PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pretjerano igranje igara uzrokuje depru



IgGy
11-02-2009, 14:55
Tajvanska studija, podržana od strane britanskih znanstvenika otkrila je kako igranje previše video igara među mlađim ljudima može pridonijeti povećanju nivoa stresa i depresije. Već vidimo kako hrvatski dežurni dušebrižnici pripremaju specijalizirane emisije o povezanosti emo subkulture i gaminga.

Studija tako kaže kako mnoge igre u igračevu umu stvaraju određene neurološke reakcije, koje često mogu prevariti mozak zbog čega ovaj šalje adrenalin prema tijelu, te iz tog razloga tijelo dobije potrebu "akcijom".

No, problem je, kaže studija, kako tijelo ne čini te akcije. Tijelo jednostavno sjedi, te ukoliko je adrenalin poslan u tijelo, a ono ga ne potroši, može doći do "preopterećenja", koje može uzrokovati neurološke probleme poput depresije.

Stoga, etoga, ukoliko ste u depri, znači da ste pretjerano buljili u ekran. Jednostavno!

Doduše, vjerujete li kako je ova studija bljezgarija, izjasnite se na PCPlay forumu!

http://www.pcplay.hr/uploads//20090211145610emo.jpg
Harkor gejmer

Death By Sexy
11-02-2009, 14:59
kak je lik dobar eeeeee... ja bi takvog :D

inače čisto moguće.. al opet to je ko generaliziranje

croat1gamer
11-02-2009, 15:26
a gdje je dio da cemo napraviti masakar ako igramo premnogo igara?

ali slika :pray:

Hellboy
11-02-2009, 15:44
borba ili letenje? univerzalni web translatori FTW...fight or flight ne treba doslovno prevoditi kao borbu ili letenje...radi se o sučeljavanju s problemom ili bježanju od istog kad nevolja zakuca na vrata... http://en.wikipedia.org/wiki/Fight-or-flight_response
i da, možda te neke igre i napumpaju adrenalinom, ali mi to dođe kao predah i radujem se tome...ali nipošto nisam depresivan ili u emo fazi... RL > gaming

Razzarach
11-02-2009, 17:05
omg
šta se od igri postaje emo :(

Vedro
11-02-2009, 17:12
Ovaj HARKOR GEJMER izgleda ko da je ispo iz neke igre.

bananac
11-02-2009, 18:55
izgleda ko ona leteca hrpa iz dooma

croat1gamer
11-02-2009, 19:02
e, cek, tajvanci
zar nisu oni zapravo bliski korejancima u kolicini vremena za kompom
koliko bi za njih onda uopce trebalo biti "pretjerano" :?

ScorpiuS
11-02-2009, 22:24
Pa teorija ima neke logike, ali ipak ja sam ful vesel kad razvalim neku igru na hardu! :rambo:

###DK###
12-02-2009, 09:21
Ima to smisla, ali ne igram baš toliko da bih postao depresivan. :)

Guber
12-02-2009, 10:31
gdje ste tog iskopali? :rotfl: harkor gejmer.... ma taj je u depri jer jede previše salame

Babitz
14-02-2009, 02:39
gaming > RLFixed. 8)

Deadwalker
16-02-2009, 10:09
nekima je fakat dosadno u zivotu... :roll: Ma ono, po meni cista glupost, meni igranje cisto sluzi za odmaranje mozga i zabavu. Kako bi se reklo, u zivotu nista nije dobro pretjerano, pa ni igranje u prevelikim kolicinama(tu se valjda javlja depra). Možda bi pao u depru kada bih igrao neki hororac, adrenalin, ne!? :D

flander
16-02-2009, 12:53
prije bi rekal da pretjerano ućenje izaziva depru

a dok igram neki dobar mp, onak sav sam nabrijan ko kalkulator, ubijam mažem, grindam pare, dobivam epice, derem hs-ove, ma ludnica

juhuuuu!!!

Hellboy
16-02-2009, 13:17
mda...jedino što onda baci čovjeka u depru je genkanje...to me redovno raspizdi kad me pola raid grupe nađe u nekoj zapizdini kak farmam cloth...for fucks sake :D

###DK###
16-02-2009, 21:30
prije bi rekal da pretjerano ućenje izaziva depru



Ovo je sigurno.
Znam par takvih. :D

flander
16-02-2009, 22:27
prije bi rekal da pretjerano ućenje izaziva depru



Ovo je sigurno.
Znam par takvih. :D


pa hebote da ućiš neznam 5 sati dnevno, ode ti hebeni cijeli dan proveden za knjigom, em ako si jedan od onih koji pročitaju jednu stranu krenu na drugu već su zaboravili kaj su prethodno proćitali(me)fala bogu da te depra strefi kak nebuš nikada niš zapamtil ili kak niš ne kužiš ili ono najbolje "kaj to meni sve treba"

^^

Deadwalker
16-02-2009, 22:36
posebice ako si na faksu i imas za ispit spremit oko 500 stranica knjige. Treba to samo procitat, a kamoli znat... :(

###DK###
17-02-2009, 14:16
Ima kod mene u razredu određen broj njih koji uče po 5-6 sati dnevno.
A ne idem na faks, nego u gimnaziju.
Toliko učenje mi nije normalno.
Mislim ono, ako si 6-7 sati u školi + učiš 5-6 sati kod kuće, nemaš vremena nego za spavati.
Faks je druga stvar. Mislim, nije vrag da se i na faksu uči po toliko dnevno.
Dobro kad su ispiti, ali inače...

ScorpiuS
17-02-2009, 18:25
posebice ako si na faksu i imas za ispit spremit oko 500 stranica knjige. Treba to samo procitat, a kamoli znat... :(
Samo se treba dobro koncetrirat i svaka riječ koju pročitaš će ti ostat u glavi, a što je najgore je to da sam ja toga svijestan, a ipak se koncetriram samo ispred monitora, a ne ispred kjnige. :?

azrael
23-02-2009, 14:33
Da da, istina.
To je sve povezano..... cjelu noć igraš, recimo football manager 2009( ili bilo koju igru koja izaziva ovisnost), pa ideš u 3 sata spavat i ujutro zakasniš na posao jer se u pola 5 nisi mogo dić....
prvi put se nekako izvućeš, ali kad još 3 puta tako zakasniš dobiš otkaz i onda si u depri :D