PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laptop se ne pali, zastane i stoji crni ekran....Pomozite



macozzi
09-02-2009, 19:08
Palim laptop, počne on vrtit i stane...krasno.Imam Toshibu koja ima drivere za XP, sad ne znam kako to rješiti-ima li to veze sa driverima, treba li prčkat po Biosu(nisam toliko stručan da se tim bavim), vratit komp na Vistu...itd molim dajte iskustva i kvalitetan komentar. Da mi ga je upalit i kopirat bitno što imam na hardu.
Evo što piše na crnom ekranu,od polovice prema kraju:
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-MOF: Exiting PXE ROM.

NTLDR is missing
Press Ctrl+Alt+Del to restart.
........Ja restartiram i opet tu stane i ništa. ???

marijanovic
09-02-2009, 19:31
Ako nisi advanced user, teško ćeš to riješiti.
Slični problemi imaju nekoliko uzroka:
1. Hard je možda neispravan.
2. Hard nije dobro prepoznat/podešen u biosu.
3. Nije ti dobro podešen redoslijed uređaja za bootanje.

Moja preporuka, odnesi laptop u servis i moli se.
Žao mi je što nemam neko bolje rješenje. :(

C
09-02-2009, 23:22
Stavi Windows na novo. Ako opet to bude, znači da je kvar tehničke prirode HDD-a.

thonchek
10-02-2009, 09:05
hard ti se ne boota, odnesi to na servis

Frky
10-02-2009, 12:49
Čekaj, nekužim! Prije je radilo normalo, ili si pokušavao installirati xp pa ti se to pojavilo!
Ako je ovo prvo, onda ga odnesi na servis!
Ako je ovo drugo, onda trebaš nešto po biosu namještati, čini mi se!

Razzarach
10-02-2009, 13:29
nek proba namjestit u biosu
vjerovatno je bio kriv

macozzi
10-02-2009, 17:55
Hvala na komentarima. Probat ću sutra namjestit u Biosu bootanje s nečijom pomoći, ali dotad čekam vaše nove komentare.
Ne, ne komp je radio normalno na XP-u bar mjesec dana koji je nadograđen na originalnu Vistu Home.
Kupljen je u Vemilu i sad me zanima da li će oni priznavati garanciju ako sam promijenio sa licencirane Viste na XP i sad se neće da pali. Ako neće priznati da li da onda formatiram sve i ponovo podignem Vistu sa svojim original Product Key ili to nije ni bitno. Ja ne znam kako oni razmišljaju,pomozite! Imate li iskustva te da li da prvo probam sam sa „domaćim“ informatičarima ili odmah na servis. Molim odg