PDA

Pogledaj cijelu verziju : WoW propaganda



Nodakim
11-02-2009, 18:34
Jej,ne nije još jedan topic koji pljuje po WoWu.Ja pljujem po tome kako uništava druge MMO-e.
KVALITETNIJE MMO-eve.
Postalo je tako loše da se u anketama za igru godine glasa za WoW jer svi to igraju,makar ja nikada nisam probao,hej common sense anyone?
11 miljiuna igrača?Da li se itko potrudio izračunati koliko od toga su gold selleri,botovi ili ljudi kojima je dosadno pa ulete na sat vremena na tjedan?Za igru postoje "tvrtke" kojima je posao gold sellanje(što već dokazuje da ima puno retardirane djece)
WAR je npr najkvalitetniji MMO vani,ako netko kaze da nije,u krivu je.
Vidim da sve manje igrača ima,kvaliteta je mislim očita.
Ajde se sjetite koji MMO od izlaska WoWa nije imao na početku ogromni fanbase,hvalospjeve da bi na kraju svi odustali i to bi propali?
Nula?Jedan?


Nemam ništa protiv Blizzarda ili njegovih igrača,nego tog fenomena,kurčenja i idiota.

Hellboy
11-02-2009, 18:43
ne bih htio pljuvati ili uopće pričati o WAR-u s obzirom da je moje znanje o istome jako ograničeno...no WoW je već nekoliko godina na sceni, prve igrače je pokupio na temelju Blizzardove slave...sve nakon toga nije nikakvo pretjerano reklamiranje ili slično, igra je izrazito kvalitetna i istina od nekih 12 milijuna igrača koliko sad ima, dio su botovi, gold farmeri i ostale gadarije, no opet i ono što ostaje je broj igrača koji je nekoliko puta veći od zbrojenog broja igrača nekoliko drugih (možda kvalitetnijih) MMO-ova...nitko WAR-u ne brani da ga reklamiraju kao što to Blizzard radi sa WoW-om...nitko ekipi koja igra WAR ili neki drugi MMO ne brani da priča okolo, potpaljuje maštu fanovima WAR svijeta i uvlači ih u igru...no rade li to? ne baš...o WAR-u čujem samo ono što ekipica napiše u WAR podforumu ovdje...o WoW-u čujem svako malo negdje...i WAR i Conan su reklamirani kao WoW killeri...Covav je podbacio, ekipa koja igra WAR je tiha...a što se tiče onih koji nikad nisu igrali niti jedan MMO pa glasaju za WoW jer su za njega jedino čuli, maloumni su i ne znaju bolje, no opet nitko od njih nije ni čuo za WAR od silnog truda WAR zajednice da ga promovira...ja osobno nemam namjeru igrati WAR...ne odgovara mi štimung...preferiram W4k u odnosu na fantasy Warhammer...

Arbiter of Change
11-02-2009, 18:54
Ne bi o očiglednoj kvaliteti, već bi se želio dotaknuti famozne "imamo 10+ milijuna pretplatnika" i mistike koja se često vezuje uz tu izjavu, prvenstveno oko toga koliko Blizzard samo na pretplatnicima zaradi. Ukratko, radi se o tome da su azijski igrači manje vrijedni Blizzardu financijski, a otprilike pola računa je sa dalekog istoka. Zašto? Iz jednostavnog razloga jer kineski igrač plaća mjesečno otprilike 1/6 iznosa koju zapadni svijet plaća (Europa i SAD, primarno)... mislim da je konkretna cifra ~2 dolara (postam link ako ga iskopam) i, uz to, za pretplatničke račune se uzimaju računi koji su postavljeni i koji se koriste u webcaffe radnjama tako da i ta činjenica utječe na sliku stvari.

@Hell
Kao što sam već, bar mislim, i napisao u nekoj temi, WoW je i biti će superioran svima iz čiste navike ljudi. Za nekoga tko je uložio 3+ godine u WoW, vrijeme i novac, su jako jakoSmale šanse da će ostaviti igru i prebaciti se na neki novi svježi MMO, gdje će morati počinjati sve iz početka i gdje nije kuler kako je bio u WoW-u, osim ako Blizzard ne napravi neku katastrofalnu grešku s WoW-om (nešto u razmjeru kao što je SoE napravio sa SW:G), a svi znamo da se to neće dogoditi iz jednostavnog razloga - Blizzard igra na sigurno i ne riskira gubitak pretplatnika, činjenica na koju je i išla većina negativnih komentara kad je izašao WotLK - sve je odlično, DK je odličan kad ga probaš, questovi su odlični i zanimljivi... dok ne shvatiš da je to sve "same old, same old" samo drugačije zapakirano.

WAR, ako ima jednu lošu stvar, onda je to taj nedostatak brutalnog i "in your face" marketinga koji WoW ima (WAR devsi šalju pakete pune hintova određenim fan grupama što je slabo kad se usporedi sa Blizzardovim TV reklamama, recimo). Heh, ironično zapravo.

Hellboy
11-02-2009, 19:00
indeed...WoW ima jako brutalan marketing, od TV reklama, do filmskih i TV zvijezda u reklamama koje se prošire internetom u roku od par sati nakon što ih izbace, ali i sama zajednica širi riječ o igri...gdje god pogledam, netko priča o WoW-u...hell, i ja to radim, ali o WAR-u se ne čuje mnogo...ne samo što nemaju marketing na razini Blizzarda, nego je i zajednica tiha...glasna zajednica > marketinška mašinerija...

The Boz
11-02-2009, 19:02
Glasna zajednica je produkt marketinške mašinerije.
A ovih sada već kao 12 milijuna accova, mnogo puta sam rekao što ja mislim i vjerujem o toj propagandi.

Hellboy
11-02-2009, 19:04
možda u početku zajednica i jest produkt marketinga, ali nisam već dugo vidio reklamu za WoW u stilu Mr.T Mohawka, ali svaki dan čujem nešto o WoW-u od nekog...

Arbiter of Change
11-02-2009, 19:10
Čini se tihim jer je community podijeljen, uglavnom zahvaljujući činjenici da nema službenog foruma, ali sad kad je on na putu community će se skupiti na jednom mjestu pa će biti lakše primjećen. Ne kažem ja da je ekipa sada loša, naprotiv, samo je stvar da će te mase lakše primijetiti ako imaš jednu i ujedinjenu frontu, nešto što je Mythic sada shvatio i ide u tom smjeru (kažem sada jer DAoC nije ima službeni forum, a opet je bio popularan... pionir RvR borbi, zapravo). Uglavnom, razlika između WAR-a i WoW-a se svodi na to da jedan daje SVIJET, a drugi daje BOJIŠTE.

Nego, da ne bude OT, ja iskreno pozdravljamSčas kad je MMO zvan World of Warcraft izašao i trgnuo MMO industriju iz dubokog sna te je podigao na nezamislivu razinu dotjeranosti i kvalitete te što je učinio žanr znan i popularan među ne-online gamerima. I opet me nemojte krivo shvatiti, bilo je i prije WoW-a dosta gigantskih naslova (Everquest primarno, koji je prije bio ono što je WoW danas, samo na manjoj skali) koji su bili jako igrivi i imali community daleko bolji (osobniji je vjerojatno bolja riječ) od WoW-a, ali u svijetu igara to su uglavnom bili naslovi koji su bili poznati samo onima koji su već tada bili online "osviješteni". WoW je to promijenio i dao svakom priliku da igra... e sad, je li sve to pojednostavljenje žanra koji je do tada bio "hardcore" dobra stvar ili ne, to već nije pitanje za mene (chattao sam s ljudima kojima fale dani kad si se morao doslovno slomiti da nešto postigneš, a obožavaju EXP Penalty kad pogineš... znate ono, kad morate grindati 3-4 sata samo da bi vratili izgubljeni EXP).

Hellboy
11-02-2009, 19:20
nikad nisam bio ljubitelj hardcore MMORPG-ova...otkad sam počeo igrati te igre, igrao sam ih zbog ekipe...najbolji način da se upoznaju ljudi s drugog kraja svijeta (osim putovanja okolo) je pričanje sa ekipom u gildu...pričao sam sa ljudima iz Pakistana, Japana, JAR-a, GM mi je iz SAD-a, imam prijateljicu iz Novog Zelanda...a hardcore segment igre bi mi smetao u tome...istina bog, volim dobar, težak RPG...nešto imerzivno...no od MMO igara očekujem da mi pruže određenu količinu zabave dok u isto vrijeme čavrljam sa frendom iz Brazila...ne da se moram satima mučiti da dobijem nekoliko šarenih pixela ljubičastog imena...

Arbiter of Change
11-02-2009, 19:28
Onda si upao u istu zamku u koju sam i ja bio upao, tj. WoW ti je postao komad fancy IM softvera kojeg uz to i plaćaš mjesečno. :)

Hellboy
11-02-2009, 19:30
meh...uvijek je tu i onaj segment kad sa 2 raid grupe uletiš u Orgrimmar i napraviš veselja :D

cham3leon
12-02-2009, 15:21
Nikad nisam igrao WoW, što zbog toga što mi je glupo plaćat pretplatu (može se naći dobrih MMO-ova koji se igraju besplatno, a autori zarade na dodatnom sadržaju, reklamama ili čemu već), a što zbog toga što nisam neki ljubitelj Warcrafta.
Svejedno, vjerujem da se danas može naći pokoji (po bilo čemu) kvalitetniji MMO. Ali stvar je u tome da je WoW doslovce pokrenuo ovaj žanr i time prikupio najveću publiku. Točnije, cijelu revoluciju žanra koji je prije bio dosta marginalan. Nakon WoW-a počela je prava eksplozija MMO igara kad su ljudi vidjeli kako je to isplativo. A ruku na srce, većina ih koristi neke stvari koje je WoW prvi uveo.

Nodakim
12-02-2009, 17:35
Na primjer?



Bili su MMOevi i prije WoWa
DAOC,Everquest?
Oboje su bili prilično popularni

cham3leon
12-02-2009, 17:59
Pa jesu, ali pogledaj šta se dogodilo poslije WoW-a. MMO-ovi su počeli iskakat iz pašteta, LOTRO, Warhammer, SW Galaxies (koji je fejlao), GW, ubuduće i STO, SW:TOR, ...

Nikada ovaj žanr nije bio popularniji, sve zahvaljujući WoW-u. Kad je počeo prikupljat milijune igrača, ljudi su vidjeli da tu ima para, počeli investirat, i tako je nastao čitav niz MMO-ova na sve moguće teme.

Nodakim
12-02-2009, 18:06
Galaxies je izasao 2003...i nije failao...da je ostao na onakav kakav je bio,WoWu bi slobodnu oduzeo miljiun i nes igraca od danasnje liste
Iskakati iz pastete?Vecina ih je vec odavno bila u produkciji kada je izasao WoW
GW je izašao oko mjesec dana poslije
Ali mislim kako ti možeš smatrati da je u ove 4 godine izaslo puno MMOeva?Nije ih puno izašlo,ovi koji jesu su bilo prilično popularni napočetku,sve dobro i onda krah...



Uglavnom želim reći da WoW nije ništa započeo,jedva uveo nešto novo...2005 kada je izašao bio je bolji od večine MMOeva i kako je prosla godina,nije mu bila konkurenta,zamah je uzimao,rasto,sve više ljudi i bum....svaki MMO koji izađe,makar bio kvalitetniji će krahati...
Jedini uspjeh su bili ove stare franžize s odličnim loreom,a nisu ni one nešto se proslavile...

Wishmaster
12-02-2009, 20:23
Kapa dole za WoW,ali kad mi neko veli zbog WoW-a da je Witcher sranje e onda nekaj nije vredu.
Ono...neko do tog trenutka igra sve žive igre i kad se napokon navuče na WoW,počne govorit kak ostale igre na valjaju itd...
WoW je u mnogima ubil volju za "normalnim" igrama (skoro i u meni...skoro...).

Nodakim
12-02-2009, 21:06
Potpuno si u krivu.. Igrao sam i Warhammer i Age of Conan, ali WoW je i dalje bolji od njih.. Način igre, a pogotovo PvP je u WoW-u daleko zabavniji od onoga u Warhammeru IMHO..i znam nekoliko ljudi koji su igrali WoW od samih početaka, pa prešli na Age of Conan..igrali malo, složili se da je WoW bolji,al se nisu vratili Wow-u već čekali Warhammer. Kad je Warhammer izašao,počeli su ga igrati, opet se složili da je WoW bolji. I ja sam probao obadvoje i WoW mi je definitivno bolji.. Ali ni ja nevjerujem da baš postoji 12 milijuna redovnih pretplatnika.



Jej,ne nije još jedan topic koji pljuje po WoWu.Ja pljujem po tome kako uništava druge MMO-e.
KVALITETNIJE MMO-eve.
Postalo je tako loše da se u anketama za igru godine glasa za WoW jer svi to igraju,makar ja nikada nisam probao,hej common sense anyone?
11 miljiuna igrača?Da li se itko potrudio izračunati koliko od toga su gold selleri,botovi ili ljudi kojima je dosadno pa ulete na sat vremena na tjedan?Za igru postoje "tvrtke" kojima je posao gold sellanje(što već dokazuje da ima puno retardirane djece)
WAR je npr najkvalitetniji MMO vani,ako netko kaze da nije,u krivu je.
Vidim da sve manje igrača ima,kvaliteta je mislim očita.
Ajde se sjetite koji MMO od izlaska WoWa nije imao na početku ogromni fanbase,hvalospjeve da bi na kraju svi odustali i to bi propali?
Nula?Jedan?


Nemam ništa protiv Blizzarda ili njegovih igrača,nego tog fenomena,kurčenja i idiota.

I također me fascinira to što, iako ga nikad nisi igrao, ti si siguran da postoje kvalitetniji mmorpg-ovi (ne usudim se pitat jesi li igrao uopće jedan mmorpg). :pray:



Htio sam napisati jer to nikada nisu igrali,počeo sam pisati doslovno što bi rekli.
Oni kaži:"Glasam za WOW jer je to WoW.Makar ga nisam ikada igrao."
:(

i odjebi,makar bih imao pravo da si imao pravo

cham3leon
12-02-2009, 21:30
Nemojte se sad i vas 2 posvađat. I to oko WoW-a. :(

Nodakim
12-02-2009, 23:51
Ali ne pitaš me da li sam ikada igrao neki MMO?
To je kao me pitati me da li imam 2 ruke?
(imam/jesam)


Guild Wars malo i previše igram(ANET kaže CORPG,a ne MMORPG,reći ću da je isti kurac,a jednom ima manji lag i vise igrača i manje igrača u jednom)....nabio sam 1400 sati u 16 mjeseci,100 sati mjesecno mi je zapravo prosjek(imao pauzu od 2 mjeseca,1 mjesec igrao WAR,a drugi AoC)...
Što bi značilo da igram ga 3 sata na dan,meni je to dovoljno da se prozovem no liferom...

Nodakim
13-02-2009, 00:02
Sada nam reci zašto nisi igrao AoC,WAR,GW i LOTR
:(


mislim ja već znam,ali drugi ne znaju

Sickmanno1
13-02-2009, 00:10
Osjecam se prozvanim na ovo pljuvanje i nemam nista pametnije za reci osim

f...off Nodakim :(

Norther
13-02-2009, 00:22
ne razumijem cemu toliki hype oko wowa...
igrao sam GW (2400h) i onda prestao, potom ajde, dize se toliki hype oko tog wowa ajd da probam i ja to..
igra je meni uzasno dosadna nakon gwa, igra je grindfest, mjenja se jedino izgled monstera.

jednostavno ne kuzim taj hype :(

wow mi saka.

Nodakim
13-02-2009, 00:27
Osjecam se prozvanim na ovo pljuvanje i nemam nista pametnije za reci osim

f...off Nodakim :(


Ne pljujem ja po igračima WoWa i Blizzardu,nego po idiotima....ako misliš da si ti jedan od tih idiota(makar ja ne mislim :) ) osjećaj se prozvanim

Sickmanno1
13-02-2009, 00:30
Iako slabo igram online igre, glasao sam za WoW jel se mora respektirati 10 milja igraca koji svaki mjesec placaju da bi igrali igru...

respekt blizzardu again....

Zakljuci sam :(

Babitz
13-02-2009, 10:25
WoW je dosadan, ekipa na njemu je nešto najretardiranije na netu čemu sam svjedočio.

Systematic Reverse
13-02-2009, 14:04
WoW je dosadan, ekipa na njemu je nešto najretardiranije na netu čemu sam svjedočio.

support

K4ciga
16-02-2009, 19:41
WoW je dosadan, ekipa na njemu je nešto najretardiranije na netu čemu sam svjedočio.
I opet si dokazao da te majka nije voljela,nije ti palo napamet da si se možda našao u krivo vrijeme na krivom mjestu,jer iako ne poričem da ima pravih imbecila razbacanih po serverima,isto tako odgovorno tvrdim da sam uz WoW imao najbolje trenutke gaminga.

Babitz
16-02-2009, 21:30
Znam, vjerojatno je Ragnaros jedan od onih servera koji je su idiotima neki Haven. Na piratskom wowu mi je bila ekipa prejebena. Ovdje same neke gikčuge, previše šveđana, etc. Zajeb u starti, tj. krivi serv. S druge strane, otkud sam trebo znat na kojem serveru valja ekipa. :( A nemam para bome, vremena ni volje igrati stalno samo jednu igru, i to WoW.

bornathepicek
18-02-2009, 20:33
Po meni, WoW je tolko poznat i ima tolko igrača upravo zbog Warcrafta zbog jedne stvari... Koji warcraft igrač nebi htio uskočiti u sav taj svijet koji je prošetao gledajući odozgora. Onak čim je izišao ljudi(dobro bar ekipa i ja koja je rokala po Warcraftu) su prvenstveno ošli vidit dal je WoW zadržao onaj poseban osjećaj Warcrafta I,II,III. Neznam za vas meni je svakako zadržao...

Hellboy
18-02-2009, 20:48
e baš to...to mi je drugi najvažniji razlog zbog kojeg igram WoW...obožavam Warcraft lore...i činjenica da se mogu prošetati Ashenvaleom i vidjeti ostatke Mannorotha u spaljenom klancu gdje su ostali nakon što su ga priklali nekoliko godina prije u izvrsnom ingame filmu u WC trojci mi daje poseban štih...ili vidjeti ruševine Lordaerona...već sama atmosfera u Booty Bayu koji je složen po jednoj od mapa iz WC3-ojke je nenadmašna kad vidiš gobline, piratski štih i jezivo dobru glazbu u lokalnoj krčmi punoj sumnjivih likova :D

Hellboy
18-02-2009, 21:02
svaki quest koji sam dosad obavio pratilo je i čitanje teksta...onak, ako sam mogao pročitati sve knjige u Morrowindu, mogu odvojiti koju sekundu i pročitati background questa...besides, jedini MMO u kojem igrači zapravo utječu na priču bilo kojim postupkom je EVE...ovdje utječu indirektno i sasvim je u redu kako je priča ukomponirana...osobito kad posjetiš lokacije iz prijašnjih igara Warcraft svemira...

ssalG
20-02-2009, 01:26
Meni nesmeta ni sama igra ni propaganda, ali mi zato smeta jedan tip igrača kojeg WoW očito privlači daleko više nego bilo koji drugi MMO naslov.
To su ljudi kojima MMO (a nekima i RPG) svijet počinje i završava sa World of Warcraft, za njih je Blizzard nepogriješiv, a WoW oličje originalnosti i savršenstva.
Tako Warhammer lore i stil počinje biti kopija Warcraft lorea i stila, knjige o Warcraftu su izdane prije Lord of the Rings knjiga, EverQuest je ukrao gameplay od WoW-a, svaka klasa koja koristi luk i strijelu nije Scout ili Ranger već Hunter...itd.
Zatim niti jedan drugi MMO lore i svijet nemože biti razrađen kao WoW lore i svijet, klase su nešto najoriginalnije što je svijet gaminga ikad vidio, questovi su tako dobri da ljudi svršavaju kad ih završe i slični biseri kojima razni WoW debili obrazuju nas "heretike" o MMO svijetu.

keko
20-02-2009, 09:04
Slažem se s tobom,imam jednoga frenda koji kad mu spomenem neki drugi MMO,odma počinje srati:"WoW-->jedan i jedini." :?

Babitz
20-02-2009, 10:12
Meni ide na kurac preseravanje o ovisnosti o igri. Čak i non-gameri onako dramatično govore kako oni to ne bi nikad ni počinjali jer znaju da bi ih "uzelo".

Isuse mrtvi. Ta sva propaganda oko ovisnosti i savršenstva je tako retardirana da gubim nadu u gamere kao takve. :(

Systematic Reverse
20-02-2009, 10:17
Po meni, WoW je tolko poznat i ima tolko igrača upravo zbog Warcrafta zbog jedne stvari... Koji warcraft igrač nebi htio uskočiti u sav taj svijet koji je prošetao gledajući odozgora. Onak čim je izišao ljudi(dobro bar ekipa i ja koja je rokala po Warcraftu) su prvenstveno ošli vidit dal je WoW zadržao onaj poseban osjećaj Warcrafta I,II,III. Neznam za vas meni je svakako zadržao...

Nije zadrzao bas puno toga..

Warcraft I, II i III nemaju nikakvih slicnosti.. Osim u samom WARCRAFTU ne..

Warcaft > WoW (IMO)

Hellboy
20-02-2009, 10:18
meh ta ovisnost nema veze sa igrom...igra je igra i gotovo...istina, lijepo ju je igrati, no i sam Blizzard je u hintove stavio da sve stvari trebaju biti umjerene pa tako i WoW...to što je nekoliko no life idiota pričalo na Ehteelu i sličnim nusproizvodima o tome kako ih je WoW uzeo jer stvara ovisnost (wth, nisam igrao već tjedan dana...nemam vremena, igrao bih, ali onak, nije da sam pao u apstinencijsku krizu zbog toga) je čista glupost...svatko sa 2 žive moždane stanice zna kad treba prestati igrati...
što se tiče savršenosti, ne, wow nipošto nije savršen...izvrstan jest, kvalitetan i iznimno ugodan, no nije savršen...cijelu jednu fakciju treba izbaciti (pa-pa krave, hulkovi, rastamanovi, zombiji i gejevi)...

Babitz
20-02-2009, 10:20
O tome i govorim. Nekoliklo disfunkcionalnih idiota ne zna prestati i igra je odmah uvršena u porok.

Savršena igra ne postoji, no naravno da ima onih debila koji drugu igru nisu vidjeli, al bitno da je WoW definicija gamerskog savršenstva. Pola WoW-aša nisu ni gameri.

Deadwalker
20-02-2009, 10:47
ono, nikada nisam igrao WoW tak da nemrem nesto pametno reci. Samo se slazem s kolegama da savrsena igra ne postoji niti ce ikada postojati, to je utopija, nista vise...

Arbiter of Change
20-02-2009, 13:42
meh ta ovisnost nema veze sa igrom...igra je igra i gotovo...istina, lijepo ju je igrati, no i sam Blizzard je u hintove stavio da sve stvari trebaju biti umjerene pa tako i WoW...to što je nekoliko no life idiota pričalo na Ehteelu i sličnim nusproizvodima o tome kako ih je WoW uzeo jer stvara ovisnost (wth, nisam igrao već tjedan dana...nemam vremena, igrao bih, ali onak, nije da sam pao u apstinencijsku krizu zbog toga) je čista glupost...svatko sa 2 žive moždane stanice zna kad treba prestati igrati...
što se tiče savršenosti, ne, wow nipošto nije savršen...izvrstan jest, kvalitetan i iznimno ugodan, no nije savršen...cijelu jednu fakciju treba izbaciti (pa-pa krave, hulkovi, rastamanovi, zombiji i gejevi)...
Ajde ćuti Hell, ti si najgori ovdje po tom pitanju - kad igraš WoW samo pričaš o njemu kao da je Mesija sišao na zemlju, a sad kad si se malo ohladio zbog tjedan dana pauze zdrav razum se upalio i gledaš objektivnije na stvari. :)

Hellboy
20-02-2009, 13:46
:D


meh, to što volim neku igru ne znači da sam zaluđen njome...onak, već sam prestao igrati na nekih 6 mjeseci pa mi je nedostajala ekipa...a i tu je novi sadržaj, a sam bog zna koliko volim istraživati...

Sybelius
22-02-2009, 11:19
WOW-u zamjeram jer je postao uzor devolperima,izdavacima i kriticarima ... ako neki mmorpg ne dostigne milijunski broj pretplatnika odmah ga proglasavaju promasajem. :-x

ssalG
22-02-2009, 11:50
Neproglašavaju ga developeri, izdavači i kritičari (pretpostavljam da ovdje misliš na recezente) promašajem, već neinformirani igrači.
Zbog WoW-a određeni dio igrača misli da MMO morati imati milijunski broj igrača da bi preživio i donosio profit svome proizviđaču, dok u stvarnosti 90% MMO igara odlično zarađuje unatoč tome što ih je broj igrača daleko ispod milijuna.

Arbiter of Change
22-02-2009, 12:36
Više manje, da.

Ljudi koji igraju WoW, a ne zavaravajmo se sada - većini igrača je WoW prvi MMO koji si ikad ozbiljno igrali, ne shvaća što je on napravio za MMO industriju: koliko ju je popularizirao i učinio pristupačnom. Naravno, to je za zgodnu posljedicu imalo to da je WoW dobio astronomsku brojku pretplatnika. E sad, kako se to veže uz igrače koje sam spomenuo? Tako da oni ne shvaćaju koliko je ZAPRAVO brojka WoW-ih pretplatnika (neću sada u to jesu li Blizzardove informacija istinite ili ne, bitno je da je brojka svejedno ogromna u usporedbi sa konkurencijom) veća od svih ostalih, čak u tolikoj mjeri da je gotovo nemoguće za povjerovati.

I dalje sam mišljenja da je WoW gigant, titan, div; kako god želite i da ga niti jedan drugi MMO neće prestići, u daleko dogledno vrijeme, po pitanju službeno objavljenog broja pretplatnika. Jednostavno rečeno, WoW je po tom pitanju nedostižan fenomen, tj. iznimka od pravila, koji svoju popularnost aka. broj pretplatnika, duguje činjenici da je IP (Warcraft) već prije vidio svoje inkarnacije u gaming industriji/populaciji te je time privukao nove igrače koje možda MMO ne zanima, ali su jednostavno željeli vidjeti svijet Warcrafta iz druge perspektive i biti njegov dio.

@Sybelius:
Možeš se kladiti da je WoW uzor svim novim MMO naslovima, pa makar oni (developeri) odbijali to javno priznati. Pogledaj UI novih MMO naslova i usporedbi ih sa Blizzardovima pa će ti sve biti jasno. Ali to je dobra stvar jer zašto mijenjati ili ne koristiti nešto što izvrsno funkcionira u prvotnom obliku? Jedino što treba raditi je poboljšati to nekako.

Macolla
22-02-2009, 12:57
Neam nista protiv ikakvog kurcenja. Ako imaju cim, nek se kurce !!!!

Nodakim
23-02-2009, 14:03
Stvar je u tome da se nemaju čime kurčiti osim brojke...koji su dobili kurčenjem o kvaliteti,koja je "nestala" ili bolje rečeno izbljedila u uspredbi s drugim MMOima
WoW je super igra,ali za današnje standarde kvalitete MMOa je previše grind heavy.Jedini cilj igre je power levelat,ono quest helper mod to dokazuje(mislim da se tako zove)

Hellboy
23-02-2009, 14:11
grind heavy? ne bih rekao...svaki MMO (osim nekoliko iznimki poput EVE-a) ima grindanja...grind questovi u WoW-u su među nazabavnijim grind questovima koje sam imao prilike probati...skupi se vesela ekipa i počistite cijelo jedno područje od mobova (kojih nikad ne treba puno) i usput pobijete nekoliko igrača koji misle kvestati u toj zoni... kvaliteta je od izlaska igre na visokoj razini i jedino je WAR došao dovoljno blizu da ga ugrozi ali im je zajednica pretiha...i qust helper ne dokazuje apsolutno ništa osim da postoji netko tko je sažeo tisuće questova u jedan addon koji pomaže novim igračima...zar je i atlas loot dokaz da je WoW nekvalitetna igra ako mogu vidjeti koji boss dropa što ili što netko može napraviti nekom od profesija?

Norther
23-02-2009, 20:38
skupi se vesela ekipa i počistite cijelo jedno područje od mobova
i tako 56435437865423876523786 puta do lvla 80.
jebiga hell, grindfest je :(

Hellboy
23-02-2009, 20:56
onak, molio bih te da mi navedeš 5 MMO igara fantasy tematike na toj razini kvalitete koje nemaju grindanja ili ga imaju manje od WoW-a jbg, do lvl-a 80 stigneš za nekakva 2 tjedna pametnog igranja i planiranja i to bez pretjeranog buljenja u toona koji trčkara okolo i biva genkan od strane gejelfova, krava i ostalih spodoba...

Arbiter of Change
23-02-2009, 21:01
WoW da je teški grindfest? WoW je ništaSpo tom pitanju u usporedbi sa starim Everquestom i Lineage 2 (čitaj, 99% Azijskih MMO naslova), naprotiv, WoW uopće ne zahtjeva da grajndaš u nekoj mjeri jer ima gomilu questova u kojima leži EXP. Ako niste znali, upravo je taj EXP grind do WoW-a i bio jedan od značajnih faktora koji je odbijao ljude od žanra - igra ti je praktički morala postati POSAO da bi samo levelao lika, da ne spominjem EXP kazne ako bi poginuo.

Hellboy
23-02-2009, 21:07
uh...gadan flashback na silkroad...ubiješ 320 milijuna i 2 milijarde mobova i dobiješ nekakva 2% EXP-a da bi slučajno izginuo jer si se našao na krivom mjestu u krivo vrijeme i izgubiš nekih 6% -_-

Rang€r
24-02-2009, 19:49
ne razumijem cemu toliki hype oko wowa...
igrao sam GW (2400h) i onda prestao, potom ajde, dize se toliki hype oko tog wowa ajd da probam i ja to..
igra je meni uzasno dosadna nakon gwa, igra je grindfest, mjenja se jedino izgled monstera.

jednostavno ne kuzim taj hype :(

wow mi saka.


totalni sign... sve je to jebena iluzija...

e da što se tiče igara koje nemaju il imaju manje grinda od WoWa su definitvno WAR i sad AoC vjerojatno jer se on bazira na pvp i imam par frendova koji su ga igrali/igraju...

ima još par onak postova koji su bolna istina o WoWu, što je sslag napiso i još nekih, žao mi što prije nisam vidio temu...

ugl... WAR ima svojih negdje 100-200k igrača nije ni bitno, al bitno je da ima servera koji nisu prazni, onak da je to jedan server nezanima me sve dok igram na njemu... a kad bi se i WAR tak reklamiro naokolo to bi privuklo te PGeve iz WoWa i sl. igara, dobroj igri ne treba reklama... jedini put da sam vidio WAR reklamu bila na IGNu i bila je fenomenalna... i onda sam dost puta refresho stranicu, al sam se vrtilo FEAR2/WoW/Fallout 3 i sl..

Nodakim
24-02-2009, 23:30
300k igrača,300k igrača....

Sickmanno1
25-02-2009, 10:19
300k igrača,300k igrača....

lol, vise igraca ima ogame :(

Rang€r
25-02-2009, 15:42
ogame je sranje isto ko i wow.. al to je ot..(makar imaju neš što ih povezuje)

Hellboy
25-02-2009, 15:44
eto vidiš, i ti imaš poveznicu sa ogameom - jednostavni ste...jako...

Rang€r
25-02-2009, 15:53
imaš i ti... dosadni ste, još više..

TeraBajt
25-02-2009, 17:26
da, igra koja godinama kupi najbolje ocjene i najpopularniji je mmo se zbilja može mjeriti sa bmmo igrom poput ogamea.
Ali ej, renđer zna najbolje, iako vjerojatno nije nikad ni igrao wow.

I ne, ne favoriziram wow, već samo ističem očito.

Nodakim
25-02-2009, 19:42
FFS,vi stvarno ne shvaćate zašto sam otvorio temu?
Ne govorimo o kvaliteti MMOa,nego o tome kako je ta kvaliteta koja se propagira da postoji zapravo ne postoji,nego je ČISTA LAŽ.
Realno da se ide po kvaliteti igre,ostalo MMOi bi imali više igrača nego sada,a WoW dosta manja
Pljujem po tome što ljudi igraju igru jer igra 11 miljiuna ljudi,a ne kvalitete.Ocjene u časopisima i sitovima odmah 80+ jer je to WoW


Hellboy,sorry što vadim iz konteksta,ali ne mislim ništa loše reći...


no WoW je već nekoliko godina na sceni, prve igrače je pokupio na temelju Blizzardove slave...




E upravo to želim reći,prvi igrači su više gledali Blizardovu slavu,a zatim su ljudi gledali kako puno ljudi igra i oni krenuli...naravno da je igra izrazito nekvalitetna to nikako ne bi stajalo,ali igra je kvalitetna,ALI nije toliko kvalitetna da uništava fanbase drugih MMOa samo zato što dolazi novi update na WoW,to je čista propaganda,to i činjenica s ljudima koji glasaju za WoW jer je to WoW

Hellboy
25-02-2009, 22:24
FFS,vi stvarno ne shvaćate zašto sam otvorio temu?
Ne govorimo o kvaliteti MMOa,nego o tome kako je ta kvaliteta koja se propagira da postoji zapravo ne postoji,nego je ČISTA LAŽ.
Realno da se ide po kvaliteti igre,ostalo MMOi bi imali više igrača nego sada,a WoW dosta manja
Pljujem po tome što ljudi igraju igru jer igra 11 miljiuna ljudi,a ne kvalitete.Ocjene u časopisima i sitovima odmah 80+ jer je to WoW


Hellboy,sorry što vadim iz konteksta,ali ne mislim ništa loše reći...


no WoW je već nekoliko godina na sceni, prve igrače je pokupio na temelju Blizzardove slave...




E upravo to želim reći,prvi igrači su više gledali Blizardovu slavu,a zatim su ljudi gledali kako puno ljudi igra i oni krenuli...naravno da je igra izrazito nekvalitetna to nikako ne bi stajalo,ali igra je kvalitetna,ALI nije toliko kvalitetna da uništava fanbase drugih MMOa samo zato što dolazi novi update na WoW,to je čista propaganda,to i činjenica s ljudima koji glasaju za WoW jer je to WoW

nije to vađenje iz konteksta...to sam rekao i pri tome stojim...glavni razlog zbog kojeg sam ja osobno počeo igrati WoW je duboko poštovanje prema Blizzardu i obožavanje Warcraft lorea...ljudi koji glasaju za WoW jer je to WoW a nikad nisu ni probali MMO treba oduzeti pristup internetima, ali ništa ne sprječava druge MMO igre da pokušaju smanjiti WoW fanbase...samo što su i zajednice tih igara tihe a i njihovi devsi...besides, kao fan Warhammera, rado bih zaigrao WAR kad bi se odvijao u 40k svemiru...koliko god obožavao Warcraft lore, Warhammer 40k je daleko dublji i stariji i to bi mi bio sasvim dovoljan razlog da pauziram sa WoW-om na neko neodređeno vrijeme, bez obzira na tehničku stranu igre...but then again, I'm just a single mage rolling player koji želi imati lore i ekipu više nego nekoliko šarenih pixela...

Rang€r
25-02-2009, 22:58
da, igra koja godinama kupi najbolje ocjene i najpopularniji je mmo se zbilja može mjeriti sa bmmo igrom poput ogamea.
Ali ej, renđer zna najbolje, iako vjerojatno nije nikad ni igrao wow.

I ne, ne favoriziram wow, već samo ističem očito.

de bokte reci mi gdje sam sad uspoređivo ogame i wow?

i da reko sam več xy puta da sam igro taj glupi wow, da ga nisam igro nebi ga tolko mrzio... ono prvih tjedan dana je bilo fenomenalno, kasnije sam počeo več skuživat to sve, a još kasnije sam počeo skuživat kolko suxa to sam več reko... jedino dobro u tom svemu je ko šta kaže hellboy sav taj lore, al to je onak prema čemu je nastalo ne sjebivo..

Hellboy
26-02-2009, 08:17
da, igra koja godinama kupi najbolje ocjene i najpopularniji je mmo se zbilja može mjeriti sa bmmo igrom poput ogamea.
Ali ej, renđer zna najbolje, iako vjerojatno nije nikad ni igrao wow.

I ne, ne favoriziram wow, već samo ističem očito.

de bokte reci mi gdje sam sad uspoređivo ogame i wow?



ogame je sranje isto ko i wow.. al to je ot..(makar imaju neš što ih povezuje)

amnezija much? nisi kvalificiran da nakon "2 tjedna" igranja svima nabijaš na nos svoje mišljenje kao čvrstu činjenicu...u mjesec dana igre možda vidiš većinu igre, ali u 2 tjedna ne vidiš ništa...i stvar je tim gora što uopće nemaš argumenata...nikakvih argumenata kojim bi potpomogao svoje u potpunosti bezrazložno pljuvanje po igri koja je jedini MMO na tržištu koji uspješno zadržava razinu kvalitete od izlaska...

26-02-2009, 13:09
A vidi, donekle se slažem s tobom. Mislim da je masovno puno ljudi počelo igrat WoW, a da nikad prije nisu ništa ni zaigrali. No ja sam osobno probao nekoliko mmorpgova poput AoC, Warhammer i LOTR ću uskoro probat, ali je meni WoW od njih najzabavniji.

Slažem se s ovim maximalno. Jednostavno je zabavno. Nakon izgubljena 4 sata putovanja, fighta u EVE i na kraju jamer ne padne nego dodju dva krkana i DD-aju flotu čovjek popi***. I onda dodjes u wow odradiš par kvestića, probazaš kroz mapu i ćak mi ne padne tako teško koji genk tu ili tamo naspram 3 usrana papaka koji moraju dovesti još 3 prijatelja pošto ne mogu dirnuti moj scorp. Pre lame.

Rang€r
26-02-2009, 16:15
[quote=TeraBajt]da, igra koja godinama kupi najbolje ocjene i najpopularniji je mmo se zbilja može mjeriti sa bmmo igrom poput ogamea.
Ali ej, renđer zna najbolje, iako vjerojatno nije nikad ni igrao wow.

I ne, ne favoriziram wow, već samo ističem očito.

de bokte reci mi gdje sam sad uspoređivo ogame i wow?



ogame je sranje isto ko i wow.. al to je ot..(makar imaju neš što ih povezuje)

amnezija much? nisi kvalificiran da nakon "2 tjedna" igranja svima nabijaš na nos svoje mišljenje kao čvrstu činjenicu...u mjesec dana igre možda vidiš većinu igre, ali u 2 tjedna ne vidiš ništa...i stvar je tim gora što uopće nemaš argumenata...nikakvih argumenata kojim bi potpomogao svoje u potpunosti bezrazložno pljuvanje po igri koja je jedini MMO na tržištu koji uspješno zadržava razinu kvalitete od izlaska...[/quote:29jsligb]

igro sam više od 2 tjedna......

i sad evo več po neznam koi put moji argumenti...

igra je čisti gridnfest od 1-80 lvl, onak imaš zonu 1-10lvl tamo obaviš questove, pa odeš u 11-21 tamo obaviš questove i tako do 80, osim što na lvl 40 onak moš i u BG uč odmorit se od silnog grinda... ti questovi su ko da se i nisu dogodili(velika večina njih, ima par zanimljivih u CoT)... klase su sve skoro pa iste, imaju DoT, dmg spell, onda ak si healer imaš koi heal spell i koi buff i sl. gluposti, ak si dps imaš još koji dmg spell i tako... onda dolazi onaj massive dio igro, što je zapravo 3 lika na jednom quest području čekaju budalo koja če naletit... ali!!! ja znam da ti imaš odgovor na to, pa to je zanimljivo chatat s ekipom i ubit neku budalu dok ne popizdi pa vas sve sjebe jednog po jednog il jednostavno ugasi igru... dosadni raidevi, ja fakat neznam šta je sad tu zanimljivo, onak malo teži grindfest s još par tardova koi se onak okupe jer neznaju pametnije gubit vrijeme... al! i to je zanimljivo chatat s ekipom, dok char lema tamo nekog bossa koi će možd umrjet za sat 2, al ko zna možd i neče... ljudi imate msn, gejbuk, xfire, skype i sl. sranja koja su besplatna! nevjerojatno, ali ako nazovete odmah, možete si naći free mmo koi su isti grindfest kao i wow samo u drukčijem obliku...

Wizard
26-02-2009, 17:33
nevidim nijedan valjani argument tude, mislim oprosti ali nisi nista pametna reka, igra od 1-80 je pa 5% igre ako i toliko, i mislim da posto ocu dignit drugu klasu na 80 lvl da imam pravo izgubiti svaki smisao igranja i samo proc kroz to jer sam sve vidio, al da je dosadno i glupo, pa nije, zanimljivih questova ima, cak i dosta ako se potrudis malo vise citat sta pise :) , mislim ako si upoznat s loreom, obic sve te lokacije i likove sigurno nije dosadno, zajebancija s ekipom dok ides neku istancu je predobra, sigurno bolje neg prek msna...

pa eto da zakljucim posto si prakticki strpa 90% rpg i mmorpg igara u isti kos u prvoj recenici neznam sta reci, ocito trazis nesto posebno, sto vrlo vjerovatno ne postoji, rekao bih cak da imas nekakve predrasude naspram wow igracima, neznam zasto, mozda si u svom okusavanju igra skuzia da si los pa najlakse okrivit sve ostale, znam takve slucajeve.

Hellboy
26-02-2009, 17:38
argumenti su ti žešći fail...svaki (osim možda WAR-a, ali za njega se ne čuje ni približno koliko bi trebalo što bi mu moglo donijeti sudbinu AoC-a) MMO ima grindanja...i u svaom napreduješ kroz lvle i svaki ima progresivno postavljena područja i mobove da ti olakšaju napredak...grindfest? varaš se i sumnjam da si igrao toliko koliko kažeš, jer veći dio EXP-a dobijaš iz kvestova koji u velikom broju nemaju blage veze sa ubijanjem mobova...raidovi su sve samo ne dosadni i jedina mana igri je što je world pvp malo zamro no opet to ovisi o realmu, Stormscale recimo ima iznimnu pvp komunu koju zaboli gdje će se klati...besides, ako si već "igrao više od 2 tjedna", nisi li mogao ocijeniti igru nakon prvih nekoliko dana? mda...

Nodakim
26-02-2009, 17:40
pa eto da zakljucim posto si prakticki strpa 90% rpg i mmorpg igara u isti kos u prvoj recenici neznam sta reci, ocito trazis nesto posebno, sto vrlo vjerovatno ne postoji, rekao bih cak da imas nekakve predrasude naspram wow igracima, neznam zasto, mozda si u svom okusavanju igra skuzia da si los pa najlakse okrivit sve ostale, znam takve slucajeve.



90% RPGeva i MMORPGeva i je sranje...on traži nešto posebno...ali čuj ako igra ima 12 miljiuna igrača i bolje da je posebna
To nisu predrasude ni stereotipi,jer je uglavnom istinito...čim je više od 50% populacije takvo...

Rang€r
26-02-2009, 19:05
neznam zaš uopče pokušavam objasnit neke stvari... te sve posebne questove mi može pružit i tolko mrženi oblivion(to je užasna igra zar ne hell?), a gle njega nemoram plačat nekih 100kn na mjesec... a da ne govorim o witcheru il nečem drugom...

savršenstvno u neku ruku sad i ne postoji, al najbliže tomu je defintivno WAR, onak igro sam ga vrlo vrlo intenzivno, probo sve archetype bar do t2, igri nijednu manu nisam našo, a grindat uopče nemoraš, moš se onak stvorit, otič do rvr zone, u normalno vrijeme uvjek ima par ljudi za rvr i tako možeš do lvl 40 bez da vidiš pvea, osim naravno ne branjeni BOovi i keepovi... pa onda scenariji, koi su vrlo slični BGeima, al se u njimda dobiva jako jako puno xpa i renowna, u jednom scenariju kroz 15 min, moš doč s rank 1 na r3 il 4... ono, WoW je odličan dok ne skužiš igru il probaš neš bolje...

27-02-2009, 09:25
Pa ni je mi war nešto leet naspram wow-a. Imam ga pa nisam nešto oduševljen da mogu reči da je kilometrima ispred wow-a. U nekim dijelovima me na GW posjeća. Osim fighta za keepove koji mi je totalno zakon dio. Ruku na srce može se grindati u svakom mmo-u

Madox
27-02-2009, 14:37
No offense ali ako si igrao wow samo dva tjedna nisi vidio wow jos...
Igra tek pocinje na lvl 80...pvp,pve itd...
nemozes pljuvat po raidanju kad nisi nikad probao sa svojim lvl 80 charom proci cijeli Naxx s ekipom dok pricate i zajebavate se na TSu...
i tbh napisao si da se tek na lvl 40 moze u BG sto je isto dokaz da nemas pojma o WoWu..

TeraBajt
27-02-2009, 16:09
Meni mmo-i dođu na isto kao i kad mi stara pripravi ribu za ručak.

Pošto sam šeprtljav i blentav, čišćenje ribe mi je ravno isusovoj muci. Potrgam se dok izvadim onu kosturinu, onako, treba mi 15 min minimum, da bi onda, probao, i ako bih imao sreće, pa da mi ne ostanu one male iritantne košćice koje ti sjebu grlo, shvatio bih da glupa riba zapravo jebeno saka.

Rang€r
27-02-2009, 17:31
No offense ali ako si igrao wow samo dva tjedna nisi vidio wow jos...
Igra tek pocinje na lvl 80...pvp,pve itd...
nemozes pljuvat po raidanju kad nisi nikad probao sa svojim lvl 80 charom proci cijeli Naxx s ekipom dok pricate i zajebavate se na TSu...
i tbh napisao si da se tek na lvl 40 moze u BG sto je isto dokaz da nemas pojma o WoWu..


onda ti neznaš čitat, jer sam ja napiso da sam igro više od tjedan dana... i onda kad sam završio to opet sam ga počinjo jedno 5x i siguran sam da sam ga igro mnogo više od 200h... nažalost :( također sam reko da sam igro prije wotlka, a to prolazit opet instancu iz orig. WoWa mi ne pada napamet, jer je to isfurano, dosadno, jednolično i šta sve ne... onak žao mi vas što več 4-5 godina pušite istu foru...

@tralala ja nisam reko da se nemože grindat u WARu, ja sam reko da NEMORAŠ grindat u WARu... i da mi molim te objasni šta ti to znači više leet od WoWa?

Babitz
27-02-2009, 20:28
E, ovaj, da ja dosegnem max lvl na wowu, ja bi ga prestao igrat.

Kad prekine napredak lika i sve se svede samo na raidanje, gej mi je.

Nodakim
27-02-2009, 21:09
Meni mmo-i dođu na isto kao i kad mi stara pripravi ribu za ručak.

Pošto sam šeprtljav i blentav, čišćenje ribe mi je ravno isusovoj muci. Potrgam se dok izvadim onu kosturinu, onako, treba mi 15 min minimum, da bi onda, probao, i ako bih imao sreće, pa da mi ne ostanu one male iritantne košćice koje ti sjebu grlo, shvatio bih da glupa riba zapravo jebeno saka.




Ja isto,ono svaki put kada jedemo ribu ja je moram "uništiti"

:)

cham3leon
27-02-2009, 21:50
E, ovaj, da ja dosegnem max lvl na wowu, ja bi ga prestao igrat.

Kad prekine napredak lika i sve se svede samo na raidanje, gej mi je.

Slažem se. Igrao sam jedan veseli besplatni MMO Starport. Bio mi je baš kul dok nisam počeo graditi vlastite kolonije. Onda se sve počelo svoditi na bjesomučno skupljanje resursa za razvoj istih i postalo mi je strašno dosadno...

Rang€r
28-02-2009, 10:58
e pa na istu fintu ti u biti i WoW radi...

Svinjoguz
26-04-2009, 12:51
e pa na tu fintu rade svi mmoevi...

FaTaL_mRkvA
26-04-2009, 14:05
Meni mmo-i dođu na isto kao i kad mi stara pripravi ribu za ručak.

Pošto sam šeprtljav i blentav, čišćenje ribe mi je ravno isusovoj muci. Potrgam se dok izvadim onu kosturinu, onako, treba mi 15 min minimum, da bi onda, probao, i ako bih imao sreće, pa da mi ne ostanu one male iritantne košćice koje ti sjebu grlo, shvatio bih da glupa riba zapravo jebeno saka.
lol
Tek za tvoju informaciju, ta kost (kralježnica) se ne vadi dok se riba čisti...nego kad se ispeče samo ju lijepo izvadiš van...kolko ja znam cijeli svijet tak radi, za ovaj sistem nikad nisam čuo. A u vezi malih koščica, njih isto izvadiš dok jedeš. Nemožeš ribu jest ko...neznam, svinjetinu, nego malo pažljivije :rotfl:

OnT: WoW rulez. Tko voli nek izvoli. Ali da ste IKAD igrali WoW, barem nakratko, znali bi da je to najbolji MMO ikad...
A ovako niste ga nikad vidjeli, nemate pojma kakav je to gušt igrati ni ništa i još pljujete po njemu.
Drugi developeri super rade svoj posao. Ali velika je razlika što se WoW plaća. Zato Blizz ima para i može ljude bolje platiti, pa one bolje rade svoj posao, pa je zato igra 17,8x bolja od free (jel, nema pretplate) MMO-a.

Ja sam prvenstveno igrao WoW zbog društva, ali su mi frendovi odustali (nema se para, jel) pa sam i ja. Ali razmišljamo o povratku.

Tko hoće igrati druge MMO-e, niko vam ne brani. Ali nemojte pljuvati po WoW-u jer je bolji. Zvuči djetinjasto. :(

Nodakim
26-04-2009, 22:30
e pa na tu fintu rade svi mmoevi...


Ne.

keko
27-04-2009, 08:01
OnT: WoW rulez. Tko voli nek izvoli. Ali da ste IKAD igrali WoW, barem nakratko, znali bi da je to najbolji MMO ikad...

Igrao sam WoW cijelu godinu i to jedino zbog društva. Ali više ne mogu. Više ne mogu milijunti put ići u istu instancu, više ne mogu milijunti put ubiti nekoga ili biti ubijen na istu foru. Dosadan je i repetitivan.


Drugi developeri super rade svoj posao. Ali velika je razlika što se WoW plaća. Zato Blizz ima para i može ljude bolje platiti, pa one bolje rade svoj posao, pa je zato igra 17,8x bolja od free (jel, nema pretplate) MMO-a.

Tako je, developeri WoWa su bolje plaćeni, pa su mogli napraviti i bolji posao, jer već sada WoW polako zaostaje.


Tko hoće igrati druge MMO-e, niko vam ne brani. Ali nemojte pljuvati po WoW-u jer je bolji. Zvuči djetinjasto.S

Zašto da ne pljujemo po WoWu? Pa nismo svi fanatiki koji mislimo da je WoW svetinja, a da nema takvih fanatika, WoW bi bio nitko i ništa.

FaTaL_mRkvA
27-04-2009, 10:36
Rekoh "Nemojte pljuvati po wow-u JER JE BOLJI" - a ne "Nemojte pljuvati po wow-u". Nauči čitati. Nisam ja kriv što svi igraju wow.
WoW je možda nekome dosadan i repetativan, iritantan, glup, štaveć. A drugih 12 milijuna ljudi plaća wow 100kn/mj. Njima je očito dobar.
EDIT: evo, i sam kažeš, WoW ti je DOSADIO. Pa niti jednu igru nemožeš igrati vječno. I ti sad pljuješ po WoW-u samo zato što si se naigrao i dosadio ti je.

B Machine
27-04-2009, 11:23
wow je stvarno ok igra na koju sam bio navučen jedno dugo vrijeme, ali ova ekspanzija im stvarno nije trebala, a ako im je i trebala onda su je mogli bolje ubaciti i to je jedan od glavnih razloga zašto se nikada neću vratiti wowu.

keko
27-04-2009, 20:17
Rekoh "Nemojte pljuvati po wow-u JER JE BOLJI" - a ne "Nemojte pljuvati po wow-u". Nauči čitati. Nisam ja kriv što svi igraju wow.
WoW je možda nekome dosadan i repetativan, iritantan, glup, štaveć. A drugih 12 milijuna ljudi plaća wow 100kn/mj. Njima je očito dobar.
EDIT: evo, i sam kažeš, WoW ti je DOSADIO. Pa niti jednu igru nemožeš igrati vječno. I ti sad pljuješ po WoW-u samo zato što si se naigrao i dosadio ti je.


Pa da, najbolje je po nekoj igri pljuvati kad si se je naigrao, jer onda imaš najobjektivnije mišljenje. Pred par godina sam se naigrao RTW-a i mislim da je odlična igra, štoviše, jučer sam je opet instalirao, dok sa za wow prilično siguran da ga više neću igrati osim ako ne popustim pred nagovaranjima ekipe.

FaTaL_mRkvA
27-04-2009, 21:15
I ja sam se naigrao WoW-a. I mislim da je super.
Ovako možemo dovijeka. Ja odustajem od rasprave :wink:

keko
27-04-2009, 21:25
Slažem se, o ukusima se ne raspravlja.

LD
28-04-2009, 09:59
kako ne, da se o ukusima ne raspravlja ja bi na sebe navuko ronilacko odijelo.. Uvijek se raspravlja o ukusima i oni nas diktiraju.

B Machine
28-04-2009, 17:30
Slažem se, o ukusima se ne raspravlja.
kak volim kad to netko napiše na forumu, mjesto na koje dolaziš raspravljat o ukusima :pray:

FaTaL_mRkvA
29-04-2009, 08:35
Ofc da se o ukusima raspravlja. Ali ta rasprava obično nema smisla.

aha123
29-04-2009, 10:00
WoW se ne igra,WoW se zivi.Nemozes se neceg naziviti.

gg no re tnx bai.

Feral Tribune
29-04-2009, 10:15
WoW je zakon

FaTaL_mRkvA
01-05-2009, 18:55
WoW je zakon

Ne. TI si zakon.
dal3 is back... :toilet:

SL1P
06-05-2009, 09:35
Netko je napisao to je sve isto samo drugacije zapakirano ...

Da , igram wow od prvog dana , u neku ruku je tako , oke ..
Al kad gledas to pakiranje , bolje , kvalitetnije jel nije poanta svake ekspanzije,
svake druge igre, ista shema drugacije zapakirano.
Bio sam hard core raider i u vanilla wowu i u tbcu , sada i u wotlku , vodim svoj guild
ekipa kvalitetna , odlican pvp , na neki nacin odlican pve content bez obzira na pre 3.x.x ez mode.

Probao sam i par drugih mmo-a , wow je zgazio sve ostale upravo u tom , mmou ne trea real time , to ce ga samo unistit , a wow ima ono nesto , za onog koji igra 5 godina , i onog koji ce tek pocet igrat, danas neki igraju wow da bi pecali kuhali , sjebali neki achieve , znam dosta takvih , neki igraju upravo zbog IM-a xD , kontakta sa dragim ljudima..

Al ipak ,brijem da 70% wow populacije je hard core raid , ili hard core pvp , ja sam oboje , jednostavno igra nudi nesto sto se u drugim igrama nece naci , bez obzira na cijenu , pretplatu itd, ako se wow ikad "ugasi" , definitivno taj koji ce to napravit bit ce sam blizzard svojim "drugim" proizvodom , ili jednostavno server shutdown ^^

Sto se brijem nece dogodit.

SL1P
06-05-2009, 09:46
onda ti neznaš čitat, jer sam ja napiso da sam igro više od tjedan dana... i onda kad sam završio to opet sam ga počinjo jedno 5x i siguran sam da sam ga igro mnogo više od 200h... nažalost :( također sam reko da sam igro prije wotlka, a to prolazit opet instancu iz orig. WoWa mi ne pada napamet, jer je to isfurano, dosadno, jednolično i šta sve ne... onak žao mi vas što več 4-5 godina pušite istu foru...

@tralala ja nisam reko da se nemože grindat u WARu, ja sam reko da NEMORAŠ grindat u WARu... i da mi molim te objasni šta ti to znači više leet od WoWa?

200 sati ...

main mi ima 250 dana drugi main 58 , i ostali altovi , sveukupno imam oko 350-400 dana played u 4 , 4 i pol god..

Nije mi dosadilo , ja to prevodim ovako, vecina ljudi koji su saxali , znaci ono maximalno u pveu u pvpu , nije im se dalo uzet paid na vrijeme , itd itd .. Redovito su QQ protiv igre , pvp sux ,pve sux , nemaju ekipu na serveru , takvi uglavnom failuju, slazem se s postom iznad momak je rekao lvl 40 sta vec, nemozes rec da igra faila ako nisi vidio content koji igra nudi , ako neznas lore , ako si nabio lvl 19 i ugasio komp , moras ding 80 moras vidit starti vanilla content tbc content , saznat sto vise o lore ,wotlk content ..
Ma igra je oke , nemos rec da faila suxa itd

ZeniT4rD
19-05-2009, 15:33
@ King Mortal

Provaj Agamaggan EU,horda Ima super likova tu.

Jes,ja igram WoW i da vam pravo kazem jedino sto mi tlak dize je najnovija marketing kampanja za zadnji nastavak->Death Knight

Prijevod->"want to play an MMO with a HERO class? Want to be able to kill countless enemies and survive in the end? Then choose a DEATH KNIGHT!"


Da,marketing im je kao sto je netko na pocetku vec rekao "in your face" stila,agresivan do daske i maltene natjera ljude da kupi WoW xD
Igra u redu,grafika je bila malo bez veze i zastarjela u TBC-u ali su je popravili u WotLK-u,stoga nemam ni tu zalbe. Malo vise krvi bi dobro doslo. I savjet svim likovima koji zele igrat WoW->ako cete igrat ovo idite na isti server s frendovima ili ako nemate nijednog frenda da igra idite na Horde stranu,jer vecinom mala djecica itd igraju alliance. Ovo nije uvijek tocno,ali na vecini servera je tako,mala djecica igraju alliance,dok ozbiljni likovi igraju hordu.



Sve u svemu,bio sam u par frendova,igro warhammer i PvP je usran do daske,questovi itd je ok ali PvP je shit teski. Ono stvarno....realm v realm?! wtf?!

AoC skidam kapu,zakon PvP,sakacenja i razna cuda. Jedino su malo glupe klase(bar meni).

Najvjerojatnije svak tko igra neki MMO zeli odlican "masivni" pvp battleground,tu dolazi do komplikacije,recimo u WoW-u Wintergrasp je jedan takav,ali kad sam u sredistu borbe imam 1fps i toliki lagg da instant cast ability treba 6-7 sekundi da se aktivira....

Hellboy
19-05-2009, 15:43
Začudo, situacija je kod mene prilično drukčija. Primjerice, na Stormscaleu većina ljudi koja igra na strani Alijanse nisu balavci nego odrasli ljudi. U gildu u kojem sam imamo svega troje ljudi ispod 16 godina. A imamo ~490 članova. Dok na strani Horde imamo hrpu balavaca koji su itekako očiti po ponašanju u sanctuary zonama poput Dalarana i Shattratha. A da ne govorim kako imaju običaj lutati u grupama i pokušavati ubijati solo igrače te ako im uspije obavljati /laugh, /spit i slične radnje. No redovno fejlaju.

Grim
20-05-2009, 09:09
Sjecam se kada sam kupio WoW, sav uzbuden misleci da je zakon... i nakon 4 dana igre mi je bilo tako dosadno da vise nisam mogao nastavit... probao sam jos par puta nakon toga, ali nije islo. WoW je ok igra ali ipak nije nekakva posebna, najbolja, zakon, carska, itd. mmo igra, te mi je zao sta sve mmo igre usporeduju s wow-om i ako nije kao wow, ode u propast.

t0ma
20-05-2009, 19:51
Sjecam se kada sam kupio WoW, sav uzbuden misleci da je zakon... i nakon 4 dana igre mi je bilo tako dosadno da vise nisam mogao nastavit... probao sam jos par puta nakon toga, ali nije islo. WoW je ok igra ali ipak nije nekakva posebna, najbolja, zakon, carska, itd. mmo igra, te mi je zao sta sve mmo igre usporeduju s wow-om i ako nije kao wow, ode u propast.

To i ja kazem, evo prije negdje 1 tjedan sam kupio igru a igrao sam je mozda 5 sati sve ukupno, al igra je stvarno dobra i sve to al cemu sve to kad nemas ekipe na serveru ? Kad sam igras brzo dosadi, nemas nikog , ono za*ebancija i to na serveru :D

Hellboy
20-05-2009, 21:28
Ekipu se potraži i nađe. Misliš li da bih ja još uvijek igrao da nisam našao ekipu tako savršeno skrojenu da ju riječima ne mogu opisati? Samo čitanje guild konverzacija mi je dovoljno, a da ne spominjem planove koji se kuju i po 2 tjedna za masivne raidove na Hordine glavne gradove.

t0ma
21-05-2009, 01:07
Ekipu se potraži i nađe. Misliš li da bih ja još uvijek igrao da nisam našao ekipu tako savršeno skrojenu da ju riječima ne mogu opisati? Samo čitanje guild konverzacija mi je dovoljno, a da ne spominjem planove koji se kuju i po 2 tjedna za masivne raidove na Hordine glavne gradove.

Tako i ja mislim napravit, ma naci cu ja vec nesto :D

Cujem da Hrvatski guild-ovi bas ne uspijevaju..da se uvijek posvadaju, pa da se na kraju raspadnu..

tako da me prosla zainteresiranost za Hrvatskim guild-ovima..

Jel ja to krivo cujem ili je to tako ?

lizard
31-05-2009, 15:48
cuj ima i onih koji uspiju. Sve zavisi o ljudima s kojima igras, i s budalama netreba igrat niti bit u gildu bili oni iz Hr ili Tunisa.