PDA

Pogledaj cijelu verziju : Instrumenti..



Stranica : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11

Nee Joe
22-01-2011, 12:56
http://www.ultimate-guitar.com/
http://www.gitare.info/

Sam nadjes lekcije i to e to

I to možeš jebeno dobro naučit svirat u ono, godinu dana, od prijelaza, slipova (dobro, ajd, sad sam već na električnoj, ali doći ćeš do toga), hammer-on i pull-offova, akorda...... Ma bit ćeš znalac.

Karlo_from_Bjelovar
31-01-2011, 14:35
Trebam preporuku neke dobre stranice za učenje sviranja aukustične gitare pošto to već odgađam 2 godine
justinguitar.com
nema bolje...

flander
31-01-2011, 21:13
[quote="hrčak":2ykudhwa]Trebam preporuku neke dobre stranice za učenje sviranja aukustične gitare pošto to već odgađam 2 godine
justinguitar.com
nema bolje...[/quote:2ykudhwa]

Kid A
06-02-2011, 00:54
E Lorlon, koje su najbolje pocetnicke heavy metal pjesme za vjezbat?
Nisam izbirljiv, bitno samo da su glasne i lagane

LorlonWarrior
06-02-2011, 01:09
E Lorlon, koje su najbolje pocetnicke heavy metal pjesme za vjezbat?
Nisam izbirljiv, bitno samo da su glasne i lagane


Erm... Pa neam pojma, nešta lagano valda ako je za početnika. Ja se recimo sjećam da sam počeo s Dance of the Dead (ili Death?!) od Maidena ili možda Smoke on the Water lololol? Nije baš metal al ono, pridi mač je prelagano pa valda bi to do the trick I guess. Također, sjećam se da je Beauty and the Beast dosta lagana za sviranje samo je uber dugačka i ima nekih čudnih neritmičkih prijelaza.

EDIT:

Bjuti end d bist je od NIghtwisha, zaboravio napisat lololo

Kid A
06-02-2011, 01:12
Hm da, totalno sam smetnuo s uma Smoke on the Water. Krenucu s tim pa javim ovde napredak za nekoliko dana

LorlonWarrior
06-02-2011, 01:25
To bi trebalo bit to! :D

Inače, ja trenutno učim ovo i recimo da znam ovaj prvi dio više manje dovoljno dobro :D

jKSg8t4zyLg

Seksa me malo desna ruka, nisam naviko s prstima tolko kad stalno koristim trzalicu i zapravo sviram električnu, ne akustičnu đitru. Pa ono, malo te desne prste vježbam sad...

TeraBajt
06-02-2011, 10:11
E Lorlon, koje su najbolje pocetnicke heavy metal pjesme za vjezbat?
Nisam izbirljiv, bitno samo da su glasne i lagane
electric funeral, n.i.b., paranoid, iron man.

Nee Joe
06-02-2011, 11:36
To bi trebalo bit to! :D

Inače, ja trenutno učim ovo i recimo da znam ovaj prvi dio više manje dovoljno dobro :D

jKSg8t4zyLg

Seksa me malo desna ruka, nisam naviko s prstima tolko kad stalno koristim trzalicu i zapravo sviram električnu, ne akustičnu đitru. Pa ono, malo te desne prste vježbam sad...

Gledao Tenacious D, a? :D..... Ma za jedno sat i pol vremena svaki dan pjesmu možeš uvježbati jebački savršeno.....

LorlonWarrior
06-02-2011, 11:58
Haha ma nisam što je najžešće, to mi je predložio jedan frend koji je išo u glazbenu pa sam shvatio kao kvalitetan prijedlog budući da čovjek valda zna šta radi :D

Al da, zbroji faks + sviranje i vidjet ćeš da ne ide zajedno :rotfl:

Nee Joe
06-02-2011, 12:04
Haha ma nisam što je najžešće, to mi je predložio jedan frend koji je išo u glazbenu pa sam shvatio kao kvalitetan prijedlog budući da čovjek valda zna šta radi :D

Al da, zbroji faks + sviranje i vidjet ćeš da ne ide zajedno :rotfl:

Vjerujem ti, još sam u srednjoj i ne ide mi to često zajedno.... AL nema tog boga koji će me odvojiti od Xboxa, sketchiranja i gitare moje <3 :D....

blood4me
06-02-2011, 15:33
Al da, zbroji srednja + sviranje i vidjet ćeš da ne ide zajedno :rotfl:
Ovo je čru so mač...
Otkad sam kreno u srednju, nezz el sam sve skupa 10h sviro gitaru :(

SharpDressedChevap
06-02-2011, 16:18
Žice za klasičnu, koje i kakve?

flander
06-02-2011, 17:10
plastične

DR, 0.10

Nee Joe
06-02-2011, 17:49
plastične

DR, 0.10

+1

Ni slučajno za akustičnu uzimat... Tak je frend zamolio mene da mu zamijenim žice na gitari, ponijet će u školu, a ja pitam "Kakvu gitaru imaš?", na što će on "Akustičnu", na što ja " Akustičnu ili klasičnu, razlika je bitna!", na što on deset puta MA AKUSTIČNA, SUTRA TI DONESEM ŽICE!... I lijepo on donio gitaru (koja je naravno, bila klasična) i žice za akustičnu... Rekoh, ajd, probat ću.... Dan danas imam crvenkastu crtu na lijevoj ruci.... :|

LorlonWarrior
06-02-2011, 19:53
WTF? Najlonske žice za klasičnu?

Nisam neki ekspert al ako se ne varam, ne idu li na klasičnu metalne žice a na akustičnu plastične?

TeraBajt
06-02-2011, 20:07
... ne?

na klasicnu idu najlonske zice oblozene metalom (osim zadnje dvije).

LorlonWarrior
06-02-2011, 20:09
... ne?

na klasicnu idu najlonske zice oblozene metalom (osim zadnje dvije).

Ma bravo pametnjakoviću, a na šta sam drugo mislio nego kad sam reko "plastične" nego na to što si ti sad opiso?

Sigurno nisam mislio da su svih 6 plastičnih/najlonskih :rotfl:

TeraBajt
06-02-2011, 20:13
WTF? Najlonske žice za klasičnu?

Nisam neki ekspert al ako se ne varam, ne idu li na klasičnu metalne žice a na akustičnu plastične?
?

napiso si da na klasicnu idu metalne a akusticnu plasticne

Kid A
06-02-2011, 20:16
Lorlone jesi dobro?

SharpDressedChevap
06-02-2011, 20:25
Idu 3 ful najlon, 3 obložene metalom. Tj. bar meni.

TeraBajt
06-02-2011, 20:25
da, 3 su zadnje ful najlon, sry.

LorlonWarrior
06-02-2011, 21:00
Ček ček ček ček sad malo.

Aj da ponovono kažem šta sam mislio reći:

Znači ja velim (nisam siguran) da na AKUSTIČNU gitaru idu PLASTIČNE/NAJLONSKE žice (i to ne sve nego samo G B E žice plastične) a da na KLASIČNU idu svih 6 metalnih.

Anyone?

Neven <R>
06-02-2011, 21:01
Pa ne ide neg je obrnuto, kak je već terabajt rekao.

LorlonWarrior
06-02-2011, 21:04
Ups vid stvarno, my bad, nisam ni skonto da sam zamjenio. Ugl da, da, sve isto što sam reko samo zamjeniš gitare :D

flander
06-02-2011, 21:42
http://www.exchange3d.com/images/uploads/aff79/model_230_aae.jpg

KLASIČNA !

prve tri tj E A DSsu taj neki mix, kak je Terabajt rekal, e B GSsu skroz plastične/najlonske kak vec i žice se kolko sam skužio vežu na kraju,

http://www.musicforinstruments.com/wp-content/uploads/2010/08/acoustic_guitar.jpg

AKUSTIČNA !

sve metalno, i žice idu u one rupe, sad dal to ima kakav stručni naziv pojma neam ^^

eto tako

osobno preporučam DR žice

SharpDressedChevap
06-02-2011, 21:45
A kolko te žice otprilike dođu, i koliko bi trajalo spuštanje žica? Profesor iz gitare je rekao da mi on može žice promjenit jerbo ja nisam nikad probao.

flander
06-02-2011, 21:52
A kolko te žice otprilike dođu, i koliko bi trajalo spuštanje žica? Profesor iz gitare je rekao da mi on može žice promjenit jerbo ja nisam nikad probao.


http://webshop.musicshop.hr/product_inf ... ts_id=5536 (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_29_63_211&products_id=5536)

ovo su 0.28 mislio sam da je debljina ista kao i za akustične, al dobro tak bitno, ovo je najlon, lakše je za stiskat :D pa debljina nije tolko ni bitna, valda

spuštanje žica ? misliš spuštanje "actiona" ? e to ceš morat u servis, jel šemica nije ista kao i na električnim, da samo zaviješ sa imbuson, brijem da je to kod ovih klasičnih i akustičnih proces duži, doduše vidio sam da neke gitare imaju u vratu metalnu šipku koja se da zaokrenut, al opet to je za ravnanje vrata ako je ošal vrit hehe

neznam stvarno na što točno misliš, mjenjanje žica je 5-10 min posla :D

TeraBajt
06-02-2011, 22:14
A kolko te žice otprilike dođu, i koliko bi trajalo spuštanje žica? Profesor iz gitare je rekao da mi on može žice promjenit jerbo ja nisam nikad probao.
probaj pogledat (ja iskreno nemam oko za to da bi vidio) je li ti vrat nakrivljen. prirodna nakrivljenost vrata ti je kao mala udubina unutra pri sredini vrata i tome bi trebo tezit. ako skuzis da ti je vrat "na hero" pogledaj kako ti se na gitari namjesta truss rod (sipka koja ide kroz vrat), ako nije u tom problem, onda trebas brusit konjic da bi spustio razinu zica. Najbolje ti je nac broj nekog dobrog majstora koji ce ti pogledat gitaru, predlozit sta i kako treba napravit i to za malu cijenu. ako si u zgu il okolici imas u okolici velike gorice jednog majstora po imenu Zwirn il tako nesto, koji mi je pomogo dosta oko gitare i jos nije ni htio uzeti novce za samo namjestanje vrata i zica. Malo proguglaj i naci ces broj.

flander
06-02-2011, 22:21
jedan od načina da vidiš dali ti je vrat na hero, jest da uzmeš obično ravnalo i okomito ga staviš na vrati i vidiš ti ti ima lufta, ili recimo A4 papir

SharpDressedChevap
06-02-2011, 22:40
Okej onda sutra idem kupit žice pa će mi ih vjerovatno profesor namjestit u utorak.
On mi je govorio da to spuštanje žica riješim tako da skinem tu bijelu plastiku i da prijeđem par puta brus-papirom, al kako se ne razumijem baš neću ništa prčkat.

Bilo kako bilo, kad sam mu pričao da bih kupio novu gitaru nešto mi je i spominjao oko širine vrata, kao da bi meni više pristajao širi vrat jer imam velike prste - jel to točno ili mogu svirat na bilo kojoj širini? I jel bih ja došao dućan i rekao "Dobar dan, dajte da vidim đitare s širokim vratovima" ili to bude onako, par modela only?

Another thing - stara misli da sam nesposoban da naučim svirat ovo:
pY-rPDwz ... re=related (pY-rPDwzM9M&feature=related)
A nekih 60% pjesme već sviram dosta dobro :D
Ali sve bi to bilo ok da me ne čeka nagrada od 500 faking kuna ako naučim svirat. Zato svaki dan po sat vremena - em je zabavno, em sam svaki put sve bolji i bolji. Prije sam sakao u tandrkanju žica (ono kad lupaš neki ton vrlo brzo) sad mi već ide prirodno, i tako. Glavna briga su mi akordi.

flander
06-02-2011, 22:54
Okej onda sutra idem kupit žice pa će mi ih vjerovatno profesor namjestit u utorak.
On mi je govorio da to spuštanje žica riješim tako da skinem tu bijelu plastiku i da prijeđem par puta brus-papirom, al kako se ne razumijem baš neću ništa prčkat.

Bilo kako bilo, kad sam mu pričao da bih kupio novu gitaru nešto mi je i spominjao oko širine vrata, kao da bi meni više pristajao širi vrat jer imam velike prste - jel to točno ili mogu svirat na bilo kojoj širini? I jel bih ja došao dućan i rekao "Dobar dan, dajte da vidim đitare s širokim vratovima" ili to bude onako, par modela only?

možeš i to probat sa brus papirom, ali opet mora bit neka razlika između gore onog nuta i bridga, to je kolko sam skužio po filmićima na youtubu, jel ako previše zabrusiš onda bu ti žice po pragovima zvonile i onda si ujebo stvar, to ti najbolje otić u servis i tamo rec kaj te muci....

što se kupnje gitara tiče to ti je kao i cipele npr...odeš u shop i veliš da ti izlože par gitari i probaš, ona koja ti najviše odgovara kupiš...

=)

LorlonWarrior
07-02-2011, 01:22
Ok, sad sam pročito cijelu onu flejm raspravu u vezi mog glupog video i skonto neke stvari malo pa čisto par riječi da kažem o tome da zaključim to više:
Da, ispalo je stvarno da sam narcisiodni umišljeni bla bla bla i tako dalje šta god. Ugl. Čisto da bacim neki zaključak pa da rješim to više. Neko me je pito, ne znam točno ko da stavim video DA VIDI kako sviram. I dogodi se da nađem nešta staro di sam eto šredo/glupiro se/sweepo/bla bla i ja pokažem KAKO sviram, normalno, svi će uvijek poslati nešta najbolje/najžešće što imaju. Zapravo i nije bilo nikakvih negativnih kritika lolololol sve dok neko nije posto Alexija kako svira Vivaldija i zapravo me je to najviše naljutilo pa sam poćeo rejđati :rotfl:
Onda je došla ona di sam reko da se svi furaju na bluz/rok/đez i niko ne cjeni bla bla pa je neko spomenuo šredanje i onda došo onaj dio di sam ja reko da vi nikada nećete moći šredat ko što ja mogu ili tako nešta, parafraziram. Probajte shvatiti, bio sam ljut i samo sam ćeo uvrijediti nekog jer ste vi uvrijedili Alexija :cry: ... I tako, bio afekt, počastili se svi pa prošlo :D
Sad kad sam ponovo pročito postove stvarno izgleda ko da sam pametovo, zapravo vidim da sam reko puno stvari koje nikad danas nebi tak da ono... Ispričavam se svima koji su se našli uvrijeđeni i slično, naročito Terabajtu, Nodakimu i Flanderu zbog gluposti i svega.
I poruka za Terabajta: Ne, ne moraš zaboraviti taj flejm o tom videu, ali čisto da napomenem da je to bio afekt i da sve što sam reko da nisam mislio :D
Također mali of topik - jebo vas, i daj prekinite spominjat provaliju. Aj skontajte da se to dogodilo, poslat ću vam papire iz bolnice pa samo prestanite više. Isto je tako bilo za 3.74 promila pa su svi zašutili kad sam sliko otpusno pismo (ne, nisam ponosan, bio sam klinjo, dogodilo se)
A sad lijepo nastavite i pravite se da ništa nisam reko ^^
I daj molim vas nemojte neko sad kvotat ovo i počinjat svađu ili ko zna šta, ne želim više svađa jer vidim da ljudi imaju iovako totalno krive poglede na mene u vezi prošlih događaja za koje sam ja maltene zaboravio budući da dođem vamo na forum svaka 4 mjeseca.
Fala na razumjevanju ^^

Kid A
07-02-2011, 01:31
Tek sad si otvorio Pandorinu kutiju. Krvi cemo ti se napiti!

Wishmaster
07-02-2011, 02:02
Daj, e! Zakaj im daješ za pravo da budu pobjednici u internet diskusiji?
Internet je jedino mjesto di nemoš izgubit u raspravi i ti ju sad jednostavno - predaješ?

Daj rađe još jedan šred video s boljom kvalitetom postaj :D

LorlonWarrior
07-02-2011, 02:35
Daj, e! Zakaj im daješ za pravo da budu pobjednici u internet diskusiji?
Internet je jedino mjesto di nemoš izgubit u raspravi i ti ju sad jednostavno - predaješ?

Daj rađe još jedan šred video s boljom kvalitetom postaj :D

Meh, vrlo rado al nemam ništa trenutno dobre kvalitete i Bluetooth mi nešt sere tak da ne mogu prebaciti ništa ^^

Možda uskoro i postam nešt ako baš neko oće vidjeti ^^

Sonic_Moronic
07-02-2011, 09:23
Svađu na pcplayu se nikad ne zaboravlja. Nikad.
SAMO TE PROMATRAM, MAJKU TI BOŽJU.

LorlonWarrior
07-02-2011, 09:36
De ajde dosta, ponašate se ko djeca :rotfl:

TeraBajt
07-02-2011, 10:49
Tek sad si otvorio Pandorinu kutiju. Krvi cemo ti se napiti!
heads will roll!

McPingvin_v2.0
07-02-2011, 11:02
Blood you will piss.
~Yabia

RIDER32
07-02-2011, 15:18
Another thing - stara misli da sam nesposoban da naučim svirat ovo:
pY-rPDwz ... re=related (pY-rPDwzM9M&feature=related)
e fala na ovom.. baš mi treba tako nešto da naucim svirati :)


btw da se i ja malo ukljucim u temu, imam akusticnu iz konzuma sa fender žicama... ugl frend, koji bome ima sluha, kaže da je gitara jako dobra, pogotovo za pare koje sam dao za nju. bolja je i od njegove ibanezice.
I imam pojacalao Behringer Firebird 108.. da da kanta ali dobio sam ju za 250kn, za te pare ko sisa :D koristio sam ga sa frendovom gitarom ali sam je vratio.

Nee Joe
07-02-2011, 15:39
Another thing - stara misli da sam nesposoban da naučim svirat ovo:
pY-rPDwz ... re=related (pY-rPDwzM9M&feature=related)

Sat vremena i sve skineš bez problema..... Nije preteško....

SharpDressedChevap
07-02-2011, 18:02
Evo kupio sam D'Addario Pro Arte žice, normal tension. Rekao mi je da bih ja mogao i hard tension ali eto, pošto sam početnik rekao je da mogu i ove. Sutra će zasjat na gitari :D

I da - jel trzalica zbilja toliko utječe na zvuk? Kupio sam neku tvrdu, malo deblju i teško je sa njom "tandrkat" (onaj tko je slušao Apache zna o čemu govorim) i neznam, drukčije je. Sa .73 mm mi ide vrlo dobro.

Nee Joe
07-02-2011, 18:08
Evo kupio sam D'Addario Pro Arte žice, normal tension. Rekao mi je da bih ja mogao i hard tension ali eto, pošto sam početnik rekao je da mogu i ove. Sutra će zasjat na gitari :D

I da - jel trzalica zbilja toliko utječe na zvuk? Kupio sam neku tvrdu, malo deblju i teško je sa njom "tandrkat" (onaj tko je slušao Apache zna o čemu govorim) i neznam, drukčije je. Sa .73 mm mi ide vrlo dobro.

Ako misliš svirat metal, bez izuzetno tvrde trzalice nemoj disat. Ako misliš svirat sve ostalo, i medium/mekana će biti dobra.

SharpDressedChevap
07-02-2011, 18:18
Nah... nije mi baš metal za klasičnu.

Nee Joe
07-02-2011, 19:11
Nah... nije mi baš metal za klasičnu.

What I meant was in teh futurr....

TeraBajt
07-02-2011, 21:26
http://www.justinguitar.com/images/BCv2 ... II-big.jpg (http://www.justinguitar.com/images/BCv2_images/107-JazzIII-big.jpg)
<3
rula, cvrsta, mala, crvena (teze se zagubi), rula. ne mogu si zamislit svirat s onim robusnim trzalicama nakon sto sam kupio jazz III

hrčak
07-02-2011, 21:35
Naučio sam Smoke on the Water riff, baš sam si hepi. :D

SharpDressedChevap
07-02-2011, 21:41
http://www.justinguitar.com/images/BCv2_images/107-JazzIII-big.jpg
<3
rula, cvrsta, mala, crvena (teze se zagubi), rula. ne mogu si zamislit svirat s onim robusnim trzalicama nakon sto sam kupio jazz III

I meni je ta crna Jazz III... XL series?

RIDER32
07-02-2011, 22:12
I da - jel trzalica zbilja toliko utječe na zvuk? Kupio sam neku tvrdu, malo deblju i teško je sa njom "tandrkat" (onaj tko je slušao Apache zna o čemu govorim) i neznam, drukčije je. Sa .73 mm mi ide vrlo dobro.
mekane za ritam, tvrde za solo... jednostavno

e sad ovisi i o pojedincu, ali u biti sa mekanima možeš brže vuci po više žica a sa tvrdom se jace lupi žica pa se "više trese" i glasnija je i ton sa jednog polja je izraženiji.

meni je osobno jako važan grip kod trzalice. svaka bez onih graviranih slova mi klizi među prstima pa moram stajati i namještati trzalicu :/

Insert
07-02-2011, 22:33
Malo sitnija, srednje debela je meni najbolja za picking (i ritam sa palm mutingom jer je palm muting isto picking) . Za ritam na električnoj može bilo koja, ali mi mekše bolje zvuče kad sviram akustičnu. Zvuk je nekako topliji i ugodniji jer trzalica ne mlati po žicama nego klizi. Na električnoj je to puno manje izraženo, a na distorziji se uopće ne čuje razlika.

Nee Joe
07-02-2011, 22:37
Ja imadem ovu zeljenu.... Savršena, gumeni grip.... Love it <3
http://www.goodsoverseas.com/images/Dava%20Grip%20Tips%20Guitar%20Picks%20-%206%20Pack.jpg

RIDER32
07-02-2011, 22:56
strava :pray:
di si to nabavio?

flander
07-02-2011, 23:00
http://www.musik-schmidt.de/images/product_images/popup_images/Dunlop-Gator-Grip-096.jpg

ovu koristim kod solaže, kad mi se da, sad ali ja zabrijavam ili ne ali čim duže sviram sa ovom trzalicom, više se trzalica navlaži i nema teorije da ispadne iz ruke, koda se zaljepi :D

fascinantno :D

a za ritam imam neku od starog, stara je bar 20 godina lol i još je cijela :D doduše pukal mi je ejdan dio al ne previše, još se da svirat

stalno se nagovaram da moram si po neke trzalice proč a jen ko crna zemlja

Nee Joe
07-02-2011, 23:02
strava :pray:
di si to nabavio?

Svako mali muzički shop, baš si idem sutra kupit dvije.... U in need of one? :D

RIDER32
07-02-2011, 23:17
ovu koristim kod solaže, kad mi se da, sad ali ja zabrijavam ili ne ali čim duže sviram sa ovom trzalicom, više se trzalica navlaži i nema teorije da ispadne iz ruke, koda se zaljepi :D

zanimljivo, moram si takvo šta naći...

eo sad sam baš svirao i oznijili mi s emalo prsti i trzalica mi samo iskliznila :?

U in need of one? :D
how yes no :D

LorlonWarrior
07-02-2011, 23:37
Ja imam 2 drage trzalice :D

Jednu sam dobio od Norvežana LRdgr4xh6hMSi drugu od Ivana Mihaljevića osobno lHkcM0eK ... re=related (lHkcM0eKUgE&feature=related)

Zanimljivo da su obje trzalice potpuno iste samo je debljina drugačija :D

Neke male crne i špicaste, Tortex. Al nisam naviko svirati s njima, inače koristim Dunlopove 0.39mm :D

RIDER32
08-02-2011, 11:17
inače koristim Dunlopove 0.39mm :D
meni je bratic dao neke bijele užasno tanke, vjerojatno su te 39tke... fora je što se trzalica nemože nikako polomiti kolko got ju gnječio :D

flander
08-02-2011, 11:37
ma nema to prstiju :D

tak je najbolje svirat, malo pustim nokat, obrusim ga i sviram...


:D

RIDER32
08-02-2011, 17:41
ma maune... ja vec godinu dana na nagovor frenda (mlati gitaru ko pro xD) režem nokte do mesa :D urednost je utrednost a trzalica nije izmišljena bezvraga...

jednog dana kada naucim svirat ljevim rukom onda možda upregnem desnu da i sa njom nešto naucim :) zasad ništa...

Nee Joe
08-02-2011, 19:43
ma nema to prstiju :D

tak je najbolje svirat, malo pustim nokat, obrusim ga i sviram...


:D

Jedno vrijeme sam se mučio ko konj sa palcom, al sam odjebao sve to, non stop se prljao ko mutav, a nema mi ništa gore od prljavih noktiju :|... Al dobro, i ovu kratki su dobri za fingerpickanje :D

sickpetey
08-02-2011, 19:48
Fingerpickanje...i to sta mi nisu dosle bludne misli na trenutak. Idem ja svirat klarinet...idem gurati prste u rupe da rade zvuk..mda

flander
08-02-2011, 20:13
ma nema to prstiju :D

tak je najbolje svirat, malo pustim nokat, obrusim ga i sviram...


:D

Jedno vrijeme sam se mučio ko konj sa palcom, al sam odjebao sve to, non stop se prljao ko mutav, a nema mi ništa gore od prljavih noktiju :|... Al dobro, i ovu kratki su dobri za fingerpickanje :D


al opet netrebaju ti kanđe da bi svirao, tek tolko da trzneš žicu

doduše videl sam da neki samo sa palecem trzaju i to sa ovim "mesnatim djelom"

neznam, osobno kombiniram, kakt kad trzalica katkad prstima zamjenim trzalicu, opet sve ovisi o pjesmi i kako mi lako

ovako recimo :D

jcfAJzYw_bk

evo recimo nikako nemogu sa trzalicom napravit onak "click", dok bez trzalice ide ko od šale, sad opet brijem da je do trzalice, malo mi je koda velika...

Nee Joe
08-02-2011, 21:54
Upravo tako, taj klik je izuzetno bitan kod mnogih pjesama... Štoviše, toliko volim fingerpickanje da čak i neke thrash metal pjesme sviram bez trzalice, aka samo prstima ( i čak dobro zvuči) :D

King tiger
12-02-2011, 22:57
koje ?

Korpse
12-02-2011, 23:46
Da mi je to čuti. :o

SharpDressedChevap
12-02-2011, 23:55
pv7SgYNA_ec&NR=1

HOĆU OVO SVIRAT :pray:

Insert
13-02-2011, 11:07
Pa, vježbaj. Pjesma je relativno lagana.

SharpDressedChevap
13-02-2011, 12:08
Ma znam al mi puno lijepše zvuči na električnoj.

Insert
13-02-2011, 14:45
Onda skupljaj pare :)

RIDER32
13-02-2011, 17:38
Onda skupljaj pare :)
http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/sh ... 963/cat/80 (http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/8963/cat/80)
Sića a dobra gitara.... da imam para vjerojatno bi ju uzeo.

Insert
13-02-2011, 19:25
Onda skupljaj pare :)
http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/sh ... 963/cat/80 (http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/8963/cat/80)
Sića a dobra gitara.... da imam para vjerojatno bi ju uzeo.
lol, konzumkaster je jedina gitara koja je jeftinija nova nego polovna :)
dok ih je bilo u konzumu, bile su 400 kn. da se sad opet pojavi, rasprodale bi se sve u 1 dan.

RIDER32
13-02-2011, 19:48
Pa da, teško ih ne nabaviti i zato im cijena skoci.

inace frend kaže da su komcasteri cak u rangu gitara od 1500-2000kn

blood4me
13-02-2011, 20:26
Dobra je gitara.. ali nije nis spesl po mojem misljenju..
Puuuuno draze i udobnije mi je svirat na mom G260, ti to puno udobnije..
Mozda ta gitara vrijedi zapravi nekih 1000-1200kn ali sad bas 2000kn?? Pretjerujete.

Nee Joe
13-02-2011, 20:32
koje ?

Probaj Raining Blood :D... Zvuči donekle zvučljivo :D

RIDER32
13-02-2011, 21:06
Dobra je gitara.. ali nije nis spesl po mojem misljenju..
Puuuuno draze i udobnije mi je svirat na mom G260, ti to puno udobnije..
Mozda ta gitara vrijedi zapravi nekih 1000-1200kn ali sad bas 2000kn?? Pretjerujete.
ha gle nemaju sve gitare realnu cijenu. neke su precjenjene pa se sa njima napravi kriva usporedba.
Uglavnom kakogot gitara je bolja od Stagg i berginger šrotova. vrijedi svake kune.

Nee Joe
13-02-2011, 21:10
Dobra je gitara.. ali nije nis spesl po mojem misljenju..
Puuuuno draze i udobnije mi je svirat na mom G260, ti to puno udobnije..
Mozda ta gitara vrijedi zapravi nekih 1000-1200kn ali sad bas 2000kn?? Pretjerujete.
ha gle nemaju sve gitare realnu cijenu. neke su precjenjene pa se sa njima napravi kriva usporedba.
Uglavnom kakogot gitara je bolja od Stagg i berginger šrotova. vrijedi svake kune.
+1

Korpse
13-02-2011, 22:10
Skinuo My Friend of Misery od Metallice na bassu, uopće nije teško, rekao bi da je lagano skroz, a tako je jebeno za svirati i predobro zvuči! :D

Nee Joe
15-02-2011, 19:31
Skinuo My Friend of Misery od Metallice na bassu, uopće nije teško, rekao bi da je lagano skroz, a tako je jebeno za svirati i predobro zvuči! :D

Skini nešto od Primusa na basu pa da te vidim :P

Korpse
15-02-2011, 20:19
Sviram trzalicom, nema jebene šanse da ono skinem. :D

SharpDressedChevap
15-02-2011, 20:41
Počeo malo Daleku Obalu skidat, jako sam se poboljšao na području akorda thanks to Od Mora Do Mora :D

Dreadlock
28-02-2011, 22:32
pitanje za basiste,po mogucnosti u bendu ili da su bili u bendu...sto je vama najbolje pomoglo u kreiranju vasih dionica? trazim nesto malo vise od onog misljenja "lupi isti ton kao sto je i riff" :)

jesu pomogle ljestvice? jel pomoglo nesto drugo? uglavnom,kako sto bolje napraviti bass dionice na pjesmama?

Korpse
28-02-2011, 22:52
Osobno? :D
Sviram, sviram, sviram, improviziram neke gluposti, dok ne naletim na nešto zanimljivo pa zapamtim, a ljestvice rijetko kada koristim. :D

McPingvin_v2.0
01-03-2011, 00:39
pitanje za basiste,po mogucnosti u bendu ili da su bili u bendu...sto je vama najbolje pomoglo u kreiranju vasih dionica? trazim nesto malo vise od onog misljenja "lupi isti ton kao sto je i riff" :)

jesu pomogle ljestvice? jel pomoglo nesto drugo? uglavnom,kako sto bolje napraviti bass dionice na pjesmama?
Poslušaj kako funkcionira u drugim bendovima. Desilo mi se da sam jednom napravio dionicu identično onoj u "Make you feel better", a da nisam ni znao da kopiram :)

beba nema zvečku
01-03-2011, 12:29
ovisi o žanru, tempu i ugođaju stvari, navedi jedno od njih pa da vidimo kako dalje.

m0dkayZ
01-03-2011, 21:18
Jeli teško uciti svirati pjesmu ako neznate note ucite preko tabova? kao ja poceo jucer :P zasad znam samo smoke on the water riff i iron man ...znam lagani su ali jebiga prvi put uzeo gitaru u ruke.

blood4me
01-03-2011, 22:11
Ma sam deri tabove, jbs note..
Ja znam citat note i to sve ali nikad nisam nit pomislio da gitaru sviram po notama O.o XD

Nee Joe
01-03-2011, 22:14
Jeli teško uciti svirati pjesmu ako neznate note ucite preko tabova? kao ja poceo jucer :P zasad znam samo smoke on the water riff i iron man ...znam lagani su ali jebiga prvi put uzeo gitaru u ruke.

Nije ni malo, brzo se naučiš....

m0dkayZ
01-03-2011, 22:44
Hehe. Trudim se kolko mogu al me prsti bole i ruka se grči (od lijeve).

TeraBajt
01-03-2011, 23:03
Ma sam deri tabove, jbs note..
Ja znam citat note i to sve ali nikad nisam nit pomislio da gitaru sviram po notama O.o XD

da, jer harmonizacija nije nimalo vazna pri sviranju.

Nee Joe
01-03-2011, 23:12
Ma sam deri tabove, jbs note..
Ja znam citat note i to sve ali nikad nisam nit pomislio da gitaru sviram po notama O.o XD

da, jer harmonizacija nije nimalo vazna pri sviranju.

Osim ako si kul kao ja i imaš sluha <.< :eyebrows: :roll:

Wishmaster
01-03-2011, 23:23
Hehe. Trudim se kolko mogu al me prsti bole i ruka se grči (od lijeve).
Probaj ruku čim manje svijati kod zgloba i nek ti bude čim više opuštena.
A kod grčenja i boli je najbolje uzeti pauzu a ne forsirati.

m0dkayZ
01-03-2011, 23:28
Hvala na savijetima.

RIDER32
02-03-2011, 17:05
Jeli teško uciti svirati pjesmu ako neznate note ucite preko tabova? kao ja poceo jucer :P zasad znam samo smoke on the water riff i iron man ...znam lagani su ali jebiga prvi put uzeo gitaru u ruke.
Nauciti ces svirtati ali tako nikada neces postati pravi gitarist ako samo gledaš tabove... npr moj bratic zna parsto pjesama svirati ali đaba mu to kad je samo buljio u tabove a danas nezna ljestvicu da osmisli svoju pjesmu. dok recimo frend rjetko kada pogleda u tabove a ostalo skida po sluhu. Svira "samo" 3 godine a ima brzinu, razvija strašnu tehniku i za koju godinu ce ici svirati sa pravim poznatim pjevacima, a vec sada ima iskustva sa gotovo svime.

Ugl. predlažem ti da ako misliš pravo naučiti svirati gitaru da obavezno naucis akorde jer se sve sve temelji na njima. Ja sviram pola godine i uvatio sam nešto malo tehnike i sad placam sate u jednoj glazbenoj školi i znanje mi se bome rapidno povecava. nisu to gluposti što učitelji tamo pricaju.

Ako misliš biti obican cover giratist slobodno samo gledaj u tabove.




btw aj trebam malu pomoc.
sad sam nešto odsvirao i pocječa me na nešto a neznam koja je to pjesma: 0-3-2-5-3-2-3-.... neki niži tonovi. Jel vam zvući poznato? Mislim da je neka "djetinjasta" pjesma

TeraBajt
02-03-2011, 19:44
Ma sam deri tabove, jbs note..
Ja znam citat note i to sve ali nikad nisam nit pomislio da gitaru sviram po notama O.o XD

da, jer harmonizacija nije nimalo vazna pri sviranju.

Osim ako si kul kao ja i imaš sluha <.< :eyebrows: :roll:

Svi imamo sluha, neki vise neki manje. Ne kazem da ja ne gledam u tabove nikad, ali se vecinu vremena trudim skinuti po sluhu, ima dosta prednosti tipa, osjecas se kul, vjezbas prepoznavanje tonova, ritmicki ne fejlas i lako pamtis ono sto si skinuo za razliku od tabova.

blood4me
02-03-2011, 19:54
Potpis na Nee Joea 8)

Wishmaster
05-03-2011, 16:09
E kolka je ukupna duljina žice za gitaru? Znači, ne duljina na gitari nego ukupna prije nego se odreže višak.

RIDER32
07-03-2011, 01:38
zanimaju me kakva su vasa iskustva sa sviranjem prstima?

Ja malo pustio nokte za probu i vec kipim... nemogu ih vise podnjet :S

Nee Joe
07-03-2011, 14:07
Ja ne koristim nokte, iritiraju me. Potegnem vrhovima prstiju. Inače volim više svirati prstima nego trzalom :oops:

SharpDressedChevap
07-03-2011, 14:12
Ja ne razumijem kako se svira s prstima. Jel ja moram ih "potegnut" il šta. Nemrem neke pjesme odsvirat sa basovima a to mi je bed jerbo hoću proširit svoj skill sviranja.

Nee Joe
07-03-2011, 14:16
Ja ne razumijem kako se svira s prstima. Jel ja moram ih "potegnut" il šta. Nemrem neke pjesme odsvirat sa basovima a to mi je bed jerbo hoću proširit svoj skill sviranja.

Ma potegnut, da. Malo osjećaja sa žicama i za dvije minute ćeš fingerpickat kao kralj.

McPingvin_v2.0
07-03-2011, 15:20
Prsti> trzalica. Knopfler <3

Kvothe
07-03-2011, 17:12
Puno mi je prirodnije prstima svirati, s trzalicom sam nespretan.

Imam malo duže nokte, pa onda sviram ili vrhovima prstiju ili noktima. Treba pogoditi duljinu; ako su nokti predugi, smetaju i zaplićeš se.

SharpDressedChevap
07-03-2011, 18:14
Ma šta ja znam, nije mi baš fingerpickanje nešto. Probao sam malo ali nah, valjda nemam još razvijen osjećaj za to.
Trzalica <3

I eto, kako imam kul tetu ako budem među prva 3 na županijskom iz engleskog dobivam gitaru :D Blago meni besposličaru :P

Nee Joe
07-03-2011, 19:47
Prsti> trzalica. Knopfler <3

Sultani šunda solaža <3.... Al ono, uz fingerpickanje hammer on-pull off dijela, treba ti jedno sat vremena da ju cijelo maestralno skineš.... Preowsm....

hrčak
07-03-2011, 19:54
SO, naučio sam jednu pjesmu, par uvoda i soloa pa bih sada htio el. gitaru jelte. E sad, koja gitara je po vama najbolji izbor, negdje neka bude cijena oko 1500 kn, dvjesto kn više manje. Znači, el. gitara, Zagreb, oko 1500 kn, šta bi se tu dalo kupit?

Nee Joe
07-03-2011, 20:10
Cort G250, pouzdana, kvalitetna, ko stvorena za clean svirke, solidna za ekstorzije... Super gitara, dan danas ju još uvijek imam, preko 5 godina

TeraBajt
07-03-2011, 20:17
hybrid picking rula ful

RIDER32
07-03-2011, 22:22
SO, naučio sam jednu pjesmu, par uvoda i soloa pa bih sada htio el. gitaru jelte. E sad, koja gitara je po vama najbolji izbor, negdje neka bude cijena oko 1500 kn, dvjesto kn više manje. Znači, el. gitara, Zagreb, oko 1500 kn, šta bi se tu dalo kupit?
Konzumcaster i neko pojacalo a da nije Stagg :wink:


btw. sutra idem na svirku pa cu se raspitati za prste.


i pukla mi prva žica (od natezanja) a nemogu naci stare žice, a novi set mi se još nekupuje jer nemam 120kn :(

Nee Joe
07-03-2011, 22:35
SO, naučio sam jednu pjesmu, par uvoda i soloa pa bih sada htio el. gitaru jelte. E sad, koja gitara je po vama najbolji izbor, negdje neka bude cijena oko 1500 kn, dvjesto kn više manje. Znači, el. gitara, Zagreb, oko 1500 kn, šta bi se tu dalo kupit?
Konzumcaster i neko pojacalo a da nije Stagg :wink:


btw. sutra idem na svirku pa cu se raspitati za prste.


i pukla mi prva žica (od natezanja) a nemogu naci stare žice, a novi set mi se još nekupuje jer nemam 120kn :(

lol, to neke tanke kupuješ, osmice? Zemi si devetke, duplo jeftinije, razlika neprimjetna.....

TeraBajt
07-03-2011, 23:01
SO, naučio sam jednu pjesmu, par uvoda i soloa pa bih sada htio el. gitaru jelte. E sad, koja gitara je po vama najbolji izbor, negdje neka bude cijena oko 1500 kn, dvjesto kn više manje. Znači, el. gitara, Zagreb, oko 1500 kn, šta bi se tu dalo kupit?
Konzumcaster i neko pojacalo a da nije Stagg :wink:


btw. sutra idem na svirku pa cu se raspitati za prste.


i pukla mi prva žica (od natezanja) a nemogu naci stare žice, a novi set mi se još nekupuje jer nemam 120kn :(

dogodila mi se ista stvar dan prije koncerta, uglavnom stavio sam b zicu na mjesto e i radi ko bog. a i sta ce ti zice od 120 kn, to je bacanje novaca (mislim aj da su elixir pa da traju pun kurac, al sumnjam), zemes si dadario devetke il narucis prek neta earnie ball.

McPingvin_v2.0
08-03-2011, 11:39
Skupe žice se isplate ako želiš dobar zvuk... Na bassu sam čuo razliku :)

RIDER32
08-03-2011, 17:07
Imam neke Fenderove... jako su tanke (8 mislim). To mi je bratic uzeo u megamuziki i isto mi je bilo hitno jer nisam imao 6. žicu. Ugl dosada su mi bile ok. natezao sam ovu svaki dan do sredine vrata i više... :D

Uzet cu si elixirke ofc. Vec sam svirao na njima i na akusticnoj i na el. i bome ogromna je razlika pod prstima (nisam imao uvjete da usporedim zbvuk).

TeraBajt
08-03-2011, 18:32
Skupe žice se isplate ako želiš dobar zvuk... Na bassu sam čuo razliku :)
zato kaj bas ima ono gro vece zice :D

Nee Joe
08-03-2011, 22:42
Nisi ti vidio trinaestica za bas, ima moj frend iz Novske. Najtanju možeš šakom obuzeti :D

RIDER32
09-03-2011, 01:57
Kupio sam elixirke. 132kn xP puno al aj... nadam se da se isplati.

Nokte sam ogricko, može se i bez njih svirati prstima ^^

i našao sam trzalicu :D

http://musicmax.hr/media/artikli/2088.jpg
http://www.glazbena-kutija.hr/files/145_trzalice/Ibanez_grip_heavy_white.jpg

bijela medium debljina.

Nee Joe
09-03-2011, 17:38
Looks fagish ^^ :D

Wishmaster
09-03-2011, 21:49
Kupio sam elixirke. 132kn xP puno al aj... nadam se da se isplati.
Jao jao. Jadni gitaristi.
130 kn dojde samo E žica za bass...
400 kn Elixir 4 kom :(

RIDER32
10-03-2011, 00:18
milina... za 400 kn možeš kupit gitaru a ne žice :D

stavio elixirke na đitru... strašno... zvuk je fantastićan i nežaim ni kune :roll:


Looks fagish ^^ :D
ma nek izgleda ko govno samo da ne klizi niz prste :)

SharpDressedChevap
17-03-2011, 12:40
Tražim neke pjesme slične ovoj:

CCcD1Y5frpI&feature=related


Dakle, tako da su "spanish" i da su relativno jednostavne za svirat. Uživih se... jednostavno mi je predobar taj njihov zvuk.

beba nema zvečku
18-03-2011, 15:21
j09C8clJaXo
ti se sviđa?

.
11-04-2011, 21:04
http://www.box.net/shared/s44zeqaon2

našo kul backtrack, pa odlučio snimit, kvaliteta by superloši montažni mic.

blood4me
11-04-2011, 21:41
Jebovas trebam kabel za gitaru >.<
Preporuke?
I dajte mi nest jeftino ali da je dost kvalitetno, imam naviku precvikat kabel stolicom(ima metalne noge..)
@Dot lajkam, zasto ne spojis gitaru/pojacalo u komp pa onda sviras?

flander
11-04-2011, 21:43
ak trebaš neš jeftino onda ti netreba preporuka, odeš i kupiš neš jeftino :D

blood4me
11-04-2011, 21:46
Pa tak sam kupio jedan, cak je imo i pozlacene konektore i tako to..
Pao je sa stola na pod jednom i odonda vise nije radio, kasnije sam ja nes kemijo s lemilicom na kraju nije nis dobroga od toga ispalo..
Moze i nest skuplje do 200kn max, ali da ima dobru zastitu od vanjskih utjecaja, imam prepunoprevise tehnike u sobi tak da mi ne bi zujalo..
Po mogucnosti sa nekog online webshopa, ali moze i sa nekog u Cro koji imaju dostavu i placanje pouzecem.. moze cak i Madjarska ali mislim da cete to teze nac xD

.
12-04-2011, 16:20
@Dot lajkam, zasto ne spojis gitaru/pojacalo u komp pa onda sviras?

neda mi se živcirat s tim, imam par 5 dobrih razloga zašto ne.

blood4me
12-04-2011, 16:34
Kojih to 5? :D
Mos spojit i0 ovako ako imas pojacalo sa headphone izlazom..
gitara> efekti > pojacalo > komp

.
12-04-2011, 20:32
ummm, nemam kabal kojim bi spojio pojačalo/gitaru s kompom, nisam informiran o tome, neželim bit informiran o tome, ovako je prezakon, lijen sam, glupo je, ovako je prejebeno.

Dreadlock
12-04-2011, 21:00
kupis kabAl,nebi vjerovao koliko je jednostavno,bolje ti je s tim

.
13-04-2011, 12:37
nije.

Dreadlock
13-04-2011, 14:07
da,jos je gore s kabalom.

TeraBajt
13-04-2011, 14:25
iskreno je to zajebancija, i delay i zvucna i sve. radije kupim malog tranzistorca za 300 kn nego se zajebavam sa tim.

blood4me
13-04-2011, 14:54
Ja kazem samo za snimanje..
Dobro je i ovako za sviranje(npr. ja stalno sviram prek kompa) ali prije kad nisam imo 3 zvucne u kompu to je bila totalna gnjavaza, ak slusas na jutubu nest, nemos svirat, ak sviras nemos nist slusat... U svakom slucaju po meni je bolje(i jeftinije) nego neki tranzistorci za 1000kn..
Ja imam laney LX35r i koristio sam ga mozda 5 puta ovak..

LorlonWarrior
14-04-2011, 09:42
Nabavio Lorlon novu pilu od mobitela (jaj, moš mislit) s neš kvalitetnijom kamerom od 2MP (5MP ovaj puta) pa sam snimio neka sranja čisto da testiram kameru kakva je. Mogu reći da je FPS dobar ali zvuk je i dalje loš ko na 2MP kamerama ali iskreno, da se skontati sve šta se treba skontati. Interested anyone?

Wishmaster
14-04-2011, 10:43
Ofkors.

LorlonWarrior
14-04-2011, 10:57
AiUOdphmdMs

Master of Puppets - Solo

Stavio sam video da je "unlisted" pa mi recite dal se vidi video ako ga ovako ostavim!

EDIT: Snimio sam i Nightwish - Beauty and the Beast cijeli cover pa mogu i to uploadat ako nekog zanima :D

McPingvin_v2.0
14-04-2011, 12:24
Fake and gay.

Odlično je, ali je zvuk u krucima.

LorlonWarrior
14-04-2011, 12:28
Fake and gay.

Odlično je, ali je zvuk u krucima.

http://mob.hr/blog/wp-content/uploads2/nokia-x2-black-photo.jpg

:(

Wishmaster
14-04-2011, 13:42
Probaj zvuk snimati kroz zvučnu. Super odsvirano, ali zvuk para uši.

LorlonWarrior
14-04-2011, 14:11
Pa vidiš, jedino to, al onda bi moro spajati video i audio a sad neam baš tolko opremljen komp softwerima :D

Maja
14-04-2011, 14:28
Netko tu svira klavir? Ili svi svirate gitare :(

blood4me
14-04-2011, 14:32
Ja uz gitaru polako pocinjem klavir, al neznam nist posebno, fail sma totalni, vecinom sto znam na gitari to znam i na klaviru...
Inace Ragna imas bolesnu tehniku, ocu ja tak O:
I da, nemoras video snimat svaki put, snimi samo zvuk, i improviziraj neki solo ili nesto :)
Inace da se pohvalim, stari danas izgubio okladu i kupio mi monster rock cable, kabel je brutalan, nema nijednoga šuma, i zvuk je nekako življi i precizniji nego s nekim no name kablom..

Maja
14-04-2011, 14:35
Kako počinješ? D:

.
14-04-2011, 17:19
master

kako to jednostavno izgleda kad ti sviraš O.o

inače i ja imam tako neki shrotast samsung, video bude donekle oke, zvuk koma

blood4me
14-04-2011, 17:23
Kako počinješ? D:
Pa ucim koja tipka je koja nota, kak se citaju note na notnom crtovlju i te stvari..
Teorija prvo, znam onu pjesmu "za elisu" pocetak :D

TeraBajt
14-04-2011, 17:33
Netko tu svira klavir? Ili svi svirate gitare :(
ucio 4 godine, odusto, sad malo bluzam kad mi se sprdne.

Kid A
14-04-2011, 17:34
AiUOdphmdMs

Master of Puppets - Solo

Stavio sam video da je "unlisted" pa mi recite dal se vidi video ako ga ovako ostavim!

EDIT: Snimio sam i Nightwish - Beauty and the Beast cijeli cover pa mogu i to uploadat ako nekog zanima :D
Ne valja nist.

blood4me
14-04-2011, 18:28
http://rocksmith.ubi.com/rocksmith/en-US/
Ste vec vidli ovo?
Prije 2-3mj. naletih na ovo i odonda cekam, imaju dost updateova na fejsbuk stranici tak da čekautajte..

LorlonWarrior
14-04-2011, 21:57
SINSERT VIDEO HERE
Master of Puppets - Solo

Stavio sam video da je "unlisted" pa mi recite dal se vidi video ako ga ovako ostavim!

EDIT: Snimio sam i Nightwish - Beauty and the Beast cijeli cover pa mogu i to uploadat ako nekog zanima :D
Ne valja nist.

I ja isto mislim :/

Maja
15-04-2011, 10:14
ucio 4 godine, odusto, sad malo bluzam kad mi se sprdne.
Teško? Ja bi se učila, ali čini mi se komplicirano ._.


Pa ucim koja tipka je koja nota, kak se citaju note na notnom crtovlju i te stvari..Teorija prvo, znam onu pjesmu "za elisu" pocetak :D
Ah makes sense :D

TeraBajt
15-04-2011, 14:20
a naravno da je tesko, kao i svaki instrument. al pocni ucit, gg je.

blood4me
15-04-2011, 14:26
Ja bi reko da je klavir dosta laksi od gitare, ali nebi reko da je lagan, dost je tesko za naucit, ali ako neko tek se upusta u glazbu preporucam klavir jer se puno brze uci i brze se vide rezultati... Ja sam za elisu naucio za 2h tako negdje, dok sam na gitari riff od 20sec eddia van halena ucio negdje tjedan dana skoro.. :S

TeraBajt
15-04-2011, 14:27
nisi ucio elizu nego si ucio prvi stavak iste. nauci cijeli fur elise i onda usporedi sa riffom van halena.

flander
15-04-2011, 14:28
nisi ucio elizu nego si ucio prvi stavak iste. nauci cijeli fur elise i onda usporedi sa riffom van halena.

blood4me
15-04-2011, 14:35
_mVW8tgGY_w
Znaci znam sve ovo do 2:18... to sma naucio za 2 sata..
z_lwocmL ... re=related (z_lwocmL9dQ&feature=related)
Ovo sam u tjedan dana naucio prvih 34 sekundi.. S tim da piano nisam nikad prije u zivotu svirao, dok sam gitaru prije toga svirao godinu dana....
U svakom slucaju je piano lakse, ne vidim po cemu bi opce piano biti tezi?
Bitno je da su prsti "usvirani" za oba instrumenta, za to na pianu treba cca. 3-6 mj. dok na gitari treba barem godina i pol..

TeraBajt
15-04-2011, 15:11
ne mozes porediti elisu sa riffom halena jebote. postoji razlog zasto se ljudi skoluju 10 godina za klavir kao i za gitaru. to su dva razlicita instrumenta, s time da ti meni usporedjujes tezinu klasicne skladbe i rock rifovlja. ako vec ides to poredjivati poredjuj jednake skladbe.

blood4me
15-04-2011, 15:15
Ja sam govorio sta je lakse za pocet svirat..
Na klaviru se brze uci zbog toga sto je lakse gadjati note i zato sto za neke osnovne pjesmuljke ne treba neka velika tehnika..
Dok je na gitari upravo suprotna stvar..
Govorim iz iskustva, mozda je to samo meni tako bilo, stajaznam, mozda sam izravni mozartov potomak O:

Nee Joe
15-04-2011, 16:03
AiUOdphmdMs

Master of Puppets - Solo

Stavio sam video da je "unlisted" pa mi recite dal se vidi video ako ga ovako ostavim!

EDIT: Snimio sam i Nightwish - Beauty and the Beast cijeli cover pa mogu i to uploadat ako nekog zanima :D

Uhuuu, sexy :D.... Lijepo odsvirano, svaka čast :D

.
15-04-2011, 20:39
@ spika oko gitare/klavira

svaki instrument je težak onoliko koliko si pojedinac postavi granice.

doduše gitara je posebna zbog nekih stvari koji neki nikad pravilno nenauče, vibrato, bendanje i ostala sranja.

beba nema zvečku
15-04-2011, 20:57
evo kak radit vibrato
X6NdmvdsIpk

blood4me
15-04-2011, 21:01
Kako lik brutalno svira, inace vibrato opce nije tezak, to je pocetnicka tehnika i to bi bar trebalo bit lagano..
Ali za razliku od klavira gitara treba puno vise preciznosti u tehnici nego piano, tam sam trebas sluha i malo teorije(i kod gitare toga treba) a tehnika nije toliko teska za usavrsit..

TeraBajt
15-04-2011, 21:13
probaj svirat exodus pa mi pricaj o preciznosti.

Maja
15-04-2011, 21:30
a naravno da je tesko, kao i svaki instrument. al pocni ucit, gg je.
Any starting tips? :(

.
15-04-2011, 21:40
Kako lik brutalno svira, inace vibrato opce nije tezak, to je pocetnicka tehnika i to bi bar trebalo bit lagano..
Ali za razliku od klavira gitara treba puno vise preciznosti u tehnici nego piano, tam sam trebas sluha i malo teorije(i kod gitare toga treba) a tehnika nije toliko teska za usavrsit..

da zato i 95% gitarista ima očajan vibrato?

@bebin video, lol, prvo sam mislio da je lik neki retard, al kad je izvalio ono o metallici... :pray:

"kirk hemmet should be in band with santana"

inače ovo je vibrato
RVMvART9kb8

inače dosad nisam vidio nijedan cover cemetery gatesa, da je ovaj prvi riff odsviran isto ko što ga je dime sviro, najgori mi kad neki(poput onog tipa iz dream theatera) ne rade legato na ona 3 tona između PManja i tih bolesnih vibrato pincheva, već ih odtrzaju, totalno ubija riff :(

TeraBajt
15-04-2011, 21:52
a naravno da je tesko, kao i svaki instrument. al pocni ucit, gg je.
Any starting tips? :(
a uci akorde u prvoj poziciji, lagane pjesme tipa let it be i tako to. uglavnom sviraj sta ti se svidja. nemoj se previse opterecivat teorijom, vazno je da prvu godinu razvijes tocnost i dinamicnost.

.
15-04-2011, 23:52
http://www.box.net/shared/6q0e9m0r21

evo mog defektnog covera cemetery gatesa, tu i tamo mi se zalomi koji greška, ali bože moj. inače vibrato neželim komentirat :(

P.S. i da, oni tapped harmonici na kraju zvuče fantastično na mom strat like lame washburnu, zar ne?

Maja
16-04-2011, 08:36
a uci akorde u prvoj poziciji, lagane pjesme tipa let it be i tako to. uglavnom sviraj sta ti se svidja. nemoj se previse opterecivat teorijom, vazno je da prvu godinu razvijes tocnost i dinamicnost.
Got it. Danke :3

beba nema zvečku
16-04-2011, 10:14
ajde da se vratim na onaj video. frajer se samo sprdači iz Fred Dursta i njegovih avsm gitar skils

1UQ_ZhC-1CU

TeraBajt
16-04-2011, 11:26
http://www.box.net/shared/6q0e9m0r21

evo mog defektnog covera cemetery gatesa, tu i tamo mi se zalomi koji greška, ali bože moj. inače vibrato neželim komentirat :(

P.S. i da, oni tapped harmonici na kraju zvuče fantastično na mom strat like lame washburnu, zar ne?

svidja mi se : )

.
16-04-2011, 12:02
thx \o/

Duke of Earl
16-04-2011, 17:35
Ja i frend kupujemo Bass, Yamaha RBX, neznam točno koji je model, ali nije ni bitno s obzirom da smo ga dobili za 400 KN, a kolko čitam na netu, svi modeli su prilično solidni. Udijelite par savjeta za početnike. I još par pitanja/zamolbi:




1. Preporuka ili link na nekakav dobar vodič za potpune početnike, bilo u pisanom ili video obliku.


2. Kakvo pojačalo nam treba samo za vježbanje, i kolike su cijene takvih pojačala, po mogućnosti rabljenih ?


3. Na koji još način možemo dobit zvuk, osim direktnog uštekavanja u pojačalo i stvaranja buke, za slučaj da se njegovi ukućani požale. Nešto sam čitao o spajanju na slušalice, kak to funkcionira ?


4. Jel bi se dao bass spojit na običnu stereo liniju, ili pojačalo od kućnog kina, s obzirom da bass dobivamo danas/sutra, a pojačalo kupujemo tek za tjedan dana, pa da možemo vježbat malo i prije tog. Kvaliteta zvuka nije bitna za tih tjedan dana, glavna briga je da ne skurimo nešto.


Unaprijed hvala na odgovorima. Ako se sjetite još nečeg pametnog u vezi ovog, slobodno napišite.

LorlonWarrior
16-04-2011, 17:59
http://www.box.net/shared/6q0e9m0r21

evo mog defektnog covera cemetery gatesa, tu i tamo mi se zalomi koji greška, ali bože moj. inače vibrato neželim komentirat :(

P.S. i da, oni tapped harmonici na kraju zvuče fantastično na mom strat like lame washburnu, zar ne?


Ja bi preporučio prvo da naštimaš gitaru jer se točno čuje kad sviraš na cleanu da ti G žica na četvrtom pragu ne zvuči ko B prazna :D

TeraBajt
16-04-2011, 18:18
@duke of earl rokni si malog tranzistorca, imas tog za kupit jeftino, a i nije ti neka dilema kad svi zakurac zvuce : )), i gledaj da straga ima headphones rupu za debelu bananu. i gg.

hrčak
16-04-2011, 20:14
Uštedio sam 4 soma (hvala rođacima i skorašnjem Uskrsu) i sada bih trebao el. gitaru, pojačalo, po mogućnosti ako bi se moglo i pedalu i kabel za gitaru do te cifre. Sve to nemora biti novo, može biti i rabljeno, sve dok je oprema kvalitetna.

.
16-04-2011, 20:21
http://www.box.net/shared/6q0e9m0r21

evo mog defektnog covera cemetery gatesa, tu i tamo mi se zalomi koji greška, ali bože moj. inače vibrato neželim komentirat :(

P.S. i da, oni tapped harmonici na kraju zvuče fantastično na mom strat like lame washburnu, zar ne?


Ja bi preporučio prvo da naštimaš gitaru jer se točno čuje kad sviraš na cleanu da ti G žica na četvrtom pragu ne zvuči ko B prazna :D

da, to je nevjerojatno kako mi ta žica nedrži štim, vjerojatno zbog silnog izdrkavanja u kombou tapped harmonic+tremolo ^^

.
16-04-2011, 20:24
Uštedio sam 4 soma (hvala rođacima i skorašnjem Uskrsu) i sada bih trebao el. gitaru, pojačalo, po mogućnosti ako bi se moglo i pedalu i kabel za gitaru do te cifre. Sve to nemora biti novo, može biti i rabljeno, sve dok je oprema kvalitetna.

vidio sam prije nešto vremena blade standard texas za 2.6k, kažu da je ubojita gitara, trebo bi tak neš upecat. kabal ti je nekih <100 kn. što se pojačala tiče to ti nebi znao savjetovat, al ja imam malog tranzistorca, roland cube 30, prilično je oke, a može bit i glasan ak zatreba. also, pedale nekupuj dok ne središ dobro pojačalo.

blood4me
16-04-2011, 21:03
Uštedio sam 4 soma (hvala rođacima i skorašnjem Uskrsu) i sada bih trebao el. gitaru, pojačalo, po mogućnosti ako bi se moglo i pedalu i kabel za gitaru do te cifre. Sve to nemora biti novo, može biti i rabljeno, sve dok je oprema kvalitetna.
Gdje mislis kupovat?
Cort G260- oko 3k kn, ima duncan magnete, ima brutalno nizak action, ima singlove na necku i na middlu i jedan hum na bridgeu koji se pretvara u singlecoil sa push pull potom, ima wilkinson tremolo i locking mašinice i finish je presavrsen... Gitara nakon 1 setupa zahtjeva ništa doštimavanja'n'sheez
Da nebi bilo da hvalim svoga konja: prije nego sam se doselio tu u madjarsku, nastimao sam gitaru i svirao, nakon toga sma tu doso i bio 3 mj.; vratio se u hrvatsku i gitara je ostala u štimu točno onako kako je bila i prije 3 mj. :pray:
Sad za pojačalo i pedalu..
Ja da kupujem ja bi uzeo 2 kvalitetna gitarska kabla i Cry Baby wah pedalu i svirao na kompu..
Ako to nije opcija onda bih kupio OVO (http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?art=7469), brutalno LAMPAŠKO pojačalo, eh što bi dao da je tako nešto bilo kad sam ja kupovao gitaru..
I taman ti ostane para za trzalice i kabel..
To ti ja preporučam da uzmeš ako sviraš neki hard-rock, rock...
Ako misliš teški metal, onda ti preporučam da uzmeš neku gitaru sa 2 humbuckera..

blood4me
16-04-2011, 21:08
1. Preporuka ili link na nekakav dobar vodič za potpune početnike, bilo u pisanom ili video obliku.
http://www.studybass.com/lessons/basics/
^Tu
2. Kakvo pojačalo nam treba samo za vježbanje, i kolike su cijene takvih pojačala, po mogućnosti rabljenih ?
PROČITAJ OVO
(http://www.glazbeni-forum.com/showthread.php?t=22287)
3. Na koji još način možemo dobit zvuk, osim direktnog uštekavanja u pojačalo i stvaranja buke, za slučaj da se njegovi ukućani požale. Nešto sam čitao o spajanju na slušalice, kak to funkcionira ?
Ono gore ^

4. Jel bi se dao bass spojit na običnu stereo liniju, ili pojačalo od kućnog kina, s obzirom da bass dobivamo danas/sutra, a pojačalo kupujemo tek za tjedan dana, pa da možemo vježbat malo i prije tog. Kvaliteta zvuka nije bitna za tih tjedan dana, glavna briga je da ne skurimo nešto.
Bi.
Ja sam u početku gitaru vježbao tak da sam ju ukopčo u liniju, ali sam na kraju skurio zvučnike, tak da preporučam onu gore soluciju ^

Srryte za dablpost, sjebo sam se O.o

Insert
17-04-2011, 19:02
http://www.box.net/shared/6q0e9m0r21

evo mog defektnog covera cemetery gatesa, tu i tamo mi se zalomi koji greška, ali bože moj. inače vibrato neželim komentirat :(

P.S. i da, oni tapped harmonici na kraju zvuče fantastično na mom strat like lame washburnu, zar ne?
Svejedno si bolji od većine nas ovdje. Koliko dugo sviraš?

beba nema zvečku
18-04-2011, 13:48
/kat

1. ovo je samo moje mišljenje, a i svako bi vam na ovo mogao odgovoriti drugačije. za početak trebate dobiti koordinaciju ruke na vratu i na trzanju, također vazno je pravilno drzanje ruke na vratu. Za drzanje ruke po meni najbolje je pogledat klasične gitariste, znači palac iza vrata, lakat nije uz tijelo i prsti su ko u mačke. A za kordinaciju je najbolje za pocetak radit leggato.

također ovo moze pomoci
TBJrTsNZVaw

mozda pogledate jos slicne vijezbe, stvarno ce vam pomoci u pocetku. za desnu ruku ovisi kako cete svirat, trzalo ili prsti.

2. pa negdi oko 20 watta da dobijete bass zvuk mozda, ne razumijem se baš u pojačala, zaletite se na glazbeni forum pa ce vam reci.

3. Na pojacalima je uobicajen 1/4 inchni izlaz za slusalice( debela banana ko i za kabel od gitare). ako nemate to konverteri kostaju oko 5 kuna, ali ipak treba pripaziti da vam pipac od slusalica udje skroz unutra.

4. a za pocetak smo rekli da je vazno uvjezbat rukice za nesto sto jos nisu radile a za to vam i nije potrebno pojacalo, znaci prvi tjedan ste dobri ako svirate na suho.

edit:
ovo obavezno pogledat, najveći svih vremena prica o instrumentu.
fgK5VygLxbc

.
18-04-2011, 19:30
http://www.box.net/shared/6q0e9m0r21

evo mog defektnog covera cemetery gatesa, tu i tamo mi se zalomi koji greška, ali bože moj. inače vibrato neželim komentirat :(

P.S. i da, oni tapped harmonici na kraju zvuče fantastično na mom strat like lame washburnu, zar ne?
Svejedno si bolji od većine nas ovdje. Koliko dugo sviraš?

sviram sad već negdje 12 mjeseci, mada sam popravo počeo tek u 10. mjesecu prošle godine, kad je brat odjebo iz sobe i ošo na fax \o/

hvala na pohvali, al sviranje baš i nije neka stvar koja se može komparirat :)

King tiger
20-04-2011, 02:15
Vibrato - najlakša stvar za naučiti :D
koja izjava jebote.

.
26-04-2011, 00:19
http://www.box.net/shared/9s430pufsi

prebogovska pjesma s prebogovskim backing trackom, rockam na to 3 dana tako da imam oveći ritmični fail na kraju 2. versea i vjerojatno još negdje, al to će sjest za par dana ^^

solo je homemade, nemojte me silovat :(

blood4me
26-04-2011, 18:49
Vibrato - najlakša stvar za naučiti :D
koja izjava jebote.
Ako imas dobrog instruktora, lako je da...
Najlakse nisam nigdje napisao, vibrato je jedna od osnovnih tehnika i mislim da bi ju svako trebo savladati a tek dalje se baviti sredanjem..

.
26-04-2011, 19:47
ja i dalje mislim da 96% gitarista uključujuči mene ima usran vibrato.

blood4me
26-04-2011, 19:52
Pa sta ga ne popravis ond? :D

.
26-04-2011, 19:54
trudim se.

.
28-04-2011, 11:43
sad sam bio malo njuško po njuškalu i ostalim internetima i naišao sam na ovo

http://www.sonitus.hr/shop/mikrofoni?pa ... gory_id=33 (http://www.sonitus.hr/shop/mikrofoni?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=51&category_id=33)

možemo li se složit da je to najsexy gitara u svemiru?

Wishmaster
28-04-2011, 12:42
Ne.
Da ne govorim koliko je opasna...

Duke of Earl
28-04-2011, 14:39
sad sam bio malo njuško po njuškalu i ostalim internetima i naišao sam na ovo

http://www.sonitus.hr/shop/mikrofoni?pa ... gory_id=33 (http://www.sonitus.hr/shop/mikrofoni?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=51&category_id=33)

možemo li se složit da je to najsexy gitara u svemiru?
Kako fascinantno ružna, neukusna i kičasta gitara :pray:

blood4me
28-04-2011, 14:50
Ne.
Da ne govorim koliko je opasna...
I koliko los saund ima :S

.
28-04-2011, 16:31
[quote=".":3jlcav9a]sad sam bio malo njuško po njuškalu i ostalim internetima i naišao sam na ovo

http://www.sonitus.hr/shop/mikrofoni?pa ... gory_id=33 (http://www.sonitus.hr/shop/mikrofoni?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=51&category_id=33)

možemo li se složit da je to najsexy gitara u svemiru?
Kako fascinantno ružna, neukusna i kičasta gitara :pray:[/quote:3jlcav9a]

izdaleka izgleda dobro, sad sam bio skužio da ima dimeovu facu između pickapa što je jebeno retardirano :(

RIDER32
28-04-2011, 21:21
kič kič kič... ali sviđa mi se što je jedan pick up od duncana a drugi noname što smanjuje cijenu gitare... ionako se onaj drugi slabije koristi.

.
28-04-2011, 21:27
da, al fora je kak izgleda nekak nerealno, ko da je artwork, baš me zanima kak "zapravo" izgleda.

Insert
28-04-2011, 23:42
to je uz bc rich warbeast i slične stvarno najneukusnija gitara

flander
30-04-2011, 12:17
wT7nWHkmj8o

evo novi cover, doduše u mraku je, žarulja mi slaba, štedna neka ^^

raspalite kritikama....

TeraBajt
30-04-2011, 12:41
malo ti teze ide na refrenima al gg imho.

flander
30-04-2011, 13:38
da posebice ovaj dio "Cos I know I don't belong here in heaven..."

ti akordi u tom djelu, za poopizdit ^^

Insert
30-04-2011, 21:56
Ne da mi se uspoređivati s originalom, ali je ok ovako kad slušam. Glavno je da dobro zvuči.

.
30-04-2011, 21:57
+1

gj

RIDER32
01-05-2011, 02:28
da, al fora je kak izgleda nekak nerealno, ko da je artwork, baš me zanima kak "zapravo" izgleda.
baš artwork da objesiš na zid i da tamo stoji... bilo bi me sramota sa takvom gitarom svirati negdje live -.-


flander- imaš pičkast glas :D zfks ^^ baš mis me iznenadio. samo da se gitara malicko glasnije cuje al sve je gg. jako slušljivo.. bar što se mene tice. sviđa mi se tvoja tehnika sviranja. Sigurno uživaš kvrckajuci tu gitaru :)

flander
01-05-2011, 08:10
flander- imaš pičkast glas :D zfks ^^ baš mis me iznenadio. samo da se gitara malicko glasnije cuje al sve je gg. jako slušljivo.. bar što se mene tice. sviđa mi se tvoja tehnika sviranja. Sigurno uživaš kvrckajuci tu gitaru :)

a fala fala :D što se glasa tice jebiga kad je kamera takva kakva je, kad bude para investiram u neki mic i neko pojačalo, ovako kako je je :D
btw najbolja investicija ikada, svaka kuna se isplaćuje ;)

@ Insert misliš uspoređivat me sa Claptonom ? :D I'm honord ! ^^

Duke of Earl
05-05-2011, 16:12
Basisti, kako uvježbate osjećaj za ritam ? Sad sam malo probavao jammat uz jednostavnije roots reggae stvari, tipa ovo:

http://www.allguitartabs.com/t/60158/ee ... ling--bass (http://www.allguitartabs.com/t/60158/eek-a-mouse--ganja-smuggling--bass)

R6r_MVjY9p0




Baš užasno fulavam, imam naprosto katastrofalan osjećaj za ritam :(


Nemojte samo reć metronom, ako namjeravate, već detaljniji opis procesa, i koliko često vježbate to.

flander
05-05-2011, 18:27
ne kužim to pitanje :D

kak uvježbat da dobro sviraš ? da dobim osjećaj za ritam ? :D

pa jednostavan odgovor, vježbat i vježbat, što više to bolje, nema tu neki posebnih formula, to je jednostavno tako, trebaš si dat vremena,strpljena i truda, nakon toga dolazi nagrada ^^

McPingvin_v2.0
05-05-2011, 18:28
Metronom.

flander
05-05-2011, 18:31
Metronom.

8)

Insert
05-05-2011, 18:34
Probaj neku lakšu pjesmu, reggae obično ima čudan ritam. Nešto gdje samo mlatiš osminke po jednoj žici.

Duke of Earl
05-05-2011, 19:08
Metronom.
Da, ali kako ga točno koristit ? Da lupam po otvorenoj žici 60 BPMa, ili kolko si već namjestim, ili da sviram neku laganu skalu, tipa C major ? I jel se može na metronomu namjestit da lupa neke kompliciranije ritmove, tipa ono 3 udarca po 2 note, mislim da se to zove triplets, nisam još pohvatao sve te definicije.

blood4me
05-05-2011, 19:30
Najbolje ti pustit tu pjesmu koju os odsvirat i svaki put kad cujes da ovaj drmne po zicama, ti udari rukomu stol ili tako nesto..
Metronom je dobar samo za izoritmicke pjesme, ak budes vjezbo heteroritmicke pjesme na taj nacin svirka ce ti zvucati malo ukoceno i nece biti onak skroz kak bi trebalo bit..

Anarion.Umarth
05-05-2011, 19:40
Ma dobar je metronom za sve, druga stvar šta se nakon neke prakse možeš igrati sa ritmom.
Rekli su ti već, vježba vježba vježba, slušaš dosta glazbe, tako da imaš osjećaj taj, smisao za ritam se može razviti.

Wishmaster
05-05-2011, 20:19
[quote="McPingvin_v2.0":23nqgnh4]Metronom.
I jel se može na metronomu namjestit da lupa neke kompliciranije ritmove, tipa ono 3 udarca po 2 note, mislim da se to zove triplets, nisam još pohvatao sve te definicije.[/quote:23nqgnh4]
Metronom lupa svoje a na tebi je da recimo u vremenu 2 četvrtinke odsviraš triplet.
Malo eksperimentiraj s GuitarPro-om. Napiši neke jednostavne skladbe s tim tupletima pa pusti uz metronom ili neki jednostavan bubanj..

King tiger
06-05-2011, 03:40
@blood4me
koju opremu ti imas ? gitara, pojačalo i to.

MasaKrisT
06-05-2011, 12:08
[quote="McPingvin_v2.0":2uz5um8g]Metronom.
I jel se može na metronomu namjestit da lupa neke kompliciranije ritmove, tipa ono 3 udarca po 2 note, mislim da se to zove triplets, nisam još pohvatao sve te definicije.[/quote:2uz5um8g]
Imas metronoma od 200 kn vec koji ti mogu svirati triole,sinkope,16tinke, mjenjaju mjere i slicno. Ja imam neki najjeftiniji staggov,ima ulaz za gitaru, osvjetljenje ekrana,stimer,dobar response i sve moguce ritmove;)

Neven <R>
06-05-2011, 13:40
Il si na kompu instaliraš za džaba neki program, ak vježbaš u blizini kompa.

blood4me
06-05-2011, 14:00
@blood4me
koju opremu ti imas ? gitara, pojačalo i to.
Cort G260
Laney LX20r, imo sam Vox NT15H dok mi nisu ukrali..
Od pedala nemam trenutno nist, mislim kupit Crybaby i Proco RAT kad dodju ljetni praznici, posto sad apsolutno nemam vremena..

Duke of Earl
09-05-2011, 15:47
Možda malo glupo pitanje, ali kako brojite ritmove ? "Sviram" With or Without You na bassu (nejde jednostavnije od toga za početnika), uz pjesmu koja se vrti u pozadini:

[-----------------------------------------------------------------------------
[-----------------------------------------------------------------------------
[-----------------------------------------------------------------------------
[-10-10-10-10-10-10-10-10-s-5-5-5-5-5-5-5-5-s-7-7-7-7-7-7-7-7-s-3-3-3-3-3-3-3-3 I tako do kraja.


I makar uspijem nekako dobar ritam uhvatit, nemogu procijenit kad da se prebacim na drugu notu. Ako doslovno brojim jen-dva-tri-četiri-pet itd., u glavi ili naglas, vrlo brzo se pogubim, ispadnem iz ritma ili profulam ton u brojanju :(

.
09-05-2011, 15:49
zašto bi svirao with or without you :(

Duke of Earl
09-05-2011, 16:03
zašto bi svirao with or without you :(
Pogledaj što piše u zagradi, kvragu.

McPingvin_v2.0
09-05-2011, 16:17
Na tabovima nikako, moraš čuti kako ide u pjesmi :)

Druga opcija: nabavi Guitar Pro i nađi tabove za njega, on ti svira :)

Duke of Earl
09-05-2011, 16:23
Na tabovima nikako, moraš čuti kako ide u pjesmi :)
Možda sam krivo postavio pitanje, ja pitam kako da doslovno brojim note, tj. tih 8 udaraca po jednoj noti. Ritam je kroz cijelu pjesmu isti.

flander
09-05-2011, 17:35
slušaj pjesmu pažljivo, nabi slušalice do kraja...ja tak barem radim, sve se da skužit kad se koji akord prebaci ili bass...samo treba slušat

.
09-05-2011, 19:02
po meni je bezveze sa slušalicama, al ono, koji mene kurac boli kako tip svira. inače ja sam najviše napredovo kad sam počeo svirat tako da bi se pustio pjesmu na zvučnike i uz nju sviram, tako najbolje mogu čut kak ja zvučim i kako bi trebao zvučat.

blood4me
09-05-2011, 19:03
^Tocno ovo

Insert
09-05-2011, 21:20
[quote="McPingvin_v2.0":10zy31qn]Na tabovima nikako, moraš čuti kako ide u pjesmi :)
Možda sam krivo postavio pitanje, ja pitam kako da doslovno brojim note, tj. tih 8 udaraca po jednoj noti. Ritam je kroz cijelu pjesmu isti.[/quote:10zy31qn]
mjera je 4/4. Znači, imaš 4 beata po taktu. Te note u tabu su osminke što znači da sviraš dvije note za vrijeme trajanja jednog beata. Dakle, 8 nota po taktu. U toj su pjesmi bubnjevi malo drukčiji jer u većini pjesama bubnjar obično mlati hat cijelo vrijeme (8 puta po taktu), a svaku drugu notu udari recimo bas ili doboš (snare).

Note brojiš na sljedeći način (broji na engleski. & izgovaraš and, naravno):

1---&--2--&--3--&--4--& <---- brojanje( crtice ne brojiš, to sam stavio radi formatiranja teksta)
10-10-10-10-10-10-10-10 <---- note



ovo gore ti je jedan takt. ritam možeš lupati i stopalom, lupaš 4 puta nogom. znači ne lupaš ovo & nego samo an 1,2,3,4.

možda zvuči komplicirano, ali nije, a ni meni objašnjavanje ne ide najbolje. gledaj lekcije vezane za ritam po youtubeu i s vremenom ćeš skontat.

EDIT: ispravljao sam par puta zbog typo-a i lošeg formatiranja teksta

Duke of Earl
10-05-2011, 14:55
Hvala puno.

Jerry
11-05-2011, 21:50
što se tiče ovog problema kad prebacit akord ili ton što god već. to najbolje pustiš si pjesmu. i sad odslušaš malo ritam i tako to, i onda kreneš lupat uz pjesmu i čuješ kad se u pjesmi prebaci akord prebaciš ga i ti. tako sam ja barem počinjo, nije uvijek bilo točno prebacivanje, al nakon nekog vremena uvježbaš, i onda ti je dosta da samo piše koji je akord, ne treba ti ni koliko puta niti ništa :)

RIDER32
14-05-2011, 00:29
Frend neki dan kupio bass i isto ga muči ritam... ja i frend sviramo ritmički točno a on amabaš svaki puta kasni za nama.
Primjetio sam da je kod njega problem što on pocne mjenjati polje tek kada mi već zamjenimo akord. To je kod njega problem, možda je i kod tebe.
E to te vjerojatno muči jer ti još nije u prstima brzo mjenjanje polja (i mene je to u početku mučilo) ali to će ti ući sa vremenom u prste. samo treba dosta vjebe i zafrkancije sa gitarom.

Ako sam fulao tvoj problem onda ovako^^
Predpostavljam da pjesmu naravno znaš napamet. kada je sviraš moraš ju vrtiti u glavi a ne misliti kako ćeš prebaciti prste i neprestano mrdati trzalicom...

Dosta je teško objasniti ti kako to naučiti ali siguran sam da savjet "vježbaj, vjažbaj, vjažbaj" biti od velike koristi :)

i još nešto vrlo bitno. nemoj trzati samo prema dolje nego i prema dolje i prema gore :wink:

.
14-05-2011, 08:42
potraži si bass instrukcije od flea na youtubeu, lik je zakon i nauči te neki vrag^^

Wishmaster
14-05-2011, 18:41
A ono, nebreš očekivati da budeš u prvih tjedan, dva, tri, pet besprijekorno odsviral pjesmu ma kak lagana ona bila.
Treba svirati svaki danSi rezultati su tu već za par mjeseci.

.
26-05-2011, 23:18
posveta samom sebi u čast mogućeg pada razreda. (http://www.box.net/shared/plegnmbflt)

TeraBajt
27-05-2011, 21:56
pocinje ok, kad bi ubacio i ritam masinu unutra bolje bi zvucalo, kontam ne sviras dugo pa je ovo gg, ali prema kraju ides u nekakve bendove koji nemaju bas smisla i nisu bas ugodni za cut, a na kraju samom ispadas iz tonaliteta pa te krive note strse dosta, i previse se zadrzavas pri kraju vrata na kraju, al tema mi se svidja, i gg bi bilo da na kraju nisi malo pretjerao i zavrsio onako bezveze. Eo, moja 'analiza', ono cisto da ti pomognem jer je soliranje tlaka i da meni nisu pomogli neki ljudi dosta bi se dugo sa nekim stvarima mucio.

Inace mogo bi postat taj backing track i tonalitet pa mozemo neki mali contest napravit il nesto slicno, bilo bi kul.

.
28-05-2011, 13:31
http://www.box.net/shared/lkb6g2497v
odakle je ovaj riff?

SharpDressedChevap
05-06-2011, 20:58
Da se javim opet :)

Prije neka dva mjeseca kupio sam ovog Ibaneza:

http://www.comparestoreprices.co.uk/images/ib/ibanez-v72ece-electro-acoustic-guitar-natural.jpg

Poluakustara, zaljubio se na prvi pogled u nju :oops: .
Sad imam poluakustičnu i klasičnu, pa mogu prebacivat s jedne na drugu kad god hoću (bilo to zbog bolova u prstima il jednostavno želje za drukčijim zvukom) i super mi je.
E sad.

Hoću kupit pojačalo za nekih soma kuna. Tako kada kupim električnu da ne trebam sebe bacat u veliki trošak odjednom jer mogu dotada svirat na poluakustičnoj. Sad vi predlažite, prodavajte, darujte, tržite i štajaznam neka dobra pojačala. I da, na što da pazim, koliko jako pojačalo da uzmem itd. itd.

Nadalje, čime da čistim gitaru? Naoko je potpuno besprijekorna, ali kad odsjaj Sunca/svijetla iz vani padne na nju onda se vidi pun prozor masnoće od prstiju i tih sranja.

A što se samog sviranja tiče... šta sad da radim, znam skoro pa sve ono "osnovno"... što da od teorije učim? Skale? Znam valjda dvije forme od Blues skale i to je to.

Smeagoul
06-06-2011, 17:06
pentatonsku skalu nauci + blues note u svakom patternu, to ti je dosta za start

TeraBajt
06-06-2011, 17:15
Da se javim opet :)

Prije neka dva mjeseca kupio sam ovog Ibaneza:

http://www.comparestoreprices.co.uk/images/ib/ibanez-v72ece-electro-acoustic-guitar-natural.jpg

Poluakustara, zaljubio se na prvi pogled u nju :oops: .
Sad imam poluakustičnu i klasičnu, pa mogu prebacivat s jedne na drugu kad god hoću (bilo to zbog bolova u prstima il jednostavno želje za drukčijim zvukom) i super mi je.
E sad.

Hoću kupit pojačalo za nekih soma kuna. Tako kada kupim električnu da ne trebam sebe bacat u veliki trošak odjednom jer mogu dotada svirat na poluakustičnoj. Sad vi predlažite, prodavajte, darujte, tržite i štajaznam neka dobra pojačala. I da, na što da pazim, koliko jako pojačalo da uzmem itd. itd.

Nadalje, čime da čistim gitaru? Naoko je potpuno besprijekorna, ali kad odsjaj Sunca/svijetla iz vani padne na nju onda se vidi pun prozor masnoće od prstiju i tih sranja.

A što se samog sviranja tiče... šta sad da radim, znam skoro pa sve ono "osnovno"... što da od teorije učim? Skale? Znam valjda dvije forme od Blues skale i to je to.
poluakustara haha, elektroakustara :D . ako ti je budzet oko 1500kn mozes uzeti laneya od 10w lampasa(ja imam i radi ko grom), ili malu bugeru(takodjer radi ko grom). ako ti je lampas problem, imas onaj microcube il tak nes slicno, ne sjecam se tocno kako se zove ali ima milijon eefekata i dosta je dobro. Uglavnom,lampas do 15w ili tranzistorac do 30w, bilo sta jace ce ti bit previse za po doma (s bendom recimo ovaj laney super radi, probija se pored bubnja na pola snage, vgg pojacalce. za ciscenje koristi pamucnu krpicu, samo predjes preko zica i trupa s obje strane i gg. a uci ovo sto ti je smeagul predlozio. uglavnom sad ovisi koji pravac.glazbe te najvise zanima. i btw jel to v72ece? imam istu gitaru doma i dobra je samo sto moja ima dosta ujeban vrat.

SharpDressedChevap
06-06-2011, 17:49
Ja mislim da je isti model, samo mi se neda ić provjerit :roll:
A ta pojačala... ja više ciljam na onako "edgy" zvuk (kao kod starijih pjesama - tipa ovo aHjoi_0Y ... re=related (aHjoi_0YhGA&feature=related)) al bih volio imat i finu distorziju (nešto za Santanu, Moorea i ekipu) pa sad jel više-manje svako pojačalo ima te efekte ili moram izdvajat? Imam valjda dva-tri dućana ovdje u Splitu u kojima sam našao nešto pojačala za tu cijenu ali nema ih baš puno.

TeraBajt
06-06-2011, 22:45
ja bi uzeo onda laney cub 12r. ima dobar reverb i hi/mid/lo, gain i volume, s kojim mozes dobit raznovrsne zvukove.

Neven <R>
06-06-2011, 23:16
Kolko ste svi eksperti za opremu, a kladim se da sakate u sviranju 8)

(ko i ja)

beba nema zvečku
07-06-2011, 10:41
e a Nevene, kaj ti sviraš

flander
07-06-2011, 11:23
dajguze

TeraBajt
07-06-2011, 13:38
Kolko ste svi eksperti za opremu, a kladim se da sakate u sviranju 8)

(ko i ja)
ane onaj ludi ge akord jos uvijek mi prsti bjeze

Neven <R>
07-06-2011, 19:44
e a Nevene, kaj ti sviraš
Ja sviram PRCX-10 na G30 pojačalu (vintage model naravno) sa analognim tape delayom i twin tube kompresorom od SSL-a.

King tiger
08-06-2011, 13:13
A predpojačalo imaš li ? i koji su kabineti

flander
14-06-2011, 14:54
eo da se pohvalim stigo "Les Paul"

http://i55.tinypic.com/ouzi3c.jpg
^^

TeraBajt
14-06-2011, 23:18
custom made ili noname firma (sjecams e da si nesto prico o vintageima)?

Insert
15-06-2011, 00:57
3 humbuckera :?

Prvi put vidim.

flander
15-06-2011, 10:37
ajde ajde

tko skuži dobi keks ^^

SharpDressedChevap
15-06-2011, 12:02
Gledah sad pojačala u par dućana, tražio sam lampaše al nije bilo baš jeftinih a većina njih je, kako kaže lik, bolja za el. gitaru.
Al sam našao fini Laney Prism P35, zvuk je kul i sve štima (samo što košta 1.5k što znači da mi treba još nekih 900 kn :( ) samo me zanima ona vibracija kod A i E žice (kad sviram pa recimo držim ruku na njoj) jel to bude tako izraženo i kod električne? Zna bit malo iritantno.
I da, probao sam svirat i na električnoj, kako čudno s akustične na električnu :s

hrčak
16-06-2011, 10:52
ajde ajde

tko skuži dobi keks ^^

Nije originalni Les Paul?

flander
16-06-2011, 11:42
pa to je očito, pisalo bi Gibson na vratu

dalje :D

pa kaj ste čoravi :D