PDA

Pogledaj cijelu verziju : Instrumenti..



Stranica : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

Nodakim
10-08-2010, 00:36
Definiraj obična.

Interceptor
10-08-2010, 00:39
http://img130.imageshack.us/img130/5804/gitaralg.jpg

definirao :)

McPingvin_v2.0
10-08-2010, 08:57
Ako sviraš običnu gitaru možeš jebat. Ako sviraš bas - ne možeš jebat. Primjer:
F5QCs3PnQBc

Smeagoul
10-08-2010, 08:58
Yep, 12-zicna je pravo dobra za startanje
http://img576.imageshack.us/img576/3752/smiley3dd.png

Imo ak mislis startat svirat, kupi si kojekakvu Valenciju za start, ne bi trebala doc vise od 300-400kn i sasvim su solidne

System
10-08-2010, 10:24
Ako sviraš običnu gitaru možeš dragat. Ako sviraš bas - ne možeš dragat.

Gorka istina.

http://brbcoffee.com/wp-content/uploads/2010/06/feels-bad-man.jpg

Wishmaster
10-08-2010, 10:33
Ako sviraš običnu gitaru možeš jebat. Ako sviraš bas - ne možeš jebat.
Gitara --> cvili
Bas --> GRMI!!!
:|

System
10-08-2010, 10:41
Gitara --> cvili
Bas --> GRMI!!!
:|


Ali na basu kao i takvom mozes proizvesti toplije i milozvucnije tonove nego na gitari. :)
Ali ti i dalje ne mjenja cinjenicu da ne jebes.

Interceptor
10-08-2010, 16:32
Ne trebam kupovat,imami otac neku na kojoj je on svirao,dobro je očuvana.

Blink
11-08-2010, 13:28
Klasična
http://www.glazbena-garaza.com/admin/zanimljivosti/slike/zanimljivost_35.jpg
Akustična
http://almires.com/images/base/dnt9771256.JPG
Ima velike razlike.

Rang€r
11-08-2010, 15:04
što se bassa tiče, ovo je prebolesno
22W38jJk81s

uopče nisam taj riff na gitari skinuo :D

Nodakim
11-08-2010, 15:13
Ako sviraš običnu gitaru možeš dragat. Ako sviraš bas - ne možeš dragat. Primjer:



Mislim da ni gitara nije dovoljna da itko od nas draga,ako ćemo već tako.

Rang€r
11-08-2010, 18:51
danas sam sviro gitaru nekih 4-5 h i 3. prst mi otpada zbog jebenih bendova, jel to zato što dugo nisam sviro il je zbog žica?

lastane jesam li normalan? :(

flander
12-08-2010, 09:26
ti isto imaš pitanja da boli glava

Rang€r
12-08-2010, 09:52
pa da al prije dok sam aktivnije sviro nikad me nisu boljeli prsti na ljevoj ruci(bar ne ovolko :()

Wishmaster
12-08-2010, 10:28
Pa ako dugo nisi sviral i sad lupil seansu od 4 sata onda mislim da je odgovor jasan.
Zbog žica može biti jedino ako imaš nategnute sajle od kočnica za bicikl...

Insert
13-08-2010, 13:48
što se bassa tiče, ovo je prebolesno

/for whom the bell tolls

uopče nisam taj riff na gitari skinuo :D
također :))))

Rang€r
14-08-2010, 15:08
sad se bio igro malo s pojačalom i dobio sam prebolestan randy rhoads like zvuk.

bass:0
mid:10
treble:8.5
gain:7

dosad nisam na netu nigdje našo setting koji zvuči sličnije onom zvuku s blizzard of ozz, doduše nemogu dobit točno taj zvuk jer kolko sam pročito na netu, randy je koristio mid booster, tak da nema boga da dobim isti taj zvuk s trenutnim gearom :(

Korpse
18-08-2010, 10:57
Odi raidaj neki music shop i nafarmaj gear.

LorlonWarrior
19-08-2010, 18:34
Naučih Master of Puppetsa. Vrlo zanimljivo i zabavno za svirat, jedini problem sam imo malo s onim čudnim ritmovima u Metallice - kad ide jedan bar 4/4 pa onda jedan 2/4 pa se nastavlja i te neke male cakice ali dobro, to se navikneš kako ide čisto slušajući pjesmu :D

Snimio sam solo, oće ko video? ^^

Rang€r
19-08-2010, 21:02
ti ono sviraš... gitaru?

inače ja se aktivno jebem s crazy trainom i paradajz siti soloom(još mi malo ostalo), i još pun kurac stvari sa strane koje me katkad puknu, primjerice, prije par dana me puklo da naučim onaj riff iz electric funerala, pa sam igrom slučaja naučio pjesmu za cca 20 min xd

TeraBajt
19-08-2010, 22:26
lol ta je pjesma uber lagana, prva koju sam naucio:D

LorlonWarrior
19-08-2010, 23:50
lol ta je pjesma uber lagana, prva koju sam naucio:D

Hamster of Sockets ili Ludi Voz?

Rang€r
20-08-2010, 00:57
lol ta je pjesma uber lagana, prva koju sam naucio:D

idd :(

ali hej to je bio samo primjer :3

TeraBajt
20-08-2010, 01:00
lol ta je pjesma uber lagana, prva koju sam naucio:D

Hamster of Sockets ili Ludi Voz?
electric funeral

Korpse
21-08-2010, 00:18
lol ta je pjesma uber lagana, prva koju sam naucio:D
Same, pjesma je i prezabavna za svirati, pogotovo onaj dio poslije uvoda. Dobri stari dani dok sam gitaru svirao. :D


Naučih Master of Puppetsa. Vrlo zanimljivo i zabavno za svirat, jedini problem sam imo malo s onim čudnim ritmovima u Metallice - kad ide jedan bar 4/4 pa onda jedan 2/4 pa se nastavlja i te neke male cakice ali dobro, to se navikneš kako ide čisto slušajući pjesmu :D

Snimio sam solo, oće ko video? ^^
Kako je ta pjesma prejebena na bassu za svirati, jebo sebe onaj Cliff, koji je to BOG bio...

Nodakim
21-08-2010, 20:22
Ako sviraš običnu gitaru možeš dragat. Ako sviraš bas - ne možeš dragat.
Gitara --> cvili
Bas --> GRMI!!!
:|


Nego,ti imaš Stagg BC300?
Da li je oke za te pare(koje nisu velike) ili ima nešto bolje?
Glavna zamjerka?

TeraBajt
22-08-2010, 00:45
iskreno, word on the street je da su stagg elektricne ful ispod ranga i opcenito govno.

+ frend ima jednu i saka.

ne znam za bassove al cisto heads up:D

Nodakim
22-08-2010, 11:44
Ma znam da je Stagg općenito smeće,ali nemam neki budžet(cca 2500kn),a morao bi i pojačalo kupiti.
Tak da koliko gledam ima Staggova i LTDa samo za tu cijenu.

flander
22-08-2010, 12:11
ja bi radije pogledal po oglasnicima i našal nekog fendera za 2200-2400 kuna i kupiš neko pojačalo tek tolko da se cuje...

ovako neš

http://www.njuskalo.hr/gitare/fender-te ... as-1192548 (http://www.njuskalo.hr/gitare/fender-telecaster-oglas-1192548)
http://www.njuskalo.hr/gitare/fender-el ... as-1231007 (http://www.njuskalo.hr/gitare/fender-elektricna-gitara-kao-oglas-1231007)

ovo je cak i 1500 kuna, boli glava ponuda ^^
ima ih još brdo, kopaj, zovi,testiraj etc...

bolje tako neš pa dok ne skupiš koju masniju paru...

Wishmaster
22-08-2010, 12:22
Nego,ti imaš Stagg BC300?
Da li je oke za te pare(koje nisu velike) ili ima nešto bolje?
Glavna zamjerka?
Za silovanje je čisto ok, ali ako imaš 2500kn onda kupi nekaj bolje. Imaš po oglasnicima jako dobre ponude a pojačalo ako ti je samo za sobu onda ti niti ne treba nekaj ekstra.

Nodakim
22-08-2010, 12:54
Ne znam,za početak rađe ne bih kupio nešto polovno jer mi se neda zajebavati sa ljudima i tom opremom,mislim da ne bih previše sada shvatio razliku u kvaliteti.

TeraBajt
22-08-2010, 15:07
varas se:D
nakon 2-3 mjeseca ce ti uber dosadit gitara koju si kupio iz cistog razloga sta saka:D

gle, kupi polovno za taj budzet i stedi za pojacalo. najgore je stedit na gitari posto ces barem godinu dana svirat na njoj(racunam do tvog slijedeceg rodjendana/proslava necega/stavec). Pojacalo ti ostane i za slijedecu gitaru, a i ova kucna nisu tolko skupa, tak da malo upregni i skupit ces. dok ne skupis mozes svirat na suho malo.

flander
22-08-2010, 17:42
nek onda upikne u komp ^^

Nodakim
22-08-2010, 18:37
varas se:D
nakon 2-3 mjeseca ce ti uber dosadit gitara koju si kupio iz cistog razloga sta saka:D

gle, kupi polovno za taj budzet i stedi za pojacalo. najgore je stedit na gitari posto ces barem godinu dana svirat na njoj(racunam do tvog slijedeceg rodjendana/proslava necega/stavec). Pojacalo ti ostane i za slijedecu gitaru, a i ova kucna nisu tolko skupa, tak da malo upregni i skupit ces. dok ne skupis mozes svirat na suho malo.



Uf,imam dojam da neću kupovati ništa novo dok ne počnem raditi.(a što bi isto tako moglo biti za godinu dana)
Nego pojačalo onda,kako,što,gdje?Kakva je ESP tvrtka?(LTD serija)

TeraBajt
22-08-2010, 20:28
pitaj na gitare.info bolje.

also http://www.gitare.info/forums.php?m=posts&q=10703

Nodakim
22-08-2010, 20:32
Ma čitam oba foruma(gitare i glazbeni forum,i jesam/budem),makar da li je itko probao ovo sa pojačalom preko kompa?

TeraBajt
22-08-2010, 20:37
gro ekipe ti tak svira tak da ocito je gg valjda. mislim naravno da ti nemoze zamjenit pojacalo al ekonomicnije je:D

Nodakim
22-08-2010, 20:40
Pa ne shvaćam da je to improvizacija,ali ako je tako mogu naknadno nabaviti i sada kupiti što bolji bass.

Wishmaster
22-08-2010, 21:23
Prek kompa ti sve ovisi kakvu zvučnu imaš. Ja sam i probal na integrisanoj vulgaris i poprilično je tiho (i zvuk je naravno mono tj, samo jedna strana, nije mi se dalo zajebavati i isprobavati dal može na oba kanala...). Probal sam i s dosta podignutim pikapima i onda je već slušljivije kaj se tiče glasnoće.

flander
23-08-2010, 09:59
pa kupi si ovakvo pojačalo, cca 150 kuna

http://www.gadgetireland.com/images/uploads/image.jpg

5W za kucu i više nego dovoljno za poečetak, netreba ti niš jače

Neven <R>
23-08-2010, 10:20
Možeš prek kompa bez beda čak i latencija nije problem sa ASIO4ALL driverima, jedini problem je šum iako ima sada noise removal plugina. Ne kužim zašt bi bilo tiho, upališ prek microphone in i možeš pojačavati kolko te volja tj. kolko ti zvučnici dozvoljavaju.

Nodakim
23-08-2010, 18:39
Dobro. :D
Saada pokušavam amplifyati preko kompa i našao sam neki tut sa Audacityom i VSTom,makar ne shvaćam da li audio input jack znaci ono di ide microfon ili di ide slušalice?
(i da li mogu onda preko slušalica još)


E da,ima li neke konkretne razlike između onih left handed i right handed bassova ili ne mogu lijevoručno(znači desna na frettovima) svirati?

TeraBajt
23-08-2010, 20:19
input jack ti je rupa za mikrofon, al mozes i prek line outa.

a bass uzmes valjda ako si ljevak za ljevake a desnjak za desnjake. znaci ljeva na fretovima a desna na zicama ako si desnjak ili obrnuto ako si ljevak.

Nodakim
23-08-2010, 20:34
Neće da mi pojača preko kompa(ili barem ja ne znam),helpz?

Neven <R>
23-08-2010, 21:09
Probaj s guitar rigom, amplitubeom ili tako nekim standalone programom. Skini ASIO4ALL drivere i nemoj koristiti line in već mic in, probaj vidjeti u windows mixeru na kolkoj ti je razini microphone.

Nodakim
23-08-2010, 21:43
Ne mogu pronaći mic in/ line in opciju?(Vista,laptop)
Mic je uključen i na 20.

Nodakim
23-08-2010, 23:01
Double post,nyaaaa./*
Malim prčkanjem sam uspio da proradi(zamjenio u audio preferences left i right output) i imam sad taj šum,makno sam ga kada ne sviram,ali kada sviram i dalje se javlja.
Koristim AmpliTube,malo mi je još čudno zvuči,pa ću se igrati.
Fala svima i Nevenu.



I kupih LTD ESP B-154DX bass,ne znam kakva je kvalitete,ali znam da mi je lep.
:D

Wishmaster
24-08-2010, 00:06
Double post,nyaaaa./*
Malim prčkanjem sam uspio da proradi(zamjenio u audio preferences left i right output) i imam sad taj šum,makno sam ga kada ne sviram,ali kada sviram i dalje se javlja.
Koristim AmpliTube,malo mi je još čudno zvuči,pa ću se igrati.
Fala svima i Nevenu.



I kupih LTD ESP B-154DX bass,ne znam kakva je kvalitete,ali znam da mi je lep.
:D
Prvi se uvijek kupuje na ljepotu. Nema druge :D

Inače, ja kad sam probal zaštekati u utor za mirkofon - nije radilo ali na in-line je normalno radilo. A negde sam i pročital da je kao prek Mic bolje. Mah, nije bitno...

Nodakim
24-08-2010, 02:36
Za 2 stvari bi uletio u goruću zgradu da ju spasim
Alenko(bass) je jedna od te 2 stvari. :)

Mm,kako popravim onaj čudan nuspojavni zvuk kada sviram tone/note,kao da onak metal lupa u metal(Žice u nešto)?(nije do pojačala,makar bih volio da skužim kako da natjeram žice da prestanu titrati odmah!)

TeraBajt
24-08-2010, 02:50
ili su nove zice pa zuje malo, il ti je vrat u kurcu pa imas fret buzzing (moze bit i da ti je premali action setupiran). Vjerojatno je ovo drugo posto si se odlucio za tog ltd-a al cuj:D

Nodakim
24-08-2010, 02:55
Tvoj pesimizam u 4 ujutro je baš veseo za mene.
Naš kak.
Ne znam šta je,ne javlja mi se uvijek i uglavnom na E i G žici.

TeraBajt
24-08-2010, 04:06
E i G zici na kojim fretovima?

i ono sjebanost vrata je opcenita pojava, meni je na akustari bio sjeban vrat pun kurac pa sam nosio majstoru(tehnicki ne vrat nego truss rod al to se u vecini slucajeva da rijesit).

flander
24-08-2010, 09:32
meni se vrat sjebal od predebelih žica, odnesal asm majstoru al rekal da sa tanjim žicama se da to riješit, sad imam tanje žice i neam blage jel kaj pomoglo, a brijem da je... :D

Insert
24-08-2010, 12:47
Tvoj pesimizam u 4 ujutro je baš veseo za mene.
Naš kak.
Ne znam šta je,ne javlja mi se uvijek i uglavnom na E i G žici.


Novi instrument svakako treba odnjeti na setup.

Nodakim
24-08-2010, 13:34
Gdje da ga odnesem i kolika je cijena ovisno o?

Samo na prvom fretu E žice (ili open),nakon nekog vremena je prestalo,sada ću vidjeti da li ga ima opet.

Neven <R>
24-08-2010, 14:47
Čekaj da ti se žice razrade.

Korpse
24-08-2010, 15:59
Za 2 stvari bi uletio u goruću zgradu da ju spasim
Alenko(bass) je jedna od te 2 stvari. :)

Mm,kako popravim onaj čudan nuspojavni zvuk kada sviram tone/note,kao da onak metal lupa u metal(Žice u nešto)?(nije do pojačala,makar bih volio da skužim kako da natjeram žice da prestanu titrati odmah!)

Ako ti je bass bio jeftin ili štaveć, toga se vjerojatno nećeš moći riješiti. Ista stvar je na mom SX bassu. jučer sam svirao na jednom Yamahinom i toga nije bilo (kada dođe 1000km a ne ovaj moj od 200km).3


I ako boga znaš, nemoj svirati bass trzalicom, od početka se uči na prste i nikada ne uzimaj trzalicu u ruke. :D

Nodakim
24-08-2010, 16:29
Nije bio baš jeftin(3k),a ne znam iritira me više što malo nema pa malo ima.

TeraBajt
24-08-2010, 16:47
ako je tako mozda ti se dogadja da ne stisces zicu dovoljno ili da su zice jednostavno nove i treba im da se razrade.

Wishmaster
24-08-2010, 17:00
I ako boga znaš, nemoj svirati bass trzalicom, od početka se uči na prste i nikada ne uzimaj trzalicu u ruke. :D
Isuse koji je ovo bulšit...
Daj jedan (samo jedan) razlog zakaj nek ne uzima trzalicu u ruke. Samo jedan.

Obadvoje ima svoje prednosti i nedostatke.


ako je tako mozda ti se dogadja da ne stisces zicu dovoljno ili da su zice jednostavno nove i treba im da se razrade.
Ja sam na početku slabo stiskal ali kasnije se navikneš i taj fret-buzzzzz nestane. (Naravno, ako je uzrok slabo pritiskanje)

Korpse
24-08-2010, 17:21
Jesi siguran? Navedi jednog bassista koji je uzor drugima po sviranju a da svira sa trzalicom?
Ako želi svirat sa trzalicom eto mu gitara.

Wishmaster
24-08-2010, 17:58
Još uvijek nisi navel jedan razlog zakaj da nek ne pokušava s trzalicom.
On se bude odlučil neovisno o tome kaj ja ili ti rekli sad tu, ali razmišljanja tipa: "ako želiš svirati trzalicom evo ti gitara" su stvarno zaostala.

A to da nema nekih uzoritih basista koji su svirali s trzalicom... ono kaj je meni uzor tebi nije, a ono kaj je tebi uzor meni možda nije. Ako baš želiš imena --> google.

Nodakim
24-08-2010, 19:07
Erm,super za vaša mišljenja,ali mislim da neke stvari je jednostavno svirati sa trzalicom,a neke je bolje sa prstima.

Buzzanje je rješeno tunanjem G žice do napetosti.(a ostatak i nije bio problem)

Korpse
25-08-2010, 01:46
Još uvijek nisi navel jedan razlog zakaj da nek ne pokušava s trzalicom.
On se bude odlučil neovisno o tome kaj ja ili ti rekli sad tu, ali razmišljanja tipa: "ako želiš svirati trzalicom evo ti gitara" su stvarno zaostala.

A to da nema nekih uzoritih basista koji su svirali s trzalicom... ono kaj je meni uzor tebi nije, a ono kaj je tebi uzor meni možda nije. Ako baš želiš imena --> google.
Kako ćeš raditi slapanje i pulanje trzalicom ? Jedan od najvećih razloga, bass bez slapa je kurac.
I nisi mi naveo jednog bassista da svira trzalicom a da je nekom uzor, bilo kome, ne govorim o tebi i meni. :thumbs2:

Neven <R>
25-08-2010, 10:49
Trzalica je samo jedna od raspoloživih tehnika ako hoće svirati s njom nek svira, upravo to razmišljanje koje ima mr. ante je odlika njubova na nekom instrumentu.

Wishmaster
25-08-2010, 10:50
Kako ćeš raditi slapanje i pulanje trzalicom ? Jedan od najvećih razloga, bass bez slapa je kurac.
I nisi mi naveo jednog bassista da svira trzalicom a da je nekom uzor, bilo kome, ne govorim o tebi i meni. :thumbs2:
Pa sam napisal gore da i jedno i drugo ima svoje prednosti i mane...
Normalno da nebreš slapat s trzalicom, zato imaš prste. Jesi ikad čul za kombiniranje?


Ako baš očeš te 'uzore':

Graham Maby (Joe Jackson, They Might Be Giants, Marshall Crenshaw, Natalie Merchant)
Colin Moulding (XTC)
Paul McCartney (The Beatles, Wings)
Carol Kaye (The Beach Boys, Ray Charles, The Monkees, Frank Sinatra, Simon and Garfunkel, many more)
T-Bone Wolk (Hall & Oates, Elvis Costello, BB King, Carly Simon, Shawn Colvin, Jellyfish)
John Entwhistle (The Who)
John Paul Jones (Led Zeppelin)
Chris Squire (Yes)
Mike Mills (REM)
Sting (The Police)
Tom Petersson (Cheap Trick)
Rick Danko (The Band)
Bill Wyman (Rolling Stones)
Jack Bruce (Cream)
Roger Waters (Pink Floyd)
John Deacon (Queen)
Noel Redding (Jimi Hendrix)
itd, itd...
(c/p s prvog linka na guglu)

A evo i drugi [link] (http://www.talkbass.com/forum/showthread.php?t=266316)

Korpse
25-08-2010, 12:55
AyCAOEi16Mc
Želim vidjeti da se ovo odsvira sa trzalicom.

Gle, ja bass sviram sa trzalicom jer ne mogu desnom rukom stići lijevu jer sam prije gitaru svirao. Svi mi govore da bi trebao učit svirati sa prstima jer je puno KVALITETNIJE svirati sa prstima nego sa trzalicom. Trzalicom svirati bass je prelako.

EDIT: To je lista likova koji sviraju bass sa trzalicom, sumnjam da ima tu 2-3 bassista da su nešto zapaženiji po sviranju.

Wishmaster
25-08-2010, 13:14
/video
Želim vidjeti da se ovo odsvira sa trzalicom.

Gle, ja bass sviram sa trzalicom jer ne mogu desnom rukom stići lijevu jer sam prije gitaru svirao. Svi mi govore da bi trebao učit svirati sa prstima jer je puno KVALITETNIJE svirati sa prstima nego sa trzalicom. Trzalicom svirati bass je prelako.

Kaj ti baš ne kužiš ili trolaš?
I kaj sad ako sviraš s trzalicom? Kaj to te ograničava da počneš svirati s prstima i da kombiniraš po potrebi jedno i drugo?
Po čemu je to kvalitetnije s prstima? Jednostavno ne kužim ovaj dio 'kvalitetnije'.

Normalno da tapping i slapping nebreš s trzalicom. Neznam zakaj to opće spominješ.
Nije trzalica tu bezveze ili da zgleda kul. S trzalicom imaš super sexi ton koji nemaš s prstima. S trzalicom neke pjesme puno lakše odsviraš jer, kak si gore napisal, "ne mogu desnom rukom stići lijevu".

"Trzalicom svirati bass je prelako."
???

A kaj se tiče ovog videa kaj si del: Zakaj bi opće neko imal potrebu to svirati prstima?
Ne kužim kaj mi pokušavaš reći s tim...

MasaKrisT
25-08-2010, 13:16
Oj Nevene,sto je s pojacalom?:)

Nodakim
25-08-2010, 13:20
pa kupi si ovakvo pojačalo, cca 150 kuna

[img]http://www.gadgetireland.com/images/uploads/image.jpg[img]

5W za kucu i više nego dovoljno za poečetak, netreba ti niš jače


Gdje se prodaju takva Marshall pojačala?(ili bilokoja jeftina 5W kao on)
Danas ću ići pogledati u onaj na velesajmu.

Neven <R>
25-08-2010, 13:56
Oj Nevene,sto je s pojacalom?:)
Sjedi u drugoj sobi, bio na moru i potpuno zaboravio na to, sorry. Mogu provjeriti sve ak te još zanima.

@mr. ante: jednog dana ćeš shvatiti da nije bitno koju tehniku koristi dok god stvara zvuk koji mu se sviđa pa makar svirao žlicom, ali ok valjda si sada u toj nekoj über fazi pa ti to ne ulazi u glavu.

TeraBajt
25-08-2010, 14:00
pa kupi si ovakvo pojačalo, cca 150 kuna

[img]http://www.gadgetireland.com/images/uploads/image.jpg[img]

5W za kucu i više nego dovoljno za poečetak, netreba ti niš jače


Gdje se prodaju takva Marshall pojačala?(ili bilokoja jeftina 5W kao on)
Danas ću ići pogledati u onaj na velesajmu.
radije nemoj marshalle te male, skupi su a ne vrijede toliko. brijem da ti je orange 5w bolja solucija.

MasaKrisT
25-08-2010, 14:11
Provjeri ako mozes,pa kad uskoro budem isao kroz zagreb(9mj)da uzmem to ako je uredu:)

Nodakim
25-08-2010, 14:12
pa kupi si ovakvo pojačalo, cca 150 kuna

[img]http://www.gadgetireland.com/images/uploads/image.jpg[img]

5W za kucu i više nego dovoljno za poečetak, netreba ti niš jače


Gdje se prodaju takva Marshall pojačala?(ili bilokoja jeftina 5W kao on)
Danas ću ići pogledati u onaj na velesajmu.
radije nemoj marshalle te male, skupi su a ne vrijede toliko. brijem da ti je orange 5w bolja solucija.

Vjerovatno ću na kraju kupiti nešto najjeftinije moguće samo da imam pojačalo jer mi komp ima intregriranu i staru zvučnu tak da ne zvuči dobro prek njega.

Rang€r
25-08-2010, 22:07
neznam kak je bass svirat "na suho", al ja sam s gitarom nekih 4 mjeseca skupljo novce za oke pojačalo i dost sam naučio tako "na suho", zapravo više nego nakon što sam kupio pojačalo, al to nije zbog pojačala :3

Wishmaster
25-08-2010, 23:15
neznam kak je bass svirat "na suho", al ja sam s gitarom nekih 4 mjeseca skupljo novce za oke pojačalo i dost sam naučio tako "na suho", zapravo više nego nakon što sam kupio pojačalo, al to nije zbog pojačala :3
Ma ja isto puno put na 'suho' sviram jer sam tolko lijen da mi se neda upalit pojačalo i slušat ga :D

Nodakim
25-08-2010, 23:56
neznam kak je bass svirat "na suho", al ja sam s gitarom nekih 4 mjeseca skupljo novce za oke pojačalo i dost sam naučio tako "na suho", zapravo više nego nakon što sam kupio pojačalo, al to nije zbog pojačala :3
Ma ja isto puno put na 'suho' sviram jer sam tolko lijen da mi se neda upalit pojačalo i slušat ga :D


A kako si ti vježbo kao početnik?

Nodakim
26-08-2010, 00:42
neznam kak je bass svirat "na suho", al ja sam s gitarom nekih 4 mjeseca skupljo novce za oke pojačalo i dost sam naučio tako "na suho", zapravo više nego nakon što sam kupio pojačalo, al to nije zbog pojačala :3
Ma ja isto puno put na 'suho' sviram jer sam tolko lijen da mi se neda upalit pojačalo i slušat ga :D


A kako si ti vježbo kao početnik?

Scrap that.
Brijem da sam "malo" previse zategno jednu žicu.(glavno da boli kada fretam(makar je A))
Iii pukla je,niš nove žice i nadanje da nisam tuner sjebao još.(nisam,valjda?)
Vidte kak sam pametan....
:kill:

Pouka priče,ne ići svirati u pol dva ujutro.

TeraBajt
26-08-2010, 02:22
ne znam o kakvom natezanju zica ti govoris, nategni ih na tocan pitch i leave it be:D

nema tu zajebancije velike, koristi stimer i tutto finito.

Wishmaster
26-08-2010, 12:12
Scrap that.
Brijem da sam "malo" previse zategno jednu žicu.(glavno da boli kada fretam(makar je A))
Iii pukla je,niš nove žice i nadanje da nisam tuner sjebao još.(nisam,valjda?)
Vidte kak sam pametan....
:kill:

Pouka priče,ne ići svirati u pol dva ujutro.
Tip for free:
Nauči svirati Hall of the Mountain King i prema toj pjesmi lako skužiš dal su ti sve žice dobro naštimane.
A i ako nisi siguran u taj štimer kaj imaš imaš program In Tune (tak nekak) i prek njega možeš naštimati tak kaj zaštekaš direkt v komp ili prek mikrofona.

Morph_OS
27-08-2010, 20:56
Imao sam neki stimer na kompu i super mikrofon po 10kn. Mikrofon nije radio najbolje, pa sam morao trzat ko ludak....dalje znate sami :rotfl: :rotfl:
Sad koristim Seiko sat 100.. odlican stimer. Platio sam ga 200 kn,sad se vjerojatno isti moze kupiti za manje od 150. :thumbs2:

Niko Bellic
27-08-2010, 21:10
Ja si od onih limenih Nescafe posuda planiram napraviti "bongo drums or bongos" i sad me zanima gdje da nabavim kožu. Any1?

http://www.njuskalo.hr/image-w185/sve-ostalo/nescafe-classic-250g-limenka-slika-3556199.jpgS =S http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ8N0FxJwTzuVmJhPVvVdQs3BRfqwOYp qpsotMGkZ4S5de4r2Y&t=1&usg=__REltOmfRXtnJ-GROGC_OXEYwtjM=

Insert
27-08-2010, 23:06
Ja si od onih limenih Nescafe posuda planiram napraviti "bongo drums or bongos" i sad me zanima gdje da nabavim kožu. Any1?

Skalpovi.

LorlonWarrior
28-08-2010, 04:20
Čemu se zamarati ikakvim štimerima kad jednostavno svi imate ugrađeno ono nešta neprocijenjivo - sluh?

TeraBajt
28-08-2010, 13:42
da, pocetnik koji svira mjesec-dva gitaru ce svojim neprocjenjivim sluhom nastimat gitaru u tocan pitch. rite.

LorlonWarrior
28-08-2010, 14:26
da, pocetnik koji svira mjesec-dva gitaru ce svojim neprocjenjivim sluhom nastimat gitaru u tocan pitch. rite.

Kakve veze?

To je ko da se neko počne baviti slikanjem i ti kažeš da ne može razlikovati boje. Rite

Eventualno znanja što ti treba je da E žica na 5. pragu daje A, A na 5. daje D, D na 5. daje G, G na 4. je B, i B na 5. je e

A mislim da je svako u stanju preko jedne žice onda naštimati sve ostale jer ako ne možeš usporediti 2 zvuka i provjeriti dali imaju isti pitch, ja bi se onda počeo brinuti za svoje zdravlje. Čovjek čuje od 20 - 20000hz. Svaka nota na gitari se nalazi u tom intervalu tako da ako nisi u stanju naštimati gitaru po sluhu, I have bad news for you

Nodakim
28-08-2010, 14:59
Normalno da ima veze.
Koliko put sam tek skužio bass u pjesmi kada sam pogledao neki bass cover na youtubeu.

Moram staviti nove žice,da li da sam stavljam ili nađem nekog tko je kompetentniji?

TeraBajt
28-08-2010, 15:03
nije ti to velka mudrost nodakim, pogledaj tut na jutjubu i shvatit ces. nakon 2-3 puta ide ko po loju.

@lorlon, da ic ce stimat gitaru po prvoj zici, ok, a kako ce znat da mu ta prva zica nije u pitchu? Sad mi nemoj rec da si ti u prvim tjednima sviranja mogao raspoznati tocno pitch E il A zice. I da, siguran sam da nema glazbenu vilicu.

Nodakim
28-08-2010, 15:04
Znam da nije velika mudrost,samo pitam da ne bih morao opet kupiti nove žice.

TeraBajt
28-08-2010, 15:09
pazi samo na koju stranu ih okreces, jer sam se ja sjebo sa prvim kompletom zica, A zicu sam u suprotnu stranu okrenuo.

flander
28-08-2010, 15:34
A mislim da je svako u stanju preko jedne žice onda naštimati sve ostale jer ako ne možeš usporediti 2 zvuka i provjeriti dali imaju isti pitch, ja bi se onda počeo brinuti za svoje zdravlje. Čovjek čuje od 20 - 20000hz. Svaka nota na gitari se nalazi u tom intervalu tako da ako nisi u stanju naštimati gitaru po sluhu, I have bad news for you


aj ne pretjeruj,

znam di se nalazi mjenjač, kvačilo i gas ali neznam vozit auto, ajme jao si ga meni...

LorlonWarrior
28-08-2010, 16:29
nije ti to velka mudrost nodakim, pogledaj tut na jutjubu i shvatit ces. nakon 2-3 puta ide ko po loju.

@lorlon, da ic ce stimat gitaru po prvoj zici, ok, a kako ce znat da mu ta prva zica nije u pitchu? Sad mi nemoj rec da si ti u prvim tjednima sviranja mogao raspoznati tocno pitch E il A zice. I da, siguran sam da nema glazbenu vilicu.

To je druga stvar :D

Ja pričam o uspoređivanju pitcha

Pustiš si E notu da ti svira i moraš biti u stanju naštimati svoju po tom zvuku. I onda po njoj sve ostale ^^

Korpse
28-08-2010, 18:18
De lol Lorlone, ono što si rekao o štimanju po 5. pragu, on prvo mora svirati pun k vremena da bi mogao znati kako zvuči 1. naštimana.

Nego, jel iko čuo za štimanje bassa po nekakvim harmonijama, čuo sam da to puno bolje naštima od štimera, tj. točnije, i ako zna koji tut za to?

Rang€r
28-08-2010, 19:31
JRbPWcLode0&feature=related

koji je kurac randyu ono na gitari iznad žica, tremolo il šta?(ona sklopka na trupu gitare, sumnjam da time mjenja magnete :/)

flander
28-08-2010, 19:32
da sa time mjenja magnete, to je tako kod gibson gitara, kod Fenderica je dole ^^

gibson
http://michellasatik12.blog.com/files/2009/04/gibson-les-paul-classic.jpg

fender
http://www.patguitar.com/images/Fender_Stratocaster_528556/Fender_Stratocaster_528556_01.jpg

valda je to to na kaj misliš ^^

Rang€r
28-08-2010, 19:49
pa ne kužim kak onda dobije tak bolestan zvuk, probo sam i ja mjenjat s tim svojim... nečim, al nedobijem taj zvuk, jel to zbog njegovih humbsomething pick upova, dok ja imam 2 singlea i humb? :/

Nee Joe
28-08-2010, 19:52
Kupio jučer, bogovska gitaraa :pray: :pray:

http://www.accentmusic.com/product_images/Ibanez_GRG170DX_Electric_Guitar/Ibanez_GRG170DX_Electric_Guitar_Medium-94KTxYr5d.jpg

flander
28-08-2010, 19:56
pa ne kužim kak onda dobije tak bolestan zvuk, probo sam i ja mjenjat s tim svojim... nečim, al nedobijem taj zvuk, jel to zbog njegovih humbsomething pick upova, dok ja imam 2 singlea i humb? :/


lako moguće :D

ko zna kakve sve pizdarije je napravil gitari da ima svoj unikatni prepoznatiljv zvuk :D

Morph_OS
28-08-2010, 20:10
Kupio jučer, bogovska gitaraa :pray: :pray:

Imam. Kad budem uzimao novu gitaru,ovu necu prodat,nego cu je stavit na zid hehe. Kako sam vec godinu dana bez posla,novu gitaru necu jos kupiti vrlo dugo :(

Rang€r
28-08-2010, 20:12
hmm to mi nije palo na pamet, znao sam da je koristio mid booster i 2 distorzije odjednom, a može bit i da je na gitari drko neš :D

najjače mi kad neko kaže da je randyev zvuk s BoO albuma loš :DD


Kupio jučer, bogovska gitaraa :pray: :pray:

http://www.accentmusic.com/product_images/Ibanez_GRG170DX_Electric_Guitar/Ibanez_GRG170DX_Electric_Guitar_Medium-94KTxYr5d.jpg
to mi je najljepši ibanez ^^

kolko si dao za njeg?

flander
28-08-2010, 20:27
http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_pro ... e/65/14/31 (http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/elektricne_gitare/65/14/31)

ako je to taj model, a brijem da je

ova je meni san nova :D

http://dealgrinder.com/prodimages/claptoncrash2.jpg

a ako Bog da sreće i pameti, ponajviše novaca onda ovo MORAM kupit

http://www.whozplaying.com/images/fenderstrat1.jpg

komotno mogu sretan vrmet onda ^^

LorlonWarrior
28-08-2010, 21:42
pa ne kužim kak onda dobije tak bolestan zvuk, probo sam i ja mjenjat s tim svojim... nečim, al nedobijem taj zvuk, jel to zbog njegovih humbsomething pick upova, dok ja imam 2 singlea i humb? :/


lako moguće :D

ko zna kakve sve pizdarije je napravil gitari da ima svoj unikatni prepoznatiljv zvuk :D


Joj de ne lupetajte :D

Ima nešto što se zove Sustaner (pikap)

Eo pa se obrazujte :P

Eo isti ko moj samo sa sustanerom: mSpG80PuBi0&feature=related


EDIT: Btw postoji na gitari posebno sklopka za upaliti sustanera tako da ono što Randy radi, pali ga/gasi ga pa dobije takve boleštine od zvukova


EDIT2: Hahahah

Pogledo sam malo bolje sad Rendija, pa on niš posebno ne radi i nema sustanera :D

Ima 4 pota, 2 para. Prvi par ima Volume i Tone za jedan pikap, drugi par ima Volume i Tone za drugi pikap. Onaj prvi potez što napravi je da brzo smanjuje/povećava Volume pa dobije taj efekt, a drugo što napravi, utiša jedan od pikapa skroz i onda kad gore s pickup switchem mijenja, dobije upaljen/ugašen zvuk kombo što rezultira tim efektima (tzv "machine gun effect")

Ovdje:

2UFgh3zhvOo


EDIT 9994354: Samo što na ovom videu je naštimo gitaru da kad stisne pot da se pikap stiša umjesto da je jedan stalno utišan pa ih mijenja ko kod Rendija ^^

TeraBajt
28-08-2010, 22:58
ili je mozda do toga sta ima gitaru od parsto tisuca kuna, al ne znam, mozda pricam gluposti opet lololo

Neven <R>
28-08-2010, 23:24
O bogte kolko komplikacija oko nečeg što se može jednostavno postići sa razno raznim efekt pedalama.

LorlonWarrior
28-08-2010, 23:32
O bogte kolko komplikacija oko nečeg što se može jednostavno postići sa razno raznim efekt pedalama.


Pa može, ali u ovom slučaju je bila samo gitara korištena :D

Rang€r
28-08-2010, 23:57
O bogte kolko komplikacija oko nečeg što se može jednostavno postići sa razno raznim efekt pedalama.

nije uopče komplikacija, koji če mu kurac razne pedale kad ima dva humba na gitari, na jednom svira i drugog stiša te switchanjem između njih dobije bolestan efekt.

btw thx lorlon ^^

Neven <R>
28-08-2010, 23:58
Jer je gro jednostavnije s nogom stisnuti pedalu nego ovako svirati.

Rang€r
29-08-2010, 00:33
ovo je kulnije, also nisam nikad čuo za pedale s machine gun effectom :>

Nee Joe
29-08-2010, 08:39
hmm to mi nije palo na pamet, znao sam da je koristio mid booster i 2 distorzije odjednom, a može bit i da je na gitari drko neš :D

najjače mi kad neko kaže da je randyev zvuk s BoO albuma loš :DD

[quote="Nee Joe Hendrix":3f4vt5ps]Kupio jučer, bogovska gitaraa :pray: :pray:

http://www.accentmusic.com/product_images/Ibanez_GRG170DX_Electric_Guitar/Ibanez_GRG170DX_Electric_Guitar_Medium-94KTxYr5d.jpg
to mi je najljepši ibanez ^^

kolko si dao za njeg?[/quote:3f4vt5ps]

1970kn u MegaMjuzici

Rang€r
29-08-2010, 13:48
btw, jel zna neko kako se točno zove fender iz 2. sezone californicationa, lew ashby kaže da ga je cobain sviro, al ja nigdje nisam vidio cobaina s tom gitarom i nemogu nigdje ništ nač o istoj. izgleda isprano, trup izgleda ko telecaster, samo što je svijetloplave boje i ima neke šare... uglavnom evo slika (http://www.easilysharing.com/images/55074799631841119670.jpg)Siz serije, valjd če pomoč ^^

edit: provaj ovaj (http://img152.imageshack.us/f/cobainsguitar.jpg/)

flander
29-08-2010, 13:59
ne radi ti link

MasaKrisT
29-08-2010, 13:59
radi?

flander
29-08-2010, 14:01
meni ne =/

Wishmaster
29-08-2010, 14:46
Nego, jel iko čuo za štimanje bassa po nekakvim harmonijama, čuo sam da to puno bolje naštima od štimera, tj. točnije, i ako zna koji tut za to?
Ja sam tak probal.
5. prag gornje žice i 7. prag one ispod imaju isti harmonik.
Okineš po prvoj žici i okineš po drugoj i onda jednostavno naštimaš po zvuku. Čak je i lakše nego normalno štimanje 0. prag (open) i 5. prag kad skužiš foru.

edit:

G|-|-|-|-|-|-|-y
D|-|-|-|-|-y-|-x
A|-|-|-|-|-x-|-o
E|-|-|-|-|-o-|-|
Jednaka slova su jednaki harmonici. Harmonik dobiješ tak da iznad određenog freta staviš prst (samo dotakneš) i trzneš žicu (prst možeš maknut jer bude i dalje držalo taj ton).
Najizraženiji harmonici su iznad 4., 5., 7., 9., 12. itd praga...

LorlonWarrior
29-08-2010, 17:00
Ili ako imaš dobru gitaru/bas i jako precizne prste, od drugog do trećeg praga možeš odsvirati 4 harmonicsa :wink:

Meni je to bitno jer stalno radim screams/pull offs s Floydom

Ali da, dobro veliš ovo za štimanje basa. Tj možeš ti i gitaru tako. Svaki natural harmonic koji lupiš na žici basa na 5. pragu, žica iznad na 7. bi trebala davati isti taj harmonic. Kratko i jasno ^^

Wishmaster
29-08-2010, 17:12
Ili ako imaš dobru gitaru/bas i jako precizne prste, od drugog do trećeg praga možeš odsvirati 4 harmonicsa
A ako imaš kramp ko ja onda jedva i ove koje sam napisal izvučeš :D
Zapravo bi trebalo iznad svakog praga dobiti harmonik ali su puno tiši i slabiji.

LorlonWarrior
29-08-2010, 17:23
Ili ako imaš dobru gitaru/bas i jako precizne prste, od drugog do trećeg praga možeš odsvirati 4 harmonicsa
A ako imaš kramp ko ja onda jedva i ove koje sam napisal izvučeš :D
Zapravo bi trebalo iznad svakog praga dobiti harmonik ali su puno tiši i slabiji.

Pa hm, nisam siguran u to ali mislim da bi trebao. Nisam još eksperimentirao :D

Ali čuj, nemam ni ja baš čačakalice (imam kratke ali normalne debljine prste) tako da svaki puta kad lupam harmonic, lupam ju s ring fingerom, a ne s index. Index mi je pregrub i najjači od svih tako da nemam tu "nježnost" koja ti treba za lupanje harmonicsa.

Wishmaster
29-08-2010, 17:30
Ili ako imaš dobru gitaru/bas i jako precizne prste, od drugog do trećeg praga možeš odsvirati 4 harmonicsa
A ako imaš kramp ko ja onda jedva i ove koje sam napisal izvučeš :D
Zapravo bi trebalo iznad svakog praga dobiti harmonik ali su puno tiši i slabiji.

Pa hm, nisam siguran u to ali mislim da bi trebao. Nisam još eksperimentirao :D

Ali čuj, nemam ni ja baš čačakalice (imam kratke ali normalne debljine prste) tako da svaki puta kad lupam harmonic, lupam ju s ring fingerom, a ne s index. Index mi je pregrub i najjači od svih tako da nemam tu "nježnost" koja ti treba za lupanje harmonicsa.
Pod kramp sam mislil bass, ali dobro :D
Makar debljina prstiju ne mislim da igra neku veliku ulogu. Sad sam baš probal, gotovo jednako je kad samo taknem vrhom prsta ili naslonim cijelu površinu jagodice prsta.

LorlonWarrior
29-08-2010, 17:53
Ahaa, ja reko da si pod "kramp" mislio da imaš masovne prste :D

Dobro, drago mi je da znam. Idem ja sad svirati malo svoj Aršov :D

Nodakim
09-09-2010, 22:37
Smoke on the water (intro)
Jedna žica,10 tonova.
Zašto tako dobro zvuči.

Rang€r
09-09-2010, 22:43
nije zbog bassa več zbog gitare 8)

Rang€r
10-09-2010, 12:13
nemogu editat.

inače što se tiče randyeve gitare, related (http://www.gitare.info/page.php?id=17501)

Morph_OS
10-09-2010, 18:14
2iLIhLv8LuY

He da,ovo sviraju samo dvojica :D

Rang€r
10-09-2010, 18:36
gledao prvih pol minute, niš spektakularno, nadasve dosadno :/

MasaKrisT
10-09-2010, 19:52
bogohuljenje!:)) ovo je uistinu impresivno i odlicno zvuci,davno vidio:)

flander
10-09-2010, 22:50
gledao prvih pol minute, niš spektakularno, nadasve dosadno :/


također, ne shvaćam divljenje takvom sviranju =/ al kako kažu kolko ljudi tolko čudi :)

MasaKrisT
10-09-2010, 23:32
Jel vi znate uopce koja je to stvar?

Nodakim
10-09-2010, 23:45
Joj,nedostaje nekim ljudima glazbena edukacija.
(ili ukus,ali otom potom)
:D

Neven <R>
10-09-2010, 23:48
Ili ih ne impresionira sakaćenje klasičnih skladbi? :P

Raz
10-09-2010, 23:49
True that, iako moram priznati da su ovo jako lijepo izveli.

Baroque style metal! \m/

Nodakim
10-09-2010, 23:50
Pa sada ne tvrdim da je ovo bolje ili super,samo kažem da je lijepo za ćuti.

Rang€r
11-09-2010, 00:00
Jel vi znate uopce koja je to stvar?

vivaldijevo ljeto?

LorlonWarrior
11-09-2010, 02:43
gledao prvih pol minute, niš spektakularno, nadasve dosadno :/


također, ne shvaćam divljenje takvom sviranju =/ al kako kažu kolko ljudi tolko čudi :)

Pa gle, i meni osobno nije jasno čemu se ljudi dive u Smoke on the Water pa eto ^^

A sad ko još kaže da obrada klasike na gitari (+ zahtijevno sviranje koje sam uvjeren da odavde niko nebi mogo odsvirati) je loše i dosadno, onda je stvarno njubina kakve nema. Možda loše zvuči vama i ko zna šta, ali ako vi ne vidite glazbenu vrijednost toga, onda bi odma preporučio da prodate instrument koji svirate i odete igrati WOW ^^

EDIT: Da, malo sam ljut jer mi dirate Alexija a niko mu nije do kože na petama, nego imate predrasude prema takvoj vrsti glazbe jer previše slušate Hendrixa i Blues pa malo serendate. Gledate usko ko koze na Black Sabbath i takvu vrstu glazbe i niste kadra prihvatiti nešta drugo. Za vas je svetinja uzeti gitaru i svirati 4 akorda kroz cijelu pjesmu tipa Don't Cry od Gunsa koje može odsvirati moja prabaka, a ona je mrtva. I samo to poštujete. Ja bi reko da počnete slušati malo drugu vrstu glazbe iako vam se ne sviđa, možda nešta novo i naučite i poboljšate sviranje kad se maknete sa Crazy Traina i Smoke on the Water ^^

Wishmaster
11-09-2010, 11:03
EDIT: Da, malo sam ljut jer mi dirate Alexija a niko mu nije do kože na petama, nego imate predrasude prema takvoj vrsti glazbe jer previše slušate Hendrixa i Blues pa malo serendate. Gledate usko ko koze na Black Sabbath i takvu vrstu glazbe i niste kadra prihvatiti nešta drugo. Za vas je svetinja uzeti gitaru i svirati 4 akorda kroz cijelu pjesmu tipa Don't Cry od Gunsa koje može odsvirati moja prabaka, a ona je mrtva. I samo to poštujete. Ja bi reko da počnete slušati malo drugu vrstu glazbe iako vam se ne sviđa, možda nešta novo i naučite i poboljšate sviranje kad se maknete sa Crazy Traina i Smoke on the Water ^^
/sarkazam
Isuse pa ko još sluša europski 'flower metal'.
/sarkazam

Neven <R>
11-09-2010, 11:27
A sad ko još kaže da obrada klasike na gitari (+ zahtijevno sviranje koje sam uvjeren da odavde niko nebi mogo odsvirati) je loše i dosadno, onda je stvarno njubina kakve nema. Možda loše zvuči vama i ko zna šta, ali ako vi ne vidite glazbenu vrijednost toga, onda bi odma preporučio da prodate instrument koji svirate i odete igrati WOW ^^

EDIT: Da, malo sam ljut jer mi dirate Alexija a niko mu nije do kože na petama, nego imate predrasude prema takvoj vrsti glazbe jer previše slušate Hendrixa i Blues pa malo serendate. Gledate usko ko koze na Black Sabbath i takvu vrstu glazbe i niste kadra prihvatiti nešta drugo. Za vas je svetinja uzeti gitaru i svirati 4 akorda kroz cijelu pjesmu tipa Don't Cry od Gunsa koje može odsvirati moja prabaka, a ona je mrtva. I samo to poštujete. Ja bi reko da počnete slušati malo drugu vrstu glazbe iako vam se ne sviđa, možda nešta novo i naučite i poboljšate sviranje kad se maknete sa Crazy Traina i Smoke on the Water ^^
Ovo tu je za mene "obrada" klasike na gitari: aG86yU-xxGk

Sorry al ono na onom videu mi je skroz preseravanje koje više manje služi za dokazivanje tehničkih sposobnosti dok je nekakva umejtnička vrijednost 0, a i općenito mi je glupo oponašati klasiku sa 3 kile distorzije (ubije se bilo kakva dinamika).

A možda da ti kreneš slušati druge žanrove pa ti shredanje neće biti vrh? ^^ Jer vjerovao i ne postoje klasični, flamenco, jazz gitaristi itd. koji isto tako imaju ogromne tehničke sposobnosti, ali svejedno im stil nije ograničen samo na shredanje.

Wishmaster
11-09-2010, 11:53
Ovo tu je za mene "obrada" klasike na gitari: aG86yU-xxGk

Sorry al ono na onom videu mi je skroz preseravanje koje više manje služi za dokazivanje tehničkih sposobnosti dok je nekakva umejtnička vrijednost 0, a i općenito mi je glupo oponašati klasiku sa 3 kile distorzije (ubije se bilo kakva dinamika).

A možda da ti kreneš slušati druge žanrove pa ti shredanje neće biti vrh? ^^ Jer vjerovao i ne postoje klasični, flamenco, jazz gitaristi itd. koji isto tako imaju ogromne tehničke sposobnosti, ali svejedno im stil nije ograničen samo na shredanje.
Da, ajmo uspoređivat kruške i jabuke da vidimo kaj je bolje.
Kužim da ti možda ne paše taj 'distorzirani' zvuk kod takvih skladbi, ali nebreš reč da je ona obrada čisto izdrkavanje.
Stvar je izvedena gotovo savršeno bez da su ubili dinamiku. Kaj se tiče distorzije, ima zvuk skoro ko ona čembala tak da je i tu još jedan plus.
Isto tak za svaki cover Bumbarova leta (ova hrvatska imena su koma :) ) neko može reči da je čisto dokazivanje tehničkih sposobnosti jer skladba ima 'puno nota'...

Neven <R>
11-09-2010, 12:04
Meni je problem što oni samo shredaju, kužiš jasno mi je ako je to dio nečije sposobnosti jedan dio arsenala koje gitarist može iskoristiti, ali mi je problem kad je to SVE što sviraju i onda se još nekako pretenciozno drže. Meni to izgleda kao izdrkavanje jbga.

Wishmaster
11-09-2010, 12:30
Meni je problem što oni samo shredaju, kužiš jasno mi je ako je to dio nečije sposobnosti jedan dio arsenala koje gitarist može iskoristiti, ali mi je problem kad je to SVE što sviraju i onda se još nekako pretenciozno drže. Meni to izgleda kao izdrkavanje jbga.
Da ali ja još uvijek ne vidim način na koji bi se to moglo odsvirati bez shredanja.
VZFnOSTVb94SPo takvome je onda ovo izdrkavanje na violini...

"ali mi je problem kad je to SVE što sviraju"
Ne kužim kakve veze to ima s Vivaldijevom skladbom kaj su izveli. To je njihov stil i nekome se sviđa, nekome ne.

Neven <R>
11-09-2010, 12:34
Upravo je u tome stvar. Ljeto ima i smirenih, tiših dijelova, a oni uvijek kad se bave klasikom reproduciraju te neke nabrijane dijelove. I govorim općenito o šredanju i tim nabrijanim gitaristima, nije to prva ovakva rasprava na forumu. :P

Nodakim
11-09-2010, 12:40
Violina je uvjerljivo najljepši instrument za ćuti.

Wishmaster
11-09-2010, 12:58
Violina je uvjerljivo najljepši instrument za ćuti.
Ima nekaj u tome... klik (ftvpi-6Z6qw)


Upravo je u tome stvar. Ljeto ima i smirenih, tiših dijelova, a oni uvijek kad se bave klasikom reproduciraju te neke nabrijane dijelove. I govorim općenito o šredanju i tim nabrijanim gitaristima, nije to prva ovakva rasprava na forumu. :P
Ali gle, neki samo šredaju a drugi pak s druge strane nikad ne šredaju.
Ovi imaju svoj stil sviranja covera, neko drugi ima drugi stil...
Ono kaj dalje slijedi je vjerojatno 'ukusi se razlikuju' :P

MasaKrisT
11-09-2010, 13:07
necu opce ukuse komentirat,nego cu rec da je tu Vivaldi izveden do savrsenstva,bez ikakvog kurcenja,stavljena veoma lijepa "distorzija" ugodna uhu te odsvirano veoma lijepo.Nista preseravacki,nista lose.Tocno kako treba biti:)

Morph_OS
11-09-2010, 14:07
uNnrudLvBA8

:rotfl: :rotfl:

LorlonWarrior
11-09-2010, 14:12
Sorry al ono na onom videu mi je skroz preseravanje koje više manje služi za dokazivanje tehničkih sposobnosti dok je nekakva umejtnička vrijednost 0, a i općenito mi je glupo oponašati klasiku sa 3 kile distorzije (ubije se bilo kakva dinamika).


Čekaj, ti još nisi shvatio da sam ja stavio taj video sa ciljem i da pokažem svoje tehničke sposobnosti? Fala bogu da zvuči ogavno i tamo nema ništa umjetničkog - da, dobro si zaključio. A također misliš da nisam sposoban odsvirati Bouree ili nešta takovo?

E pa varaš se. Mogu postati video, nitko me nije pito. Znam ja svirati i na cleanu, no voriz.

A čekaj, po čemu si ti zaključio da je meni shreddanje vrh i da ja ne slušam jazz, blues i flamenco? Đizsfakinkrast, šta je s ljudima danas? Da postaš video u kojem šetaš gol, oni bi mislili da si takav stalno i da se stalno šetaš gol. Postaš video di šredaš da pokažeš malo šta moš po tom pitanju, oni odma misle da si maloumni šreder koji samo to zna. Ja znam da to nisam lol, ali u ostalom i da samo to jesam (što nisam), pa boli me kita, vi nikada nećete moći odšredati što i ja i točka ^^

A ja mogu naučiti svirati Smoke on the Water ili Voodo Child ;D

EDIT: Ajde kad si tako kritičan, idi Malmsteenu prigovori za njegov neoklasični šred pa me zanima šta bi ti odgovorio ;)

Zl81Mq4llZg

Nodakim
11-09-2010, 14:18
Ne znam šta se sada svi kurče s tim pljuvanjem po Bieberu.
Bravo,volite primat u guz i gledati malu djecu, ali to skrivate sa svojom navodnom mržnjom.
Bok,umri.


Lorlon,možda dobro sviraš gitaru i sve to,ali si i dalje jedna od najvećih seljačina koju sam imao priliku vidjeti.
Tu nema puno pomoći,odvikni se od tog kurčenja i pravljenja pametnim.

/rage :(

LorlonWarrior
11-09-2010, 14:27
Lorlon,možda dobro sviraš gitaru i sve to,ali si i dalje jedna od najvećih seljačina koju sam imao priliku vidjeti.
Tu nema puno pomoći,odvikni se od tog kurčenja i pravljenja pametnim.

/rage :(

Nisi me nikada ni vidio ^^

Wishmaster
11-09-2010, 14:28
necu opce ukuse komentirat,nego cu rec da je tu Vivaldi izveden do savrsenstva,bez ikakvog kurcenja,stavljena veoma lijepa "distorzija" ugodna uhu te odsvirano veoma lijepo.Nista preseravacki,nista lose.Tocno kako treba biti:)
:thumbs2:

LorlonWarrior
11-09-2010, 14:29
necu opce ukuse komentirat,nego cu rec da je tu Vivaldi izveden do savrsenstva,bez ikakvog kurcenja,stavljena veoma lijepa "distorzija" ugodna uhu te odsvirano veoma lijepo.Nista preseravacki,nista lose.Tocno kako treba biti:)
:thumbs2:

Pa eto, kratko i jasno ^^

Ali uvijek mora biti onih koji će serendati zbog svoje ograničenosti u slušanju glazbe ^^

Jebemu, ne slušam ni ja pretjerano nešta Hendrixa i te laganije rock pjesme ali nikada ništa nisam rekao loše za to jer cijenim to i znam da nije lako to za praviti. Eventualni prigovor imam jer mi to nije zabavno sviarti budući da se to izmijenjuju par akorda kroz cijelu pjesmu tipa Pink Floyd ili nešta tako (ne sad doslovce to shvatiti naravno)

@ Nodakim

Vidiš to je jedan problem koji ja imam. Prečesto nešta kad govorim, ispada ko da pametujem iako ja samo govorim svoje mišljenje kojie drugi mogu prihvatiti ili ne moraju. A ovo za moju kurčevitu izjavu da nikada neće biti u stanju odsvirati tako šta - pa gle, prvo me je naravno nanerviralo kad sam stvario video i očekivo da će neko reći "auuu, dobro je, imaš tehniku bla bla" a ja prvo što sam dobio kritiku zbog takvih (ljubomornih?) koji serendaju da to loše zvuči i slično. I sad kad vidim da seru o Alexija, pa 10 000 000 ljudi ne može biti u krivu a ovi pojedinci u pravu :D

I naravno, serete o nečem što niste u stanju uopoće izvesti tako da je moj savjet bio da iako vam se ne sviđa, da malo više to cijenite jer pogodi te to kad znaš raditi nešta što većina ne može a onda ti dođe neko ko ne može upola to napraviti i kaže "ej, to loše zvuči i nema nikakve vrijednosti"

flander
11-09-2010, 15:50
Za vas je svetinja uzeti gitaru i svirati 4 akorda kroz cijelu pjesmu tipa Don't Cry od Gunsa


da i ? pa radije sviram uz 4 akorda neg to šredanje koje je ništa više nego iskazivanje brzog sviranja

da budemo jasan, ne kritiziram niti jednog gitaristu, svi sviraju ono što im je srcu draže, ali za mene je glazba da se izrazim kad sam neznam happy, u depri bla bla bla, svakom svoje, meni je vrhunac kad neznam Clapton, Frusciante, Johnson, itd itd odsvira neš tolko dobro i tolko precizno pogodi notu da se rastopiš...

npr, Wasting time, skuži solo, može ga bilo tko odsvirat, ništa zahtjevno, ali je awsome da jednostavno nemožeš se ne osječat dobro, akordi ista ništa posebno, 4 akorda,ništa posebno
ebpTPmRiCHA

to je za mene dobra glazba, kad je ogu slušat uz dana u dan, bez obzira dal bio bediran ili happy, šredanje sam poslušal jednom u životu i to onak 10 sekundi, jednostavno nemogu to prožvakat, pa fleks uzmem i mlatim po plehu :D

jk, naravno ne umanjujem trud, ali eto ja sam radije klasika, par laganih akorda, neki mali kratki solo i to je to ^^

Morph_OS
11-09-2010, 17:07
Hahaha..nisam znao da ce otici tako daleko :fof:
Iskreno boli me k kako tko svira. :wink:
Biebera sam stavio zato sto su neki frajeri rekli da je "bumbarov let" - "smece",sto nije istina. Meni je ova stvar od klinca smece, jer ne volim takav tip svirke.
100 ljudi,100 cudi. Nekom se nesto svida ,nesto ne... tak da bi bilo najbolje da svi mi stfu :rotfl:
Have a nice day.

Rang€r
11-09-2010, 17:12
lol tolko emocije oko ovog


gledao prvih pol minute, niš spektakularno, nadasve dosadno :/

niš spektakularno jer nije prvi put da neko shreda, a meni je dosadno jer sam to ja ^^

i da bio sam opet pogledo, u cijelosti, nisam previše promjenio mišljenje :/

kad sam samo sjetim da sam slušo bodome prije 2-3 godine..

Wishmaster
11-09-2010, 17:31
Biebera sam stavio zato sto su neki frajeri rekli da je "bumbarov let" - "smece",sto nije istina. Meni je ova stvar od klinca smece, jer ne volim takav tip svirke.


Isto tak za svaki cover Bumbarova leta (ova hrvatska imena su koma :) ) neko može reči da je čisto dokazivanje tehničkih sposobnosti jer skladba ima 'puno nota'...

Pretpostavljam da si na ovo mislil. (?)
Nisam ja napisal da je Bumbarov let smeće :nonono: nego sam ga stavil samo kao primjer da se neke skladbe moraju izvoditi tak da se 'izdrkava' na violini/gitari/nečemdesetom.

Sad si me natjeral da preslušam dobrih 20 sekundi ovog Bibera...
Jedva čekam kad mu glas počne mutirat :D

Nodakim
12-09-2010, 11:31
Lorlon,možda dobro sviraš gitaru i sve to,ali si i dalje jedna od najvećih seljačina koju sam imao priliku vidjeti.
Tu nema puno pomoći,odvikni se od tog kurčenja i pravljenja pametnim.

/rage :(

Nisi me nikada ni vidio ^^


Stavljaš slikice svojeg tijelešca ovdje svaki drugi dan. :P
Dovoljno o tome.


@ Nodakim

Vidiš to je jedan problem koji ja imam. Prečesto nešta kad govorim, ispada ko da pametujem iako ja samo govorim svoje mišljenje kojie drugi mogu prihvatiti ili ne moraju. A ovo za moju kurčevitu izjavu da nikada neće biti u stanju odsvirati tako šta - pa gle, prvo me je naravno nanerviralo kad sam stvario video i očekivo da će neko reći "auuu, dobro je, imaš tehniku bla bla" a ja prvo što sam dobio kritiku zbog takvih (ljubomornih?) koji serendaju da to loše zvuči i slično. I sad kad vidim da seru o Alexija, pa 10 000 000 ljudi ne može biti u krivu a ovi pojedinci u pravu :D

I naravno, serete o nečem što niste u stanju uopoće izvesti tako da je moj savjet bio da iako vam se ne sviđa, da malo više to cijenite jer pogodi te to kad znaš raditi nešta što većina ne može a onda ti dođe neko ko ne može upola to napraviti i kaže "ej, to loše zvuči i nema nikakve vrijednosti"

Argumenti su ti na razini bebe.
Ne kužim kakve veze ima s pravo/krivo,kada ni sama tema nema veze s time,već sa ukusom.
Ti ne prihvaćaš tuđu kritiku.
PreviŠe odaješ dojam narcosoidnog gada koji na sve gleda s visoka.Možda i nisi,ali poznajem puno takvih ljudi i uglavnom to ne prođe dobro.
Kao da zasnivaš da li je pjesma ukusna na tome koliko ima akorda i da li je teška za svirati.




[Znam da idem previše na osobne vode,ali samo ti dajem savjet oko toga,dok god tako nastupaš tako će se i prema tebi ponašati makar inaće bili oke/ne oke ljudi]

LorlonWarrior
12-09-2010, 13:24
Tvoji argumenti su na razini fetusa.

Slike svog tijelešca sam zadnji puta stavio 2008. godine. Prvi argument ti već fejla. I to je bilo u temu kile gdje vjerujem da je ljude zanimao apdjejt, pa sam i stavio sliku.

A što se tiče dojma narcosoidnog gada - to vi sami tako svhatite. Ne čitam svoje postove kad ih napišem tako da neam pojma kakav mi je ton kojim postam.

A što se tiče cijele rasprave još jednom - činjenica JE da velika većina ne može to što ja mogu s gitarom (ne, nisam umišljen, samo govorim po onome što sam vidio i čuo od drugih vamo). I to su svi svjesni. Zato i jesu namjerno svi imali negativnu kritiku, iako su imali i pozitivnu ali su pozitivnu naravno sačuvali za sebe. Zašto? Zato što je ovaj forum jednostavno takav. Svi čekaju samo da napraviš nek grešku i onda te svi progone kroz nju. Nitko nikada nije rekao nešta lijepo nekome, nema tih para.

Ali dobro, nije poanta na tome. Saće opet početi rasprava da je šredanje jedno i da gadno zvuči, bla bla... Ma boli me sisa, ja sam kad sam snimo taj video htio pokazati šta znam po malo ekstremnijem pitanju na gitari i pokazto sam. I to je staro preko godinu dana taj video. Tak da ono...

Mogo je neko reći "Aj probaj naučiti Little Wing svirati" ili tako nešta a nisu svi morali odma "de ovo jadno zvuči, ovo nema glazbene vrijednosti bla bla". Bokte jeo Yngwieva jedna pjesma je cijeli jedan šred pa ljudi slušaju, i da je on posto vamo video nove pjesme, garant bi mu svi došli u red da mu puše karu. Dok kad jedan prosječni član ovog foruma napravi nešta što je iznad mogućnosti većine (bar u ovoj temi), onda se serenda i daje samo negativna kritika.

Al vidim da se vrimo u krug, najbolje da jednostavno prestanemo kenjati i točka :D

I da ne dobiješ neki warn zbog vrijeđanja članova foruma... :wink:

Rang€r
12-09-2010, 14:03
lol

blood4me
12-09-2010, 15:13
Eo npr. ja... neznam prdnut na gitari a kamoli shredat ko Lorlon, pa sutim i boli me qrtz..
Meni oboje zvuci kul i guba i toeto... iako su shredovi dalekom tezi nego akordi i tu nema rasprave... : o
Btw. ima netko da mi bude web instruktor gitare? :D

MasaKrisT
12-09-2010, 19:53
ja ti mogu bit instruktor air gitare:D


http://www.dorsetrockonline.com/wp-content/uploads/air-guitar.jpg

Nodakim
12-09-2010, 20:06
Tvoji argumenti su na razini fetusa.

Slike svog tijelešca sam zadnji puta stavio 2008. godine. Prvi argument ti već fejla. I to je bilo u temu kile gdje vjerujem da je ljude zanimao apdjejt, pa sam i stavio sliku.

A što se tiče dojma narcosoidnog gada - to vi sami tako svhatite. Ne čitam svoje postove kad ih napišem tako da neam pojma kakav mi je ton kojim postam.

A što se tiče cijele rasprave još jednom - činjenica JE da velika većina ne može to što ja mogu s gitarom (ne, nisam umišljen, samo govorim po onome što sam vidio i čuo od drugih vamo). I to su svi svjesni. Zato i jesu namjerno svi imali negativnu kritiku, iako su imali i pozitivnu ali su pozitivnu naravno sačuvali za sebe. Zašto? Zato što je ovaj forum jednostavno takav. Svi čekaju samo da napraviš nek grešku i onda te svi progone kroz nju. Nitko nikada nije rekao nešta lijepo nekome, nema tih para.

Ali dobro, nije poanta na tome. Saće opet početi rasprava da je šredanje jedno i da gadno zvuči, bla bla... Ma boli me sisa, ja sam kad sam snimo taj video htio pokazati šta znam po malo ekstremnijem pitanju na gitari i pokazto sam. I to je staro preko godinu dana taj video. Tak da ono...

Mogo je neko reći "Aj probaj naučiti Little Wing svirati" ili tako nešta a nisu svi morali odma "de ovo jadno zvuči, ovo nema glazbene vrijednosti bla bla". Bokte jeo Yngwieva jedna pjesma je cijeli jedan šred pa ljudi slušaju, i da je on posto vamo video nove pjesme, garant bi mu svi došli u red da mu puše karu. Dok kad jedan prosječni član ovog foruma napravi nešta što je iznad mogućnosti većine (bar u ovoj temi), onda se serenda i daje samo negativna kritika.

Al vidim da se vrimo u krug, najbolje da jednostavno prestanemo kenjati i točka :D

I da ne dobiješ neki warn zbog vrijeđanja članova foruma... :wink:

Nisam ja taj kaj pada sa Olimpusa svirajući gitaru i bildajući,i preživim.
Pozz. :roll:

LorlonWarrior
12-09-2010, 20:08
Ja jesam. Takva je realnost jebiga ^^

Interceptor
12-09-2010, 21:04
Može li se akustična gitara naučiti svirati s tutoriala preko interneta?
Ako može,možete li preporučiti koju dobru stranicu?

Insert
12-09-2010, 21:12
Može li se akustična gitara naučiti svirati s tutoriala preko interneta?
Ako može,možete li preporučiti koju dobru stranicu?

Može. Osnove su iste na svakoj gitari.

http://justinguitar.com/
http://www.gitare.info/
http://www.guitarjamz.com/

flander
16-09-2010, 23:54
pCaLIcTvP1k

dakle pokušavam skužit ovu pjesmu pa da provjerim akorde dal sam dobro "pogodil"

Intro : G, A, Bm ?

ovo ostalo znam

Rang€r
18-09-2010, 19:53
http://www.gitare.info/plug.php?e=classifieds&item=716

strat za 2k kn?:S

jel to neka defektna verzija ili?

Feanor
18-09-2010, 20:43
http://www.gitare.info/plug.php?e=classifieds&item=716

strat za 2k kn?:S

jel to neka defektna verzija ili?

Je, nije Fender neg je Squire tj. kopija Fendera... :)

Rang€r
18-09-2010, 21:09
hmm kak to nisam pročito :/

Insert
19-09-2010, 09:01
Pa, fender proizvodi squiere (čak piše na headstocku squier by fender), ali s jeftinijim drvetom, hardverom i lošijom izradom/kvalitetom općenito. Isto kao što gibson ima epiphone, tako fender ima squier.

flander
19-09-2010, 14:41
a cuj za po doma to je super gitara, za učenje sviranja, mada ipak bi ja radije prištedio još para pa fendericu za 5k kn uzel ^^

fender je fender ^^

Rang€r
27-09-2010, 16:26
sad maloprije mi je pukla 4. žica na gitari, i to kod bridga :/

uglavnom, tu di u gradu kupujem više nemaju, ošo sam na musicshop.hr i tamo ima svega i svačega, jel mi može neko preporučit neke?

Feanor
27-09-2010, 16:44
sad maloprije mi je pukla 4. žica na gitari, i to kod bridga :/

uglavnom, tu di u gradu kupujem više nemaju, ošo sam na musicshop.hr i tamo ima svega i svačega, jel mi može neko preporučit neke?

Elixir nehrđajuće, malo su skuplje, ali vrijedne svake kune :D

EDIT: EH i da ja imama Squire Stratocastera i cist sam zadovoljan. Navodno su dvosjekli mač, ili će ti se raspast za 2 godine ili će ti biti urangu Fendera. Moj ima 4 godine i još je živ i ne raspada se. Doduše malo je raskliman onaj kotacic aza volume, jos uvijek radi, ali malo je raskliman a neda mi ga se sređivat. Sad još da si ubodem nove pickupove kad budem pri lovi i to je nadam se to :D

blood4me
27-09-2010, 17:53
sad maloprije mi je pukla 4. žica na gitari, i to kod bridga :/

uglavnom, tu di u gradu kupujem više nemaju, ošo sam na musicshop.hr i tamo ima svega i svačega, jel mi može neko preporučit neke?

Elixir nehrđajuće, malo su skuplje, ali vrijedne svake kune :D

EDIT: EH i da ja imama Squire StratocasteraSi cist sam zadovoljan. Navodno su dvosjekli mač, ili će ti se raspast za 2 godineSili će ti biti urangu Fendera.SMoj ima 4 godine i još je živ i ne raspada se. Doduše malo je raskliman onaj kotacic aza volume, jos uvijek radi, ali malo je raskliman a neda mi ga se sređivat. Sad još da si ubodem nove pickupove kad budem pri lovi i to je nadam se to :D
Da.. oke.. :|
(osim ako nije neka bolja verzija od onih affinity... standard je vec malo bolji ali srotex tezi u usporedbi s drugim gitarama tog cjenovnog ranga)

Feanor
27-09-2010, 17:55
sad maloprije mi je pukla 4. žica na gitari, i to kod bridga :/

uglavnom, tu di u gradu kupujem više nemaju, ošo sam na musicshop.hr i tamo ima svega i svačega, jel mi može neko preporučit neke?

Elixir nehrđajuće, malo su skuplje, ali vrijedne svake kune :D

EDIT: EH i da ja imama Squire Stratocastera i cist sam zadovoljan. Navodno su dvosjekli mač, ili će ti se raspast za 2 godineSili će ti biti urangu Fendera.SMoj ima 4 godine i još je živ i ne raspada se. Doduše malo je raskliman onaj kotacic aza volume, jos uvijek radi, ali malo je raskliman a neda mi ga se sređivat. Sad još da si ubodem nove pickupove kad budem pri lovi i to je nadam se to :D
Da.. oke.. :|

Ono, metaforički rečeno. Normalno da nemozes ocekivat od gitare za 2k kuna da bude Fender, ali da ima smece, a s druge strane odlicnih squire gitara, isti model, od iste tvornice to je istina...

blood4me
27-09-2010, 18:06
Editah post :D
Ima Squiera boljih od ponekog fendera, ali ti su vjerovatno puno skuplji nego taj jadni fender..

Rang€r
27-09-2010, 20:56
lol skver, nevidim smisao u kupovini takve gitare, thx za žice.

P.S. lol elixirove su skupe ko kurac, naručio DR ove .10 za 55kn i ono poštarina 30 kn -.-

sickpetey
28-09-2010, 10:50
Evo ja poceo nakon 7 godina ponovo svirati klarinet od pocetka..nemogu vise svirati vise od 20 min i to one osnove..valjda cu se nakon mjesec dana vratiti malo u formu

MasaKrisT
28-09-2010, 11:05
Opa,klarinetist:)))

TeraBajt
04-10-2010, 10:23
Tvoji argumenti su na razini fetusa.

Slike svog tijelešca sam zadnji puta stavio 2008. godine. Prvi argument ti već fejla. I to je bilo u temu kile gdje vjerujem da je ljude zanimao apdjejt, pa sam i stavio sliku.

A što se tiče dojma narcosoidnog gada - to vi sami tako svhatite. Ne čitam svoje postove kad ih napišem tako da neam pojma kakav mi je ton kojim postam.

A što se tiče cijele rasprave još jednom - činjenica JE da velika većina ne može to što ja mogu s gitarom (ne, nisam umišljen, samo govorim po onome što sam vidio i čuo od drugih vamo). I to su svi svjesni. Zato i jesu namjerno svi imali negativnu kritiku, iako su imali i pozitivnu ali su pozitivnu naravno sačuvali za sebe. Zašto? Zato što je ovaj forum jednostavno takav. Svi čekaju samo da napraviš nek grešku i onda te svi progone kroz nju. Nitko nikada nije rekao nešta lijepo nekome, nema tih para.

Ali dobro, nije poanta na tome. Saće opet početi rasprava da je šredanje jedno i da gadno zvuči, bla bla... Ma boli me sisa, ja sam kad sam snimo taj video htio pokazati šta znam po malo ekstremnijem pitanju na gitari i pokazto sam. I to je staro preko godinu dana taj video. Tak da ono...

Mogo je neko reći "Aj probaj naučiti Little Wing svirati" ili tako nešta a nisu svi morali odma "de ovo jadno zvuči, ovo nema glazbene vrijednosti bla bla". Bokte jeo Yngwieva jedna pjesma je cijeli jedan šred pa ljudi slušaju, i da je on posto vamo video nove pjesme, garant bi mu svi došli u red da mu puše karu. Dok kad jedan prosječni član ovog foruma napravi nešta što je iznad mogućnosti većine (bar u ovoj temi), onda se serenda i daje samo negativna kritika.

Al vidim da se vrimo u krug, najbolje da jednostavno prestanemo kenjati i točka :D

I da ne dobiješ neki warn zbog vrijeđanja članova foruma... :wink:

:pray: :pray: :pray: :pray:

bio sam banan pa nisam mogo...

al koji si ti bog :)))))))))

ekipa ti popljuje tvoj sred video jerbo ocito nismo yngwie fanovi i ocito trazimo nesto vise od sviranja gitare. i onda ti pricas kako smo mi zapravo svi ljubomorni na tvoj skill i dajemo samo negativne kritike. da, pogledao sam tvoj video, al ozbiljno, sta si ti mislio da ce ti rec svi? "Bravo, ovo je brzo?!" Ne znam di i kako ti zivis al od tog brzo ti nema nista ako ti skladba ne zvuci ugodno uhu. i onda kazes da si isao pokazivati tehniku. OK, al zasto mislis da nas zanima tvoja tehnika? Ne radis tutorial videe, a iz hiljadu istih rasprava prije si vec mogo zakljucit da se vecina slaze sa misljenjem da sredanje nema nikakvu umjetnicku vrijednost i da je puko valjanje krafni za klince koji drkaju na brzinu. Tak da, koji se kurac bunis?

i lol ovo za yngwiea, imho mi je najomrazeniji muzicar uopste.

TeraBajt
04-10-2010, 10:30
a cuj za po doma to je super gitara, za učenje sviranja, mada ipak bi ja radije prištedio još para pa fendericu za 5k kn uzel ^^

fender je fender ^^


ne znam zasto ti promoviras fendera toliko, nema nikakvog razloga osim toga sta se lozis na tu marku. Fender je fender, sta bi to trebalo znacit? Nema loseg fendera? Ane nema, akusticne u rangu 2,5 soma su dobre kao washburnove od 1,5. Sto se tice stratocastera, precjenjena i zastarjela fransiza. Za 5000 kn kolko dodje fender meksikanac ti mozes kupit bladeov standard pro stratocaster koji, pazi ovo, ima magnete u rangu fenderovog amerikanusa, i jos uz to ima perfektnu izradu(ovo govorim iz druge ruke, frend je probavao, ja kad sam probavao nisam previse gledao na izradu al svejedno jeben dojam ostavlja gitara), izrazito mali action, i jos najjaca stvar na tome je VCC. Pazi, za sumu od 5000 kn ti dobijes tri puta vise kod bladea nego kod fendera. I koliko fender vrijedi? Previse. Zasto? Jer se ekipa lozi na tu fender/gibson semu. To je sve, kvaliteta je ista al radije kupis 500 kn najkice nego 200 kn elviton, jer, koji kurac, ko je ikad cuo za elviton.

flander
04-10-2010, 16:23
monkey see monkey do ^^

MasaKrisT
04-10-2010, 16:25
haha bas sam jucer gledao epizodu Housea gdje to kaze:D

TeraBajt
04-10-2010, 19:18
a da, znam to, bog:D

ono nesto sa retajnim djetetom:D

Rang€r
05-10-2010, 23:13
večeras fakeo glavobolju u školi i na moje veliko iznenađenje raska me pusti tak da nisam imo zadnja dva sata. naučio sweet leaf riffove i solo, samo što neznam pjesmu u cijelosti odsvirat jer je bridge retardiran. al zato sam charlie skinuo, jebemu tolko jebenih krivih tabova nisam ni za jednu pjesmu vidio. prejeben gušt odsvirat uz ovo zomBHsOY ... re=related (zomBHsOYkhs&feature=related)Sili onu iz la cigalea.

Nodakim
07-10-2010, 21:59
Da li postoje nekakve dobre vježbe za desnu ruku? (Desaaankaaaa!)
Opća kordinacija mi je s njom u kaosu.Fulam žicu,prejako lupim itd itd.
Nemam problema sa lijevom.(jer hej netko je bio prelijen da kupi ljevoruki bas)

Nodakim
07-10-2010, 21:59
/
12chars
lag

Rang€r
08-10-2010, 13:39
lol vježbe za ruku. sviraj i sama če ti se izvježbat.

Nodakim
08-10-2010, 13:53
Pa ono postoje na tisuće vježbe za lijevu ruku,zašto ne bi bilo i za ovo?

Rang€r
08-10-2010, 13:55
htjeoh reč da su te vježbe glupe, sviraj šta oš i koordinacija ti dođe sama od sebe

Nodakim
08-10-2010, 16:16
Normalno da oće,ali zašto bi cjepao drvo nožem kada postoje sjekire?

flander
08-10-2010, 16:21
pa dobro ti Rang€r veli, to sve dođe samo od sebe...ista stvar da si pital kako da najlakše naučim akorde, lijepo i polago, sa strpljenjem i vježbanjem...isto i za bass...vježbat vježbat i vježbat, polako i postepeno ubrzavat :D

Wishmaster
08-10-2010, 17:51
Da li postoje nekakve dobre vježbe za desnu ruku? (Desaaankaaaa!)
Opća kordinacija mi je s njom u kaosu.Fulam žicu,prejako lupim itd itd.
Nemam problema sa lijevom.(jer hej netko je bio prelijen da kupi ljevoruki bas)
Najjednostavnije, najdi neke pjesme u kojima je bass ono t t t t t t t t t t t t t ili nekaj takvog tipa i probaj čim duže i preciznije svirat.
Prvo s dva prsta ili trzalicom, a onda probaj i s tri makar to je malo već teže pošto stalno vuče na onaj galop ttt ttt ttt ttt.

A kod fulavanja žica ja sam puno sviral neke pjesme di se konstantno izmjenjuju žice (obično bi si v GP-u dijelove za akustičnu gitaru naštimal da bude za bass i to je to).

Rang€r
08-10-2010, 21:37
neznam za vas al ja da imam bass bi odjebo sve te pjesme i odma bi išo skidat for whom the bell tolls :D

Korpse
08-10-2010, 22:55
Da li postoje nekakve dobre vježbe za desnu ruku? (Desaaankaaaa!)
Opća kordinacija mi je s njom u kaosu.Fulam žicu,prejako lupim itd itd.
Nemam problema sa lijevom.(jer hej netko je bio prelijen da kupi ljevoruki bas)
Šta? Sviraš leftie bass il?

Ako ti treba za ruku sa kojom pritišćeš fretove onda ti ima jedna da raširiš prste, stavi srednjak na neko polje (bilo koje, reći ćemo 12), onda sviraj -13-14-13-14-13-14... a pazi da srednji i pokazni prst ne mičeš nikako.

A ako za ruku sa kojom trzaš, počni od 1. polja 1. žice sviraj sa sva 4 prsta (ako želiš, možeš i sa 2 il 3), fora je kojim prstom pritisneš polje sa tim trzaš na drugoj ruci.

Nodakim
08-10-2010, 23:04
Sviram Rightie bass,a trebao bih leftie.

Korpse
09-10-2010, 14:36
Blah, bolje ti je nabavi si leftie, eto, imaš gore vježbe za sve, pa probaj. :D

Rang€r
10-10-2010, 16:40
mislim da i on kuži da mu je bolje da si nabavi leftie ak je ljevak, al novci ovo ono, kužiš?

btw hendrix je bio ljevak a sviro rightie gitaru :P

Wishmaster
10-10-2010, 17:50
Okreni gitaru, zamjeni žice i sviraj ko da imaš ljevoruki bass :D

flander
10-10-2010, 17:53
Okreni gitaru, zamjeni žice i sviraj ko da imaš ljevoruki bass :D

Korpse
10-10-2010, 20:54
mislim da i on kuži da mu je bolje da si nabavi leftie ak je ljevak, al novci ovo ono, kužiš?

btw hendrix je bio ljevak a sviro rightie gitaru :P
Hendrix je imao više talenta od svih nas svirača na forumu zajedno puta 2. :D

flander
10-10-2010, 20:59
[quote="Rang€r":3f5n4bzd]mislim da i on kuži da mu je bolje da si nabavi leftie ak je ljevak, al novci ovo ono, kužiš?

btw hendrix je bio ljevak a sviro rightie gitaru :P
Hendrix je imao više talenta od svih nas svirača na forumu zajedno puta 2. :D[/quote:3f5n4bzd]


puta dva ? :D si puko :D barem puta X :D

Korpse
10-10-2010, 21:43
xyz puta. :D

Rang€r
11-10-2010, 14:23
[quote="Rang€r":11k0yh4x]mislim da i on kuži da mu je bolje da si nabavi leftie ak je ljevak, al novci ovo ono, kužiš?

btw hendrix je bio ljevak a sviro rightie gitaru :P
Hendrix je imao više talenta od svih nas svirača na forumu zajedno puta 2. :D[/quote:11k0yh4x]

nebi reko da je to kod njeg bilo talent, više način izražavanja.

P.S. smisao ovog je ne da hendrix nema talenta, več da je talent sam po sebi glup ko pojam

Korpse
11-10-2010, 18:01
LOL!
Ljudi koji imaju talenta će npr. naučit akorde za 2 tjedna ili manje dok će ljudi bez talenta to naučiti za 2 mjeseca. 10% je talent 90% vježbanje. Tako da ima talenta al za stvari poslije je sranje, jer teže stvari se samo trebaju vježbati.

Rang€r
11-10-2010, 18:17
mislim da se talent i inteligencija nebi trebali mješat

TeraBajt
11-10-2010, 19:45
al vi valjate krafne.

profa iz solfeggia mi je u prvom razredu rekla da talentirana osoba u muzici brze savladava zadane zadatke. sto ne znaci da ne ulaze isti trud, vec samo brze i bolje shvaca sto mu je zadano. Isti bog je sa talentom u matematici, fizici i slicnim govnadima s kojim ja nikako izac na kraj, dok ti ljudi jednostavno bolje shvacaju sta im je zadano. Isto tako je rekla da talent ne znaci nista i da u vecini slucajeva bolje prolaze oni sa boljim radnim navikama do li urodjenim talentom. i to je to.

Rang€r
11-10-2010, 20:06
da ono rekla i mena moja mama da trebam učit e.

talent kao pojam da je neka osoba talentirana ako nešto brzo savlada je retardirana jer ta osoba to nebi brzo svladala da nije interesirana u tu to i da nema mozga.

btw ima pun kurac gitarista koji su tehnički ispred hendrixa al ne sviraju "bolje" od njeg tak da opet taj talent u slučaju hendrixa pada u vodu.

TeraBajt
11-10-2010, 21:33
ne shvacas.
govorim o prirodnom "đ" za nesto. Tvoji se interesi razlikuju od mojih sto je nusprodukt tvojih prirodnih sposobnosti. figurativno, ti imas uho za muziku dok ja recimo crtam na nivou nekoga iz primjenjene. ti sigurno nisi kao klinac sjedio pokraj zvucnika i pamtio tonove dok ja nisam crto crtane sa kasicom da si to uspio uvjezbat, jednostavno imas to u sebi. Ti ces brze skidat stvari sluhom, ja cu lakse savladavati proporcije. kontas? talent je jednostavno prirodno urodjen "trademark" kojeg nosimo, neki vise, neki manje, a vecina nas niti ne iskoristava svoje talente kako treba.


tehnicki bilotko tko moze sweepat je bolji od hendrixa ali nije u tome poenta. poenta je u tome sto je on postao okosnica svih gitarista, sto je svojih ruku dijelom doslovce ponio rock i jebeno zarulao ko nikad prije, zato jer je svirao kako je znao i umio, i zato jer je za to vrijeme bio apsolutno genijalan(ne poricem da je i danas, samo sto se to vise ne cijeni pored ovolike gomile sredera i slicnih tehnicara).

Rang€r
11-10-2010, 22:13
ne shvacas.
govorim o prirodnom "đ" za nesto. Tvoji se interesi razlikuju od mojih sto je nusprodukt tvojih prirodnih sposobnosti. figurativno, ti imas uho za muziku dok ja recimo crtam na nivou nekoga iz primjenjene. ti sigurno nisi kao klinac sjedio pokraj zvucnika i pamtio tonove dok ja nisam crto crtane sa kasicom da si to uspio uvjezbat, jednostavno imas to u sebi. Ti ces brze skidat stvari sluhom, ja cu lakse savladavati proporcije. kontas? talent je jednostavno prirodno urodjen "trademark" kojeg nosimo, neki vise, neki manje, a vecina nas niti ne iskoristava svoje talente kako treba.


tehnicki bilotko tko moze sweepat je bolji od hendrixa ali nije u tome poenta. poenta je u tome sto je on postao okosnica svih gitarista, sto je svojih ruku dijelom doslovce ponio rock i jebeno zarulao ko nikad prije, zato jer je svirao kako je znao i umio, i zato jer je za to vrijeme bio apsolutno genijalan(ne poricem da je i danas, samo sto se to vise ne cijeni pored ovolike gomile sredera i slicnih tehnicara).

za ovo prvo se slažem.

ali je tamo talent ko pojam tamo bio krivo upotrebljen, neko može imat talenta da nauči sve tehnike sviranja na gitari, ali nije kreativan i ako se njom nezna izražavat za kurac mu je to.

Booby
23-10-2010, 10:34
dobro jutro džezeri! ajd ja bi vas zamolio da na dvije minute budete normalni pa možete nastavit sa svojim retardiranim svađama o šredanju i sličnim izdrkavanjima (on that matter, ovaj lik (LsnFvEQYJPU)Sje šesnajst puta bolji gitarist od svih petručija i ostale ekipe).

uglavnom, kolega mi nudi fender cd 60Sza 1000kn, a ovdje (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_25_155&products_id=4963)Smogu kupit novu za iste pare! jel itko svirao na toj gitari? koju bi mi vi akustaru preporučili do 2500kn?

flander
23-10-2010, 12:16
dobra je gitara za te pare, takvu imam i dobra je, možda jedina zamjerka je ta kaj su žice dosta od pragova pa moraš stiskat ko luđak, al sa vremenom se navikneš pa ti ruka ojača :D

TeraBajt
23-10-2010, 15:20
dobro jutro džezeri! ajd ja bi vas zamolio da na dvije minute budete normalni pa možete nastavit sa svojim retardiranim svađama o šredanju i sličnim izdrkavanjima (on that matter, ovaj lik (LsnFvEQYJPU)Sje šesnajst puta bolji gitarist od svih petručija i ostale ekipe).

uglavnom, kolega mi nudi fender cd 60Sza 1000kn, a ovdje (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_25_155&products_id=4963)Smogu kupit novu za iste pare! jel itko svirao na toj gitari? koju bi mi vi akustaru preporučili do 2500kn?

danas sam bio u audio prou i ima fakat prelijepih akustara(washburni) za tu lovu. odes fino u music shop, kazes ocu akusticnu gitaru, do 2500, frajer ti lijepo pokaze ima tog i tog i ti probas. Ono sta te najvise zadovolji zvukom, izradom i oblikom kupis. Obrati paznju na action (udaljenost zica od vrata, sto nize a da ne zuji, to bolje), brencanje zica (isprobavaj fret po fret svaku zicu, ako cujes jako brencanje ne kupuj), padanje stima i ostre rubove/losu izradu. I da, kazem bio sam u audio prou, i toplo preporucam washburnove akustare(probao sam 2-3 u rangu do 3000 kn), lijepe su izradom, zvukom, a action je na svima bio relativno nizak. gg:)


dobra je gitara za te pare, takvu imam i dobra je, možda jedina zamjerka je ta kaj su žice dosta od pragova pa moraš stiskat ko luđak, al sa vremenom se navikneš pa ti ruka ojača :D

Umm, ne bi se trebao mucit, i tvoj model ocito nije dobro uradjen ako ti je toliko velik action. Odvedi majstoru, vjerojatno ti se vrat nakrivio, ili ako nije, nek ti izbrusi sedlo pa nek ti se to snizi. Ne znam zasto gro ljudi imaju filing da ces postat bog ak sviras na smrdanoj gitari. ko fol ti je lakse na boljim gitarama, je kurac, samo se mucis bezveze.

i da ne zaboravim:


Danas sam otisao u ekskurziju shopovima u namjeri da si kupim novu gitaru. Ciljao sam na Blade Texas Deluxe, ali kad sam stigo, nije ga bilo. Prodavac mi je dao jos par gitara; washburn wi66pro sa emg aktivnim magnetima, wi66 gold top sa pasivom, blade texas standard pro i godin velocity. sve sam gitare probavo na peaveyevom lampasu od 50w (brijem da je 50w)
prvo sam probo bladea, i jeben je. Ima tu VSC elektroniku koja fura svoj djir i radi super. fini twang zvuk ima, drito stratocasterski koji sam i trazio. na distorziji ne muca i fino radi, ali - fali hambaker na bridgeu. gitara je naime s-s-s obicni stratocaster i tu je bila dilema dal ce mi taj hambaker trebati uopce kasnije. onda mi je prodavac preporucio wi66 sa emgovima i zlatni sa pasivom, reko ae da probam. gitare su super, na distorziji kolju majke (wi66proe je bio jaci tu, naravno zbog aktive), pasivac ima bluesy ton u cleanu ali svejedno zamuljani ton kakav bas i ne trazim. i 2 sata sam isprobavo te 3 i nikako da se odlucim, aktivca sam polako eliminiro zbog toga sta mi zapravo vise pasiva treba, i mislim i mislim, i prodavac mi da godina. nije dugo prodan pa je 20% popusta. i ja probam kad ono cudo jebeno. ludost od gitare. H-S-S, vristi na distorziji a na cleanu ima fini smedji zvuk. sa popustom 4900 kn, gg. to je to, pakiram se, idem po pojacalo. stigo pred music centar u 5 do 1. frajeri se vec spremaju i uspijem nagovorit prodavaca da mi da da probam laneya cub 10. zvuk jeben, uzimam. tako da sam sad opremljen za svirku:D

btw
http://www.newgensound.com/images/NEWGEN_021.jpg
mali laney
http://www.nevadamusic.co.uk/Gallery/product/Laney/452%20Laney%20Cub%2010%20ComboPopup.jpg

flander
23-10-2010, 15:42
Umm, ne bi se trebao mucit, i tvoj model ocito nije dobro uradjen ako ti je toliko velik action. Odvedi majstoru, vjerojatno ti se vrat nakrivio, ili ako nije, nek ti izbrusi sedlo pa nek ti se to snizi. Ne znam zasto gro ljudi imaju filing da ces postat bog ak sviras na smrdanojSgitari. ko fol ti je lakse na boljim gitarama, je prozor, samo se mucis bezveze.


ovo boldano je typo ? :D nema mi smisla recenica...pa ne mislim da bum postal maher ako sviram na smrdanoj gitari :D nastavk stoji da i sa najkvalitetnijom gitarom nebum maher ako se netrudim i ne uložim xy vremena ^^

što se gitare moje tice, a gle, nije tolko visok action, da može bit niži zasigurno može, bio jesam kod majstora rekal je da je vrat malo otišal, ne znatno ali može se primjetit, rekal je da promjenim žice, stavim tanje, i jesam, sad trenutno imam 0.11, bile su 0.12, sljedeći put bum probal sa 0.10...možda više pomognu

da sad nosim gitaru na servis baš mi se i ne isplati ako bi me koštalo neznam 300 kuna, a siguran sam da takvi servisi koštaju puno, pošto su je sve to na ruke, nekak mi je to previše na gitaru koja košta 1700 kuna ( moja je elektro-akustična, pa je valda cijena viša)...za sada je ok, lijepo se svira, ima dobar zvuk, a kasnije za koju godinu dvije ili 3 imam namjeru investirat za kvaliteniju gitaru, ako bude para, kad faks zgotovim itd... iovako sam još novak...ova je trenutno vrh vrhova za mene...

btw kako stoje ove gitare

http://www.audiopro-croatia.com/mex/art ... &art=3831# (http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?glavna_kat=19&kat=97&art=3831#)

Vintage...to su kao neke kopije Gibsona ? jel opravdava cijenu i dobiveno ? takvo nešto mi isto upada u oko...

jel to to kaj lik svira ?

cNMKkpkHzpc

TeraBajt
23-10-2010, 15:57
v100 je ok, probo sam ga, doduse ne na prevelikoj distorziji, al je gg. Jedino sto ja nisam bas fan LP-astog tona jer mi je previse zamuljan, al ko voli nek izvoli:). Al ak ti nemora bit bas les paul, pogledaj washburne ove sta sam gore opisao, posto ciljas na humove oni bi ti isto mogli bit dobri. I nisu kopije gibsona vec les paula originalnog, posto gibson ima i ostale modele vrijedne spomena a ne samo lp(sg, explorer, flying v).

flander
23-10-2010, 16:09
a gle meni bi ti trebalo onak 10 gitara posložit pred mene i ja bi to cio dan testiral...al kad tu u klcu nema nikakav music shop...ono neš kaj sitna neka ponuda...

glazbu koju ja nameravam svirat ti je recimo neš ovako

5ocHBIWHhW8

dakle u tom stilu, a opet da recimo mogu odimprovizirat si neki blues, naucit neš od Claptona ili AC/DC...na to ciljam, sad opet gluposti pitam, to se može na svakoj gitari odsvirat...al ono koja bi najbolje legla, da je recimo u rangu 4k kn...

jbga neznam,pitam... :D

Insert
23-10-2010, 16:42
Srekal je da promjenim žice, stavim tanje, i jesam, sad trenutno imam 0.11, bile su 0.12, sljedeći put bum probal sa 0.10...možda više pomognu

Stavi devetke slobodno. Nemoj se mučit sa debelim žicama kad je zvuk isti. Dobro, nije isti, ali nije ni lošiji, meni je čak bolji zvuk sa devetkama.

@TeraBajt: Kakva je distorzija na tom laney-u tj. ima li je dovoljno ili treba neka pedala? Prije, kad sam kupovao pojačalo, taj model mi je bio u užem krugu izbora, ali ga nisam mogao nigdje probati jer nemam distributera laney-a u blizini. Na kraju sam uzeo tranzistorca, marshall MG15CDR. Sad mi se ne svidja jer ima previše moderan zvuk.

TeraBajt
23-10-2010, 16:48
iskreno, nema previse. ako zelis svirat HM trebat ce ti pedala. nasrecu ja imam vec ds-1. Dobivas neku starinsku clapton-like distorziju sa malim gain outputom. dovoljno cak i za neke stvari od sabata, al nesto zesce, trebat ces pedalu. al sum je minimalan i clean je za svrsit.

Booby
28-11-2010, 12:48
kupio ovu sexy beast;
http://www.fender.com/themes/products/images/prod_images/acoustics/0961405021_xl.jpg

:coolface:

trebam još samo neko ime za nju. i'm thinking... Dolores?

blood4me
28-11-2010, 13:06
Sta je ovo..? Svi kupuju nove gitare, a? :P

flander
28-11-2010, 17:06
ima se :D


@ Booby kolko para ? daj nabaci neku sliku ^^

TeraBajt
30-11-2010, 09:14
kolko para i koji je to model uopste?

flander
30-11-2010, 10:06
brijem da je to ko moj fender CD-60CE

TeraBajt
30-11-2010, 10:31
ovaj je dreadnaught

TeraBajt
30-11-2010, 10:40
iskreno, nema previse. ako zelis svirat HM trebat ce ti pedala. nasrecu ja imam vec ds-1. Dobivas neku starinsku clapton-like distorziju sa malim gain outputom. dovoljno cak i za neke stvari od sabata, al nesto zesce, trebat ces pedalu. al sum je minimalan i clean je za svrsit.

povlacim ovo, u subotu sam imo priliku svirat sa novoosnovanim bendom te sam odfrljio gain na najjace i volume negdje na 6 i cuje se ko jebeni bog. distorzija je 20x jaca sa vise volumea, a na 6 otpadaju usi vec. Insert, ak planiras neku svirku sa ekipom di ces pojacalo odfrljit, uzmi ovo sigurno, em se jebeno probija pored bubnja em je ludost u zvuku

Booby
08-12-2010, 18:15
http://www.fender.com/products/search.php?partno=0961405021
fender cd140sce - 2000kn u zagrebu, mega music!

... a dok čekate eksplicitne slike mene i gitare (koja, btw, još uvijek nema ime), evo slika mog super-sexy-awesome-punk-rock benda u akciji :D

http://i51.tinypic.com/t68b4j.jpg

ja sam the sexy beast skroz desno =P

TeraBajt
08-12-2010, 18:23
koji je to sg

i gg daj pukni neku snimku nesto

i dobra picka gore

Booby
08-12-2010, 19:00
nije SG nego je Epiphone g-400 goth...

za zimske praznike idemo u studio snimit 3 pjesme, ruknit ću na forum čim snimimo =)

blood4me
08-12-2010, 19:01
Koji ste vi gajovi, tu idete na koncerte, snimate pjesme ovo-ono..
A ja siroce za kabel za gitaru nemam :((
XD

TeraBajt
09-12-2010, 20:32
nije SG nego je Epiphone g-400 goth...

za zimske praznike idemo u studio snimit 3 pjesme, ruknit ću na forum čim snimimo =)

pa no, epi sg g-400. sg je kao lp, nije samo gibson lp lp.

Nodakim
09-12-2010, 21:55
Tko bi rekao da zelena svjetiljka na ampu znači da je upaljen.
3 dana.
Dok je instrument uštekan.

Trebam nove baterije.

blood4me
09-12-2010, 23:12
Hahah..
Pa kak to nisi skuzio? ;D
Nis, ugradi onu jednu lampu od 60W umjesto te sitne ledice, mozd ti zapne za oko pa ne zaboravis :P

Nodakim
12-12-2010, 23:48
Mah,nema meni pomoći. D:


Btw.za do 600/700 kuna da li bolje je uzeti klasičnu ili akustičnu? (Realno gledano akustična bi bolje išla svrsi,ali nema smisla ako je Stagg,ovaj šrot.)

SharpDressedChevap
13-12-2010, 00:05
Štedio sam zadnjih nekoliko mjeseci pa sad da se nagradim za Božić, trebala bi mi jedna akustična gitara za oko 600 kn... Imam neku klasičnu gitaru koja je dosta sjebana (malo akorda vježbam -> INSTANT raštimavanje) ali i dalje nešto vježbam i sviruckam po njoj pa sad, hoću nešto kvalitetno za te pare. Recommend :P

Jerry
15-12-2010, 15:31
trenutno sviram na Squierovom Bulletu ( s dva humbuckera :) ) Marshall MG15CD i Metal Muffu. za božić mi je investicija uzet nekog lampaša, ciljam na Harley Bentona nekog

Booby
17-12-2010, 15:57
Štedio sam zadnjih nekoliko mjeseci pa sad da se nagradim za Božić, trebala bi mi jedna akustična gitara za oko 600 kn... Imam neku klasičnu gitaru koja je dosta sjebana (malo akorda vježbam -> INSTANT raštimavanje) ali i dalje nešto vježbam i sviruckam po njoj pa sad, hoću nešto kvalitetno za te pare. Recommend :P

kvalitetaSvs. 600kn
choose one!

seriously, za te pare si uzmi neš polovno. Yamaha C-40 je odlična klasična, za te pare bi ju mogao naći polovnu!

SharpDressedChevap
18-12-2010, 21:23
Koliko je onda kvalitetna gitara za minimum para? Jer neznam, možda bih mogao izvući soma kuna.

Insert
19-12-2010, 13:20
Koliko je onda kvalitetna gitara za minimum para? Jer neznam, možda bih mogao izvući soma kuna.
Za te pare (1000 kn) možeš kupiti ok akustičnu, pogotovo polovnu. Inače, od novih za te pare imaš Yamaha F310, Fender CD60, Ibanez v72 itd.

hrčak
26-12-2010, 01:33
Trebam preporuku neke dobre stranice za učenje sviranja aukustične gitare pošto to već odgađam 2 godine

Smeagoul
26-12-2010, 09:23
http://www.ultimate-guitar.com/
http://www.gitare.info/

Sam nadjes lekcije i to e to

hrčak
26-12-2010, 15:22
Tnx.

Jerry
30-12-2010, 13:29
da se pohvalim postao sam novi vlasnik Bugera V5 lampaškog pojačala.Pojačalo ima power autenator da radi na 0.1w, 1w i 5w. mogu slobodno reći da je vrlo glasno, + ima mogućnost spajanja na neki eksterni zvučnik (box ili nešto deseto). jedna lampa u preampu i 1 lampa u power ampu, al svejedno daje onaj GG lampaški zvuk :D i jebeno se slaže s pedalama. bugera <3

m0dkayZ
30-12-2010, 14:36
da se pohvalim postao sam novi vlasnik Bugera V5 lampaškog pojačala.Pojačalo ima power autenator da radi na 0.1w, 1w i 5w. mogu slobodno reći da je vrlo glasno, + ima mogućnost spajanja na neki eksterni zvučnik (box ili nešto deseto). jedna lampa u preampu i 1 lampa u power ampu, al svejedno daje onaj GG lampaški zvuk :D i jebeno se slaže s pedalama. bugera <3
Wauuuu

Jerry
30-12-2010, 18:10
pametnjaković

SharpDressedChevap
30-12-2010, 18:14
Išao maloprije u jedan music shop, El Toro paket (gitara, pojačalo i ostali accessories) za 1.450 kn (popust do sutra traje) a inače je 1.750 kn. Enivejs, komentari su okej, za početnika bi trebalo bit dobro. Sad još malo krstarim da izdvojim najbolje.

flander
30-12-2010, 18:37
radije uzmi onda neku aksutičnu do somu kuna, ovo sa paketima mi nije baš neš optimistično

SharpDressedChevap
30-12-2010, 20:11
A gledao sam akustične ali ono, najjeftinija je u tom dućanu bila 1.8k
Budem pogledao još dućana pa ću izdvojit najpovoljnije.

Jerry
30-12-2010, 22:39
a ti paketi ti se baš i ne isplate uzimat. vidjet ćeš nakon 2-3 mj kad počnu problemi s gitarom. ak ćeš tek učit svirat, onda ti se više isplati uložit sve novce u dobru i kvalitetnu gitaru, spojit ju s kompom i svirat na različitim simulatorima. ništa ne gubiš jer ionako vjerovatno nećeš primjetit razliku jer digitalac/tranzić/lampa, tak da za učenje sviranje na kompu ti je sasvim dobro, moš si složit i distorziju bilo šta, ovak ćeš se mučit s lošom gitarom i nekim lošim tranzićem

TeraBajt
03-01-2011, 04:32
bugera je gg, uz bok cubu. posto si dobio tu bugeru?

ja sam sad imo ovih dana nastup u prostoru od 300 kvadrata i zrluao bogove sa cub10 : )))
nije mi ni trebo box ni nis, jebenih 10 watta se probilo kroz bubnjeve prepunkurac dobro : ))
lampasi ftw, nea tog boga da se vratim vise ikad na tranzistorca.

Jerry
03-01-2011, 14:14
dobio sam ju u audioprou za 1200 kn s popustom :D
uglavnom dobro sam prošo. pa ma daj, lampe ubijaju boga. ja sad imam tu kod kuće marshalla mg15cd, tranzića jel, gadi mi se na to svirat kad se sjetim da na probi imam ovu bugeru :D iako je 5w, dosta je glasna za ''8 zvučnik.al ću ipak kopčat na neki box 2x10 2x12 maksimum.

klin je bolestan, a tek onaj lagani crunch. aaa :@

koju gitaru imaš ? ja sam trenutno na squier bulletu sa inf4 i inf3 humbuckerima i modificiranom elektronikom. nemogu vjerovat da tako klin dobro zvuči na humovima :O tj na necku je malo žešći dok na bridgeu je onako baš kako treba

TeraBajt
03-01-2011, 16:30
godin velocity hdr, strat, hss

middle range gitara, varira od metal sjekire do vintage nabrijanka, i takva mi je vgg. also usro sam se ko grlica kad je bubnjar srusio onu ozujsku od 2 L (sta zovemo inace bambuca ovdje) na pojacalo. sva sreca da je bila ono trecina unutra i samo pjena izasla ukurac : )))))

ja planiram isto kupit neki box (ovo bi mi bilo idealno http://www.gitare.info/plug.php?e=classifieds&item=856S, fali mi jos 700 kn ) . a skupa stedimo svi za miksetu, razglas i mikrofone. skup je to sport.

Wishmaster
05-01-2011, 01:01
pZH2-rTp8Ug

To je to. Odustajem od bassa i bacam se na veslanje :(

MAFNi
21-01-2011, 13:01
CT_xZZ2KS6c
Frend me zamolio da nabacim ovo ovdje. Well, check it out ako vam se da xD

blood4me
22-01-2011, 12:52
Podsjeca na bullet for my valentine O: