PDA

Pogledaj cijelu verziju : Izrada igara



DIXHEAD
29-01-2009, 19:20
Pozz, zna li netko neki program kojim se najlakse napravi neka igra,
te dali bi mi mogli dati tutorijale za taj program?
Thx

Luka
29-01-2009, 19:48
"program" ili jezik?

cerberi
29-01-2009, 20:37
počni sa GameMaker-om jer vjerujem da nemaš pojma o pojmu programiranja. a onda kad njega savladaš kreni učit neki pravi jezik kao C++ ili C#

Luka
29-01-2009, 20:46
ne bih se složio ^^

game maker te eventualno nauči kako objekti međudjeluju u programu... točnije ne "kako" nego samo činjenici da međudjeluju

cerberi
29-01-2009, 20:58
da, al mislim da on nije baš spreman za prave jezike. onda neka makar krene u qbasicu ili logu ili šta se već radi na informatici u osnovnoj, tak nešt.

ja sam krenuo sa gamemakerom i nisam imao pojma o pojmu o izradjivanju igara. u njemu sam shvatio osnove o collisionu, brzini, variablama, itd. e a kad sam skontao da sam došao do kraja učenja sa GM-om e onda sam prešao na VB, brzo sam se maknuo i priklonio se C-u
tako da mislim da je GM dosta dobar početak ta TOTALNOG POČETNIKA u izradi igara, bar je meni tako bilo :)

DIXHEAD
29-01-2009, 21:01
Meni je sve jedno, samo da mogu napraviti neku igru s ( programom ili jezikom sve jedno) , uz pomoc tutorijala.
Pokusavao sam programirati s C++ om al nisam daleko doso...

DIXHEAD
29-01-2009, 21:03
Ako je moguce date mi link gdje mogu skinuti taj program ili jezik i tutorijale
Thx

cerberi
29-01-2009, 21:10
za GM link:
http://www.brothersoft.com/game-maker-65966.html

pogledaj si i lite-c na:
http://www.3dgamestudio.com/download.php
to ja koristim, i mogu ti reći da sam jako zadovoljan. kad naučiš to kompletno, možeš napraviti stvarno impresivne stvari

za C++, C#, VB i slično. traži na Google-u pod Visual c++ express, visual c# express itd.

Luka
30-01-2009, 00:00
@cerberi - to i kažem, gm ti može pomoći u shvaćanju osnova - npr. što je collision. Problem je što ti neće dati objašnjenje kako radi taj collision, a neće ti pomoći ni u shvaćanju programskih koncepata (uz izuzetak varijabli, no kao što i sam kažeš, to su osnove osnova).

@DIXHEAD - teško je početi sa takvim jezikom. C++ je izrazito složen, a ako nemaš predznanja (a ti nemaš), veliki je napredak uopće nastaviti učiti njega kad jednom zapneš. Velik broj ljudi je počeo sa drugim jezicima (i ja među njima) te je kasnije prešao na C++. C++ je težak, ali C++ je isto tako moćan, efikasan i elegantan jezik. U C++u sve ima smisla - svaki znak ili naredba koju napišeš ima razlog postojanja. To početnike zna zbuniti ali kasnije ćeš vidjeti da je puno bolje sa malo koda reći puno, nego sa puno koda reći malo.
Moja preporuka je da ipak nastaviš učiti C++. Na ovom forumu, kao i općenito na Internetu, postoji ogromna zajednica ljudi koja će ti pomoći kad zapneš, a kad jednom uspiješ shvatiti smisao pojedinih koncepata onda ćeš vidjeti da se isplatilo - jer ćeš tada posjedovati znanje koje će ti omogučiti programiranje u bilo kojem jeziku. Za većinu stvari ćeš shvatiti kako rade "iznutra" i nova sintaska ti neće predstavljati veliki problem.

DIXHEAD
02-02-2009, 22:24
Najvjerovatnije cu nastaviti s C++ i malo pogledati GM
Thx na savjetima... :thumbs2:

SkunK
02-02-2009, 23:05
Uštedi si 1-2 godine lutanja i nemoj niti pogledati GM.
I nemoj slusati prijedloge da ikad više pogledaš abominaciju kao što je GM. To nije programski jezik.

Važi?

DIXHEAD
03-02-2009, 14:45
Ok, thx

dexdix
03-05-2010, 14:24
Pokusaj sa DarkGDK + C++.
:) Ja tako radim.

W1k1n6
16-05-2010, 17:32
A kad nešto naučiš skini neki besplatni game engine, recimo OGRE - http://www.ogre3d.org/
Njega koriste recimo dečki iz Cateia Gamesa u svim svojim igrama koje jako lijepo prodaju na casual tržištu.
Engine je besplatan do zadnjeg šarafa, znači nema uvjeta da recimo ne smiješ raditi komercijalne igre, što je čest slučaj kod većine drugih besplatnih enginea, ima odličnu dokumentaciju i podršku.

SkunK
16-05-2010, 20:33
Osim toga svakako čekiraj temu iz zadnjeg broja PCPlaya ako te stvarno zanima programiranje i htio bi u profesionalnije vode kasnije.

evilclone
29-05-2010, 19:41
ja mu preporučam gm s time da koristi ultimate 3d engine s njim!
http://ultimate3d.org/

lako programiranje i dobra grafika :D

imhotepbk
25-07-2010, 07:53
Osim toga svakako čekiraj temu iz zadnjeg broja PCPlaya ako te stvarno zanima programiranje i htio bi u profesionalnije vode kasnije.

je, fino to tamo sročisteS :bravo:

jedino sto padne mrak na oči kad se pročitaju cijene :( ali tako je to, tko moze ide tako nesto, tko ne trazi,cita i radi ovako kako i koliko moze.

evo bas jucer gledao malo BlenderSsa DVDa, UT EditorSisto tako (radio vec prije u njemu dosta,fina stvarca!S:) ) iako to nema veze sa programiranjem, tek digresija na zadnjih par brojeva i clanke :wink: a kome je do programiranja ---> sretno! sa tom zabavom 8) ja sam uvijek radije za nesto vizualniju varijantu zabave :thumbs2:

Elite PimP
28-07-2010, 16:41
zašto još postate na ovu temu. stara je oko godinu i pol. Vjerovatno je več odustao.

imhotepbk
28-07-2010, 17:07
zašto još postate na ovu temu. stara je oko godinu i pol. Vjerovatno je več odustao.

jedino ako je posebno i jedino za njega napravljena - a u tom se slucaju duboko klanjam i ispricavam što nagrdih ovaj prostor tako nesuvislim i nepromisljenim rijecima, oh sudbo kleta ... :boohoo: :)