PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC Gaming Alliance: "Piratstvo nam je radilo u prilog"



IgGy
13-02-2009, 19:58
Predsjednik organizacije namijenjene promoviranju PC gaminga, Randy Stude ponovno je u akciji, s ovoga puta pomalo kontroverznom izjavom kako je piratstvo zapravo radilo na ruku industriji PC gaminga. Hmm...

Šef PC Gaming Alliancea tako veli: "Industrija PC gaminga doista je zatrpana primjerima uspješnim počecima (uključujući Stardock i Valve) čiji su kreatori upravo zahvaljujući piratstvu stvarali tržište za njihove naslove. Nemojte me krivo shvatiti. Ne promoviram piratstvo. No ipak, kako bi Quake, StarCraft, Counter-Strike ili Half-Life bili u tolikoj mjeri prepoznati od tolikog broja ljudi da gameri nisu otvoreno dijelili te igre. Ti su naslovi (i mnogi drugi) definirali industriju. Osobno, moje prvo iskustvo s pucačinom iz prvog lica bio je Doom, kojeg nisam platio. id Software je stvorio vrlo uspješan biznis zahvaljujući besplatnoj distribuciji svojih naslova."

Hellboy
13-02-2009, 20:21
PCGA je beskorisna organizacija...oglase se tu i tamo, zadnji put sam za njih čuo negdje sredinom prošle godine...

RIDER32
13-02-2009, 21:14
Ali ipak ima istine u njegovim rjećima.

bananac
14-02-2009, 12:07
tru

flander
14-02-2009, 12:39
pa tako je i sa WoW-om, pola ljudi dođe na private servere, vide da su shranje, da ne vrijedi igrat tolko dobru igru na lošim serverima i odu na original

Babitz
14-02-2009, 15:49
Pa piratske igre su neš kao demo verzija.
Vidiš jel igra valja i kupiš. Ili pređeš i ako ti je dobra, kupiš original, ako ništa drugo, barem da ti krasi policu kao uspomena te hommage i zahvala developerima. Badava meni sve recenzije svijeta ako se ja ne mogu osobno uvjerit da igra valja.

Isto tako ja tvrdim da skidanje mp3-a s neta ide samo na ruku izvođačima. I to oduvijek, nikako ad zbog toga imaju gubitke. Sad, to što su članovi bendova kao Metallica retardirani, to je druga stvar.

RIDER32
14-02-2009, 15:53
Produženi demo... :D

flander
15-02-2009, 12:44
pa koja mi je svrha kupovanja originala ako "magićna" verzija sasvim solidno dela, a to da mi krasi police, radije stavim kakvu knjigu ^^


što se mene tiće više mi se isplati kupit original koji ima odličan mp, kao WoW,CoD4 ili PES, a sad da kupim PoP original to mi nema neke svrhe kad ga pređem za manje od jednog dana igranja, i spremim ga i skuplja prašinu, kad znam da će mi isto tako dobro doć i "magićna" verzija

i to kaj se tiće mp3, mi koji smo u balkanskim državama, brijem da boli kita RHCP kaj mi skidamo njihve stvari đabe, kad i ovako prodaju milju cd-a svaki dan u državama koje su xy više razvijene od nas balkanskih, pa fala Bogu da bi kupio njihov album da je neznam 100 kuna, a ne 200 ili 300, nedam, pa makar oni za taj album pišali krv dok su ga snimali ^^

Babitz
15-02-2009, 15:33
Radi se o nekakvom iskazu poštovanja i davanju podrške, a ne to što "magična" verzija solidno radi. /facepalm
Kolko vidim, ti bi kupio samo mp originale čisto radi cd-keya, tj. čisto zato jer si prisiljen. Da svi tako razmišljaju, odavno ne bi bilo SP-a.

I ovo za RHCP je ista stvar.
Zato je Radiohead fino dao svima da skinu album badava sa službene stranice i da eventualno daju para kolko misle da vrijedi.

Arbiter of Change
15-02-2009, 15:42
Ne znam, meni ovo što je on rekao zvuči kao isprazno mlaćenje slame... znate, PR spika.

Ono sa čime će se developeri i, još važnije, izdavači morati suočiti je to da moraju igračima ponuditi nešto više da bi ih potakli na kupovinu igara, bar kad pričamo o SP naslovima i o fizičkim pakiranjima (D2D verzije ionako imaju već smanjenu cijenu zbog nedostatka troškova pakiranja) pa makar to značilo i nešto manju zaradu zbog ulaganja u taj dodatni materijal. Što to znači? Opet se moramo ugledati na CD Projekt ekipu koja je izdala EE verziju Witchera sa gomilom dodatnog sadržaja ne bi li privukla nove igrače da kupe eto jednu odličnu SP igru.

Piratija nam radi u prilog? Ne znam što je on uzeo, ali neka da meni malo toga. Prošlost je divna i krasna, ali mi pričamo o sadašnjosti.

flander
15-02-2009, 15:55
nebi uzeo mp radi cd-keya, nego radi dužeg igranja, jedan CoD4 mp mogu igrad xy puta dulje od neznam, PoP-a koji je isto tako odličan, pređem ga i amen i kaj sad ? igru bacam na stalak i pitaj boga kad bum to opet igral, a sa kupnjom npr CoD4 ili WoW-a mogu igrat satima

želim reći da se više isplati kupit mp original nego neki sp, dakako ima i sp igri koje su odlicne, npr MGS ili GT,al opet i te igre dobivaju mp

Nodakim
17-02-2009, 23:23
Ne znam, meni ovo što je on rekao zvuči kao isprazno mlaćenje slame... znate, PR spika.

Ono sa čime će se developeri i, još važnije, izdavači morati suočiti je to da moraju igračima ponuditi nešto više da bi ih potakli na kupovinu igara, bar kad pričamo o SP naslovima i o fizičkim pakiranjima (D2D verzije ionako imaju već smanjenu cijenu zbog nedostatka troškova pakiranja) pa makar to značilo i nešto manju zaradu zbog ulaganja u taj dodatni materijal. Što to znači? Opet se moramo ugledati na CD Projekt ekipu koja je izdala EE verziju Witchera sa gomilom dodatnog sadržaja ne bi li privukla nove igrače da kupe eto jednu odličnu SP igru.

Piratija nam radi u prilog? Ne znam što je on uzeo, ali neka da meni malo toga. Prošlost je divna i krasna, ali mi pričamo o sadašnjosti.



Da nema piratije,ti misliš da bi gaming bio popularan?Ne bi bio...puno manje ljudi bi došlo u te vode


većina tih koji su došli zbog te popularnost gamina,su na kraju pirati,ali jedan dio nije
Da nema pirata ne bi došli ljudi i ne bi došli oni ljudi koji nisu pirati

flander
18-02-2009, 21:14
većina tih koji su došli zbog te popularnost gamina,su na kraju posada Voyagera,ali jedan dio nije
Da nema prvog dočasnika Zvijezdane Flote ne bi došli ljudi i ne bi došli oni ljudi koji nisu posada Voyagera


a ti mater koja cenzura
:pray: :rotfl:

Arbiter of Change
18-02-2009, 21:16
Da nema piratije,ti misliš da bi gaming bio popularan?Ne bi bio...puno manje ljudi bi došlo u te vode
Znam, to ja samo jadan zastupam ono kakvo bi trebalo biti idealno stanje. :)

Babitz
18-02-2009, 22:10
Jel samo meni nema u originalnim postovima cenzure?

Zakon sam.