PDA

Pogledaj cijelu verziju : Instrumenti..



Stranica : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Rocchiro
29-12-2006, 00:42
Gle, biti ce ti dosta, predosta. To ti misliš da je malo, ali pojačalo je super, ne mora biti glasno, i super ga možeš nariktat. I također ima kul efekte
Ok... Dal' moze nadglasati bubnjeve?

Ovo naravno ovisi o tome dal' trebas pojacalo za sviranje u bendu ili samo imas viska novaca.

Inace, za 4x4 sobu mozes nabaviti Guitar Rig 2 (http://www.native-instruments.com/index.php?id=guitarrig2_us)Svirtualno pojacalo za PC s kojim odmah imas i sve potrebne efekte. Poslusaj sampleove (s desne strane). Sa maloSkvalitetnijim zvucnicima rastura.

guitar rig rula :pray:

MindReader
29-12-2006, 11:02
Gle, biti ce ti dosta, predosta. To ti misliš da je malo, ali pojačalo je super, ne mora biti glasno, i super ga možeš nariktat. I također ima kul efekte
Ok... Dal' moze nadglasati bubnjeve?

Ovo naravno ovisi o tome dal' trebas pojacalo za sviranje u bendu ili samo imas viska novaca.
uvijek imaš razglas... kupiš 2 kutije, svaka 200W i miran si ko đubre :D

Letva
29-12-2006, 20:03
Vise volim svirati akusticnu od el. gitare...No,to je stvar ukusa...Bolje naci neku ekipu pa zasvirati,neg ovako...

29-12-2006, 20:16
A je istina, ali na elketricnoj boddomeee

Simon the Dreamer
29-12-2006, 20:37
Najviše rula svirati straitse na jazzici, ali rijetko ko ima jazzicu, imo fend od starog, pa sam tamo to prakticiro, ali prodo kreten, tak da sada trpim...

Letva
03-01-2007, 19:56
Dajte neke tabove od vaših najdražih pjesama.

MindReader
03-01-2007, 22:40
zašto :?

ak trebaš neke - odi na http://www.ultimate-guitar.comSili http://www.2akordi.netSi amen

ne razumijem svrhu tvoje želje

03-01-2007, 23:36
I naziv topice nema veze s tabovima..

ewok
07-01-2007, 20:25
ima neko iskustva s BC rich (warlock) gitarom? cuo sam neka podvojena misljenja pa reko idem pitat vas...

MindReader
08-01-2007, 23:23
ima neko iskustva s BC rich (warlock) gitarom? cuo sam neka podvojena misljenja pa reko idem pitat vas...
sajmon drimr na ovom forumu ti ima bc rich pa njega pitaš ;) al čini se da nije loša.. divlje izgleda..

ljudi, jel ima tu itko ibaneza - bilo kojeg?
ja sam u petak bio u ibanez šopu i JS je skluplji od vaievog za 4 soma kuna!! a vaieva je onak.. bolja.. i cjenjenija.. nikad nisam razumio te cijene

olio
08-01-2007, 23:25
ja imam jedino akustaru ibanez

ivan
21-01-2007, 19:21
da malo oživim temu :)

nakon dosta vremena guljenja prstiju, napokon sam dobio trajne žuljeve :D
uhvatio sam osnovne akorde i bare... od pjesama znam: heroj ulice, marina, neda(parni), ja volim samo sebe, dom(film), balkan, the passanger(iggy pop) i još neke kojih se sad ne mogu sjetit :)
za 3-4 dana će bit 1 mjesec od kako sam počeo svirat...
jeste vi kaj novo u zadnje vrijeme naučili?

MindReader
21-01-2007, 19:48
ja se na basu mučim pratit originalni tempo Master of puppets :D
rasturam Chop suey, Aerials, Fear of the dark i Troopera.. isto tako i Californication - sve na basu uz improvizacije gore-dolje jer ne mogu tuč po jednom tonu... što brže - to bolje.. mastera sam još malo pa dohvatio, prst mi je na njegovom kajišu :rotfl: :rotfl:

ivan
31-01-2007, 10:53
ak ti nije teško odsvirat neku distorziju na microcubeu pa uploadat video :oops:
da vidim kako zvuči...

MindReader
31-01-2007, 21:08
ak ti nije teško odsvirat neku distorziju na microcubeu pa uploadat video :oops:
da vidim kako zvuči...
neam kameru, sry

Booby
01-02-2007, 13:58
Evo ovako... Sviram gitaru (akustaru) 2 godine a nedavno sam si kupio električnu (Fenderov Squier). Znam svirat puno stvari,al neznam baš dobro solirat pa sad vježbam Hallowed by the name od mejdena. Inače ih ne slušam baš pretjerano,ali pjesma je odlična za vježbanje brzine i soliranja. :gitara: :gitara: :gitara:

ivan
01-02-2007, 14:18
ak ti nije teško odsvirat neku distorziju na microcubeu pa uploadat video :oops:
da vidim kako zvuči...
neam kameru, sry

no problemo :wink:
u procesu sam skupljanja novca... malo sam gledao gitare po netu(recenzije itd) i kao najbolja solucija mi se čini Yamaha 121. 2 humbuckera i 1 single-coil pickup. jednostavno ne mogu dočekat...

@Booby
Koji squier si uzeo?
znaš neke dobre solo stvari(ne prebrze) za akustaru?

Booby
01-02-2007, 14:46
Stratocaster,standard series.

Nebi znao nikakvu solažu za akustičnu,ali preporučio bi ti da nađeš neke klasične pjesme,odlične su za uvježbat prste desne ruke. Meni je jedna od boljih Packingtons pound,neka stara stvar iz 18.st,i guess.
Takvih je pjesama jako puno i teško je naći neku dobru,ali vrijedi potražiti!!!

Jel znate da se mysongbook srušio??? Jedan tip je downloadao sve što je na toj stranici bilo od tabulatura malo prije nego što se srušila. Zip file ima 112mb a sadrži 55000 fileova!!!

Svi vi koji se bavite glazbom preporučio bi vam glazbeni forum,odličan je!!

NITROS
01-02-2007, 17:03
Stratocaster,standard series.

Nebi znao nikakvu solažu za akustičnu,ali preporučio bi ti da nađeš neke klasične pjesme,odlične su za uvježbat prste desne ruke. Meni je jedna od boljih Packingtons pound,neka stara stvar iz 18.st,i guess.
Takvih je pjesama jako puno i teško je naći neku dobru,ali vrijedi potražiti!!!

Jel znate da se mysongbook srušio??? Jedan tip je downloadao sve što je na toj stranici bilo od tabulatura malo prije nego što se srušila. Zip file ima 112mb a sadrži 55000 fileova!!!

Svi vi koji se bavite glazbom preporučio bi vam glazbeni forum,odličan je!!

Sta mislis da se sam od sebe srusio, i da je taj tip bio predvidiv :)) Jako vjerojatno da je on srusio site, ili neki njegov

DrunkyDuck
01-02-2007, 17:47
Nije se srusio nego tablature vise nije moguce downloadati zbog autorskih prava.


Svi vi koji se bavite glazbom preporučio bi vam glazbeni forum,odličan je!!
Slazem se, ima dosta toga dobroga za procitati.

BlackDCRO
01-02-2007, 21:20
Ja sam vokal 8)

Waylon
01-02-2007, 22:26
ja bubnjar. i gitarist potencijalni. al fućkat neznam.

Simon the Dreamer
01-02-2007, 22:34
Ugledaj se na Rogera Whittakera, njegova verzija The Skye Boat Songa je tako bolesno dobra da to nije normalno. Prvo sam mislio da se radi o fruli, a kad sam skužio da fućka, that really blew my mind...

Roger je ZNAOSfučkati...

Booby
02-02-2007, 13:29
Stratocaster,standard series.

Nebi znao nikakvu solažu za akustičnu,ali preporučio bi ti da nađeš neke klasične pjesme,odlične su za uvježbat prste desne ruke. Meni je jedna od boljih Packingtons pound,neka stara stvar iz 18.st,i guess.
Takvih je pjesama jako puno i teško je naći neku dobru,ali vrijedi potražiti!!!

Jel znate da se mysongbook srušio??? Jedan tip je downloadao sve što je na toj stranici bilo od tabulatura malo prije nego što se srušila. Zip file ima 112mb a sadrži 55000 fileova!!!

Svi vi koji se bavite glazbom preporučio bi vam glazbeni forum,odličan je!!

Sta mislis da se sam od sebe srusio, i da je taj tip bio predvidiv :)) Jako vjerojatno da je on srusio site, ili neki njegov

Site se srušio zato što su neki ljudi prepisivali pjesme iz pjesmarice i onda ih uploadirali na taj site.

NITROS
02-02-2007, 13:42
Evo da se pohvalim kupio sam gitaru :)

Yamaha C70

Super zadovoljan sam s njom. Evo pocinjem i ja sada svirati :))) jucer sam vec sve prste razderao :D svirao sam neke lesson sa neta i youtuba. Kasnije kada se naucim svirati brat mi ide na elektricnu, a ja prelazim na akusticnu. Joj jedva cekam, svako malo po njoj sviram. Ono bas sam happy :D

Evo samo sam se htio pohvalit :P

ivan
02-02-2007, 14:22
bravo :thumbs2:
za ~20 dana su ti prsi žica-proof, i onda bez ikakve smetnje kefaš :)
čim naučiš malo, super je užitak... ak ti nije problem, podijeli s nama koje to vježbe radiš ;)
ja sam isto novi u svijetu gitare(nešto više od 1mj. sviram)

NITROS
02-02-2007, 16:45
2bMS4kmiR84

http://www.glazbeni-forum.com

http://sviranjegitare.blog.hr/
Sviranje gitare | Blog

http://www.all-guitar-chords.com/

http://www.musicianshop.com

http://guitar.about.com/library/blguita ... rchive.htm (http://guitar.about.com/library/blguitarlessonarchive.htm)

eto neki linkovi

Simon the Dreamer
02-02-2007, 18:27
Nabavi si knjigu Rock Guitar Secrets od Petera Fischera, dosta dobra za vježbanje, ako te zanima, pmaj me :wink: ...

Pudli
03-02-2007, 21:48
Ja sad razmisljam o kupnji neke elekt.gitare :wink:

MindReader
03-02-2007, 22:28
e ivane, danas sam skonto da imam kameru na digitalcu, 5 minuta :rotfl:
budem neke riffove snimio i solaže pa da vidiš kaki je dist na microcubeu :wink:

theCoDfather
03-02-2007, 22:45
ja sam zavrsio osnovnu glazbenu skolu (gitaru) i vec dvije godine nisam nista svirao i nedavno opet malo probao. znam odsvirat dio Stairway to Heaven :)
imam yamahu CG-90MA (akusticna) i htio bi si nabavit elektricnu gitaru
edit: obavezno pogledati :) QjA5faZF1A8

Simon the Dreamer
04-02-2007, 00:20
2 godine ti je previše čekanja. Ja nisam svirao godinu dana uopće (8 razred) nakon što sam završio glazbenu, ali sam se onda u prvom vratio i bilo mi je jako teško. Mogu mislit kako je tebi...

Sgt. Bull
04-02-2007, 12:10
ja imam elektricnu gitaru...ali ne znam nastimati da sviram na kompu imam sve programu i ono ali ne znam...moze pomoc??btw dobio sam je jucer :D

theCoDfather
04-02-2007, 13:01
ja imam elektricnu gitaru...ali ne znam nastimati da sviram na kompu imam sve programu i ono ali ne znam...moze pomoc??btw dobio sam je jucer :D
regaj se na http://www.glazbeni-forum.comSi tamo pitaj jer sumnjam da ce tu neko znat to

NITROS
04-02-2007, 13:06
ja imam elektricnu gitaru...ali ne znam nastimati da sviram na kompu imam sve programu i ono ali ne znam...moze pomoc??btw dobio sam je jucer :D

Trebas imati zvucnu karticu koja ima portove za ustekati elektricnu gitaru. Evo moja to ima. S druge strane uz sve to moras imati i neko znanje. Moras nastimati gitaru, nastimati programe i slicno.

Rocchiro
04-02-2007, 13:27
imaš za kupiti kabel koji uštekaš u gitaru i u komp u port za mikrofon i to ti je to.samo trebaš imati neki softver za snimanje zvuka

Lord Jambrek
04-02-2007, 14:25
Evo da se pohvalim kupio sam gitaru :)

Yamaha C70

Super zadovoljan sam s njom. Evo pocinjem i ja sada svirati :))) jucer sam vec sve prste razderao :D svirao sam neke lesson sa neta i youtuba. Kasnije kada se naucim svirati brat mi ide na elektricnu, a ja prelazim na akusticnu. Joj jedva cekam, svako malo po njoj sviram. Ono bas sam happy :D

Evo samo sam se htio pohvalit :P

ak trebaš nekih tabova za vježbanje imam tabova na pretek, javi mi na PM pa ti pošaljem. Imam ti baš onih tabova sa vježbama i tim glupostima.

MindReader
04-02-2007, 14:28
e ljudi.. danas, ak mi se bude dalo (a vjerovatno oće) ću snimit par filmića sa 3 guitare..

za ivana jedan dist show na fade to black (metallica)
za ps1ha master of puppets na basu.. i californication... (cijelu)
i još jedan instrumental (iako nije, al ja ne pjevam :D ) - na akustari.. malo sam ga preinačio...

da stavim na jutjub il na repidšer?

m777
04-02-2007, 14:36
Na tubaru. Ajde, čekamo...

MindReader
04-02-2007, 15:23
Na tubaru. Ajde, čekamo...
ev ček malo.. baterije mi se pune.. :( iznevjerile me

ivan
04-02-2007, 17:49
hvala unaprijed majstore! :pray:

pukla mi trzalica, pa baš nemogu totalno vježbat neke tabove :(
naučio sam dio od soad-a iz soldier side/mezmerize :)

THUNDER_DINIX
04-02-2007, 18:15
planiram krenuti na tecaj gitare. inace, zakon istrument, super mi je slusati kad netko svira (lega, zna skinit original pjesmu bez greske). steta sto nisam ranije krenuo, al namjeravam to nadoknaditi

Simon the Dreamer
04-02-2007, 18:24
Nemoj na tečaj, to ti je papilova, samo na netu nađi ili kupi neku knjigu za početnike i sam kod kuće radi, eventualno legu zamoli da ti pokaže neke osnove. To ti je moj savjet.

THUNDER_DINIX
04-02-2007, 18:30
Nemoj na tečaj, to ti je papilova, samo na netu nađi ili kupi neku knjigu za početnike i sam kod kuće radi, eventualno legu zamoli da ti pokaže neke osnove. To ti je moj savjet.

ma bas mi se ide na tecaj, da naucim svirat kak treba. BTW: Guitar Pro je isto odlican program za sviranje. di mogu tu knjigu nabavit?

04-02-2007, 18:33
Guitar Pro, to ti je najbolje. Is toga uči..

THUNDER_DINIX
04-02-2007, 18:45
Guitar Pro, to ti je najbolje. Is toga uči..

ma ici cu i na tecaj, zbog drustva, a GP obavezno

MindReader
04-02-2007, 20:43
http://youtube.com/watch?v=_h_3ISaNcPQ
evo master of puppets na basu.. preloše ispalo, al eto.. bas imam neš više od 3 mjeseca :rotfl: i prste sam se zgulio skroz.. :(

04-02-2007, 20:57
Lijepo odsvirano.. :)

MindReader
04-02-2007, 20:59
Lijepo odsvirano.. :)
a de skuž me kak skakućem od nestrpljenja :rotfl:

04-02-2007, 21:05
Da, skuzio sam to.. mislio sam da su ti se gaće uvukle.. :rotfl:

THUNDER_DINIX
04-02-2007, 21:10
http://youtube.com/watch?v=_h_3ISaNcPQ
evo master of puppets na basu.. preloše ispalo, al eto.. bas imam neš više od 3 mjeseca :rotfl: i prste sam se zgulio skroz.. :(

svaka cast :pray:

Rocchiro
04-02-2007, 21:50
e,skakutanje mi je najace.inace super odsvirano,samo probaj malo niže trzati,dobije se bolji zvuk

MindReader
04-02-2007, 21:52
e,skakutanje mi je najace.inace super odsvirano,samo probaj malo niže trzati,dobije se bolji zvuk
da,znam.. samo mi je to malo blesavije jer je trzalica pod kutem - a onda struže po ripnama žica :rotfl:
al zvuk je moćniji i metalniji, to da :D

THUNDER_DINIX
04-02-2007, 21:54
e,skakutanje mi je najace.inace super odsvirano,samo probaj malo niže trzati,dobije se bolji zvuk

pogledaj samo sto basist od Metallice skace na koncertima

MindReader
04-02-2007, 21:56
e,skakutanje mi je najace.inace super odsvirano,samo probaj malo niže trzati,dobije se bolji zvuk

pogledaj samo sto basist od Metallice skace na koncertima
:rotfl: ovo me podsjetilo..
sutra (il ovih dana) budem stavio snimku (svoju) Chop suey - SOAD - na basu.. improvizacija da boli glava, benganje... danas sam isprobavo - zavrtilo mi se.. pregadno izgleda.. budete vidli :D

04-02-2007, 21:58
Probaj bass dio od sweet child o mine, imam ja gp pro tab..

Silventus
04-02-2007, 22:00
Ma dlakavi banđo je najbolji instrument

http://www.explosm.net/merch/images/ch_hairybanjo.jpg

Simon the Dreamer
04-02-2007, 23:00
Tak-tak, nije baš teška dionica, ali lijepo odsvirano. Nego sviraš li ti samo bas ili i six-string?
Uglavnom, čim nabavim nekakvo pojačalo ću staviti sebe kako sviram Kayleigh od Marilliona, zakon pjesma btw... (zna neko koju zvučnu koja podržava amp?)

theCoDfather
04-02-2007, 23:16
http://youtube.com/watch?v=_h_3ISaNcPQ
evo master of puppets na basu.. preloše ispalo, al eto.. bas imam neš više od 3 mjeseca :rotfl: i prste sam se zgulio skroz.. :(
nije loše :bravo: , ali nije ni tesko za odsvirat

Lord Jambrek
05-02-2007, 10:07
Guitar Pro, to ti je najbolje. Is toga uči..

ma ici cu i na tecaj, zbog drustva, a GP obavezno

obavezno upiši tečaj jer će ti trebati teorije.

MindReader
07-02-2007, 14:37
Tak-tak, nije baš teška dionica, ali lijepo odsvirano. Nego sviraš li ti samo bas ili i six-string?
Uglavnom, čim nabavim nekakvo pojačalo ću staviti sebe kako sviram Kayleigh od Marilliona, zakon pjesma btw... (zna neko koju zvučnu koja podržava amp?)
nije teška dionica, lijeva ruka mi jednostavno leti... al je malo zajebanije trzat žice (trzalicom pogotovo).. probaj paš vidit :D
sviram i 6-žica (el. i akustaru imam)

i evo napokon filmić za ivana (distorzija na roland microcubeu)
kao što i piše - ne prikazuje moje sposobnosti :rotfl:
http://youtube.com/watch?v=VLBSTJr5cj4

i ovo je californication + pjevanje.. :rotfl: nemojte se smijat.. :rotfl: negdje mi se malo zapleo jezik i to.. al et :rotfl:
http://youtube.com/watch?v=TrKviKHybSo

Lord Jambrek
07-02-2007, 15:37
i ovo je californication + pjevanje.. :rotfl: nemojte se smijat.. :rotfl: negdje mi se malo zapleo jezik i to.. al et :rotfl:
http://youtube.com/watch?v=TrKviKHybSo

dobro odsvirano, minimalno greški, ali jedna primjedba, probaj malo laške po gitari, sviraj s prstima i dobiji laganij ton.

MindReader
07-02-2007, 15:51
inače nisam završio školu gitare i sviram samo trzalicom (bas prstima i popp&slap) - al budem naučio malo i prstima

Lord Jambrek
07-02-2007, 15:56
inače nisam završio školu gitare i sviram samo trzalicom (bas prstima i popp&slap) - al budem naučio malo i prstima

znanja nikad viška, tak sam i ja u početku, GTP, gitara i trzalica, poslje sam se malo opametio i skužio da shredanje ne zvuči tak dobro kak sam ja mislio.

ivan
07-02-2007, 20:08
Mind care!! :thumbs2:
puno ti hvala! rastura bolje nego što sam mislio!!! :pray:

još jednom hvala! sad idem svirat.... :D

al na žalost akustaru :(
al kako kažu: it's a long way to the top if you wanna rock and roll :gitara:

Ps1ho
07-02-2007, 20:38
i ovo je californication + pjevanje.. :rotfl: nemojte se smijat.. :rotfl: negdje mi se malo zapleo jezik i to.. al et :rotfl:
http://youtube.com/watch?v=TrKviKHybSo

isustenedo :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Rocchiro
07-02-2007, 20:57
i ovo je californication + pjevanje.. Rolling On The Floor nemojte se smijat.. Rolling On The Floor negdje mi se malo zapleo jezik i to.. al et Rolling On The Floor
http://youtube.com/watch?v=TrKviKHybSo

tebi treba egzorcist.zezam se,nisi baš pogodil tonalitet ali svirka je kewl

MindReader
07-02-2007, 20:59
i ovo je californication + pjevanje.. Rolling On The Floor nemojte se smijat.. Rolling On The Floor negdje mi se malo zapleo jezik i to.. al et Rolling On The Floor
http://youtube.com/watch?v=TrKviKHybSo

tebi treba egzorcist.zezam se,nisi baš pogodil tonalitet ali svirka je kewl
hm.. tonalitet je a mol - skido sam po sluhu :wink: i ko što vidiš - malo improviziro.. ako misliš na pjevanje - znam, jer se nisam baš oslobodio, da sam se dero, starci bi uletitli srali :rotfl:

NITROS
07-02-2007, 21:01
Mind care!! :thumbs2:
puno ti hvala! rastura bolje nego što sam mislio!!! :pray:

još jednom hvala! sad idem svirat.... :D

al na žalost akustaru :(
al kako kažu: it's a long way to the top if you wanna rock and roll :gitara:,

Sa akusticnom gitarom se da svasta odsvirati. Ja sebi planiram ili basovku ili akusticnu kupiti kada naucim svirati.

MindReader
07-02-2007, 21:04
Mind care!! :thumbs2:
puno ti hvala! rastura bolje nego što sam mislio!!! :pray:

još jednom hvala! sad idem svirat.... :D

al na žalost akustaru :(
al kako kažu: it's a long way to the top if you wanna rock and roll :gitara:,

Sa akusticnom gitarom se da svasta odsvirati. Ja sebi planiram ili basovku ili akusticnu kupiti kada naucim svirati.
e viš.. ja sam krenio svirat 6 žičnu jer je stari imo neku staru.. i od onda je ne puštam.. a nedavno sam shvatio da sam jednostavno zaljubljen u duboke tonove.. i nagovorio starog da sredi bas i eto :D
a to je i prednost jer u požegi ima basista da ih moš nabrojat na prste jedne i kusur ruke :D

NITROS
07-02-2007, 21:10
A tu u Varaždinu se svi pale na električnu. A neznaju odsvirati dva tona.

07-02-2007, 21:12
A po čemu to znaš?

MindReader
07-02-2007, 21:13
A tu u Varaždinu se svi pale na električnu. A neznaju odsvirati dva tona.
hehe ma i kod nas svi na električnu.. ne znam jesi me skužio - u PŽ ti basista ima jebački malo!! užas jedan.. a, naravno, svi živi po gitarama... al dobro, treba pustit ljude da sviraju :D

NITROS
07-02-2007, 21:25
A tu u Varaždinu se svi pale na električnu. A neznaju odsvirati dva tona.
hehe ma i kod nas svi na električnu.. ne znam jesi me skužio - u PŽ ti basista ima jebački malo!! užas jedan.. a, naravno, svi živi po gitarama... al dobro, treba pustit ljude da sviraju :D

Skuzio sam te, a ja sam ti rekao da kod nas se svi pale na elektricnu. Kako znam ?? Pa tako sto u razredu troje svira elektricnu, ja jedini klasicnu, u druga 3 razreda 12 elektricnih, svi frendovi koji sviraju ili su na klaviru ili na elektricnoj. A ako si maze mislio po cemu znam. E pa znam jer se svi preseravaju kakve gitare imaju a kada treba odsvirati onda se deru kao da pjevaju samo da se ne cuje zvuk kako falsaju na gitari

theCoDfather
07-02-2007, 22:21
A tu u Varaždinu se svi pale na električnu. A neznaju odsvirati dva tona.
hehe ma i kod nas svi na električnu..
kakvu to ti imas i kolko si je platio?
ja mislim nagovorit starce da mi kupe el. gitaru :D
imam akustaru

MindReader
07-02-2007, 22:23
A tu u Varaždinu se svi pale na električnu. A neznaju odsvirati dva tona.
hehe ma i kod nas svi na električnu..
kakvu to ti imas i kolko si je platio?
ja mislim nagovorit starce da mi kupe el. gitaru :D
imam akustaru
squier standard stratocaster - oko 2600 kuna (na blagom popustu)

Simon the Dreamer
08-02-2007, 08:43
Jao, kako sam se danas osramotio. Otvorio sam slučajno sestrin OK, pogledo neku temu o nekoj rockerici koja piše svoj život, i vidio NajJadniju totalnu pozericu i rock wannabe kako na slici drži u ruci MOJU GITARU! Da, moju malu bisticu, moju đitru koju sam volio ko svoju ruku sve dok nisam vidio kakvu gamad privlači. For God's Sake, ako je itko vidio tu sliku... plačite samnom... :cry:

NITROS
08-02-2007, 08:52
Jao, kako sam se danas osramotio. Otvorio sam slučajno sestrin OK, pogledo neku temu o nekoj rockerici koja piše svoj život, i vidio NajJadniju totalnu pozericu i rock wannabe kako na slici drži u ruci MOJU GITARU! Da, moju malu bisticu, moju đitru koju sam volio ko svoju ruku sve dok nisam vidio kakvu gamad privlači. For God's Sake, ako je itko vidio tu sliku... plačite samnom... :cry:

Pa cekaj kaj se imas brinuti s tim. Ti kupujes gitaru za sebe, a ne za nekoga drugog.

Simon the Dreamer
08-02-2007, 09:20
Jao, kako sam se danas osramotio. Otvorio sam slučajno sestrin OK, pogledo neku temu o nekoj rockerici koja piše svoj život, i vidio NajJadniju totalnu pozericu i rock wannabe kako na slici drži u ruci MOJU GITARU! Da, moju malu bisticu, moju đitru koju sam volio ko svoju ruku sve dok nisam vidio kakvu gamad privlači. For God's Sake, ako je itko vidio tu sliku... plačite samnom... :cry:

Pa cekaj kaj se imas brinuti s tim. Ti kupujes gitaru za sebe, a ne za nekoga drugog.
Ma dobro, nije da se ja stvarno brinem. Ovo je više bio neki kewlerski l33terski post da se malo preseravam kak sam ja faca a ta glupača jadna...

Booby
08-02-2007, 10:43
A tu u Varaždinu se svi pale na električnu. A neznaju odsvirati dva tona.
hehe ma i kod nas svi na električnu.. ne znam jesi me skužio - u PŽ ti basista ima jebački malo!! užas jedan.. a, naravno, svi živi po gitarama... al dobro, treba pustit ljude da sviraju :D

Ovđe kod mene imaš pun quratz pozera koji slušaju system of a down i linkin park i tvrde da slušaju heavy metal. A još više imaš onih koji misle počet svirat gitaru,oni misle da će moći za mjesec dana naučit svirat gitaru i onda odma zaradit negdje love u svatovima. :naughty: :naughty:

Maderfakin sans of a bičez. fejkeri jedni pederski.

P.S. Ako svirate gitaru i ako ste metalac ili još gore sve to zajedno,nemojte doći u pleternicu ni za boga. O meni kruže priče da sam sotonjara i da se drogiram,i pričaju ljudi da me viđaju na groblju po noći. loool :rotfl:

Ps1ho
08-02-2007, 11:00
Ljudi koji nemaju pametnijeg posla...ignoriraj ih...

Silventus
08-02-2007, 11:02
evo,ja sam primjer

ivan
18-02-2007, 20:05
možete mi reći što mi točno treba da električnu gitaru mogu spojit na komp i onda putem guitar rig-a ili slično stavim efekte te mi zvučnici s kompa služe kao pojačalo. gledam to kao soluciju da što prije uzmem el. gitaru pa kad skupim love, pojačalo...

DrunkyDuck
18-02-2007, 20:24
Trebas kabel (http://image.bizrate.com/resize?sq=160&uid=377343844&mid=38730), koverter (http://www.designnotes.com/Merchant2/graphics/00000001/CAA14.JPG)Stako da mozes spojiti gitaru u "mic in" na zvucnoj kartici, Guitar Rig (http://www.native-instruments.com/index.php?id=guitarrig2_us&ftu=45922149d1c9738&flash=9)Sza efekte i na kraju besplatne Asio4All (http://www.asio4all.com/)Slow-latency drivere koji ce ti omoguciti rad u Guitar Rigu bez kasnjenja zvuka.

ivan
19-02-2007, 08:58
hvala :wink:
koji je to točno konverter na 3,5mm?

DrunkyDuck
19-02-2007, 21:16
Koji je to točno konverter, na 3,5mm?
Tako je. Trebao bi te kostati 20ak kuna.

ivan
26-02-2007, 14:43
odluka je pala na Yamahu Pacifica 112 i čeka se ljetni popust u euro-unitu :)

slobodno dajte kakav komentar, prijedlog, iskustva... kajgod...

Simon the Dreamer
28-02-2007, 17:37
Di se može takav konverter nabaviti?

MindReader
28-02-2007, 21:40
odluka je pala na Yamahu Pacifica 112 i čeka se ljetni popust u euro-unitu :)

slobodno dajte kakav komentar, prijedlog, iskustva... kajgod...
sviro pacificu-- mislio sam je i kupit, al eto - palo na fendera..
neš pogriješit, pogotovo ak ima single-single-humbucker magnete

ivan
01-03-2007, 15:16
odluka je pala na Yamahu Pacifica 112 i čeka se ljetni popust u euro-unitu :)

slobodno dajte kakav komentar, prijedlog, iskustva... kajgod...
sviro pacificu-- mislio sam je i kupit, al eto - palo na fendera..
neš pogriješit, pogotovo ak ima single-single-humbucker magnete

upravo je ta konfiguracija :wink:
gledavši prošlu godinu, ako se odluče dat popust na nju, cijena bi trebala bit oko 1500kn što je stvarno odlična kupnja

ivan
03-03-2007, 14:04
obavezno pogledati ovog virtuoza!!! :pray:
šteta što više nije živ :(

hbTzzBIfOlg
m87uGBGnNFY

Neven <R>
07-03-2007, 23:26
Imam Yamahu Pacificu 120s, žice su mi preblizu pragovima, pa ako netko zna kako do to podići bio bih vrlo zahvalan.

Lord Jambrek
08-03-2007, 08:08
Imam Yamahu Pacificu 120s, žice su mi preblizu pragovima, pa ako netko zna kako do to podići bio bih vrlo zahvalan.

Kakav bridge imaš? Je Floyd Rose ili je normalni, ajd daj sliku bridge-a pa ću ti odma točno objasnit, a ne da pišem roman o svakom bridge-u

Neven <R>
08-03-2007, 10:32
Normalni je bridge, znam razlikovati. :)
http://tinyurl.com/yudezc

MindReader
08-03-2007, 16:30
hm... ja sam se zajebavo s bridgem i zajebo ga.. pobrko oktave i štimung.. bolje se nemoj bavit time ak nemaš iskustva

Lord Jambrek
08-03-2007, 16:47
Normalni je bridge, znam razlikovati. :)
http://tinyurl.com/yudezc

Vidiš ona dva šarafića koja drže bridge, one u koje upikneš imbus ključ, samo to malo rotiraj i vidjet ćeš kak ti se žice podižu zajedno s bridge-om. Nemoj se igrat sa oktavnim štimerima ak neznaš(one kockice na bridge-u kroz koje idu žice) ja sam tak bio sjebo oktave, trebalo mi je 2 dana da sve vratim u normalu. Ovo ti je"Zdravo seljački" način dizanja žica, a ak se igraš sa oktavnim štimerima onda koristi štimer i pazi da ti ton na 12 polju bude isti kao i kada lupiš praznu žicu.

Neven <R>
08-03-2007, 20:05
Ok, oktavne štimanje sam uspješno (začudo :)) namjestio prije. Dizanjem žica se ne poremećuju harmonije?

Lord Jambrek
08-03-2007, 22:49
Ok, oktavne štimanje sam uspješno (začudo :)) namjestio prije. Dizanjem žica se ne poremećuju harmonije?

baš i nisam primjetio, iako niske žice su jako dobre za taping, hammer on/off i ostale solističke tehnikalije. Dok visoke žice su ti izvrsne ak sviraš blues sa sliderom.

Neven <R>
08-03-2007, 23:01
Ma meni su preniske tako da se kod bendanja na višim poljima dodiruju druge žice, ako malo povisim prst će malo više ispod proći, pa će biti manje smetnji u zvuku. And fkors zbog slide-a, a i nije mi problem na malo udaljenijim žicama svirat čak mi nekako i više paše.

Lord Jambrek
09-03-2007, 16:16
Ma meni su preniske tako da se kod bendanja na višim poljima dodiruju druge žice, ako malo povisim prst će malo više ispod proći, pa će biti manje smetnji u zvuku. And fkors zbog slide-a, a i nije mi problem na malo udaljenijim žicama svirat čak mi nekako i više paše.

da taj se problem i meni javljao, onda sam uzeo 0.11 komplet i sad ju nemreš bendat toliko.

Neven <R>
09-03-2007, 23:19
Pa mogu ja malo bendat (do jednog tona), ali ako više bendam onda mi se javlja taj problem, tak da mi deblje žice ne bi pomogle.
Eh i loše je za vrat od gitare ako staviš prevelike/male žice.

Simon the Dreamer
10-03-2007, 14:01
Možda zvuči njuberski ali za šta služi ručica na električnoj, moja nema, ali samo pitam...

MindReader
10-03-2007, 14:07
Možda zvuči njuberski ali za šta služi ručica na električnoj, moja nema, ali samo pitam...
kad je natežeš gore-dolje, imaš efekt ko kod natezanja žica gore-dolje, popularnije tremolo

Simon the Dreamer
10-03-2007, 14:09
Možda zvuči njuberski ali za šta služi ručica na električnoj, moja nema, ali samo pitam...
kad je natežeš gore-dolje, imaš efekt ko kod natezanja žica gore-dolje, popularnije tremolo
Aha, sad kužim sve, i mislio sam si da je to za tremolo ali nisam htio ispast kreten... hvala, spasio si me od blamiranja pred frendom, moram čuvati svoj imidž gitariste... :pray:

MindReader
10-03-2007, 14:12
ja osobno nikad ne koristim tremolo, izvadio sam ga iz đitre... jer može lako raštimat gitaru ak nije dobar konjić (moj nije, naravno).. a ja ionako više volim prirodno 8) natezanje ftw :D

Maze
11-03-2007, 09:15
Ovako, malo sam prestao svirat gitaru. Može mi netko preporučiti neke lagane tabove, da skinem pa da se malo ufuram opet..Bend mi ne igra ulogu, hvala..

11-03-2007, 12:45
bolokoji hrvatski rock... parni valjak, prljavo kazalište...

Neven <R>
11-03-2007, 12:56
Bob Dylan za akustičnu. <3

Maze
11-03-2007, 13:00
Ok, hvala dečki.. :wink:

theCoDfather
29-03-2007, 14:47
jel je ko svirao squier strat 20th anniversary sunburst ? jedan tip mi to nudi za 1700 kn i veli da je gitara kao izasla iz ducana. pa ako neko ima nekakav prijedlog puno bi mi znacilo

MindReader
29-03-2007, 19:46
ja imam squier strat standard i onak.. nije ni loš,a ni niš posebno... :D ok je za početnike željne distorzije, al nije baš za clean zbog magneta (koje,naravno, uvijek moš zamijenit)
ak ne sviraš gitru dugo, ak ne namjeravaš pdržavat koncerte pred 30k ljudi, preporučam :D

Booby
30-03-2007, 12:55
E ljudi kakvu gitaru ima Dado Topić? Meni to izgleda ko neka Yamaha Pacifica!

Rocchiro
30-03-2007, 20:18
E ljudi kakvu gitaru ima Dado Topić? Meni to izgleda ko neka Yamaha Pacifica!

kaj ne svira on bass?na jednom koncu sam ga bas gledal i sviral je bass :|
il sam mozda bil previse pijan...

Booby
31-03-2007, 07:46
E ljudi kakvu gitaru ima Dado Topić? Meni to izgleda ko neka Yamaha Pacifica!

kaj ne svira on bass?na jednom koncu sam ga bas gledal i sviral je bass :|
il sam mozda bil previse pijan...

Mislim da si ipak bio pijan... :rotfl:

Maze
01-04-2007, 14:05
Jučer smo napravili bend.. fali nam bass, ima li itko prijedlog neki jeftini bass pa da kupimo jedan lik zna svirat , a nema bass

McPingvin_v2.0
01-04-2007, 14:07
imaš u oglasniku oko 900kn, nekad se zalome i za 100€


ići na squeirea ili ibaneza.

Maze
01-04-2007, 14:18
Da, squirer sam i mislio. Mnogo hvala. :D

MindReader
01-04-2007, 14:20
imaš mb-5 bas, squierov, samo 2800kunića :rotfl:

Maze
01-04-2007, 14:21
Da, "samo", ali taj nije affinity.. taj je normalan. Pa neka, vidit ćemo. Ne znam jer moguce bez bassa, jadni mi. :(

McPingvin_v2.0
01-04-2007, 14:55
Q6OiRyj3ObA

theCoDfather
08-04-2007, 15:21
kupio sam Epiphone Night Hawk za 1600 kn
http://img405.imageshack.us/img405/8558/gitaradm4.th.jpg (http://img405.imageshack.us/my.php?image=gitaradm4.jpg)

DrunkyDuck
08-04-2007, 15:25
Uploadaj neki sound clip i drzi ga podalje od peci.

MindReader
08-04-2007, 15:30
kupio sam Epiphone Night Hawk za 1600 kn
http://img405.imageshack.us/img405/8558/gitaradm4.th.jpg (http://img405.imageshack.us/my.php?image=gitaradm4.jpg)
zakon izgleda, al po mom ukusu malo previše fensi-šmensi :rotfl:
i ja mislio to bas.. kad ono.. :cry:

theCoDfather
08-04-2007, 19:10
Uploadaj neki sound clip i drzi ga podalje od peci.
nemam jos pojacalo :( drugi tjedan idem po njega, vjerojatno roland microcube. a pec je hladna :) i tam je bila samo za slikanje :D

DrunkyDuck
08-04-2007, 20:31
Ako imas komp. >1ghz preporucam Guitar Rig 2 (http://www.native-instruments.com/index.php?id=guitarrig2_us&ftu=f99e849126593af&flash=9). Pun k**** efekata, mozes direktno snimiti gitaru i kasnije prepravljati efekte, itd.

Pretpostavljam da MicroCube uzimas samo za sviranje po doma, ovo ti je puno bolje/jednostavnije rjesenje.

Trebat ces ovo (15ak kn):
http://www.bestpc.lv/images/1A.jpg

Neven <R>
08-04-2007, 20:34
Prije sam koristio GuitarFXBox i sjećam se da je obrađeni zvuk kasnio, i da je bio dosta loše kvalitete + dosta je krčilo, je'l slično na ovom programu ili se stvarno isplati skinuti?

DrunkyDuck
08-04-2007, 20:41
Uz ovaj program skines Asio4All drivere (http://www.asio4all.com/)Skoji omogucavaju ASIO na bilo kojoj zvucnoj (niska latencija>manje kasnjenje zvuka bez gubitka kvalitete). Nakon toga kao output device u Guitar Rigu odaberes ASIO i smanjis mu "buffer size" na ~96 sampleova sto ce kasnjenje smanjiti na negdje 3 mili sekunde. To je neprimjetno, a zvuk je odlican.

Inace, u Guitar Rigu je moguce smanjiti broj sampleova (s njim i latenciju) i bez ASIO drivera ali tada zvuk postaje uzasan.

Neven <R>
09-04-2007, 11:29
Ok isprobao sam program i ugodno me iznenadio. Na cleanu nema krčenja gitara normalno zvuči samo treba namjestiti input/output levele malo.
Distorzija mi se najmanje sviđa od svega, ali pruža puuno više mogućnosti i bolji je zvuk od mnogih jeftinih digitalaca. Što se tiče ostalih efekata lijepo su odrađeni posebno mi se sviđaju chorusi, ali najveće iznenađenje mi je mogućnost igranja sa LFO i raznim envelopeima što omogućuje stvarno jedinstvene i bolesne zvukove.

DrunkyDuck
09-04-2007, 12:59
"Gradis" svoje rigove iz nule ili koristis vec postojece? Probaj sa iducim distorzijama (editiraj ih kako zelis):

Bank: Metal & High Gain
Distorzije:
-Fusion Lead - Odlican preset za sve tipove solaza, nije za niske tonove
-Fat Master Tubes - Takodjer odlicno za solaze samo je ovaj preset bolji za nize tonove

Takodjer, pazi da ti je u Windows audio mixeru (playback control) ulaz koji koristis, najvjerovatnije "microphone", na ~50%.

Uzivaj.

Neven <R>
09-04-2007, 13:18
Za sad sam isprobavao presete, sad ću početi radit svoje zvukove mislim da je tako najlakše doći do zvuka koji mi se sviđa.
Ne mogu pristupiti windows audio mixeru kaže da ne postoji sndvol32.exe, možda zbog ASIO drivera ali svejedno mi je jer sam namjestio input/output da zvuči normalno.

Simon the Dreamer
19-04-2007, 20:45
Na akustari mi se potrgo tuning peg, ono s čim se štima žica, savilo se, pa me zanima di to mogu kupiti, treba mi samo onaj zadnji dio na kojem je plastična kapica, to se savilo i sad se zaglavi kad ga okrećem, rastavio sam sve i nemrem to popravit.

DrunkyDuck
19-04-2007, 21:42
Pokusaj pitati na Glazbenom Forumu (http://www.glazbeni-forum.com/index.php). Veca je sansa da ces tamo dobiti dobar savjet ili broj/lokaciju restauratora gitara u tvojoj blizini.

McPingvin_v2.0
22-04-2007, 16:53
sam da pitam, zna neko tu sa foruma svirati bubnjeve?

MindReader
22-04-2007, 20:34
sam da pitam, zna neko tu sa foruma svirati bubnjeve?
ja imam perfektan (bez lažne skromnosti :rotfl: ) osjećaj za ritam i sviro sam bubnjeve i vrsni bubnjari su rekli da je ok (sviro 3-4 puta u životu, bez iživljavanja.. inače, ako nema iživljavanja-sviranje mi nula)

McPingvin_v2.0
22-04-2007, 20:57
ja imam perfektan (bez lažne skromnosti :rotfl: ) osjećaj za ritam i sviro sam bubnjeve i vrsni bubnjari su rekli da je ok (sviro 3-4 puta u životu, bez iživljavanja.. inače, ako nema iživljavanja-sviranje mi nula)
ma imam i ja prefektan sens za ritam ali mi bubnjevi ne leže... budem ti objasnio l8r na msn-u ;)

MindReader
22-04-2007, 20:58
hehe ne znam ni ja jel mi leže.. al mogu drmat ritam it Smells like teen spirit 8)
i onaj klasični speed-punk-alternative.. ne znam kak bih objasnio, sličan tome iz Smells

TeraBajt
03-05-2007, 19:53
Čoeče kolko vidim, svi na gitaru... Evo ja klasičan na klavir!
Petrof iam, sviram ko manijak na njemu!

Pa sad treba na štimanje :D !

Neven <R>
03-05-2007, 21:06
Ja na bubnjevima odsviram samo najosnovnije stvari, svirao sam par puta kad sam džemao s prijateljima.

Au klavir i štimanje to dosta košta je'l?

DrunkyDuck
03-05-2007, 21:30
Au klavir i štimanje to dosta košta je'l?
Čak i ne, stotinjak - sto pedeset kuna (sad imam el. pa ne znam trenutne cijene)

Neven <R>
03-05-2007, 21:42
Ja se sjećam zandji put kad su kod mene štimali klavir (bilo je prije dosta godina) platili smo mu oko 100 tadašnjih DM. Istina i par tipki nije radilo pa je valjda dodatno naplatio.
Danas mu ne rade ni jedna pedala i par tipk, vjerojatno bi isto došlo. U svakom slučaju skuplje od štimanja gitare. :)

Simon the Dreamer
03-05-2007, 21:50
Osim kad ja štimam gitaru, pa onda puknu žice, pa kupim željezne žice koje mi se ne sviđaju i predebele su mi, pa kupim druge za klasičnu, pa mi pukne čivija, pa to popravljam, pa sve skupa dođe 200kn.

TeraBajt
04-05-2007, 19:08
Au klavir i štimanje to dosta košta je'l?
Pa, stari(fala Bogu da on plaća)mi kaže da dođe 1000kn za frika koji dođe štimat!

Sam da me nepočne žicat (al, mislim da bude. Ionako je to moj klavir)! :D

ivan
15-05-2007, 18:25
tko drži epiphone u hr?

Simon the Dreamer
15-05-2007, 20:09
Ok, kupio sam si onaj adapter za džitru, spojio ju, i instaliro gitar rig i one drajvere.
Šta sad?
Gitar Rig je muchos kompliciran, i stalno se spominje Rig Kontrol, kojeg ja nemam i ne mislim nabavljati, pa bi htio pitati, jel može kako bez toga?

Rocchiro
15-05-2007, 21:35
Ok, kupio sam si onaj adapter za džitru, spojio ju, i instaliro gitar rig i one drajvere.
Šta sad?
Gitar Rig je muchos kompliciran, i stalno se spominje Rig Kontrol, kojeg ja nemam i ne mislim nabavljati, pa bi htio pitati, jel može kako bez toga?

guitar rig ti je zapravo dosta jednostavan ako se bavis osnovama samo.ja jedino ne kuzim kak da kad ja nekaj sviram na inštrumentu koji je uštekani u komp da čujem distorzirano ili s nekim efektom koji uključim.jer meni se niš ne čuje,stavim record,pustim->tišina .ali inače mi sve štima,dok sviram čuje se na zvučnicima od kompa ali guitar rig ko da ne prepoznaje...impuls

Simon the Dreamer
15-05-2007, 21:48
Ok, kupio sam si onaj adapter za džitru, spojio ju, i instaliro gitar rig i one drajvere.
Šta sad?
Gitar Rig je muchos kompliciran, i stalno se spominje Rig Kontrol, kojeg ja nemam i ne mislim nabavljati, pa bi htio pitati, jel može kako bez toga?

guitar rig ti je zapravo dosta jednostavan ako se bavis osnovama samo.ja jedino ne kuzim kak da kad ja nekaj sviram na inštrumentu koji je uštekani u komp da čujem distorzirano ili s nekim efektom koji uključim.jer meni se niš ne čuje,stavim record,pustim->tišina .ali inače mi sve štima,dok sviram čuje se na zvučnicima od kompa ali guitar rig ko da ne prepoznaje...impuls
E tak je i meni, uz još jedan dodatni problem, meni se na zvučnicima čuju samo 4, 5 i 6 žica, a prva i druga ne, dok za treću nisam siguran.
Neznam jel to hardverski ili softverski problem, jer imam 5.1 creativov zvučni sustav, i iz nekog razloga mislim da mi neki zvučnici naprosto ne šljakaju.

J4CK
15-05-2007, 22:05
Ja sviram bass gitaru i klavir sam naucio kao klinac.

TeraBajt
16-05-2007, 09:20
Ja sviram bass gitaru i klavir sam naucio kao klinac.

Kolko razreda?

Lord Jambrek
16-05-2007, 16:59
tko drži epiphone u hr?

Rainbow music shop u vlaskoj i masarikovoj.

ivan
16-05-2007, 18:58
oho! ima jedna njihova poslovnica i u karlovcu, pa ću baš otić pogledat jel imaju kaj od modela izloženo i malo isprobat(valjda će dat).

Simon the Dreamer
16-05-2007, 20:57
E, ovaj, u vezi Guitar Riga.
Sad, skinuo sam si i one ASIO drajvere, ali imam problem. Kada spajam gitaru preko tih drajvera, ona se čuje bez kašnjenja i bez grešaka u zvuku na mojim zvučnicima, ali Guitar Rig uopće ne prepoznaje zvuk i nemože se distorzirati niti ništa drugo.
S druge strane, kad spajam gitaru izravno preko drajvera zvučne, zvuk kasni i pun je grešaka, dosta je loš, ali ga GR skroz prepoznaje i dopušta mijenjanje zvuka...

DrunkyDuck
16-05-2007, 21:15
Otvori guitar rig, idi na file>audio+midi settings
Interface stavi ASIO, samplerate 44100, output device Asio4All
klikni na Asio config
Gore lijevo na novootvorenom prozoru bi trebala biti zvucna i to sa zelenom ikonicom ako je sve u redu
stavi ASIO Buffer size na 96 (slider dolje lijevo) pa exit
Provjeri output latency, to ti je kasnjenje zvuka u milisekundama.
Idi na routing, provjeri ulaze i izlaze, pazi da je zvucna odabrana, a ne "not connected" ili nesto drugo.
Midi ti nije bitan osim ako ces koristiti midi kontrolere pa idi na ok.


Kada spajam gitaru preko tih drajvera, ona se čuje bez kašnjenja i bez grešaka u zvuku na mojim zvučnicima
Da li taj "clean" zvuk ujes i kad je guitar rig ugasen (a gitara spojena, naravno)?

Neven <R>
16-05-2007, 22:47
stavi ASIO Buffer size na 96 (slider dolje lijevo) pa exit

Meni je na 224samples, 20ms latencij, je'l dobijem što ako smanjim buffer?

Simon the Dreamer
17-05-2007, 08:50
Kada spajam gitaru preko tih drajvera, ona se čuje bez kašnjenja i bez grešaka u zvuku na mojim zvučnicima
Da li taj "clean" zvuk ujes i kad je guitar rig ugasen (a gitara spojena, naravno)?
Da. Uopće se ne mijenja, upalio ja gr ili ne...

A sad ću probat ovo što si mi ti rekao...

EDIT: Evo, problem je u tome što kad namjestim na ASIO i odem na routing, pod input nema ništa na odabir osim Not Connected 1 i Not Connected 2 i samo onako -not connected-.

DrunkyDuck
17-05-2007, 16:29
Da, to bi mogao biti problem. :)
Reci, kad otvoris ASIO control panel, vidis li zvucnu karticu i zelenu ikonicu?


Meni je na 224samples, 20ms latencije, je'l dobijem što ako smanjim buffer?
Sto vise sampleova, to je moguce vise efekata koristiti bez "stekanja". Nazalost, to utjece i na vrijeme obrade zvuka pa se javlja veca latencija. U Guitar Rigu mi se cak nije ni dogodilo da sam morao povisiti zbog kolicine efekata.
Koristim 96 sampleova jer mi je ugodna latencija na toj postavci (3ms), a nema nikakvih problema sa zvukom.
Naravno, kad snimam to ide drugacije.

Simon the Dreamer
17-05-2007, 20:46
Da, to bi mogao biti problem. :)
Reci, kad otvoris ASIO control panel, vidis li zvucnu karticu i zelenu ikonicu?


Meni je na 224samples, 20ms latencije, je'l dobijem što ako smanjim buffer?
Sto vise sampleova, to je moguce vise efekata koristiti bez "stekanja". Nazalost, to utjece i na vrijeme obrade zvuka pa se javlja veca latencija. U Guitar Rigu mi se cak nije ni dogodilo da sam morao povisiti zbog kolicine efekata.
Koristim 96 sampleova jer mi je ugodna latencija na toj postavci (3ms), a nema nikakvih problema sa zvukom.
Naravno, kad snimam to ide drugacije.
Vidim, Realtek Hda, zeleno je, sve vredu.

DrunkyDuck
17-05-2007, 21:38
Hmm, cudno. Probaj ovako, idi na ASIO control panel, pa advanced, otvori menije ispod zvucne (krizic) pa pogledaj da li je sa "IN" sve u redu.

Otvori control panel, idi na sounds and audio devices pa na "audio" tab provjeri da li imas recording device ili sta vec.

Zadnje, idi na start>run, upisi sndvol32 pa stisni enter.
options>properties, pod "Show the following volume controls" sve upali pa ok, ono gore ostavi na playback
sve slidere stavi na 50%-75%, pod microphone stavi "mute" da ne bi imao clean gitaru stalno upaljenu (tako da guitar rig pali po potrebi). Takodjer, ako pod microphone imas "advanced" tamo ugasi "boost"
opet options>properties, izaberi "recording" i opet sve upali pa ok
Tu sve slidere stavi na 50% i odaberi microphone kao aktivan (select), opet ako imas, klikni na advanced (pod microphone) i pazi da ti je "do not monitor" ugaseno, to jest, bez kvacice
Mozes ugasiti "Record control", idi testirati GR.

Ako nije nista od toga pokusaj uninstalirati ASIO drivere, nakon toga zvucnu, restartirati pa reinstalirati.

Jos jedna stvar, zasto slideri pod recording moraju biti na 50% - guitar rig zapravo radi preko tog slidera, to jest, njime kontroliras glasnocu inputa. Ako pretjeras, neces dobiti na glasnoci jer guitar rig svejedno motri izlaz i stisava ako je odredjena granica glasnoce predjena. Ono sto ce se dogoditi je to da ces dobiti manju kvalitetu i vise feedbacka. Tako da je najbolje glasnocu kontrolirati:
1)na zvucnicima,
2)u "Playback Controlu" pod "playback/master" i "wave"
3)Volume sliderom u GR ali pri tome pazi na Output levele, ako ide u crveno, pretjerao si i zvuk ce biti automatski stisan sto ubija kvalitetu (najbolje staviti na +0.0dB i regulirati ovim pod 1 i 2)
Redoslijed je bitan.

Neven <R>
17-05-2007, 21:45
Stavio na 96ms i pri malo većem korištenju CPU-a (40%) zašteka, vratio na 224ms, sad vidim da mi je latencija 6ms, a ne 20.

Simon the Dreamer
18-05-2007, 08:41
Uopće nemre naći sndvol32, ni kad kliknem na volume gumb kod sound recordinga u sounds and audio devices, samo piše da windowsi nemreju naći sndvol32.exe, da ode na add/remove i instaliram, a to je zato kaj sam nešto ozbiljno brisao po windowsima, pa nemam iz tog razloga ni paint, te ću morati prvo reinstalirati windowse, ali hvala što ste mi ukazali na problem...

Neven <R>
18-05-2007, 08:49
Sajmone to se isto meni dogodilo, mislim pri instaliranju SP2. Na sreću GR 2 mi radi. :P

TeraBajt
18-05-2007, 20:41
Ljudi šta vam to nepiše u uputstvima? Mislim da bi trebalo...

DrunkyDuck
19-05-2007, 10:09
Nesto s cim se zezam trenutno:

Klik me (http://media.putfile.com/Starcraft-Terran-theme-87).

Just a preview.

Simon the Dreamer
19-05-2007, 10:59
Evo, sredio sam ovaj sndvol32, i napravio šta si mi rekao da napravim, ali još uvijek imam slične probleme.
Naime, kada gitaru spojim preko mic-ina od računala koji se nalazi naprijed na kućištu, ona svira direktno preko zvučnika, ali ga guitar rig uopće ne prepoznaje, niti preko asia.

S druge strane, kada gitaru spojim iza, guitar rig ju prepoznaje i preko ASIO-a, ali zvuk je i dalje čudan, onako isprekidan, kasni, i općenito zvuči jako loše.

DrunkyDuck
19-05-2007, 11:09
Probaj povecati broj sampleova u ASIO postavkama. Idi malo po malo.

Zaboravio sam napomenuti da ja imam ASIO zvucnu, mozda zato mogu namjestiti na jako male latencije.

Rocchiro
19-05-2007, 11:23
Nesto s cim se zezam trenutno:

Klik me (http://media.putfile.com/Starcraft-Terran-theme-87).

Just a preview.

jebada :pray:

Neven <R>
19-05-2007, 12:31
Nesto s cim se zezam trenutno:

Klik me (http://media.putfile.com/Starcraft-Terran-theme-87).

Just a preview.
Kako si napravio zvuk? Rotator + reverb?


Evo, sredio sam ovaj sndvol32
Možeš reći kako?

Simon the Dreamer
19-05-2007, 12:40
Evo, sredio sam ovaj sndvol32
Možeš reći kako?

Skinuo sam, i poslo u D/Windows/system32, evo tu ti je link (http://www.relaxingsoftware.com/updatedfiles.htm).

Neven <R>
19-05-2007, 12:44
Muchos gracias.

Simon the Dreamer
19-05-2007, 13:14
Keines Problemos :)

DrunkyDuck
19-05-2007, 13:38
Nesto s cim se zezam trenutno:

Klik me (http://media.putfile.com/Starcraft-Terran-theme-87).

Just a preview.
jebada
Hvala :)


Kako si napravio zvuk? Rotator + reverb?
Flanger + delay. No mogao sam slicno dobiti i s tvojom varijantom.

ivan
19-05-2007, 14:58
svaka čast drunky :pray:
koju gitaru sviraš, ak se smije znat? :)

Simon the Dreamer
19-05-2007, 15:18
Prilično zakon, Drunky...

DrunkyDuck
19-05-2007, 16:43
Hvala. Kompletan intro je gotov, idem dalje.


koju gitaru sviraš, ak se smije znat?
Yamaha EG-112 (http://www.yamaha.com/yamahavgn/Images/Guitars/Product/Main/EG112.gif)

Neven <R>
19-05-2007, 16:47
Imam problem. Npr. ako odsviram E na nultoj poziciji sve je u redu naštimano, ali ako odsviram na 12. zvuk odtsupa za oko 1/2 tona. Znam da je problem sa harmonijama, ali nisam siguran kako naštimati sve to, ima tko kakve savjete?
Problem je na 6. žici, na ostalima su manja odstupanja ali isto bi se trebalo popraviti. Ovo se naravno događa kad je gitara normalno naštimana.

DrunkyDuck
19-05-2007, 17:16
Na bridgeu gitare imas 3 vijka za svaku zicu:

http://i5.photobucket.com/albums/y178/DrunkyDuck/Help/2010n.jpg

Spoji gitaru u komp., pokreni Guitar Rig i njegov stimer, nastimaj praznu zicu i nakon toga nastimaj harmonics na 12om polju, ali pomocu vijka za stimanje harmonicsaSkoji ti je oznacen na slici.

Moze biti da su ti i zice vec stare i rastegnute na raznim mjestima pa zbog toga dobivas razlicite tonove prema pickupovima.
U tom slucaju promijeni zice i nista ostalo ne diraj. :)

ivan
19-05-2007, 18:13
kul 8)
ja skupljam pare za pacificu 112... uzeo bih je u zimu. razlozi: popust u euro-unitu :D i da vidim hoće li me proći volja za gitarom uopće(čisto sumnjam)

polagano kužim "spiku" pa sam skužio da mi je potreban i mali prst :)
imate koje vježbe za nj?

Neven <R>
20-05-2007, 12:16
@Drunky: Hvala!

@Ivan: Pa najbolja po meni vježba za prste je improviziranje u raznim ljestvicama (najbolje pentatonske za početnike), tako najbolje shvatiš gdje kako i što na gitari. Najbitnije ti je na gitari upamtiti da svaki prst ima svoje polje.

Simon the Dreamer
20-05-2007, 13:34
@Ivan, nabavi si neku od onih silnih knjiga o sviranju rock gitare, obično takve obiluju primjerima za vježbanje.

ivan
21-05-2007, 14:27
gdje ima tih knjiga? ovdje u klc baš i nema :(

ma meni bi trebala za StotalnogSpočetnika jer mi teorija (ljestvice itd.) totalno suxa, a želi bih pošteno naučit kad sam već započeo...
za plaćat satove instrukcija nemam vremena...

TeraBajt
21-05-2007, 17:10
gdje ima tih knjiga? ovdje u klc baš i nema :(

ma meni bi trebala za StotalnogSpočetnika jer mi teorija (ljestvice itd.) totalno suxa, a želi bih pošteno naučit kad sam već započeo...
za plaćat satove instrukcija nemam vremena...

Zapravo je vrlo lagano...

C dur- Od c do c bez predznaka
A mol- od a do a bez predznaka
G dur- od g do g s predznakom fis
e mol- od e do e s predznakom fis
D dur- od d do d s predznacima cis i fis
h mol- od h do h s predznacima cis i fis

to su ti prva šest...
Nemogu sad ostale, stari me tjera s pc-a

Nadam se da sam pomogo

McPingvin_v2.0
21-05-2007, 18:05
http://www.all-guitar-chords.com/

imaš i ljestvice, arpegio... sve :)

M@T3J
02-06-2007, 21:42
Pliz, jel možete preporučit neku knjigu za učenje sviranja gitare za totalnog početnika koji nema pojma šta je to c dur i a mol i šta ja znam već?

Stvarno mi je velika mi je želja naučit svirat gitaru.

McPingvin_v2.0
02-06-2007, 22:00
Stranica u mom prijašnjem postu ti je savršena za učenje akorda...

Knjige? Ne bih znao :)

M@T3J
02-06-2007, 22:18
Stranica u mom prijašnjem postu ti je savršena za učenje akorda...

Knjige? Ne bih znao :)


Problem je u tome što ja neznam ni što su akordi i zato mi treba neka knjiga za njubare.

Svejedno tnx.

Stormcrow
02-06-2007, 23:21
poceo prije 6 mjeseci scirat akusticnu gitaru, pa eto planiram nekad u skorijoj busducnosti kupit el. gitaru... hajd mi nesto preporucite, i dajte slike ako imate???

McPingvin_v2.0
02-06-2007, 23:41
kolko para?

Stormcrow
03-06-2007, 17:25
ne znam, vi stavite gitaru i recite cijenu, pa cu vidjet sta je najpovoljnije :D

DrunkyDuck
03-06-2007, 17:33
Tesko je to reci, najbolje bi ti bilo malo obici music shopove, raspitati se za gitare koje tebi odgovaraju po cijeni pa svaku malo isprobati.

Ako ces uzimati paket "za pocetnike" (gitara+pojacalo ~2000Kn), mogu ti preporuciti Yamahu 112-EG iz osobnog iskustva.

Takodjer, mogao bi razmisliti o kupnji gitare bez pojacala, ovo malo je samo za sviranje "po doma", a za to postoji bolje i jednostavnije rjesenje:

Ako imas komp. >1ghz preporucam Guitar Rig 2 (http://www.native-instruments.com/index.php?id=guitarrig2_us&ftu=f99e849126593af&flash=9). Pun k**** efekata, mozes direktno snimiti gitaru i kasnije prepravljati efekte, itd.

Pretpostavljam da MicroCube uzimas samo za sviranje po doma, ovo ti je puno bolje/jednostavnije rjesenje.

Trebat ces ovo (15ak kn):
http://www.bestpc.lv/images/1A.jpg

Stormcrow
03-06-2007, 18:30
thx :wink: ajd razmislicu, pregledacu sve shopove, pa valjda nadjem nesto dobro :)

Simon the Dreamer
03-06-2007, 18:40
Radije kupi neku malo skuplju džitricu, za nekih 2,5-4k kuna, a za pojačalo koristi komp ili mikropojačala ili frendovo pojačalo...

A opet gitara ovisi o tome šta bi htio svirati, ali za početak bi ti jedan Fender pasao.
Squier, Strat, tako nekaj.

Neven <R>
03-06-2007, 22:18
Kupio žice d'addario i dijeli se tjedan dana triala za nekakve glazbene lekcije, našao sam par zanimljivih stvari pa ako netko kupuje žice neka obrati pažnju ako ga zanima.

DrunkyDuck
03-06-2007, 22:28
Da li bi nekog zanimalo par primjera vjezbi za lijevu i desnu ruku (gitara)? Sklepam vam nesto.

Stormcrow
04-06-2007, 10:17
da... mene :D sklepaj

ivan
04-06-2007, 14:42
čuj, ako ti se da, samo naprijed :)

Dreadlock
04-06-2007, 15:05
Da li bi nekog zanimalo par primjera vjezbi za lijevu i desnu ruku (gitara)? Sklepam vam nesto.

daj sklepaj par solazica i ljestvica...

Stormcrow
12-06-2007, 21:53
Drunky jesi nesto sklepo?? :D ja zeljno iscekujem... :)

Dreadlock
13-06-2007, 12:09
Drunky jesi nesto sklepo?? :D ja zeljno iscekujem... :)

da fakat...i ja isto Drunky!!! :D

DrunkyDuck
14-06-2007, 21:41
Bio je naporan tjedan. Mozda preko vikenda uhvatim nesto vremena.

Booby
15-06-2007, 06:49
Da li bi nekog zanimalo par primjera vjezbi za lijevu i desnu ruku (gitara)? Sklepam vam nesto.

daj sklepaj par solazica i ljestvica...

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/i/i ... ar_pro.htm (http://www.ultimate-guitar.com/tabs/i/isaac_albeniz/leyenda_guitar_pro.htm)

Skinite si ovaj tab. Pjesma je prejebena. Ja ju trenutačno vježbam.

DrunkyDuck
15-06-2007, 16:41
Booby, ako ti se svidja Leyenda, potrazi i Malaguenu. Imas i jednu zanimljivu kompoziciju koja dolazi s Guitar Pro-om. U njegovom direktoriju:
/Demo files/Romance (Jeux interdits).gpx (x = verzija GP-a) - dobra vjezba za jacanje lijeve ruke i trzanje prstima

Ja sam to prosao u glazbenoj. :)

Dreadlock
16-06-2007, 11:48
imam jedno pitanje;prvo cu vam prepricat svoju situaciju sto se tice gitare:dakle isao sam 4 godine u glazbenu skolu,no nakon sto sam roknuo cetvrti razred(nis nisam radio-imao sam svoje vizije oko glazbe koje nisu kuzili),dosadila mi je i krenuo sam privatno.Sad tam vec idem nekih 4 godine i znam brzu izmjenu akorda i znam citat tabove itd,itd...
zanima me samo ovo: htio bih skladat svoje stvari i zanima me sto bih trebao nauciti za to:ljestvice,solaze?sto?

hvala :D

Booby
16-06-2007, 12:04
@ Drunky
I ja sam to krenio učit prije par mjeseci ali sam odustao do daljnjega jer nemogu tako dobro kontrolirat prste na desnoj ruci ali kad se još malo uvježbam, onda ću se prisilit da sviram Jeux interdits (nisam baš poklonik takve glazbe)!!

@ Dreadlock
U jebote, pa ako sviraš gitaru već osam godina kao što kažeš, nebi ti trebalo bit problem skladat svoje pjesme!!!!

Ako još nemaš, obavezno si nabavi Guitar Pro (ako nemaš para za Gp 5,uzmi si Gp 4, odličan je) i ništa ti drugo ne treba (osim mašte, naravno) :D

DrunkyDuck
16-06-2007, 23:05
Disclaimer:
Vjezbe koje cu postati tu nisam ja izmislio niti gitaristi od koji sam ih pokupio. Mozda nekome ustedim dosta muke jer cu spominjati one koje su mi pomogle. Ovo nece biti materijal za potpune pocetnike, nisam osoba koja moze nauciti nekog teoriju glazbe ili svirati gitaru preko postova na forumu. Svejedno, potruditi cu se objasniti sve sto je potrebno za svaku vjezbu koju cu postati.
Slobodno posaljite i svoje vjezbe, sto vise to bolje.
Takodjer, slobodno kritizirajte sve s cim se ne slazete.



Pocet cemo s necim sto se rijetko spominje u glazbenim skolama i na raznim tecajima. Sitnice koje utjecu na sviranje iako se ne cini tako.

Prije sviranja:

1) Pranje

Pozeljno je da ruke nisu znojne ili masne. Ako vam je vruce, operite u hladnoj/mlakoj vodi, a ako je hladno (bitno zbog ukocenih prstiju) u toploj. Nije bitno sto nisu vidljivo prljave, nakon osvjezenja ce biti ugodnije svirati.

2) Razgibavanje (3 minute)

Za pocetak stisnite i otvorite obije sake par puta. Zapamtite osjecaj.

- Ispruzeni dlan jedne ruke prislonite na prste druge i lagano pritiscite prema natrag. Istezanje bi se trebalo osjetiti na unutrasnjoj podlaktici ruke. Ne smije boljeti (vrijedi za sva istezanja). Drzite pritisak 10ak sekundi pa zamijenite ruke i ucinite isto.
http://www.berroco.com/images/handeze/glove_wrist.gif
- Prstima jedne ruke obuhvatite palac druge pa pritiscite prema natrag. Istezanje bi se trebalo osjetiti na unutrasnjoj strani palca, tamo gdje se spaja sa sakom. 10 sekundi pa na drugoj ruci.
http://www.berroco.com/images/handeze/glove_thumb.gif
- Ista stvar s palcem, samo ovaj put se savija na suprotnu stranu (u saku). 10 sekundi pa druga ruka. Kao na slici samo jos pritisnite palac prema unutra drugom rukom tako da se istezanje osjeti na vanjskoj strani palca.
http://www.bodymindresources.com/carpalthoracic/thumb.jpg
- Sad jos svaki prst posebno savinite "prema van". Ponavljam, ne smije boljeti. 10 sekundi po prstu.
http://www.ergonomicsnow.com.au/exercises/images/hands40a.jpg
- Jos jedna stvar, ovo ne radim cesto, mozete malo potaknuti cirkulaciju trljanjem prstiju i ostatka sake.
http://www.berroco.com/images/handeze/glove_massage.gif

Sad opet stisnite i otvorite sake par puta. Ovaj put bi prsti trebali biti osjetno gipkiji. Odlicna stvar prije sviranja.




Prva vjezba/zagrijavanje - gipkost prstiju lijeve ruke i "tremolo" trzanje (~10 minuta)

OK, krecemo sa sviranjem. Vjezbe cu postati u obliku tablatura pa da prvo objasnim sve sto je potrebno znati za prvu vjezbu:

http://i5.photobucket.com/albums/y178/DrunkyDuck/DGS/02_1.gif

Dakle, tablatura zapravo predstavlja zice na gitari. Brojevi na "zicama" tablature predstavljaju odsvirane tonove. 0 je prazna zica, 1 prvo polje, 2 drugo, 3 trece, itd.
Upstroke znaci da se zica trza pokretom trzalice "od sebe" ili prema tanjim zicama, a downstroke obrnuto. Bitno je da se navikne na ovakav nacin trzanja, pocetnici rade gresku trzanja "od sebe" na svakom tonu, a to im kasnije zakomplicirava stvari (kod brzih stvari).

Osnovna vjezba:

http://s5.photobucket.com/albums/y178/DrunkyDuck/DGS/th_02_2.gif (http://i5.photobucket.com/albums/y178/DrunkyDuck/DGS/02_2.gif)

Dakle, koriste se svi prsti lijeve ruke (osim palca) i svaki ima svoje polje. Obicno kod ovakvih vjezbi krecem od prvog polja i stajem na 12 ili 14-om.
Nije bitno odabrati brzi tempo nego onakav u kojem se vjezba moze odsvirati bez greske. I to svaki put. Tek nakon toga se prelazi na brzi tempo.

Buduci da je ovo najosnovniji tip ovakve vjezbe, evo par drugacijih primjera:

http://s5.photobucket.com/albums/y178/DrunkyDuck/DGS/th_02_3.gif (http://i5.photobucket.com/albums/y178/DrunkyDuck/DGS/02_3.gif)

Svaki takt je vjezba za sebe i sviram ih do 12og polja ili nesto vise. Kod ovih vjezbi je stvar u tome da se kroje po potrebi. Npr. ako zelim vjezbati mali prst, krenuti cu svirati -1-3- i to sa srednjakom i malim prstom. Buduci da se kaziprst ne koristi kao oslonac mali prst ima vise posla i bolje ga "treniram". Jos bolja vjezba bi bila da koristim prstenjak i mali prst.
Dakle, nemojte uzeti ove vjezbe kao nesto definitivno nego ih sami preuredite kako vam odgovara.


To bi bilo to zasad.

McPingvin_v2.0
17-06-2007, 09:26
Ja sam zaključio da su mi žice zakurac i iako imam novi set doma reko sam si "ajmo ih probat iskuhat". no, shvatio sam da se može i s drugim stvarima osim s vodom čistit žice, a opcije su bile nitro razrjeđivač i alkohol.
pošto razrjeđivača nisam imao doma, alkohol je poslužio.

skinuo sam žice te ih smotao otprilike kakve su bile zapakirane, stavio u posudicu i izlio cca pola litre alkohola unutra :)

http://img513.imageshack.us/img513/655/dsc03428pj7.th.jpg (http://img513.imageshack.us/my.php?image=dsc03428pj7.jpg)
tako je sve izgledalo nakon pola sata, no ostavio sam sve tako preko noći.



što reći osim da se vratio onaj zvonki zvuk novih žica :)

Helena
17-06-2007, 09:43
Kul zdjelica. :D

Ja sam u mjesec dana naučila odsvirat čak jednu pjesmu. :D

McPingvin_v2.0
17-06-2007, 10:00
iz te sam papao cokojino kao maji :shy

Dreamer Deceiver
17-06-2007, 10:01
cokojino ftw, još uvijek ga ponekad pojedem :D

inače ja ne sviram ništa :(, ali pratim ovu temu :)

Orion
17-06-2007, 11:00
Ja sviram bas gitaru koju mu je poklonio rođak. Slammer by Hammer (ili možda Hammer by Slammer?!?, ni ja ne znan više). Nabavio sam pojačalo Laney 15 W.

Neka neko posta štogod o basu, tehnike i ta sranja.

Rocchiro
17-06-2007, 14:06
Ja sviram bas gitaru koju mu je poklonio rođak. Slammer by Hammer (ili možda Hammer by Slammer?!?, ni ja ne znan više). Nabavio sam pojačalo Laney 15 W.

Neka neko posta štogod o basu, tehnike i ta sranja.

da,i ja bi to

Helena
17-06-2007, 14:26
Kupi si... :D

Ja imam ovo (http://img518.imageshack.us/img518/3567/p1010001jd7.jpg).

Rocchiro
17-06-2007, 14:33
Kupi si... :D

Ja imam ovo (http://img518.imageshack.us/img518/3567/p1010001jd7.jpg).

kad sam rekel "i ja bi to" sam mislil na ovaj "Neka neko posta štogod o basu, tehnike i ta sranja" dio :) imam ok bass i ok pojačalo

Helena
17-06-2007, 14:38
Aha. Sry. :D

Neven <R>
17-06-2007, 15:08
Ja imam ovo (http://img518.imageshack.us/img518/3567/p1010001jd7.jpg).

Meni izgleda kao da piše da je starocaster. :D
Ipak je vjerojatnije da je stagg.

Helena
17-06-2007, 15:09
Stagg je, da. :wink:

McPingvin_v2.0
17-06-2007, 20:40
@ hanza i orion - budem napravio osnove neke, samo da prođe ovaj jebeni tjedan, imam 7 predmeta za odgovarati/pisati u 4 dana.

McPingvin_v2.0
18-06-2007, 16:27
Nakon zagrijavanja ruku kao što piše u duckyevom postu, bassisti imaju malo drugačije vježbe...

http://img70.imageshack.us/img70/5851/rockshemaew6.th.jpg (http://img70.imageshack.us/my.php?image=rockshemaew6.jpg)
P8Evzeljq2Q


eto, potrudio sam se snimit da vam olakšam... uskoro ću i napravit guide za još par vježbi...


Evo Hanza, evo orion, di mi je mikrofon...

Simon the Dreamer
18-06-2007, 16:48
Pingvin, kolko dugo ti sviraš, i kaj točno sviraš? (možda si već negdje napiso ali nisam vidio i neda mi se tražit...)

McPingvin_v2.0
18-06-2007, 16:52
Sviram skoro dvije godine, gitara je Squier Jazz bass afinity series, što se tiče stila...

Sve :)
Od laganog hrvatskog rocka do peppers funka :)

DrunkyDuck
18-06-2007, 17:10
Basistima bih preporucio vjezbanje bez trzalice, to jest , trzanje prstima desne ruke.

Pingu, imas file>export>BMP image.

I jos jedna stvar, ova vjezba koju si postao moze biti primjenjena na gitaru isto kao sto se onim "mojima" moze vjezbati na basu. Zapravo, to su sve razlicite izvedbe iste vjezbe. Inace, GG, postaj jos.

Rocchiro
18-06-2007, 17:17
hvala pingvinu,ali kao sto mu vec rekoh prek icq-a,nek posta nekaj malo teze jelte :) netreba bas neko uberkewl slapanje,ali nekaj malo brze.ja sviram dve godine i pol i neam pojma 8)

McPingvin_v2.0
18-06-2007, 17:25
za početak možeš i ovo što sam ja stavio svirat u nekon 160beat-u :)

budem vidio nešt... vjerojatno ću napravit nešto na temu "can't stop" od peppersa

DrunkyDuck
18-06-2007, 23:18
hvala pingvinu,ali kao sto mu vec rekoh prek icq-a,nek posta nekaj malo teze jelte netreba bas neko uberkewl slapanje,ali nekaj malo brze.ja sviram dve godine i pol i neam pojma
Zacudio bi se koliko ovakve jednostavne vjezbe djeluju na skill sviranja.
Mozes navjezbati brzu stvar na pogresan nacin pa ti nece previse pomoci.

Sto se tice brzine, pocni sa tempom koji ti se cini ugodan i tada postepeno ubrzavaj. Samo, nemoj pretjerivati. Prioritet je moci odsvirati nesto bez greske, tek nakon toga ubrzavas.

Takodjer, sam nalazi rupe u svojoj tehnici nakon toga sam skroji vjezbe da bi ih pokrpao.

Neven <R>
18-06-2007, 23:30
Zapravo, IMO puno je teže odsvirati sporije stvari jer zahtijevaju točnost i svaka greška se jako primijeti. Dok npr. u Malmsteenovom shredanju primjetiti greške samo ako ih napravi 5-6 zaredom.

McPingvin_v2.0
19-06-2007, 00:32
Ekipa mi govori kako se nježne stvari ne mogu svirati na bassu...
Pa, je li to istina?


Prosudite sami.
http://www.speedyshare.com/412762915.html

Rocchiro
19-06-2007, 06:44
hvala pingvinu,ali kao sto mu vec rekoh prek icq-a,nek posta nekaj malo teze jelte netreba bas neko uberkewl slapanje,ali nekaj malo brze.ja sviram dve godine i pol i neam pojma
Zacudio bi se koliko ovakve jednostavne vjezbe djeluju na skill sviranja.
Mozes navjezbati brzu stvar na pogresan nacin pa ti nece previse pomoci.

Sto se tice brzine, pocni sa tempom koji ti se cini ugodan i tada postepeno ubrzavaj. Samo, nemoj pretjerivati. Prioritet je moci odsvirati nesto bez greske, tek nakon toga ubrzavas.

Takodjer, sam nalazi rupe u svojoj tehnici nakon toga sam skroji vjezbe da bi ih pokrpao.

ok,ajde mozda sam se malo krivo izrazil :) nije bas da neam pojma,volim biti malo samokritican.ovu pingvinovu mogu bez pol frke odsvirati,i ubrzano,zato pitam za nekaj malo teze.nekaj ko anasthesia s prvog albuma metallice

DrunkyDuck
19-06-2007, 15:59
Zapravo, IMO puno je teže odsvirati sporije stvari jer zahtijevaju točnost i svaka greška se jako primijeti. Dok npr. u Malmsteenovom shredanju primjetiti greške samo ako ih napravi 5-6 zaredom.
Slazem se. Ipak, govorimo o vjezbanju. Kakve god metode koristio, ipak na kraju dobijes puno vise sigurnosti u sviranju.

Orion
19-06-2007, 16:56
hvala pingvinu,ali kao sto mu vec rekoh prek icq-a,nek posta nekaj malo teze jelte netreba bas neko uberkewl slapanje,ali nekaj malo brze.ja sviram dve godine i pol i neam pojma
Zacudio bi se koliko ovakve jednostavne vjezbe djeluju na skill sviranja.
Mozes navjezbati brzu stvar na pogresan nacin pa ti nece previse pomoci.

Sto se tice brzine, pocni sa tempom koji ti se cini ugodan i tada postepeno ubrzavaj. Samo, nemoj pretjerivati. Prioritet je moci odsvirati nesto bez greske, tek nakon toga ubrzavas.

Takodjer, sam nalazi rupe u svojoj tehnici nakon toga sam skroji vjezbe da bi ih pokrpao.

ok,ajde mozda sam se malo krivo izrazil :) nije bas da neam pojma,volim biti malo samokritican.ovu pingvinovu mogu bez pol frke odsvirati,i ubrzano,zato pitam za nekaj malo teze.nekaj ko anasthesia s prvog albuma metallice

Same here.

McPingvin_v2.0
19-06-2007, 17:10
a recite što vam treba, malo konkretnije


prebacivanja sa prvih par polja e i a žice na 15+ polje g i d žice, sviranje na e i g žici...

Dreadlock
21-06-2007, 22:33
ovako,pitanje za basiste....frend mi je poceo svirat bas,sad,zanima ga sljedece(tj. ima problema s tim),ima problema s ritmom...
sad,kako bi si on mogao malo olaksat drzanje ritma,jer nekad malo ode u dugo i siroko...reko sam mu da lupka nogom,al se jos nemre koncentrirat na sve...dakle,kako mu olaksat drzanje ritma(ja sam to rjesavao nogom)

i jos nes...sto bi mu bilo najbolje za pocetak da svira...neke vjezbice,il odmah na "rasturanje"?

Simon the Dreamer
21-06-2007, 22:52
jesi čuo za metronom?

Dreadlock
21-06-2007, 22:56
jesi čuo za metronom?

jesam,al nema nes jednostavnije?

McPingvin_v2.0
21-06-2007, 22:57
za početak metronom... ali ako nema nikakvog smisla za ritam, može se odma ostavit bassa :)

i počet s vježbicama jer nemožeš rasturat ako ne znaš vježbice ;)

Dreadlock
21-06-2007, 22:57
za početak metronom... ali ako nema nikakvog smisla za ritam, može se odma ostavit bassa :)

i počet s vježbicama jer nemožeš rasturat ako ne znaš vježbice ;)

ok,tnx

Simon the Dreamer
22-06-2007, 00:19
Pa uostalom, ne moraš kupit spravicu, imaš metronom programa kolko oćeš za komp...

Dreadlock
22-06-2007, 08:57
Pa uostalom, ne moraš kupit spravicu, imaš metronom programa kolko oćeš za komp...

vec je on nes nasao :D

Dreadlock
26-06-2007, 16:20
Imam pitanje.
Moj frend (onaj pocetnik u basu za kojeg sam pitao),vec hoce ici na neke pjesme i to.Sad,ima li tko neku preporuku koja bi bila lagana pjesma da on i ja mozemo odsvirati nesto u duetu (ne zaboravite,njemu sto lakse,a meni moze i teze)....

hvala :D :D

Helena
26-06-2007, 22:05
Pink Floyd - Wish You Were Here

Pjesma ima 4 akorda koja stalno vrtiš u krug. http://www.rockstrana.co.ba/Pink%20floyd/wish%20you%20were%20here.htm

To sam ja prvo naučila, doduše na električnoj gitari.

Dreadlock
26-06-2007, 22:27
@Helena
Poprilicno jednostavno,tnx :bravo:

Imam jos pitanje za basiste,od koliko wati imate pojacala??
On je od frenda uzeo pojacalo od 5 wati,al mu je zvuk najgornje zice (oprostite mi zbog moje glazbene nepismenosti) jaaaako tup.Glupo zvuci.Tupo.
Koliko bi mu bilo dobro pojacalo (u watima)?

McPingvin_v2.0
27-06-2007, 09:56
30 nadalje.

inače, ne mora baš tako jednostavne pjesme imati, sa 4 note :)

Recimo, pink panthera neka nauči, možda će biti teško, no jako je dobro za vježbanje.

olio
27-06-2007, 22:53
ima li tko link nekih guitar shopova u HR.u ??

m777
27-06-2007, 22:56
http://www.musicshop.hr/

olio
28-06-2007, 11:31
postoji li u hrvatskoj koji shop sa left handed gitarama :D

Maloki
28-06-2007, 11:31
imas tu u Karlovcu, vlasnik je ljevak pa ima... Bas sam si gledo jer i meni treba :)

Simon the Dreamer
28-06-2007, 12:05
Mislim da ti je bolje izvježbat se na desnu, jer sa lijevim je uvijek neka zajebancija...

olio
28-06-2007, 12:11
Mislim da ti je bolje izvježbat se na desnu, jer sa lijevim je uvijek neka zajebancija...ne hvala dobro mi ide i na lijevoj

McPingvin_v2.0
28-06-2007, 12:14
Mislim da ti je bolje izvježbat se na desnu, jer sa lijevim je uvijek neka zajebancija...
Ako je Hendrix mogao postati najbolji svijetski gitarista a svirao je sa lijevom ne vidim razloga zašto i obični smrtnici nebi mogli svirati lijevom.

m777
28-06-2007, 12:41
Hendrix je svirao lijevom, da, ali na right-handed gitari...

McPingvin_v2.0
28-06-2007, 12:42
*pssst*
:)

Simon the Dreamer
28-06-2007, 13:08
Baš zato što su obični smrtnici, i nisu Hendrix, a kad počinješ gitaru možeš se izvježbat na desnu iako si ljevak i nije ti puno teže, imam frenda koji radi upravo to, i sasvim mu u redu ide.

DrunkyDuck
28-06-2007, 16:16
Baš zato što su obični smrtnici, i nisu Hendrix
Ha, ha, znaci, moras biti Hendrix da bi se izvjezbao svirati na gitari za lijevake?

I ne kuzim kakve to dodatne zezancije lijevaci imaju??? Gitara + 6 zica, bez obzira kako ih stavljao.

Za ranije postavljeno pitanje:
http://www.provox.hr
http://www.novaglazbala.hr/