PDA

Pogledaj cijelu verziju : Planovi za buducnost...



Niko Bellic
26-01-2009, 14:13
Evo jednog pitanja za sve na forumu. Sto planirate mijenjati u buducnosti?

Ja sam odlucio da cu u dogledno vrijeme kada se cijene malo stabiliziraju, promijeniti osnovne dijelove mog stroja. S AMD-ovog Athlona 64 X2 6000+ (Windsor), presao bi na Phenom II X4 940 tj. s dvojezgrenog na cetverojezgreni procesor istog radnog takta. Unatoc svemu zanimljivom sto nudi Intel odlucio sam ipak ostati vjeran AMD-u i cak u buducnosti s NVIDIA grafe preci na AMD-ov ATI...

Imate li i vi slicnih planova i zelja koje mislite ostvariti u blizoj ili daljoj buducnosti? Koju maticnu i memoriju mislite upariti s novim procesorima i zasto? Hocete li koristiti triple channel i mislite li da ce vasa napajanja izdrzati prijelaz na nove procesore, grafe i DDR3 memoriju?

U ovoj temi raspravljajte o gore navedenim stvarima, razmjenjujte misljenja i zanimljive ideje vezane uz nadogradnju i zamjenu vitalnih dijelova vasih strojeva. Dvije glave (i vise njih) uvijek su pametnije od jedne. Nemojte buducnost docekati nespremni, informirajte se i pripremite za zamke marketinga i trzista, ustedite vrijeme i tesko zaradjeni novac...

Zajedno smo jaci...


:ekipa:

RIDER32
26-01-2009, 14:18
hehe dobra tema. Planiro sam su izet Q6600 al nije se imalo para pa sad se premisljam između Phenom 9x50 ili nekog Q. Ako uzmem phenoma onda cu si rezervirat socket za novu seriju Phenom 2, ali opet sta ako ih nebude pas puno a vec sam se jednom opeko sto sam uzeo stari 939 sochet kojeg je jako tesako nadogradit (rijetko di ima neki dvojezgreni).

Vidicu jos kad napokon nagovorim starce...

W3DR4N
26-01-2009, 14:28
Do uskrsa planiram uzeti Core i7, vjerojatno 920, te ploču i DDR3 memoriju za njega.
Na sljedećoj generaciji kupujem novu ATI-jevu karticu. (optimistično gledam da će AMD to realizirati do šestog mjeseca)
Oko božića bih uzeo Macbook, ovisno o financijskoj godini.

bezimeni
26-01-2009, 16:26
Ne planiram ništa.Ako uleti prilika da prodam neku od komponenti onoliko koliko sam ju i sam platio , prodati ću i nadogradi ,onako hobija radi.A ako ne uleti nikome ništa.Na hardu su petnajstak naslova koje još nisam odigrao a mogu ih igrati ko čovjek , na high i visokoj rezi tako da nema nikakve žurbe ni potrebe.Tek me Mafia 2 može natjerati na nešto iracionalno.

FI4
26-01-2009, 17:07
kuciste, ventilatore, ram, graficku :) :P mozda i proc ako se uspara nes :P

Hidraulicar Kreso
26-01-2009, 18:11
vi svi puni para, kao da imate direktorske poslove, ili kao da vam pare rastu ispred kuće pa ih samo ubirete. Ja nikad nemam para za ništa. :cry: :(

Death By Sexy
26-01-2009, 18:29
kad si hidrauličar :)
ne planiram nadogradit kantu.. kupio slabiji lap a i ne igram više

Gwin
26-01-2009, 18:30
s obzirom da je konfa nova ne mijenjam ništa UNUTRA.. ali zato izvana dolazi nekoliko zgodnih stvari do kraja ljeta..

prvo će past Wii, imam ga doma na posudbi i oduševljen sam napravom..
nove sluške.. imam dobru ponudu za jedne Plantronicse..
zatim će doletit novi LCD TV, nekih 40-ak incha
a za kraj ljeta pada jedno Panasonic 2x120W pojačalo i 2x100W JBL zvučnici..

Hidraulicar Kreso
26-01-2009, 18:42
daj ti meni gwine reci di ti radiš da se i ja tamo zaposlim jer vidim da imaš para na bacanje. Volio bi i ja tako. :D

Gwin
26-01-2009, 18:47
radim kao zaštitar. nije baš da imam para na bacanje, ali plaća je solidna..

Razzarach
26-01-2009, 18:49
zaštitar , i onaj ko se šora sa spam djecom s foruma :D

Hidraulicar Kreso
26-01-2009, 18:51
radim kao zaštitar. nije baš da imam para na bacanje, ali plaća je solidna..

e da mi je znati od kud ti pare za sve to i ovu konfu u sigu...

Svinjoguz
26-01-2009, 18:59
HD3850, novi LCD, plejka 3

fear
26-01-2009, 19:06
novu kantu baziranu na i7,x58,ddr3, i gainward 4870 1gb gs, a možda instaliram i vistu x64

Gwin
26-01-2009, 20:08
e da mi je znati od kud ti pare za sve to i ovu konfu u sigu...
freelanceam kao utjerivač dugova :D

Sphinx
26-01-2009, 20:10
Nove sluske, mozda i novi monitor i neki case mod, ako se skuplji volje i para :)

vex
26-01-2009, 20:31
Na ljeto možda kupim novu grafu i neki quad..

Sphinx
26-01-2009, 20:37
Na ljeto možda kupim novu grafu i neki quad..
onda ces trebati i novi psu :D

Anarion.Umarth
26-01-2009, 20:40
vjerovatno kupujen još 1 4850 ako osjetin potribu, a skoro sigurno ulazi hi fi sistem za oko 2000-3000k kn (pojačalo+zvučnici, eventualno cd player ako se bude pri novcima) u 9-10 misecu, kad sidne plaća

Multivitamin
26-01-2009, 20:45
ako prođem razred...

proc:http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1060027
grafa:http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1130309
zvucna:http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1710030
napajanje:http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=7710022

nadam se da će sve biti ok,i da će pasat...
nekh 3900kuna...i to je za budućnost...i onda ću potrošit sve pare šta imam.... :shock: :shock:

Sickmanno1
26-01-2009, 21:06
Ove godine evenutalno jos jednu 8800GT, iduce godine, nova konfa za 15 somova...

Karlo_from_Bjelovar
26-01-2009, 22:10
gwin i sick'o se izmjenjuju... :P

btw da se gleda samo komp, ovako nesto bi islo:
da sam bio uzeo maticnu s raidom - piknuo bi si neka dva diska od cca 450kn... al jbg, nista od raida do sljedeceg mjenjanja platforme... citaj: sljedeceg rodendana... buduci da imam poprilicno jak stroj, (grafa, rami) <eventualno> cu kroz neko vrijeme piknut neki q6600...

al ovo mi je spisak (redom) sto kupujem sljedece:
zvucnici za komp
strap-lock i remen za gitaru
novi stakor za komp (mx518 mi je premalen)
novo pojacalo/pedala
novi mob (ovaj spisak se ne bude jos barem "neko vrijeme" "dovrsio")

do pred 2 tjedna mi se na prvom mjestu nalazila "nova gitara", al i to sam rijesio (http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=112)... :P

Ghost_Rider
26-01-2009, 23:22
Kupiti PSP.Za PSP kupiti memori card od 8gb 2x,kupiti nekoliko UMD-ova,kupiti dobre slusalice za PSP,ugraditi chip,i to je to.Da se nemoram kurciti u kuci s netom,ovako kad imam psp onda imam net gdje god zelim.

Dommyshell
26-01-2009, 23:31
ajde da se i ja pohvalim:

nova grafulja HD4870
bolji rami
bolji PSU (nije pre hitno ali sjest ce kad tad)
novo tipkalo
OC q6600 na 3.4
silovanje Crysisa kad dode nova grafa :D :D
itd...

sad je na stock 2.4 nije mi se potpis dalo mijenjat XD al nije daleko od istine

ezav
26-01-2009, 23:38
Do kraja 2 mjeseca neke kvalitetnije sluske s mikrofonom (hehe treba za vent i WaR ) oci pale na nove Razerice ...

U 8 mjesecu ako izade :

Phenom 2 BE na AM3
TRUE ili ak izade nekaj bolje :D
Ploca s serijom 8 ati cipa (mislim da je u pitanju 890) i po mogucnosti novi SB770 ili SB790 kaj izade vjerovatno DFI ili MSI platinum serija
8GB DDR3
SSD od 64Gb
2x2TB diskovi u strip ride
ATI serije 5xxx ...
Ne ne planiram crosfire a kako svi briju na samanjenje potrosnje komponenti ondak bi mi moj gusar 520HX trebal biti dosta ... ak ne gwin bu nekaj preporucil u to vreme :D

Naravno ako sve te tehnologije dojdu na trziste kako su najvaili i naravno u HR ...

RIDER32
27-01-2009, 19:26
vi svi puni para, kao da imate direktorske poslove, ili kao da vam pare rastu ispred kuće pa ih samo ubirete. Ja nikad nemam para za ništa. :cry: :(
Ajde šuti... imas 3 puta bolju konfu od moje :cry:

Zasad planiram sve pare dati sestri da polozi vozacki, a onda kad njoj stigne placa... onda ce mo razgovarat... :D

Hidraulicar Kreso
27-01-2009, 19:32
vi svi puni para, kao da imate direktorske poslove, ili kao da vam pare rastu ispred kuće pa ih samo ubirete. Ja nikad nemam para za ništa. :cry: :(
Ajde šuti... imas 3 puta bolju konfu od moje :cry:

Zasad planiram sve pare dati sestri da polozi vozacki, a onda kad njoj stigne placa... onda ce mo razgovarat... :D


Pa znam, ali problem je u mojem mentalnom sklopu što ja kad kupim novu grafu sam zadovoljan 24 sata i onda želim nešto jače, kao i za proc. Problem je u meni. A što se tiče moje konfe ja sam jako zadovoljan.

Razzarach
27-01-2009, 19:34
ja nisam bio zadovoljan s gigom rama
pa sam kupio 4
24h kasnije sam išo po još jednu :D
sad imam 5gb

Hidraulicar Kreso
27-01-2009, 19:38
a ja bih sada volio kupiti novu ploču, i još dve gige rama, i onda sam gotov.

RIDER32
27-01-2009, 19:42
Pa znam, ali problem je u mojem mentalnom sklopu što ja kad kupim novu grafu sam zadovoljan 24 sata i onda želim nešto jače, kao i za proc. Problem je u meni. A što se tiče moje konfe ja sam jako zadovoljan.
Pokusaj se konrolirati. Tako sam si ja ljetos planiro uzet HD487X2 al kad sam vidio da su mi zelje nerealne okanio sam se toga i poceo planirati nesto realnije (iako je mojim starcima skupo i nepotrebno sve sto je jace od digitrona).

Hidraulicar Kreso
27-01-2009, 19:49
Pa znam, ali problem je u mojem mentalnom sklopu što ja kad kupim novu grafu sam zadovoljan 24 sata i onda želim nešto jače, kao i za proc. Problem je u meni. A što se tiče moje konfe ja sam jako zadovoljan.
Pokusaj se konrolirati. Tako sam si ja ljetos planiro uzet HD487X2 al kad sam vidio da su mi zelje nerealne okanio sam se toga i poceo planirati nesto realnije (iako je mojim starcima skupo i nepotrebno sve sto je jace od digitrona).

kao i mojima, po mom starom njemu je dovoljna i integrirana grafa, 512 rama i hard od 80. Da nemam nene nebi bilo ni ove konfe.

bezimeni
27-01-2009, 19:49
Mentalni sklop je mnogima problem.Reci si ovako; Kada na trenutnom kompu odigram , ali odigram barem 30 igara tek onda je vrijeme za neku nadogradnju.Za surfanje je dovoljan i jednojezgreni procesor sa 512 mb rama i integriranom grafičkom karticom .

RIDER32
27-01-2009, 19:51
A bar imas nekog ko je pismen u kuci. Mom je starm plafon 70 i nest inčni CRT televizor :)

Hidraulicar Kreso
27-01-2009, 19:51
pa znam, ja se uredno igram, čak mi ni grafika nije toliko bitna u igrama, bitno mi je da mi rade, čak ni ne patim za super jakim komponentama da bi se mogao hvaliti. Naprimjer veći mi je gušt sve to malo clocknuti, ali opet me pukne i kupim novi dio.

RIDER32
27-01-2009, 19:55
Ah da... Imas internet, malo guglaj, zainteresiraj se za jos nest... kupi novi bike... :)

Hidraulicar Kreso
27-01-2009, 19:57
Ah da... Imas internet, malo guglaj, zainteresiraj se za jos nest... kupi novi bike... :)

ne volim baš ništa više od računala i svega vezanog uz to, a pogotovo gaming.

RIDER32
27-01-2009, 20:00
Upravo zato ti i kazem da guglas. Idi na youtube. Gledaj nesto sto nema veze sa IT. Divi se necemu :roll:
Ode tema u k.. xD

Razzarach
27-01-2009, 20:04
teško će krešo nać curu :D

bezimeni
27-01-2009, 20:05
A bar imas nekog ko je pismen u kuci. Mom je starm plafon 70 i nest inčni CRT televizor :)

Moj odbija imati mobitel....i nema ga ni on ni mama.Ja im iskreno zavidim.Živjeli su u bolja vremena nego mi okruženi sa tehnikalijama i "pismeni" a društveno otuđeni.Za 20 godina češ dobiti čip pod kožu...tam bu podatak od kojih bolesti možeš oboliti , gdje se nalaziš ,kako plaćaš porez , što znaš i što neznaš...koliko vrijediš.Hebeš ti takvu pismenost ako si nesposoban napraviti vino , ispeči rakiju , oderati životinju ,napraviti kobasice ,obraditi zemlju , sazidati kuću...i sve što su naši "nepismeni" pretci znali.

Hidraulicar Kreso
27-01-2009, 20:08
teško će krešo nać curu :D

po koji put to čujem, upoznat sam sa tim.

Razzarach
27-01-2009, 20:31
odi traži curu :D

Svinjoguz
27-01-2009, 20:49
Moj odbija imati mobitel....i nema ga ni on ni mama.Ja im iskreno zavidim.Živjeli su u bolja vremena nego mi okruženi sa tehnikalijama i "pismeni" a društveno otuđeni.Za 20 godina češ dobiti čip pod kožu...tam bu podatak od kojih bolesti možeš oboliti , gdje se nalaziš ,kako plaćaš porez , što znaš i što neznaš...koliko vrijediš.Hebeš ti takvu pismenost ako si nesposoban napraviti vino , ispeči rakiju , oderati životinju ,napraviti kobasice ,obraditi zemlju , sazidati kuću...i sve što su naši "nepismeni" pretci znali.
super, onda ti šalji pisma ručno i koristi brzojav umjesto mobitela
sad smo već offtopic :|

bezimeni
27-01-2009, 21:20
Pa i nismo izvan teme pošto se tema zove planovi za budučnost....moj plan je vratiti se korjenima i pripremiti se za smak svijeta.Gradim atomsko sklonište i obnavljam vještine preživljavanja u divljini (lov , ribolov , branje raznih bobica....).Tu mobitel i računalo ne pomaže.Učim koji su crvi jestivi i kako uhvatiti vjevericu uz pomoć žniranca , te kako upaliti vatru bez šibica.

Svinjoguz
27-01-2009, 21:40
kako hoćeš :wink:

Niko Bellic
27-01-2009, 22:58
Mentalni sklop je mnogima problem. Za surfanje je dovoljan i jednojezgreni procesor sa 512 mb rama i integriranom grafičkom karticom .

Slazem se s tobom i zato za surfanje bespucima interneta koristim Acer Aspire One. Evo bas ovo sada pisem na njemu...

Priznajem kriv sam sto nisam malo bolje i detaljnije zapoceo ovu temu, ali moram priznati bilo mi je zanimljivo citati ovo sto ste do sada pisali (pogotovo one dijelove o gitarama, biciklima i curama). Bio sam lijen, priznajem. Sada cu vam probati malo pojasniti svrhu postojanja ove teme...

Ovu temu napravio sam da bi tu raspravljali o vasim buducim planovima za (eventualni) prelazak na nove maticne za Phenom II X4 ili Core i7 procesore koje koriste "novu" DDR3 memoriju, triple channel i o ostalim novim stvarima koje nam donosi bliska buducnost te o nasoj spremnosti da mijenjamo nase strojeve, kante, pile, kompove ili kako ih vi vec zovete.

Grafe su posebna prica. To podrucje je uvijek zanimljivo i tek mozemo naslucivati sto nas sve ceka u buducnosti, ali ove maticne vec su polako pocele dolaziti na trziste i sigurno ste ako niste odlucili preci na njih o tome bar malo razmisljali.

Kupiti danas plocu koja podrzava "staru" DDR2 memoriju i "stare" AM2+/LGA 775 sockete i na njoj kao temelju slagati novi stroj u ovo vrijeme naglih promjena i "vatanja krivina" cini mi se kao glup potez pa me (kao prirodno znatizeljnog cobana) zanimalo hocete li ipak kupovati nesto sto (nazalost) polagano postaje dio proslosti ili imate namjeru polako "iz dana u dan" slagati novu platformu koju cete moci neometano nadogradjivati u buducnosti i do tad trpjeti na vasim trenutnim "pilama" manje detalje u igrama i izostanak FSAA i filtriranja raznijeh vrsta koje vam uljepsavaju sliku na monitoru?

Evo dao sam si ipak truda i nazuljao tipkovnicu mog malenog netbooka, a sve s ciljem da usmjerim raspravu s pricanja o gitarama, biciklima i curama na ono sto sam imao u vidu kada sam otvorio ovu temu...

Hvala na razumijevanju

h3@dhunt3r

Xeno Zero
27-01-2009, 23:04
Prije cca 2 tjedna uzo još jednu 3850 i ocnuo ih na taktove 3870 , pokušavam doć do Saitek Eclipse 3 al nema je još :( , poslje za 2-3 mj eventualno Phenom 2 810.
Već je sad cijena dosta pala ima 920 po 1500 kn :o .

Niko Bellic
27-01-2009, 23:26
Prije cca 2 tjedna uzo još jednu 3850 i ocnuo ih na taktove 3870 , pokušavam doć do Saitek Eclipse 3 al nema je još :( , poslje za 2-3 mj eventualno Phenom 2 810.
Već je sad cijena dosta pala ima 920 po 1500 kn :o .

Puno kasne ovi nasi domaci hardware dobavljaci. :twisted:

Nikad od njih opaki i bogati jebaci sto drze cune u kalvin klajn gaci... :rotfl:

Niko Bellic
28-01-2009, 00:27
Evo,da vas pitam za planove.
Imam sledecu konfu:E6750,Asus P5B maticna,8800 GTS 320 MB,2GB DDR II RAMa,800 Mhz.Sto se da promjeniti unutar nekih 200 eura?

Stedi pare!

Nadji kupca i rasprodaj sve osim grafe i diskova pa si od ustedjene love i para koje dobijes kad rasprodas krs kupi novu platformu, a kasnije i jacu grafu...

Druga opcija je da prodas sve i uplatis meni na zirac pare da odem u kladionicu i ako mi prodje listic dijelimo fifti-fifti. Pravi adrenalin! Tako mozes imat iber komp ili bit nekomp ati bilan. Sve ovisi o smijehu fortune...

8)

Niko Bellic
28-01-2009, 06:47
Saljem ti pare preksjutra :thumbs2:

:bravo:

Karlo_from_Bjelovar
28-01-2009, 10:04
Evo,da vas pitam za planove.
Imam sledecu konfu:E6750,Asus P5B maticna,8800 GTS 320 MB,2GB DDR II RAMa,800 Mhz.Sto se da promjeniti unutar nekih 200 eura?
stavi 2 gige rama jos unutra...

ostalo je sve ok, jedino ak imas 22''+ monitor... onda bi trebao malo OCnut proc i metnut neku hd4850 vnutra...

al 2 gige rama u svakom slucaju metni... :thumbs2:

Niko Bellic
28-01-2009, 18:50
Evo gledao sam malo hardware na http://www.adm.hrSi zapelo mi je za oko par super stvari. Jako mi se svidjela Gigabyte GA-EX58-UD5 maticna i Intel Core i7 920 proc. Mislim si to nabaviti u blizoj buducnosti. Na plocu bi upiknuo Corsair TR3X3G1333C9 ili Corsair TR3X6G1333C9 memoriju ovisno o tome s koliko novca budem raspolagao u vrijeme kupnje. Nazalost, nisam vidio da te memorije ima kod nas za nabaviti, ali mogu se strpiti neko vrijeme dok se ne pojavi. Patim na Corsair memoriju jos od davnih dana kada sam bio malena beba i u komp ne mislim stavljati nista drugo od memorije. Grafa je ok (XFX GeForce 9800 GTX Black Edition) i ne mislim ju mijenjati tako skoro kao niti napajanje (Corsair HX520), a prostora na diskovima imam dovoljno i to takodjer ostaje do daljnjeg isto.

Zanima me sta mislite o ovome kao nadogradnji za buducnost?

Gigabyte GA-EX58-UD5 + Intel Core i7 920 + Corsair TR3X3G1333C9 ili TR3X6G1333C9

Ja mislim da je to ok kupnja i vec me lagano "svrbi" novcanik...

Svinjoguz
28-01-2009, 20:22
a šta sad imaš?
realno za gaming je takav procesor APSOLUTNO PRETJERIVANJE i sve iznad q6600/phII je pretjerano...ja bi išo na AMD platformu zbog bolje podrške jer će AM2(+) izumrijet kroz neko vrijeme..

Niko Bellic
28-01-2009, 22:00
a šta sad imaš?
realno za gaming je takav procesor APSOLUTNO PRETJERIVANJE i sve iznad q6600/phII je pretjerano...

Imam Gigabyte AM2 (ne AM2+) maticnu staru oko 18 mjeseci. Na njoj AMD Athlon 64 X2 6000+ (Windsor) proc i Corsair TWIN2X4096-6400C5 memoriju...

Daljnja nadogradnja kao sto vidis bas i nema smisla pa sam razmisljao o tome da kada mi ovaj trenutni setup pocne kasljucati uzmem maticnu i proc koje sam vec spomenuo (GA-EX58-UD5 i Core i7 920) i upiknem neki DDR3 Triple Channel Kit od Corsaira...

Normalno, pricekat cu malo da cijene padnu, ali vise od nizih cijena zanimaju me prvi dojmovi drugih ljudi koji su vec odlucili kupiti nesto slicno...

Svinjoguz
28-01-2009, 22:21
phenom 2 ima puno jeftiniju platformu (uzmeš neku dobru am2+ matičnu, koja i nije tak skupo za razliku od i7 mbo) dok i7 treba gore nova matična, ddr3, proc i tu ukupno se puno para potroši praktički za ništavnu razliku u performansama