PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa slikom,bootanjem i šta ja znam



Nomaad
30-01-2009, 23:52
Poštovani kolege,
imam problem.
Kupio sam Zotac 9800gtx+ amp!,E8500,EP45-ds3,2*2GB kingmax 800MHz, Fortron BlueStorm2 400W hard i cd rom

Doma sam slagao komp i sve sam pospajajo kako treba. valjda. mogao sam fulat jedino nešt na front panelu ili s tim pinovima nešt.
I kad sam ga upalio desi se ovo: -na ekranu se ne pojavljuje ništa
svi ventilatori se vrte
na matičnoj svijetle sve PHAsE LED lampice
nema zvuka 'bip' kroz onaj poseban zvučnik

probao sam izvaditi bateriju na par minuta--->nema promjene
da li sam možda krivo spojio koji konektor sa front panela (svijetli mi pw led i mogu paliti) reset svič ili kaj?

grafu sam spojio na napajanje ( fortron ima jedno od 6 pina, i još sam stavio 2molex/6pin)

kaj bi mogo biti?

Hellboy
30-01-2009, 23:54
kod prvog spajanja (potpunog slaganja računala), pratiš upute iz priručnika matične ploče...probaj ga pregledati i po potrebi ga složiti ponovno...

Blacky_123
31-01-2009, 00:48
Jedino kaj mozes ucinit je to da:
Provjeris rame
Provjeris jel je dobro grafulja sjela u utor
Provjeri da nisi pobrko slave master i ostale pizdarije(probaj samo ukljucit hard i onda ga probaj upalit)

Nomaad
31-01-2009, 11:35
probao sam to i ništa se ne događa. premjestio sam rame čak u druge slotove i ništa.

bi li mogao negdje provjeriti u nekom servisu da li su komponente ispravne jer mislim da grafička ili matčna nekaj seru. al ne želim provjeriti tam di sam kupovao:D
sam da mi sve isprobaju pa vele.

Blacky_123
31-01-2009, 20:14
Pa mozes, al ce ti naplatit to kaj ce ti pogledat

The Jackal
31-01-2009, 20:17
Ako mu provjere tamo di je kupio ništa od naplaćivanja

Nomaad
01-02-2009, 11:24
Provjerio sam s starijom grafičkom da li je možda napajanje preslabo, al nije.

Sumnjam na matičnu. ili bi mogao biti procesor?

power swich i reset swich i te stvari nisam sigurno krivo spojio jer nisam uštekavao u struju sve dok nisam provjerio da sam dobro spojio a da jesam, sam mogao nekaj skuriti tak važnog? da se neće bootati i da nema nikakvog beepa i slike??

The Jackal
01-02-2009, 11:25
Si namjestio dobro kod Hardova i ROM-ova Primary Master, Secondary Master, Primary Slave i Secondary Slave?

Nomaad
01-02-2009, 17:11
Ne, kak to?
al pazi ja nemrem do biosa ak je to u biosu.