PDA

Pogledaj cijelu verziju : RiTeh Corner



cham3leon
26-01-2009, 17:24
Iako imam osjećaj da ova tema neće doživit više od 3 posta, ajde nek bude.

Dakle, ako na forumu ima još ljudi osim mene i Kostolomca s Tehničkog faxa u Rijeci, ovdje neka bude mjesto za rasprave riječkih fakultetlija-tehničara i ostalih koje zanima nešto o našem fakultetu.

Kostolomac
26-01-2009, 17:28
BUMP! :D

OnTopic: Kako ti leži ovaj bolonjski program po kojem naši piče?

cham3leon
26-01-2009, 17:33
Ima svoje prednosti i mane...

Mane su to šta radimo dosta intenzivno, teoretska količina vremena koje bismo doma trebali izdvojit za učenje i ponavljanje je pre epska, a cijeli sustav ispita i bodova je kompliciran tako da ga poznaje samo onaj koji ga je izmislio, valjda.

Međutim, glavna prednost owna sve: 3 kolegija u jednom bloku!!

LD
26-01-2009, 17:34
Cek sta nije caka s bolonjom da je smanjena kolicina ucenja? Tako sam barem nacuo..

cham3leon
26-01-2009, 17:38
Puno toga šta pričaju o Bolonji je neistina. Učenja bi trebalo bit više, iako moj primjer kaže suprotno. Još nekakve glasine govore da oni kolokviji tobože mogu bit zamjena za završne ispite. E pa bar kod nas nije tako. Prvo na kolokviju moraš neki rezultat ostvarit da bi opće mogo prismrdit završnom.

Kostolomac
26-01-2009, 18:09
Bolonja te prisiljava na kontinuirani rad. Kolokviji su lakši nego kod starog programa, ali mislim da ih je više. A tu su i mala testiranja domaćih zadaća itd.

Deadwalker
26-01-2009, 22:11
S Bolonjom faks pretvaraju u srednju skolu. Ono, zadace, kolokviji kroz semestar, seminari, obavezna prisutnost na predavanjima i seminarima itd. Na Foi-u su ispitni rokovi postali prava rijetkost, u cijeloj akademskoj godini imam ih samo 3. Dakle, treba redovno uciti i sve kolokvirat...

Arbiter of Change
26-01-2009, 22:14
S Bolonjom faks pretvaraju u srednju skolu. Ono, zadace, kolokviji kroz semestar, seminari, obavezna prisutnost na predavanjima i seminarima itd.
Dok god neki faksovi još "guraju po svom" ima nade. Mislim, Bolonja je valjda OK za one koji su stekli redovne navike učenja iz srednje, ali za kampanjce poput mene (nisam na vašem faksu, samo komentiram) to je pakao. Na predavanja bi dolazio i inače, ali seminari i domaće zadaće? Ma moš' me znaš šta... ja ću se radije držati dobrog starog ispitnog roka i uobičajenih kolokvija, pa makar bilo 200++ strani za naučiti jer mi jednostavno bolje ide tako.

Deadwalker
26-01-2009, 22:17
Dok god neki faksovi još "guraju po svom" ima nade. Mislim, Bolonja je valjda OK za one koji su stekli redovne navike učenja iz srednje, ali za kampanjce poput mene (nisam na vašem faksu, samo komentiram) to je pakao. Na predavanja bi dolazio i inače, ali seminari i domaće zadaće? Ma moš' me znaš šta... ja ću se radije držati dobrog starog ispitnog roka i uobičajenih kolokvija, pa makar bilo 200++ strani za naučiti jer mi jednostavno bolje ide tako.

Eh, meni je ta bolonja bas problem. Ja sam teski kampanjac, nikada nisam redovno ucio i jednostavno nemam tu naviku i nikako se ne mogu prisliti da nesto radim redovno. Zbog toga mi je u zadnje vrijeme malo teze studirati na svojem faksu, al ono, jos se uvijek uspijevam boriti protiv sustava :D

Neven <R>
26-01-2009, 22:26
Puno toga šta pričaju o Bolonji je neistina. Učenja bi trebalo bit više, iako moj primjer kaže suprotno. Još nekakve glasine govore da oni kolokviji tobože mogu bit zamjena za završne ispite. E pa bar kod nas nije tako. Prvo na kolokviju moraš neki rezultat ostvarit da bi opće mogo prismrdit završnom.
WTF? Mislim da oni krše bolonjsku deklaraciju. Kod nas apsolutno svi predmeti koji imaju kolokvije mogu biti rješeni preko istih. Na stranu s time što se neki profesori tvrdoglavo drže starog sustava pa uopće ne nude kolokvije.

Deadwalker
26-01-2009, 22:30
da, prema bolonji svaki predmet se treba moci kolokvirat. I također, prema bolonji ako niste znali, ako postoji kontinuirano pracenje studenta a.k.a kolokviji, seminari, zadace itd. ne treba biti niti jedan ispitni rok. Pa se malo zamislite ljudi...ja se vec jesam :(

Arbiter of Change
26-01-2009, 22:31
Uf, ja se borim protiv sustava još iz dana srednje... ovaj, bar što se tiče regulacija (ne)opravdanih sati. :)

@Neven <R>;
Imam ja kolokvije za sve kolegije osim engleskog mislim, ali ne bi mi smetalo i da ih nema jer nemam ništa protiv toga to da moram naglo upiti gomilu gradiva (famozni all-nighteri nekoliko dana prije ispita). Ono što meni smeta su ove apsolutno nebitne stvari kao što su seminari, koji obično budu materijal nevezan za nastavno gradivo, iz nekih kolegija usmeno ispitivanje istog ono gradiva koje si se već riješio putem kolokvija ili ispita i na kraju zadaće... zadaće? Pa nismo više u srednjoj, pobogu.

Deadwalker
26-01-2009, 22:33
eh da...i sta se onda desi...gubim važne bodove da kolokviram na tako blesavim stvarima...eh

Neven <R>
26-01-2009, 22:34
Kod nas ako ne uspiješ položiti preko kolokvija uvijek možeš na ispitu po regularnim rokovima, tako da se dobije najbolje od oba svijeta. :P
Što se tiče seminara to je donekle napor, istina iako kod mene na faxu nije baš izraženo, a i ima izvanredni studij za one koji žele samo dolaziti i rješavati ispite.

Deadwalker
26-01-2009, 22:38
hm da, imamo i mi ispite, samo se pitam koliko jos dugo. Dalje, kod nas se pricalo nesto da ce se ukinuti izvanredni studij jer kako je bolonja zamisljena, izvanredni nacin se nikako ne uklapa u nju. Neznam, s druge strane to im je veliki izvor novaca(ako je skolarina za izvanredne 10soma kn). Bas me zanima kako ce se situacija razvijat u buducnosti...

Kostolomac
26-01-2009, 23:07
Generalno gledano, nije bolonja toliko loša, nego je problem što naši još ne znaju kako ju sprovest ni što uopće žele od nje. N00bovi :(

Da_killah
26-01-2009, 23:11
i kao što je netko rekao, najbolja je neka polu-bolonja :)
btw, kod vašeg faxa mi je najbolja igraonica sa stolnim :D

Kostolomac
27-01-2009, 00:44
To je, imamo pikado, stolni nogomet i najvažnije, biljarski stol. Prva liga :pray:

cham3leon
27-01-2009, 18:11
WTF? Mislim da oni krše bolonjsku deklaraciju. Kod nas apsolutno svi predmeti koji imaju kolokvije mogu biti rješeni preko istih. Na stranu s time što se neki profesori tvrdoglavo drže starog sustava pa uopće ne nude kolokvije.

To je jednostavan primjer kako naši fakulteti svaki po svome interpretiraju Bolognu.

i kao što je netko rekao, najbolja je neka polu-bolonja :)
btw, kod vašeg faxa mi je najbolja igraonica sa stolnim :D

O da, budući studenti, pri upisu upamtite da Tehnički fax u Rijeci ima igraonicu sa stolnim i biljarom.
Ajme, naši s Računarstva su ludi za tim, čak su nagovorili Branku iz Elektrotehnike da nam pusti veću pauzu da stignu bacit stolni :D . Ja rijetko igram jer sam noob, ali naučit ću se vjerojatno jednog dana :) . Danas je ekipa ljudi iz mojeg smjera igrala pikado iako je ištekan iz struje, zbrajali rezultat na papir i sami proizvodili zvukove koje inače pikado mašina pušta. :rotfl:

btw, ljudi ja sam isto kampanjac teški, drago mi je da nisam jedini...
To je zato što me Sušačka gimnazija naučila radnim navikama morskog krastavca.
Možda Da Killah zna o čemu pričam.

Da_killah
27-01-2009, 18:15
zato si trebao na pravo ić, kampanje ftw! :)

što se tiče stolnog, a i ostalog, vježba, vježba i samo vježba, uostalom partija je samo 2kn :)

Kostolomac
27-01-2009, 19:36
@cham3leon
Nisam znao da smo išli i u istu srednju :D Ja sam bio akavac, opći smjer, a ti?

cham3leon
27-01-2009, 20:45
zato si trebao na pravo ić, kampanje ftw! :)

što se tiče stolnog, a i ostalog, vježba, vježba i samo vježba, uostalom partija je samo 2kn :)

Pravo? Kampanja? Čuo sam od jedne tipice koja je išla na pravo da štreba doslovce 24/7! Ne vidim previše kampanjstva tamo, kažu da je strašno teško.

@Kostolomac :o

Ja sam bio D, prir. - matematički.

Sad bi bilo najbolje da otvorimo topic za PSHG :P

Da_killah
27-01-2009, 21:14
i nije baš, učiš za ispite i kolokvije, ostatak vremena ne moraš niš, al mi smo imali sreću kad smo neka polu-bolonja, ovima prije bolonje je dosta sjebano, a i bolonjci imaju česte provjere znanja i to, mi uopće nemamo, još se pol predmeta može dat preko kolokvija, a sad vjerojatno i svi...

C
27-01-2009, 21:44
S Bolonjom faks pretvaraju u srednju skolu. Ono, zadace, kolokviji kroz semestar, seminari, obavezna prisutnost na predavanjima i seminarima itd.
Dok god neki faksovi još "guraju po svom" ima nade. Mislim, Bolonja je valjda OK za one koji su stekli redovne navike učenja iz srednje, ali za kampanjce poput mene (nisam na vašem faksu, samo komentiram) to je pakao. Na predavanja bi dolazio i inače, ali seminari i domaće zadaće? Ma moš' me znaš šta... ja ću se radije držati dobrog starog ispitnog roka i uobičajenih kolokvija, pa makar bilo 200++ strani za naučiti jer mi jednostavno bolje ide tako.
Da, ali sigurno ne bi bio kampanjac kada svaka dva tjedna pišeš jedan kolokviji iz samo jednog predmeta, pa tako iz njih par.
Ja sam uber kampanjac, uvijek sam prolazio s 4, bilo je tu 3 i 5, ali 4 je meni svetinja bila. I sada krenuo sam na faks s dva frenda iz svoje srednje, išli smo skupa u srednju, isti smjer, isti odjel, i ovdje smo sva trojica popadali. S time da su oni odlikaši, kakav ja nisam. Prvi blok, Matematiku pali, Fiziku pali, Računarstvo prošli, dobili certifikate, Tjelesni ćemo proći. Drugi blok, sada završava, Statiku pali, Materijale pali, Inžinjersku grafiku ćemo proći. U sljedećem bloku su ja mislim Matematika 2, i predmeti vezani za Statiku i Fiziku. Ovaj drugi frend mi se misli sada ispisati, a ovaj prvi nešto gura, ali će i on pasti. Upoznao sam još njih na faksu, od toga dobri učenici, dvojica su, jedan će pasti, a ovaj drugi gura nekako, i vjerojatno će proći. Što hoću reći? Isto što i Arbiter, ako nemam radne navike kroz 8 godina osnovne, pa još plus 4 godine kroz srednju, neću ih ni sada imati. U biti, ne znam ni kako bi ih imao. Kada jedan prosječan dan imam nastavu od 8 do 16 sati. Nakon toga valja mi raditi tjelesni, i do 19 sati na večer ja sam mrtav konj, i da tada uzmem knjigu i učim, ma daj bježi, nemam vremena ni za sebe, da bi imao za opterećivanje mozga od 0 do 24 sata. Onog tipa 8 sati rada na faksu zahtjevaju još 8 sati rada kod kuće na tom istom gradivu. Pa ti izračunaj. Znači da ćeš učiti 16 sati, i 8 sati spavati, to ti je već 24 sata. A gdje je sve ostalo, poput toga da imam predavanja od 8 u jutro do 16 na večer, plus tjelesni, i do 19 sam mrtav...
Još da ne znam ove s tjelesnog, pa na fintu poberem satove, ne znam šta bi. Samo te u jutro predavanja i vježbe iscrpe, a kamoli još da ideš učiti. Ja jednostavno ne mogu nakon toliko predavanja i vježba sjesti i učiti, jer se počnem gubiti. I tako redom dan za danom, imao sam 70 KG, sada imam 60 KG, što je za 190 CM visine samoubojstvo za mene, pa sam se prestao truditi, kada ću svakako pasti. I tako, svaki dan, uvijek intenzivno, iscrpim se, ne mogu doma učiti, a na nastavi ništa ne pohvatam jer je sve brzo, i to je uspješno za pasti.

Što ja mislim o Bolonji? Jednostavno je. Amerika je upala u krizu, i zbog toga se Bolonjski sistem proširio. Zašto? Pa jer je teže, barem s mog stajališta. Radna mjesta se zatvaraju, a kada je Amerika u krizi, cijeli svijet je u krizi, i po mome Bolonja služi za rušiti učenike kako bi pare ostavljali svugdje, i na kraju završili vanredno (još ne znam ni jednog tko nije vanredno završio faks), osim onih koji imaju radne navike (a tih je jako malo), oni mogu uspjeti u Bolonji. I tako država prima parice, radnih mjesta svakako je sve manje i manje, sve se raspada, pa im je i bolje da malo njih završavaju fakultete, pa će uvesti obaveznu srednju školu, samo zato da djeca ne idu raditi, biroi puni, itd.

Ovaj jedan frend, što je samnom od početka srednje. On ima dva brata. jedan ga je stariji za 1 godinu, a drugi ga stariji za 2 godine. I oba njegova bata idu na Tehnički fakultet, oba završavaju, ali on ne može proći. Zamisli da imaš doma dva brata jedan 2 godina, jedan 3 godina, a ti 1 godina, istog fakulteta, istog smjera, i oni ti ne mogu pomoći...

Arbiter of Change
27-01-2009, 22:13
A ne... i slažem se po pitanju nastave općenito. Ono, od nekih 8-9 ujutro do 17-18 navečer i još najgore od svega je kad imaš rupe između predavanja, ponekad su te rupe prekratke da bi išta konkretno van faksa napravio, a ponekad su preduge tako da ne znaš kud ćeš sa sobom od dosade. Možda sam to samo ja, ali meni se život stvarno sveo na "kuća <-> faks" i ništa drugo baš zbog tih nikakvih rasporeda (sreća pa nemam tjelesni jer bi tek onda totalno obolio na živce) tako da se svakoj suboti, pod pretpostavkom da nemam faks, veselim kao bogom danoj. Ja k'o kokoš sa spavanjem - čim se vani mrači prođe me volje za učenjem. :)


Što ja mislim o Bolonji? Jednostavno je. Amerika je upala u krizu, i zbog toga se Bolonjski sistem proširio. Zašto? Pa jer je teže, barem s mog stajališta. Radna mjesta se zatvaraju, a kada je Amerika u krizi, cijeli svijet je u krizi, i po mome Bolonja služi za rušiti učenike kako bi pare ostavljali svugdje, i na kraju završili vanredno (još ne znam ni jednog tko nije vanredno završio faks), osim onih koji imaju radne navike (a tih je jako malo), oni mogu uspjeti u Bolonji. I tako država prima parice, radnih mjesta svakako je sve manje i manje, sve se raspada, pa im je i bolje da malo njih završavaju fakultete, pa će uvesti obaveznu srednju školu, samo zato da djeca ne idu raditi, biroi puni, itd.
Ne bi baš sada ulazio u tvoju teorije zavjere, ma koliko zanimljiva bila, ali mislim da je glavni FAIL Bolonje to što podrazumjeva da smo mi studenti isti kao i u srednjoj, tj. kao da nemamo ništa drugo za raditi osim učiti svaki dan kako bi nas oni testirali svaki drugi tjedan, a to je istovremeno komično koliko i tragično. Vidim kod kolega kako neki jednostavno ne mogu sređivati stvari preko ničega drugog osim ispita iz jednostavnog razloga jer nemaju vremenaSza učiti tako kad imaju druge obaveze (ne mislim samo na izvanredne sada).

C
27-01-2009, 22:21
Upravo to. Ne samo da su rupe (od tih rupa ja imam samo jednu, utorkom od 12-14 sati) kratke ili bilo kakve s kojima ne znaš šta bi, nego primjerice nemaš prva dva-tri sata, pa si do kasno na faksu zbog toga. Sjećam se prvog bloka kada sam imao. 3 sata predavanje iz fizike. Nakon 3 sata predavanja fizike, 2 sata vježbi iz fizike, i onda za kraj 2 sata matematike vježbe. Kada sabereš, 7 sati sve ukupno, ne zvuči puno, ali već nakon fizike budeš ubijen da na matiši samo sjediš, reda radi.

Da_killah
27-01-2009, 22:25
al to je posebno vidljivo kod tehničkih faxeva, znam puno više ljudi iz svoje generacije da su pali ili se ispisali s tehnike, negoli da su prošli, a i ovi koji su prošli još vuku neke predmete... meni je na pravu što se toga tiče puno bolje, učenje praktički samo za kolokvije i ispite kojih nema svaki tjedan, a posebno ne više od 2, max 3, al to stvarno rijetko isti tjedan, a i predavanja nisu toliko obavezna, a i nema ih puno, par sati predavanja dnevno, 3,4 u prosjeku...

C
27-01-2009, 22:30
Redovan student mora po bolonji biti redovan. Ukoliko ima više od 3 izostanka, nema pravo ići na završni iz tog predmeta dok izostanke ne opravda.

Drugim riječima, fališ 4 puta s nekog predmeta, pao si ga.

Inače, Bolonja je u verziji 2.1. Točnije, treća verzija. Prva je bila 1.0, druga 2.0, pa su se zapetljali što je normalno za bolonju i doradili, pa je sada 2.1 verzije. :hangin:

Deadwalker
28-01-2009, 09:33
da, slažem se s C-om i Arbiem po pitanju mnogo cega sta ste rekli. Kod nas na FOI-u nije nista drugacije. Zbog sugavih rasporeda ja sam znao visiti na faksu od 8h ujutro do 21h navecer!!! Zamislite, imao sam rupetinu od 6h pod kojom mi se opet nije isplatilo ici doma jer nisam bas blizu faksu, te sam tada jos morao bus placati, tak da sam ostajao u vž-u. Dalje, ni ostali dani nisu bili nista bolji i bio sam redovito na faksu do 15, 16h plus jos usrani TZK. Ono, prema njihovom ja bi trebao doci doma i onda jos ucit cijelu vecer i jos za vikend. Iskreno, prije cu stavit metak u celo, nego tako zivjet. Inace, drustvena sam osoba i nemislim se odreci svog drustvenog zivota pod cijenu sugavog ucenja. Zbog toga se srcano odupirem sustavu :) i ono, kolokviram sta mogu, a ostalo spremam za ispit. Iskreno, meni se ta bolonja uopce ne viđa k tim vise sta ja NIKADA nisam redovno ucio ili ista radio redovno. Jednostavno, nemam tu naviku niti cu je valjda ikada imati.
Priznajem, ove godine posto sam je parcijalno upisao imam nesto malo manje kolegija, al opet, raspored se nije nimalo popravio, i dalje sam previse na faksu nego sto bi trebao biti.
Eh da, bas me zanima sta ce smislit za sljedecu verziju bolonje...sve me strah :(

LD
28-01-2009, 14:01
Jebemu ja mislim upisati tehnicara za racunalstvo tu u rijeci, al po vasim rjecima mene je strah :o

C
28-01-2009, 14:07
A čuj, upišeš se pa vidiš. ^^
Ja se planiram svakako premjestiti na računalstvo, možda na ovom istom faksu, ne znam još, ali vidjeti ću gdje na računarstvo da odem svakako.

cham3leon
28-01-2009, 18:38
Jebemu ja mislim upisati tehnicara za racunalstvo tu u rijeci, al po vasim rjecima mene je strah :o
Malo su te uplašili, a? :D

Ma bez brige, znaj da je računarstvo ipak lakše od strojarstva. Kao prvo, nemamo fizike. Matematika je ista, naravno, svaki blok imamo po 3 predmeta od kojih je obično jedan za zajebanciju, trenutno je engleski, plus nemamo nastave petkom... Yay! :D

Ne znam kakve su ti radne navike, ako si iz sušačke gimnazije, onda si negdje na mojoj razini (možda), ako si iz GAM-a bit će ti skoro pa zajebancija (imam par kolega iz te škole, sve genijalci i veliki radnici), a ako si iz strukovne, ownat ćeš u nekim predmetima kao elektrotehnika, a u matematici ćeš se znojit. Konkretno, kod nas je matišu palo više od pola ljudi (oko 20 :P ), mislim da sam jedino ja dobio FX. Koliko god ja padao u očaj zbog situacije, vidim stalno da ima mnogo gorih od mene.

Btw, imamo jednog kolegu koji ne zna ni riječ engleskog, pomažem mu i prepisuje od mene i prolazi s 2 :rotfl:

C
28-01-2009, 19:34
Si vidio raspored od strojarstva? Ja kada sam vidio raspored za računarstvo, slinio sam pred oglasnom pločom. :cry:

cham3leon
28-01-2009, 20:38
Prekrasan je, nije li?

Vidi, vidi. Ja reko da ova tema neće preživit, kad ono već tri stranice. Najs...

C
28-01-2009, 20:40
Bome jé! :cry:

Nemoj mi reći da si jedan od onih koji hoće da njihova tema ima puno stranica.

cham3leon
28-01-2009, 20:44
Pa nisam baš lud za tim, ali kad mi je većina topica dosad bila manje-više fail, onda me veseli...

C
28-01-2009, 20:49
He, he. Ma ne mari za tim, gledaj mene. Ja ni ne znam koje su moje teme s puno postova. ^^
Jednostavno ne idem za time, a kada bi išao, vjerojatno ima puno njih.

LD
01-02-2009, 14:43
E pitanje jel ima treba tamo? Dolazim iz elektrotehnicke i moram priznat da bude cesto situacija u kojima bi radije izabro neku gimnaziju.

C
01-02-2009, 15:04
Ima.

Kostolomac
01-02-2009, 15:08
Ja se planiram svakako premjestiti na računalstvo, možda na ovom istom faksu, ne znam još, ali vidjeti ću gdje na računarstvo da odem svakako.
I ja u zadnje vrijeme ovo planiram. Jer ako hlopim godinu nema šanse da ću ostat na elektrotehnici. Vjerojatno ću se premjestit na računalstvo. Bar ću matematiku 1 onda imat položenu :|

LD
01-02-2009, 15:14
Ima.

hahahah
Gledam, i ne vjerujem. Koji odgovor :pray:
Jel ih "ima ima" ili samo "ima"? Ono da ih ima 4 na cijelom faksu ili pak stotinjak?

C
01-02-2009, 15:31
U mojoj grupi ih ima 5, a grupa se sastoji od 15 ljudi. 10 M i 5 Ž. Ali većinom su neke...

Edit: Na cijelom faksu ih ima možda 100 sve ukupno, ali među 1 000 ljudi ih primjeti...

cham3leon
01-02-2009, 19:23
Da, mislim, većina cura je čudno kod nas. One koje i nisu odustanu od studija nakon 2 mj. Valjda to nije presudan faktor? :)

C
04-02-2009, 22:14
Kako kome.
Nego, kako i kada ti sutra imaš nastavu? Dođeš u EDULAB ili ERC da se upoznamo?

cham3leon
04-02-2009, 22:59
Nemam, pa sad su ispiti. Idem jedino na nogomet sutra, niš drugo...

cham3leon
23-02-2009, 18:07
Okej, kolege, drugi semestar je počeo, kakvi su prvi dojmovi na novim predmetima, rasporedu, itd...
I kako ste prošli ovaj prvi, što ste pali, što ste položili (ako jeste išta :D )?

Ja sam čudom Božjim prošao matematiku 1, ali zato pao programiranje i elektrotehniku.
Sad opet imamo samo 2 predmeta, matiša 2 i digitalna logika by Viktor Sučić :)

Death By Sexy
23-02-2009, 18:10
Sad opet imamo samo 2 predmeta, matiša 2 i digitalna logika by Viktor Sučić :)

:o

Arbiter of Change
23-02-2009, 18:12
What what what - samo 2 predmeta?

cham3leon
23-02-2009, 18:14
Ne u semestru, nego u bloku. Naime, T. Fakultet u Rijeci ima blokovsku nastavu od ove godine. Svaki semestar 2 bloka, u svakom bloku 2 ili 3 predmeta. Što je u biti dobro, negativna strana je što se sve obrađuje prebrzo.

C
23-02-2009, 18:31
Pred oglasnom pločom Računarstva, nemoj se zamazati mojim slinama, jer i dalje slinim tamo na toj ploči. Ne samo da imate fakin dva predmeta, nego i nemate nastavu petkom. A pogledaj za Strojarstvo. Tri predmeta, ne znaš koji je gori od goreg, sve matiša i kemija, i nastava je od 8-17 sati, i nikada nismo slobodni.

cham3leon
23-02-2009, 18:44
Da, kolega Grbčić mi se danas požalio kako ima nastavu 8:00 - 17:00 :P

Imate li barem pauzu za žderanje i biljar?

C
23-02-2009, 19:28
Neki da, neki ne. Ali i kada imaš pauzu, ne stigneš ništa, ne znaš šta bi sa sobom.

cham3leon
23-02-2009, 21:51
Pa ja je uvijek dobro iskoristim. Ako mi je vrijeme za jest, skoknem do medicinara, ili s kolegama do indexa. Ako mi dok dođem nazad ostane još vremena, odemo možda na koji stolni ili nešto, a ako još ostane vremena, pravac u edulab da još malo visim na forumu :P

Osim ako pauza nije kraća od 15 min., to je onda bzvz.

Kostolomac
24-02-2009, 00:53
Eto da se i e(k)lektričar javi :)
Mi imamo isto samo 2 predmeta, matiša 2 i programiranje. A što se tiče padanja/prolazaka, prošao sam uvod u računarstvo a osnove 1 pao. Tako da mi ostaju prokleta inženjerska grafika i osnove 1 za ponavljat. Barem zasad, ako naleti još nešto, ćao đaci :(

cham3leon
24-02-2009, 10:10
Već sad imate programiranje? Inače je bilo na drugoj godini kod elektrotehničara.

Ja sam iz toga pao. Na početku je lako dok ne dođe do pointera, a onda počinje bombardiranje svime i svačime, od stringova do binarnih fileova :hangin:

cham3leon
24-04-2009, 13:14
Kako je prošla matematika? Ili nije? :D

Kostolomac
24-04-2009, 14:51
Bumo vidli. Još nisu stavili rezultate. Ali jebote bolonja, iako sam sva 3 kolokvija prošao isprve, ukupno sam imao samo 38 bodova, pa sam morao pisat popravni završni ispit. Great job, MZOŠ & RITEH :roll:
Kako je kod tebe? :)

cham3leon
24-04-2009, 15:01
Imao 35 bodova, mislim da sam napisao dovoljno za to, možda i bolje. Digitalnu Logiku sam prošo, tako da bih s time trebao biti gotov za ovaj blok.

Kostolomac
24-04-2009, 15:19
Ma bitno da se prođe :)
A jel ta digitalna logika teška? Mislim da će mi to bit dogodine :|

cham3leon
24-04-2009, 15:36
Kao i većina ostalih kolegija, nije toliko teška i da ju se naučiti, samo na kraju postane zajebana.
Dobra stvar je što nema nikakvog računanja ni sličnog kao u matematici, elektrotehnici i ostalome, već se svodi samo na Booleovu algebru.
Hint: VHDL programski jezik koji se koristi na digitalnoj je dosta gadan, a asistent nas nije praktički ništa o njemu naučio, i s njime se treba baviti od početka kolegija, jer kasnije dobivaš gadne zadatke za laboratorijske vježbe, a i u kolokvijima i ispitu se uvijek pojavi jedan zadatak sa VHDLom.

Kostolomac
24-04-2009, 15:49
Hm, već vidim da će bit veselo. Thnx for info :)

cham3leon
29-04-2009, 19:12
Od dioda do tranzistora
Od IC-a sve do MOSFET-a

Elektroniko
Elektroniko

Istosmjernom pokretana,
Mnogo je zajebana,

Elektroniko
Elektroniko.

Da, toliko je gadna. Imao danas. Prvo predavanje. A ništa nisam skužio :(

Deadwalker
30-04-2009, 07:54
eh, to bi bilo nesto slicno mojim Arhitektura rac. sustava koje jos uvijek nisam polozio. U potpunosti razumijem tvoju bol... :(

cham3leon
01-10-2009, 07:46
Ajmo kolege! Ove godine nas je i malo više :D

Dakle, šta ste upisali, kako vam je godina počela, i to.

Moja nije baš najbolje :( Rušio me Mladen T. iz programiranja. I zato ove godine ne mogu upisat nekoliko kolegija. Također sam pao elektroniku, moram je ponavljat ove godine, a i dalje ju predaje Vera, za koju imam osjećaj da neće baš zavoljeti nas ponavljače koji smo ju u anketi popljuvali. :boohoo:

C
01-10-2009, 07:54
Vidio sam te jučer oko 11-12 sati lijevo od P3 učionice (na boku tamo unutra). :)

Dreamer Deceiver
01-10-2009, 08:03
bio upao na strojarstvo, al se ipak prebacio na drugi faks. Al dosta frendova mi je tamo, poput mog cimera koji je treća godina brodogradnje

cham3leon
01-10-2009, 08:41
Vidio sam te jučer oko 11-12 sati lijevo od P3 učionice (na boku tamo unutra). :)

Jučer? Jučer sam bio samo u P2, ako na to misliš, ali u 14 sati.

C
01-10-2009, 09:27
Hmm, moguće, malo sam izgubljem u prostoru i vremenu. :)
U glavnom popodne nekada. :) Imaš pravo, oko 11-12 sam došao, bio sam s hidrauličarom krešom, on je otišao malo kasnije, a ja sam onda oko 14 otišao i tada sam te vidio.

Da_killah
01-10-2009, 14:12
biio sam i ja danas na vašem faxu, i na pomorskom, i na svom. btw, dreamer, vidio sam danas ili tebe ili nekog sličnog tebi blizu pomorskog faxa

Dreamer Deceiver
01-10-2009, 14:14
u koliko sati ? :D
i još da znam gdje je pomorski :D

Da_killah
01-10-2009, 14:54
e nemam pojma, 5 sati sam bio u gradu, sve mi se pomiješalo. a pomorski ti je odmah desno od ekonomskog :)

C
02-10-2009, 08:09
u koliko sati ? :D
i još da znam gdje je pomorski :D
Od Brajde uzbrdo, drugo raskršće, lijevo, imaš tamo stepenice ravno, i preko puta pomorskog ti je ambulanta odmah, ima tu i jako mali kafić.

Dreamer Deceiver
02-10-2009, 14:49
e nemam pojma, 5 sati sam bio u gradu, sve mi se pomiješalo. a pomorski ti je odmah desno od ekonomskog :)

sad sam skužio da je pomorski isto odmah do moje zgrade :D
onda si me sigurno vidio :D

E da pitam, za pokaznu kartu mi treba potvrda o prebivalištu u rijeci ili u labinu ?

Da_killah
02-10-2009, 15:42
ja mislim da sad više ni ne treba. a nemam pojma, valjda za rijeku

Kostolomac
02-10-2009, 19:22
Koliko znam, treba samo potvrda od faxa.

Dreamer Deceiver
04-10-2009, 14:54
koja ste godina i smjer vi s tehničkog ? :D
vrlo lako ste s mojim bivšim kolegama :D

cham3leon
04-10-2009, 19:17
[quote="Da_killah":v4cd6pyu]e nemam pojma, 5 sati sam bio u gradu, sve mi se pomiješalo. a pomorski ti je odmah desno od ekonomskog :)

sad sam skužio da je pomorski isto odmah do moje zgrade :D
onda si me sigurno vidio :D

E da pitam, za pokaznu kartu mi treba potvrda o prebivalištu u rijeci ili u labinu ?[/quote:v4cd6pyu]

Prošle godine su me uz potvrdu s faxa tražili i potvrdu o prebivalištu, ali ove godine je bilo dovoljno da pokažem osobnu. I drugi kolege su potvrdili da ih ništa više nisu tražili ove godine, tako da mislim da nećeš morati nikakve druge potvrde tražit osim one s faxa.

U biti to ide na sljedeći način - ako imaš prijavljeno prebivalište u Rijeci, dobiješ popust pa ti svaki mjesec karta košta 50 - 60 kn, a inače košta sto i nešto ako ne živiš u Rijeci. Bojim se da ne daju nikakve popuste za Labinjane :D

Kostolomac
04-10-2009, 20:01
koja ste godina i smjer vi s tehničkog ? :D
vrlo lako ste s mojim bivšim kolegama :D
2. godina, sveučilišni smjer elektrotehnike.

Dreamer Deceiver
15-10-2009, 21:13
malo zamrla tema, gdje su ostali ? :D
kad se misli popit koja pivica ? :D

cham3leon
15-10-2009, 21:14
Uči se, znaš :D

Ček, šta ti na kraju studiraš na tehničkom?

Dreamer Deceiver
16-10-2009, 16:18
ja nisam na tehničkom :D
al su mi dobri frendovi na računarstvu i elektrotehnici :)

cham3leon
06-11-2009, 16:28
Neslužbeno se opraštam od studija računarstva, bilo je lijepo dok je trajalo :(

Ovaj blok padam oba predmeta, nema smisla nastavljati dalje. Uspješno sam potratio dvije godine svog života umjesto da sam završio taj sjajan studij.

HVALA TI PRIMORČE NA BOLONJI DABOGDA PROPAO TI I CIJELA HRVATSKA!!!!

GeraltofSmeg
06-11-2009, 16:40
Neslužbeno se opraštam od studija računarstva, bilo je lijepo dok je trajalo :(

Ovaj blok padam oba predmeta, nema smisla nastavljati dalje. Uspješno sam potratio dvije godine svog života umjesto da sam završio taj sjajan studij.

HVALA TI PRIMORČE NA BOLONJI DABOGDA PROPAO TI I CIJELA HRVATSKA!!!!
e,r?

cham3leon
06-11-2009, 18:01
Kurac, sad vidim da me rušio i ovaj iz jebenog izbornog predmeta... gotovo je. Nastavljam samo ako prođem signale.

Niko Bellic
06-11-2009, 18:39
prozor, sad vidim da me rušio i ovaj iz jebenog izbornog predmeta... gotovo je. Nastavljam samo ako prođem signale.

Ne daj se frende. Ja bi ih sve tamo pobio da mi zbog retajne bolonje propadnu dvije godine života. Otišao bi im u zbornicu sa dvije bombe i kabum. Jebi im mater! Gamad prokleta podmitljiva!

Da_killah
06-11-2009, 18:42
zbornica na faxu? na mom toga nema

cham3leon
06-11-2009, 18:53
Ma nastavit ću ja tekuću godinu i probat proć sve čime me budu mučili u narednim blokovima, ali mislim da ću iduću godinu provest na nekom drugom fakultetu.

C
07-11-2009, 15:42
Znaš li da mi je acc sa riteha trebao isteći prošli mjesec? A znaš li da mi ga Sok nije obrisao? A znaš li zašto? Jer ja jedini imam premium acc na ritehu. 8)

cham3leon
07-11-2009, 15:45
You lucky bastard, you :D

Inače da pitam ovom prilikom, kakva je poslovna informatika na onom veleučilištu di ideš? Šta se radi?

C
07-11-2009, 16:01
Više-manje je lagana (većinom zato i padaju, jer izgleda prelagano sve, pa se opustiš).
Ovdje imaš za sve godine (3) predmete:
http://www.veleri.hr/?q=node/23
3 godine, plus 2 ako hoćeš još ići dalje.

Većina ispita je na zaokruživanje (4 ponuđena odgovora), matematika primjerice nije, kao i informatika. Kod matematike, matrice radimo zadnje, u 2 sada matematike riješimo dvije jednadžbe i jednu nejednadžbu, tako da možeš odmah skužiti da idemo tempom, kao da smo maloumni. Na svaki drugi predmet ne moraš ni ići, itd., zaiebancija.

Ne znam šta da ti velim.

Edit: Jedino će kasnije biti problem što ćemo iz informatike morati naučiti dosta jezika (C, C++, VB, HTML, itd.), web design će biti lagan, kao i sklopovlje računala, onda 3D, 2D, itd., itd. Za sada radimo samo Word, ali žešće nego što smo to radili na ritehu za ECDL certifikat.

cham3leon
07-11-2009, 16:05
Pa ne znam, ok je, ne izgleda loše...

Pitam jer više nisam siguran da ću iduću godinu upisat na ovom faksu. Odradit ću je do kraja i pokušat položit šta stignem, ali poslije je pitanje hoću li odlučiti (i moći) upisati i 3. godinu na studiju računarstva. Točnije drugu međugodinu :(

C
07-11-2009, 16:13
Ma ja ti sada jedva pišem, već dva dana za redom imam temperaturu 40, a inače ne smijem imati preko 39, tako da sam završio u bolnici, sada sam doma, ali ako opet skoči na 40, jer je bila fora da ju nakon 24 sata sa 40 spustim na 37, te nakon 30 min, ona skoči na 40, pa ću onda možda završiti u bolnici u ugodnom krevetu. :hangin:

cham3leon
07-11-2009, 16:16
Ma ja ti sada jedva pišem, već dva dana za redom imam temperaturu 40, a inače ne smijem imati preko 39, tako da sam završio u bolnici, sada sam doma, ali ako opet skoči na 40, jer je bila fora da ju nakon 24 sata sa 40 spustim na 37, te nakon 30 min, ona skoči na 40, pa ću onda možda završiti u bolnici u ugodnom krevetu. :hangin:

Ajoj. I ja sam imao temperaturu ove dane, ali ništa strašno. Drž' se, i sretno.

C
07-11-2009, 16:25
Ma držim se ja, jak sam ja, jedini je problem što je neki nepoznati virus, a vrlo opak. Mislili su da je neka svinjska ili tako neka gripa, ali nije. Nalaze pod HITNO sam vadio 12 sati u komadu, i doslovno svi nalazi da kao da sam savršeno zdrav čovjek, da mi ne može niti jedna infekcija ništa, a s druge strane, malo zakašljem, ono iskašljem krv, temperatura se spušta u 1 sat, za 0,2°C, totalka slab, pluća izoštrena kao da robot diše, a ne čovjek, itd., zato su mi i rekli, ako temp opet dođe do 40, na hitnu pod hitno bez ikakvih uputnica/nalaza/etc.

BTW Čak mi ne smiju ništa ni od tableta dati, jer ne znaju šta je, tako da sam samo na Lekadolu. Lekadol je zakon. 8)

cham3leon
07-11-2009, 16:54
Šta si se ti Bogu zamjerio xD Svi najgori virusi i crne magije idu na tebe...

C
07-11-2009, 17:08
Ne može mi nitko ništa, dok imam god mode. 8)
Najbolje je što su počeli kolokviji za koje sam učio.

Kostolomac
04-12-2009, 15:48
Jeste vidjeli ovo: http://www.jutarnji.hr/student--23--pre ... e-/387679/ (http://www.jutarnji.hr/student--23--pretucen-na-smrt-usred-rijeke-/387679/)S?
R.I.P. kolega :(

cham3leon
04-12-2009, 15:52
RIP kolega...

Baš ću pitat jednog kolegu s računarstva koji je isto sa Cresa je li ga znao. Strašno nešto.

Da_killah
04-12-2009, 17:36
ma užas, mislim da je generaciju stariji od mene, a jedan tip kojeg znam je bio dosta dobar s ovim, iako njega osobno nisam znao, niti tko je on. kaže mi frend da se aco zove

Dreamer Deceiver
05-12-2009, 15:13
sramota :/
R.I.P

la50
11-12-2009, 18:10
Ljudi ja sam totalni n00b što se tiče poznavanja faksa pa imam jedno pitanje za vas.Sad sam išao preko neta išao prijavit faks za državu maturu,i sad imam Elektrotehniku (u ri naravno) i imam na izbor preddiplomski sveučilišni studij i redovni stručni studij,dali mi može netko odgovorit koja je razlika između toga?

cham3leon
11-12-2009, 18:51
Razlika između stručnog i sveučilišnog studija je da na sveučilišnom (nakon završavanja preddiplomskog) možeš diplomirat, magistrirat, doktorirat, itd., dok na stručnome možeš samo završit te tri godine i postat inženjer, s time da je stručni valjda lakši, ali onda ne možeš kasnije na diplomski, osim ako ne položiš razlikovni ispit nekakav.

C
11-12-2009, 18:56
Stučni ti je nekadašnji 5. stepen (ako se taj fax vezuje za tvoju srednju), nakon 4 godine srednje. Stručni traje 3 godine, lakši je, i na te 3 godine imaš još +2 ako želiš da budeš neki freak, ali za razliku od sveučilišnog, nemaš puno opcija, ali dođe ti skoro pa isto. Jer npr. na stručnom možeš biti inžinjer i magistar, ako se ne varam, a na sveučilišnom možeš i doktorirati. Ako odeš na stručni, dođeš do kraja, jer nije ni stručni lagan, možeš se prebaciti na sveučilišni sa polaganjem razlike predmeta i zaostacima, pa furati dalje po doktoratu, ali s manje temeljnog znanja, tako nešto, pa ti je jako teško onda...ali u konačnici, npr. postaneš inžinjer za računala, pa iako ti matrice iz prve godine neće nikada trebati (ni u životu, ni u poslovima oko PC-a), trebaš ih znati da bi postao inženjer za računala.

la50
11-12-2009, 19:08
Aha hvala puno na odgovorima,meni je dosta bit inžinjer :D pa ću uzet stručni studij.

Da_killah
11-12-2009, 19:38
al bolja ekipa je na sveučilišnom.

cham3leon
11-12-2009, 20:19
Istina. Pogotovo ako si ambiciozan bilo bi bolje da ideš na sveučilišni.

la50
11-12-2009, 20:58
Ja bi što prije išao radit,tako da mi ono 5 godina teško dolazi u obzir a starci bi da idem,imam još neko vrijeme za razmislit.

Da_killah
11-12-2009, 21:07
uzmi u obzir i to da su ti srednja i fax vjerojatno najzabavnije razdoblje života. i odi na strojarstvo, strojari su kul :P

Kostolomac
11-12-2009, 22:25
uzmi u obzir i to da su ti srednja i fax vjerojatno najzabavnije razdoblje života. i odi na strojarstvo, strojari su kul :P
Slažem se. Ali ni mi električari ne zaostajemo :)

cham3leon
11-12-2009, 22:26
A ni računarci nisu za bacit...


Ma koga ja zajebavam, gikovi smo :(

No šalu na stranu, ove godine ima dosta brucoša gikova, ali u našoj generaciji ih je začuđujuće malo.

C
11-12-2009, 22:55
Dali je bolja ekipa na sveučilišnom ili stručnom. Po meni, bolja je na stručnom, jer je lakše, pa si opušteniji, i imaš više vremena za sebe, ili ti ga za druženje i zajebancije. Ali da, zavisi kako koji, nekada su u stručnom sami gikovi, a nekada su pijanci i drogeraši, tako i na sveučilišnom. Zavisi kako koja godina, šanse su ti 50:50 za uber i geek ekipu, na sveučilišnom/stručnom.

pehlinac
10-01-2010, 00:49
Pozdrav ljudi! I ja sam na ritehu, uspio sam upisat drugu godinu racunarstva, proso sve predmete, sad me zajebavaju algoritmi i strukture podataka al valda cu i to rjesit... :D

la50
10-01-2010, 00:57
Brijem da svi riječani znaju iz kojeg dijela grada si xD.
Nego,što mi se sve više i više bliži državna matura to se sve više bojim ovog faksa...
Imam jedno pitanje,je normalno ne znati kako stvari funkcioniraju(mislim na to bolonja ovo ono,ispiti kad kako se to piše,ma nemam pojma sav sam se stiso) na faksu ako sam tu negdje u godini pred faks.

McPingvin_v2.0
10-01-2010, 06:13
Imaš nekih koji su sa mnom na prvoj godini pa još uvijek ne znaju ^^

Kostolomac
10-01-2010, 14:00
Kao što McPingvin kaže, posve normalno :)

Dreamer Deceiver
10-01-2010, 14:13
Brijem da svi riječani znaju iz kojeg dijela grada si xD.
Nego,što mi se sve više i više bliži državna matura to se sve više bojim ovog faksa...
Imam jedno pitanje,je normalno ne znati kako stvari funkcioniraju(mislim na to bolonja ovo ono,ispiti kad kako se to piše,ma nemam pojma sav sam se stiso) na faksu ako sam tu negdje u godini pred faks.

Čitam tvoj post, čitam njegov post, i tek onda skužih njegov nick. Ah, mjesto prema kojem putujem skoro svaki dan i gdje pokušavam ne poginut u onom busu, zahvaljujući izvanrednim i vrsnim šoferima

LD
10-01-2010, 15:22
I grupicama crnih ljudi ^^

Kostolomac
10-01-2010, 16:08
Ej, ej, KFC rulz :(

la50
10-01-2010, 16:14
Haha,kad te napadne jedan obojan covjek a ti ga ustvari riješiš onda ti on dovede braću...kojih i nije tako malo.Gotovo nikad neidem na pehlin...
Fala vam na utjesi dečki jer sam već htio pročitat negdje o tim pravilima,s vašom pomoći sam to odgodio par slijedećih pol godine.

pehlinac
10-01-2010, 18:15
Haha,kad te napadne jedan obojan covjek a ti ga ustvari riješiš onda ti on dovede braću...kojih i nije tako malo.Gotovo nikad neidem na pehlin...
Fala vam na utjesi dečki jer sam već htio pročitat negdje o tim pravilima,s vašom pomoći sam to odgodio par slijedećih pol godine.

Najjace je bilo prvi dan na faksu, kao na nekom predstavljanju. Dosao prodekan za nastavu pred nas 200 brucosa i izverglao cjeli pravilnik, brijem da ga nitko nije skuzio :D... U biti mi smo sve to pohvatali tek nakon par ispita... A na kraju godine kad smo stvarno pohvatali kako stvari stoje, nas par proslo jedan predmet na racun nedovrsenosti pravilnika, pa smo obrlatili profu da provede pravilnik na nacin koji nama odgovara :D :D... Inace bi bio pakao proc taj predmet :S

cham3leon
11-03-2010, 12:12
Bump!

Ste prošli sve protekli semestar, što trenutno imate i tako...

Danas mi je bio prvi dan stručne prakse. Nije mogao bolje početi. Već nakon 1 sata u interesantnoj avanturi sa ploterom koji je išao u rashod uspio sam zasrat traperice pa sam ostatak dana uzeo slobodno xD

cham3leon
08-06-2010, 16:56
Ajde ljudi, ako još ovdje itko studira xD

kraj je godine i situacija je špičasta. Sve skupa šta ste pali, šta prošli, a šta biste mogli past?

LD
16-04-2011, 16:50
e kameleone, imam pitanje za tebe. Shvatio sam da studiras racunalstvo na ritehu, pa bi me zanimalo nes. Ja takoder studiram računalstvo, jel; i zanima me samo iz predmeta digitalna logika, kakav vam je bio zavrsni? Tj. idem na popravni zavrsni i moram dobit 8.5 bodova (jebemu) na racun toga sto je drugi kolokvij bio dosta tezak. Zanima me samo, posto nam nitko nije rekao, kako ce bit koncipiran zavrsni/popravni? Što bih trebao ucit, teoriju, zadatke, dio sa labaratorijskih?

cham3leon
16-04-2011, 19:25
Koliko se sjećam bilo je nešto malo VHDL-a sa labosa, a teorije mislim da nije bilo, ne sjećam se. Mislim da su ti samo zadaci bili. Uglavnom, zadatke moraš znat, ono, detekcija i ispravljanje pogreške, one neke tablice i sve drugo šta ste sa Sandijem radili, a pošto moraš tako puno bodova riješit, morat ćeš i taj VHDL znat :/

Ako imate Sandija onda je ok, on ne cjepidlači previše i obično pomogne ako ti malo fali. Bar na nekim kolegijima.

LD
17-04-2011, 13:17
Imamo za asistenta Lergu, i prilicno to lose radi. A na labaratorijskim nismo radili nista oko VHDLa, radili smo u Isisu par vjezbi sa picevima, i programirali to u nekom programu kojeg se nemogu sjetit trenutno. Ovaj drugi kolokvij je bio fakat ono tezak (mislim da je 70% ljudi dobilo 0 bodova) iz razloga sto su na kolokviju bili puno teži zadatci nego na auditornim vjezbama. Uglavnom, fala, budem procito jednom predavanja i onda cu probat zadatke samo ucit.


Cisto da te pitam isto, zadatci nisu bili nesto teski?

cham3leon
17-04-2011, 14:13
A kod Džonija bi moglo bit jebenih stvari. Mene očekuje susret s njim na 3. roku i znam da će uvalit neki gnjus od ispita.

Kostolomac
17-04-2011, 14:41
i programirali to u nekom programu kojeg se nemogu sjetit trenutno.
mikroPascal. I da, stvarno je drugi kolokvij bio retardirano težak u odnosu na auditorne.

cham3leon
17-04-2011, 14:55
Jonny Lerga. Klasika. Na signalima i sustavima je dao takvo živinče od ispita na drugom roku da je to u usporedbi sa zadacima koje smo radili na vježbama izgledalo ko znanstvena fantastika.

LD
17-04-2011, 15:48
Al covjek stvarno ili jako dobro glumi ili fakat nije bas nes potkovan znanjem, tipa na auditornim ga redovno par ljudi koji to prate ispravljaju i to onako 6-7 puta po satu.. Mene samo brine kakav ce sutra ispit bit, hoce li bit ovako tesko. I jos sad kazes da drugi rok jos vise zakomplicira =(((

Gu$ht3r
17-04-2011, 17:19
čovjek se zove Jonny, odma vidis da je zajeban.

LD
12-05-2011, 15:42
Kameleone, problemi opet :D

Vera. Koliko je to tesko? Ljudi mi trube da je jedini nacin pokusat je smijenit peticijom. Sta su ispiti toliko teski?

cham3leon
12-05-2011, 16:14
Neću ti lagat, teško je i jebeno. Vidiš i sam na šta joj predavanja liče. Ako ne skužiš ni kurca to ti je sve normalno. Općenito, takve epske zadatke kakve rješava tamo i koje nitko ne kuži neće stavljati u ispite i kolokvije, ali problem je šta uvijek ubaci nešto. Meni je na primjer bila ubacila u pitanje da se radi o poluvodičkoj pločici od broma, i onda bi ja kao trebo znat kolko brom ima valentnih elektrona da bi se to dalo izračunat. A da ne spominjem da u svakom testu ima "teorije" gdje će te tražiti neki izvod i za koje ti stvarno ne znam reć kako da naučiš.
Ako to i prođeš, još postoji njezin neobičan mentalni sklop radi kojeg skida bodove na ispitu nekim studentima iz pitajboga kojeg razloga. Frend koji je prošle godine razvalio ispit dobio je nemogući rezultat od 2/20 bodova iz nepoznatog razloga. Može ju se proći očito, jer ima i onih koji su je prošli, ali treba imat upornosti i sreće.

Nisam bezveze pred koju godinu stavio ovu sliku:

http://i.imgur.com/4yy5I.png

Šta se peticije tiče, ne znam koliko ćete postići jer očito ju nitko ne može smijeniti ni sa jedne pozicije. Uspjeli su je maknuti sa statusa redovitog profesora, ali nikako da je maknu sa preddiplomskih i stručnih studija. Vjerojatno najgora profa na faxu. Računarci su prošle godine pisali peticiju u kojoj su htjeli da se predmetu dodijeli neki pravi asistent, jer ni ova debela kuja ni onaj lik koji vodi labose nemaju pol ćuke o elektronici niti ti mogu išta pokazat, pa nije bilo nekog rezultata. Zbilja ne znam kako opstaje na tom faksu jer nije ni sa drugim profesorima dobra, svi ju mrze.

Mogu probat pomoć ako bude trebalo, možda imam još kakvih zadataka i to.

LD
12-05-2011, 21:18
:/ A dobro jebiga, budem nes prob'o. Fala za pomoc.

PS: Lerga sinkronizira clipove 0TpjLbVk ... e=youtu.be (0TpjLbVkyoE&feature=youtu.be)

cham3leon
12-05-2011, 22:05
A ne :pray: nemoj me jebat da je to on, identičan glas...

LD
13-05-2011, 10:26
To je on :D

Kolega mi to prenio sa Lerginog fejsa, kaze da mu je fejs pun propovijedi :D

Nee Joe
17-02-2013, 22:41
Hm, ima li još prisutnih kolega? Kako vam prolaze ispiti? :D

Kostolomac
08-04-2013, 12:11
http://i.imgur.com/HwT2NC9.png

Da_killah
08-04-2013, 12:53
:pray: taj je i meni bio :D

cham3leon
08-04-2013, 13:57
Ja isto danas gledam i ne vjerujem.