PDA

Pogledaj cijelu verziju : Instrumenti..



Stranica : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11

Booby
22-06-2008, 08:58
Ovo nesto ima veze sa cropirom...dakle,pitao je svira li se kod C akorda 6 zica i rekao da mu je tesko zaustaviti se pred njom?
Zar nije sesta zica E,ili najdeblja?Ako downpickuje,zasto mu je tesko preskociti nju?

C se može svirat i na ovaj način:

(prva tri polja na vratu)
E|-|-|-|
B|1|-|-|
G|-|-|-|
D|-|2|-|
A|-|-|4|
E|-|-|3|

1 je pokažiprst
2 je srednjak
3 je prstenjak
4 je mali prst

možeš svirat i bez ovog tona G na šestoj žici, al onda ne sviraš uopće (dovoljno je da ju samo malo poklopiš prstenjakom ili palcem da ju blokiraš)

DrunkyDuck
22-06-2008, 10:14
ovako,pitanjce jedno :D

jucer sam malo previse uzivio za vrijeme sviranja i pukla mi je druga zica.Sad,pitanje...vidio sam da ima razna vrsta zica za kupiti.Koje bi bile dobre da uzmem?
Ovisi o nacinu sviranja, imas osmice (.008) ako sviras rock/metal sa dosta distorzije i brzim solazama, devetke-desetke su uglavnom standard kod gitarista (i moja preporuka tebi) a 11 i deblje je teze svirati ali daju bolji zvuk sto se isplati tek kod stilova sviranja gdje se cesce koristi clean ili minimum overdrivea (blues, jazz, country).

Buduci da cu vec kupit te zice onda planiram i promjeniti sve zice,jer mi je glupo sam radi jedne kupovat pakiranje.
Naravno. Sa nekim kompletima zica dobijes prvu rezervnu pa je moguce samo nju mjenjati ali nikad to nisam koristio, uvijek sve idu dole, koja je svrha imati jednu novu zicu, a ostale stare? Zato vjerojatno imam 10ak prvih (rezervnih) zica u ormaru. :D

DrunkyDuck
22-06-2008, 12:17
Hoces reci, treba li trzati prstima desne ruke ili trzalicom? Pa, oboje zapravo, ovisi sto sviras i na koji nacin.

DrunkyDuck
22-06-2008, 13:23
Mozes trzati svim prstima, pa i palcem. Zapravo, uglavnom ces i morati svirati palcem pogotovo ako naletis na nesto kompliciraniji fingerpicking.

Dreadlock
26-06-2008, 20:27
molim nekoga ako netko ima,da stavi link za neki site koji ima samo riffove pjesama.Ne tab sa prstima vec riffove.

hvala

Neven <R>
26-06-2008, 20:43
A?

Dreadlock
26-06-2008, 21:59
pardon na mojoj glazbenoj nepismenosti

Neven <R>
26-06-2008, 21:59
Pa nek se pojasni jer ovo što je napisao nema veze s vezom.

Dreadlock
26-06-2008, 22:07
ma nea veze,ocigledno sam se prosro maksimalno kad ste tako reagriali,al jbg nemam previse muzicke skole i valjda neke stvari zovem drugacije od vas

Neven <R>
26-06-2008, 22:13
Pa probaj objasniti, možemo ti pomoć. :)

Lord Jambrek
26-06-2008, 23:58
Ovisi o nacinu sviranja, imas osmice (.008) ako sviras rock/metal sa dosta distorzije i brzim solazama, devetke-desetke su uglavnom standard kod gitarista (i moja preporuka tebi) a 11 i deblje je teze svirati ali daju bolji zvuk sto se isplati tek kod stilova sviranja gdje se cesce koristi clean ili minimum overdrivea (blues, jazz, country).

Naravno. Sa nekim kompletima zica dobijes prvu rezervnu pa je moguce samo nju mjenjati ali nikad to nisam koristio, uvijek sve idu dole, koja je svrha imati jednu novu zicu, a ostale stare? Zato vjerojatno imam 10ak prvih (rezervnih) zica u ormaru. :D

Ja osobno koristim 12-ice trenutno, za slider su fenomenalne

Dreadlock
27-06-2008, 00:00
pod riffove sam mislio bare hvatove (za hvatanje po vratu) kroz cijelu pjesmu koji sluze kao pratnja.

Dreadlock
27-06-2008, 08:42
ma znam ja bare hvatove...jbg,nismo se razumjeli :D

Lord Jambrek
27-06-2008, 08:54
Ono kaj dread traži su zapravo akordi umjesto tablatura.

------------
------------
------5----7
------5----7
------3----5

Sad on želi da npr umjesto ovog 355 i 577 piše G i A

Lord Jambrek
28-06-2008, 00:06
B-Real iz Cypress Hill

Jerry
28-06-2008, 23:32
hehe tip je car,vidim jambrek da volis i dosta hiphopa...hehe

Lord Jambrek
29-06-2008, 12:21
hehe tip je car,vidim jambrek da volis i dosta hiphopa...hehe

Ograničenja u mojem glazbenom ukusu su dosta mala

Jerry
29-06-2008, 17:19
Heh,evo i ja,zadnjih godinu dana + bio sam orijentiran samo na metal,al nekak dopizdi,neš te vuće da poslušaš ostalo.,...

King tiger
02-07-2008, 18:53
kupio yamahu pacificu 112 .
:proud:
moram jos pojacalo nabavit.

marshall xD

Frozen Raven
03-07-2008, 18:04
Ja sviram i klasičnu i električnu gitaru. Imam dvije klasične gitare i jednu električnu - original američki Fender Stratocaster - american series. Pojačalo mi je Marshall AVT 100 (100W). Sviram već 8 godina i volim skoro sve vrste rocka. :D

Frozen Raven
03-07-2008, 19:27
100W...tresu li ti se zidovi u kuci kad sviras :D
Hehe, ponekad! ;)

Nightyx
13-07-2008, 09:24
100W...tresu li ti se zidovi u kuci kad sviras :D
Lol tresu se i sa mojim pojačalom od 10W XD, ali što više pojačam to se više gubi kvaliteta (makar ni nije neka svijetska, barem što se tiče distorzije).
Ali volim jače pojačati i onda skidate neke teške rifove...uff...bacit ću se ja još u death metal XD

Nightyx
19-07-2008, 09:33
Naučio sam svirati "Tiha noć" hehe i sad cu pokušavat napravit rock verziju iste :D

DrunkyDuck
19-07-2008, 09:41
7\5 - odsviras ton na 7. polju i samo odklizis (slide) do petog. Dakle, dobro sviras.

Nightyx
19-07-2008, 10:08
ak neko slucajno od vas misli da je predobar (sa gitarom), dakle nije :D
http://www.metacafe.com/watch/1495641/w ... peed_2008/ (http://www.metacafe.com/watch/1495641/world_record_guitar_speed_2008/)

DrunkyDuck
19-07-2008, 14:19
To nije glazba.

Dreadlock
20-07-2008, 11:37
Pitanje za Drunkya...ti si svojednobno napisao neke vjezbice za sviranje,ako se dobro sjecam?

jel znas mozda na kojoj su strani otprilike u ovoj temi?

inace,ako ne postoje...moze li netko napisati neke vjezbice (na tabulaturi) za sviranje sa trzalicom?

DrunkyDuck
20-07-2008, 11:46
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=341422#p341422

_ZlayA_
20-07-2008, 18:22
e vako raja, treba mi par pjesama da skinem sa bendom, al da su lagane za citav bend (kolko tolko), da su sporije (balade, ili bilo sta slicno, osminke n stuff). mi smo u bendu pocetnici i zato trazim ovakve specifikacije, sto se tice zanra muzike, moze bilo sta od rocka pa nadalje... hvala...

Dreadlock
20-07-2008, 21:30
a neznam...moja prva stvar sa bendom je knocking on a heavens door :D

laganini...


e da drunky,tnx :D

_ZlayA_
21-07-2008, 07:23
i mi smo odlucili dont cry, pa najvjerovatnije knocking on heavens door

flander
21-07-2008, 10:45
ovak zanima me dali kada se kupuje gitara, recimo akustična dali sa sa njom dobije kovčeg ili bar neka fotrola ili to ovisi od shopa do shopa ili pak od kvalitete do kvalitete gitare, jel ako dam recimo za akustičnu cca 1200 kuna bilo bi uredu dobit neku futrolu sa njom, a ne da mi je da u nekoj ultra vrećici, ili moram ipak kupit zasebno ?

m777
21-07-2008, 12:46
Ako nije neka posebna ponuda, bez guitar casea.

Dreadlock
21-07-2008, 18:15
bez...trebas kupit...kakva god kvaliteta...frend kupio preskupu gitaru i nije dobio case

Frozen Raven
21-07-2008, 20:08
e vako raja, treba mi par pjesama da skinem sa bendom, al da su lagane za citav bend (kolko tolko), da su sporije (balade, ili bilo sta slicno, osminke n stuff). mi smo u bendu pocetnici i zato trazim ovakve specifikacije, sto se tice zanra muzike, moze bilo sta od rocka pa nadalje... hvala...
Ovako:

- Krivo je more - Divlje Jagode
- Jedina moja - Divlje Jagode
- A šta da radim - Azra
- Aisha - Outlandish
- Sviđa mi se ova stvar - Crvena Jabuka
- No women, no cry - Bob Marley
- Three little birds - Bob Marley
- American idiot - Green Day
- Wake me up when September ends - Green Day
- Californication - RHCP
- Otherside - RHCP
- Dosed - RHCP
- Josephine - Reamonn
- Yesterday - The Beattles

Ovo sad su ti većinom instrumentali, al su super. Skladao ih je onaj japanac Akira Yamaoka za Silent Hill (također je i producent serijala). Ove su dobre i lake za svladati: ;)

- Promise - instrumental
- Theme of Laura - instrumental
- Tender sugar
- Waiting for you

E, kad sve to naučite bacite se na:

- Cliffs of dover - Eric Johnson

Za ovu pjesmu bubnjevi i bass moraju bit intermediate, zato morate ipak malo više vježbati. A za gitaristu će ovo bit: :o :shock: :hangin: Znači, još mnooooooooooooooooooooogo vježbe za solo gitaru. Kad ovo nauči, može se nazvati profesionalcem. ;) Hell yeah baby! :gitara:

Uživajte! :P

flander
21-07-2008, 23:56
bez...trebas kupit...kakva god kvaliteta...frend kupio preskupu gitaru i nije dobio case


po kolko je case-ovi ?

_ZlayA_
22-07-2008, 08:46
@frozen: hvala velika, uzecu u obzir tvoj post ;)

flander
23-07-2008, 15:16
kaj znaći hammer ? ono kad na tabovima piše neznam 8h10 na recimo E žici

Frozen Raven
23-07-2008, 16:02
@frozen: hvala velika, uzecu u obzir tvoj post ;)
Nema na čem. :D

kaj znaći hammer ? ono kad na tabovima piše neznam 8h10 na recimo E žici
I da flander. To ti znači da s 8. polja klizneš do 10. na prvoj/šestoj žici. :wink:

beba nema zvečku
23-07-2008, 16:41
[quote="_ZlayA_":1rkoy395]@frozen: hvala velika, uzecu u obzir tvoj post ;)
Nema na čem. :D

kaj znaći hammer ? ono kad na tabovima piše neznam 8h10 na recimo E žici
I da flander. To ti znači da s 8. polja klizneš do 10. na prvoj/šestoj žici. :wink:[/quote:1rkoy395]
onda bi se zvalo slide,hammer je dok lupis bez trzanja ondnosno legato

Fireblade
24-07-2008, 08:27
inace hammer je cekic xD
ja sam isto poceo malo ucit sa susjedom gitaru i ide mi dobro

Dreadlock
24-07-2008, 08:55
bez...trebas kupit...kakva god kvaliteta...frend kupio preskupu gitaru i nije dobio case


po kolko je case-ovi ?


ovisi dal oces da ti je case samo prevlaka ili hoces kao kutiju tj. tvrdi case.Prevlaka je jeftinija,mislim da je nesto iznad 100 kuna il tu negdje vise se ne sjecam. Kutija je skuplja,al kazem,nisam ziher za cijene.

Frozen Raven
24-07-2008, 13:23
[quote="Frozen Raven":3qhwjq1l][quote="_ZlayA_":3qhwjq1l]@frozen: hvala velika, uzecu u obzir tvoj post ;)
Nema na čem. :D

kaj znaći hammer ? ono kad na tabovima piše neznam 8h10 na recimo E žici
I da flander. To ti znači da s 8. polja klizneš do 10. na prvoj/šestoj žici. :wink:[/quote:3qhwjq1l]
onda bi se zvalo slide,hammer je dok lupis bez trzanja ondnosno legato[/quote:3qhwjq1l]
Ah da. Moja greška. :)

flander
24-07-2008, 15:00
case je 550 kuna

kaj velite na ovu đitru, ova mi je zapela za oko,

http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?art=67#

dobar omjer cijene i kvalitete ? ili ima boljih kombinacija

Dreadlock
24-07-2008, 19:14
case je 550 kuna

kazem,davno sam ga kupovao :D

Frozen Raven
25-07-2008, 10:38
case je 550 kuna

kaj velite na ovu đitru, ova mi je zapela za oko,

http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?art=67#

dobar omjer cijene i kvalitete ? ili ima boljih kombinacija
Hm... Pa nije loše, al možeš sigurno naći još bolje za dosta povoljnu cijenu možda i zajedno s caseom u kompletu. Traži dalje. ;)

flander
25-07-2008, 12:35
ma nije mi bitan case, to sam onak pital čist informativno, uzel bi ja onu torbu, one su po 200 kuna, jel bitno mi je samo da slučajno ako negdije idem ili recimo ako pauziram sviranje na neko određeno vrijeme da nije "gola"

evo čital sam malo po forumima, i našal sam ovu

http://www.novaglazbala.hr/IBANEZ_SGT.htm

i torbu ovu za 200 kuna

http://www.novaglazbala.hr/ISBB5_ISBG_BK_2E_01.jpg

mislim da je to dobra kombinacija za 1500 kuna

Kron
26-07-2008, 18:08
da li mi moze netko pomoci i dati mi par pjesama onako jednostavnih i poznatih koje se mogu pjevati uz akustičnu... onak, cisto za drustvo i lokanje

Frozen Raven
27-07-2008, 12:00
ma nije mi bitan case, to sam onak pital čist informativno, uzel bi ja onu torbu, one su po 200 kuna, jel bitno mi je samo da slučajno ako negdije idem ili recimo ako pauziram sviranje na neko određeno vrijeme da nije "gola"

evo čital sam malo po forumima, i našal sam ovu

http://www.novaglazbala.hr/IBANEZ_SGT.htm

i torbu ovu za 200 kuna

http://www.novaglazbala.hr/ISBB5_ISBG_BK_2E_01.jpg

mislim da je to dobra kombinacija za 1500 kuna
E to ti nije loše. Ibanez su dobre gitare, a ona futrola mi se čini super za akustaru. Navali! :thumbs2:

Frozen Raven
27-07-2008, 12:01
Sorry za double post. Zaboravio za edit. xD

Pogledaj drugi post ovdje Kron. 8)

viewtopic.php?f=1&t=3088&start=1065 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=1&t=3088&start=1065)

Barathrum
28-07-2008, 15:21
bas gitara :gitara:
a blago tebi!! ja ne mogu starog nikako nagovorit da mi kupi bass, a obožavam duboke tonove :cry:
morat ću si u srednjoj jednog fender jazz bassa kupit i pojačalo jedno 150 W :D

opa 150 W...s tim budes kucu razvalil :)


nebude...ja imam 220 w lampasha yamahinog..jedva se cuje kad dvostruka pedala udari i gitara kad ritam spali.

inace ako ima love za pristojan bass .. cca 2200 kn minimalno (ako ne zeli sjebat prste odmah na pocetku bolje da ne gleda ispod cca 2000kn - iako sam ja poceo na takvom srotu od bassa da je pravo cudo sto mi clanci nisu unisteni) cca pojacalo 220 w preporucam lampasha ako se josh proizvode ili ako ih ima - cca 5600kn - sve to zajedno kad ti starci kupe bolje se moli da te nikad ne prođe volja za sviranjem - ( ja sam sebi sam zaradio i kupio :rotfl: ) - i naravno nesviram vishe - iako me vuche nazad :rambo:

McPingvin_v2.0
29-07-2008, 09:59
Za početak ti je entry level bass (1700kn) i pojačalo od 60W (2000-2500 kn) čisto dosta.

Osim toga, reci bubnjaru da se smiri i gitaristu da se stiša. Proba nije natjecanje u glasnoći.

Barathrum
29-07-2008, 11:09
svirao sam overdrive bass sa effectom distorzije preko toga, znaci dvije papucice overdrive+distorzion.

kad bi se gitara utisala nebi se nista cula - tojest nemoguce je nac sredinu, drugo, bass bubnjevi su bili duboki i mekani te nam je takav sound odgovarao da bitovi budu naglaseni...kao sto rekoh - nesviram vishe, iako za ovu placu sam planirao uzet bensonov bass pa vidjet hocu li imat vremena, mozda opet zasvirat jer su me prije 4 mjeseca zvali - treba im vokal i bass a ja sad imam sve vise vremena pa je mozda vrijeme da ga se popuni :D

inace postoje dobri cepici za usi...jedan je cca 90kn al isplati se :pray:

ja sam svoj prvi bass platio 1400 kn... zbog cega je bio losh:

tvrdi vrat
kruti briđevi
loše žice (uzasno lose zice) - kasnije sma pljunuo 520 kn za zice jer sve za bass je duplo skuplje od el. gitare jer ima vise materijala na njemu. - zice su se pokazale preodlicne, kao da su stalno bile nauljene, cak se i znoj lako skidao, nisu hrđale..etc, etc... pravo olaksanje za jakodice i prste.
nebalansirano tijelo i glava - los raspored tezine...
eh da i debeli vratovi...

preferiram basseve sa uskim vratovima.

kad su me zglobovi poceli boljet bacio sam u 3pm...
kupio drugi bass za 2800kn i ostao sa njim 4 godine - bensonov ofc.
nikad nikakvih bolova ni slicnog, niti su me clanci boljeli niti zglobovi...
na kraju mi je lik rekao sve ispod 2000 kn je za one kojima njihovi prsti nisu bitni.

sve u svemu neka sam izabere ja sam samo naveo svoje iskustvo.

McPingvin_v2.0
29-07-2008, 11:38
svirao sam overdrive bass sa effectom distorzije preko toga, znaci dvije papucice overdrive+distorzion.

kad bi se gitara utisala nebi se nista cula - tojest nemoguce je nac sredinu, drugo, bass bubnjevi su bili duboki i mekani te nam je takav sound odgovarao da bitovi budu naglaseni...kao sto rekoh - nesviram vishe, iako za ovu placu sam planirao uzet bensonov bass pa vidjet hocu li imat vremena, mozda opet zasvirat jer su me prije 4 mjeseca zvali - treba im vokal i bass a ja sad imam sve vise vremena pa je mozda vrijeme da ga se popuni :D

inace postoje dobri cepici za usi...jedan je cca 90kn al isplati se :pray:

ja sam svoj prvi bass platio 1400 kn... zbog cega je bio losh:

tvrdi vrat
kruti briđevi
loše žice (uzasno lose zice) - kasnije sma pljunuo 520 kn za zice jer sve za bass je duplo skuplje od el. gitare jer ima vise materijala na njemu. - zice su se pokazale preodlicne, kao da su stalno bile nauljene, cak se i znoj lako skidao, nisu hrđale..etc, etc... pravo olaksanje za jakodice i prste.
nebalansirano tijelo i glava - los raspored tezine...
eh da i debeli vratovi...

preferiram basseve sa uskim vratovima.

kad su me zglobovi poceli boljet bacio sam u 3pm...
kupio drugi bass za 2800kn i ostao sa njim 4 godine - bensonov ofc.
nikad nikakvih bolova ni slicnog, niti su me clanci boljeli niti zglobovi...
na kraju mi je lik rekao sve ispod 2000 kn je za one kojima njihovi prsti nisu bitni.

sve u svemu neka sam izabere ja sam samo naveo svoje iskustvo.
Prvi bass - 700kn. Rabljen, malo izgreban, kopija Fendera. Rockwood, ako se ne varam. Prodao ga kasnije za 800kn.

Sad imam Squierov Jazzbass. Po pitanju žica: pljunuo si za kvalitetne žice, ali svejedno previše. Ionako sve žice za cca 6 mjeseci izgube onaj zvonki zvuk. Ja sam si uboo ghs-ove (iste kakve Flea koristi) za 20$ preko neta i poprilično sam zadovoljan. BTW, mislim da svi preferiraju uske vratove, lakše je primiti ;)

Barathrum
29-07-2008, 12:06
net je tada bio privilegija :D

Nightyx
29-07-2008, 17:58
mislim da svi preferiraju uske vratove, lakše je primiti ;)
kaki si ti perverznjak :D

Kron
29-07-2008, 18:43
Sorry za double post. Zaboravio za edit. xD

Pogledaj drugi post ovdje Kron. 8)

viewtopic.php?f=1&t=3088&start=1065 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=1&t=3088&start=1065)


thx

Frozen Raven
29-07-2008, 21:26
Sorry za double post. Zaboravio za edit. xD

Pogledaj drugi post ovdje Kron. 8)

viewtopic.php?f=1&t=3088&start=1065 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=1&t=3088&start=1065)


thx
Np! :) Enjoy!!! :gitara:

Jopax
30-07-2008, 17:26
Ok još jedna promjena, ovaj put vjerovatno za stalno, reko neda mi se svirati gitaru, a bubnjevi su mi se uvijek sviđali i sada na prijedlog frendov kupih palice, malo podeblje(5b) jer nije bilo tankih, bar ne u mom novčanom limitu, anivej sada vježbam nasuho, bez bubnjeva, dvije vježbe cijele, za božić bi trebao dobiti nekakav početnički set od oko 800 maraka, nov, dođe sa svime potrebnim, još jedan dogovor je nekad svratit do frenda na probu pa malo po njegovim bubnjevima svirati, daklem neki prijedlozi za vježbe, ili nešto lagano, onako za početak :D

Lord Jambrek
31-07-2008, 00:37
svirao sam overdrive bass sa effectom distorzije preko toga, znaci dvije papucice overdrive+distorzion.

kad bi se gitara utisala nebi se nista cula - tojest nemoguce je nac sredinu, drugo, bass bubnjevi su bili duboki i mekani te nam je takav sound odgovarao da bitovi budu naglaseni...kao sto rekoh - nesviram vishe, iako za ovu placu sam planirao uzet bensonov bass pa vidjet hocu li imat vremena, mozda opet zasvirat jer su me prije 4 mjeseca zvali - treba im vokal i bass a ja sad imam sve vise vremena pa je mozda vrijeme da ga se popuni :D



E a znaš zašto se ne čuje? Ništa više nego previše distorzije, čim smanjiš distorziju negdje na neku finu sredinu čuje se točno kak treba, kada staviš overdrive na full ili blizu maximuma onda se ne čuje ništa osim bubnjeva. Što više distorzije, to se više zvuk "raspršuje" i zapravo je slabiji, a ne jači.



mislim da svi preferiraju uske vratove, lakše je primiti ;)
kaki si ti perverznjak :D

Gitara je ko žena: Lupaš ju po rupi i gladiš po vratu!

Frozen Raven
31-07-2008, 13:07
Gitara je ko žena: Lupaš ju po rupi i gladiš po vratu!
Da, da! Istina ljudi. :D

Frozen Raven
09-08-2008, 21:44
Odlucio sam!!!!111!1
Kupicu bass,elektricna moze da ceka!
UUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHHHHHH!clapclapclapclap!
Čestitam na odluci! :D

McPingvin_v2.0
09-08-2008, 23:39
Pametna odluka :)

Mentalna zabilješka: Ljudi s foruma kupe fore od mene ("v2.0", Jerry & DSL, m777 Poljak, sviranje bassa...). Čim prije fejkati svoju smrt.

m777
09-08-2008, 23:44
Batine ćeš dobit. Ja ne kupim fore namjerno.

m0dkayZ
14-08-2008, 18:39
Nego dje da nadjem neku jeftinu a da je dobra akusticnu ili klasicnu gitaru s uzim vratom?
Ucio sam kod frenda na elektricnoj Iron Man i Sweet child o mine.... I svidja mi se heh...
Me . Want . Know. Play. Guitar. Yes.

ivan
15-08-2008, 00:46
uži vrat = akustična/folk
širi vrat = klasična

a gdje da nađeš, ovisi gdje živiš...

m0dkayZ
15-08-2008, 09:01
uži vrat = akustična/folk
širi vrat = klasična

a gdje da nađeš, ovisi gdje živiš...
Slavonski Brod^^

iznogud1515
15-08-2008, 18:20
ja imam Hohnerov LX 200 B - Baron Bass. rabljeni, platio 2000 kn. jel dobar za početak?

ivan
15-08-2008, 19:33
Slavonski Brod^^

vjerojatno imaš koji music shop u gradu... na tvom mjestu bih najrađe uzeo yamahu ili fendera. nećeš se mučit na nekom šrotu koji će te samo iživcirat i odgovorit od sviranja. a lako možeš i prodati ako te prođe volja... uglavnom, 1000-1200kn vrhunska gitara za sami početak...
:wink:


ja imam Hohnerov LX 200 B - Baron Bass. rabljeni, platio 2000 kn. jel dobar za početak?

i više nego dobar... sada samo maži! :thumbs2:

Frozen Raven
18-08-2008, 23:52
Slavonski Brod^^

vjerojatno imaš koji music shop u gradu... na tvom mjestu bih najrađe uzeo yamahu ili fendera. nećeš se mučit na nekom šrotu koji će te samo iživcirat i odgovorit od sviranja. a lako možeš i prodati ako te prođe volja... uglavnom, 1000-1200kn vrhunska gitara za sami početak...
:wink:


ja imam Hohnerov LX 200 B - Baron Bass. rabljeni, platio 2000 kn. jel dobar za početak?

i više nego dobar... sada samo maži! :thumbs2:
Slažem se s ivanom u svemu što kaže. To care! :D

Baldrick
21-08-2008, 21:00
ae postavite malo svoje rifove.. zanimljivo mi je to.

ivan
21-08-2008, 22:45
možda se bojimo "krađe"? :shock:

hehe, šalu nastranu :D , dobra ideja... evo, od mene očekujte čim stigne nova žaga...

Lord Jambrek
21-08-2008, 22:54
Pametna odluka :)

Mentalna zabilješka: Ljudi s foruma kupe fore od mene ("v2.0", Jerry & DSL, m777 Poljak, sviranje bassa...). Čim prije fejkati svoju smrt.

Ako neko bude fejkao svoju smrt onda će to bit kopiranje D.E.M.O-a.

Inače da. bass je pre dobar isntrument ak se svira kak treba, a ne na neki lejm način skidanja tuđih pjesama, ak znaš svirat funk ili neke slične pizdarije na bassu, onda si meštar, ovak si majmun.

Ovak neš mislim.

1HZtcW3MP1s

Baldrick
21-08-2008, 23:10
možda se bojimo "krađe"? :shock:

hehe, šalu nastranu :D , dobra ideja... evo, od mene očekujte čim stigne nova žaga...
u stvari, ja bih okačio, al se plašim krađe.. možda okačim kasnije, kad ubacim riffove pod copyright.

Lord Jambrek
21-08-2008, 23:38
možda se bojimo "krađe"? :shock:

hehe, šalu nastranu :D , dobra ideja... evo, od mene očekujte čim stigne nova žaga...
u stvari, ja bih okačio, al se plašim krađe.. možda okačim kasnije, kad ubacim riffove pod copyright.

Joj da, kao da će ti itko odavde ukrast riffove, a i da ukrade, kaj bi s tim riffovima?

Baldrick
22-08-2008, 00:00
ubaci ih u svoju pesmu, objavi album, postane slavan i bogat.. sa mojim riffovima.

Neven <R>
22-08-2008, 00:25
Pa čuj ako su kratki riffovi, onda ionako nema veze, pošto se smije par sekundi (10 mislim) uzeti iz pjesme.

Baldrick
22-08-2008, 02:50
evo:

http://www.mediafire.com/?sharekey=37d9 ... b9a8902bda (http://www.mediafire.com/?sharekey=37d9caed96d3e295d2db6fb9a8902bda)

ako neko ukrade, neka me stave u credits.

Lord Jambrek
22-08-2008, 08:20
ubaci ih u svoju pesmu, objavi album, postane slavan i bogat.. sa mojim riffovima.

yeah right, kao da će to itko odavde ikad napravit XD

Neven <R>
22-08-2008, 12:26
A ono nije da se cijeli blues žanr ne sastoji od praktičkih istih riffova i progresije akorda.

Baldrick
22-08-2008, 13:10
ritmički nije isto, a to je ono što je bitno.

Neven <R>
22-08-2008, 13:34
Ne bih se složio 12/8 pratnje su praktički iste vrlo često, općenito se u glazbi jako često preuzimaju elementi od drugih, tako da mi je ova tvoja "zaštita" riffova besmislena, pogotovo zato što su riffovi poprilično tipični i postoji velika mogućnost da je slučajnošću netko negdje već odsvirao takve riffove.

Nije blues, ali dobri primjeri su recimo La Bamba i Twist and Shout, i mnoge druge pjesme napravljene na isti kalup.

Norther
22-08-2008, 13:58
evo:

http://www.mediafire.com/?sharekey=37d9 ... b9a8902bda (http://www.mediafire.com/?sharekey=37d9caed96d3e295d2db6fb9a8902bda)

ako neko ukrade, neka me stave u credits.
ko ce ti ovu zalost ukrast molim te :pray: :pray: :pray:

ivan
22-08-2008, 14:37
a daj.... čovjek pokaže dobru volju, a ti tako... :(

Baldrick, thrash mi ima nekako najviše ideje, samo traži malo dorade i stvaranja dodatnih riffova na toj ideji, pa da se stvori malo veća cjelina ;)

Baldrick
22-08-2008, 21:26
hvala na savetu, sigurno ću da ga doradim u skorije vreme.. mada, meni se druga dva više sviđaju, najviše mercyful. na njega sam baš ponosan.

nego, šta mislite, u koji žanr bi ih smestili? jel ima neki bend na koji vas podsećaju?

flander
02-09-2008, 13:33
koja je razlika u žicama osim debljine, jer sam već par puta išal kupit žice i lik me stalno pita koje ću, ja naravno blenem i neam pojma

sviram akustićnu, dakle koje žice najbolje pašu ili je to sve stvar ukusa ?

Death By Sexy
02-09-2008, 13:39
pa stvar je ukusa.. meni je bolje i lakše i ljepše svirat na plastičnima.. plastika ti je moja preporuka

DrunkyDuck
02-09-2008, 16:28
Ovisi o tipu glazbe. Ako si vise za klasiku/flamenco/latinsku i sl. - najlonske.

Rock, blues, country i slicno - celicne, barem desetke (debljina - prema prvoj zici)

flander
02-09-2008, 20:33
pa za sad sviram Blunta i Johnsona

Baldrick
03-09-2008, 13:32
oj ljudi, ae preporučite neku eknjigu za početnike za bas koji hoće da sviraju mjetal.

iznogud1515
03-09-2008, 15:21
ja idem na ultimate guitar i na bassmasta. ima dosta bass lekcija, ima i tablatura. nije eknjiga, ali ima dobrih stvari.

Baxon
03-09-2008, 15:23
Bass Guitar for Dummies od Patrick Pfeiffer-a
Apsolutno SVE je objašnjeno

DrunkyDuck
03-09-2008, 19:58
pa za sad sviram Blunta i Johnsona

Onda celicne.

flander
03-09-2008, 20:40
pa za sad sviram Blunta i Johnsona

Onda celicne.


tnx

Baldrick
09-09-2008, 21:06
dajte nešto drugo, bass guitar for dummies nalazim jedan te isti upload, samo 1. poglavlje, nema ostatak..

beba nema zvečku
10-09-2008, 14:02
pogledaj od Jacoa Pastoriusa "Modern electric bass"

Duke of Earl
10-09-2008, 17:41
oj ljudi, ae preporučite neku eknjigu za početnike za bas koji hoće da sviraju mjetal.
Nije knjiga, ali je odlična stranica za početnike, http://www.studybass.com/. Pročitao sam dosta toga sa te stranice, stvarno ima puno informacija i nije komplicirana. Ja inače već godinu dana namjeravam kupiti Bas gitaru da počnem učit svirat, ali me uvjek spriječi nedostatak novaca i vremena, tako da sam za sada samo na teoriji.

Baldrick
11-09-2008, 12:42
hvala za preporuke, inače, meni drugar koji je vođa metalike tribjuta đe sam ja svirao ritam treba da pozajmi bas na neodređeno vreme, da zauzmem lemijevu ulogu.. budala. ne bih ja kupovao bas nikad, da imam pare kupovao bih nekog polovnog gibsona sg, ili koji efekat..

Sgt. Bull
16-09-2008, 22:10
Može par početničkih za klavijature? A da nisu Bratac Martin i tako to :D

flander
16-09-2008, 22:11
Može par početničkih za klavijature? A da nisu Bratac Martin i tako to :D

pa di ćeš bolje ^^

imaš one knjige kaj su za osnovnu, tamo je skoro pa sve za klavijature ^^

"Sad rastanka nam kucnu čas,nek sreća prati naaaaas,zbogom druže ruku kaj nek sretan ti je put"

:D

Sgt. Bull
16-09-2008, 22:22
Može par početničkih za klavijature? A da nisu Bratac Martin i tako to :D

pa di ćeš bolje ^^

imaš one knjige kaj su za osnovnu, tamo je skoro pa sve za klavijature ^^

"Sad rastanka nam kucnu čas,nek sreća prati naaaaas,zbogom druže ruku kaj nek sretan ti je put"

:D

Ma te na Bratac Martin fazon znam odsvirati... da je nešto malo naprednije :D

flander
16-09-2008, 22:38
O Jeleno,Jelenice,zaspala kraj jezera.... :D

Neven <R>
16-09-2008, 22:58
Probaj neku etidu naučiti, to su ionako skladbe napisane u svrhu vježbanja.

Sgt. Bull
17-09-2008, 02:06
Našao i lagane su,baš što mi i treba, hvala na preporuci...

Neven <R>
17-09-2008, 11:24
NP, ja sam isto negdje kao ti početnik na klaviru pa mi je to preporučio prijatelj. :)

MasaKrisT
17-09-2008, 12:16
uzmite si mozartove sonate,etide(sad neznam autora damn),to sam ja svirao u osnovnoj na klavijaturama,nije tesko a melodicno je:)

m777
17-09-2008, 21:16
@Sgt. Bull i Neven - Što trenutno svirate? Imena skladatelja i skladbi?

Neven <R>
17-09-2008, 23:02
Mene više zanima jazz i blues, improvizacija i to. Etide me zanimaju zbog vježbanja tehnike, klasična teorija me ne zanima previše. Pa ako imaš neku preporuku za vježbanje motorike i tehnike samo reci, mislim točno na skladatelja i djelo.

m777
17-09-2008, 23:30
Nemam, nažalost. Ja radim po jednoj knjizi (ruska škola); skladbe nisu naročito napredne ili zahtjevne, tako da sumnjam da bi ti bile korisne.
( Ne znam procijeniti na kojoj sam razini jer ne radim baš po nekom određenom programu. Evo, za primjer - trenutno sam, između ostalog, na skladbi Halling, Edvarda Griega. Ako znaš koji je to nivo, reci. :.) )

Htio bih početi malo s improvizacijom. Kako ti radiš, imaš neke preporuke?

MasaKrisT
18-09-2008, 12:14
za improvizaju je najvaznije poznavanje harmonije,solfeggia,da bi mogao znati sto na kojem stupnju tonaliteta mozes izvesti,te naravno volja i smisao za to;)

Neven <R>
18-09-2008, 20:28
Masakrist je sažeo bit :)

Uglavnom ja više manje improviziram blues, lijevom rukom sviram I-IV-V progresiju tj. standardni "12 bar blues", a desnom pentatonske ljestvice u odabranom tonalitetu. Jazz improvizacija je puno kompleksnija, to tek trebam načeti i zato ću se prvo koncentrirati na unaprjeđivanje tehnike.

MasaKrisT
19-09-2008, 12:43
Zakon netko tko se razumije:) nevene koliko si ti skole zavrsio?:)

Neven <R>
19-09-2008, 12:48
Ništa :P

Većinom sam čitao, ili su mi drugi objašnjavali tako da vjerojatno imam rupe u znanju u odnosu na nekog tko je glazbeno obrazovan :)

MasaKrisT
19-09-2008, 13:11
za nista-dobrim znanjem raspolazes...probaj ubacit nekad umjesto IV, VI. stupanj i umesto V. ,VII ili II,neide uvijek al da se skombinirat,onda punes u desnoj ruci smanjeni septakord ili neki mali molski i da vidis cuda:d

flander
19-09-2008, 22:54
jedno pitanjce

koje debljine trzalice su za akustićnu gitaru ?

Neven <R>
20-09-2008, 14:35
Onu koja ti paše.

flander
20-09-2008, 15:20
Onu koja ti paše.


aha znaći nema pravila

Death By Sexy
20-09-2008, 15:21
meni su više pasale mekane.. kupi si mekanu i tvrdu jeftine su ti pa vidi

Neven <R>
20-09-2008, 17:58
U biti mekane su ti više za sviranje akorda, a tvrđe za soliranje pa ovisno o tome kaj sviraš si odabereš takvu trzalicu, makar na kraju sve završi na osobnom ukusu.

King tiger
20-09-2008, 18:33
ionako su jeftine relativno.

flander
20-09-2008, 18:35
ok

fala na objašnjenjima :wink:

DrunkyDuck
21-09-2008, 13:22
za improvizaju je najvaznije poznavanje harmonije,solfeggia,da bi mogao znati sto na kojem stupnju tonaliteta mozes izvesti,te naravno volja i smisao za to
Ja se osobno trudim sto manje paziti na pravila i jednostavno odsvirati melodiju iz glave. Dobro, to opet zahtijeva izvjezbane ruke i muzicko poznavanje klavijature/fretboarda.

flander
22-09-2008, 15:35
imam pitanje u vezi skala

sad tu gledam recimo ovu skalu
http://img329.imageshack.us/img329/5917/scaleminpent1xr9.th.gif (http://img329.imageshack.us/my.php?image=scaleminpent1xr9.gif)http://img329.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
i sad pitanje, dali ja nju mogu svirat na bilo kojem polju na gitari, ali s time da se držim redosljeda kako zapravo ta skala ide ili svaka skala ima ono "može se svirat na samo 5,7 i 9 polju"

nadam se da sam bio jasan

DrunkyDuck
22-09-2008, 20:21
Uf, kako objasniti i odakle uopce poceti...

Svaka skala ima drugaciji odnos izmedju nota. Na osnovnoj dur skali je on:


---(prva)-(2)-(4)--(5)-(7)---(9)-(11)-(12)
----(do)-(re)-(mi)-(fa)-(so)-(la)-(ti)--(do)

Zagrade oznacavaju pojedine note skale, od prve do zadnje, a brojevi razmak polustepena (polja na gitari) u odnosu na prvu notu. Sad, ako uzmes da je prva nota odsvirana na trecem polju pete zice, dobiti ces c-dur ljestvicu. Ako bi krenuo od prazne seste (e) bi dobio e-dur, itd. Zadnja nota je ista kao i prva samo oktavu vise.

Sto se tice ove skale koju si postao, za pocetak, krivo je okrenuta. Jedinice bi trebale biti ili gore, ili s lijeve strane. Osim mozda za posebne gitare za ljevake. :D Kazem to iz razloga jer su sve tablature i notni zapisi uglavnom citani na desnu strane, a ne obrnuto.

Vidis ovo "r"? To ti je "root" nota. Korijenska, bazna, kako zelis, uglavnom, ona oznacava tonalitet. Da ti odgovorim na pitanje, mozes ju svirati od bilo koje note, a ta nota ce definirati tonalitet skale. Ako krenes od c, to ce biti c-min pent (mol pentatonska).

Ova prva ljestvica koju sam spomenuo je "dijatonska", sto znaci da je napravljena od kombinacija polustepena i cijelih stepena (cijeli stepen = 2 polustepena). Dok ona sadrzi 7 tonova (bez oktave), pentatonska sadrzi 5, odakle je i dobila ime.


Siguran sam da ce nakon ovog "objasnjenja" biti jos vise pitanja pa samo pucajte. Mozda i naleti netko sa boljim objasnjenjem. :D

flander
22-09-2008, 20:41
lol soz al fakat niš nisam razmel, prestučno obajšnjenje

da, ali da li ja ovu ljestvicu kaj sam postal, mogu svirat na bilo kojem polju ili mora baš bit od 5 polja ?

dali je recimo mogu svirat na 12 polju ? npr.

DrunkyDuck
22-09-2008, 20:44
:D

Sad cekam da me Neven I Masakrist ukore zbog nedovoljno strucnog objasnjenja.

Pokusajmo ovako:

i sad pitanje, dali ja nju mogu svirat na bilo kojem polju na gitari, ali s time da se držim redosljeda kako zapravo ta skala ide
Da.

:D

EDIT:


dali je recimo mogu svirat na 12 polju ? npr.
Da.

flander
22-09-2008, 20:45
e pa to pitam, dakle ako je sviram od 12 polja ton bi trebao onda biti viši, a ako je sviram od neznam 2 polja onda je ton niži,jel tak ?

DrunkyDuck
22-09-2008, 20:52
Pa da, kao i kad sviras pojedine tonove ili akorde.

Raspisao bih se opet ali bolje ipak ovako. :)

flander
22-09-2008, 20:53
Pa da, kao i kad sviras pojedine tonove ili akorde.

Raspisao bih se opet ali bolje ipak ovako. :)


hehe,fala,

da bolje je ovak, ja pitam ti samo potvrdi :P

ma ok je i ako objasniš, teorije nikada dosta, bolje da sad to naućim nego kad bude kasno ;)

Neven <R>
22-09-2008, 23:22
:D

Sad cekam da me Neven I Masakrist ukore zbog nedovoljno strucnog objasnjenja.

Mda ni ja nisam skužio objašnjenje. :P

U biti ni ne kužim kaj pita točno. :D

MasaKrisT
23-09-2008, 08:32
huh,u gitare i polja se stvarno ne razumijem,ugl,ako svako polje oznacava neki ton,znaci recimo ovo ti je skala na tonu H,onda je to H dur ili h-mol,i nemozes ga svirati od tona F(karikiram),vec samo od bilo kojeg tona H na gitari.

DrunkyDuck
23-09-2008, 19:40
Ma na gitari ti je izmedju 2 polja jedan polustepen.

Istina, h-mol se moze svirati samo na jednom mjestu (i oktavama), ali ja sam mu htio reci da se mol kao takav moze svirati sa bilo koje pozicije (tona) samo mu se, naravno, mijenja tonalitet.

Skali na slici nije naveden tonalitet, samo tip.

MasaKrisT
24-09-2008, 09:04
I jos ti ovisi oces svirati prirodni,melodijiski ili harmonijski mol:=)

flander
24-09-2008, 17:53
a evo našal sam filmek o minor pentatonic skali

svih 5 pozicija

ZHBomQaAvQo

inaće preporućam da si pogledate sve filmeke od tog lika, odlićan je

Karlo_from_Bjelovar
24-09-2008, 20:08
cek malo, ti si mislio na tonalitete? kada sviras neku skalu "od pocetka" i onda krenes od 5. polja promjenio si tonalitet...

el si to htio pitat?

btw mozes ti svirat od bilo kojeg polja, samo kako ce to zvucat i dali ce to uopce biti ta skala, buduci da nemos H-dur ljestvicu krenut od C-a, vec samo od tih (bubam) 5 mjesta gdje se nalazi na gitari... kada ti gledas skalu koja krece od 3. polja na 6. zici, nemos ti to svirat od 4. polja, zato sto to nije ta nota... :wink:

get it? :D :P

Dreadlock
24-09-2008, 20:27
ovak,zanima me dali na netu negdje postoji neka "knjiga" akorda po riffovima?


hvala nalazniku :D

flander
24-09-2008, 20:33
@ Karlo_from_Bjelovar da to sam pital, ma znal sam ja da nebude to onda zvućalo kak se spada

zanimalo me da li se to može, tj. da li se smije, jer slika me zbunila nije imala brojeve polja, a kad pogledaš onaj filmić kaj sam link dal, tamo lik sve objasni za svaki oblik od kojeg je polja, pa sam si sad to sve napisal

fala na odgovoru

Dreadlock
27-09-2008, 20:50
ovak,zanima me dali na netu negdje postoji neka "knjiga" akorda po riffovima?


hvala nalazniku :D


nitko... :(

Neven <R>
28-09-2008, 00:04
Kad nitko ne kuži kaj pitaš. :)

Dreadlock
28-09-2008, 15:51
trazim neku stranicu na kojoj pisu akordi (al ne oni akordi koje zna svaka susa),ali takvi akordi koji se sviraju na "drugim" mjestima.Dakle uz pomoc bare hvatova ili slicno.
Npr.Znam odsvirat G,al dal postoji neka knjiga da vidim na koje nacine ga jos mogu odsvirat?

flander
28-09-2008, 16:00
http://www.justinguitar.com/

evo pa tu prošvljaj, ima svakakvih akorada, od slach,triad,barre,power....

http://images.google.hr/imgres?imgurl=h ... r%26sa%3DG (http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://i76.photobucket.com/albums/j40/Robikita/Emol.jpg&imgrefurl=http://kita.mojforum.si/kita-about385.html&h=480&w=640&sz=36&hl=hr&start=11&um=1&tbnid=RaGLQ4hlYoMlBM:&tbnh=103&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Demol%26um%3D1%26hl%3Dhr%26sa%3DG)

Neven <R>
28-09-2008, 19:00
trazim neku stranicu na kojoj pisu akordi (al ne oni akordi koje zna svaka susa),ali takvi akordi koji se sviraju na "drugim" mjestima.Dakle uz pomoc bare hvatova ili slicno.
Npr.Znam odsvirat G,al dal postoji neka knjiga da vidim na koje nacine ga jos mogu odsvirat?
To imaš u guitar pro-u.

Ili ovo: http://www.all-guitar-chords.com/S što mi je prvi rezulta na google-u. :P Ovdje ima jedno 5-6 varijacija za svaki akord, u GP ih ima preko 10.

Dreadlock
28-09-2008, 21:00
neam GP :(

hvala za stranice :D

MasaKrisT
30-09-2008, 12:59
gp 25mb;)javi mi se na pm il negdje i imat ces ga:)

flander
06-10-2008, 21:10
ovak imam Marshall tuner
e sad me zanima kaj znaći ona tipka FLAT

svaki put kad je stisnem onak na ekranu se slažu slova "b" tj. ta oznaka za FLAT

sad kaj to znaći ?

Neven <R>
06-10-2008, 21:35
Pretpostavljam da ti spušta tonove, pošto b kod nota znači da je neki ton spušten za poluton. Npr. Gb je G spušten za poluton.

flander
06-10-2008, 21:37
aha, jer mogu stisnut 4 puta, pa mi je onak bbbb

znaći onda imam 4 naćina da naštimam gitaru ?

Neven <R>
06-10-2008, 21:42
Pa u biti ima puno više, ali pretpostavljam da pomoću tog marshala možeš naštimati normalni tuning (E), pa Eb, pa još niže D itd. Nije baš da sam se koristio tunerima osobno, ali čini mi se da bi to bilo to.

Ak imaš guitar pro, tam možeš pogledati kad dodaješ instrumente razne tuninge.

flander
13-10-2008, 16:25
ja ti jedino mogu reći, da kupovanje gitare ovako kao set "sve u jendom" niš ne valja

ako oš svirat onda kupit gitaru posebno,pojačalo posebno

to ti je isto kao da kupuješ komp, one složene konfiguracije

flander
13-10-2008, 18:05
a znam da, al gle bolja u nekim slućajevima bolja je kvaliteta nego kvanitita

McPingvin_v2.0
13-10-2008, 18:27
Da, ali kad nemaš para možeš se jebat s kvalitetom :)

Izgubljeni, pogledaj malo po oglasniku, zna se naći jeftinih stvari ;)

flander
13-10-2008, 19:21
Da, ali kad nemaš para možeš se jebat s kvalitetom :)

Izgubljeni, pogledaj malo po oglasniku, zna se naći jeftinih stvari ;)

istina, gorka istina :D

Abadon
15-10-2008, 16:33
Ljudi ja sam sirotinja i kupio sam gitaru od 90km, i nekim bolesnim cudom zvuci
bolje nego drugova gitara od 300km sto znaci da cjena ne garantira kvalitetu.
A i mislim da su bubnjevi mnogo bolji instrument od gitare.l

Neven <R>
15-10-2008, 18:17
A i mislim da su bubnjevi mnogo bolji instrument od gitare.l

A?

Duke of Earl
15-10-2008, 21:27
A i mislim da su bubnjevi mnogo bolji instrument od gitare.l
Tvrditi da je jedan instrument bolji od drugog, nažalost ostaje samo ovo za reći:

http://i36.tinypic.com/do2erb.jpg

Abadon
16-10-2008, 14:51
Ljudi ja sam sirotinja i kupio sam gitaru od 90km, i nekim bolesnim cudom zvuci
bolje nego drugova gitara od 300km sto znaci da cjena ne garantira kvalitetu.
A i mislim da su bubnjevi mnogo bolji instrument od gitare.l
Ako su ti bubnjevi bolji šta nisi bubnjeve kupio.
Imam čak jedno mjesto u bendu za tebe izgledao bi ovak nekaj:
http://msnbcmedia2.msn.com/j/msnbc/Components/Photos/060920/060920_chinapremier_hmed_730a.hmedium.jpg

A ko kaze da nemam bubnjeve.

Gravestone_bluz
16-10-2008, 19:26
Jel mi može netko preporučiti neku dobru stranicu gdje bi naso chordove za pjesme na akusticnoj gitari, krenuo sam svirati prije skoro 2 mjeseca, osnovne akorde + par malo tezih sam savladao, pa mislim da bi mogao malo nesto probati odsvirat.

flander
16-10-2008, 19:49
Jel mi može netko preporučiti neku dobru stranicu gdje bi naso chordove za pjesme na akusticnoj gitari, krenuo sam svirati prije skoro 2 mjeseca, osnovne akorde + par malo tezih sam savladao, pa mislim da bi mogao malo nesto probati odsvirat.


a nema akorda za "akustičnu" sve je isto za bilo koju gitaru :D

to moraš vidit koja ti se stvar čini lakom za odsvirat,pogledaš par covera na youtubu,i onda se okušaš

najlakša stvar koju bi ti ja preporucil je Knockin on heaven door

imag G,D,A i C, lagani strumming pattern, a i stvar je onak umjerenog tempa, pa je super za uvježbat osnovne akorde

Gravestone_bluz
17-10-2008, 17:01
E hvala, probat cu.

flander
20-10-2008, 23:06
evo da se pohvalim, kupil sam elektro-akustićnu gitaru ovu

http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0_mall/chuya-online/cabinet/item23/25061.jpg

cijena je 1990,00 kuna, nisam nešto pretežno sviral jel sam kasno došal, a i žice su u banani,pa bum to sutra promijenil i stavil DR-ove,(kažu da su to odlićne žice,pa rekoh da probam)

evo nadam se da nisam pogriješil pri odabiru gitare,postam slike sutra, kad mi se baterije napune na digitalcu

flander
20-10-2008, 23:51
u kojem smislu gg ^^

sarkazam ili "da ta gitara ti se bude jako isplatila :bravo: "

:D

explain your self mortal ^^

ivan
22-10-2008, 12:57
čestitam flander! :bravo:

evo da se onda i ja pohvalim. od prošlog tjedna sam vlasnik Schecter Hellraiser C-1 gitare...
što reći, osim da je to jedna vrlo kvalitetna gitara. mahagonij tijelo i vrat, grover mašinice,
emg magneti(81tw na bridgeu, 89 na neck poziciji, oba se daju splitat pomoću push-pulla)
emg magneti su me iznenadili i vrlo su svestraniji nego što sam mislio.
sasvim uredno se može svirati sve od bluesa, jazza, starog rocka, pa do drop štimova.
gitara u originalu dolazi sa žicama desetkama, te je vrlo lagana za sviranje.
sve u svemu, super sam zadovoljan...

http://www.imagesforme.com/out.php/i195581_483512.JPGhttp://www.imagesforme.com/out.php/i195580_47da12.JPG

flander
22-10-2008, 13:10
Ivan od kud je si ti, mislim iz kojeg dijela Karlovca?

http://www.imagesforme.com/out.php/i195610_jjj.jpg

evo ovako izgleda "u živo"

flander
23-10-2008, 07:42
@flander đitra ti izgleda puno bolje uživo reci malo kakva ti je ono služi svrsi? dobra? preje*ena?



a kaj da ti velim, služi i više nego svrsi^^

jako sam zadovoljan, od izgleda pa do performansi, super se ćuje, pogotovo još kad je na pojačalo spojiš, zbilja dobar zvuk....

fakat neznam kaj da ti velim, nisam neki recenzista za gitare ^^

ivan
24-10-2008, 16:58
@flander
sa velike jelse, poslije pivovare... ti?

flander
24-10-2008, 17:27
@flander
sa velike jelse, poslije pivovare... ti?


Banija ^^ ak znaš di to je :P

btw majka mi je sa jelse ^^

LorlonWarrior
25-10-2008, 06:24
Malo kasno dolazim na temu al nema veze (valda)

Ja evo sviram Jacksona DK-2 Pro
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:yFPF0Ly2LnaeQM:http://www.dolphinmusic.co.uk/shop_image/product/de0e72381fdf5ceed29d1a5c74d58c18.jpg

Evo sad za par sati mi poštar donosi novi Pickup koji sam naručio :D

ivan
25-10-2008, 10:54
flander, kako ne bih znao :)

lorlon, taj finish mi je jedan od ljepših... koji si pickup uzeo, ako se smije znati? :D

LorlonWarrior
25-10-2008, 14:20
lorlon, taj finish mi je jedan od ljepših... koji si pickup uzeo, ako se smije znati? :D

Zašto se nebi smjelo? :D Uzeo sam Seymour Duncan SHR-1, Humbucker veličine Single Coila. Budući da imam H-S-S konfiguraciju, to će sada postati H-S-H :thumbs2:

PS: SD SHR-1 koristi Dave Murray iz Iron Maidena i mnogi drugi :pray:

flander
25-10-2008, 22:41
flander, kako ne bih znao :)


kad budeš prolazil najavi se hehe, kod AKS-a sam 8)

ivan
27-10-2008, 11:07
lorlon, sad ćeš ubijat solaže :D humbucker na necku stvarno upotpuni stvar...

flander, naravno ;)
btw, koliko dugo već sviraš? možda si rekao već ovdje, al sam zaboravio...
imaš kakvu rupu za sviranje? mislim, ako si početnik kao i ja, da bacimo džem :D

LorlonWarrior
27-10-2008, 11:10
lorlon, sad ćeš ubijat solaže :D humbucker na necku stvarno upotpuni stvar...


Hell Yeah!
Ma de PU je predobar, ima baš full dubok i debel ton, ko stvoreno za sweepove :D
Eh samo još da si novo pojačalo čopim negđe...

flander
27-10-2008, 13:45
flander, naravno ;)
btw, koliko dugo već sviraš? možda si rekao već ovdje, al sam zaboravio...
imaš kakvu rupu za sviranje? mislim, ako si početnik kao i ja, da bacimo džem :D

ma još sam početnik, sviram već cca 9 mjeseci tak negdije

LorlonWarrior
27-10-2008, 19:21
ma još sam početnik, sviram već cca 9 mjeseci tak negdije[/quote]

Ne mora značit. Ja sviram godinu i 8 mjeseci a čovjek koji svira 6 godina dođe mi i kaže da ga pwnam. Nije bitno kolko ti sviraš u mjesecima/godinama. Ja recimo sviram eto tolko kolko sviram a sviram po 6 sati na dan, ako ne i više. Kad god mi je dosadno ili kad je brat za kompom uzmem i tandrkam. Imam onaj jedan video di moš vidit kako sviram

ivan
27-10-2008, 22:08
where's that video, lorlon? :shy:

a evo ja sviram god i ~10mj. sat i pol do dva na dan, al često se dogodi da odsviram samo nekih 20-30min.... :(
sad kad je nova gitara tu, naravno veća je i volja, pa češće nađem vremena za nju.
za sad su mi solaže paranoid i watching over me(iced earth) vrh... to još usavršavam, a neki sweepovi i shredanje su još uvijek izvan moje lige...
pa, ak znate neke zanimljive solaže, a da nisu brže od navedenih, bring it on :)

flander
27-10-2008, 23:04
evo ovu su stvari koje redovito "treniram"

You are beautiful by James Blunt
Times like these by Jack Johnson
Sitting,Waitting,Wishing by Jack Johnson
Knockin on heaven door by Bob Dylan
Balka by Azra
Flake by Jack Johnson

i tu i tamo zasviram malo pentatonic ljestvice, onak ućim se malo improvizirat za bluz :P

čak imam i u planu tamo negdije oko Božića probat neš snimit :P najvjerovatnije Times like these i You are beautiful

:P :D

LorlonWarrior
28-10-2008, 23:47
Ajde dobio sam prijedlog od jednog forumaša da stavim onu svoju šugavu snimku vamo :D

NAPOMENA:
Imam staru šugavu gitaru od 600 kn, tu sviram možda malo više od godinu dana i snimka je očajna
BTW sad sam puuuno bolji s novim Jacksonom, bud'te sigurni u to :D

wDXoTiFZGt8

ivan
29-10-2008, 12:00
ma čovječe :pray:

posudi kameru ili ukradi, nema veze, al ZAHTIJEVAMO snimku s novom đitrom :D

LorlonWarrior
29-10-2008, 12:27
ma čovječe :pray:

posudi kameru ili ukradi, nema veze, al ZAHTIJEVAMO snimku s novom đitrom :D

Hahahahaha a dobro xD

Ima brat mobitel 2 megapixela pa će mo vidit šta možemo :D

blood4me
30-10-2008, 18:48
Ovakoc hmmph... Posto se sada blizi bozic, a ja bi tio naucit svirat guitar.. Mislio sam mami rec da mi za bozic kupi neku gitaru, sada mi vi preporucujte... Limit je oko 1500-1700kn ako je bas bitno mozda uspijem nategnut malo vise... Nikada u zivotu nisam drzao guitar :P
p.s. 1700kn je max za sve znaci pojacalo i svu glazbenu opremu, da sve skupa dode 1700(+ ako je jako jako vazno)
Malo sam gledao i nekako mi je najprivlacniji Squier Strat onaj sa pickupovima :P oko 1,5k dode
Edit: Zaboravih rec da zelim svirat stvari poput Bon Jovi-a, Blind Guardiana i Bryan Adamsa xP

flander
30-10-2008, 21:01
prvo i prvo ne kupuj te start pakete jel ne valjaju niš

drugo pošto si početnik, zaboravi one spike " ja želim svirat g'n'r, želim svirat RHCP" itd jel sa takvim idejama gubiš volju za svirat, znam iz vlastitog iskustva,nabrijem se na Sweet child of mine, pogledam par covera na youtubu i zabrijem "pa ja nikada nebum tako sviral"

lijepo se posavjetuj po forumuima,fala Bogu pa ih ima, neka ti ljudi daju par savjeta,neka ti preporuće par gitara za te apre kaj misliš dat, a onda uzmi pod ruku frenda ili nekoga ko zna svirat duže vrijeme i sa njim u music shop, tamo pogledaš kaj ima,koja gitara ti paše itd...

i onda lagano poćneš sa osnovama, osnovni akordi,držanje gitare,trzalice itd itd,lagano vježbaš, jel kao što si naveo da nikada do sada nisi držal gitaru pred tobom je dug put do povezivanja dva,tri ili više akorda nekom umjerenom brzinom...

recimo meni je trebalo da iz D u G naućim prebacivat bar jedno 2 tjedna,isto ko ti prvi put gitara u rukama...

tako da za sad zaboraci Bon Jovia, i ostale profesionalce....

eto to je mj savjet,nadam se da će se Neven i DrunkyDuck složit bar 5% :D

blood4me
30-10-2008, 21:14
prvo i prvo ne kupuj te start pakete jel ne valjaju niš

drugo pošto si početnik, zaboravi one spike " ja želim svirat g'n'r, želim svirat RHCP" itd jel sa takvim idejama gubiš volju za svirat, znam iz vlastitog iskustva,nabrijem se na Sweet child of mine, pogledam par covera na youtubu i zabrijem "pa ja nikada nebum tako sviral"

lijepo se posavjetuj po forumuima,fala Bogu pa ih ima, neka ti ljudi daju par savjeta,neka ti preporuće par gitara za te apre kaj misliš dat, a onda uzmi pod ruku frenda ili nekoga ko zna svirat duže vrijeme i sa njim u music shop, tamo pogledaš kaj ima,koja gitara ti paše itd...

i onda lagano poćneš sa osnovama, osnovni akordi,držanje gitare,trzalice itd itd,lagano vježbaš, jel kao što si naveo da nikada do sada nisi držal gitaru pred tobom je dug put do povezivanja dva,tri ili više akorda nekom umjerenom brzinom...

recimo meni je trebalo da iz D u G naućim prebacivat bar jedno 2 tjedna,isto ko ti prvi put gitara u rukama...

tako da za sad zaboraci Bon Jovia, i ostale profesionalce....

eto to je mj savjet,nadam se da će se Neven i DrunkyDuck složit bar 5% :D
Aj fala, al problem je sto nemam apsolutno nikoga da mi preporuci guitar, zivim tu u nekoj zabiti, sve koje znam sviraju harmoniku i takve stvari, vi ste mi spas, naravno pogledat cu i na drugim forumima... -.-
Mama i tata mi nemaju poooojma da ja zelim gitaru, nisam siguran jel znaju oni da ja znam sta je gitara, ali moj tata je car pa se da i to sredit :)
Ali imam celicnu volju i zivce, tako da cu se trudit... :)

flander
30-10-2008, 21:19
e ako imaš volju onda si na 50% već puta, jel većina ih prestane svirat ako si bez volje, mislim ne samo u sviranju i u ostalim stvarima kao što je faks ^^

odi na http://www.gitare.info

regaj se, odi na forum i objasni situaciju,doduše prije pročitaj par topica,ima ih brdo, možda nađeš u njima svoje odgovore ;)

blood4me
30-10-2008, 21:22
e ako imaš volju onda si na 50% već puta, jel većina ih prestane svirat ako si bez volje, mislim ne samo u sviranju i u ostalim stvarima kao što je faks ^^

odi na http://www.gitare.info

regaj se, odi na forum i objasni situaciju,doduše prije pročitaj par topica,ima ih brdo, možda nađeš u njima svoje odgovore ;)
Hvala puno, stvarno si car, vidio sam taj sajt ali nisam skuzio da imaju forum... Bas si legenda, hvala :pray:
Ako ima netko preporuka, neka samo javi ;)

LorlonWarrior
30-10-2008, 21:31
Vidi, nemoj pretjerivat... Ja sam prvu gitaru platio 600 kuna (snimka) pa sam naučio svirat kako sviram... Ako si početnik, nije ti bitna kvaliteta gitare. Gledaj samo da valja tj. dobra intonacija, pogledaj dali je vrat ravan, i slične stvari. Nemoj uzimati gitaru sa flojdom ili onim drug sranjem za stratove jer izgledaju ko igračka i tako obavljaju svoju ulogu. Žice se raštimavaju ko nenormalne.

To ti je moj savjer. Ako daš 1500 kn, za godinu dana će ti brzo dopizdit i onda ćeš je se želit riješit. Kupi što jeftiniju, i kad misliš da si dovoljno naučio za next level odnda si kupi neku malo bolju. To ti je moj savjet :thumbs2:

blood4me
30-10-2008, 21:38
Vidi, nemoj pretjerivat... Ja sam prvu gitaru platio 600 kuna (snimka) pa sam naučio svirat kako sviram... Ako si početnik, nije ti bitna kvaliteta gitare. Gledaj samo da valja tj. dobra intonacija, pogledaj dali je vrat ravan, i slične stvari. Nemoj uzimati gitaru sa flojdom ili onim drug sranjem za stratove jer izgledaju ko igračka i tako obavljaju svoju ulogu. Žice se raštimavaju ko nenormalne.

To ti je moj savjer. Ako daš 1500 kn, za godinu dana će ti brzo dopizdit i onda ćeš je se želit riješit. Kupi što jeftiniju, i kad misliš da si dovoljno naučio za next level odnda si kupi neku malo bolju. To ti je moj savjet :thumbs2:
Da ali ako ja kupim ovu, necu dobit novu barem 3god jos(zbog ovog kompa)... Dok ne ustedim para za novu... Zato jer sumnjam da ce mi mama i tata kupit poslije ijednu vise, zato bolje sad da kupim jednu srednje klase nego da kupim neku low klasu i onda se 3god mucim na njoj.. Neznam, ja sam bubnuo strat-a vecina hvali gitaru a nije skupa, ako znas neku bolju, slobodno preporuci ;)

flander
30-10-2008, 21:39
ali i opet ako da za gitaru cca 1500 kuna, znaći možeodma kvalitetno ućit svirat, a opet zdruge strane ako ga prođe volja lako se proda, gitare se uvik dobro prodaju, tj. uvijek se nađe kupac

bar mislim da je tako,ejl gitaru nemoš potrošit kao recimo loptu,ona uvijek svira

LorlonWarrior
30-10-2008, 21:43
A čujte, moj point je bio da ti ne treba gitara od 1500 kn za početak... Bar ja tako mislim. Eto pogledajte snimku moju pa sami zaključite. Imam tu šugavu Calliber gitaru od 600 kn pa sam naučio svirat kako sviram. I to još s obzirom da je pojačalo od 320 kn, sve vam je jasno...

blood4me
30-10-2008, 22:16
ali i opet ako da za gitaru cca 1500 kuna, znaći možeodma kvalitetno ućit svirat, a opet zdruge strane ako ga prođe volja lako se proda, gitare se uvik dobro prodaju, tj. uvijek se nađe kupac

bar mislim da je tako,ejl gitaru nemoš potrošit kao recimo loptu,ona uvijek svira
E, pa to sam i ja mislio... I volja me nece proc, vec 2 god mastam o ovome, ali uvijek me nes sprijeci(citaj: nove igre> novi komp)
@LorlonWarrior: Cuo sam, predobro sviras, ali zasto da pocnem sa losijom gitarom kad znam da jos duuuuugo necu dobit novu... A i kako flander kaze, ovako cu odma pocet kvalitetnije ucit :)
p.s. Jel za gitaru bas MORAM imat pojacalo ili mogu na sluske ili tak sta?

LorlonWarrior
30-10-2008, 22:20
Pa ako gitaru nećeš potrošit, onda je ona od 600 jednako dobra ko i ta od 1500 :D

Kužiš tebi ionako nije bitan obliik vrata za shredanje, razliku pikapa još ne možeš ni čuti, debljina vrata te ne zanima... Bitno ti je da imaš gitaru na kojoj ćeš naučiti akorde i osnove, a ne neku custom gitaru. Ja ti dajem savjet ali ono, Suit yourself, ti biraš tvoje su pare...

flander
30-10-2008, 22:23
ako sviraš električnu, da treba ti pojačalo

blood4me
30-10-2008, 22:23
Pa ako gitaru nećeš potrošit, onda je ona od 600 jednako dobra ko i ta od 1500 :D

Kužiš tebi ionako nije bitan obliik vrata za shredanje, razliku pikapa još ne možeš ni čuti, debljina vrata te ne zanima... Bitno ti je da imaš gitaru na kojoj ćeš naučiti akorde i osnove, a ne neku custom gitaru. Ja ti dajem savjet ali ono, Suit yourself, ti biraš tvoje su pare...
Da, ali za godinu do dvije cu cuti, onda cu htjet novu gitaru, necu imat para i proci ce me volja za sviranjem :(
Ali razmislit cu jos koju da kupim, zasada jedan jedini uvjet za gitaru je da bude elektricna, struja me napaljuje xD
@flander Aha... Koliko kosta najjeftinije pojacalo? xD
Edit: Ova mi se gitara svida> GIT. EL. SQUIER AFFINITY STRAT DNB (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_116&products_id=3476)
Ali ovu sam mislio u pocetku kupit, ali posto ste rekli da necu kuzit razliku izmedu pickupova...> GIT. EL. SQUIER STRAT AFFINITY MN BSB EXP (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_116&products_id=3479)
+ koje pojacalo?
S tim da nisam jos 100% siguran za ove guitars o.o

LorlonWarrior
30-10-2008, 22:51
Vidi, ja odustajem vamo, ja sam svoje reko... Ja sam kupio najjeftiniju gitaru (600 kn) i najjeftinije pojačalo u trgovini (320 kn) i naučio svirat na tome. Sviro sam to oko godinu i 8 mjeseci sve dok si prije možda mjesec dana nisam uzeo Jacksona. A aj malo razmisli. Da uzmeš te pare od ostatka i oročiš na godinu-dvije pa onda podigneš? I usput prodaš ovu staru gitaru?

blood4me
31-10-2008, 13:12
Eo, malo sam citao po forumima i vecina kaze da je najbolje da kupim samo gitaru za 1500kn, znaci bez pojacala a da pojacalo kupim kasnije... A flander ti si rekao da mi treba pojacalo da bih svirao na gitari? Koja je uloga pojacala anyway? Pojacavanje zvuka? Jel mogu samo slusalice ustekat i derat?

Abadon
31-10-2008, 14:43
Moj prjedlog je da prvo naucis svirat na akusticnoj pa tek onda uzmes elektricnu.Najeftinija akusticna ti je 360kn.

blood4me
31-10-2008, 14:55
Da, ali je problem sto ja necu vise dobit novu gitaru, osim s vlastitim novcima(a imam 13 god)
Popricao sam sa ljudima na Gitare.info i odlucio sam sto cu kupit...
gitara (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_116&products_id=3483)
I jos kabel iz guitar u jack pa iz jacka u zvucnu

Abadon
31-10-2008, 14:59
Dobro nije lose, al opet mislim da bi svako ko uci trebao da prvo pocne na akusticnoj.

blood4me
31-10-2008, 18:14
Ma to sam i ja mislio ali kada sam cuo da u gl. skoli imaju klasicne/akusticne odustao sam, sto ce mi kada imam u skoli? Mogu doci tamo svirat na tim gitarama kada god pozelim...

Neven <R>
31-10-2008, 18:27
I ne kužim od kud ta logika da se mora početi na akustičnoj?

blood4me
31-10-2008, 18:33
I ne kužim od kud ta logika da se mora početi na akustičnoj?
Ni ja

flander
31-10-2008, 19:41
@ blood4me pa treba ti pojačalo da bi na elektrićnoj sviral :/

blood4me
31-10-2008, 20:58
@ blood4me pa treba ti pojačalo da bi na elektrićnoj sviral :/
Na guitar.info su rekli da mi netreba, da mogu i komp koristit kao pojačalo o.o
Ovako izbor je pao na 2 gitare...
IBANEZ GRG170DX> http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_pro ... 5/14/31/10 (http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/elektricne_gitare/65/14/31/10)
Squier Strat> http://webshop.musicshop.hr/product_inf ... ts_id=3483 (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_116&products_id=3483)

flander
31-10-2008, 21:24
uzmi Ibaneza, izgleda hebeno ^^ to sam ja u planu imal do su me elektrićne vukle

što se pojačala tiće, pa gle moš ti i na kompu svirat, ali ti zvuk kasni cca 0.3 sec, što se jako osjeti, a i kolko sam čuo moš si komp spalit, to mi je onak malo rizično, neznam, probal jesam i nije mi se dopalo, pojačalo je ipak pojaćalo

uzmeš neko do 15W, ima dobrih, i to je onda to

ivan
31-10-2008, 21:56
i ibanez i squier će i više nego obaviti svoju zadaću, a to je da naučiš osnove sviranja(ne znači da se na njima
ne mogu svirati kompliciranije stvari) te da shvatiš što zapravo želiš od gitare i što će tvoja
sljedeća "pila" morati sve imati... to ne možeš niti na jednom forumu ili webu pročitat, isključivo
je stvar iskustva te subjektivnog dojma...
moj savjet ti je da što prije kažeš starcima koja ti je želja, pa da što prije počneš s ostvarivanjem
svog sna... vidim da imaš veliku volju, zato samo naprijed!
samo se nedaj obeshrabriti, nije ni van halen naučio svirati za 2 dana :)

:thumbs2:

blood4me
31-10-2008, 22:12
i ibanez i squier će i više nego obaviti svoju zadaću, a to je da naučiš osnove sviranja(ne znači da se na njima
ne mogu svirati kompliciranije stvari) te da shvatiš što zapravo želiš od gitare i što će tvoja
sljedeća "pila" morati sve imati... to ne možeš niti na jednom forumu ili webu pročitat, isključivo
je stvar iskustva te subjektivnog dojma...
moj savjet ti je da što prije kažeš starcima koja ti je želja, pa da što prije počneš s ostvarivanjem
svog sna... vidim da imaš veliku volju, zato samo naprijed!
samo se nedaj obeshrabriti, nije ni van halen naučio svirati za 2 dana :)

:thumbs2:
Hvala na ovome, sad mi se jos vise svira gitara :D
1. Ibanez GRG170DX
2. IBANEZ SA120EX
3. Squier Strat
Evo ga hehe jedna od te tri je moja :]]]]]]]]]]]
Samo neznam kako da to kazem mami i tati, sto ako kazu NE?
Neznam kako da pristupim.... Bilo bi lakse da kuze da me gitare zanimaju, ali ne xD
Ma smuvat cu ja nesto xP

LorlonWarrior
01-11-2008, 03:40
Eh ja bi bio sretan da sam počeo svirat mlad ko ti ali jbga nisam... Kažem ti uzmi si cheap gitaru da na njoj naučiš osnove sviranja gitare (akordi, kako uopće funkcionira gitara, zašto su mol 2/3 i 5/6 a zašto dur 3/4 i 7/8 polutonovi u skali...)
... Ostatak para štedi za LTD ili ESP jednog dana kad misliš da si zavrijedio držat tu marku u rukama :thumbs2:

flander
01-11-2008, 11:00
Kažem ti uzmi si cheap gitaru da na njoj naučiš osnove sviranja gitare (akordi, kako uopće funkcionira gitara, zašto su mol 2/3 i 5/6 a zašto dur 3/4 i 7/8 polutonovi u skali...)
... Ostatak para štedi za LTD ili ESP jednog dana kad misliš da si zavrijedio držat tu marku u rukama :thumbs2:


gle sad se lako već poćinješ ponavljat, ako čovjek oće kupit gitaru za malo više para,njegov problem kao što si i sam rekao njegovi novci, osnove sviranja može naućit na bilo kakvoj gitari, pa i onoj od 100 kuna ( da ima i takvih za 100 kuna), bolje da uzme sad nešto kvalitetno pa da odma poćne na tome svirat, a i lako kasnije proda ako prođe volja, veća je volja svirat na neznam Fenderu,Gibsonu itd nego na Stagu ili na nekom xy home made gitari i ne razumijem to "kad misliš da si zavrijedio držat tu marku u rukama" ??

da sam mogal kupio bi Gibsona, a tek sam napočetku ućenja sviranja, razlog zašto nisam je taj jel neam para, da imam sigurno bi uzel Les Paul Gibsona, pa makar neznao držat gitaru, naućio bi :P

nhf

blood4me
01-11-2008, 14:12
Eh ja bi bio sretan da sam počeo svirat mlad ko ti ali jbga nisam... Kažem ti uzmi si cheap gitaru da na njoj naučiš osnove sviranja gitare (akordi, kako uopće funkcionira gitara, zašto su mol 2/3 i 5/6 a zašto dur 3/4 i 7/8 polutonovi u skali...)
... Ostatak para štedi za LTD ili ESP jednog dana kad misliš da si zavrijedio držat tu marku u rukama :thumbs2:
Skoro si me i nagovorio ali onda sam procitao OVO (http://www.gitare.info/plug.php?e=faq&q=57)
Sada se dvoumim izmedu Ibaneza GRG170DX i Ibaneza SA120EX sada samo cekam odgovor jednog lika da vidim jel se ovaj drugi ibanez isplati za tu razliku u cijeni(skoro 400kn razlike kada placam kreditnom)

flander
01-11-2008, 15:07
e pa tot i prićam, zašto ućit na nekom šrotu bilo što, ne samo gitaru....ako možeš si priuštit nešto bolje i kvalitetnije

Lord Jambrek
01-11-2008, 17:07
Evo ljudi, ja sam krenuo u preradu svoje squierice. Dakle počeo sa skidanjem laka i mogu reći da sam totalno šokiran što sam otkrio, dakle sama gitara ima 4 sloja boje i 2mm sloj bezbojnog laka što je jako loše, previše je to laka i farbe, sad kad to sve poskidam idem vjerojatno na neki skroz tanki sloj bezbojnog, bit će natural green i lagani finiš, neće bit ništa naspram ovog što sad ima gore, 1.5h sam skidao lak s jedne strane gitare i još uvijek nisam došao do drveta nego tek do bezbojnog.

flander
01-11-2008, 18:38
kupi druge, riješi se muke ^^

ali kao oš možeš sa razrijeđivaćem ili VD-om ^^

blood4me
01-11-2008, 21:52
e pa tot i prićam, zašto ućit na nekom šrotu bilo što, ne samo gitaru....ako možeš si priuštit nešto bolje i kvalitetnije
My man!!!
Wee danas sam pricao sa tatom i svidila mu se ideja :friends:
Bice za par tjedana> :gitara:

ivan
02-11-2008, 15:05
bravo za tebe i tatu :)

znaš što ti je činiti kad je dobiš... naravno svirat dok ti prsti ne otpadnu, a onda koju slikicu ovdje zaljepit :)

blood4me
02-11-2008, 15:10
Naravno :P
:D

flander
02-11-2008, 18:20
kakva slikica, čem film ^^

ja čim nabavim kameru od nekoga snimam cover ^^

ne želim snimat mobiteloim ili bilo ćime drugim, jel želim da bude kvalitetno ^^

danas sam cijeli dan sviral, prstime me hebeno bolje, nisam već dugo, a da sam cijeli dan tambural

LorlonWarrior
02-11-2008, 22:03
@ Flander
Mislio sam da ne bi bio (općenito mislim) jedan od onih kojima tatica kupi pilu od 20 k kuna i onda da lako odustanu od toga. Kužiš ja mislim ako ideš postepeno da ćeš najbolje naučit svirat jer ćeš onda iz te loše gitare izvući onaj maksimum, i onda će ti biti lakše na nekoj boljoj. To ti je ko ono, navikneš se na hard i onda ti je sve ostalo easy. Sam sebi otežaš da bi ti kasnije bilo lakše

flander
02-11-2008, 22:30
@ Flander
Mislio sam da ne bi bio (općenito mislim) jedan od onih kojima tatica kupi pilu od 20 k kuna i onda da lako odustanu od toga. Kužiš ja mislim ako ideš postepeno da ćeš najbolje naučit svirat jer ćeš onda iz te loše gitare izvući onaj maksimum, i onda će ti biti lakše na nekoj boljoj. To ti je ko ono, navikneš se na hard i onda ti je sve ostalo easy. Sam sebi otežaš da bi ti kasnije bilo lakše


ma kužim, ali opet ako uložiš u nešto veliku svotu novca,ne vjerujem da budeš lako odustal, to onda fakat moraš bit prokleto bogat ili lud

kod loše gitare maksimum je mali, jel ako je zvuk nikakav,lako se raštimava i sva je labava ne vidim što možeš naućit na takvoj gitari,eventualno izgled,ako to sada nisi znal kako gitara izgleda,a onda opet imaš google da provjeriš....zašto bi se čovjek mućio na nekom šrotu ako odma može na bolje...zašto bi se učil rolat na rošuhama ako si možeš kupit Rocesice i na njima uživat..a i sad baš to kaj veliš "navikneš se na hard i onda ti je sve ostalo easy" mi nekako ne drži vodu, nije baš tako u svemu...

al ga filozofiramS:P

LorlonWarrior
02-11-2008, 22:33
Haha bome da :P

Ma da, kuiš bez muke nema nauke :D

flander
02-11-2008, 22:37
Ma da, kuiš bez muke nema nauke :D


e pa to smo mu trebali reć odma :D

blood4me
03-11-2008, 14:09
Ma da, kuiš bez muke nema nauke :D
Ali ni bez dobrog alata nema zanata :D

achmedterorist
03-11-2008, 20:45
Ja sam imao isti problem pred 3 mj. I uzeo ibaneza sa120..
frend iz benda ima grg 170 i kaze (on je puno iskusniji od mene) da je moja dosta bolja.. pa ti preporucam ibanez sa 120
Naravno ima mozda jos gitara koje dolaze u obzir, pa se raspitaj jos (ja sam se raspitivao 6mj)
Mogu reci samo jos da sam zadovoljan svojom, i vise nego zadovoljan kad pogledam koliko sam platio....

LorlonWarrior
04-11-2008, 17:52
A joi al sam sad malo naturpijo pilu! Uzeo napravio setup sredio sve, poravno Floyd, nove žice, i sve što se podrazumjeva kad kažeš da si sredio setup na gitari... Ma čoeče e obožavam ovu pilu :cry:

LorlonWarrior
10-11-2008, 10:48
E... Trebam malu pomoć...

Jel pametna ideja odšarfat vrat (da, mislim na Bolt-On konstrukciju) i onda ga ponovo zašarafat? Jel postoji mogućnost da se izgubi sustain ili išta slično?

flander
10-11-2008, 22:57
radije nemoj, ako nikada nisi to delal nemoj ^^

ivan
11-11-2008, 00:49
bolje ne.... mislim, jel ima kakve potrebe il čista znatiželja?
daj zamisli da smrdaš gitaru :O

LorlonWarrior
11-11-2008, 03:29
Ma prije bi reko znatiželja :D

Al ne, nešto mi kad natežem Floyd onak malo zaškripi vrat na Bolt-On, ko da nije do kraja zašarafljen... Ili je to možda zato što je sve još novo na gitari?

Neven <R>
11-11-2008, 14:22
Samo ti sviraj i sve će biti u redu.

flander
11-11-2008, 19:36
ima tko akorde od Cesarice ?

Tsumetai Ryujin
12-11-2008, 08:31
El mi moze netko objasnit na sto moram pazit kad spajam gitaru na komp i sto mi sve ustvari treba. Pitam jer mi ekipa prca da se to ne preporuca jer se moze vrlo lako skurit komp.

flander
12-11-2008, 12:16
da istina

doduše i nije preporućeno to spajat na komp

a ako baš imaš izrazitu želju to spajat, trebati program napr kao što je Guitar Rig 3.0 koji emulira sve ama baš sve efekte od pojačala, ok stvarćica, i trebaju ti drajveri za to koji se zovu ASIO4ALL_2_8_English, da bi sve to normalno delalo

e sad kako to spojit, trebaš gitaru samo spojit u komp, treba ti ovo
http://www.imagesforme.com/out.php/i223428_PB120001.JPG


lijevo na slici ti je priključak koji se "kopča" na kraj ovog desno, a to desno ti je kabl za gitaru ^^ to sam ti dao ako se dobro sjećam, jedino ako maloki nije uzel sebi ^^

i onda to turneš u komp, u onu zelenu "rupu" ^^

jedina zamjerka koja je kod sviranja na kompu je ta da ima kašnjenje zvuka neki 0.3 sek, sad dali se to može popravit boljom kvalitetom gitare ili same zvučne kartice neznam, sviral sam samo malo, onak da probam, jel imam pojačalo, pa to iskustvo je bilo samo radi znatiželje ništa više, fora je , onak imaš xy zvučnih efekata koje bi naće za svaki moral odvojit bar somu kuna, jer taj program imitira i one papučice

moja preporuka je da si ipak nabaviš kakvo takvo pojačalo, ima Marshall pojačala od 1oW za pristojnu cifru, a bome su glasna, ja imam malo od 5W,također Marshall i glasno je, pogotovo na distorziji, može ić baterije u njega a možeš i adapter pikut

http://en.woodbrass.com/images/woodbrass/MARSHALL+MMA-MS2C.JPG

samo kaj sam ga shebal,pa mi ne dela neš :/

evo to je to ukratko ^^

Abadon
12-11-2008, 15:25
Ja sam svoju gitaru spojio na komp, i nakraju su mi se zvucnici sjebali pa da upozorim kod spajanja gitare na komp morate imat dobre zvucnike inace.

Neven <R>
12-11-2008, 16:30
Ja sam koristio šrotne zvučnike, pa čak i one na laptopu i ništa se nije desilo.

@Flander: jesi probao mjenjati broj sampleova u ASIO driverima, jer meni je na integriranoj zvučnoj na šrotnom kompu latencija bila 6ms što je nemoguće osjetiti.

flander
12-11-2008, 17:07
ma mjenjal sam sve i svašta, al ipak se osjetilo, odsviraš recimo neki akord i onak zvuk se pojavljuje

tak da sam odustal od toga, radije uzmeš pojačalo i svirak kak Bog zapovjeda ^^

Neven <R>
12-11-2008, 17:48
Ovisi, IMO ne isplati se kupovati šrotne digitalce i vrlo slaba pojačala, kvaliteta i sve drugo će biti na strani guitar rig-a. Jedino ako treba za gaže i svirku sa bendom, al u tom slučaju trebaju nešto skuplja pojačala sa malo jačom snagom.

Čux
12-11-2008, 18:01
ovi mali 1W marshalli su relativno jeftini, ima ih i na velesajmu baš, a efekte si moš i sam radit, to nutra nemaš prektički niš, šaka elemenata, to zalemiš za 3 minute sve.

Abadon
12-11-2008, 19:20
Ja sam koristio šrotne zvučnike, pa čak i one na laptopu i ništa se nije desilo.

Meni su se zvicnici culi ko da su eksplodirali unutra a onda su prestali radit.

flander
12-11-2008, 19:22
Ja sam koristio šrotne zvučnike, pa čak i one na laptopu i ništa se nije desilo.

Meni su se zvicnici culi ko da su eksplodirali unutra a onda su prestali radit.


lol meni isto :D

ivan
12-11-2008, 20:06
evo, glazbeni sajam je počeo, pa komentirajte što ste vidjeli, što vam se svidjelo i tako...
dolazim u subotu tamo.... naravno posjetit i pcplay :)

Tsumetai Ryujin
12-11-2008, 21:28
@flander

Prvo da ti se zahvalim na gitari I kabelu ^^ , nisam nimalo razocaran. Prvih sat vremena, nakon sto sam ju spojio na komp, sam divljo po njoj... (prvi put sviram na svojoj gitari) Jedino nisam uspio prokuzit kaj radi onaj desni kotacic... okrecem ga al ne primjecujem nikakvu razliku u zvuku... sad el to mozda do toga jer ju sviram preko kompa il je do gitare :\ ne znam...

Sutra bum se zaletio u rainbow ducan i kupio si neko pojacalo od kojih 10W max i neke ostale sitnice posto imam 20% popusta... ... ... ustvari, kolko je meni snage dovoljno s obzirom da meni uopce ne treba jako glasno (zivim u zgradi)... i na kaj bih jos trebal pazit kad kupujem pojacala??? distorzije neke il te neke brije... :\

flander
12-11-2008, 21:44
@flander

Prvo da ti se zahvalim na gitari I kabelu ^^ , nisam nimalo razocaran. Prvih sat vremena, nakon sto sam ju spojio na komp, sam divljo po njoj... (prvi put sviram na svojoj gitari) Jedino nisam uspio prokuzit kaj radi onaj desni kotacic... okrecem ga al ne primjecujem nikakvu razliku u zvuku... sad el to mozda do toga jer ju sviram preko kompa il je do gitare :\ ne znam...

Sutra bum se zaletio u rainbow ducan i kupio si neko pojacalo od kojih 10W max i neke ostale sitnice posto imam 20% popusta... ... ... ustvari, kolko je meni snage dovoljno s obzirom da meni uopce ne treba jako glasnoS(zivim u zgradi)... iSna kaj bih jos trebal pazit kad kupujem pojacala??? distorzije neke il te neke brije... :\

@ prvi bold - to ti jed dubina zvuka, nemožeš primjetit na kompu
@ drugi bold - 10W uvrh glave, za poćetak
@treći bold - a gledaj,uzmi neko pojačalo koje ima poznato ime, ja sam si uzel Marshalla, onog kaj sam ti pokazal i odličan mi je, sam kaj sam neš čačkal pa sam ga sjebo lol, tak da sam sad bez pojačala, a baš bi rado ovu akustićnu probal malo

drago mi je da si zadovoljan gitarom ^^

ps. ako treba kakv tip o sviranju itd,kakva stranica sa korsinim slikama ili filmekima, feel free to stop by on msn ;)

Tsumetai Ryujin
12-11-2008, 22:07
Sto se tice sviranja... men nikako nije jasan "upstroke" i "downstroke"...

btw fala opet na korisnim informacijama..

flander
12-11-2008, 23:13
upstroke & downstroke

to ti je trzanje žice gore dole,kada sviraš solažu onda trzaš ne samo dole, nego i gore i dole ak kužiš poantu, bar mislim da je to to...

Neven?

Neven <R>
12-11-2008, 23:21
Pa da, upstroke je trzaj prema gore, downstroke prema dolje. Puno brže i lakše ćeš trzati ako naučiš trzanje u oba smjera, mislim da se to zove alternate picking.

ivan
12-11-2008, 23:24
upstroke - trzanje žice/a prema gore(od tanje žice prema debljoj)
downstroke - trzanje žice/a prema dolje(od deblje prema tanjoj)

alternate picking - kominiranje trzaja gore-dolje da bi se povećala brzina trzanja, tj da bi mogao napraviti
više trzaja u manje vremena

edit: kolega bio brži :)

Tsumetai Ryujin
13-11-2008, 07:06
Razumijem sam ja kaj to znaci, al mi nije bilo jasno zakaj se to radi, tj. kada se to radi... fala...

ivan
13-11-2008, 09:57
doći će ti samo od sebe.... nema pravila.... svatko trza na svoj način...
ako si početnik vjerojatno ti je najlakše trzati samo odozgo, ali vježba(i nikaj drugo) će ti
omogućit da možeš svirati brže stvari(alternate picking).

a opet, nije sve u brzini. npr., neki akord će dobit novu boju zvuka ako ga odsviraš odozdo, potpuno laički rečeno

flander
13-11-2008, 12:15
to je dobro vježbat sa onim ljestivama, pentatonic, sa njima se super vježba taj picking

LorlonWarrior
15-11-2008, 16:15
ma mjenjal sam sve i svašta, al ipak se osjetilo, odsviraš recimo neki akord i onak zvuk se pojavljuje

tak da sam odustal od toga, radije uzmeš pojačalo i svirak kak Bog zapovjeda ^^

Meni je gitara spojena na komp preko procesora Behringer X V-Amp... Sve radi kako treba, nam nikakog kašnjenja, jednio što mi je sad riknio taj procs pa neam kako svirat osim na pojačalu koje sam platio 320 kn... Zamislite kako to predobar zvuk ima :D
Onak - da ima malo više Gaina onda bi to bio Clean zvuk jbte...

EDIT:
@ Flander

Istina, ali nek on najprije nauči Dur i Mol skalu koje su osnovne skale koje se trebaju znat budući da se koriste u 80% pjesama... A pentatonic skala nije ništa više nego Mol skala sa izostavljenim 2. i 6. tonom tako da kad naučiš Mol znaš i pentatonic... I znam da ćeš mi sad prigovorit jer si mu to reko samo da trzanje uči ali opet, ja samo kažem ovo tek tak da se zna :D

flander
15-11-2008, 17:08
ma ok, ja sam poćel na tim pentatonic skalama, onak zanimljive su za blues, pa se sa time malo zekam

a i ono kad mi se dopadne neka stvar odem na youtube vidim pokoji cover,pogledam akorde i prbavam

jednostavno rećeno igram se


sviram tek nekih cca 10 mjeseci, još se privikavam na akorde,ritam i trzanje, tak da ima vremena, za sad znam cca 7 stvari odpjevat i od svirat, njih redovito ponavljam, zanimljive su mi a i na njima usavršavam sviranje


nadam se da je to ok proces ^^

ivan
15-11-2008, 17:42
svirajte ono što vam se sviđa... najbolje moguće učenje ;)