PDA

Pogledaj cijelu verziju : Super ljepilo



Electromaster
03-02-2009, 20:33
E, dakle. Znam da će sad doć netko pametan i reć mi da ova tema nije za ovaj podforum, ali, citiram:

Pomagaj brate!
Ukratko... Helpdesk forum u kojem možete pitati sve što vas tišti, a naši će moderatori i forumaši nastojati ukloniti tu vašu, naizgled neotklonjivu traumu.
Dakle. Super ljepilo. Zna li itko kako ukloniti super ljepilo sa odjeće? Više mi se puta dogodilo da sam se kapnuo dok sam nešto ljepio i ta mrlja nikako da nestane. Probao sam prat u kipućoj vodi, ali to je samo kristaliziralo čestice ljepila unutar tkanine, a nije ih uklonilo... Ima li itko kakvu pametnu ideju? Razrjeđivač? Također, bilo bi poželjno da se tkanina u procesu ne uništi...

C
03-02-2009, 23:28
Dakle, micanje ljepila s odjeće?
Pa da vidimo...
Kaže ovako...
Za super ljepilo...
UHU...
Starije...
Da se može odlijepiti vodom zagrijanom na 120°C...
U opasnosti ako su zalijepljeni primjerice prsti, skidati ga s vodom zagrijanom na 60°C...
Hmm, gdje piše kako se skida...
Evo ga...
Piše...
Može se skinuti benzinom ili nekom kremom poput Nivea...LOL, prvi put čujem...
Prije toga malo taj dio isprati alkoholom...
Nasuti lokvu tog istog ljepila na taj dio, pa kada se osuši sve skupa zagrijati fenom sa suprotne strane gdje se nalazi mrlja ljepila i odvojiti...polako zagrijavati...
Isprati taj dio kipućom vodom s sredstvom za pranje stakla...Lolčina...
Istrljati sa kuhinjskom soli pod vodom...
U slučaju nužde skidati s acetonom (zadnja opcija)...uništava odjeću...

flander
03-02-2009, 23:32
ili jednostavno ako si već tolko smotan ili ti se ruke tolko tresu, jednostavno skineš majicu koju trenutno nosiš u obućeš neku koja je više manje već za bacit

C
03-02-2009, 23:38
Ili da se prije svega smoči (natopi) Anhydrous Ethanol-om. :pray: :rotfl: :rotfl:
I ako nešto krene po zlu, samo zapali bilo šta, dovoljno je malo iskrice da se sve razdvoji od svega u svim smjerovima. :rotfl: :rotfl:

Electromaster
03-02-2009, 23:40
@C
Hvala, sad sve to trebam isprobat... I ovo za etanol također :rotfl:

@flander
Nije majica, nego je komad tkanine trebalo zalijepit, ali je ta ideja propala... :(

C
03-02-2009, 23:48
Editirao sam post, pogledaj šta planiraš probati. :pray: :rotfl:

I ako nešto krene po zlu, samo zapali bilo šta, dovoljno je malo iskrice da se sve razdvoji od svega u svim smjerovima. :rotfl: :rotfl:

flander
03-02-2009, 23:52
@flander
Nije majica, nego je komad tkanine trebalo zalijepit, ali je ta ideja propala... :(

??

ljepiš tkaninu, si čuo za iglu i konac ??

C
04-02-2009, 13:01
Mislio je sigurno za maškare nešto smixati. :D

DJ Not Nice
04-02-2009, 13:46
Kad su maškare? (Y)

Electromaster
04-02-2009, 14:28
@flander
Nije majica, nego je komad tkanine trebalo zalijepit, ali je ta ideja propala... :(

??

ljepiš tkaninu, si čuo za iglu i konac ??
Nisu maškare nego zajebancija s ruksakom... Tkanina je predebela za iglu i konac, a ja sam, retard kakav jesam, poslaušao savjet od stare [koja inače zna s tkaninom, stalno neš šije]Si pokušao s ljepilom :(

flander
04-02-2009, 14:31
lol

fail

-.-'

Electromaster
04-02-2009, 14:32
Tell me about it :(

C
04-02-2009, 14:55
Jesi probao ovo što sam već rekao?
Anhydrous Ethanol + Mala iskra = Riješenje, kad' ti kažem.

Electromaster
04-02-2009, 15:36
Jesi probao ovo što sam već rekao?
Anhydrous Ethanol + Mala iskra = Riješenje, kad' ti kažem.
Evo, danas ću sve isprobat, jedno po jedno...

Ovo s etanolom sam već koristio, i znam da djeluje, ali trenutačno nemam love za etanol :(

EDIT:
Pokušaj prvi.

Isprati taj dio kipućom vodom s sredstvom za pranje stakla...Lolčina...
Useless. Probao 2 puta, s različitim količinama vode i spreja, bez rezultata.

C
04-02-2009, 16:13
Vjerojatno misliš na aceton, a ne na etanol. :rotfl:
Sa etanolom bi sve zapalio, a možda i izazvao eksploziju. :rotfl:

Electromaster
04-02-2009, 16:21
Vjerojatno misliš na aceton, a ne na etanol. :rotfl:
Sa etanolom bi sve zapalio, a možda i izazvao eksploziju. :rotfl:
Pa da, ljepilo izgori i problem riješen.

Sarkazam ffs :(

Hellboy
04-02-2009, 20:07
mhm...krv se skida hladnom vodom (ovo ne želiš znati kako znam), žvake se skidaju zamrzavanjem...ljepilo probaj skinuti otopinom razrjeđivača i vode...nije jako kao full razrjeđivač, a opet bi trebalo otopiti ljepilo...

Electromaster
04-02-2009, 20:10
Razrijeđivač mi je zadnja opcija... Ali problem je taj, što je to tkanina, te ljepilo nije samo na površini, nego ga je tkanina upila... :(

Hellboy
04-02-2009, 20:22
razrjeđivač bi trebao otopiti to ljepilo...bez obzira jel na površini ili između niti...samo ga razrjedi da ne otopi i tkaninu :D

C
04-02-2009, 21:47
Ma, Persil, Ariel, Perwool i šta već sve ne, ali sve što sadrži one aktivneSneke atomeSkoji seknirajuSi traže mrlje, pa ih čiste. :rotfl:
Oni ti riješe stvar. Odeš na ono neko testiranje tih proizvoda, pa ga zavrte u ledenoj vodi sa Cilit bangom i sve se očisti... :rotfl: