PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koliko je u biti brzina uploada bitna za online multiplayer?



marijanovic
13-02-2009, 20:55
Nabavio sam novu konekciju na internet.
Iskonov Flat 1mbps.
Stranice za testiranje brzine mi uglavnom pokazuju od 900 - 1300 za download
i od 450 - 550 za upload...
Znam da je najbitniji velik download za smanjenje pinga i laga.
A evo, zanima me i koliko je bitan upload (jer moj je nešto sumnjivo velik).

Naravno, nebih ja hostao već se priključivao na servere.
Igrao bih možda CoD4, CoD1, Warcraft3 etc...
//zbog samo 1mbps downloada, morao bih dosta smnajit detalje u novijima//

_Cox
13-02-2009, 21:44
Jako bitan. Kratko i jasno :D Bilo bi super da ima SDSL uzet.

croat1gamer
14-02-2009, 00:35
pa ti podatci moraju i ici nazad
download je vazan zato ti server mora slati podatke od svih igraca, i zato ti treba download
upload je da ti saljes podatke serveru, tako da moze biti mnogo manji, ali i dalje je potreban (neces valjda odabrati da puknes jedan metak, a server to ne primi i nisi tako nista napravio)

a ako je kod tebe server, ti je upload jednako vazan kao i download posto moras i primiti sve te podatke i poslati ih nazad

ArcL!ght
14-02-2009, 08:52
Ja sam davnih dana igro W:ET sa 64/64 brzinom pa sam imo puno bolji ping nego ekipa s ISDN-om i ADSL-om. Naravno, ping ne govori ništa, no uzevši u obzir da sam na većini europskih servera imo od 20-50, a hrvatski DSLaši su imali oko 50-80 ipak govori da ovisno o igri (FPS, RPG, RTS) je potreban drugačiji upload. Također ovisi i o samom netcode-u igre. Tako npr. novi brothers in arms je imo užasno loš netcode dok npr. CoD4 ima jako dobar netcode i nema više "lagbox"eva (pucaš po liku na jednom mjestu a on se nalazi u drugom => Lag hitbox =lagbox.)

croat1gamer
14-02-2009, 08:56
pa zapravo ping je vazna stvarcica koja je zapravo kasnjenje tvojih podataka koje saljes serveru (ili koje netko drugi salje serveru)

Systematic Reverse
15-02-2009, 20:05
Neznam koliko je bitna za samo igranje, ali za hostanje je jako bitna..

Systematic Reverse
16-02-2009, 02:43
Za igranje na serveru neznatno,osim ako ti neces dizat server,onda je upload relativno bitan,mada ne mora bit ogroman,pogotovo ako igra mala ekipica (5-6 ljudi)...opet,ovo govorim za COD4,sve zavisi od igre.

Tako nesto recimo

znam samo da za dotu 5v5 treba 500kbps uploada minimalno

pimp
16-02-2009, 14:33
Za igranje na serveru neznatno,osim ako ti neces dizat server,onda je upload relativno bitan,mada ne mora bit ogroman,pogotovo ako igra mala ekipica (5-6 ljudi)...opet,ovo govorim za COD4,sve zavisi od igre.



prvi dio ti je kriv , upload je bitan za online gaming , sto veci to bolji , s ovim osnovnim brzinama ce ti biti podnošljiv , ali sto veci to je bolje , manji ping i bolje "ljepljene" metaka u fps igrama

Systematic Reverse
16-02-2009, 16:01
"ljepljene" metaka u fps igrama

za ovo je najzasluznija kvaliteta samog servera i njegovog uploada

pimp
16-02-2009, 18:36
"ljepljene" metaka u fps igrama

za ovo je najzasluznija kvaliteta samog servera i njegovog uploada


i tvoje veze...previše sam se puta nagledao likova sa 16mbit mrežom di pucaju pokraj moje glave a metci samo skreću prema meni...a ja sa svojom socijalom od 2mbita trebam ga pogodit tocno u ćelo da bi bio hs...

Systematic Reverse
17-02-2009, 00:23
"ljepljene" metaka u fps igrama

za ovo je najzasluznija kvaliteta samog servera i njegovog uploada


i tvoje veze...previše sam se puta nagledao likova sa 16mbit mrežom di pucaju pokraj moje glave a metci samo skreću prema meni...a ja sa svojom socijalom od 2mbita trebam ga pogodit tocno u ćelo da bi bio hs...

neznam kako je u cod-u ali u cs-u ima "ex_interp 0.01" za takve slucaje :)

pimp
17-02-2009, 15:57
ok , znaci zavisi od igre do igre.... ja sam ovo govorio za cod serijal...