PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa.... neznam. Otkrijte sami. Težak je. :s



The Jackal
26-01-2009, 18:31
Kod buraza na kompu kad se upali i uđe u winse sve radi ali nakon par trenutaka ekran se onak ispixela. Nastanu neki čudi pixeli i ostaju takvi tragovi. Zabloka komp i restartamo ga. Ovaj put takvi pixeli po ekranu se pojavljuju i kod onog prvog prvog prvog screena di piše matična. Treba se restartat par puta da nestane taj problem. Ali zna se desit kad se igra npr. Undercover. Pojave se pixeli posvuda i zabloka. Ili se grafika totalno pomrda i opet zabloka.

What seems to be the problem? RAM? Grafa? WHAT?

RIDER32
26-01-2009, 18:34
Moze bit da je grafa. Mozda je i bios oso u bananu.

Hidraulicar Kreso
26-01-2009, 18:44
eto baš takav problem imam i ja, a ne znam rješenje. Vidim spas samo u ATI-u i u novoj ploči, jer je sa radeonom sve bilo dobro.
Probavao sam sve moguće stvari, i ništa uvijek isto.

nosferatu25
26-01-2009, 18:46
jeste probali sa novim driverima? meni je grafička pravila slične probleme kao te koje si opisao, i rešio sam ih instaliranjem grafičke od početka, dakle brisanje starih-->vađenje, čišćenje i vraćanje grafičke-->instaliranje novih drivera.
Ako nije to u pitanju, može biti samo da je memorija.

Hidraulicar Kreso
26-01-2009, 18:50
da, probao sve to, i po ne znam koji put čujem ovo "možda je memorija". Pa završit ću na psihijatriji od toga

The Jackal
26-01-2009, 18:51
Meni jedan frend rekao da mi možda ''cure'' RAM-e.. WTF? Kako mogu ''curiti''? Znam da nije doslovno mislio ali... di nestaju rame?

Hellboy
26-01-2009, 18:57
memory leak je stanje u kojem neka aplikacija "zaboravi" unloadati svoje stvari iz memorije i s vremenom troši sve više i više memorije...sumnjam da ima veze s ovim problemom...

Hidraulicar Kreso
26-01-2009, 18:59
ma nemam pojma, probavao sam testirati rame sa memtestom, i on je to sve lijepo istestirao, ispostavilo se da su svi rami u redu, ali sam ipak dve pločice od 512 maknuo, radilo je dva dana i opet onda isto, i tako se ja već vrtim u krug od kad sam kupio novu grafu. Išo sam i po novo napajanje, i zamijenio grafu dva puta, i flashao bios, i probao rame, i probao grafu u drugom kompu, i probao drugu grafu u svom kompu, itd, itd da ne nabrajam sada.
Još sumnjam na matičnu, i idem sada po novu, privremeno po neku, ali ako ni onda ne bude radilo ja ću grafu s guštom zdrobit pod nogama i onda zapaliti :twisted:

hkirin1
27-01-2009, 12:41
mislim da je samo stvar u grafičkoj, a možda čak i samo u video biosu. probaj obnoviti bios na grafičkoj.

The Jackal
27-01-2009, 13:18
Kako?

croat1gamer
27-01-2009, 17:39
u grafickoj je problabli
inace, meni se isto dogada, ali ne bas precesto (1 put u 2-3 dana, ali ne stalno u pravilnim razmacima)
probaj omega drivere
testiraj rame (ako je, javi mi to)
i reci, koji su rami, isti proizvodac, i latencija, ili je single ram?

inace, meni se ne dogada to odma, nego onako random
a to pod ikspixela mislis na artefakte da se pojave? rajt

IGoR_2803
27-01-2009, 17:46
na tvojem mjestu bi prvo pogledao temperature grafe neposredno prije nego ti se to dogodi...

The Jackal
27-01-2009, 17:51
@ Croat
Hm... kako da ti opišem.. otvori neku sliku u photoshopu i odi na add noise. Stavi nekih 80 posto i ok. Sad sa history brushom vrati prvobitno stanje slike ali ostavi malo tog noisa (pixela). Tako izgleda posvuda.

@ Igor
Kako da provjerim prije nego se dogodi kad mi zna puknut tako i na onom prvom screenu di ti piše matična. Example. Mom bratu piše ASUS tj. to je prvo prvo što vidi kad se upali komp. I na tom ekranu se znaju pokazat pixeli

streetrace777
27-01-2009, 17:59
Do memorije na grafickoj je. Imao sma isti taj problem koji sma rjesio reklamacijom graficke :)

The Jackal
27-01-2009, 18:13
Sad sam zvao buraza i rekao mi je da mu se sad pojavljuje BSOD.

Dakle do grafičke je?

kikyx2
27-01-2009, 18:49
mirrors edge:checkpoint,čudno bacanje u main menu

Please help me

Hidraulicar Kreso
27-01-2009, 19:00
Do memorije na grafickoj je. Imao sma isti taj problem koji sma rjesio reklamacijom graficke :)

pričaj ti, meni su to većina forumaša rekli da reklamiram grafu, ja ju uredno dva pute reklamirao, oni meni to zamijenili, ali kad sam je probao kod frenda sve je radilo. Što kažete na to, ne mora značiti da je do grafe, neka ju proba kod frenda.

The Jackal
27-01-2009, 19:04
Zasad nek promijeni. A ako bude opet nešt kenjalo... onda ide cijeli komp na mijenjanje i zamjenu

IGoR_2803
27-01-2009, 19:44
pričaj ti, meni su to većina forumaša rekli da reklamiram grafu, ja ju uredno dva pute reklamirao, oni meni to zamijenili, ali kad sam je probao kod frenda sve je radilo. Što kažete na to, ne mora značiti da je do grafe, neka ju proba kod frenda.

nemrem vjerovati koja drskost, ako ti nije par forumaša uključujući mene u par navrata savjetovalo da prije bilo kakve reklamacije ili kupnje provjeriš grafu u drugom računalu i probaš sa drugim napajanjem ja dam glavu na panj...

Hidraulicar Kreso
27-01-2009, 19:48
[quote="Hidraulicar Kreso":1tzca4s9]pričaj ti, meni su to većina forumaša rekli da reklamiram grafu, ja ju uredno dva pute reklamirao, oni meni to zamijenili, ali kad sam je probao kod frenda sve je radilo. Što kažete na to, ne mora značiti da je do grafe, neka ju proba kod frenda.

nemrem vjerovati koja drskost, ako ti nije par forumaša uključujući mene u par navrata savjetovalo da prije bilo kakve reklamacije ili kupnje provjeriš grafu u drugom računalu i probaš sa drugim napajanjem ja dam glavu na panj...[/quote:1tzca4s9]

jesi rekao si, ali neki su se kleli da je grafa u bedu. Tebi sam jako zahvalan na savjetima, i izvinjavam se na svemu, ako sam koga uvrijedio, a pogotovo tebe Igore. Malo sam nervozan u zadnje vrijeme zbog toga.

IGoR_2803
27-01-2009, 22:23
jesi rekao si, ali neki su se kleli da je grafa u bedu. Tebi sam jako zahvalan na savjetima, i izvinjavam se na svemu, ako sam koga uvrijedio, a pogotovo tebe Igore. Malo sam nervozan u zadnje vrijeme zbog toga.

nemaš se kome ispričavati ni za što, pogotovo ne na forumu... :) samo te podsjećam na ono što ti je bilo savjetovano... :wink: