PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi sa grafičkom. Valjda



bornathepicek
30-01-2009, 11:06
Kada upalim kompjuter ekran mi ostane ugašen i ne pali se. Nakon pol sata prčkanja po kompjuteru i kontaktima došao sam na ideju da monitor ukopčam u vga izlaz matične ploče. I onda je proradilo. I sada mene zanima u čemu je problem. Po mom mišljenju grafička je krepala jer kompjuter normalno radi kada monitor ukopčam u matičnu, a kada ga ukopčam u grafičku neće se upalit.
Pa bih vas molio za savjet. Šta bi sve moglo uzrokovat takav kvar i šta da radim?
Inače, grafička je Albatron GF8600GT, a matična MB Gigabyte MA790GP-DS4H.
Unaprijed hvala

Hellboy
30-01-2009, 11:34
MBO ti ima integriranu grafu i zato si uspio zaobići svoju grafu...otvori kućište*, odvrni vijak koji ti drži grafu stabilnom unutra, izvadi ju i pogledaj vidiš li svojim okom štogod sumnjivog...ako ne vidiš, ispraši ju (nemoj ju tući) i vrati ju natrag...ako i dalje ne ide, nađi frenda kod kojeg ju možeš testirati i ako svejedno ne radi - čestitke, imaš krepanu grafu :D

* ako je računalo pod garancijom - ne otvaraj ga...odfuraj ga u servis i nek ga oni otvore...

snowblind
30-01-2009, 12:55
ja sam svoj problem riješio kupovinom nove grafe jel je stara odlučila prekinit suradnju pa na ovo može lock što se mene tiće osim ako ima još nekih neodgovorenih pitanja

zahvaljujem svima za savjete

bornathepicek
01-02-2009, 12:35
MBO ti ima integriranu grafu i zato si uspio zaobići svoju grafu...otvori kućište*, odvrni vijak koji ti drži grafu stabilnom unutra, izvadi ju i pogledaj vidiš li svojim okom štogod sumnjivog...ako ne vidiš, ispraši ju (nemoj ju tući) i vrati ju natrag...ako i dalje ne ide, nađi frenda kod kojeg ju možeš testirati i ako svejedno ne radi - čestitke, imaš krepanu grafu :D

* ako je računalo pod garancijom - ne otvaraj ga...odfuraj ga u servis i nek ga oni otvore...
Ma imam jamstvo na komponente, tak da mogu prčkat po kompu ^^
Btw snowblind, nisi ti tu zadužen za lockanje. :wink: