PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jel me vuku za nos?



SkunK
31-01-2009, 17:19
Uglavnom

Kupio sam danas ovu .10 barakduciu :) u Vemilu fkors. Model : ST3250410AS

Bila je u izlogu, lik otvorio izlog i dao mi je . Disk je bio u antistatičkoj vrećici no vrećica je bila otvorena . Isto tako primjetio sam da iza uopce nema jumpera. E sad me zanima sljedece :

1. Nisam ga pitao za otvorenu vrecicu no mislite li da su mi prodali macka u vreci ili je to bilo otvoreno jer su mozda testirali ili provjerili jeli sve ok s diskom prije pustanja u prodaju?


2. Sto se tiče jumpera, 2 puta sam pitao prodavača kako to da nema jumpera iza, on je rekao da je to normalno i ako mi treba jumper ( a netreba mi ali me zabrinulo posto ako bi trebalo biti jumpera a nema ga znaci da je disk koristen ili sta vec) - mogu uzet s recimo maticne ploce ili optickog drivea i slicno.

E sad zanima me jeli je to stvarno istina ( isto tako je rekao jedan gnom koji je bio njegov "pomocnik" da nikad nije vidio SATA disk s jumperom (dobivenim u paketu valjda je na to mislio) sto mi je malo bilo sumljivo ) - znači zanima me jeli stvarno ova Barracuda koju sam kupio dolazi bez ugrađenog jumpera iza kraj konektora?


hvala!

Mjutant
31-01-2009, 17:25
nebih znao,ja sam svog sa jumperom dobio

SkunK
31-01-2009, 17:37
Zanima me baš za ovaj model...inače kolega Bartuc je odgovorio :

1. Da je 100% normalno

2. Da nezna da on npr. na svojoj maticnoj nije dobio jumper ...

bezimeni
31-01-2009, 18:07
Lažu te 100%

Jumper mora biti jer je bio na mom disku ( ne na matičnoj nego na disku).Vrečica MORA biti zatvorena.To je najvjerovatnije vračen disk od nekog kupca. Ali nemaš brige.Jumper ti ne treba i sada pošto ga nema raditi u sata2 modu .Uostalom toliko je mali da sam i ja svojega negdje zagubio .I imaš dugu garanciju ako se nešto dogodi.Ali da te muljaju , muljaju.

Svinjoguz
31-01-2009, 19:55
odi tam jer te vuku za nos, sad sam kupio Hitachi za svoj komp i sigejta za drugi komp, obadva imaju vrećice zatvorene...da se mene pita zahtjevo bi drugi jer si platio novu komponentu a ne neki neispravni shit. pravac dućan

SkunK
31-01-2009, 20:46
Neznam još jeli neispravan... vidjeti cemo

Svinjoguz
31-01-2009, 20:47
nema veze, platio si novo i onda je red da ti daju novo

Razzarach
31-01-2009, 20:47
možda ga je neko koristio pa vratio

RIDER32
31-01-2009, 21:11
Uzeo si prestar disk. Trebo si nest novije i vece a minimalno skuplje :wink:

1. Disk ti NESMIJE biti formatiran. Ako je dobio si polovni disk.

2. Imam WD1600JD star 3g. i nema jumpera. Disk radi sve u 16. Imam i barracudu 7200.11 500GB i nemam jumper.
Utor ima samo 4 pina http://techreport.com/r.x/seagate-barracuda-es2/jumper.jpg
Jumpera ne.

IGoR_2803
31-01-2009, 21:12
bez obzira na jumper, ako je vrećica bila otvorena, tj. pretpostavljam da je ona naljepnica bila potrgana imao si pravo tražiti drugi disk... sad ti je kasno, kako bilo imaš dosta dugu garanciju u slučaju da ti disk rikne, ali savjet za ubuduće (i za ostale) prije izlaska iz prodavaonice provjerite da li je sve kako spada zapakirano, recimo da li je kutija od grafe u celofanu itd... jer nije ni prvi ni zadnji slučaj da u trgovinama otvaraju proizvode, koriste ih ili kaj već i onda prodaju kao novo...

SkunK
31-01-2009, 21:36
Morao sam kupiti taj disk jer mi .11 serija barracuda stvara probleme...

ako i ovo bude islo kvragu, onda im to saljem na reklamaciju i obracam se Western Digitalu.

RIDER32
31-01-2009, 22:50
A jesi probo 7200.12?

SkunK
31-01-2009, 23:01
Nisam, nazalost imaju samo od 500gb minimalka sto je previse za mene, a i nekako su pozurili s tom .12 serijom što me ipak malo odbilo od investicije u ...pazi ironiju "novije" seagateove proizvode.


Ako ovaj bude zezao(HDD), prelazim na Western Digital...samo neznam kako stoje s bukom...treba mi netko da mi usporedi buku jednog WD-a od 250-320gb s Seagatovim modelima istog kapaciteta.

IGoR_2803
01-02-2009, 10:41
Ako ovaj bude zezao(HDD), prelazim na Western Digital...samo neznam kako stoje s bukom...treba mi netko da mi usporedi buku jednog WD-a od 250-320gb s Seagatovim modelima istog kapaciteta.

neznam za te starije modele, ali ti mogu reći da je WD6400AAKS (640 GB) nečujan u usporedbi s 7200.10 barracudom

SkunK
01-02-2009, 10:53
Mislim ubudce i investirati u ovaj model
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=027708

Ima netko iskustva s njim barem? Zanima me buka pretežno jer sam čuo da WD-ovi znaju dosta buke proizvoditi.

bezimeni
01-02-2009, 11:02
I onda se ćudiš što te vuku za nos a ne želiš poslušati savjete forumaša od kojih tražiš savjet :roll: .Već smo ti više puta napisali koji je disk najsplativiji po pitanju buke , perfomansi , kapacitata i cijene ....klik (http://www.adm.hr/product_info.php?manufacturers_id=73&products_id=5719)S.To si trebao odmah i kupiti a ne davati preko 300 kn za 250 GB pa sad davati još više za 320...

Karlo_from_Bjelovar
01-02-2009, 11:09
taj disk je pred 2 tjedna bio 440kn, sad je opet skocio...

SkunK
01-02-2009, 11:18
I onda se ćudiš što te vuku za nos a ne želiš poslušati savjete forumaša od kojih tražiš savjet :roll: .Već smo ti više puta napisali koji je disk najsplativiji po pitanju buke , perfomansi , kapacitata i cijene ....klik (http://www.adm.hr/product_info.php?manufacturers_id=73&products_id=5719)S.To si trebao odmah i kupiti a ne davati preko 300 kn za 250 GB pa sad davati još više za 320...

Nazalost nemas pojma o cemu govoriš pošto neznaš točnu situaciju... disk koji sam sad uzeo je vec rezerviran mjesecima, a mišljenja sam trazio jer mi ovo nije zadnji disk koji cu kupiti (radit cu raid polja za još jedan PC).

Isto tako ti mora biti jasno da ja nemam veliki izbor trgovina...ma uostalom neznas uopce situaciju što se tog tiče tako da... i isto tako nikad nebi uzimao 640GB model kad mi treba max 320gb...

Zamolio bi te da se ne zalećuješ bezveze i da ispadam glup, nemozes tvrdit neke stvari ako ne vidiš cijelu sliku i poznas cjelu situaciju.

bezimeni
01-02-2009, 11:24
Preporučam Ginko Forte za bolju cirkulaciju i pamćenje

pročitati ponovno , pa još jednom za svaki slućaj (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=6&t=29459)

SkunK
01-02-2009, 11:29
A ja ti preporučam da prestaneš biti bezobrazan i da se ponašaš u skladu sa svojim godinama. Ako zelis reci nesto konstruktivno - moze, no nemoj solit pamet bez potrebe, važi?

Ja ti jos jednom govorim i naglašavam, da se za WD raspitujem pošto namjeravm ( Isuse Boze kako nekom nije jasno) kupiti istog pod svaku cjenu jer nemam samo jedan PC nego mi je i potrebno još hardova koji ce ici u RAID a pošto sve manje vjerujem Seagateu, ići će WD. A pošto sam naglasio da ne zelim investirati u 640gb model naveo sam da samo manji kapacitet dolazi u obzir i zanima me jeli Caviar serija proporcijalna buci Seagate .11 serija... čemu biti bezobrazan?

Ako vec imaš obraza pametovati, preporuči neki externi disk a da se spaja na USB 2.0 sučelje, ali da nije preko 160gb. Ako ne, ne vidim svrhu tvojeg postanja.

bezimeni
01-02-2009, 11:32
Da ... ti si pametno postupio i dobro si kupio .Isprika na mojem pametovanju .

SkunK
01-02-2009, 13:04
Da ... ti si pametno postupio i dobro si kupio .Isprika na mojem pametovanju .

Pa sad je nevazno jeli moja investicija pametna ili ne, to je na kraju krajeva moja stvar...šta, imamo 10 godina pa ćemo se tako prepucavati?

Pročitaj još jednom moj post, pitao sam za WD iz totalno drugih razloga, ako si ljut na nekog ili nešto to ne znači da moras bez razloga stvarati nervozu.

RIDER32
01-02-2009, 14:45
Radit ces raid :/ neznam kako stvari stoje sa nekim starijim diskovima (koje si linkao) ali prvo dobro prouci testove jer danasnje barracude se drze na brzinama od skoro 90 averagea a mnogi stariji diskovi jedva navlace i 60ak MB/s sto je neisplativo s obzirom da zajedno nece biti puno brze od jednog novijeg.

SkunK
01-02-2009, 15:17
Ma dobro RAID je jedna od solucija...no u svakom slucaju ce u drugi PC ici WD pa sam zato i pitao.

Karlo_from_Bjelovar
01-02-2009, 15:36
pogledaj gwinove reze raida...

ko ga ne bi pozeljeo... >.>
(raid, ne gwina... jeste perverzni .P )

SkunK
01-02-2009, 15:55
OK hvala, sigurno hocu.

Nego, pošto većina vas hvali taj WD od 640gb, koji je iz Caviar serije, jeli postoji razlika što se tiče buke u ostalim modelima ili je jedina razlika samo u kapacitetu?(banalno pitanje no povukao sam neka ruzna iskustva di bi Hitachi od 160gb zvucao drukcije od onog od 240gb itd.)