PDA

Pogledaj cijelu verziju : Instrumenti..



Stranica : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11

LorlonWarrior
16-11-2008, 02:34
Ma... Dokle god ja znam da mogu skinit Silent Night Bodom Night bez ijedne greške, ja sam sretan :D

Za one nevjernike uskoro snimka...

Abadon
16-11-2008, 20:09
E jedva cekam

LorlonWarrior
16-11-2008, 20:11
E jedva cekam

Može. Samo da odnesem procesor na servis i to je to :wink: 8)

flander
16-11-2008, 22:44
mene to sram lol tak pokazat drugima kak sviram :P

al budem probal, samo da hebenu kameru nabavim

LorlonWarrior
17-11-2008, 14:02
mene to sram lol tak pokazat drugima kak sviram :P

al budem probal, samo da hebenu kameru nabavim

Aj baš me zanima ^^

flander
17-11-2008, 14:03
vjeruj mi i mene ^^

Karlo_from_Bjelovar
17-11-2008, 19:47
fukas kameru...

uzmes mobitel, ukljucis recorder (mikrofon only), odsviras, prebacis na komp, convertas s necim u .mp3, uploadas na box.net, i neka te cijeli svijet cuje... :D

Nightyx
18-11-2008, 12:28
da ga još ne bi morali i gledat =)

btw eo nakon 7 mjeseci sviranja gitare mogu rec da znam posteno uhvatit F-dur :P
al ono nisam tih 7 mjeseci ucio hvatat F-dur, nego je doslo samo od sebe, dakle s vremenom hehe

LorlonWarrior
24-11-2008, 22:56
LJUDI, POMOĆ!!!

Izgubio sam nekako one kockice koje idu u Floyd tamo nazat, što stežu žicu... Tj 2 komada točno. Imam licencirani Jacksonov Floyd, JT 580

I MOLIO bih nekog, ko može, ili zna kako nabavit to čudo da mi javi jer ja čisto sumnjam da u cijeloj Vukovarsko-Srijemskoj i Osiječko-Baranjskoj županiji ima toga za nabavit... Al stvarno, dajte molim vas i platiću vam samo mi trebaju ta 2 mala komadića. To nema ni 1 gram težine

Ili makar ako znate neku trgovinu koja drži rezervne dijelove za Floyd ili nešta, bilo šta... Al stvarno ono ili ako neko ima viška možda tog sranja pa da kupim od njega jer ljudi stvarno mi to treba, ne mogu uopće žicu stavit u Floyd bez tog :( :( :(

Čovječe a neam tog Jacksona ni 3 mjeseca još :(

Ajde ljudi još jednom, MOLIM VAS ako bilo šta znate o tome da mi samo javite jer inače đabe mi gitara na koju ne mogu žice stavit :(

flander
24-11-2008, 23:55
jedino kaj ti ja mogu reć, je to da zoveš muzik šopove diljem lijepe naše

LorlonWarrior
25-11-2008, 00:20
LJUDI, POMOĆ!!!

Izgubio sam nekako one kockice koje idu u Floyd tamo nazat, što stežu žicu... Tj 2 komada točno. Imam licencirani Jacksonov Floyd, JT 580

I MOLIO bih nekog, ko može, ili zna kako nabavit to čudo da mi javi jer ja čisto sumnjam da u cijeloj Vukovarsko-Srijemskoj i Osiječko-Baranjskoj županiji ima toga za nabavit... Al stvarno, dajte molim vas i platiću vam samo mi trebaju ta 2 mala komadića. To nema ni 1 gram težine

Ili makar ako znate neku trgovinu koja drži rezervne dijelove za Floyd ili nešta, bilo šta... Al stvarno ono ili ako neko ima viška možda tog sranja pa da kupim od njega jer ljudi stvarno mi to treba, ne mogu uopće žicu stavit u Floyd bez tog :( :( :(

Čovječe a neam tog Jacksona ni 3 mjeseca još :(

Ajde ljudi još jednom, MOLIM VAS ako bilo šta znate o tome da mi samo javite jer inače đabe mi gitara na koju ne mogu žice stavit :(

Evo citiram sam sebe, radim nešto tipa BUMP da vide drugi jer mi je stvarno hitno...

@ Flander

Hmmm, pa jel misliš da će bit neš od toga? :(

flander
25-11-2008, 00:32
a čuj, nazoveš pitaš dal imaju djelova i ako imaju naručiš, to ti je jedina solucija, nema druge

LorlonWarrior
25-11-2008, 00:56
a čuj, nazoveš pitaš dal imaju djelova i ako imaju naručiš, to ti je jedina solucija, nema druge

A aj budem probo... Za početak nek to bude Megamuzika u Osijeku iz koje sam kupio Jacksona...

m777
25-11-2008, 00:59
Ima li netko iskustva s Clavinova (http://europe.yamaha.com/en/products/musical_instruments/keyboards/digitalpianos/)Sdigitalnim klavirima? Trebao bi mi jedan rezervni klavir, digitalni su praktičniji, a i jeftiniji; uz to, imam neki popust do kraja mjeseca sa sajma multimedije.

Savjeti?

Neven <R>
25-11-2008, 11:43
Pa ak si probao na sajmu onda i sam znaš, najbitnije je da ti tipke pašu, a što se zvukova tiče uvijek ima kvalitetnih softwareskih klavira koji se mogu kontrolirati preko MIDI-ja.

LorlonWarrior
25-11-2008, 13:03
Ljudi ja ne vjerujem! :pray:

Jednsotavno evo vidim to i ne vjerujem! :pray:

Znači krenem ulicom u školu na bus, slučajno se zagledam u pod i šta nađem: Nađem tu picabocu koja mi je ispala s gitare! Znači ne vjerujem majko Božja da je to ostalo na ulici 3 dana, 3 kišna dana! I sav sretan onak, krenem kući reko jbte neću ni u školu ići, i 10 metara od nje nađem drugu koja mi je isto ispala... Znači ljudi, zaboravite ove moje prošle postove, evo problem riješen! :D :D :D :D :D

Al ja jednostavno nemrem beliveat čoeče meni je to ispalo dok sam nosio gitaru po ulici i sad nakon 3 dana slučajno naiđem na to onako u lokvi od kiše... A to je tako malo, da je gotovo nemoguće primjetit :D
E nisam baš neki vjernik al ovo stvarno nisam nikako mogo očekivat... I aj samo da sam jednu našo, al 10 metara od nje nađem i drugu koja mi je ispala!

:pray: :pray: :pray: :pray:

Ljudi ako se ikad sretnemo, imate đabe cugu od Lorlona :thumbs2: :wink: :D

flander
25-11-2008, 13:14
two word for you my friend

"Buy a bag!!!" :D

m777
25-11-2008, 22:17
Pa ak si probao na sajmu onda i sam znaš, najbitnije je da ti tipke pašu, a što se zvukova tiče uvijek ima kvalitetnih softwareskih klavira koji se mogu kontrolirati preko MIDI-ja.
Pa tipke su gotovo kao na pravom klaviru, to nije neki problem. Pitam zbog kvalitete zvuka. Pošto ne mogu baš puno potrošiti (ipak je to backup piano), gledam one najjeftinije. Npr, ovaj (http://europe.yamaha.com/en/products/musical_instruments/keyboards/digitalpianos/clp_320/). Valja to?

Neven <R>
25-11-2008, 22:29
Pa gledaj, što se tiče kvalitete zvuka, svi ti digitalni klaviri su ujedno i MIDI kontroleri. Kao takvi mogu kontrolirati VST-ove (softverske instrumente npr. Pianoteq (jTbXnbfymdc&feature=related)) koji će praktički uvijek imati veću kvalitetu zvuka čisto zato jer u digitialni klavir ne možeš natrpati 40GB sampleova ili kvalitetni procesor koji bi bio u stanju modelirati zvuk. A pošto ti je to backup piano ne treba ti za gaže ili tako nešto pa ti neće biti neki problem povezati ga sa PC-om. Znači fora je u tome što ti nisi ograničen na onaj zvuk koji ti dolazi sa digitalnim klavirom, dapače ne moraš ga uopće ni koristiti.

ivan
26-11-2008, 20:00
Ljudi ako se ikad sretnemo, imate đabe cugu od Lorlona :thumbs2: :wink: :D

dogovoreno :D
mislim, prolaskom kroz karlovac odma riješiš dvije :)

flander
26-11-2008, 20:04
e hebiga, ne pijem alkohol :P

može sokić :D

Lord Jambrek
27-11-2008, 21:04
Ljudi ako se ikad sretnemo, imate đabe cugu od Lorlona :thumbs2: :wink: :D


Ovo pamtim^^


E ali kak ti je to uspjelo ispast? Mislim, svi dijelovi na floydu su čvrsti, osim ak nisi imao žice na gitari, nije mi jasno jednostavno kak ti je to moglo ispast.


Evo da ja pitam, ljudi, gdje se mogu kupit vratovi za gitare? Ima li kakav dobar online shop sa dijelovima gitare?

ivan
27-11-2008, 23:31
hmmm, prošvrljaj po ebayu ;)

Fencing_LORD
30-11-2008, 00:14
Ljudi, imam jedno pitanje, pomalo čudno, al' eto. Dakle, kad bih stavio žice za električnu na akustičnu gitaru, kako bi to zvučalo? Pretpostavljam da bi se izgubilo na glasnoći i debljini zvuka, ali koliko drastično? To bih jednostavno htio isprobati.

McPingvin_v2.0
30-11-2008, 00:20
Poprilično. Vjerojatno bi se čulo, ali ne dovoljno dobro :)

Fencing_LORD
30-11-2008, 00:25
Aye, kužim, kužim. Hm, dilema. A dobro, ništa me ne košta probat...

LorlonWarrior
02-12-2008, 17:21
Evo ljudi samo da informiram da sam snimio cover od Silent Night, Bodom Night i još jedan video di Shreddam the Fuck out of Guitar :D

Trebam samo dobrovoljca da uploada video (2 komada) na Rapidshare budući da ja neam Premium acc... A na jubitou neću, jer planiram snimit sve odjednom i onda poslat tamo

I da, to tek za dan - dva, video mi je kod frenda, moram mi ga donjet ^^

m777
02-12-2008, 22:42
Pa gledaj, što se tiče kvalitete zvuka, svi ti digitalni klaviri su ujedno i MIDI kontroleri. Kao takvi mogu kontrolirati VST-ove (softverske instrumente npr. Pianoteq (jTbXnbfymdc&feature=related)) koji će praktički uvijek imati veću kvalitetu zvuka čisto zato jer u digitialni klavir ne možeš natrpati 40GB sampleova ili kvalitetni procesor koji bi bio u stanju modelirati zvuk. A pošto ti je to backup piano ne treba ti za gaže ili tako nešto pa ti neće biti neki problem povezati ga sa PC-om. Znači fora je u tome što ti nisi ograničen na onaj zvuk koji ti dolazi sa digitalnim klavirom, dapače ne moraš ga uopće ni koristiti.
Thanks for the input. Koristit ću Pianoteq ako ću moći.

Sad se dvoumim između Yamahine Clavinove CLP-320 i Kawaia CA-51. Yamahu sam isprobao, i ima solidne tipke, a i zvuk me ugodno iznenadio; Kawai nisam isprobao, ali puno ljudi kaže da je bolji od Yamahe, da ima puno "realističnije" tipke (drvene su).
Zanima me koji je bolji - Clavinova CLP-320 (http://europe.yamaha.com/en/products/musical_instruments/keyboards/digitalpianos/clp_320/)Sili Kawai CA-51 (http://www.kawai.de/ca51_en.htm)?

yvohr
03-12-2008, 23:47
Sviram gitaru, ucim u muzickoj u suiti u cakovcu

LorlonWarrior
04-12-2008, 17:46
Sviram gitaru, ucim u muzickoj u suiti u cakovcu

Super...

Jel bi mogo odsvirat Dis mol Sweep Pick na svih 6 žica sa tap extenzijom na Dis na 23 pragu i onda ga po cijeloj Dis Mol skalit vratit nazat, sve to na 120 bpm, triola-šesnaestinke?

flander
04-12-2008, 19:09
ček, šta ga sad podhebavaš ? :?

LorlonWarrior
04-12-2008, 20:02
ček, šta ga sad podhebavaš ? :?

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Hahah de ajde ko ga zeza, pa to je više-manje osnova što učiš svirat gitaru al ajd dobro...

Isprike svima :D

flander
04-12-2008, 20:34
Sviram gitaru, ucim u muzickoj u suiti u cakovcu

Super...

Jel bi mogo odsvirat Dis mol Sweep Pick na svih 6 žica sa tap extenzijom na Dis na 23 pragu i onda ga po cijeloj Dis Mol skalit vratit nazat, sve to na 120 bpm, triola-šesnaestinke?


da inaće se sa takvim ritmo poćinje, osnove, :roll:

Neven <R>
05-12-2008, 22:02
Ak oš biti šreder bez osjećaja za muzikalnost onda to jesu osnove.

flander
05-12-2008, 22:10
Ak oš biti šreder bez osjećaja za muzikalnost onda to jesu osnove.

aha, a to me nezanima

LorlonWarrior
06-12-2008, 02:28
Ak oš biti šreder bez osjećaja za muzikalnost onda to jesu osnove.

Ajde molim te

Ja to sve znam

I po tvojoj teoriji sam ja onda bezosjećajni glazbenik?

Ajde obrati se Bartucu u vezi ovog molio bih...

Neven <R>
06-12-2008, 10:43
Već smo imali 50 puta takve rasprave, glazba nije sport. Možeš ti znati ne znam kako sweep pickati u dis molu, tapkati sumanutim brzinama, ali ako je to sve što znaš i ako se samo ograničiš na to i u biti samo sviraš ljestvice gore dolje (što većina šredera radi), onda nisi ništa bolji od nekoga tko u glazbenoj školi uči neke jednostavne klasične pjesme. Vjeruj mi frend je Bog što se tiče sweep pickanja, tapkanja i općenito šrederskih tehnika, ali je i sam svjestan koliko ne zna u nekim drugim (ogromnim) područjima sviranja gitare.

LorlonWarrior
06-12-2008, 18:47
ZA SVE VAMO:

Obratite se Bartucu u vezi ovog, neda mi se objašnjavat

Ili Bartuče, daj im molim te objasni malo kako stvari stoje

ivan
06-12-2008, 18:59
ček, kaj i Bartuc svira?

LorlonWarrior
06-12-2008, 19:35
Ne, nego sam reko da Bartuc zna istinu

Pitajte njega malo o tome mom "štrebanju glazbene teorije"

Neven <R>
06-12-2008, 20:11
Nemreš sam sebe hvaliti pa ti treba netko drugi?

LorlonWarrior
06-12-2008, 20:18
Nemreš sam sebe hvaliti pa ti treba netko drugi?

Ajde mi me dodaj na MSN

Bartuc
06-12-2008, 20:32
Dobar je Lorlon :D

Dečko je OneManBand, svira gitaru i solo si radi pratnju sa bassom, bubnjevima i sl. Niti najmanje lak posao.

McPingvin_v2.0
07-12-2008, 12:28
Ako nije u isto vrijeme nisam impresioniran.

Neven <R>
07-12-2008, 12:28
Ma OK sve 5, ali poanta je u tome da ima gro gitarista koji nikad neće znati sweep pickati u dis molu, ali svejedno će imati veliku muzikalnost i biti sposobni napraviti užasno dobar solo, dovoljno je pogledati gitariste tipa Gilmour, Hendrix, da ne pričam od Djangu Reinhardtu i starijima, nitko od njih ne koristi nekakve super ultra napredne tehnike a svejedno zvuče bolje od 99% šredera koji imaju bolesno dobru tehniku, ali ne bi mogli napraviti dobar, muzikalan solo da im život ovisi o tome.

Evo da dam primjer (opet):

zAG-kX_IlUw

SRV sigurno nema tehničke sposobnosti Malmsteena i ekipe, ali nije uništio pjesmu kao oni.

Ed6HIkU4JRU

Ovdje jedino Satriani nije silovao pjesmu svojim "VIDI ME KAKO SUPER ŠREDAM I KAKO IMAM NENADJEBIVE TEHNIČKE MOGUĆNOSTI" solom. Malmsteenpv solo je tehnički kompleksan, ali glazbeno gledano je smeće i totalno uništavanje pjesme.

I to je moja poanta, to što možeš tehnički nešto odsvirati je stvar vježbe, danas kada su poznate tehnike svaki klinac to može (dovoljno pogledati jutub filmiće), ali to te neće učiniti ništa boljim gitaristom od nekoga tko se razvio u nekom drugom pravcu i ne zanimaju ga tehnikalije. Ak sviraš metal možda će ti i trebati sve te tehnike, ali metal je samo jedan od ogromnog broja žanrova i nije ništa bolji niti važniji od ostalih niti su gitaristi koji sviraju metal išta bolji od ostalih.

LorlonWarrior
09-12-2008, 22:07
Vidi :D

Aj shvati da nisam štreber glazbene teorije :D

Bavim se glazbom od svoje 6. godine, i neću se sad hvaliti to da sam Mozart, ali sam počeo svirajući klavijature i sad sam završio na metalu, na el Gitari... Proučavo sam više manje sve skale, od Dura, Mola, do njihovih modova (Aeolijanske, Mixodylianske, Dorianske, Ionianske...) i još mnogo toga (neću sad nabrajat nazive da nebi opet ispo štreber)

A što se tiče tebe Neven<R>, postoji samo jedan način da ti dokažem to što hoću reći. Ajde budi onda kolegijalan pa me dodaj na MSN, ili mi pošalji mail adresu na PM ili nešta bilo šta, kako da te kontaktiram i da ti pošaljem neke svoje stvari pa da sam doneseš svoje mišljenje, a ne da govoriš to što govoriš, jer sad ispada da sam neki freak koji uči skale napamet i ko zna šta sve ne. I znaj samo da nikad nisam išo u glazbenu školu ^^

MasaKrisT
10-12-2008, 12:13
Sto ces ucit skale napamet?vidis predznake i gg:)sendaj meni stvari volio bi ih cuti:)

Baldrick
10-12-2008, 14:29
kakve predznake?

Neven <R>
10-12-2008, 16:15
/cut
Ma dobro ok, ok, vjerujem. Sam kaj mi ekipa kaj se grči s tehnikalijama izaziva alergične reakcije pa sam mislio da si ti takav, jer takvih ljudi ima i više nego dovoljno. :P

MasaKrisT
10-12-2008, 16:39
kakve predznake?


uzmes note, vidis Fis i Cis ,znas da si u D duru ili H molu,neces sjest pa strebat D-dur ton po ton.

LorlonWarrior
11-12-2008, 00:08
Pa nisam ja to ni radio :?
Trebaš znati shemu skale, tipa da su u Molu 2/3 i 5/6 stupnjevi polutonovi, a u Duru 3/4 i 7/8. Tako da kad ti neko da bilo koju notu, npr Ais, kreneš od nje i računaš po tome :D

EDIT @ Neven<R>

Eh, drago mi je jer znam i sam da nisam takav :D
Kažem ti da nisam nikad u glazbenu školu išo, sve je to dugogodišnje iskustvo, samo odeš malo na net naučiš nazive tu i tam i to je to :D

Zato sam i pito onog tipa za taj Dis Sweep da vidim dal on konta išta, zato jer je reko da ide u glazbenu školu :P

A sudeći po svemu ako ja znam koji ne idem u glazbenu školu, onda bi i on trebo to ladno znat... Al ja nisam vidio nigdje njegovog odgovora...

flander
11-12-2008, 00:47
možda čovjek ući osnove tek....

Neven <R>
11-12-2008, 20:51
Ali sweep pickovi se ne uče u glazbenoj školi, toga nema u klasičnoj glazbi tak da i onaj koji ide na akademiju ne mora znati sweep pickati. :)

LorlonWarrior
11-12-2008, 21:45
A dobro onda sam ja "poseban" :D

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

m0dkayZ
11-12-2008, 23:07
A dobro onda sam ja "poseban" :D

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
:cry: :pray: jao bože-....

Lord Jambrek
12-12-2008, 08:10
/Malmsteen i ostala ekipa s pilane

E to je zaista jedan izvrstan primjer kako šred uništi stvar. Dobro da nisu Stairway To Heaven tak uništili.

Još jedna stvar mi nije jasna. Kak Malmsteen može šredat s takvim ćevapima od prstiju?

LorlonWarrior
12-12-2008, 16:36
Ajd ovak... Evo imam video di sam vam odsviro cover od Silent Night Bodom Night, samo ne znam di da ga uploadam da ga vi vidite :?
Youtube ne dolazi u obzir, jer bio volio da ovo bude samo za forum dostupno. Ratlog tome je što planiram na Youtube snimiti s novom opremom kad je kupim u skoroj budućnosti

Ima neko ideje?

flander
12-12-2008, 16:53
rapidshare??

Neven <R>
12-12-2008, 18:19
Najbolje je box.net, jer se može odmah iz browsera slušati.

LorlonWarrior
12-12-2008, 18:34
Isuste de može malo uputa :?

Ošo sam tamo al baš niš ne kontam...

Durin
25-12-2008, 13:30
Jer svira ko šta?

Ja sviram gitaru i el gitaru..a vi?
Najlujđe mi je svira sweet child of mine od gunsa super stvar..super ins..

Bubnjevi.

Ryd3R
27-12-2008, 00:49
Bubnjevi.

Durin
27-12-2008, 13:01
Bubnjevi.

Sviraš bubnjeve?
Koje imaš?Ajde malo nade da baš svi ne sviraju gitaru.

Ryd3R
27-12-2008, 13:11
:D
Imam ti ove: http://www.pjsmusicservices.co.uk/best_ ... prod_id=4# (http://www.pjsmusicservices.co.uk/best_detail.asp?prod_id=4#)
Crne boje.

Ne sviram dugo, od 10. mjeseca ove godine.
Kolko ti sviraš?

Durin
27-12-2008, 13:22
Ja sviram mjesec duže, onako za ozbiljno :D

Imam Sonor Force 507 (14,12,13,16,22), na njemu lijepe Remo Emperor opne (osim na flooru, na kojem su Ambassador coated),Zildjian Planet Z Crash (16"), Ride(20") i Hihat (14").

Ryd3R
27-12-2008, 13:33
Evo ti u linku dva posta iznad šta imam.
Ja sam ove moje našao u nekom dućanu u Zagrebu, preko frenda od staroga. Dobiju se i hi-hat i crash-ride sa stalcima, papučica, stolac i sve što ti je potrebno. Nisu neka pretjerana kvaliteta, nisam mijenjao ništa od dijelova, ali za početnika poput mene su dobri. Ja sam zadovoljan.
Inače koštaju 2800 kn za gotovinu, ali neznam ti točno kak se zove trgovina.

Durin
27-12-2008, 14:11
Koliko inace kosta neki normalan drum kit,i sta imate vi(pitam Rydera,Durin vec naveo:D)?

Da, recimo ja sam za svoje sve zajedno dao kojih 5500-6000 kuna.Sami bubnjevi su me došli 3500 kuna, činele sam dobio povoljnije, ali dođu nove 1500 kuna, plus opne, palice, dodatan stalak za crash i stolica.U inozemstvu bih vjerojatno prošao jeftinije, ali što se može.
Bubnjevi su vjerojatno najskuplji od ostalih instrumenata, npr. ovo što ja imam je niža klasa, ne bi bila niti srednja dok bi za 6000 kuna mogao dobiti kakvu Jackson gitaru za kojom bi ostali slinili.Dobro ne bi slinili, ali recimo usporedba:za 10000 kuna si bubnjar može kupiti Sonor Force 3007+ činele (recimo Zildjiani iz A serije) koje bi ga došle najmanje 6000 kuna.Za svu tu lovu gitarist si može kupiti gitaru (16000 kuna) koja je totalni vrh ponude.A bubnjar ima super bubnjeve koji su odlični.Ali ima bubnjeva iz npr. Sonor Delite ili Tama Warlord serija koji dođu >20000, a ima i još skupljih.
A da ne kažem za problem izolacije, jer bubnjeve treba smjestiti negdje u izoliranu prostoriju, pogotovo ako živiš u gradu ili sl. dok gitarist samo smanji na pojačalu ili stavi slušalice.
Bubnjevi su zeznut i skup sport, ali nema boljeg osjećaja od sviranja bubnjeva ako to voliš. :P
Također Sonor (Njemački proizvođač) i Tama (Japanski proizvođač) bubnjevi su više za metal, punk i takvu žešću svirku (inače su to dvoje proizvođača dosta cijenjeni, popularni ali i skupi), a od ostalih proizvođača imaš Premier (Britanski proizvođač, također poznat i ima kvalitetne serije), Pearl, Basix, Mapex, Yamaha, Ludwig itd.

Naravno, neće ti svi reći za bubnjeve isto.Kod nas uglavnom (po mojoj procijeni) najviše ljudi svira Tamu, Sonora ili Premiera, u Britaniji više Premiera naravno u Njemačkoj Sonora, a u Americi je rijetko tko čuo za te bubnjeve jer oni sviraju svoje.

Od proizvođača činela su ti poznatiji Zildjian, Sabian, Paiste, Stagg, Istanbul, Bosphorus...

Toliko o bubnjevima i činelama.

MasaKrisT
29-12-2008, 15:46
Hm,skupi su ti bubnjevi:)A pazi mene truba dodje 2500 eura + usnik 900 kn,+ oprema za ciscenje,odrzavanje itd:))
Violoncelo prosjecno 40 k kuna, rog takodjer itd:)))

Neven <R>
29-12-2008, 15:53
Nisam znao da toliko dođu trube, je'l to cijena neke low end trube ili marke?

flander
29-12-2008, 19:15
bome da,glazba je skup sport :)

pskoda
30-12-2008, 21:35
Ima li neko da zna svirati više instrumenata?Ja sviram gitaru i pomalo klavir. :gitara:

Ryd3R
30-12-2008, 21:37
Ja osim bubnjeva znam neke sitnice na gitari (smoke on the water početak) i na klaviru, ali nemogu reći da znam svirati.

LorlonWarrior
30-12-2008, 21:52
Ima li neko da zna svirati više instrumenata?Ja sviram gitaru i pomalo klavir. :gitara:

Sviram ti ja klavijature, neš malo kad imam prilike bas i gitaru OFC

A BTW

Imam nekih problema s Floydom... Spustim Action na nekih 3 mm i kada uzmem Floyd i nategnem ga do gore skroz, žice se prenisko spuste i diraju vrat na 24. pragu i tobijem neki piskutajući zvuk... Mislim da to nebi trebalo biti tako jer frend ima Action oko 3.5 mm i sve mu valja... Uzo sam čak i pravio korekciju vrata, ispravio ga i ispeglo, sad je skroz ravan. Ne znam u čem bi mogo bit problem... :|

D.E.M.O.
31-12-2008, 12:25
sviram gitaru, bas i sada ucim harmoniku :)

ivan
31-12-2008, 13:06
lorlon, nisam neki expert, ali možda mi moglo biti do visine nuta?

LorlonWarrior
31-12-2008, 19:58
lorlon, nisam neki expert, ali možda mi moglo biti do visine nuta?

E nećeš vjerovati, ali i ja sam to pomislio. Samo problem što ja ne znam kako povisiti Locking Nut :?

Tj, ne znam da li se uopće može povisiti...

LorlonWarrior
04-01-2009, 16:08
Hmmm... Gledo sam malo i mislim da znam u čem je problem. Ugl Nevermind

Jel bi mi mogo neko reći dali uopće postoji User Manual za Jackson gitare?

Ja ga evo tražim da ga skinem, nema ga nigđe... A vjerujem da postoji, jer frend je kupio Ibaneza i dobio neku brošuru kako podešavat Floyd šta ja znam...

Znači treba mi taj Manual ako postoji uopće :?

Aj pa ako neko zna neš nek javi samo... :D

m777
08-01-2009, 00:29
Gdje se u Zagrebu može kupiti MIDI kabel (za povezivanje digitalnog klavira s računalom)? Nešto kao ovo (http://europe.yamaha.com/en/products/musical_instruments/keyboards/accessories/usb_midi/ux16/), ali jeftinije (taj košta cca. 500kn).

Nee Joe
08-01-2009, 15:38
Gdje se u Zagrebu može kupiti MIDI kabel (za povezivanje digitalnog klavira s računalom)? Nešto kao ovo (http://europe.yamaha.com/en/products/musical_instruments/keyboards/accessories/usb_midi/ux16/), ali jeftinije (taj košta cca. 500kn).

imaš u mega muzici za 120 kn najjeftiniji. Al ako hoćeš neke solidne morat ćeš pljunut oko 250kn. :rotfl:

Neven <R>
08-01-2009, 23:09
Gdje se u Zagrebu može kupiti MIDI kabel (za povezivanje digitalnog klavira s računalom)? Nešto kao ovo (http://europe.yamaha.com/en/products/musical_instruments/keyboards/accessories/usb_midi/ux16/), ali jeftinije (taj košta cca. 500kn).
U Chipoteci imaš u Vukovarskoj, ja sam pol grada pretražio i ima samo tamo (tj. bilo je u 4. mjesecu). Kabel ti dođe 60-ak kn. Imam ja jednog koji ne koristim, a vjerojatno ću kupiti klavijature koje se spajaju prek USB-a tak da mi neće ni trebati pa ak ne nađeš ti mogu prodat za neku siću.

BTW ovo što si ti linkao je MIDI2USB kabel takav dođe oko 200kn minimalno, ja sam govorio o MIDI2Gameport (to je ulaz koji imaju starije zvučne i koristi se još za joysticke).

MasaKrisT
09-01-2009, 15:21
Nisam znao da toliko dođu trube, je'l to cijena neke low end trube ili marke?

To je Yamaha Xeno,najosnovniji profi model,znaci samo pozlacen mesing.E sad promjenom debljine cijevi,cugova,i slicnih stvari cijena samo raste...Monetovi modeli krecu se oko 25 000 dolara:(

Sto se kabla tice ,treba mi bas jedan,jel bi ga poslao u pozegu za 50kn+ postarina(midi to usb kabel)

Neven <R>
09-01-2009, 16:07
Nemam taj, imam MIDI2Gameport.

MasaKrisT
09-01-2009, 17:41
aha nvm.meni treba bas ovaj sto kosta milijun kuna ux16 za yamahu psr 260:(

Nee Joe
09-01-2009, 17:45
ima ko za prodat Gibson SG-a ili Les Paula, malo jeftinijeg? Mislio sam kupit SG-a u Music Shopu, al dođe 8000kn, a fakat je malo puno. Pojačalo imam, imam sve, al mi se Fender zajebo, a ionak mislim kupit novu.

flander
09-01-2009, 18:35
jel ima di za kupit Gibson gitara u HR, da ima cijenik na netu ?

beba nema zvečku
10-01-2009, 12:22
Na gibsonovoj stranici nema nikakvih informacija ,ali na sajmu glazbe i multimedije je bil štand z gibsonima.

flander
18-01-2009, 16:54
ovak zanima me jedna stvar, ova plastika, (bjela na slici) preko koje idu žice, ona se da izvadit, e sad dali ima toga za kupit, dali ima neko specifično ime, i kolka je cijena, ako je netko to već prije mjenjal?

http://www.imagesforme.com/out.php/t314795_P1180005.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/314795_P1180005.JPG)

Dreadlock
18-01-2009, 23:04
pitanje za bassiste

dal se moze svirat bass sa obicnim pojacalom a ne bass pojacalom ili ste to obicno ostecuje?

McPingvin_v2.0
18-01-2009, 23:26
Može, ali ti zvuk neće biti baš nešto.

LorlonWarrior
19-01-2009, 00:31
Može, ali ti zvuk neće biti baš nešto.

De dobro je!

Imam frenda koji se bavi elektronikom i točno mi je objasnio u detalje kako ti pikapi mogu pregoriti na basu ako se zajebavaš s tim stvarima jer imaju drukčiju izlaznu snagu od onih gitarskih... A i opće je poznato da nijedna budala ne svira bas na gitarskom pojačalu

Pingvin, ovo ti je bio fail...

LorlonWarrior
19-01-2009, 02:10
Cekaj,kako onda mozes svirat gitaru na bas pojacalu,ako ima drugaciju izlaznu snagu?

Niko nije reko da ne možeš, i nisam sa sigurnošću to tvrdio za izlaznu snagu jer mi je taj lik napričo svašta (inače pravi lampaška pojačala i prodaje ih)

Znam samo da nije preporučljivo i nikako pametno

Nije đabe ono u nazivu "Gitarsko pojačalo" -> Što bi svakom razumnom čovjeku značilo da je namjenjeno samo za gitaru...

McPingvin_v2.0
19-01-2009, 09:30
pikapi mogu pregoriti
:))))))))))))))))))

Objasni mi kako moj pasivni pikap koji se sadrži od jebenog permanentnog magneta i pola metra bakra može pregoriti i piti ćeš cijeli život na moj račun :)

ivan
19-01-2009, 10:27
mislim da nisu pickupi ti koji mogu pregorit, već samo pojačalo...



Cekaj,kako onda mozes svirat gitaru na bas pojacalu,ako ima drugaciju izlaznu snagu?

bas ima puno veći izlazni signal od el gitare...
to ti je jednostavno objasnit na primjeru balona, nemogu se ničeg drugog sjetit :)

recimo da je bass pojačalo balon koji može primiti 2 izdisaja zraka, a git pojačalo 1.
bass uvijek daje 2 izdisaja, a git 1.
ako zamijeniš pojačala i gitare, događa se sljedeće: bass daje 2 izdisaja na balon koji
može primiti 1, i tada dolazi do pucanja(u ovom slučaju oštećenja). a git daje 1 izdisaj u balon koji može
primiti 2, te tu još uvijek ima lufta i ne dolazi do oštećenja.

zato možeš git->bass pojačalo, ali ne i bass->git pojačalo

lol :D

McPingvin_v2.0
19-01-2009, 11:01
Erm, stvar je u tome da je izlazna snaga bilo bass, bilo električne gitare reda miliwatta. Stvar je u frekvencijama, ali kako pojačala imaju granične frekvencije jednostavno te tonove ne bi trebali pojačavati i to je to, al' budem starog pitao kad dođe, radio je pojačala u mladosti :)

Kron
19-01-2009, 21:00
s obzirom da cu imati viska vremena, mogu li zicat nekog da mi kaze neki pjesmuljak/melodiju ili bilo sto sto pocetnik moze (probati) odsvirati na bassu, jer sve sto sam dosad pokusavao nema smisla svirati bez pratnje.

danke schon :)

flander
19-01-2009, 21:18
|--------------------------|
|.---------9---7~-7-7-----.|
|.-7~-7-7----7--------5-6-.|
|--------------------------|

dosta jednostavno ? :D


to je inaće intro od Middel man od Jack Johson-a, odlčina pjesma,inaće to prati bas kroz ćitavu pjesmu

Kron
20-01-2009, 12:06
jos kad bi mi reko kako se svira ~
:D

flander
20-01-2009, 12:38
lol sa gitarom :P

brojevi su polja

|--------------------------|
|---------9---7~-7-7------|
|-7~-7-7----7--------5-6--|
|--------------------------|

ova žica kaj je crveno obojana je ona najdeblja, ili ti E (brijem da da)

ostalo bi ti sve trebalo bit jansno
nisam basista,brijem da je Pingvin,nek ti on to objasni,ubiti jako lagan tab za svirat i velim ti ponavlja se kroz cijelu pjesmu

LorlonWarrior
20-01-2009, 12:53
s obzirom da cu imati viska vremena, mogu li zicat nekog da mi kaze neki pjesmuljak/melodiju ili bilo sto sto pocetnik moze (probati) odsvirati na bassu, jer sve sto sam dosad pokusavao nema smisla svirati bez pratnje.

danke schon :)

Nabavi Guitar Pro, i nauči Dance of the Death od Maidena, uvod samo. S tim sam ja počo kad sam tek krenio svirat :D

A ovo za pikape/pojačala i bas/gitare

Ma e kažem neam pojma, to mi je frend nešta objašnjavo da bas ima taj jači output i da ti se može sjebat elektronika (uključujući pikape) - možda je mislio ako imaš neke aktivne, ne pasivne :D

Neven <R>
20-01-2009, 19:20
Skini si band in a box pa sviraj pratnju uz što god poželiš. :P

Lord Jambrek
20-01-2009, 20:03
E ljudi, imam pitanje, ima li itko od vas Fender Frontman 15R pojačalo?

Ja imam 15G i danas sam ga raskopao (išao sam skidat zadnju stranicu, bolji je zvuk dok je pojačalo otvoreno iza) i otkrio nešto zanimljivo, naime tiskana pločica unutra je ista kao i na 15R samo što nema dijelova za Reverb, čak i sheme gdje što nalemit su tu, sad bi mi samo trebao netko poslikat tiskanu pločicu unutar 15R pojačala tak da mogu otić u chipoteku kupit sve što mi treba jer me užasno muči suhi zvuk bez reverba, a para za reverb pedalu sad fkt nemam.

Kron
20-01-2009, 21:28
@flander
nisam pitao kako se svira to, nego kako se svira ~ :D
kuzis, taj znakic, sto znaci . (znam sto znaci ali ne kuzim kako se svira)

flander
20-01-2009, 21:33
aha,nikako typefeler

Čux
20-01-2009, 21:37
E ljudi, imam pitanje, ima li itko od vas Fender Frontman 15R pojačalo?

Ja imam 15G i danas sam ga raskopao (išao sam skidat zadnju stranicu, bolji je zvuk dok je pojačalo otvoreno iza) i otkrio nešto zanimljivo, naime tiskana pločica unutra je ista kao i na 15R samo što nema dijelova za Reverb, čak i sheme gdje što nalemit su tu, sad bi mi samo trebao netko poslikat tiskanu pločicu unutar 15R pojačala tak da mogu otić u chipoteku kupit sve što mi treba jer me užasno muči suhi zvuk bez reverba, a para za reverb pedalu sad fkt nemam.

imam to ja jedan site sa shemama za pedale, ima toga na bacanje a nemaš ih kaj vidjet nutra, elementi za šaku kuna u chipoteci

LorlonWarrior
23-01-2009, 21:43
Erm... Slučajno sam posto ovaj post :?
Sore svima :D

Al aj da ne bude spam

Eto sviram, pravim novu pjesmu, planiram kupit novo pojačalo još malo i tako... :D

ivan
23-01-2009, 23:20
tranzistorsko, polu lampu, lampu? :)

daj malo iznesi dileme, ako ih uopće ima, jel.... hehe :D

LorlonWarrior
24-01-2009, 14:24
tranzistorsko, polu lampu, lampu? :)

daj malo iznesi dileme, ako ih uopće ima, jel.... hehe :D

Pa čuj... Ja bi ladno onog Peaveya Valvekinga 212 Combo al to je 100 W čiste lampe u mojoj sobi od 2x3 metra?

To i nije baš zdravo... :rotfl:

Pa razmišljam da ga isprobam prvo da vidim dali daje kulturno gaina na slabom volume...

ivan
24-01-2009, 18:05
ako bi radio svirke s njim, onda samo naprijed ;)
a ako želiš izbit vrata skupa sa štokom u sobi, nafrlji ga na jedno 40-50% :D

pa, jel misliš radit češće gaže ili?

LorlonWarrior
25-01-2009, 01:26
ako bi radio svirke s njim, onda samo naprijed ;)
a ako želiš izbit vrata skupa sa štokom u sobi, nafrlji ga na jedno 40-50% :D

pa, jel misliš radit češće gaže ili?

Pa ono, da a i ne... xD

Ma vid

Pito sam nekog čobca s jubitoa što ga ima dal se može svirat na low volume a da daje dosta Gaina, i lik je reko da ima Pre Amp i da bez problema ga moš svirat pa čak i na 1 od 10... Ah ma ne znam :?

Jel znaš dal ima neki lampaš do 30 W a da ja High Gainer?

flander
25-01-2009, 10:49
jel lampaš u žargonu za pojačalo ? ^^

ivan
25-01-2009, 12:01
jel lampaš u žargonu za pojačalo ? ^^

tip pojačala koji u sebi ima lampe... da ne filozofiram puno, ak ti se da čitat -> http://en.wikipedia.org/wiki/Valve_amplifier



Jel znaš dal ima neki lampaš do 30 W a da ja High Gainer?

baš mora biti lampaš?
pogledaj malo ponudu laney pojačala.... a gaina se lako doda nekom pedalom ;)

flander
25-01-2009, 13:10
mogo si mi na turskom dat lol, nije da neznam engleski neg ono,previše stručnih rijeći :P

al snašal bum se

LorlonWarrior
25-01-2009, 17:25
@ Ivan

A viđer

Tražim neki kvalitetan zvuk, a to mi lampa sigurno može pružit ^^

Imam frenda koji radi pojačala i mogu njega pitat da mi napravi nekog High Gainera od 30 W al kaže da bi moro čekat 3 svjetlosne godine i da bi me izašlo ko da brod kupujem budući da samo izlazni trafo košta 1k novaca...

A što se tiče tranzistora - ma sviro sam na frendovom maršalu MG 50 DFX i iskreno za 3.600 kn zgadilo mi se. 3.600 kn za tako jadan i bezbojan zvuk? Ne hvala :D

A i taj frend što radi lampaše me je savjetovo da bolje uzmem lampaša

A i ako nema dovoljno Gaina, uvijek je tu Metal Zone od Bossa ili Death Metal Distortion od Digitecha :evil:

Samo problem što ni sam ne znam šta da si čopim :(

flander
25-01-2009, 22:11
a jebem ti moram si ovo nabavit ^^

Tf-K50n7mLM

Neven <R>
25-01-2009, 22:48
Ne kužim zašto? Za te novce si možeš kupiti kvalitetan recording interface pa se igrati sa loopovima i još puno puno stvari kolko te volja.

flander
25-01-2009, 23:50
ma ono, ne velim da bum si to nabavil, neg ono bio sam očaran kak je to fora stvarćica ^^

ivan
26-01-2009, 16:55
@lorlon

kužim, sve jasno :)
uglavnom, najbolje ti je isprobat prije kupnje...
tako nešto nikada ne bih kupovao na slijepo jer ipak ćeš to onda malo duže "pržit".

pregledaj malo strane i domaće specijalizirane forume...
ali vidim da imaš frenda koji se kuži u to, pa ni njega nemoj zaboravit pitat za mišljenje ili povest u isprobavanje ;)

LorlonWarrior
27-01-2009, 18:23
Heh, a jesam ga već iznapado i reko je da mi je lampa od 30 W sasvim dovoljna ^^

Al problem je, što ja ne znam nijedno Hi-Gain lampaško pojačalo od 30 W :?

Ako ima, ima onih Fendera Deluxe al to sam sviro i to je ona Vintage Overdrive distorzija sa jako malo Gaina a to mi baš ne paše za svirat Bodome i Melodeath :D

Pa ono, još uvijek tražim lampu iz snova...

flander
27-01-2009, 21:01
ovako zanima me slijedeće

frend i ja smo odlućili malo u duetu poćet svirat pa nas zanima kako uskladit solažu sa ritmom, dakle ja sviram akorde npr. G,A,C,E a on solira, e sad kako odsvirati solo po akordima koje se sviraju u ritmu ?

valda razumite :)

_ZlayA_
27-01-2009, 21:38
razloziti akorde pa svirati oktavu vise zeljene note? i trazit melodiku da se slaze koliko toliko sa ritmom? ili jamajte pa sta bude bude... a koji zanr svirate?

flander
27-01-2009, 21:44
pa za početak trazit melodiku da se slaze koliko toliko sa ritmom

a sad kaj sviramo, tek smo poeći u duetu, ono poćeli smo trenirat, dakle za početak bi samo bubali akorde i tako malo improvizirali, tek tolko da skužimo kak sve to funkcionira

Neven <R>
27-01-2009, 23:19
Odrediš tonalitet i sviraš tu ljestvicu. Uz G,Am,C, Em će pasati soliranje u G-duru, normalno onda možeš ubaciti i G-dur ili G-mol pentatoniku.

flander
27-01-2009, 23:36
Odrediš tonalitet i sviraš tu ljestvicu. Uz G,Am,C, Em će pasati soliranje u G-duru, normalno onda možeš ubaciti i G-durSili G-mol pentatoniku.

jel to ima vze sa ovom slikom ?

http://www.imagesforme.com/out.php/i328159_ScaleMajorG.gif

dakle ja vrtim G,Am,C, Em akorde, a frend po toj slici solira ?

Neven <R>
27-01-2009, 23:48
Jep. Sad da znaš preko čega solirati korisno je znati ljestvice i pripadajuće akorde (tj. akordi se tvore od pojedinih intervala unutar ljestvice), ali najčešće u 99% pop i rock pjesama možeš svirati u tonalitetu jednakom prvom akordu. Tak da ako pjesma počinje sa C velike su šanse da će ostatak pjesme biti u C-duru itd. Normalno postoje iznimke, ali tonaliteti se najčešće mjenjaju u kompleksnijim pjesmama tak da se u ovim jednostavnijim stvarima ne moraš brinuti, a i ako se mijenja tonalitet osjetiti ćeš to.

flander
27-01-2009, 23:49
aj fala Bogu da sam i ja neš skužil ^^

hvala ! ^^

EDIT : e samo još nešto, sad ako ide taj redosljed G,Am,C,E, dali kroz sve akorde solira kroz tu ljestvicu ili promijenom akorda se mijenja ljestvica ?

Neven <R>
27-01-2009, 23:53
Vjerojatno će ti pentatonske ljestvice bolje zvučati, iste su ko durske (ili molske) samo sa izostavljena dva tona, isto možeš na netu naći prikaze lako, jako se često koristi u pop i rock glazbi kod soliranja.

Edit: kroz sve akorde svira tu ljestvicu.

LorlonWarrior
30-01-2009, 15:45
Pentatonic Skala ili ti ga

Mol sa maknutim 2. i 6. stupnjem

Znači mol di sviraš 1, 3, 4, 5, 7, 8 (1)


A imaš jako puno Pentatonic modova tak da mi se neda sve nabrajat... Evo ovo bi bio koji ja najčešće koristim i većina drugih

I da

Između 4. i 5. mođeš dodat sniženi 5 ili ti ga b5 i malo zamastit mjuzu... :D

baldrick_
06-02-2009, 00:24
pogledah neke tablature i vidim da bass u mnogim pesmama ne svira stalno jedne te iste tonove kad svira neki riff, nego veoma često menja tonove kod sviranja istog riffa (na primer, prvo svira 22-4-441-22-4-022-3-4 a sledeći put ritmički isto, samo svira 22-4-231-22-3-1243), pa me zanima da li je za jednog basistu nužno naučiti sve te promene (što mu maltene dođe kao da učim solo), ili može samo da nauči jednu verziju, pa da je svira kroz celu pesmu?

LorlonWarrior
06-02-2009, 03:03
pogledah neke tablature i vidim da bass u mnogim pesmama ne svira stalno jedne te iste tonove kad svira neki riff, nego veoma često menja tonove kod sviranja istog riffa (na primer, prvo svira 22-4-441-22-4-022-3-4 a sledeći put ritmički isto, samo svira 22-4-231-22-3-1243), pa me zanima da li je za jednog basistu nužno naučiti sve te promene (što mu maltene dođe kao da učim solo), ili može samo da nauči jednu verziju, pa da je svira kroz celu pesmu?

Gle... Treba znati koja se nota s kojom slaže, u kojoj ljestvici sviraš... Po ovome što si gore napiso, to nije ni Dur ni Mol dok vidim da ima povišeni prvi stupanj. Npr ako sviraš u E molu, i sviraš akord E, recimo znam da mogu dodavat na to B notu isto kao i F#... A sad ako nemaš makar 2-3 godine iskustva, mogu ti odma reći da nećeš znati ništa o čemu pričam... Akordi se tvore (Trioda, ne harmonija dioda) tako da u Molu ili Duru koristiš pravilo 1-3-5...

1 = Root Nota
3 = Molska Treća Harmnoija
5 = Molska Peta ili Durska Treća Harmonija

Neda mi se opet ista priča objašnjavat... Jbte već sam bio objašnjavo sto puta ljudima usmeno i nisu me shvatili, a mislim da ni pismeno neće biti ništa bolje... I jedna bitna stvar: Treba nešto što se zove "Talent"

Mogu ti sad pričat vamo ko zmaj kolko oš al ne vjerujem da ćeš me išta skontat... Treba poznavat intervale sluhom i znat neke osnove. Jebga ja se više manje oko 8 godina bavim glazbom (proučavanjem skala i baš tih sranja što svi ne vole) i mogu reći da meni uopće nije problem improvizirat ili napravit neku pjesmu. Eo upravo pravim jednu koju planiram snimit kad si popravim Behringera :D

Al da ti odgovorim na pitanje - nije nužno znat te promjene :D

Za basista je bitno da zna prepoznavati koji akord treba lupat i koja je root nota tog akorda. To je moje mišljenje

Kron
06-02-2009, 17:14
evo ja sam naucio za bass onako za gust Stand by me, Imperial March i sad ucim Pink Panthera, sviram na akustičnoj na prve 4 žice. Zanima me da li se treba svirati prstima ili trzalicom i da li ako naucim jednu tehniku ce mi biti teze preci na drugu?

flander
06-02-2009, 17:28
evo ja sam naucio za bass onako za gust Stand by me, Imperial March i sad ucim Pink Panthera, sviram na akustičnoj na prve 4 žice. Zanima me da li se treba svirati prstima ili trzalicom i da li ako naucim jednu tehniku ce mi biti teze preci na drugu?


prstima se bass svira, nisam nikoga još vidio da svira bas sa trzalicom


@ dal3 vgg :bravo:

ivan
06-02-2009, 19:49
Kron, pošto bass linije sviraš na akustičnoj, rađe sviraj trzalicom
jer je razmak među žicama puno manji nego na bassu i nema dovoljno
prostora za prste, laički rečeno.

ali naravno, bass se prvo uči prstima svirat(na bass gitari naravno),
ali daleko od toga da se ne može i trzalicom.. trzalica dodatno proizvodi
onaj udarni zvuk(primijeti kad trzaš jagodicom i slučajno zapneš noktom),
a prstima je zvuk uglađeniji...

flander
06-02-2009, 23:11
ima tko iskustva sa Vintage gitarama ?

Norther
07-02-2009, 01:28
evo ja sam naucio za bass onako za gust Stand by me, Imperial March i sad ucim Pink Panthera, sviram na akustičnoj na prve 4 žice. Zanima me da li se treba svirati prstima ili trzalicom i da li ako naucim jednu tehniku ce mi biti teze preci na drugu?


prstima se bass svira, nisam nikoga još vidio da svira bas sa trzalicom


@ dal3 vgg :bravo:

svira se i prstima i trzalicom, uopce nema pravila.
sviraj sa cime ti je lakse / bolje.

LorlonWarrior
07-02-2009, 02:01
Možeš bas svirat sa čime oš samo ti je razlika u ošrtini i mekoći zvuka

Sa trzalicom zvuči nadrkano i nazubljeno dok s prstima kompresirano i mekano

ivan
07-02-2009, 13:37
ima tko iskustva sa Vintage gitarama ?

osobno ne, ali sam pročitao i čuo većinom pozitivne komentare...
pogotovo u vezi les paul kopija :wink:
inače, gitare vrlo lijepo izgledaju i imaju kvalitetan hardware

LorlonWarrior
07-02-2009, 13:52
ima tko iskustva sa Vintage gitarama ?

osobno ne, ali sam pročitao i čuo većinom pozitivne komentare...
pogotovo u vezi les paul kopija :wink:
inače, gitare vrlo lijepo izgledaju i imaju kvalitetan hardware

I imaju onaj stari Vintage zvuk zbog starog i dobro osušenog drveta :thumbs2:

Macolla
07-02-2009, 13:54
Ja sviram dok se vozim...

flander
07-02-2009, 14:23
ima tko iskustva sa Vintage gitarama ?

osobno ne, ali sam pročitao i čuo većinom pozitivne komentare...
pogotovo u vezi les paul kopija :wink:
inače, gitare vrlo lijepo izgledaju i imaju kvalitetan hardware

I imaju onaj stari Vintage zvuk zbog starog i dobro osušenog drveta :thumbs2:


ma pitam zato kaj ono,kad sam kupoval Fendera,ovu akustićnu kaj sad imam bile su i te Vintage gitare, i da baš ono ko Les Paul izgledaju, zato mi je i privlačan izgled i sigurno ciljam na električnu, tak da znam ubuduće, a uvijek kad netko veli "to ti je
kopija(gitare,igre,auta itd)" bilo koje stvari,odma imaš negativan stav prema tome

ali eto, vidimd a ima pozitivnih komentara

baldrick_
08-02-2009, 12:37
pogledah neke tablature i vidim da bass u mnogim pesmama ne svira stalno jedne te iste tonove kad svira neki riff, nego veoma često menja tonove kod sviranja istog riffa (na primer, prvo svira 22-4-441-22-4-022-3-4 a sledeći put ritmički isto, samo svira 22-4-231-22-3-1243), pa me zanima da li je za jednog basistu nužno naučiti sve te promene (što mu maltene dođe kao da učim solo), ili može samo da nauči jednu verziju, pa da je svira kroz celu pesmu?

Gle... Treba znati koja se nota s kojom slaže, u kojoj ljestvici sviraš... Po ovome što si gore napiso, to nije ni Dur ni Mol dok vidim da ima povišeni prvi stupanj. Npr ako sviraš u E molu, i sviraš akord E, recimo znam da mogu dodavat na to B notu isto kao i F#... A sad ako nemaš makar 2-3 godine iskustva, mogu ti odma reći da nećeš znati ništa o čemu pričam... Akordi se tvore (Trioda, ne harmonija dioda) tako da u Molu ili Duru koristiš pravilo 1-3-5...

1 = Root Nota
3 = Molska Treća Harmnoija
5 = Molska Peta ili Durska Treća Harmonija

šta su molska treća harmonija i molska peta?

LorlonWarrior
08-02-2009, 15:23
To su note koje se u Mol skali dodaju jedna na drugu da bi tvorio akorde. Uzmeš neku notu u Molu, npr E notu u E Molu. Njegova Molska Treća Harmonija (ili ti ga Minor Third) je treća nota u toj skali, a to je G. Znači to ti je Minor 3rd od E note=G nota. I kad sviraš G i E u isto vrijeme to je onda za Harmonija. E sad ista stvar za Petu Harmoniju, i dobiješ E+G+B notu i to ti tvori E mol akord. To se zove trioda.

Ukratko :D

Ako me nisi shvatio jebga, prekomplicirano je a i trebalo bi mi 3 sata uživo da ti objasnim a ne tek pisanim putem onda...

LorlonWarrior
08-02-2009, 15:47
a nije tolko komplicirano..to ti je obični molski kvintakord(to ti je najosnovnija osnova od osnove)..ak te bude u jednom trenutku zanimao jazz, tu ti dolazi prava patnja :shock: ..al lolron je to dobro objasnio (to nije on, to je njegova šauma)

A pa vidi

Za mene to je osnova od osnove i ja to znam al nekom ko ne zna jebga trebalo bi puno da shvati - vjeruj, već sam objašnjavo ovo ljudima puno puta :D

Ja se trenutno bavim Algerian skalom i proučavanjem harmonija unutar nje

baldrick_
09-02-2009, 14:37
razumeo sam, akord grade 1., 3. i 5. ton iz te lestvice, ono što mi nije jasno je u kakvom je to kontekstu sa bassom? ako gitara svira e-mol akord, bass može da svira tonove koji čine taj akord?

LorlonWarrior
09-02-2009, 14:48
razumeo sam, akord grade 1., 3. i 5. ton iz te lestvice, ono što mi nije jasno je u kakvom je to kontekstu sa bassom? ako gitara svira e-mol akord, bass može da svira tonove koji čine taj akord?

Naravno, samo ne cijelo vrijeme ili po ukusu kako želiš.

Eo imrpoviziram primjer

1-1-1-1-1-1-5-1-1-1-1-1-1-1-3-2

Tempo nek je 140 BPM, šesnaestinke

Brojevi nisu polja nego stupnjevi tonova u skali :thumbs2:

To lupaš npr dok gitara roka Root notu te skale ili ti prvi stupanj ili ti ga još točnije - 1, 5, i gornji 1 za oktavu višlji

Lord Jambrek
10-02-2009, 17:38
Vječni misteriji!

O čem je riječ, ja i frend već 2 dana razbijamo glavu i pokušavamo saznat kojeg vraga Page to izvodi?

0lzG_CARSFM


3:39


Ovaj zvuk prije solaže, koji vrag to izvede, nikak ne možemo skužit koji je to vrag?

Feanor
11-02-2009, 01:56
Sviram gitaru, to valjda podrazumijeva i električnu jelte... već 3 godine imam squiera stratocastera... i Fender champion 300 (30W) pojačalo...

LorlonWarrior
11-02-2009, 18:56
EDIT: evo sam za tebe sam uzeo električnu pa na kraju provjerio..to sam odsviro tak da sam držo whammy bar što jače mogu i dok sam ga držo odsviro sam E-dur akord..i to ti je taj misterij..

Nije :D

To ti treba onaj ring što staviš na prst koji ti služi kao Capo a i da možeš te super ultra sexy slajdove s njim pravit :thumbs2:

Nešta slično kao kad frajeri u filmovima bocu stave na prst

A možda i griješim... :(

flander
11-02-2009, 20:34
da nije možda slajder ^^

svršavam na to kad ćujem ^^

ivan
11-02-2009, 22:55
također sam uvjeren kako je taj zvuk posljedica tremola... :wink:

Lord Jambrek
12-02-2009, 23:50
EDIT: evo sam za tebe sam uzeo električnu pa na kraju provjerio..to sam odsviro tak da sam držo whammy bar što jače mogu i dok sam ga držo odsviro sam E-dur akord..i to ti je taj misterij..

erm, damn, nemam funkcionalnu gitaru pri ruci pa nemrem pokušat, ali nekak im E-dur kombinacija sa tremolom ne zvuči kao to, ovo mi više zvuči kao da page uzme neku šipkicu i onak pusti da se odbija po žicama, tak nekak.

Edit:

Ček, spustiš whammy da se otpuste žice ili ga zategneš?

LorlonWarrior
13-02-2009, 16:14
Pa pritiščeš tremolo ko konj dokle možeš i dok to radiš sviraš E-dur. Znači prema dolje držiš..

Ja mislim da nije... Jer ovo što čujem na snimci, čujem da je E dur konstantno odsviran samo sa promjenom visine tona. A kad bi radio to s Tremolom - ne znam dal znaš al nije isti Pitch Change na svim žicama s Tremolom. Najdeblja žica ima najveću promjenu, dok najtanja najmanju. Uzmi i testiraj to tako što ćeš odsvirat najdeblju i najtanju žicu u isto vrijeme, i onda spuštaj Tremolo pa ćeš vidit da će debeloj žici visina tona puno brže opada nego tankoj i dobićeš neki šugavi zvuk. A ja šugavog zvuka na toj snimci ne čujem tako da ipak mislim da tvoja teorija o Tremolu opada

LorlonWarrior
13-02-2009, 16:59
Ja nisam znao šta je slajder? :D

Na temelju čega si to zaključio?


A u vezi Tremola, pa ljepo sam ti objasnio da nemoš dobit takav zvuk... Teoretski nemoguće

EDIT: Al naravno uvijek postoji mogućnost da sam u krivu... :thumbs2:

flander
13-02-2009, 22:20
zakljućio sam po tome što "klizi" po žicama ili ti "slakda" ^^

brijem da se tako to zove "slider"

Dreadlock
13-02-2009, 22:56
ok pitanje za basiste...kako da se rjesim zuljeva koje cu dobit ujutro zbog sviranja cijelo popodne?


:D

LorlonWarrior
13-02-2009, 23:24
Moj argument (što se slajdera tiče ofc).

A filozofiraj kolko oćeš u vezi tremalo, vidim da si neki wannabe pr0

To što ja nisam znao da se to zove slajder, ne mora značit da ne znam ŠTO je to. Koristio sam TO svaki put kad bi bio kod frenda koji TO ima i dobro znam šta je TO.

A to tvoje da sam ja wannabe pro - haha pa to nije filozofija, to je čisto istina :D

I sad tvoj stav što ti ne želiš prihvatit to - idi sam pa se uvjeri, ionak imaš gitaru s Tremalom

A i počem ti vidiš da ja želim bit wannabe pro?

Hmmm... Volio bi vidit tvoje sviranje i onda uspredit s mojim pa tek onda donjet zaključak :wink:

flander
13-02-2009, 23:37
@ LorlonWarrior kolko košta taj "slajder" ?? jel mogu to bakrenu cijev srezat i derat sa time :D :D

to nije za akustićne baš jel tak ?

LorlonWarrior
13-02-2009, 23:41
@ LorlonWarrior kolko košta taj "slajder" ?? jel mogu to bakrenu cijev srezat i derat sa time :D :D

to nije za akustićne baš jel tak ?

Pa ne znam, to sam kažem kod frenda bio sam koristio

Nije baš od bakra i mislim da nemoš odrezat ono što si reko xD

A di to nabavit, e pa nebi znao, nisam ga pito al mogu ako oš, iako mislim da imaš tog u music šopu obližnjem

A što se akustare tiče - pa mislim da i nije baš, nisam probo a i ne vjerujem da je za akustare jer - kako ćeš đizs čut slajd na akustičnoj? :rotfl:

EDIT: A sad shvaitite još ovaj post kao da ne kontam sarkazam pa budite Cool ^^

flander
14-02-2009, 00:41
pa recimo imam elektrik-akustic :P

pa bi još kako tako i bilo, ma znam da nije za akustićne ^^

Neven <R>
15-02-2009, 11:19
sJ3Mo8v2nUc

Ma što ne bi moglo na akustičnoj od tamo je i sve počelo (stari blueseri su koristili nož), normalno može se koristiti i bakrena cijev, grlić od boce, zippo upaljači i štogod ti padne na pamet a da mijenja zvuk na taj način, ili se može kupiti u praktički bilo kojoj muzičkoj trgovini. Najbolje koristit metale ili staklo, plastika nije dobro rješenje.

IMO slide i bolje zvuči na akustičnim gitarama nego na električnim. Sav Delta blues je baziran na akustičnoj slide gitari.

McPingvin_v2.0
15-02-2009, 11:31
EBpa2CADNJA

Slide? :D

flander
15-02-2009, 11:57
ma nisu normalni :D

prehebeno

red*
15-02-2009, 12:34
ja sviram afrički bubanj imenom djembe :inlove:

http://i19.tinypic.com/2ike6tf.jpg

NITROS
15-02-2009, 17:59
EBpa2CADNJA

Slide? :D

a ovo ? EnwF_qe3 ... re=related (EnwF_qe3bpQ&feature=related)S:P

LorlonWarrior
18-03-2009, 09:06
Eo ja nabavijo keša, i planiram si ubost Boss Metal Zone MT-2

http://www.hollywood-music.co.uk/product_images/y/boss_mt_2__94386.jpg

A ako ne to onda ovaj pis of šit - Digitech Metal Master

http://www.reidys.com/images/products/5171.jpg

:D

flander
19-03-2009, 18:45
jel tu ko od gitarista gledal Black Snake Moan ??

e trebal bi mi tab za "just like a bird without a feather"

fakat neznam kak da to skinem po sluhu, a na netu nigdije, bar kolko sam ja tražil :/

LorlonWarrior
19-03-2009, 22:27
Evo ja nabavio Bossa :D

Jebe keve
:pray: :pray:

LorlonWarrior
21-03-2009, 06:58
Koliko je kostao?

Uff aj evo ti mala recenzija

Novi je oko 850 mislim, ja sam uzo polovnog, 400 kn

E sad pazi hmm...

Kad ga uštekam u ovo šugavo pojačalo od 320 kn što imam, zvuči čisto super i budući da ima dosta potenciometara i kontrola EQ-ija možeš dobit tone zvukova. E sad bio sam ga ubo direkt u Line In na komp i da ti kažem - gori zvuk nisam nikad čuo :?

Zujava distorzija sa puno Bufferinga, ma užas... Znači da snimanje preko zvučne ne vrijedi sise, dok za svirku mislim da je super kad bocneš u neko standard pojačalo i rokaš

Inače ide na bateriju od 9 V, ili ti ga na adapter od 9 V...

LorlonWarrior
31-03-2009, 02:28
Ja danas (Juče) probo Peavey Valveking 112 Combo 50 W...

Pojačalo ima Volume do 10

Na 0.5, je glasno dovoljno za sobu i daje dovoljno distorzije...

Šta više da kažem

(Lampaš je naravno)

Lord Jambrek
31-03-2009, 06:23
Koliko je kostao?

Uff aj evo ti mala recenzija

Novi je oko 850 mislim, ja sam uzo polovnog, 400 kn

E sad pazi hmm...

Kad ga uštekam u ovo šugavo pojačalo od 320 kn što imam, zvuči čisto super i budući da ima dosta potenciometara i kontrola EQ-ija možeš dobit tone zvukova. E sad bio sam ga ubo direkt u Line In na komp i da ti kažem - gori zvuk nisam nikad čuo :?

Zujava distorzija sa puno Bufferinga, ma užas... Znači da snimanje preko zvučne ne vrijedi sise, dok za svirku mislim da je super kad bocneš u neko standard pojačalo i rokaš

Inače ide na bateriju od 9 V, ili ti ga na adapter od 9 V...


Jesi ga spajao prek baterije ili prek nekog žnj adaptera? Bossovi adapteri ti imaju inače 200mA i stabiliziran napon, a to ovi žnj univerzalni baš i nemaju, imaju najčešće veću amperažu i nemaju stabiliziran napon, zato dolazi do zujanja, tak da dok ne nabaviš orig. bossov adapter, koristi bateriju jer zujanje se uklanja.. Šema kod te pedale je kaj ima bolesno jak output tak da se mora pun k tog podešavat da dobiješ razuman zvuk, osobno sam svirao na metalzone-u i da se to čudo fino podesit. Imaš na netu šeme i kak modat pedalu, dost ekipe to radi i rezultati su mnogo dobri, dosta je dobra za žestoke ritmove.

uut1ol_HfCU

GP0mKB3d ... re=channel (GP0mKB3d3Qg&feature=channel)


Ja imam BOSS DS-2 Turbo distorsion već cca 2-3 godine i sve do danas ga nisam znao ispravno koristit, uvijek sam nekaj izjebal sa tonovima i nikad pravilo podesio, nikad mi se pedala nije sviđala, tek danas kad sam gledao kak sve podešavat, uspio sam izvuć jako fini zvuk.

Wg1ZOcV5O9E

Naravno dosta ovisi i do ostale opreme (gitara, pojačalo) i naravno prsti, ali tak neki približan zvuk sam uspio izvuć, a trenutno sviram na najjeftinijem squier stratocasteru i fender frontman 15G


(Ovo editiram već po negdje 15. put -.-, uvijek se kasnije nečeg dosjetim)

Ukopčat pedalu direktno u komp ti je najveća debilana.

LorlonWarrior
31-03-2009, 15:59
A vidi... Eo sad ga koristim već 2 tjedna valda i mogu reći da ima dobre strane, al i loše. Jako puno Gaina (tvornički Preset za Heavy Metal zvuk je Gain 80% pa ti misli sad)

Sviram preko baterije (traje oko tjedan dana). Sviram po 4+ sati na dan

Ne sviđa mi se to što je zvuk dosta digitalan i kad Palm mjutaš nije onako "suho" nego ko da se čuje krckajne i legani Buffer

A to za adapter... Ma da čito sam, imaš neki posebni ovo ono i kao ako krivi uštekaš može ti pregorit naravno ili šumovi se čut...

Sve u svemu, polovna za 400 Kn, mislim da sam OK prošo

Al novu za 850 nikad nebi uzo

flander
06-04-2009, 10:56
može pomoć ?

pokušavam skinut ritam, strumming pattern, i za sada sve 5, al me zanima dali ima onaj famozni "click" dok trza

LyNWElYG7bo

jel ga ćuje ko ?

ja msilim da je, al želim ćit druga mišljenja, probavam odsvirat,al ono reda radi da pitam ^^

m777
06-04-2009, 13:39
Kupio sam blok-flautu, sopran (recorder, descant). Zna li netko neke dobre stranice za učenje recordera, ili ima neke savjete or something?

Zahvaljujem.

LorlonWarrior
06-04-2009, 20:00
Flander

Hmm tu ti nemrem pomoć. Ja sam električni gitarist :D

flander
08-04-2009, 22:08
Flander

Hmm tu ti nemrem pomoć. Ja sam električni gitarist :D


akustične ne ćuješ a ? :D

Neven <R>
08-04-2009, 22:38
To su ti bubnjevi, sa gitarom normalno svira ritam.

flander
09-04-2009, 08:37
To su ti bubnjevi, sa gitarom normalno svira ritam.

da da, ma mislio sam da se i malo ćuje taj "click" baš u trenutku kad lupi bubanj

LorlonWarrior
09-04-2009, 15:36
Jab reko da je to ono kad sviraš akustaru i svaku polovinku lupiš sve žice šakom da dobiješ nešta kao taj "klik" ili jednostavno neki doživljej ritma... Ili ne? :?

Neven <R>
09-04-2009, 15:55
Misliš na štopanje s dlanom i očekivao sam da će biti tak nešto (po sjećanju te pjesme), ali kad poslušam čini mi se da je ipak riječ on nekakvim bongosima ili tako nekoj perkusiji.

LorlonWarrior
09-04-2009, 16:00
Misliš na štopanje s dlanom i očekivao sam da će biti tak nešto (po sjećanju te pjesme), ali kad poslušam čini mi se da je ipak riječ on nekakvim bongosima ili tako nekoj perkusiji.

Mislim da je to što ti kažeš :D

Ipak ko što sam reko ne kontam se u akustaru i te fore oko akustare :(

flander
09-04-2009, 22:14
pa ima i par stvari koje znam na električnoj da se štopaju žice, baš je kul ^^

LorlonWarrior
09-04-2009, 23:27
pa ima i par stvari koje znam na električnoj da se štopaju žice, baš je kul ^^

A je, vidio sam i to al to ti na Clean treba biti tako da je to ko Elektroakustično :P

Onak kad daje ritam lupkajući po žicama...

Ma ugl :D

Ja sam više za ono... Pinch Harmonic na 3 na debeloj E, pa Whammy Bar treseš ko konj, onda jedan Scream sa Flutter efektom...

flander
10-04-2009, 01:12
Ja sam više za ono... Pinch HarmonicSna 3 na debeloj E, pa Whammy BarStreseš ko konj, onda jedan Scream sa Flutter efektom...


kuiš ono sve si mi reko :D

sve te razumijem ^^

King tiger
11-04-2009, 23:50
Zanimljivo Luka, no na kojem si tonu svirao miksolidijsku? I zašto baš G-dur? Da si otišao, u recimo, njemu paralelni e-mol, mogao si lijepo odsvirati istu progresiju (naravno uz napuljski promjenjen), pa isto na kraju na kadencirajućem, ali si onda mogao na kraju modulaciju novu napravit? I u zadnje vrijeme mi je bolji završetak u nesavršenoj autentičnoj, naprimjer na terci.
Al ono, nije loše, sam ne bi odma skočio sa prvog na četvrti, već bi se poigrao sa melodijom, pa bi odsvirao recimo, prvi-kvint sekstakord petog- sekstakord prvog, pa onda možda napuljski? Razmisli malo. Inače, nije loše.

LorlonWarrior
12-04-2009, 01:32
Luka, šredao 2 glasa odjednom? Terca ili Kvinta u Mixodylianskoj? Inače ne sviđa mi se smanjeni IV jer zvuči kao da nekim dijelom sviraš Diminished tercu. I dobro ti reče King Tiger. Zašto sa Prime na Kvartu? Zašto nisi sa Prime na Tercu sa Sekstom pa onda na čistu tercu, dodajući koji ton po izboru pa dalje nastavio Kvartu i sve što si nabrojo?

flander
12-04-2009, 07:37
a ste u kurcu -.-'

Ixy
15-04-2009, 08:56
...
kad sam došao na V odsvirao sam smanjeni septakord na njemu, i onda prešao na akorde- subdominanta
...

Ček, išo si sa dominante na subdominantu? :?
Ili ja krivo čitam?

Ixy
15-04-2009, 14:49
Onak, upoznat sam. ;D

Al baš zato i kažem.
Jerbo...


Neki dan sam šredao miksolidijsku klasično crkvenu, na starobarokni način

U to vrijeme se nikako nije smjelo ići sa dominante na subdominantu. ;D

Neven <R>
15-04-2009, 15:25
Ok dečki dosta je, ovo je topic o instrumentima.

Ixy
16-04-2009, 08:53
Okej, ja sviram saksofon. ;D

Morph_OS
17-04-2009, 12:59
Ima dosta umjetnika na ovom forumu :D
Samouk sam i oko 4 mjeseca sviram el. gitaru grg170.
Uskoro si planiram uzeti nest bolje s lijepsim zvukom :P
http://mikeytherhino.files.wordpress.com/2008/04/ibanez-grg170dx.jpg
Koji je pocetnik ne bi pozelio.... :wink:

flander
17-04-2009, 21:22
da to sam ja imal u planu,dok sam bio zagrijan za Ibaneza sad ciljam na ovo,na klasiku
http://www.guitarmasterclass.net/wiki/images/b/b6/Fender_stratocaster-rot45.jpg

Stryder
18-04-2009, 19:35
ja si za par mjeseci mislim uzet ovo
http://www.esc.nazwa.pl/pasja/images/blade-texas-deluxe.jpg



Blade Texas Deluxe
Ekskluzivnija verzija Texas serije. Flame top, humbucker, pozlata i naravno, VCC elektronika. Za sve one koji traže malo više od gitare.
Cijena: 4.033,00

Tehnička specifikacija:
-alder tijelo

- prednja ploča od javora(flame top)

- vrat od javora(prednja ploča od ruže)

- 2 x Blade VS-1 singla,1 x LH-55 humbucker

-VSC Blade aktivna elektronika

-pozlaćene mehanike(16:1)

Karakteriziraju je crni magneti, perloid ploča, flame finiš, humbucker u bridge poziciji i zlatni hardware. Gitara je napravljena od američke johe. Vrat je dostupan sa Rosewood Fretboard-om. Moderan sistem šipke u vratu spriječava bilo kakve deformacije i omogućava Vam da koristite tvrđe žice, naravno, za one koji vole čvršći ton. VSC elektronika je patentirani Blade proizvod. To je praktično Boost određenih frekvencija (po Vašem izboru). Boost se kontrolira preko mini prekidača sa tri pozicije. Srednja pozicija je ByPass za Boost (gitara radi kao pasivna, bez promjene osnovne boje magneta). Gornja (neck) pozicija dodaje visoke i bas frekvencije. Donja (bridge) pozicija dodaje srednje frekvencije. Svaki od ovih frekvencijskih opsega ima svoju regulaciju, tako da Vi određujete intenzitet Boost-a po vašem ukusu i potrebama.


Uglavnom sam cuo pozitivne komentare na tu gitaru..jel netko sa foruma imao priliku isprobati tu gitaru? vaša mišljanja?

Morph_OS
19-04-2009, 07:26
Nope,
Ako vec nisi,pogledaj jubito filmice da cujes kako zvuci. Za te pare mozes nabaviti odlicnog polovnog Fendera Stratcaster-a i miran si :)

flander
19-04-2009, 10:00
a i za ovu marku prvu put ćujem

radije uzmi nekog ko je poznat po imenu, bar onda možeš bit siguran da ima kvalitetu, ovaj Blade prvi glas

Majka
19-04-2009, 10:42
To je sve na papiru, ali najvažnije je kod biranja gitare isprobati ju sam i isprobati što više različitih gitara. Svaka gitara je drugačija i zvučat će drugačije u tvojim rukama, nego u rukama nekoga sa youtubea.

Morph_OS
19-04-2009, 11:12
To je sve na papiru, ali najvažnije je kod biranja gitare isprobati ju sam i isprobati što više različitih gitara. Svaka gitara je drugačija i zvučat će drugačije u tvojim rukama, nego u rukama nekoga sa youtubea.

To svakako

Stryder
19-04-2009, 11:56
i plainram ju prvo isprobati pa tek onda kupiti ...frend koji svira u Off Duty i MHband ju ima i kaže da je gitara odlična za tu lovu...Ni ja prije nisam ćuo za blade gitare ali malo sam istraživao po netu i vidio da ih ljudi uglavnom hvale, posebno one koji su rađene u švicarskoj...Rekao sam da mislim kupovat tek za par mjeseci jer jos nemam lovu a i jos sam i fazi istraživanja,uspoređivanja određenih modela.

flander
19-04-2009, 19:53
onak iz znatiželje, jel vas bolil palac na lijevoj ruci (oni koji su ljevaci) dok ste svirali barre akorde ?

Majka
19-04-2009, 20:25
onak iz znatiželje, jel vas bolil palac na lijevoj ruci (oni koji su ljevaci) dok ste svirali barre akorde ?

Valjda misliš na one koji su dešnjaci :/. Inače je, zato što sam nepravilno držao ruku. Ak tebe boli, pomiči ju dok te ne prestane bolit i u svakom slučaju, kad osjetiš poveću bol, najbolje je prestati svirati, dok bol ne prestane. Nije dobro forsirati ruku.

flander
19-04-2009, 20:30
da mislio sma na dešnjanke

ma ono imam par pjesama koje imaju samo bare akorde i nakon cca 30 sekundi pjesme palac grči hehe tak da ono,dok ne naviknem

zato pitam,da možda kaj krivo ne radim

Majka
19-04-2009, 20:34
Može bit da krivo držiš, ali ako si tek počeo bare akorde svirat, onda je normalno da te boli:D.

flander
19-04-2009, 20:37
ma ne držim krivo da se na trepavice postavim hehe :D

a ono i sviram tek godinu dana i još se zna desit da ne stisnem dovoljno sa kažiprstom pa zuji ^^

LorlonWarrior
19-04-2009, 20:41
Aj kad se već prozorišemo ko šta ima i ko će šta kupit... Ovo bi bilo moja trenutna pila i ne planiram ništa kupit, sasvim sam zadovoljan za sad s njom

http://img3.musiciansfriend.com/dbase/pics/products/1/4/8/337148.jpg

BTW

Ima prejebenosavršen zvuk, još sam kupio Seymour Duncan Hot Rails SHR-1 na Neck što dodaje zvuku još bolju kvalitetu. Floyd je ko kamen, već pola godine otkad sam stavio nove žice nisam moro tuning naštimavat a sviram Bodome i vjerujte da ga redovito silujem. Sustain ima isto jako dobar, vrat nije baš najtanji ali ima fin oblik i dobar za shredanje. Pragovi su XJ, meni osobno malo preveliki ali naviko sam se tako da sve valja sad

Tijelo je joha, vrat javor, i fretboard ruža

Et ne znam šta da rečem više...

EDIT samo za Flandera :D

Cijena: 4.447,00 kn :D

+ Hotrails 610, 00 kn

flander
19-04-2009, 20:48
pa ono cijena ^^

King tiger
24-04-2009, 02:13
ja sam čuo za blade.
probao jednu, ok je bila.
isprobaj pa ako bude gg kupi.
ljudi su u pravu.

mronki
26-04-2009, 15:24
Evo moje akustare, imam ju 2 mjeseca (toliko i sviram gitaru):
http://img91.imageshack.us/img91/9830/mojagit.jpg

mronki
26-04-2009, 15:24
kak sam uspio dvaput postat :? Ispričavam se

flander
26-04-2009, 21:48
e to sam ja mislim kupit al sam uzel Fendera. Jel dobra gitara ?

Feanor
27-04-2009, 01:50
Ovaj slomio sam ruku prije mnogo godina na skejtu, zglob mi je krivo zarastao i boli me na promjene vremena, sad imam isti problem kao i lik gore nakon nekog kraćeg nekad i malo duzeg vremena znači maksimalno sat vremena najčešće pola sata me počme bolit zglob i/ili palčana kost odmah ispod palca i to dosta nezgodno i ukoči mi se ruka i tako...
Sad uzmite u obzir da sviram već 3 godine gitaru i to najmanje pola sata dnevno, ok odmorim 15 minuta pa opet mogu ispočetka ali me opet živcira...

mronki
27-04-2009, 10:57
e to sam ja mislim kupit al sam uzel Fendera. Jel dobra gitara ?

A gle ja nemam baš puno iskustva s gitarama pa je meni svaka gitara dobra. No moji frendovi koji sviraju prek 2 godine i kažu da je dosta dobra i da ima dobar zvuk (za te pare, naravno :D ). Meni se sviđa što žice nisu preudaljene od pragova pa nije teško stisnuti žice, također mi je fora ugrađena štimalica, nikad ne znaš kad ti može zatrebati :D

flander
27-04-2009, 22:11
e ući se po sluhu naštimavat ;)

nebuš valda u društvu pice oko tebe a ti vadiš štimer :D

efektivnije izgleda kad naštimavaš po sluhu ^^

mronki
27-04-2009, 22:32
efektivnije izgleda, lošije zvučiS:D kad naštimavaš po sluhu ^^

Znam da treba po sluhu učit i vježbam ja to, ali još se premalo družim s gitarom da bi mogao koliko/toliko precizno naštimat bez uporabe štimalice :D .

flander
28-04-2009, 08:55
ma naravno sve to sa vremenom dođe, a i ja još štimer koristim ^^

mronki
28-04-2009, 17:51
Kak vi svirate A shaped akorde? jer zabarate sa srednjim prstom one tri note ili te tri note svirate kao što svirate A (nadam se da ste me skužili :P )? Meni je prva varijanta lakša, ali me nakon nekog vremena boli srednji prst zbog savijanja da bi ne bi zaglušio donju E žicu

flander
28-04-2009, 20:43
Kak vi svirate A shaped akorde? jer zabarate sa srednjim prstom one tri note ili te tri note svirate kao što svirate A (nadam se da ste me skužili :P )? Meni je prva varijanta lakša, ali me nakon nekog vremena boli srednji prst zbog savijanja da bi ne bi zaglušio donju E žicu


http://www.jamplay.com/images/chords/d-flat-barre-a-shape-35.jpg

nemoš mi to sa srednjim prstom držat, i zadnja žica u takvom obliku je muted

mronki
28-04-2009, 21:14
Zabunio sam se, mislio sam na prstenjaka. Tak i ja držim kak je na slici no znam vidjet dosta ljude da sviraju sa svim prstima, ovako: http://www.brendanpauljacobs.com/barre_files/abarre.JPGS(ovo nije moja slika to sam našao na internetu). To je valjda stvar kak se čovjek navikne :D

flander
28-04-2009, 21:18
da tu takvom obliku zadnja e žica nije muted,dok u A shapu je

LorlonWarrior
03-05-2009, 15:15
FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU U-

Eo zarezo ruku na ono bodljikavo drvo kad sam išo ložit vatru za prvi maj, i sad jedno 3 tjedna ništa od sviranja :cry:

Dosta duboka rana ovo ono, peče, boli ma FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

:-x

flander
03-05-2009, 17:02
lol?

ložio vatru sa kakvim bodljikavim drvetom lol ?

Morph_OS
03-05-2009, 18:44
Sta ti kako nikada nisi lozio s bodljikavim drvima? :rotfl: :rotfl:

LorlonWarrior
04-05-2009, 07:24
Ma bio mrak, ja vidio neko tanko drvce i kontam idem ga srušit rukama i dograbim ga ko stoka kad ono BOC bokte sekso!

Sad izgledam ko dlanu imam jednu veliku piiiiicu :(

Morph_OS
04-05-2009, 08:07
Edit u proslom postu
- kako --> kao :D
Ruža?

flander
04-05-2009, 08:13
ruža nije drva lajbeku...

ccc :roll:

Morph_OS
04-05-2009, 08:41
Tako sam i ja skupljao grancice jabuke i slucajno sam pokupio "grancicu" ruže - bilo je veselo :D
Ipak sam ja propali student poljoprivrede i vidi se iz prilozenog koliko sve znam :rotfl:

_ZlayA_
04-05-2009, 09:36
Ma bio mrak, ja vidio neko tanko drvce i kontam idem ga srušit rukama i dograbim ga ko stoka kad ono BOC bokte sekso!

Sad izgledam ko dlanu imam jednu veliku piiiiicu :(
ajde bokte kad iommi moze bez dva prsta mozes i ti...

McPingvin_v2.0
04-05-2009, 13:44
ruža nije drva lajbeku...

ccc :roll:
Ne, ruža nikako ne može biti drvo, neeeeeee :)

flander
04-05-2009, 15:58
pa nemože

jedino ako misluš na palisander,al tog nema kod nas,a i da ima ne ubraja se u ogrijevno drvo

McPingvin_v2.0
04-05-2009, 16:30
U, ima, ima :) Vidjeg i u Zagrebu na jednoj kući na Gornjem gradu, u Međugorju... Ima toga, a svima je jasno da nitko neće paliti tako skupo drevo :D

LorlonWarrior
04-05-2009, 16:32
Ah ma super, eo vratio sam se, samo malo moram ruku izbačenu držat da mi vrat ne dira te posjekotine ugl mogu sve ko prije svirat :D

flander
04-05-2009, 17:34
aj uslikaj ruku :D

LorlonWarrior
06-05-2009, 18:17
aj uslikaj ruku :D

Ah jbga sad sam vidio post, ma prošlo evo 3 dana mazo sam nekom uber kul kremom i gotovo je već prošlo ono tak da jbga više ni ne izgleda tolko strašno...

prasnjak
06-05-2009, 19:28
To se i meni dogodilo kad sam pao iz orbite, pa sam namazao samo to kremom, i voilà, nestalo! Čarolija.

LorlonWarrior
09-05-2009, 13:25
To se i meni dogodilo kad sam pao iz orbite, pa sam namazao samo to kremom, i voilà, nestalo! Čarolija.

HA HA HA

De ajde fora je već isfurana, Lorlon je pao iz Orbite da da ajde skontali smo a sad prekinite više to spominjat... Mož tak?

:D

Sad me još počnite zezat da imam kremu koja liječi sve i taman posla...

Inače skonto sam da mi žice malo "tvrdo" stoje na Jacksonu, ima neko neki savjet kako uštimat Floyd da bendanje žica bude lakše?

flander
11-05-2009, 17:48
može kakava ideja za slijedeće

dakle vidio sm po raznim konceritma na youtubu, ljudi koji sviraju sa akustićnim gitarama da im je onaj "sound hole" prekriven nećim, to neki "čep" ?

dali ima još koji način da do "začepim", jel nekako mi čudan zvuk kad se ćuje taj "prirodni zvuk" gitare sa onim od pojaćala

ništa ekstra, samo želim malo eksperimentirat sa gitarom ^^

mronki
11-05-2009, 20:48
Ovakvo nešto: http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_pro ... /596/14/83 (http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/pribor_za_gitare/596/14/83)

Jerry
11-05-2009, 21:13
jel svirate još ? ja kupio tj nabavio squiera bullet editiona...nije loša gitara za početak,nabubo akorde,sad polako skidam ove naše i tak to :D pojačao me mući,mega amp 15w,planiram nekog orangea uzet od 20w ili laneya...s distorzijicom :D

flander
11-05-2009, 21:56
Ovakvo nešto: http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_pro ... /596/14/83 (http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/pribor_za_gitare/596/14/83)


da,al nedam tolke pare za to ^^

Korpse
14-05-2009, 11:38
Evo ja sviram ima jedno par tjedana, sve sam akorde svladao i sa lakoćom ih mijenjam. Sada bih vas molio da mi netko objasnite sve one pojmove, šta su oni humbuckeri ili kako već, one H-S-S H-S-h konfiguracije, floydovi i to :D
I dobio sam onaj Squier Strat paketm ne shavaćam zašto su ljudi protiv toga, gitara mi je vrlo dobra za ono što mi sada treba, samo mi pojačalo malo trza, ali to će se brzo riješiti :D

flander
14-05-2009, 13:36
humbuck je kolko sam ja skužio vrsta magneta na električnoj gitari a flojid ti je ovo

http://www.gear-vault.com/wp-content/uploads/2009/03/floyd-rose-small.gif

to imaš na električnoj gitari, i kad sviraš i sa time mrdaš recimo goredole ili "van nutra" onda rastežeš žice i dižeš cijeli taj dio iza, dobivaš razne varijacije efekata

neke možeš sa tom polugom a možeš i sa dlanom kad stisneš

mronki
14-05-2009, 21:22
to imaš na električnoj gitari, i kad sviraš i sa time mrdaš recimo goredole ili "van nutra" onda rastežeš žice i dižeš cijeli taj dio iza, dobivaš razne varijacije efekata

neke možeš sa tom polugom a možeš i sa dlanom kad stisneš

To ti je tremolo. Floyid sprječava žice da se raštimaju.

flander
14-05-2009, 23:19
da, tremolo je to, zahebo se ^^

a ućim još :D

shai_hulud
15-05-2009, 19:58
Momci od gitare, jel ko od vas naišao na music shop u Hrvata, a da ima kakav veći izbor gibson accessories? konkretno, pick-upovi, tailpiece i bridgevi, pickguardovi, potenciometri i slične razmažene pizdarije. imam iznimnu želju i nešto nakupine u džepu obnovit jedan stari epiphone SG special u pomalo lavish mainiri. Do većine stvari lako je doći izvana po narudžbi, samo u naletu nacionalnog ponosa i praktičnosti pitam jel ima u nas koji distributer? kad smo već kod električnih klasika, za fender je lako, ima kod nas na svakom koraku svega i svačega, al gibson, jebiga.

flander
16-05-2009, 09:49
probaj nazvaat ovo

http://www.musicshop-no1.hr/

Jerry
16-05-2009, 12:12
humbucker ti je vrsta magneta za električnu gitaru,isto ko što imaš single coil,ovo je humbucker
http://img3.musiciansfriend.com/dbase/p ... 456244.jpg (http://img3.musiciansfriend.com/dbase/pics/products/2/4/4/456244.jpg)Ssingle coil ti je ovo i to vjerovatno imaš 3 komada na gitari,jer imam isto squier strata bulleta i imam 3x single coila

http://www.gibson.com/press/gear/PICKUP ... ker_db.jpg (http://www.gibson.com/press/gear/PICKUPS/Humbucker_db.jpg)

humbucker ti je ovo,humbuckeri su ti više za neki jebački metal zvuk,dok je s-s-s [single coils]Sza neki rock i tako to,a ni h-s-s nije loše

LorlonWarrior
16-05-2009, 23:33
Ili jednostavnije... Humbucker je 2 SC-a spojena u jedan samo su okrenuti naopako zbog polariteta

Ja imam Seymour Duncan SHR-1 Hotrails, Humbucker veličine SC-a. Spoji 2 takva i imaćeš nešta što ja sam sebi zovem "quadbucker" ili ti ga 4 SC-a u jednom Humbuckreu. To ne da ima zvuk nego ljudi koji to čuju završe na lječenju kolko je dobar zvuk za metal

Morph_OS
17-05-2009, 06:06
Ja imam HSH..i malo mi je zao sto odmah nisam uzeo stratcastera :|

Jerry
17-05-2009, 10:43
Ili jednostavnije... Humbucker je 2 SC-a spojena u jedan samo su okrenuti naopako zbog polariteta

Ja imam Seymour Duncan SHR-1 Hotrails, Humbucker veličine SC-a. Spoji 2 takva i imaćeš nešta što ja sam sebi zovem "quadbucker" ili ti ga 4 SC-a u jednom Humbuckreu. To ne da ima zvuk nego ljudi koji to čuju završe na lječenju kolko je dobar zvuk za metal

jep to je predobro,frend ima na espu :D jebiga,moj strat je S-S-S - za metal kurac :D sad ću nabavit beringerovu papučicu da distorziram to malo :D

shai_hulud
17-05-2009, 14:23
probaj nazvaat ovo

http://www.musicshop-no1.hr/

ništa od rezervnih dijelova. svejedno hvala.

LorlonWarrior
17-05-2009, 15:26
Ili jednostavnije... Humbucker je 2 SC-a spojena u jedan samo su okrenuti naopako zbog polariteta

Ja imam Seymour Duncan SHR-1 Hotrails, Humbucker veličine SC-a. Spoji 2 takva i imaćeš nešta što ja sam sebi zovem "quadbucker" ili ti ga 4 SC-a u jednom Humbuckreu. To ne da ima zvuk nego ljudi koji to čuju završe na lječenju kolko je dobar zvuk za metal

jep to je predobro,frend ima na espu :D jebiga,moj strat je S-S-S - za metal prozor :D sad ću nabavit beringerovu papučicu da distorziram to malo :D

Moj ti je Jacskon H-S-S ali budući da sam u neck S stavio Hotrails koji je H, znači sad imam H-S-H koji samo izgleda ko H-S-S

:D

Evo ga da nebi samo u teoriji bilo

http://www.imagesforme.com/out.php/i496786_asdfadfasdf.jpg

Korpse
17-05-2009, 20:30
Imam pitanje za iskusne :D
Sada ću kupovati jednu pedalicu da probam od ovoga napraviti nešto, našao sam 2 zanimljiva, BOSS DS-1 i BOSS-MT2, sada koju da uzmem? Ili možda da uzmem VOX G1X procesor?