PDA

Pogledaj cijelu verziju : računala budućnosti



Svinjoguz
01-02-2009, 01:56
trenutna računala bazirana su oko minijaturiziranih tranzistora temeljene na siliciju...ali po mooreovom zakonu čije je pravilo da se računalna snaga udvostručuje svakih 18 mjeseci, za 10-20 godine će računala biti na atomskoj razini snage...tj trebat će se zamjeniti silicijski čipovi...
spominje se nekoliko rješenja...
DNA računala se temelje na ljudskom DNA kodu, znanstvenici su otkrili da DNA može procesirati ogromne količine podataka te se tako upotrijebit u računalne svrhe, to su tzv. bio-računala.
Plastična računala su računala sporija od silicijskih ali su jako, jako jeftina za proizvodnju, potencijalnu svrhu će naći u manje važnim sustavima tipa gurni kartu od autobusa u reader :D
Kvantna računala su tipovi računala temeljena na kvantnoj mehanici tj. interakciji atomskih i subatomskih čestica koje glume računalnu memoriju i procesor...posjeduju GIGANTSKU snagu i temelje se na polarizaciji atoma i spinanju istih...
kak mislite da bi moglo izgledat (gaming)računalo budućnosti..

W3DR4N
01-02-2009, 02:09
Ovako:

http://i22.photobucket.com/albums/b301/bigfau/tour/deck%2019/Holodeck.jpg

Blacky_123
01-02-2009, 02:14
Sad malo pretjerujes :rotfl:

Ogg The Dogg
01-02-2009, 03:19
nekako mi se kvantna računala čine najrealijima... ovo sa DNA računalima je sranje, pošto znastvenici još uvijek ne znaju čemu služe svi dijelovi DNA,a i DNA je organska tvar znači treba energiju iz ATP molekula koje ne znam da se baš od struje mogu dobit :?

bezimeni
01-02-2009, 08:55
Mislim da je realnije da će se nešto spajati direktno na naš mozak kao u filmu matrix ili da ćemo nositi nekakvu kacigu nego holodek iz zvjezdanih staza.

I dalje će se smanjivati proizvodni proces što će donjeti daljnje smanjivanje potrošnje a time će omogučiti i daljnje povećavanje broja jezgri. Grafičke bi mogle izumrjeti a gpu i cpu bi se mogao spojiti u jedno .Današnji diskovi će nestati i probijati će se sve veči , jeftiniji i brži ssd diskovi.Internetske veze će postati ultra brze te će internet kompletno zamjeniti današnju televiziju.Igre će postati broj jedan u kućnoj zabavi uz internet televiziju.Ljudi će postajati sve asocijalni i zatvoreniji a lječenje od elektronske ovisnosti će postati glavni prioritet svake zemlje .To i borba protiv debljine koji će prpoprcionalno rasti .Sirotinja će i dalje biti sirotinja a bogati još bogatiji .Tada dolazi do prijelomne točke i nove revolucije .Dolazi do novog svjetskog rata gdje horda debelih a gladnih razapnje šaku bogatih a mršavih .Dalje ne vidim...možda sutra .

Karlo_from_Bjelovar
01-02-2009, 10:34
Dalje ne vidim...možda sutra .
:rotfl:

:pray:

bezimena gatalica... :?

grizli
01-02-2009, 10:58
moje mnisljenje je da se vracamo sve vecim kompovima, kad vidim HD 4870x2 nasprem radeonke 9550, ko da uspoređujemo sloveniju i rusiju

Karlo_from_Bjelovar
01-02-2009, 11:03
da, pa kad usporedujes performanse ko da usporedujes kosovo s cijelom nasom planetom... :P

Neven <R>
01-02-2009, 11:18
Ja bi gledao malo bliže u budućnost, Memristor (http://blog.wired.com/gadgets/2008/04/scientists-prov.html)S- nova vrsta memorije koja će unjeti ogromne promjene u svijet računala, a možda i završiti digitalno doba i započeti novu vrstu analognih kompjutera.

Ogg The Dogg
03-02-2009, 21:48
pročito sam članak al da me jebeš ne vidim kake to eze ima sa principima rada ljudskog mozga.... osim možda u tom pamćenju protoka napona... pa različiti protoci napona kroz različitekombinacija tih memristora rade ko neuroni u mozgu kad stvarju pamćenje? ili? :?