševi preporučeni
logitech rx100 te genius ergo 525(kojeg nema nigde u vž za kupit :()
i sad nisam siguran dal da si uzmem rx100 ili navigatora 335,na kojem je po vama bolje i ugodnije igrat

Wishmaster
15-02-2009, 11:28
http://www.eurotrade.hr/eurotrade/prika ... ifra=14549 (http://www.eurotrade.hr/eurotrade/prikaz/prikaz.php?sifra=14549)
http://www.eurotrade.hr/eurotrade/prika ... ifra=17975 (http://www.eurotrade.hr/eurotrade/prikaz/prikaz.php?sifra=17975)
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziT ... ifra=50800 (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=50800)

$p1tf1r3
15-02-2009, 11:57
miš je oko 50% veči nego na sliki...
za preciznost imaš ovu tipku na kojoj piše 1600 pa si moreš prebacitivati s 800 dpi na 1600 dpi dok igraš..

hahaa za 50% nije sigurno, jucer sam ga bas stavio na ekran da vidim kako se poklapa sa slikom, kao sto rekoh veci je za par mm nego na slici :wink:

RIDER32
15-02-2009, 12:07
Da nije puno veci.
Prakticko ga drzis u 2 prsta :) a za igranje nije los. Precizan je i lagano se vuce. Jedino su mu tipke malo tvrđe ali zu zato i konkretnije. Znas kad si stisnio tipku a kad ne. Nakon par sati navike shvatis da na njemu mozes i prste odmorit sto nije moguce na MX518
I da, kotačić je također puno precizniji i konkretniji.
Kad ga stavis u ruku zablenes se kolko je mal.

and btw: moj MX518 sinoc poceo skripat. LMB cvili kad ju malo jace stisnem :cry:

Wishmaster
15-02-2009, 12:28
miš je oko 50% veči nego na sliki...
za preciznost imaš ovu tipku na kojoj piše 1600 pa si moreš prebacitivati s 800 dpi na 1600 dpi dok igraš..

hahaa za 50% nije sigurno, jucer sam ga bas stavio na ekran da vidim kako se poklapa sa slikom, kao sto rekoh veci je za par mm nego na slici :wink:

različiti monitori? :)

RIDER32
15-02-2009, 12:29
pixel je pixel :)

zombi00
15-02-2009, 12:42
http://www.eurotrade.hr/eurotrade/prikaz/prikaz.php?sifra=14549
http://www.eurotrade.hr/eurotrade/prika ... ifra=17975 (http://www.eurotrade.hr/eurotrade/prikaz/prikaz.php?sifra=17975)
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziT ... ifra=50800 (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=50800)

e ma to te pitam uopće sam zaboravio da u vž imamo eurotrade odna se ipak odlučujem za ergo 525 ,thx

vex
15-02-2009, 12:48
Loša odluka.
No tvoj je novac , radi što hoćeš.

RIDER32
15-02-2009, 12:53
e ma to te pitam uopće sam zaboravio da u vž imamo eurotrade odna se ipak odlučujem za ergo 525 ,thx
Samo pazi, to ipak nije N335 kojeg smo nahvalili :wink:

zombi00
15-02-2009, 12:54
Loša odluka.
No tvoj je novac , radi što hoćeš.

zašto loša?
za mx518 nemam niti ču tako brzo imat,a kasnije ak se skupi možda ga i kupim(a pprvi je na redu monitor a ne prof. miš :))
rx100 je po bugu bil nešto lošiji od erga,a navigator 335 se čini dosta sličan ergu tak da mislim da je ergo najbolji izbor mada nebi imao ništ ni protiv navigatora

Cookie monsta
26-04-2009, 21:41
Štedi za neki dobar gamerski miš, a ne kupit neku ološ koja će se pri odpakiravanju raspast :thumbs2:

marijanovic
26-04-2009, 22:06
Čovječe ušparaj si još 50Kn (dakle da imaš 150Kn) i uzmi si ili OCZ Equalizer, Canyon Gaming Laser mouse ili A4Tech x7 750.
To je definitivno best buy miš u kategoriji do 300Kn. Pere čak i Razer Copperheada, jeftinije Razere, Logiteche itd...
Mislim, nisu ni Genius ni Trust loši i nepoznati, ali ovaj stvarno...

Pročitaj moj review tih miševa (Ocz Equalizer i Canyon MSL7) na:
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=6&t=17343&start=0

a ako si dobar s engleskim možeš baciti oko i na:
http://www.esreality.com/?a=longpost&id=1265679&page=1
Tamo prethodnik OCZ Equalizera, Canyona Gaming Laser mouse ili A4Tech x7 750 (to je u biti isti miš),
model A4tech X7 X-710BF postiže bolje rezultate nego bilo koji logitech serije G.

Testirani su:
# MS Wheel Mouse Optical 1.1a
# MS Intellimouse Explorer 3.0
# MS Intellimouse Explorer 4.0
# MS Laser Mouse 6000
# MS Habu Gaming Mouse
# Razer Krait
# Razer Diamondback
# Razer Copperhead
# Logitech MX300
# Logitech MX500
# Logitech MX518
# Logitech G1
# Logitech G3
# Logitech G5
# Creative Fatal1ty 1010
# Creative Fatal1ty 2020
# A4tech X7 X-710BF

A4tech je tamo peti. Da PETI.
A noviji A4Tech X7 X-750BF (OCZ Equalizer, Canyon MSL7) su laserski s 800 do 2500dpi dok je taj 1000dpi.
Uz to Canyon radi na 500Hz USB po defaultu. I još je i prekrasan.

El Klinjo
27-04-2009, 07:49
Loša odluka.
No tvoj je novac , radi što hoćeš.

zašto loša?
za mx518 nemam niti ču tako brzo imat,a kasnije ak se skupi možda ga i kupim(a pprvi je na redu monitor a ne prof. miš :))
rx100 je po bugu bil nešto lošiji od erga,a navigator 335 se čini dosta sličan ergu tak da mislim da je ergo najbolji izbor mada nebi imao ništ ni protiv navigatora


Gledaj, rađe koristi taj svoj miš neko vrijeme, i probaj uzet taj mx518, ili barem ono šta je marijanovic preporučio.

W3DR4N
27-04-2009, 09:46
Nemoj gledati puke testove, oznake i forsirano visoke rezolucije.

Ono što niti jedan test ne može izračunati jest postojanost miša.
I dok će jedan Genius, A4 i Trust trajati 3 do 6 mjeseci, do godine dana ako imaš zbilja dobar primjerak, Logitech će trajati godinama i godinama. Zato se isplati jednom dati dvostruko, jer imaš osiguran miš do daljnjeg.
MX518 nije tehnički ne znam kakav miš, niti je iznimno ergonomski, niti vizualno preatraktivan, no zato je najrobusniji i najkvalitetnije izrađen komad širokopotrošačke periferije.
U više godina koliko je na tržištu, još nisam naišao na primjerak koji se pokvario sam od sebe, ukoliko korisnik nije njime testirao kvalitetu žbuke na zidu.

U naredne dvije godine, promijeniti ćeš barem tri geniusa/ocz-a/a4/trusta i drugih, a Logitech će biti isti kao i prvi dan.
Iako sam kupio novije i naprednije miševe, moj MX518 je nadživio tri računala, i sad ga koristim tu na poslu.

marijanovic
27-04-2009, 10:17
Nemoj gledati puke testove, oznake i forsirano visoke rezolucije.

Ono što niti jedan test ne može izračunati jest postojanost miša.
I dok će jedan Genius, A4 i Trust trajati 3 do 6 mjeseci, do godine dana ako imaš zbilja dobar primjerak, Logitech će trajati godinama i godinama. Zato se isplati jednom dati dvostruko, jer imaš osiguran miš do daljnjeg.
MX518 nije tehnički ne znam kakav miš, niti je iznimno ergonomski, niti vizualno preatraktivan, no zato je najrobusniji i najkvalitetnije izrađen komad širokopotrošačke periferije.
U više godina koliko je na tržištu, još nisam naišao na primjerak koji se pokvario sam od sebe, ukoliko korisnik nije njime testirao kvalitetu žbuke na zidu.

U naredne dvije godine, promijeniti ćeš barem tri geniusa/ocz-a/a4/trusta i drugih, a Logitech će biti isti kao i prvi dan.
Iako sam kupio novije i naprednije miševe, moj MX518 je nadživio tri računala, i sad ga koristim tu na poslu.

Zanimljivo; ja mora da sam iz nekog paralelnog svemira u kojem su fizika i materijali drugačiji ili se na ovom forumu reklamiraju određeni brandovi :rotfl:

Nikako mi nije jasno šta "mišouništivači" rade sa svojim miševima?
Ne perete ruke pa vam u miš uđu nečistoće i izazovu kratke spojeve?
Obavite "ručni posao" na miša da bude "fluidniji"?
Štemate zid njime? Isfrustrira vas igranje pa ga onda tresnete o pod? Probajte vašu šaku umjesto njega. :hangin:

Mislim, pravilo koliko para toliko muzike naravno da vrijedi.
Zato se MS i ostale jeftinjare uzimaju recimo za uredski posao gdje se neće prekoristiti.
Ali pljuvati po stvarima jer nisu marke koja diže cjenu 50% samo zbog imena nikako se ne doliči.
Jedva čekam Usporedni test miševaSu VIDI ili PCPlay.

Sickmanno1
27-04-2009, 12:07
Čovječe ušparaj si još 50Kn (dakle da imaš 150Kn) i uzmi si ili OCZ Equalizer, Canyon Gaming Laser mouse ili A4Tech x7 750.
To je definitivno best buy miš u kategoriji do 300Kn. Pere čak i Razer Copperheada, jeftinije Razere, Logiteche itd...
Mislim, nisu ni Genius ni Trust loši i nepoznati, ali ovaj stvarno...

Jel si ti nakraju pogledao te testove, jer tvrdis da pere jeftinije Razere a najjeftiniji Razer je visoko na listi i po tom testu bolji od Canyona....

A reci da je Canyon bolji od Copperheada je zaista tuzno....

I btw bestbuy do 300kn je vec dosta dugo MX518.

FireFaith[CLF]
27-04-2009, 14:45
http://ecx.images-amazon.com/images/I/31NTVYWH5KL._SL500_AA280_.jpg

da sam ja na tvojem mjestu zombi i da razmisljam poput tebe ne bih uzeo niti laserski niti opticki.

uzeo bih microsftov mis najobicniji na kuglicu. malo se slideri zmazu, otvoris podnicu, izvuces kuglicu, pocistis sa sredstvom za ciscenje, vratis kuglicu i to je to.

imao sam ovakav mis 6 godina. nikad problema imao nisam osim sto sam ga morao redovito cistiti. no mojih 5 minuta ciscenja nasprem kojekakvih udara gromova i problematike vezane uz laserske i opticke miseve - neprocjenjivo.

samo da nadodam - periferija ne cini igraca.

vex
27-04-2009, 15:06
]periferija ne cini igraca.


Da, baš je isto igrati na tom mišu koji si ti preporučio ili sa mišem od 2k dpi i nekom kvalitetnom podlogom?


Ono.. preciznost je tu negdje jelda?

kulamasta
27-04-2009, 15:16
]http://ecx.images-amazon.com/images/I/31NTVYWH5KL._SL500_AA280_.jpg

da sam ja na tvojem mjestu zombi i da razmisljam poput tebe ne bih uzeo niti laserski niti opticki.

uzeo bih microsftov mis najobicniji na kuglicu. malo se slideri zmazu, otvoris podnicu, izvuces kuglicu, pocistis sa sredstvom za ciscenje, vratis kuglicu i to je to.

imao sam ovakav mis 6 godina. nikad problema imao nisam osim sto sam ga morao redovito cistiti. no mojih 5 minuta ciscenja nasprem kojekakvih udara gromova i problematike vezane uz laserske i opticke miseve - neprocjenjivo.

samo da nadodam - periferija ne cini igraca.

niti pimpek ne cini jeb***

...ali tesko je bez njega

dadosiget
27-04-2009, 20:41
kako ti zombi volis srat kazes da imas razer daimond back??? a sad kazes da imas mis 6 god neku krntiju sta je to ?????????ciji je onda daimond back sa kojim si se hvalio ccc

Wishmaster
27-04-2009, 22:14
Ono što niti jedan test ne može izračunati jest postojanost miša.
I dok će jedan Genius, A4 i Trust trajati 3 do 6 mjeseci, do godine dana ako imaš zbilja dobar primjerak, Logitech će trajati godinama i godinama. Zato se isplati jednom dati dvostruko, jer imaš osiguran miš do daljnjeg.
MX518 nije tehnički ne znam kakav miš, niti je iznimno ergonomski, niti vizualno preatraktivan, no zato je najrobusniji i najkvalitetnije izrađen komad širokopotrošačke periferije.


Zanimljivo...Meni vjerojatno uvalili nekog Razera ili Logiteka umjesto MS-a pa je držal nekoliko godina...
Mislim... 3 - 6 mjeseci? Ne poznam nikoga kome se pa i največi kramp tak brzo rastepel.
Veliš Genius nije od kvalitenog materijala?
Evo imam Navigator 335 i površina je izrađena od nekvih karbonskih vlakana koje budu držale vjerojatno nekoliko životnih vjekova plastike s tog Logiteka. A da ne govorim kak miš djeluje čvrsto i nabijeno jer je plus to sastrane i ispod obložen tvrdom plastikom/gumom te nema nikakve šanse da rikne za nekoliko mjeseci.

Stvarno neznam zakaj takvo pljuvanje po malo jeftinijim markama. Znači ako nije iznad 300 kn onda nije dobro?
150 kn za tak malu stvarčicu je velika cifra i za tu cifru se dobije itekak kvalitetan proizvod.

W3DR4N
27-04-2009, 22:37
To na Geniusu je teksturirana plastika. Tko bude ti dao karbonska vlakna za manje od 200 kuna?
Sličnu teksturu ima i Silverstoneov Raven, koji je vizualno preatraktivan miš, no zbilja teška i robusna beštija.
http://www.imagesforme.com/out.php/i468404_silverstoneravenmouse.jpg


Sam MX518 ne djeluje toliko robusno koliko su to pokazale godine prakse.
Miš za kojeg vjerujem da bi svašta preživio je Ikari, jer je već u startu tenkčina.
A svakako da je SteelSeries kvalitetnija firma od jednog Geniusa.
Ovisno radi li se o optičkoj ili laserskoj izvedbi, cijena je 380 ili 600 kuna.
http://www.imagesforme.com/out.php/i468405_ikariopticallasermice1.jpg

bezimeni
27-04-2009, 22:45
Mogu samo potvrditi za MX-518.Imam ga preko tri godine .Još je kao nov .Tipke su i dalje savršene.Prije njega riknuo mi je Trust-ov miš par dana nakon isteka garancije koja je iznosila godinu dana.I nije bio neki jeftinjak za 50 kn , bio je naskuplji Trust miš u ponudi kod nas.Ne samo da je skroz riknuo nego su se nakon nekoliko mjeseci upotrebe odljepljivale gumne obloge ...ma katastrofa .Ovaj MX-518 je toliko robustan da mi je vremenom i dosadio .U tih skoro četri godine koliko ga koristim vrijedi svaku od 370 uloženih kuna.

Bartuc
27-04-2009, 22:56
Bome, ja ne znam koliko munjen moraš biti da potrgaš mx518 :D

Samo što je meni dosadio, ja bi Logitech Revolution :( Ali da vrijedi svake kune, to da, fenomenalan komad periferije, bez zamjerki sa moje strane. Čak mi je i dizajn odličan, one fleke na njemu izgledaju kao da imaju svoju dubinu, kao da je preživio rat, a zapravo je full glatki. Tipke perfektno raspoređene, meni ergonomija odgovara iako mi je Revolution za par klasa bolji po tom pitanju, preciznost i odaziv je također odlična. Kada radim neku precizniju obradu u PS-u tek tada vidim koliko mnogo znači tako perfektan miš, a kada odeš sa mx518 na generički miš bilo kojega proizvođača, onda fakat počneš svog ljubimca štovati i uzdizati ga u nebeske visine :D

Jerry
27-04-2009, 23:07
isto predlažem mx518..naručen je,dolazi sutra :) jedva čekam..trenutno sam na nekom logyu od 40 kn..iz vemila onaj crni standard,prije tog sam imo ovog genius erga za 150 kn..to je miš ak jedino nemaš više para,i nemoš nikak nagrecat...probo sam mx518,osto sam onak,"paf",i odma mi se svidio i naručio sam...,svaka čast logxyu zna napravit miš,jedva čekam sutra:D

W3DR4N
27-04-2009, 23:14
Za robusan miš uvijek možeš kupiti kolekcijski Boomslang, limitirano Razerovo izdanje izrađeno od titana.

FireFaith[CLF]
28-04-2009, 06:48
]periferija ne cini igraca.


Da, baš je isto igrati na tom mišu koji si ti preporučio ili sa mišem od 2k dpi i nekom kvalitetnom podlogom?


Ono.. preciznost je tu negdje jelda?

u ovom slucaju on ne zeli preciznost. koliko sam razumio...

El Klinjo
28-04-2009, 12:10
]
[quote="FireFaith[CLF]":1hsjr53y]periferija ne cini igraca.


Da, baš je isto igrati na tom mišu koji si ti preporučio ili sa mišem od 2k dpi i nekom kvalitetnom podlogom?


Ono.. preciznost je tu negdje jelda?

u ovom slucaju on ne zeli preciznost. koliko sam razumio...[/quote:1hsjr53y]



Traži miš za igranje, a ti mu preporučiš miš na kuglicu :rotfl:


Ja sam svog mx518 uzeo kad je bio 199 kuna, iskreno mogu reći da je to najisplativija investicija što se kompa tiče(uz podlogu i tipkovnicu :))

Jerry
28-04-2009, 20:00
eo stigo mx518,igram već 4 sata,driveri odlinči,sens super...nego imam pitanje,desna tipka mi je nekak malo više "udubljena" od lijeve,tj lijeva je iznad toga,a desna je udubljena malo..jel to tak normalno ili da reklamiram već sada u startu ?

bezimeni
28-04-2009, 20:13
Slikaj pa da vidimo kaj je udubljeno.

Jerry
28-04-2009, 20:19
a nez vidili se to na slikama,kak da ti objasnim,imaju 2 clicka ta,desni je malo vise unutar kejsa,dok je ovaj normalno "izvan" kejsa malo..

pričo sam s jednim likom,reko ej da je to kod svih tako ..

bezimeni
28-04-2009, 20:44
To mi izgleda kao neispravno po onome što opisuješ...reklamiraj.

El Klinjo
28-04-2009, 20:45
a nez vidili se to na slikama,kak da ti objasnim,imaju 2 clicka ta,desni je malo vise unutar kejsa,dok je ovaj normalno "izvan" kejsa malo..

pričo sam s jednim likom,reko ej da je to kod svih tako ..


Ako sam dobro skužio desna tipka ide vise prema unutra(dakle sredini miša)
Ako si na to mislio, to je u redu, takav je i moj :)

gl sa novim štakorom :wink:

Jerry
28-04-2009, 20:58
ma ne..gledajući "visinu" tipki,desna je više unutri,znaći unutršanjem dijelu,dok je lijeva više iznad..ak smo se dobro raumjeli :D

bezimeni
28-04-2009, 21:00
Pa to se mora vidjeti na slici...slikaj pa da vidimo ili odi reklamirati.

El Klinjo
28-04-2009, 21:00
aha

garancija -.-'

zapravo slikaj, da točno vidim

IGoR_2803
28-04-2009, 21:40
najbolje će ti biti da usporediš obje tipke u odnosu na onaj gumeni dio na vrhu miša (ovaj dio označen crvenim)... obje tipke moraju biti u jednakoj razini s tim gumenim djelom, znači jedna ne smije biti više izdignuta/udubljena u odnosu na to od druge tipke...

http://www.imagesforme.com/out.php/i469915_dasd.jpg

RIDER32
28-04-2009, 22:35
Smije biti malicko uzvisena.
Meni je ljeva ko salivena sa tim crnim, a desna je malicko uzvisena (jedno 0,3mm~)

IGoR_2803
28-04-2009, 22:37
Smije biti malicko uzvisena.
Meni je ljeva ko salivena sa tim crnim, a desna je malicko uzvisena (jedno 0,3mm~)

da, istina, ali to je toliko malo da nisam ni skuzio odma...