PDA

Pogledaj cijelu verziju : E8400 vs. Q6600



KingTomy
24-01-2009, 18:25
Frend kupuje proc i ovo treba brzo odlučit... ja vas pitam
koji je procesor općenito brži u radu i windowsima, igrama? Koji bi preporučili ? :)

Dommyshell
24-01-2009, 18:28
Za rad u windowsima q6600 za gaiming u buducnosti takdozer q6600 jos je zasad mozda u igramam e8400 bolji no krou nekolkiko mjeseci ,godinu dana ce se to promijenit dolaskom igrara koje znaju iskoristit sve cetiri jezgre i tada ce quad biti i VELIIKOJ prednosti nad dualom.

Chappi
24-01-2009, 18:54
Quad naravno

NITROS
24-01-2009, 19:06
Za multitasking i neki ozbiljniji rad potreban je quad, za ostalo ce dual core davati bolje rezultate. Tako da je E8400 bolje rjesenje.
Pozz

The Boz
24-01-2009, 19:11
Ako većinom igra igre, E. Ako se bavi 3D modeliranjem ili audio/video tehnologijama ili žeščim fotošopom ili fakat voli vrtit Crysis sa Sins of a Solar Empire u pozadini i pržit DVD istovremeno, onda Q.

pimp
24-01-2009, 19:13
i quad pocinje biti bolji i za igre , provjereno je da se s quadom ima vise fpsa nego s e8400 u gta4

PLAYER
24-01-2009, 19:15
Ne bih se baš složio da je dualac bolji izbor od quada za igranje, zato što se novije igre sve bolje vrte na quadovima (npr GTA 4, Far Cry 2), a dualci polako postaju stvar prošlosti.

Edit:pimp me prestigao.

rade0N
24-01-2009, 19:22
nece falit sta god uzeo
naravno Quad je bolji,
i ne govori o 2 jezgre kao proslosti kad P4 jos moze pokrenut svaku igru

Chappi
24-01-2009, 19:25
Ovo sto nitros i boz pricaju su price za malu djecu.Prije je bilo isplativije kupit dual jer je bio jeftiniji od quada ali posto je quad sad dosta jeftin bolje se sa quadom osigurat za buducnost.

R@pt0r
24-01-2009, 19:27
Iako je i E8400 odličan izbor, al po meni nema smisla više na dual, ako voli sjest i zaigrat pošteno, pogotovo. I sam, čim mi se pruži prilika prelazim sa duala na quad.
I da se nebi kasnije pokajao što je uzeo dual, svi će kad-tad na quad (i više).
Moja preporuka, Q definitivno.

IGoR_2803
24-01-2009, 20:20
slažem se, do nedavno se još mozda moglo preporucivati dual core ali mislim da je polako doslo vrijeme kada ce sve vise igara znati iskoristiti 4 jezgre i zato je quad ipak bolji izbor IMHO...

Sickmanno1
24-01-2009, 22:05
Hihihi, gdje su sad oni koji su tvrdili da je E8200 bolji izbor od Q6600...znam da sam se morao svadati ovdje sa ljudima oko toga...cccc

Kalhant
24-01-2009, 22:06
Ima jos ljudi koji stavljaju e8400 u konfu od 8k kuna.
Pogledaj malo forum.hr, neki dan sam se svado s njima, ali su nepopustljivi :roll:

$p1tf1r3
24-01-2009, 23:19
Q ofkorz, negdje prije sam sebi stavio phenoma x4, vrtim cod 5 mp na max detaljima 50 ljudi na serveru 125fpsa lock, a da ne govorim za gta 4 igra klizi na visokim postavkama :wink:

NITROS
25-01-2009, 13:31
E8400 se moze dici u nebesa jos sa clockom i sa stock hladnjakom. Dok kod quada moras kupiti bolji hladnjak jer ima 4 jezgre koje su uzarene na visim temperaturama i to ti je jos trosak od 300kn za dobar hladnjak.
Za igre nema smisla 4 jezgre jer ih ne koriste.
GTA IV je neoptimizirano sranje.
Ja imam quad na 3.0ghz i kada se igram, igre mi klize i to uopce nije problem, ali sam siguran da je za gaming bolje uzeti dual core. Ionako 99% ljudi koji se igraju na kompu ionako ne koriste kompove za nista drugo osim za mozda malo worda i slicno, a quad je napravljen za multitasking i za zahtjevne operacije tipa photoshop. Uz sve to jos uvijek ne vidim zasto ljudi imaju toliko blesavo razmisljanje. Osigurati se za buducnost. Kako ne shvacate da se tehnologija prebrzo razvija i nema osiguranja za buducnost.
Ako bas hoce, mogu oni napraviti far cry 2 koji se nece dati pokrenuti niti na jednom sadasnjem stroju i onda ce kao nehajno izaci grafa od nvidie i proc od intela koji ce to moci pokrenuti. Stvar je u tome da su svi oni povezani. I ako ce im se htjeti mozda u buducnosti ce se morati kupovati novi hardware svakih pola godine. To je nazalost cinjenica.
Ja bi rade za gaming isao na E8400 ili na neki jeftiniji E i onda za pola godine isao na neki drugi procesor ili na drugu platformu.

$p1tf1r3
25-01-2009, 13:52
a bome si nalupeto gluposti...

rade0N
25-01-2009, 14:42
E8400 se moze dici u nebesa jos sa clockom i sa stock hladnjakom. Dok kod quada moras kupiti bolji hladnjak jer ima 4 jezgre koje su uzarene na visim temperaturama i to ti je jos trosak od 300kn za dobar hladnjak.
Za igre nema smisla 4 jezgre jer ih ne koriste.
GTA IV je neoptimizirano sranje.
Ja imam quad na 3.0ghz i kada se igram, igre mi klize i to uopce nije problem, ali sam siguran da je za gaming bolje uzeti dual core. Ionako 99% ljudi koji se igraju na kompu ionako ne koriste kompove za nista drugo osim za mozda malo worda i slicno, a quad je napravljen za multitasking i za zahtjevne operacije tipa photoshop. Uz sve to jos uvijek ne vidim zasto ljudi imaju toliko blesavo razmisljanje. Osigurati se za buducnost. Kako ne shvacate da se tehnologija prebrzo razvija i nema osiguranja za buducnost.
Ako bas hoce, mogu oni napraviti far cry 2 koji se nece dati pokrenuti niti na jednom sadasnjem stroju i onda ce kao nehajno izaci grafa od nvidie i proc od intela koji ce to moci pokrenuti. Stvar je u tome da su svi oni povezani. I ako ce im se htjeti mozda u buducnosti ce se morati kupovati novi hardware svakih pola godine. To je nazalost cinjenica.
Ja bi rade za gaming isao na E8400 ili na neki jeftiniji E i onda za pola godine isao na neki drugi procesor ili na drugu platformu.

Sickmanno1
25-01-2009, 14:46
E8400 se moze dici u nebesa jos sa clockom i sa stock hladnjakom. Dok kod quada moras kupiti bolji hladnjak jer ima 4 jezgre koje su uzarene na visim temperaturama i to ti je jos trosak od 300kn za dobar hladnjak.

A kakva su to nebesa? Oces ga ti drzati na 4.0Ghz na stock hladnjaku? Ono nije da cijepidlacimali 150kn je sasvim dovoljno za Quada da se drzi na 3.6Ghz, sto je sasvim dovoljno da imas najjaci procesor sto novci mogu kupiti.


Za igre nema smisla 4 jezgre jer ih ne koriste.
GTA IV je neoptimizirano sranje.

Ma nemoj :D

World in Conflict, GTA IV, Assasins Creed, Far Cry 2, Crysis v1.2, S.T.A.L.K.E.R., Quake Wars, Supreme Commander, Bioshock, Unreal Tournament 3....

Sve koriste 4 jezgre...



Ja imam quad na 3.0ghz i kada se igram, igre mi klize i to uopce nije problem, ali sam siguran da je za gaming bolje uzeti dual core. Ionako 99% ljudi koji se igraju na kompu ionako ne koriste kompove za nista drugo osim za mozda malo worda i slicno, a quad je napravljen za multitasking i za zahtjevne operacije tipa photoshop. Uz sve to jos uvijek ne vidim zasto ljudi imaju toliko blesavo razmisljanje. Osigurati se za buducnost. Kako ne shvacate da se tehnologija prebrzo razvija i nema osiguranja za buducnost.

Oces mjenjati tog svog Quada za E6600 uz 500kn nadoplatu, kad ono velis da nema potrebe za njim? Hvala sto si nam objasnio za sta je Quade namjenjen, mi mislili da je za igre....enivej, oces reci da u igri nemre biti multitasking?


Ako bas hoce, mogu oni napraviti far cry 2 koji se nece dati pokrenuti niti na jednom sadasnjem stroju i onda ce kao nehajno izaci grafa od nvidie i proc od intela koji ce to moci pokrenuti.

Lol, da, korupcija, hahahahahaha


Stvar je u tome da su svi oni povezani. I ako ce im se htjeti mozda u buducnosti ce se morati kupovati novi hardware svakih pola godine. To je nazalost cinjenica.

:facepalm:


Ja bi rade za gaming isao na E8400 ili na neki jeftiniji E i onda za pola godine isao na neki drugi procesor ili na drugu platformu.

Tako je, treba dati 2k kuna za maticnu i proc i onda nakon pola godine mjenjati platformu :pray:

Boze jel te ima :(

$p1tf1r3
25-01-2009, 14:49
ahahahah da da, nek bude solidaran pa zamjeni svoj quad s dualom, vjerojatno ima na forumu piplova koji ce pristati na to :D

NITROS
25-01-2009, 15:34
Ja svoj kompjutor koristim za ozbiljnije svrhe od izdrkavanja sa fpsovima u igrama.
I tu se nemoram uopce opravdavati nikome, najmanje vama na forumu.

Ja necu mjenjati svojeg quada kad imam potrebe za njim. Znam da sam na svojem dualu X2 3800 mogao igrati sve sto je bilo na trzistu bez beda, ali mi je bio preslab za photoshop i multitasking.

Ako si znao za sto je quad, zasto ga onda preporucas za igre? Mislio sam da neznas, pa sam ti to poblize objasnio. :)

Sto se tice korupcije, ako nisi znao prije par mjeseci je zavrsila presuda protiv nvidie i atia koju su podigli ljudi zbog toga jer su nvidia i ati imali dogovoreno izdavanje modela grafickih. Nije slucajno sto je stalno izlazila prvo nvidia pa onda ati i to skoro pa jednakih perfomansi i tako stalno. Vidi se da nemate blage veze o trzisnoj ekonomiji.

Sickmanno citaj malo sto pisem. I nemoj me jebati u mozak i vaditi iz konteksta, jer se ovdje govori samo o procesoru, o nikakvoj maticnoj.
Napisao sam da bih isao rade na dual ili na neki slabiji E. Ako vec hocemo cjepidlaciti mozemo sloziti maticnu i proc za 700kn koja ce igre gurati bez beda.
A sto se tice tu ekipe. 90% ljudi cine nedojebani klinci koji samo gledaju koji novi mis gamerski dolazi, sa sto vise dpi za sto vecu cijenu da ga kupe. Tako i kompove kupuju i to ni manje ni vise ulazu u njih pod desetke tisuca kuna i mislim da ako im tatice to mogu priustiti, mogu im priustiti i prelaz na druge platforme bez beda.


@$p1tf1r3

e mozes mi onako odjebati u troskoku. Kupio si phenoma za igranje CoDa. Bravo majstore!
Zasto nisi isao i7 platformu. Mozda bi cak mogao lockati i na 200fpsa. Onda bi bio pravi pwner. Sve bi ubijao na serveru. I kupi si jos 30" monitor, tako ces moci vidjeti veliku pizdu kada ces drkati.

Jebo vas, kako ljudi ne citaju.

bezimeni
25-01-2009, 15:48
U nekim stvarima se mogu složiti sa Nitrosom.U načelu , podržavam stav kako je izdrkavanje kupovina skupih ili preskupih procesora kako bi se na njma igralo ( ili još gore surfalo i slušalo mp3-ce) te kako se za puno manje novce može složiti solidna i funkcionalna gamerska konfiguracije.Također se slažem da se zbog par neoptimaliziranih naslova ne isplati kupovati nešto što 99% do sada izašlih igrara nezna iskoristiti.
Ali ako se već ide na novi komp i sigurno se ne namjerava na njemu ništa mjenjati narednih bekoliko godina Q ili X4 je daleko bolji izbor nego dvojezgreni procesor.Osobno , nikada nedam više od 500 kn za procesor i više od 500 kn za matičnu a igram se potpuno normalno .GTA IV i Dirt...ko ih hebe .Ali ako mi se ukaže prilika da nekome uvalim sadašnji procesor po cijeni iz dućana nebudem puno dvojio da nadoplatim 500 kuna za jedan X4 9650 :) .

KingTomy
25-01-2009, 15:48
Odlučio je uzeti Q6600 i clockat ga na 3.0 ghz. Jel treba bolji vent ili može sa stock do 3?
Thx svima!

NITROS
25-01-2009, 15:50
Odlučio je uzeti Q6600 i clockat ga na 3.0 ghz. Jel treba bolji vent ili može sa stock do 3?
Thx svima!
Moze na stocku bez beda do 3.0ghz, ali se bude zagrijavao pri loadu. Tako ako se moze isprsiti za jos koji bolji hladnjak 150-200kn super.

IGoR_2803
25-01-2009, 15:56
Ali ako se već ide na novi komp i sigurno se ne namjerava na njemu ništa mjenjati narednih bekoliko godina Q ili X4 je daleko bolji izbor nego dvojezgreni procesor

upravo o ovome govorim, jer ako gledamo realno, većina ljudi ipak ne mijenja hardver tolko često, a onaj koji ga mijenja vjerojatno ne bi ni došao ovdje pitati za savjet...

NITROS
25-01-2009, 15:59
U nekim stvarima se mogu složiti sa Nitrosom.U načelu , podržavam stav kako je izdrkavanje kupovina skupih ili preskupih procesora kako bi se na njma igralo ( ili još gore surfalo i slušalo mp3-ce) te kako se za puno manje novce može složiti solidna i funkcionalna gamerska konfiguracije.Također se slažem da se zbog par neoptimaliziranih naslova ne isplati kupovati nešto što 99% do sada izašlih igrara nezna iskoristiti.
Ali ako se već ide na novi komp i sigurno se ne namjerava na njemu ništa mjenjati narednih bekoliko godina Q ili X4 je daleko bolji izbor nego dvojezgreni procesor.Osobno , nikada nedam više od 500 kn za procesor i više od 500 kn za matičnu a igram se potpuno normalno .GTA IV i Dirt...ko ih hebe .Ali ako mi se ukaže prilika da nekome uvalim sadašnji procesor po cijeni iz dućana nebudem puno dvojio da nadoplatim 500 kuna za jedan X4 9650 :) .

Ali znas sto je nevjerojatno. Da u prvom postu nema niti rijeci o tome da covjek ne misli mjenjati procesor sljedecih par godina. To se uvijek u tekstu uvuce od nekog clana koji krene braniti quad. Jer quad ima "opravdanje" za igre, samo za dugorocno gledanje, koje je opet ponavljam blesavo, jer se radi o tehnologiji.
Takoder nema govora o novoj maticnoj, znaci covjek mozda cak i ima maticnu vec i samo ide na nadogradnju procesora. I opet je netko izvukao i to van.
To je nevjerojatno kako se s danasnjim ljudima nemoze razgovarati.
Cinjenica je da za igre trebaju jaci kompovi na trzistu, ali cinjenica je da i igre za koje je potreban takav komp, su vecinom naslovi koji ce se jednom odigrati i nikada vise ili naslovi za pohvaliti da si ga vrtio na 50fpsa (far cry, crysis i slicno) Po meni za takve naslove netreba odvajati takve sume novaca.

@igor

to je samo pretpostavka, s druge strane mozda je on bas jedna od tih osoba koji stalno mjenjaju hardware. Ja vidim da tu vecina foruma kupuje periferije za par 1000kn zato jer je novo izaslo i kao bolje je. Ja sam se isto na tome opekao i rekao nikada vise. Tako da mozemo onda uzeti i pretpostavku da i tu ljudi trose ogromne sume novaca, ali ne na procesor nego na tipkovnicu i misa.

Samo da se ogradim. Smatram da je periferija jednako vazna kao i ostatak kompa, jer ipak smo s tim uvijek u doticaju pri radu kompjutera, ali isto tako smatram da sve ove gamerske tipkovnice i misevi su vrsta izdrkavanja kao sto sam ranije bio napisao. I smatram da je blesavo davati 1000kn za tipkovnicu i misa. Cak i vise od toga.

$p1tf1r3
25-01-2009, 16:08
@$p1tf1r3

e mozes mi onako odjebati u troskoku. Kupio si phenoma za igranje CoDa. Bravo majstore!
Zasto nisi isao i7 platformu. Mozda bi cak mogao lockati i na 200fpsa. Onda bi bio pravi pwner. Sve bi ubijao na serveru. I kupi si jos 30" monitor, tako ces moci vidjeti veliku pizdu kada ces drkati.

Jebo vas, kako ljudi ne citaju.

zato sto nemam para i nisam balonja i tatin sin od 17g koji cim zacvili tata mu kupuje u sta got mu sincic uperi prstom...

a sto se tice phenoma on je kupljen u svrhe koje cvilidretar kao ti nikad nece razumjeti, a cod je tu samo da se pusti mozak na pasu...


i ubuduce pazi sto pricas, i kako se nekome obracas, mogao bi se opeci...

KingTomy
25-01-2009, 16:12
BTW. ne morate govoriti o pretjerivanju uzimanja quada za word i to, taj moj frend inače ima 8 gb rama samo za igre LOL. :D

NITROS
25-01-2009, 16:35
Evoga, kao sto sam i rekao :)
To je skupina ljudi koja moze preci na drugu platformu vec sutra, ako ima 8GB za igre.

@spitfire

Pa nisam niti ja takva osoba. Sam sam si kupio komp.

Ako je za druge svrhe zasto onda to nisi dao kao primjer, nego si dao CoD.

Svinjoguz
25-01-2009, 16:36
moram se složit sa NITROSom, ljudima fakat netrebaju procesori i grafičke za 3k kuna da bi mogli dić rezoluciju za 256 pixela u širinu i visinu...
većini ekipe na forumu bi bio dovoljan kakav E4500 i neki E8200 kao plafon, jer ti procesori sažderu većinu današnjih igara bez po beda..
ja sam svoju konfu prije godinu dana ubo za 2k kuna(mbo, proc, GPU, CPU), i da sad stavim HD3850 igro bi opet sve na high...al tuđi novci tuđa odluka :wink: .. ja znam da ću ubost PS3 i igrat se ko čoek 5-6 godina dok ne izađe nova konzola a WoW u međuvremenu valjda nebu dobio hardversku akceleraciju da bu zahtjevo l33t DX11 konfu sa CPU od 16 jezgri :rotfl:

Jack v3.0
25-01-2009, 16:44
tako je NITROS,reci im

$p1tf1r3
25-01-2009, 16:48
@spitfire

Pa nisam niti ja takva osoba. Sam sam si kupio komp.

Ako je za druge svrhe zasto onda to nisi dao kao primjer, nego si dao CoD.


pa naveo sam cod kao primjer jer to manje-vise svi igraju, a primarno sluzi za produciranje glazbe i bilo bi glupo da uzimam primjer nekog VSTi-a koliko jede proc, jer nitko nece znati od cemu pricam...

Kalhant
25-01-2009, 16:53
Ja bi rade za gaming isao na E8400 ili na neki jeftiniji E i onda za pola godine isao na neki drugi procesor ili na drugu platformu.

E8400 je skuplji od quada 80kuna, a ustedit 80 kuna i za pol godine mjenjat proc se fakat isplati :D

IGoR_2803
25-01-2009, 17:00
i da sad stavim HD3850 igro bi opet sve na high...al tuđi novci tuđa odluka

nemojmo sad ići u drugu krajnost, hd3850 je dobra grafa, ali sa najnovijim igrama na većim rezolucijama se podosta muči...

NITROS
25-01-2009, 17:35
@spitfire

Pa nisam niti ja takva osoba. Sam sam si kupio komp.

Ako je za druge svrhe zasto onda to nisi dao kao primjer, nego si dao CoD.


pa naveo sam cod kao primjer jer to manje-vise svi igraju, a primarno sluzi za produciranje glazbe i bilo bi glupo da uzimam primjer nekog VSTi-a koliko jede proc, jer nitko nece znati od cemu pricam...

Da si tako rekao nebi ti rijec rekao. Ali si nastupio da pricam gluposti i potom si rekao da se igras u codu. Po tim rijecima sam te okarakterizirao kao vecinu clanova na ovom forumu.
Ispricavam se.



Ja bi rade za gaming isao na E8400 ili na neki jeftiniji E i onda za pola godine isao na neki drugi procesor ili na drugu platformu.

E8400 je skuplji od quada 80kuna, a ustedit 80 kuna i za pol godine mjenjat proc se fakat isplati :D


Dragi moj. Puno toga na ovome forumu nije isplativo. Nije isplativo imati 8GB RAMa za igre kao sto ima ovaj lik, nije isplativo imati quad za igre, nije isplativo uopce imati komp samo za igre :) jer igre, ako cemo iskreno, su samo trosak i ubijanje vremena i stresa :)

E da zaboravih ti reci.

Ja ne vidim niti u jednom ducanu da je E8400 skuplji od Q6600. Evo recimo hardveraj E8400 = 1.160kn, a Q6600 = 1.330kn
Po nabava.net to su najnize cijene doticnih procesora u Hrvatskoj :)

IGoR_2803
25-01-2009, 17:41
jer igre, ako cemo iskreno, su samo trosak i ubijanje vremena i stresa :)


znaš ti da je stres najveći ubojica modernog čovjeka? :)

$p1tf1r3
25-01-2009, 17:45
@spitfire

Pa nisam niti ja takva osoba. Sam sam si kupio komp.

Ako je za druge svrhe zasto onda to nisi dao kao primjer, nego si dao CoD.


pa naveo sam cod kao primjer jer to manje-vise svi igraju, a primarno sluzi za produciranje glazbe i bilo bi glupo da uzimam primjer nekog VSTi-a koliko jede proc, jer nitko nece znati od cemu pricam...

Da si tako rekao nebi ti rijec rekao. Ali si nastupio da pricam gluposti i potom si rekao da se igras u codu. Po tim rijecima sam te okarakterizirao kao vecinu clanova na ovom forumu.
Ispricavam se.



ma ok...svejedno nhf :wink:

NITROS
25-01-2009, 17:45
jer igre, ako cemo iskreno, su samo trosak i ubijanje vremena i stresa :)


znaš ti da je stres najveći ubojica modernog čovjeka? :)

Heheh ma ne vjerujem ti ja bas u to :)
Stres je opasan i radi problema, ali nije ubojica :P

@spitfire

Thx na prihvacanju isprike :)

Sickmanno1
25-01-2009, 18:16
Sickmanno1 citaj malo sto pisem. I nemoj me jebati u mozak i vaditi iz konteksta, jer se ovdje govori samo o procesoru, o nikakvoj maticnoj.
Napisao sam da bih isao rade na dual ili na neki slabiji E. Ako vec hocemo cjepidlaciti mozemo sloziti maticnu i proc za 700kn koja ce igre gurati bez beda.

Odgovorit cu ti samo na ovo, jer mozemo 10 stranica zatrpat s raspravama, ili mozemo pricekati pola godine pa vidjet ko je u pravu. Nego racunao sam maticnu i procesor jer si rekao da ce za pol godine mjenjat, a ako ce mjenjat procesor morat ce i maticnu, jer prestaju izlaziti procesori za 775 socket na kojem je Q i E. Eto nisam cjepidlacio niti te htio jebati u mozak vec sam htio pokopati tvoje, oprosti sto cu ovako reci, glupo razmisljanje...ono za pol godine mjenjat platformu i zato je bolji dvojezgreni koji je jeftiniji kojih 100kn...svasta...

I samo jos jedno pitanje. Prije je bila ista situacija i dok je izasao 3800+ X2, kao bio je dosta skuplji od jednojezgrenih procesora i ono bilo je, ma sta ce nam to, ovo ono, a pogodi tko se danas jos igra na svom dvojezgrenom AMD-u, a tko ne sa svojim u to doba pametnijom kupovinom jednojezgrenog procesora :)?

PLAYER
25-01-2009, 18:18
Ja necu mjenjati svojeg quada kad imam potrebe za njim. Znam da sam na svojem dualu X2 3800 mogao igrati sve sto je bilo na trzistu bez beda, ali mi je bio preslab za photoshop i multitasking.
Koliko ja znam, za fotošop je važnija frekvencija procesora nego broj jezgara, što potvrđuje ovaj review:
http://www.hardwaresecrets.com/printpage/568/5



Cinjenica je da za igre trebaju jaci kompovi na trzistu, ali cinjenica je da i igre za koje je potreban takav komp, su vecinom naslovi koji ce se jednom odigrati i nikada vise ili naslovi za pohvaliti da si ga vrtio na 50fpsa (far cry, crysis i slicno) Po meni za takve naslove netreba odvajati takve sume novaca.
Slažem se da se za takve naslove ne isplati davati velike pare, ali ovdje je riječ o dva procesora istog cjenovnog ranga, pa ako se već može postići 50fpsa u Crysisu, zašto ne.(Ti u stvari sam sebe ovdje demantiraš i autoru teme kažeš da će mu quad u novijim zahtijevnim igrama raditi bolje nego dualac.)
Edit:Sick me prestigao

NITROS
25-01-2009, 18:41
Gledaj ovako player. Photoshop koristim ima 3 godine. I to redovito i svakodnevno. Uz njega su obavezno upaljeni bridge i lightroom.
Photoshop ti uzima oko 2GB, Lightroom kolko hoce i bridge jedno 500-700MB. Procesor treba 3 vrlo zahtjevna programa istovremeno vrtjeti. Dam se kladiti da ce dualac sporije odraditi prebacivanje fotografija iz jednog programa u drugi, te njihovu obradu i export od quada. Stavim ruku u vatru da je tako.

I jedno ti je sto netko napravi malo sintetike u nekom reviewu, a drugo ti je ono sto ti veli neki korisnik koji se bavi s time i stalno je u tom programu.

I procitaj jos jednom sto sam ja napisao. Istina je da za novije igre treba jaci komp. Nisam tu naveo niti quada niti duala. Jer ako idemo opet cjepidlacit dual je na vecoj frekvi bolji u igrama od quada. Cinjenica. Tj. bolji je u vecini igara. Ima par igra koje profitiraju od vise jezgri, ali neisplativo.

I tu je razlika od 150kn u korist duala, koji se da na stock hladnjaku vise clockati i bude hladniji, naspram quada koji je vec na 3.0 jako vruc.

PLAYER
25-01-2009, 19:11
Gledaj ovako player. Photoshop koristim ima 3 godine. I to redovito i svakodnevno. Uz njega su obavezno upaljeni bridge i lightroom.
Photoshop ti uzima oko 2GB, Lightroom kolko hoce i bridge jedno 500-700MB. Procesor treba 3 vrlo zahtjevna programa istovremeno vrtjeti. Dam se kladiti da ce dualac sporije odraditi prebacivanje fotografija iz jednog programa u drugi, te njihovu obradu i export od quada. Stavim ruku u vatru da je tako.

I jedno ti je sto netko napravi malo sintetike u nekom reviewu, a drugo ti je ono sto ti veli neki korisnik koji se bavi s time i stalno je u tom programu.
Ok, pošto se ti time baviš vjerujem ti.


SI procitaj jos jednom sto sam ja napisao. Istina je da za novije igre treba jaci komp. Nisam tu naveo niti quada niti duala. Jer ako idemo opet cjepidlacit dual je na vecoj frekvi bolji u igrama od quada. Cinjenica. Tj. bolji je u vecini igara. Ima par igra koje profitiraju od vise jezgri, ali neisplativo.
Jesi li ti uopće pročitao što je Sick napisao:
[I samo jos jedno pitanje. Prije je bila ista situacija i dok je izasao 3800+ X2, kao bio je dosta skuplji od jednojezgrenih procesora i ono bilo je, ma sta ce nam to, ovo ono, a pogodi tko se danas jos igra na svom dvojezgrenom AMD-u, a tko ne sa svojim u to doba pametnijom kupovinom jednojezgrenog procesora :)?


Upravo sam ja prije nešto manje od tri godine napravio jednu takvu grešku.Kupio sam jednojezgrenog procesora sa 3.0 Ghz frekvencijom, pa mi je već nakon godinu dana počeo štekat u igrama, a da sam dao još 150 kn za dualca mogao sam se i s njime kvalitetno igrat i u današnje vrijeme, samo sa novom grafom.A ovako sam morao kupovat cijeli novi komp i nisam htio ponovit istu grešku, tj dao sam još 200kn i kupio sam quada.
Ono što je najvažnije iz svega ovog je da nema te igre koja će loše raditi na quad core-u, ali zato već postoji i za koji mjesec postojat će još više igara koja neće biti igrive na na dual core-u.

25-01-2009, 20:41
Prva i osnovna stvar...autore topica...nauči se koristiti google...jer ti je dovoljno manje od 20 sekundi da pronađeš odgovor na ono što te zanima...dakle google i napiši E8400 vs. Q6600...i odmah znaš odgovor...jer ovakve teme treba odmah zaključavati...pošto rijetko tko ovdje može biti neutralan...ovdje se vodi rat...rat u neznanju....

No pošto si ti lijen...i očito slabo školovan..pa ne razumiješ eng jezik ja ču ti objasniti stvar.Ili da ne budem grub...možda učiš njemački :(

E8400 je dvojezgreni proc rađen na 45nm tehnologiji koja ti govori da takav procesor koristi manje el energije naspram ranijih tehnologija,manje se grije naspram ranijih tehnologija te isto tako i ima veći potencijal za overkloking.

Q6600 je rađen dakle na ranijoj tehnologiji i to 65nm ali ima 4 jezgre.

Dakle oboje imaju prednosti i mane...oboje su i više nego dovoljni za ugodno igranje svih današnjih igara.No koji je ipak bolji za igre?Kratko rećeno E8400 i to samo zbog veće frekvencije.Ali zašto?Samo zato jer još uvijek ima više igara koje koriste 2 jezgre negoli 4.Što bi za quad značilo da se ostale dvije jezgre ne koriste u nekim igrama.

No kako ide vrijeme svaka druga pc igra koja izlazi u današnje doba a voli kvalitetan i skup hardwer daje opciju korištenja sve 4 jezgre.

Što ti govori da trenutno E8400 može davati bolje rezultate,a ako uzmemo u obzir puno veći OC potencijal naspram Quada sve je jasno.

Ukoliko ti je cilj procesor zadržati koliko toliko IN čim duže vrijeme uzmi Q6600.Ukoliko samo želiš maksimalni broj fps-a za igre tada izbor leži na E8400.

Dakle sve ovisi o vremenskom razdoblju mijenjanja komponenti...no ako smo realni ni s jednim ni s drugim procesorom ne možeš pogriješiti,barem ako govorimo o igrama.

No da se mene pita uzeo bih jeftinijeg...jer razlika između 160fps-a i 180fps-a ako ih uzmemo u primjer meni osobno ništa ne znaći,a vjerujem ni nikome drugome tko se razumije u fps-ove i njihov bit. ;)





@ZA SVE:

Korištenje vulgarnih rijeci i prostote necu tolerirati.Ako vam nije dobar dan ili se ne znate kulturno izrazavati posjetite lokalnu birtiju pa tamo raspravljajte.

KingTomy
25-01-2009, 21:13
pošto rijetko tko ovdje može biti neutralan...ovdje se vodi rat...rat u neznanju....
Isti takav rat se vodi na stranim forumima, pa mi je potpuno svejedno gdje ću tražiti odgovor...


....i očito slabo školovan......Sja ču ti objasniti stvar.

:bravo:


BTW. možete lockat odlučio je.

Gwin
25-01-2009, 21:17
....i očito slabo školovan......Sja ču ti objasniti stvar.
:bravo:
ne izvlači riječi iz konteksta..

kvotaj cijelu izjavu..

IGoR_2803
25-01-2009, 21:18
Dakle sve ovisi o vremenskom razdoblju mijenjanja komponenti...


ako ja ovo nisam rekao desetak puta na ovom forumu onda neznam... :roll:

25-01-2009, 21:19
pošto rijetko tko ovdje može biti neutralan...ovdje se vodi rat...rat u neznanju....
Isti takav rat se vodi na stranim forumima, pa mi je potpuno svejedno gdje ću tražiti odgovor...


....i očito slabo školovan......Sja ču ti objasniti stvar.

:bravo:


BTW. možete lockat odlučio je.[/quote:38w6mdo5]



a jbg svi bi htijeli biti pametni...i ispast nešto...a da mi je znat što :(

Ma ovo slabo školovan kaj sam reko je više zezancija...tak da ono..nemoj doslovno shvatiti...htio sam ti poručiti da pripazi drugi puta kad otvaraš nešto vs nešto teme...s obzirom na kaj se to svede...sad vidiš i sam... :wink:






[quote=amd freak]....i očito slabo školovan......Sja ču ti objasniti stvar.
:bravo:
ne izvlači riječi iz konteksta..

kvotaj cijelu izjavu..


a jbg kad su neki cjepidlake i treba se tresti pred njima...i uvijek biti na usluzi...i uvijek bit najbolji...i nikad ne spomenuti google..

Al ajd da nema takvih meni bi bilo dosadno :(

KingTomy
25-01-2009, 21:42
NHF svima, hvala na pomoći :)

Sickmanno1
25-01-2009, 21:56
Prva i osnovna stvar...autore topica...nauči se koristiti google...jer ti je dovoljno manje od 20 sekundi da pronađeš odgovor na ono što te zanima...dakle google i napiši E8400 vs. Q6600...i odmah znaš odgovor...jer ovakve teme treba odmah zaključavati...pošto rijetko tko ovdje može biti neutralan...ovdje se vodi rat...rat u neznanju....

O hvala ti, o svemoguci AMD sto si nas blagoslovio svojim znanjem i pricama koji je procesor raden u kojoj tehnologiji koje nema nikakve veze sa samim performansama procesora.

I ne slazem se da je trebao googlati. Puno ljudi ovdje postavlja 18 puta gluplja pitanja pa nitko negovori nista o googlanju. Nekima je ocito jednostavnije pitati nesto na forumu i ono jer to zabranjeno? Naravno da nije. Covjek je mozda htio cuti nasa iskustva, nasa znanja zasto je bolji jedan procesor od drugoga i dobio je bez ovog tvog "znalackog" posta.

pimp
25-01-2009, 22:01
a jel msijem znati za što služi forum? nego za ovakva pitanja?

25-01-2009, 22:04
Ima veze nema veze....zašto ne napomenuti...

Koristiti google ne koristiti google...vrijedi spomenuti...


Stvar je u tome da nitko od vas nije bio neutralan i pucao je u jedno...a u biti oba proca valjaju...

Isto tako osječam nemir u tvojem postu....chill out...

Niko Bellic
25-01-2009, 22:42
Gle ekipa da vas malo prosvijetim. Posto ja spadam medju one persone koji ne OC-aju komponente. Za sve stvari osim za one gdje se aktivno koriste sve cetiri jezgre (a to je jos uvijek rijetkost) E8400 bolji je izbor. Nemojte me sada ispravljat zato sto bi to znacilo da nisam u pravu, a kada bi tvrdili da nisam u pravu samo bi potvrdili da ste u krivu.

Iskreno ne znam tko od vas uopce koristi cetiri jezgre samo znam da ja ne, a posto je poznato da se prvi macici bacaju u vodu cemu ne pricekati da pojeftini i7 i kupiti onda nesto s vise od cetiri jezgre. Do tada ce i E8400 razarati k'o veliki i OC-ati se bolje od Q6600.

Massive respect to all of ya

bezimeni
25-01-2009, 22:46
Eto , baš smo tebe čekali da nas prosvjetliš....hvala ti na tvom informativnom i stručnom postu.

Sickmanno1
25-01-2009, 23:18
lol bezimeni :D

@h3@dhunt3r

Evo npr meni bi 4 jezgre bile od koristi jel svaki cas pretvaram DVD u Divx i obrnuto :rotfl:

bezimeni
25-01-2009, 23:20
Ja surfam sa četri otvorena taba i u pozadini slušam muziku...to da moram nabaviti četverojezgreni procesor nije ni sporno , pitam se samo da li da ga dodatno klokam ili ne.

Sickmanno1
25-01-2009, 23:20
hahahahahaha

Gwin
25-01-2009, 23:34
Do tada ce i E8400 razarati k'o veliki i OC-ati se bolje od Q6600.

Massive respect to all of ya
mda.. do onog trena kad probaš istovremeno unzipat 6GB fajl, ripat film i spržit DVD.. pa dok komp napravi alt-tab stigneš otić na ručak...

Niko Bellic
25-01-2009, 23:52
Eto , baš smo tebe čekali da nas prosvjetliš....hvala ti na tvom informativnom i stručnom postu.

Ja govorim u ime onog koji dolazi...

:pray:

Njegovo ime se ne smije izgovoriti, neistomisljenicima voli pamet zasoliti. Mnogo je dobar, nije vel'ka zloca i pojasnit ce svima cemu sluzi maticna ploca...

:pray:

Pjevajmo svi u njegovo ime, mozda nas brze u EU prime...

:pray:

Uz pjesmu moze i malo svirke...

:boohoo: :gitara:

bezimeni
25-01-2009, 23:58
lol...znal sam da si mi poznat ...hedhanter cajković , umjetnički : mile cajković taraba .