PDA

Pogledaj cijelu verziju : EXTERNI HARD problem hitno!



MasaKrisT
08-02-2009, 11:45
Pozdrav,imam externi hard imation 160gb, onaj sto se za kunu dobije od t coma.sve je bilo dobro do sinoc,normalno je spojen preko usb i radi odjednom se cuje nekakav zvuk preskakanja,komp ga vise ne cita,a osjetim kako se fizicki trese svakih 3-4 sec kad tako''preskoci''.ima li netko ideju ili da ga nosim njima?dosta su mi vazni podaci na njemu pa bi ih probao spasiti nekako.svaka ideja dobro dosla

Svinjoguz
08-02-2009, 13:19
imas razne programe za vraćanje sjebanih podataka poput easy recovery proffesionala, al ja bi ga nosio njima jer je vrlo vjerojatno crko..

Gwin
08-02-2009, 13:28
svinjoguz.. daj molim te čitaj

"komp ga više ne čita".. znači da ne može spasit podatke ako komp ne prepoznaje disk..

moguće da je vrisnuo motor na disku. javi se u t-com nek te upute u ovlašteni servis

MasaKrisT
08-02-2009, 15:56
sad sam ponovno ubo disk i tri minute radi normalno,nakon toga ponovno pocne se tresti,preskakati te ispustati cudan zvuk,te nestane iz my computera.mislio sam da je do usb utora na maticnoj jer su neki vec riknuli...nosit cu u t com ,nadam se da ce nekako to moci izvuci jer ako ja vidim hard na tri min znaci da nije skroz mrtav?srry noob sam u ovom podrucju.

FichoM
10-02-2009, 14:12
To se meni dogodilo s mojim eksternim, malo radi pa odjednom više neće, pa opet proradi... sva sreća pa je garancija funkcionirala, al sam izgubio sve podatke...
Mislim da ti nema spasa...
Ako imaš sreće pa ti razdoblje dok radi traje malo duže, pokušaj spasiti što se spasit da;)

MasaKrisT
11-02-2009, 22:43
rjeseno.nije problem u hardu nego je moj hiper dao svoje.jednostavno nije mogao napajati i ,samo se poceo pusiti.sada je tu corsair vx550.hard je dobro:)