PDA

Pogledaj cijelu verziju : Puštanje psa s uzice i nečišćenje izmeta za njim



bezimeni
07-02-2009, 08:35
KONAČNO !!! (http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/zagreb/3232911/index.do)

Samo da strikno provode takav zakon.Ono , po centru grada moraš dobro paziti kuda hodaš da ne ugaziš u govno.Neka govna su pozamašne hrpe pošto mnogi imaju pse veličine omanjeg konja. I onda ga još ni nemaju na uzici pa kada ti gurne njušku među jaja njihov vlasnik samo oholo dobaci ; "Ma nebu vam niš" :-x .Da sam ja neka vlast uveo bih i premlačivanje takvih vlasnika .Ono , pas ti se isere na nogostup , ti ne počistiš a ja fino štap i 25 preko leđa + 1000 kn kazne.Pas mater . A bogami trebali bi imati i neke kantice za pišanje , jer nema čoška ili stupa koji nisu zapišali .Pa fino neka im prime pimpeka ili podmetnu pod čuću i pišanje u kanticu . Što ih ne odgoje tako da im doma seru i pišaju nego da to rade po cesti.Da doma u stanu bi im to smetalo , smrdilo...Samo čekam da mi se ovdje jave branitelji prava životinja.Podcrtavam , nije problem u životinji nego u njihovim vlasnicima , ljudima . Kako bi to izgledalo da i ljudi , kada ih stisne skinu gaće i iseru se uz nogostup. Ili da zapišaju prvi rasvjetni stup.

IGoR_2803
07-02-2009, 09:26
slažem se, ali stvar je u tome da je danas postalo krajnje "IN" i popularno imat džukelu... kud god se okrenem svi šeću pse, od onih trendy sponzoruša po cvjetnom trgu sa pudlicama obučenim u skuplje krpice nego nose normalni ljudi, do uber-cool frajera s naučalama koji šeću rotvajlere veličine "omanjeg konja", kao što ti kažeš... ljudima je valjda dosadno u životu pa uzmu psa ili kaj? ne kuzim stvarno...

Chappi
07-02-2009, 12:27
Ja imam psa i nikad ne sere nasred puta nego u travicu.Inace ja setam psa kud neko rijetko ide.Samo ja nekuzim ako je psu sila di ce ic srat ili pisat?Sebi doma u pijesak?Naravno da ce se posrat negdje ali to bi trebo vlasnik pokupit

Svinjoguz
07-02-2009, 13:45
kratko i jednostavno: psi nisu za ljude sa stanom il sa malenim dvorišćem...
doma imam 6 basseta (da ŠEST džukela) i imam 2 vrta di ih svaki dan puštam 3-4 sata da se šeću itd. i tam seru, poberem govna i mirna bosna... smatram da bi trebalo oduzet đukce teže od 10kg ljudima koji žive zgradi :wink:

Chappi
07-02-2009, 15:16
Ja niti nebi zelio imat psa u gradu,jadni nemaju slobodu.Inace oko kuce su mi sve vrtovi te nema ceste blizu tako da mi pas cijeli dan trčkara okolo

kulamasta
08-02-2009, 17:22
Ovdje u zgradi jedan gej ima ogromnog cuka koji balavi po mojim cipelama kad smo u liftu.Jednom sam ga zamolio da ga makne,na to se ovaj retaj nasmijao i rekao da me nece ujest :(

odi stepenicama

Maloki
08-02-2009, 18:54
Ja oću bernardinca :(

Svinjoguz
08-02-2009, 23:07
Ja oću bernardinca :(
ja isto :pray: :friends:

ssalG
09-02-2009, 10:33
A jesi siguran da nebi radije jednu finu ovcu :wink:

ssalG
09-02-2009, 11:21
A zašto bi ga poštivali kada: a)nitko ga ne provodi b)oni koji bi ga trebali provoditi neznaju ni da postoji

keko
09-02-2009, 11:32
Pa mislim da govna od pasa više koriste okolišu nego npr. plastika,pa govna se bar mogu razgraditi u zemlji.

IGoR_2803
09-02-2009, 11:41
Pa mislim da govna od pasa više koriste okolišu nego npr. plastika,pa govna se bar mogu razgraditi u zemlji.

pogotovo na asfaltu...

kulamasta
09-02-2009, 14:28
ima i ljudi koji ne izgledaju lijepo i zaudaraju...

pas mora piskit i kakit...

cham3leon
09-02-2009, 15:37
Nije problem ni u zakonu ni provođenju istog, koliko u samim ljudima.
Kad frajer nasred ulice pusti psa da se isere, on pogleda jel gotov, i idemo dalje. Tako ga jako zaboli ona stvar pa makar se u tuđem dvorištu pokenjao.

Ljudi su inače kod nas jako neodgovorni. Spazim neki dan na autobusnom ugibalištu kombi parkiran NASRED samog ugibališta i to okrenut u krivom smjeru. Ili lik stane nasred trake, upali sva 4 i mirne duše ode u kafić...

bezimeni
09-02-2009, 16:31
Naravno da je problem u zakonu i provođenju istoga. Pa ljudi su stoka , bili i ostali i jedino kada nekoga odereš po džepu nauči se pameti .Kada bi zaposlili jedno dvadesetak inspektora , mislim da bi se mogli financirati isključivo od naplaćenih kazni a imali bi daleko kulturniju sliku centra grada ...i periferije .Ima hrpa parkova na kojima je jasno označeno da na njima psi nemaju što raditi jer su predviđeni za djecu , ali naravno , ljudska stoka to ne poštuje.
1000 kn za ne čišćenje nakon sranja i recimo 200 za zapišavanje rasvjetnih stupova...koji od toga trunu te ih je potrebno dodatno održavati.A to plaćaju svi...i vlasnici i oni bez pasa.

cham3leon
09-02-2009, 16:35
Istina, to bi dobro došlo, jer policija svoj posao ne radi. Općenito se većina državnih službenika zajebava na poslu. Ne znam kako je bilo u Jugi, ali kako ljudi pričaju, barem se imalo malo respekta za svoju državu.

kulamasta
09-02-2009, 20:59
Potpuno se slazem da su ljudi stoka...

Pa recimo korisnici ovoga foruma...

Kladim se da 90% njih koristi torrente za ilegalne sadrzaje... naravno, ima i legalnih sadrzaja na torrentima...

Sto rec nego stoko jedna!

I takvi ljudi koji koriste torrente za ilegalu imaju pse i isto se tako ponasaju s njima kao da su iznad zakona: pas baci kakicu nasred ceste al njega to ne dira, on je iznad zakona!

bezimeni
09-02-2009, 21:12
Ne bih želio da ode tema u krivom smjeru .

Nije jednako nemoralno ako sa svojim omanjim konjem bez brnjice ugrožavaš nečiji život , zdravlje ili jednostavno prljaš na najgori način ili ako nikome ne smetaš koristeći torrente osim možda , kompanijama koje se i onako kupaju u lovi ....ako već o moralu pričamo i uspoređeujemo koja je stoka sitnijeg zuba.

Neven <R>
09-02-2009, 23:04
Kakvo licemjerje, zato što mrziš pse odmah preuveličavaš njihov "zločin", dok svoj (a i moj, vjerojatno i svačiji sa foruma da se razumijemo) umanjuješ.

bezimeni
09-02-2009, 23:08
Od kuda ti to da mrzim pse ? Volim svoje dijete više od sebe pa joj ne dozvoljavam de sere po nogostupu.

Neven <R>
09-02-2009, 23:16
OK imaš fetiš na vlasnike pasa, to ne mijenja činjenicu da si licemjeran kada jedne ljude zoveš stokom kada krše propise, a ti to s druge strane činiš svaki dan kao i svi drugi. Ako su oni stoka zato što čine nešto što tebe smeta, ti si itekako stoka jer činiš nešto što smeta tisuće zaposlenih u informatičkoj industriji i siguran sam da se ne koprcaju svi u novcima te mi je smješno kako omalovažavaš sve koji su oštećeni tvojim i mojim ilegalnim aktivnostima.

Zato se nemoj čuditi kada vlasnici pasa dođu i kažu, hej pa to je samo drekec i razgradit će se. Jer su isti kao ti koji govoriš, hej pa ja štetim samo bogatunima koji se koprcaju u novcu.

kulamasta
09-02-2009, 23:18
bobu treba reci bob a popu pop... a kulamasti da je car...

no dobro...

zlocin je, jasno, ako se neduzan psic malo pokaki i na taj nacin obogati zemlju da bolje rastu plodovi njeni... to je bar jasno...

i to treba strogo kaznjavat! ...a ne one jadne korisnike ilegalnog softvera... pa tko je kriv programeru sto se skolovo 16 godina da programira i sada mu nitko to ne placa a svi koriste? mogo je bit baustelac lijepo... svaki mjesec kapne 6000 kn na crno i mirna bosna....

malo se salim, jasno...

ali kada govorimo o stoci medju ljudima... bilo bi posteno da prvo sebe nazovemo stokom (cast izuzecima) pa onda nekog drugog jer mu se pas popiso pored stupa

bezimeni
09-02-2009, 23:34
Baš želite izokrenuti temu naglavačke .

Ajde neka mi netko kaže kako ja to kradem AKO skidam ilegalan softver .Kako ja to oštećujem jadne zaposlenike i zašto sam ja stoka AKO to radim ?

TKO KAŽE DA BIH JA STVARNO IKADA KUPIO TAKAV SOFTVER AKO GA NE BI SKINUO ILEGALNO.

Drugim riječima od mene njima nikakve koristi ovako ili onako...eventulno čak i imaju koristi jer im radim besplatnu reklamu ako pohvalim okolini ili na forumu takav softver .

S druge strane ako neki omanji konj ili poludivlji borbeni pas , koji nije na uzici rastrga neko dijete ili "samo" ugrize nekoga njegovom vlasniku možeš samo staviti soli na rep .

U stvari zahvalan sam na postovima nekih jer samo dokazuju i potvrđuju kako je ovakav zakon nužan te da ga treba rigorozno provoditi .Jer neki ne razumiju drugačije nego da ga opališ po džepu , nažalost.

kulamasta
09-02-2009, 23:44
Koristis nesto sto ne placas a inace se placa...

Jel bi ti to i inace koristio ili ne, potpuno je irelevanto i nebitno...

Znas da se nesto ne smije al ipak, svjesno to radis... Tu nema opravdanja...

...a mali psic... digne nozicu... baci pi-pi... zar to nije dražesno?

bezimeni
09-02-2009, 23:50
Pa možda i je dražesno nekom tko uživa u reniflerstvo-u , meni nije ni najmanje.

Neven <R>
09-02-2009, 23:59
Ne shvaćaš, normalno da se slažem da vlasnike treba opaliti po džepu is sve to. Ali zvati takve ljude ljudskom stoku i usredotočiti toliku energiju i mržnju prema njima je previše. Jer kladim se da ima jako jako puno ljudi koji bacaju smeće po ulici pa ih ne prozivaš, da ne pričam o tisućama drugih stvari za koje se kladim da ih i ti činiš.

I opet pokazuješ licemjerje, zapravo sam sebi proturječiš. S jedne strane sebe opravdavaš svoje piratiziranje s time što ne bi kupio softver koji si piratizirao zapravo uvjeren si u to, po toj logici mi možemo opravdavati sve ljude koji puštaju pse s uzice jer su oni uvjereni da njihov pas ne grize.

kulamasta
10-02-2009, 00:00
http://www.freewebs.com/arnibubic/Arni_13.JPG

Zar nije presladak?

a gle ovog kriminalca, lokalnog pirata&crackera iz Babine Grede:

http://api.ning.com/files/zb2tGyrbXnAPCNX9uUbrmLhqZdSHl4SWL9ln7dyK0WM6nBn-NYpwKXPmZ6DDQ2zKsCQHEukah74JvF6Blw5rEkKduoxn-1QV/ApReNdiZ.jpg

i zato:

http://www.haage-partner.de/amiga/nopiracy/NoPiracy150.gif

bezimeni
10-02-2009, 00:03
Potpuno je nebitno da li sam licimjeran ili ne i koliko sam licimjeran. Bitno je da se nešto pokrenulo po pitanju kažnjavanja...na žalost bio je to "samo" spektakal za novinare i mrtvo slovo na papiru.

kulamasta
10-02-2009, 00:11
odmah mi je bila sumnjiva ova tvoja macka sto bilda u tvom avataru

bezimeni
10-02-2009, 00:24
Hm...ljubitelj životinja ? Osobno sam ravnodušan prema životinjama , niti im koristim niti im štetim ( osim što ih jedem) za razliku od hrpe ljubitelja čije rezultate vidimo svakodnevno po gradu u vidu hrpe napuštenih i otjeranih "ljubimaca" koji životare po gradu. Ne bih se obazirao da ne trgaju vrećice od smeća , da ne seru di stignu i da ne predstavljaju potencijalnu opasnost .I ponovno to moraju plaćati oni koji sa time nemaju nikakve veze. Na žalost takve je malo teže otkriti i debelo kazniti.

K4ciga
10-02-2009, 00:53
Iskreno,zaboli me za taj zakon.Imam njemačku dogu od XX kila,i sad vi mislite našta liči taj izmet.Dovoljno je reći da sam jednom golim stopalom stao na to čudo ujutro,stopalo mi je bilo smeđe,ali cijelo.A nosim broj 46.

Jedino bih eventualno zastao da razmislim hoću li pokupiti govno od mog psa kad bi svi,ali svi koje poznajem a imaju psa to radili.

EDIT: Da,odvratan sam i sebičan.

kulamasta
10-02-2009, 01:37
Hm...ljubitelj životinja ? Osobno sam ravnodušan prema životinjama , niti im koristim niti im štetim ( osim što ih jedem) za razliku od hrpe ljubitelja čije rezultate vidimo svakodnevno po gradu u vidu hrpe napuštenih i otjeranih "ljubimaca" koji životare po gradu. Ne bih se obazirao da ne trgaju vrećice od smeća , da ne seru di stignu i da ne predstavljaju potencijalnu opasnost .I ponovno to moraju plaćati oni koji sa time nemaju nikakve veze. Na žalost takve je malo teže otkriti i debelo kazniti.

a cuj... i pederi su ravnodusni prema zenama... al jadni ne znaju sta propustaju :D

imo sam dva psa koja su uginula prirodnom smrcu, nasrecu. Svoj su zivotni vijek posteno prozivjeli...

I tu i tamo su radili "sranj" al nista vise nego uljudjeni i civilizirani clanovi drustva... A ipak su bili samo psi...

I jos nesto... za razliku od tih uljudjenih i civiliziranih pripadnika drustva koji se sablaznjavaju na psecu kakicu, nikada me nisu zajebali u zivotu niti razocarali razocarali

bezimeni
10-02-2009, 06:09
Kao što rekoh , neki samo potvrđuju koliko su ovakve kazne nužne .Bahatost je očito neizlječiva bolest. Uostalom Bandić je napravio livadu za pse i omogućio svakom vlasniku neometano pražnjenje crijeva njegovog ljubimca .Čak i čovjek koji je došao sa sela shvaća i vidi nekulturu nekih rođenih građana.
klik (http://www.vauvau.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2551:bandiajavio-bolja-vremena-za-pse-u-zagrebu&catid=85:poznati-i-slavni&Itemid=237)

McPingvin_v2.0
10-02-2009, 08:08
Jej, dvije livade. DVIJE. NA CIJELI ZAGREB.

A da ne pričam kako će ta livada za 6 mjeseci biti prekrcata govnima.

Inače nikada nisam kupio govno iza đukele, prosto iz razloga što je srao gdje se ionako samo šeću ljudi sa psima koji isto tamo seru.

bezimeni
10-02-2009, 10:32
Pa ne treba ni jedna livada .Ljubitelji kućnih ljubimaca bi trebali biti upravo , ljubitelji.Koga vraga ih niste naučili da vrše nuždu unutar vašeg stana .
1. nebi mučili životinju jer bi mogla vršiti nuždu kada zaželi
2. nebi zagađivali gradska šetališta , nogostupe , livade i parkove koji ni nisu namjenjeni za životinjska sranja

Pa nija valjda da vam se gade vaši kućni ljubimci i da vam smeta miris njihovog izmeta unutar vašeg stana ? Zar bi porezni obaveznici morali plaćati uređenja takvih livada makar osobno ni ne drže pse?

kulamasta
10-02-2009, 10:47
Jebalo vas sranje...

Svako od nas sere jednom dnevno...

najnormalnija stvar u svemiru...

i sada oko sranja radite toliko sranja...

ako psece sranje toliko smeta vasem istancanom osjecaju za lijepo onda ostanite doma pod staklenim zvonom, jer je svijet prepun razlicitih "sranja"

PSI ZIVE VJECNO!!!!!

MUKU MUCE DA IH SPRIJECE, SPRIJECITI IH NIKAD NECE! PESEKI PESEKIIIIIIIII!!!!!

bezimeni
10-02-2009, 11:22
A ha...i tko je sada licemjeran ? Ti kao ljubitelj životinja koji ih tjeraš da trpe jer ti smrdi njihovo sranje u vlastitom stanu ili ja koji koristim torente :wink: .

Chappi
10-02-2009, 11:34
Bezimeni da ja tebe nešto pitam.Da ti se jako sere(Proljev :D) i da nema u blizini zahoda za posrat se,di ces srat?Naravno u travicu :) Tako i psi oni nisu nauceni srat samo na jednom mjestu nego kad im dodje,najnormalnija stvar na svijetu.Da se moj pas posere u travicu nebih sigurno pocistio ali da se posere na plocnik mozda i bi.Ali pošto ja nikad psa ne šetam po gradu nego samo po njivama,šumama itd to se nikad nije dogodilo.

Death By Sexy
10-02-2009, 11:41
Bezimeni da ja tebe nešto pitam.Da ti se jako sere(Proljev :D) i da nema u blizini zahoda za posrat se,di ces srat?Naravno u travicu :) Tako i psi oni nisu nauceni srat samo na jednom mjestu nego kad im dodje,najnormalnija stvar na svijetu.Da se moj pas posere u travicu nebih sigurno pocistio ali da se posere na plocnik mozda i bi.Ali pošto ja nikad psa ne šetam po gradu nego samo po njivama,šumama itd to se nikad nije dogodilo.

ajmeee
ne radi se o psu.. neg o friking vlasnicima.. nek ih drže na uzicama.. govna me ne smetaju jer sam serator

cham3leon
10-02-2009, 12:10
Psu baš i nije mjesto u gradu, već u predgrađu ili na selu. Za mačke isto, jer su po prirodi lovci i ne ponašaju se normalno ako ne izlaze iz stana uopće. Naravno, ne možemo braniti vlasnicima pasa da žive u stanovima u centru grada, ali ako baš žele imat pasa u stanu, kad ga šeću po ulici ima da pokupe taj drek jer ulica nije livada niti javni WC. Ako želite psa, ima da se i brinete za njega kako spada, a to uključuje i pokupljanje govna.

Kad je bila ona kanadska skrivena kamera na TV-u, ja se nisam mogo načudit kako je ljude tamo SRAM pustit pseći drek za sobom. To je kultura. A to šta svi drugi puštaju pseća govna za sobom, ne znači da i vi možete. Jednako ste loše postupili.

kulamasta
10-02-2009, 14:12
A ha...i tko je sada licemjeran ? Ti kao ljubitelj životinja koji ih tjeraš da trpe jer ti smrdi njihovo sranje u vlastitom stanu ili ja koji koristim torenteS :wink: .

ti si kriminalac...

a sto sr ice moga stana... imam veliku kucu sa vekim dvoristem u kustosiji, pored grmoscice te mi je kod dvorista i velika suma, tako da moji psici nisu imali nikakvih problema u svome zivotu

McPingvin_v2.0
10-02-2009, 15:37
Pa ne treba ni jedna livada .Ljubitelji kućnih ljubimaca bi trebali biti upravo , ljubitelji.Koga vraga ih niste naučili da vrše nuždu unutar vašeg stana .
1. nebi mučili životinju jer bi mogla vršiti nuždu kada zaželi
2. nebi zagađivali gradska šetališta , nogostupe , livade i parkove koji ni nisu namjenjeni za životinjska sranja

Pa nija valjda da vam se gade vaši kućni ljubimci i da vam smeta miris njihovog izmeta unutar vašeg stana ? Zar bi porezni obaveznici morali plaćati uređenja takvih livada makar osobno ni ne drže pse?
Možda je stvar u tome da se pas više voli posrati vani nego na području koje poznaje?

I da, stvarno je tako.

Nodakim
10-02-2009, 15:41
OLOLOL
Sada pričamo o onome što pas želi,a ne što ja želim.
:(

cham3leon
10-02-2009, 15:45
Pa mislim stvarno, ako oćete imat psa, morate bit odgovorni. Neka ga imaš, neka ga šetaš, ali čovječe, pa nemoj da sere di god stigne. Tvoj je pas, tvoje je i govno, pa ga pokupi za sobom.

Death By Sexy
10-02-2009, 15:52
Tvoj je pas, tvoje je i govno, pa ga pokupi za sobom.
hehe koja rečenica :'(

inače ja sam videl tu u čku jednu babu kak briše šupak đukeli.. malo sam si barfnul u zube

bezimeni
10-02-2009, 16:13
Ma ima takvih baba ko u priči ...brišu šupak sa maramicom peseku kojemu prije toga obuku pletene vestice i papučice kako malome nebi bilo hladno.Ali brisanje šupka je vrhunac boleštine .Ali to je manje bitno , bitno je da počisti za svojim pesekom a ne da ja moram paziti da ne stanem na minu.

@ kulamasta prvi bacaš kamen? Ti si bezgrešan ? Ili samo sereš britve .Čisto sumnjam da nisi nikada iskoristio blagodati interneta .S druge strane dajem si za pravo da pljujem po opisanim , neodgovornim vlasnicima pasa ( čast izuzecima ) jer sam nisam nikada bio vlasnik ni jednoga , niti ne želim .

kulamasta
10-02-2009, 16:52
Niti pas ne zeli tebe za vlasnika

bezimeni
10-02-2009, 16:54
To si u pravu ...ja mu siguorno nebi guzicu brisao. Uglavnom , vidim da više ne bacaš kamenje , znači da sereš britve.

kulamasta
10-02-2009, 17:16
pa razgovaramo...

Sickmanno1
10-02-2009, 17:30
Jebalo vas sranje...

Svako od nas sere jednom dnevno...

najnormalnija stvar u svemiru...

Ja nisam kako vec 2 dana :(

Nenormalan sam :(

kulamasta
10-02-2009, 18:03
Jebalo vas sranje...

Svako od nas sere jednom dnevno...

najnormalnija stvar u svemiru...

Ja nisam kako vec 2 dana :(

Nenormalan sam :(

Pa ono... mozda imas problema sa stolicom...

Posjeti doktora da opet budes normalan

cham3leon
10-02-2009, 18:22
Neki više vole srat na forumu nego na zahodu.

Sickmanno1
10-02-2009, 18:41
Neki više vole srat na forumu nego na zahodu.

Slazem se :wink:

Death By Sexy
10-02-2009, 19:28
Majk Tajsam o/

###DK###
10-02-2009, 19:44
Ako ti se pas posere, ima da očistiš za njim. Ta bar je to logično.
Ako je se posrao negdje na tvoj posjed, onda radi što god hoćeš.
I dakako da mi smeta to što vlasnici ne čiste za svojim psima.
Ta neću ja gaziti po psećim govnima zbog vlasnikove lijenosti.

kulamasta
10-02-2009, 19:49
Ako ti se pas posere, ima da očistiš za njim. Ta bar je to logično.
Ako je se posrao negdje na tvoj posjed, onda radi što god hoćeš.
I dakako da mi smeta to što vlasnici ne čiste za svojim psima.
Ta neću ja gaziti po psećim govnima zbog vlasnikove lijenosti.

Ta nemoj...

King tiger
10-02-2009, 20:34
Ta stvarno.

bornathepicek
18-02-2009, 20:44
Neda mi se čitat kaj ste ostali napisali jer jednostavno je glupo... Ok, s ovim se slažem da vlasnici čistit govna za svojim psom, al ovo puštanje sa uzice je jednostavno retardirano... Psi se nemogu igrat više, nemogu trčat slobodno po parkovima (slažem se da dok su na ulici treba ih držat na uzici, al jebo ga patak , ako pas nije dobro zdresiran svaki normalni vlasnik ga nebude puštao sa uzice...). Ja imam psa, i ajd nebi imo niš protiv zakona da se to odnosi na neke đukeletine koje jedu 50 kila mesa po danu i velike su ko ja... Al za ove male pse, koji kurac ti Mops, il pekinezer il maltezer moze napravit aj mi reci... Kaj ti moze, moze ti plakat po cipeli. Ja imam mopsa, malo je živahan i sve to, al jednostavno njegov pravi ugirz ti nemre ništa... Aj jedina stvar koju ti moze napravit nažao je da ti se popiša po hlačama (iako ni to nebi napravio)<.< .

EDIT: Također kao mnogi imam vrt pa vodim svog peseka da se tam olakša, al i dalje imam kanticu vani s kojom poberem govno pa poslje bacim u kontejner. Al kad ga vani šetam pa ga stisne naravno da ga pustim da se pokenja i popiša nebum ga sprečaval u tome(iako preferira (moj cucak jelte) kakanje i pisanje na travi, al kad bas nemoze vise kaj sad vrećica postoji da se pokupi i baci u obližnji kontejner).

cham3leon
18-02-2009, 21:12
Jebiga, grad nije livada gdje psi mogu trčat kuda oće ni srat bilo gdje. Psu nije mjesto u gradu, a ako si takav specijalac da ga moraš imat i u stanu usred grada moraš pokupljat njegova govna i vodit ga na uzici.

bornathepicek
18-02-2009, 21:22
Jebiga, grad nije livada gdje psi mogu trčat kuda oće ni srat bilo gdje. Psu nije mjesto u gradu, a ako si takav specijalac da ga moraš imat i u stanu usred grada moraš pokupljat njegova govna i vodit ga na uzici.
Imam vrt, da nemam vrt nebih imao psa, jer držanje psa u stanu onak cijelo božije vrijeme(osim kad ga odeš prošetat) je bolesno... Al ajde. I ja nisam reko da po gradu psi smiju srat i trčkarat kud oće, neg sam reko da po parkovima bi smjeli, i btw jednostavno nemogu zamislit Mopsa da na selu (čuva kuću)...
Neznam evo ti slika prosječnog mopsa pa procijeni... (Oni su sami po sebi gradski psi, jer nemaju nikakvu baš drugu funkciju :P)
E da reko sam sliku mopsa pa evo...
Zanemari Jessicu Albu(aha moš mislit :D) u sredini i pogledaj ove "zvijeradi" pored nje...
http://www.animalstars.com/as_image/jessica_alba_pugs_xl.jpg

serijski samoubojica
18-02-2009, 23:42
Moj bivši susjed(mrzitelj pasa koji seru) je jedno prilikom napucio psa baš kada se pripremao ispustiti projektil i to pred njegovom vlasnicom( raznježenom ljubiteljicom pasa). Ova onako sva u suzama pogleda u psa, a on onako sav ponosan ode kući. :)

bezimeni
18-02-2009, 23:45
Tvoj bivši susjed je glup.Životinja nije kriva što ju glupa vlasnica nije naučila bolje.

serijski samoubojica
18-02-2009, 23:47
Tvoj bivši susjed je glup.Životinja nije kriva što ju glupa vlasnica nije naučila bolje.

Ma lik je legija :) Onako napuca psa i nasmije se vlasnici( onako skroz šarmerski :rotfl: ) ne znajući da je to njen pas :rotfl: :rotfl:

Nodakim
18-02-2009, 23:52
Tvoj bivši susjed je glup.Životinja nije kriva što ju glupa vlasnica nije naučila bolje.



On ga je naučio.
:)

Karlo_from_Bjelovar
19-02-2009, 21:21
ofc da mi smeta, al da ja imam psa, ja znam da ne bi kupio njegova govna...

ZorgTheBorg
08-03-2009, 23:56
Lako izbjeći pseću analnu ostavštinu, teže samog zapuštenog gladnog psa. Prije su moji dragi hipi susjedi s kraja ulice imali crnog psa koji bi katkada bio izveden na ulicu, naravno bez uzice, te svojim krvavim očima fiksirao živi pljen i zagrizao mu odjeću. Vjerujem da je do sad umro od predoziranja, nema mu ni traga ni glasa.

Kostolomac
09-03-2009, 00:16
Ma ne krivim ja paseve, sve su krivi glupi i neodgovorni vlasnici. :thumbs1:

CrazySmurf
10-07-2009, 13:23
Totalno kužim ovu temu. Em što sam tisuću puta ugazio o drek, dodajte to što svaki odvezani pas plazi po meni i ni po nikome drugom. Ma meni su mačke sto puta bolje. CATS RULE!!!!!

Death By Sexy
10-07-2009, 13:53
Možda izlučuješ hormon pod nazivom CanineGlucoseSpermHormone koji je dosta opasan po zdravlje ako se s njime pomiješa pasja slina. Moguće da zato samo na tebe idu... Ne znam, bolje pitaj doktora.

croat1gamer
10-07-2009, 13:54
Ur doin it wrong.
Nekos rule.

SkunK
10-07-2009, 15:09
Napokon je netko otvorio ovakvu temu... jednostavno nemogu smisliti vlasnike koji puštaju psa s uzice... i to pogotovo one veće koji su ruku na srce, nepredvidivi.

Nažalost, tu je ustaljeno mišljenje "ma neće ti on ništa", da se razumijemo, i sam sam vlasnik Američkog Stafforda koji je ako ga se dobro ne izdresira veoma brutalan i agresivan pas, ali nikad mi nebi palo na pamet da ga pustim s uzice.

Ne ide mi u glavu kako se neki vlasnik može osloniti samo na svoju percepciju svojeg ljubimca, znači ako ga ti poznaš već godinama i vjeruješ životinji da neže skočiti na nekog onda ti svaka čast da na osnovu toga izlažeš druge ljude potencijalnoj opasnosti. Životinje su nepredvidive, iako se može dogodit da nikad u životu nisu ni mrava zgazile, to ne znači da je neće puknuti u zadanom trenutku da poludi i nedaj Bože ugrize nekog ili slično.

Vlasnik si. Pas je tvoja obaveza. Ako ti ga se neda vući okolo na uzici i šetati tako s njime nisi ga trebao niti uzimati. To što si ti ljubitelj životinja ne znači da je i ostatak društva, pa neznam čemu potreba opravdavanja akcija tvojeg ljubimca kad nekog liže i govoriti "kako zgodno, kako je sladak" itd. nisu svi ljudi podležni takvim stvarima... 100 ljudi 100 ćudi, 3 milijarde ljudi 3 milijarde ćudi.

Želiš da ti se pas istrči a nemože dok je na uzici? Izađi kad nema drugih ljudi i klinaca, ili na neko drugo mjesto gdje nema toliko ljudi... osim toga, bilo bi ti dobro da malo i ti potrčiš za svojm psom dok ga držiš na uzici ako ti je toliko stalo do njega i skineš koji KG i podigneš kapacitet svojih pluća i kondiciju općenito.

Još bi mogao nastaviti no zaboli me glava od razmišljanja o takvim biserima koji to rade, opet naglašavam - pogotovo oni koji imaju veće pse koji znaju biti teži i od običnog desetogodišnjeg klinca.


Što se tiče izmeta, to neću niti komentirati jer takvi ljudi ne zaslužuju imati psa, a trebalo bi ih i kazniti još jače jer nije zbog izmeta koliko zbog bezobrazluka, nemara i ljenosti.

ssalG
10-07-2009, 15:49
Napokon je netko otvorio ovakvu temu... jednostavno nemogu smisliti vlasnike koji puštaju psa s uzice... i to pogotovo one veće koji su ruku na srce, nepredvidivi.

Nažalost, tu je ustaljeno mišljenje "ma neće ti on ništa", da se razumijemo, i sam sam vlasnik Američkog Stafforda koji je ako ga se dobro ne izdresira veoma brutalan i agresivan pas, ali nikad mi nebi palo na pamet da ga pustim s uzice.

Ne ide mi u glavu kako se neki vlasnik može osloniti samo na svoju percepciju svojeg ljubimca, znači ako ga ti poznaš već godinama i vjeruješ životinji da neže skočiti na nekog onda ti svaka čast da na osnovu toga izlažeš druge ljude potencijalnoj opasnosti. Životinje su nepredvidive, iako se može dogodit da nikad u životu nisu ni mrava zgazile, to ne znači da je neće puknuti u zadanom trenutku da poludi i nedaj Bože ugrize nekog ili slično.

Životinje nisu ništa nepredvidljive od ljudi (koji će daleko prije puknuti bez razloga nego životinje), druga je stvar što vlasnici nisu sposobni ili ne žele prepoznati određene obrasce ponašanja svojih ljubimaca.

SkunK
10-07-2009, 17:01
Napokon je netko otvorio ovakvu temu... jednostavno nemogu smisliti vlasnike koji puštaju psa s uzice... i to pogotovo one veće koji su ruku na srce, nepredvidivi.

Nažalost, tu je ustaljeno mišljenje "ma neće ti on ništa", da se razumijemo, i sam sam vlasnik Američkog Stafforda koji je ako ga se dobro ne izdresira veoma brutalan i agresivan pas, ali nikad mi nebi palo na pamet da ga pustim s uzice.

Ne ide mi u glavu kako se neki vlasnik može osloniti samo na svoju percepciju svojeg ljubimca, znači ako ga ti poznaš već godinama i vjeruješ životinji da neže skočiti na nekog onda ti svaka čast da na osnovu toga izlažeš druge ljude potencijalnoj opasnosti. Životinje su nepredvidive, iako se može dogodit da nikad u životu nisu ni mrava zgazile, to ne znači da je neće puknuti u zadanom trenutku da poludi i nedaj Bože ugrize nekog ili slično.

Životinje nisu ništa nepredvidljive od ljudi (koji će daleko prije puknuti bez razloga nego životinje), druga je stvar što vlasnici nisu sposobni ili ne žele prepoznati određene obrasce ponašanja svojih ljubimaca.


1. Ne krivim životinje. Krivim debilne vlasnike.

2. Životinje su još uvijek nepredvidljivije od ljudi, nhf povedi se statistikama. Daleko prije puknuti...moš misliti, stvar je u tome što jednog psa može zavesti jedan običan pokret rukom koji mu se može učiniti kao zov za igru, sam sam vidio kako je klinac poskočio, pas za njim na pod s time da se htio "igrati" mali zaradio lakši potres mozga.

3. Čitaj tekst, ne krivim životinje.

ssalG
10-07-2009, 17:43
Što se "pucanja" tiče, mislim da bi statistika išla u korist životinja.

###DK###
10-07-2009, 17:56
Ne znam bome gdje si pročitao tu statistiku, ali nekako mi je teško za povjerovati.

ssalG
10-07-2009, 19:17
Otvoriš crnu kroniku pa čitaš, hvala bogu naši novinari kada životinja napadne nekoga skaču na to kao da su predsjednika ubili tako da će rijetko koji napad propustiti.

SkunK
10-07-2009, 19:41
Što se "pucanja" tiče, mislim da bi statistika išla u korist životinja.


Nagađanja, nagađanja... to su samo rječi, prestanimo odokativno kao djeca zaključivati razne besmislice i okrenimo se subjektu :)

ssalG
10-07-2009, 20:16
Statistiku bi bilo malo teže napraviti s obzirom da životinju nemožeš pitati zašto je napala, no imam jednu drugu statistiku.
Od 1991. do 2001. u SAD-u je od napada životinja umrlo 1943 osobe, pitam se koliko se ubojstava dogodlio u SAD-u u tom vremenskom razdoblju.

bezimeni
10-07-2009, 20:24
ssalG koji je tebi vrag ? Nitko ne optužuje životinje za ništa.Trebam li to pisati velikim slovima ? Čemu te usporedbe sa ubojstvima koje su naparavili ljudi...pa i za napade koje su napravile životinje su također krivi ljudi a ne životinje.Krivi su njihovi neodgovorni vlasnici kao i sama vlast koja nije u stanju zaštititi vlastite građane od takvih neodgovornih vlasnika .

ssalG
10-07-2009, 20:45
Komentiram na ono "izlažeš druge ljude potencijalnoj opasnosti." tj. ukazujem da nije svaki pas bez lanca potencijalna opasnost razine Černobila kao što se neki ljudi misle.

bezimeni
10-07-2009, 20:49
Ja se osobno ne bojim ali mrzim da mi neki đukac snifa jaja ...i zato pse na uzice .Kak bi npr. ti završio da ideš ljudima po cesti snifati jaja ? Strpali bi te ludaru.Zašto bi to onda psima bilo dozvoljeno ?

###DK###
10-07-2009, 20:53
Komentiram na ono "izlažeš druge ljude potencijalnoj opasnosti." tj. ukazujem da nije svaki pas bez lanca potencijalna opasnost razine Černobila kao što se neki ljudi misle.

Pa, nije baš nepoznato da su psi daleko nepredvidljiviji. Ne kažem ja da će te svaki napasti, ali opasnost postoji.
Psa je lakše isprovocirati. Jedan pogrešan korak koji će pas protumačiti kao prijetnju, i napast će te.

Mirko L
10-07-2009, 20:59
A ka u ljudi nije tako...pogotovo u ove mladeži...
Gori su od pasa...napast će te i bez razloga, a ne ako ih uvridiš.
Danas je velika većina školaraca neprijateljski nastrojena i tuku se ko debili, ka da neznaju ništa drugo.
Psi se bar tuku s razlogon.Ovi reda reda.Nekad se tuku samo zato šta su iz drugih kvartova/škola.
A često zato šta navijaju za druge klubove.

###DK###
10-07-2009, 21:02
Pa gle, u gradu na jednog psa imaš Boga pitaj koliko ljudi. Ali ne vidiš ih da skaču na tebe.
Zaboga, pa nije pas na razini čovjeka. Normalno je da se ponaša daleko instinktivnije od ljudi.
I kao takav, po nekoj logici, prije će te napasti pas nego čovjek.

SkunK
10-07-2009, 22:24
Komentiram na ono "izlažeš druge ljude potencijalnoj opasnosti." tj. ukazujem da nije svaki pas bez lanca potencijalna opasnost razine Černobila kao što se neki ljudi misle.

Pa normalno da izlažeš druge ljude potencijalnoj opasnosti... jer pazi, nitko nije rekao da je SVAKI pas bez lanca potencijalna opasnost (neznam koje postove ti čitaš ali očito ne moje kad donosiš takve zaključke) no stvar je u tome što postoji, a postojanost potencijalne opasnosti je ipak nešto - postavlja se pitanje, zašto ti svojim uvjerenjem kako je tvoj pas pitom druge izlažeš tom postoku opasnosti neovisno o tome koliko on velik ili mali bio?


Imaš lanac i imaš ljubimca. Stavi ga na lanac kada hodaš u društvu i stvar rješena.

Koji ti dio nije jasan? :)

btw. nije mi jasno kako možeš uspoređivati ljude s životinjama uopće... niti s Černobilom (koji nema veze s životinjama niti nitko nije rekao da su oni opasnost razine Černobila, on se dogodio i više nije a ovo se događa svaki dan (napadi životinja) i uopće nema veze s vezom).

Ili želiš suptilno reći kako bi ljude trebalo držati na lancu ili da si stavimo vezicu oko vrata? :D

ssalG
10-07-2009, 23:16
Pa, nije baš nepoznato da su psi daleko nepredvidljiviji. Ne kažem ja da će te svaki napasti, ali opasnost postoji.
Psa je lakše isprovocirati. Jedan pogrešan korak koji će pas protumačiti kao prijetnju, i napast će te.
To je notorna glupost.
Da bi psa uspio isprovocirati jednim korakom do te mjere da će te napasti morao bi stajati pola metra od njega i taj bi korak morao simulirati udarac ili bi morao biti u njegovom teoritoriju, istu reakciju u oba slučaja možeš očekivati i od čovjeka.
Čak i ako pas čovjeka protumači kao prijetnju, njegov je prvi instinkt da se udalji od prijetnje, ako to nije moguće pokušati će potjerati prijetnju kavežom i režanjem, a tek na kraju će napasti.

Pa normalno da izlažeš druge ljude potencijalnoj opasnosti... jer pazi, nitko nije rekao da je SVAKI pas bez lanca potencijalna opasnost (neznam koje postove ti čitaš ali očito ne moje kad donosiš takve zaključke) no stvar je u tome što postoji, a postojanost potencijalne opasnosti je ipak nešto - postavlja se pitanje, zašto ti svojim uvjerenjem kako je tvoj pas pitom druge izlažeš tom postoku opasnosti neovisno o tome koliko on velik ili mali bio
Po istoj logici odakle tebi pravo da voziš auto s uvjerenjem da si dobar vozač.
Daleko više ljudi pogrešno procijeni svoje vozačke sposobnosti nego svoga psa.

btw. nije mi jasno kako možeš uspoređivati ljude s životinjama uopće... niti s Černobilom (koji nema veze s životinjama niti nitko nije rekao da su oni opasnost razine Černobila, on se dogodio i više nije a ovo se događa svaki dan (napadi životinja) i uopće nema veze s vezom).

Ili želiš suptilno reći kako bi ljude trebalo držati na lancu ili da si stavimo vezicu oko vrata :D
Mislio sam da se neki ljudi kada vide psa bez lanca ponašaju kao da će taj pas izazvati novi Černobil jer nema lanca.
A što se tiče lanca na ljudi na nekim ovim filmićima što ih ja gledam po net-u ljudi to već prakticiraju, pa nevidim razloga zašto ostatak ne bi slijedio njihov primjer :)

siroslav
11-07-2009, 00:40
Ljude, pse i Černobil na lanac i stvar rjesena.
EDIT: i vozače i aute, dakako

Herr Schnitzel
11-07-2009, 01:00
Ljude, pse i Černobil na lanac i stvar rjesena.
EDIT: i vozače i aute, dakako
Besmislen odgovor na besmislenu raspravu. Me likes :)

SkunK
11-07-2009, 08:31
Po istoj logici odakle tebi pravo da voziš auto s uvjerenjem da si dobar vozač.
Daleko više ljudi pogrešno procijeni svoje vozačke sposobnosti nego svoga psa.


haha :D Ne vjerujem ...




btw. opet ti o Černobilu... da nisi možda PETA? :D

bezimeni
11-07-2009, 09:43
Sam lanac nikako nije dovoljan .Većim živinama i onim manjim poznatijim po krvožednosti bi bila obavezna i brnjica.

siroslav
11-07-2009, 09:52
Sam lanac nikako nije dovoljan .Većim živinama i onim manjim poznatijim po krvožednosti bi bila obavezna i brnjica.


Ali autu i černobilu nemogu stavit brnjicu :(

bezimeni
11-07-2009, 09:55
Radije da me skrši auto ili da mi koža otpadne od zračenja nego da mi đukela njuši jaja i sere ispred ulaza .Što se mene tiče vama mogu srati u kuhinji i dnevnoj sobi i mogu vam njušiti guzicu po cijeli dan ....nije me briga , možete se sliniti sa svojim psima i jesti iz istog tanjura...vaša volja.Moja je da mi ne seru tamo gdje hodam i da moja jaja ne diraju jer to ne volim.

siroslav
11-07-2009, 09:57
Radije da me skrši auto ili da mi koža otpadne od zračenja nego da mi đukela njuši jaja i sere ispred ulaza .

Kako volim romanticne ljude <3<3 :oops:

bezimeni
11-07-2009, 10:00
Kao što rekoh , ako voliš voditi ljubav sa svojom životinjom i biti romantičan samo navali , ali radi to unutar svoja četiri zida.

###DK###
11-07-2009, 10:14
Pa, nije baš nepoznato da su psi daleko nepredvidljiviji. Ne kažem ja da će te svaki napasti, ali opasnost postoji.
Psa je lakše isprovocirati. Jedan pogrešan korak koji će pas protumačiti kao prijetnju, i napast će te.
To je notorna glupost.
Da bi psa uspio isprovocirati jednim korakom do te mjere da će te napasti morao bi stajati pola metra od njega i taj bi korak morao simulirati udarac ili bi morao biti u njegovom teoritoriju, istu reakciju u oba slučaja možeš očekivati i od čovjeka.
Čak i ako pas čovjeka protumači kao prijetnju, njegov je prvi instinkt da se udalji od prijetnje, ako to nije moguće pokušati će potjerati prijetnju kavežom i režanjem, a tek na kraju će napasti.


A zaboga, pa pas je životinja. Trebaš ga dobro izdresirati da očekuješ takvo ponašanje.
A osim toga, znam iz vlastitog iskustva za tu pseću nepredvidljivost, tako da me ne trebaš uvjeravati.
Osim toga, postoji razlog zašto se psi drže na uzici. Nije to radi fore. Ljudi su svjesni opasnost.
Odnosno, ne svi, po čemu se i pljuje u ovoj temi.

Herr Schnitzel
11-07-2009, 10:53
Radije da me skrši auto ili da mi koža otpadne od zračenja nego da mi đukela njuši jaja i sere ispred ulaza .Što se mene tiče vama mogu srati u kuhinji i dnevnoj sobi i mogu vam njušiti guzicu po cijeli dan ....nije me briga , možete se sliniti sa svojim psima i jesti iz istog tanjura...vaša volja.Moja je da mi ne seru tamo gdje hodam i da moja jaja ne diraju jer to ne volim.
Smatraš da se svi vlasnici pasa tako ponašaju ili šta?

Maloki
11-07-2009, 11:29
Kak bi npr. ti završio da ideš ljudima po cesti snifati jaja ? Strpali bi te ludaru.Zašto bi to onda psima bilo dozvoljeno ?
Nije mi jasno kako ljudi uspiju smisliti ovakve komentare.


btw. nije mi jasno kako možeš uspoređivati ljude s životinjama uopće...
Pa lol, ljudi i jesu životinje.

siroslav
11-07-2009, 15:19
Kak bi npr. ti završio da ideš ljudima po cesti snifati jaja ? Strpali bi te ludaru.Zašto bi to onda psima bilo dozvoljeno ?
Nije mi jasno kako ljudi uspiju smisliti ovakve komentare.


btw. nije mi jasno kako možeš uspoređivati ljude s životinjama uopće...
Pa lol, ljudi i jesu životinje.

Ljudi su govna,ljudi su zivotinje,psi su zivotinje,psi su govna.
Sve to treba pocistit.
Ili na lanac.
Ili brnjicu.

SkunK
11-07-2009, 17:56
Pa lol, ljudi i jesu životinje.


Po Darwinu ili si to pročitao u nekom listu kojem je cilj prosvjetliti "Zločeste ljude koji maltetiraju životinje".

Ja volim životinje, no za razliku od fanatika znam di je linija dobrog ukusa.

Cthulhu
11-07-2009, 18:18
Ne pada mi na pamet da kupim govna za psom. Za što se plaćaju smetlari?
A i ono, ne vidim razlog za toliko ogorčenosti prema psećim govnima, vidiš govno na ulici, zaobiđi ga i mir. Ako ugaziš u govno, sam si si kriv što ne gledaš gdje hodaš.

Raz
11-07-2009, 18:20
Reiko je sve rekao, slažem se s njim. Ako već ljudi šeću pse trebali bi ih vodit na uzici jer su psi kao i općenito sve životinje više instiktivni te nikad neznaš kako će pas protumačit neki tvoj pokret i nedaj bože nekog napast. Da... i ljudi su po prirodi agresivni ali sigurno neće nekog iz čista mira napast, osim ako je osoba mentalno nestabilna.

Isto mi tako na živce ide što neki ljudi samo puste psa s uzice da se ode posrat na obližnji susjedov dvor, malo bi moralnosti dobro došlo jel :(

@Cthulhu - Nije fora u tome što psi seru po pločniku već u njihovim neodgovornim vlasnicima koji ih ne izdresiraju gdje bi trebali vršit nuždu.

SkunK
11-07-2009, 19:16
Reiko je sve rekao, slažem se s njim. Ako već ljudi šeću pse trebali bi ih vodit na uzici jer su psi kao i općenito sve životinje više instiktivni te nikad neznaš kako će pas protumačit neki tvoj pokret i nedaj bože nekog napast. Da... i ljudi su po prirodi agresivni ali sigurno neće nekog iz čista mira napast, osim ako je osoba mentalno nestabilna.


Ima toga još ali stvarno mi se neda ulaziti u daljnje sfere idiotizma ljudi koji nemogu shvatiti da je pas njihova obaveza i da nije cijelo društvo podležno "slobodnom duhu" - "neće ti on ništa pitom je" itd. Ljudi moraju shvatiti da nemogu mjeriti i stvarati pravila prema svojim uvjerenjima/osjećajima/trenutnom stanju duha.


Nije sad poanta hoće li pas nekoga napasti, stvar je principa koji nalaže da imaš uzicu i da psa vodiš na njoj. Neovisno dali je on Američki Stafford ili pudlica, reda mora biti.

Maloki
11-07-2009, 20:08
Po Darwinu ili si to pročitao u nekom listu kojem je cilj prosvjetliti "Zločeste ljude koji maltetiraju životinje".

Ja volim životinje, no za razliku od fanatika znam di je linija dobrog ukusa.
Po Darwinu :)

guessWhosback
11-07-2009, 20:23
Ma ja imam dva haskija kod kuće...obadvije su ženke...pustim ih po dvorištu pa neka rade što hoće...ja pokupim izmet i to je to...kao da je to neki problem...no,kada ih nosim u šetnju...vodim ih kroz neki napušteni dio...gdje nema nikoga...ali uvijek nose brnjicu kada ih šetam po pločniku...i uvijek nosim u jednom ruksaku lopaticu i pribor za kupljenje izmeta...i nikad ih ne šetam na mjestu gdje ima puno ljudi...samo gdje je dopušteno za pse... :thumbs2:

bezimeni
11-07-2009, 20:24
To je pravilan i kulturan pristup.Malo je takvih , svaka čast.

ssalG
11-07-2009, 21:05
A zaboga, pa pas je životinja. Trebaš ga dobro izdresirati da očekuješ takvo ponašanje.
A osim toga, znam iz vlastitog iskustva za tu pseću nepredvidljivost, tako da me ne trebaš uvjeravati.
Osim toga, postoji razlog zašto se psi drže na uzici. Nije to radi fore. Ljudi su svjesni opasnost.
Odnosno, ne svi, po čemu se i pljuje u ovoj temi.
Upravo suprotno pas koji nije dresiran se ponaša onako kao što sam ja opisao, povećana agresivnost i napadanje su najčešće rezultat djelvanja čovjeka.

Radije da me skrši auto ili da mi koža otpadne od zračenja nego da mi đukela njuši jaja i sere ispred ulaza .Što se mene tiče vama mogu srati u kuhinji i dnevnoj sobi i mogu vam njušiti guzicu po cijeli dan ....nije me briga , možete se sliniti sa svojim psima i jesti iz istog tanjura...vaša volja.Moja je da mi ne seru tamo gdje hodam i da moja jaja ne diraju jer to ne volim.
A ja bi volio da ne moram gazili po opušcima, žvakama, slinavim marmicama, pljuvačkama i ostalim stvarima koje ljudi ostavljaju pa putu, isto tako bi volio da u parkovima ne moram paziti hoću li naći nakomansku iglu ili zagorijelu žlicu, te bi volio da ljudi imaju dovoljno pristojnosti pa nedovode svoju malu djecu golu na plažu i da ih ne vode po restoranima i kafićima gdje oni skviče i plaču te tako upropaštavaju izlazak svima...itd.
No ne možeš imati sve što hoćeš tako da mi to što povremeno vidim pseće govno na ulici ili u parku ne predstavlja neki uzrok frustracije.

bezimeni
11-07-2009, 21:11
Naravno da mi smeta i smeće po cesti ...o narkomanskim iglama da i ne pričam .Užas. Ali i pseća govna mi smetaju .Čudno mi je da tebi ne smetaju a smeta ti sve ostalo što si nabrojao.Što ti je toliko privlačno baš u psećim govnima ?

###DK###
11-07-2009, 21:38
A zaboga, pa pas je životinja. Trebaš ga dobro izdresirati da očekuješ takvo ponašanje.
A osim toga, znam iz vlastitog iskustva za tu pseću nepredvidljivost, tako da me ne trebaš uvjeravati.
Osim toga, postoji razlog zašto se psi drže na uzici. Nije to radi fore. Ljudi su svjesni opasnost.
Odnosno, ne svi, po čemu se i pljuje u ovoj temi.
Upravo suprotno pas koji nije dresiran se ponaša onako kao što sam ja opisao, povećana agresivnost i napadanje su najčešće rezultat djelvanja čovjeka.


Zanemario si sve ispod prve 2 rečenice. Uzice su osmišljene s razlogom. A kako rekoh, imao sam vlastito iskustvo s tim.
Bilo je ovako, pokušao sam psa pogladiti po glavi, polako sam pružao ruku prema njema, on je skočio na mene.
OK, bio je svezan lancem, ali pokušao me ugristi. Sad ne znam kako sam ja tu djelovao, ali tako se dogodilo.
A ja nisam jedini primjer. Bilo je takvih slučajeva više. Ta zar nikada valjda nisi prošao pored nekog psa koji je počeo režati čim je te vidio i skakati na sve strane? Ja bome jesam, i to puno puta. I to mi baš i ne izgleda kao nekakava bezazlenost.
Doduše, možda krivo tumačim.

megalodon
11-07-2009, 21:46
Ne pada mi na pamet da kupim govna za psom. Za što se plaćaju smetlari?
A i ono, ne vidim razlog za toliko ogorčenosti prema psećim govnima, vidiš govno na ulici, zaobiđi ga i mir. Ako ugaziš u govno, sam si si kriv što ne gledaš gdje hodaš.

A sta ako je mrak i ne vidim govno?

ssalG
11-07-2009, 22:51
Naravno da mi smeta i smeće po cesti ...o narkomanskim iglama da i ne pričam .Užas. Ali i pseća govna mi smetaju .Čudno mi je da tebi ne smetaju a smeta ti sve ostalo što si nabrojao.Što ti je toliko privlačno baš u psećim govnima ?
Naravno da mi smetaju pseća govna, no kad se sjetim koliko drugih sranja ljudi rade, a koje je daleko lakše izbjeći nego pokupiti pseće govno odjednom mi se to pseće govno ne čini toliko strašnim.

Zanemario si sve ispod prve 2 rečenice. Uzice su osmišljene s razlogom. A kako rekoh, imao sam vlastito iskustvo s tim.
Bilo je ovako, pokušao sam psa pogladiti po glavi, polako sam pružao ruku prema njema, on je skočio na mene.
OK, bio je svezan lancem, ali pokušao me ugristi. Sad ne znam kako sam ja tu djelovao, ali tako se dogodilo.
A ja nisam jedini primjer. Bilo je takvih slučajeva više. Ta zar nikada valjda nisi prošao pored nekog psa koji je počeo režati čim je te vidio i skakati na sve strane? Ja bome jesam, i to puno puta. I to mi baš i ne izgleda kao nekakava bezazlenost.
Doduše, možda krivo tumačim.
Režanje psa je upozorenje da se odmakneš ili slijedi napad, sami napad se zbiva u tišini.
Ja kod tvoga napad vidim dvije pogreške koje si ti napravio, no zanima me još par stvari, je li to bio tvoj pas ili tuđi, jesi li ikad prije vidio tog psa, jesi li pustio psa da te ponjuši, jesi li ga gledao u oči, jesi li stajao ili klečao te je li u blizini bio vlasnik psa.

guessWhosback
11-07-2009, 23:06
No,ima i budala koji obučavaju pse za napad...naprimjer...mi imamo jednog tipa u naselju koji ima njemačkog ovčara...Taj ovčar je odgrizao čovjeku uho...budem jednom uploadao sliku tog psa...

bezimeni
11-07-2009, 23:16
I naravno tipa nije nitko primjereno kaznio tipa 3 mj. zatvora , visoka novčana odšteta osakaćenom i doživotna zabrana držanja psa kao kućnog ljubimca.A jadniku novo uho nebu više nikada ne bude naraslo....

guessWhosback
12-07-2009, 00:29
Ma sve je to tako...još se ne bih čudio da nekoga taj pas ubije...budem ga sutra ili prekosutra uslikao pa uploadao...

###DK###
12-07-2009, 09:52
Zanemario si sve ispod prve 2 rečenice. Uzice su osmišljene s razlogom. A kako rekoh, imao sam vlastito iskustvo s tim.
Bilo je ovako, pokušao sam psa pogladiti po glavi, polako sam pružao ruku prema njema, on je skočio na mene.
OK, bio je svezan lancem, ali pokušao me ugristi. Sad ne znam kako sam ja tu djelovao, ali tako se dogodilo.
A ja nisam jedini primjer. Bilo je takvih slučajeva više. Ta zar nikada valjda nisi prošao pored nekog psa koji je počeo režati čim je te vidio i skakati na sve strane? Ja bome jesam, i to puno puta. I to mi baš i ne izgleda kao nekakava bezazlenost.
Doduše, možda krivo tumačim.
Režanje psa je upozorenje da se odmakneš ili slijedi napad, sami napad se zbiva u tišini.
Ja kod tvoga napad vidim dvije pogreške koje si ti napravio, no zanima me još par stvari, je li to bio tvoj pas ili tuđi, jesi li ikad prije vidio tog psa, jesi li pustio psa da te ponjuši, jesi li ga gledao u oči, jesi li stajao ili klečao te je li u blizini bio vlasnik psa.

Ali kažem ti, skočio je na mene, ali lanac ga je spriječio. I da, pas je bio moj. Doduše, nisam baš toliko blizak s njim, više mi se brat druži s njim, ali opet, dođem jednom-dvaput dnevno da ga pogladim. I zapravo, ovakvo nešto se prije nije događalo. Tada je bio prvi put. Nisam ga gledao u oči, bar ne direktno. Ono, pogledam na sekund. Sageo sam se, nisam klečao.
Sad, je li me on njušio ili nije, nemam pojma.

bezimeni
12-07-2009, 10:56
Moj brat je kupio štene stafforda i odgojio ga koliko se takav blesavi pas može odgojiti .Pas se počne nekontrolirano tresti kada dođem kod njega u stan...ako je pas sam u stanu ode ispod stola i reži...moja kći ko za inat obožava pse i uvijek sam u strahu da joj ta blentava džukela od straha nešto ne napravi .Inače pas izgleda zvjerski...mogao je kupiti neku normalnu pasminu poput labradora...ali ne on , želi đubre prijetećeg izgleda . Tako da na kraju izbjegavam odlazak kod njega samo zbog tog nepredvidljivog psa.

bezimeni
12-07-2009, 11:45
edit


evo , na žalost baš danas se dogodilo :(

klik (http://www.24sata.hr/news/clanak/rotvajler-poludio-pa-napao-i-izgrizao-3-godisnju-curicu-/125626/?context=naslovnica&web_page_id=main_page)

(neodgovorni roditelji )

SkunK
12-07-2009, 12:46
edit


evo , na žalost baš danas se dogodilo :(

klik (http://www.24sata.hr/news/clanak/rotvajler-poludio-pa-napao-i-izgrizao-3-godisnju-curicu-/125626/?context=naslovnica&web_page_id=main_page)

(neodgovorni roditelji )

Takvih priča ima na tisuće, i samo potvrđuju ono o čemu sam pričao.

Nodakim
12-07-2009, 21:00
Vidio sam dovoljno djece koje su se "igrali"("HEJ AJMO KAMENJEM GAĐATI PSA!!!") s psima pa su bili napadnuti.
Uvjeren sam da za barem jedan dio takvih slučaja su djeca kriva.(Da,DJECA!!1)

guessWhosback
12-07-2009, 21:22
A uvijek ima i takvih budala...ide prestrašit manjeg psa...pa kad ga ovaj ugrize...tek tada vidi svog Boga...ja nikad nisam strašio psa...jer to nije fer...šta da je pas veći od tebe,pa da on tebe počne strašit...pas se samo instiktivno brani...to je to...čak ti i najveći i najopasniji pas neće ništa ako mu pristupiš prijateljski...jer pas mora imati povjerenja u tebe... :thumbs2:

Nodakim
12-07-2009, 23:09
Ne,samo se kloni psa i neče ti biti ništa,on te neće odjedanput s 100 metara napasti osim ako nije obučen za to.

SkunK
12-07-2009, 23:46
Čak ti i najveći i najopasniji pas neće ništa ako mu pristupiš prijateljski...jer pas mora imati povjerenja u tebe... :thumbs2:

:rotfl:

Herr Schnitzel
12-07-2009, 23:49
Daklem, lopov mora dobermanu koji je izdresiran da napada uljeze samo prici blago i s pokojim keksom? Supac, idem isprobati.

guessWhosback
12-07-2009, 23:54
Čuj,ako mrziš psa...on te bude napao,bez nekog razloga,jer to on osjeti...no ako mu pristupiš tako da on ima povjerenja u tebe,da ga nećeš udariti ili slično...onda ti ništa neće...to znam...jer sam to naučio od veterinara...kad smo imali prvog psa,koji je bio njemački ovčar...bio je dosta velik...ja sam se njega bojao,on se mene bojao pa je režao na mene...veterinar mi je rekao da mu pristupim tako da se ne bojim,niti da se pas ne mora mene bojati...
ne..pas prepozna tko je opasan a tko ne...ali ako si slučajni prolaznik, a vidiš nekog lijepog psa,a želiš ga podragat...onda mu moraš pristupiti prijateljski...isto tako,ako imaš dijete...pa idete uzeti nekog psa...moraš dijete upoznati sa psom...na taj način da oni budu prijatelji...a ne da ga se dijete boji,a da pas reži ko lav...

guessWhosback
12-07-2009, 23:59
Jebate,Herr Schnitzel,ti bi najebo pri prvom pokušaju krađe...ne ide to tako...niti jedan pas nije obučen za napad...oni ga ostave gladnog preko noći,a nahrane ga ujutro...zato će on na tebe režati...jer si ti živa meta...može te ščepat i ojest za večeru...

str1k3r
13-07-2009, 00:01
I'd beg to differ. Izgleda da su policijski psi samo izgladnjele lutalice po tvome.

guessWhosback
13-07-2009, 00:08
Pa nisu oni lutalice...to su inače većinom psi od policajaca...ali,pas ti se može dresirati,a ne obučiti da nekoga napada...to je inače krivo mišljenje...pas napada sam kada misli da je on u opasnosti...a kada je izgladnjen...tada napada svakoga...

str1k3r
13-07-2009, 00:10
Aha, policajci furaju džukce na nerede samo zato što su dobro dresirani, a ne zato što imaju svrhu u suzbijanju nereda. Ako ćemo već tako.

Herr Schnitzel
13-07-2009, 00:10
Gle, osim sto je ilegalno, ne bi ni bilo prakticno jer se s izgladnjelim psom ne moze rukovati. Psi se dresiraju za uloge cuvara, sto ukljucuje napadanje uljeza ako je potrebno.
Educiraj se malo: http://en.wikipedia.org/wiki/Dog_training#Guard_animals

str1k3r
13-07-2009, 00:14
hc5P8n3LRakS- Pas napada zato što je obučen za to, pa sad reci da se psi ne obučavaju za napad, tj. samo policijski psi. Kao što Šnicla kaže, bilo kakvo dresiranje za napad domaćih pasa je ilegalno.

guessWhosback
13-07-2009, 00:16
čuj...on se najede navečer...ali pas i sam može prepoznat uljeza...Ono što njemački ovčar može,to labrador ne može...znači,ne moraš ti psa svaku večer izgladnjivat...no ako hoćeš krvoločnog psa...nabavi neku sjebanu vrstu i izgladnjuj ga pomalo...

guessWhosback
13-07-2009, 00:20
A šta mislite na ovu situaciju:Psa dragaš,a psu se digne...to se mom frendu dogodilo...

Herr Schnitzel
13-07-2009, 00:23
Mislim ovo: potpuno je irelevantno za ovu temu, i mislim da administracija nije bas prehepi s reverznom zoofilijom.

guessWhosback
13-07-2009, 00:27
Ok,malo zezanja...no to se stvarno dogodilo...