PDA

Pogledaj cijelu verziju : CSS help (blog dizajn background slika )



grizli
24-01-2009, 01:53
oy ljudi eto vec 3 sata pokusavam resize-at background image za blog dizajn... dakle imam jednu sliku koju sam uspijesno resizao ajmo ga nazvat headerom


linkdoslike.jpg

dio koji se treba repeatat taj dio treba resizat


body { font-family: Verdana, Arial, Times new roman; text-align: justify; font-size: 11px; color: #FFFFFF; background-image: url(slika.jpg); background-repeat: repeat-y; }

vec sam i vraga iz googlo ali mi nista nije radilo.... dakle trebam ovaj drugi dio resizat isto kao i prvi.... pls help vec 3 h se patim oko ovako necega banalnoga... vec sam i preko photoshopa mijenjat velicinu slike ali 0 bodova

Hellboy
24-01-2009, 02:02
wait, kako misliš ne ide preko photoshopa? jednostavno kad odeš na save for web and devices odabereš dimenzije slike...
http://i61.servimg.com/u/f61/11/71/19/94/th/ps10.jpg (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=469&u=11711994)
označeno na slici...

C
25-01-2009, 02:24
Jednostavno je. :wink:
U prvom kodu već vidim da si na "WIDTH" i "HEIGHT" stavio veličinu u pixelima. Pa ako želiš da slika bude full screen u browseru, tj. resize od kraja do kraja za svih, umjesto pixela upiši postotke. U ovom slučaju je to "100%".
Iz tvog koda, ovako bi glasilo:

linkdoslike.jpg
Valjda si skužio u čemu je fora. :wink:

A u drugom kodu, kao što postoji repeat po y osi, tako vjerojatno postoji i po x osi, pa ga dopiši prije y-a.

grizli
25-01-2009, 16:29
ty bartuc i C i imam jos jedno pitanje, dali je moguce sakrit post al da se moze linkat na njega sa permalinkom ?

C
25-01-2009, 17:25
Šta je to permalink? :oops:

Hellboy
25-01-2009, 20:36
ty bartuc i C i imam jos jedno pitanje, dali je moguce sakrit post al da se moze linkat na njega sa permalinkom ?
Bartuc? :cry:

enihu, nisam siguran što zapravo želiš... da post bude negdje spremljen ali da imaš permalink do njega tako da ne bude javan, a opet vidljiv kad ga linkaš?

C
25-01-2009, 20:52
To ne može kao member. :)

grizli
25-01-2009, 21:24
ma ono prvo je bilo moje pitanje a ovo drugo od frenda kojem se ljeno regat na pcp forum, ja sam mu reko da ce prije napravit web stranicu nego to napravit sa blogom

hellboy sry stvarno neznam zast sam napsiao bartuc :rotfl: , valjd nisam naviko da mi se svemocni hellboy usklicio :rotfl: