PDA

Pogledaj cijelu verziju : cmd.exe - No disk error



R@PTOR
23-01-2009, 22:08
Ubacim CD/DVD u ROM. Nakon što ga izvadim i kad pokušam ući u bilo koji disk (local C,E...), izbaci mi error cmd.exe - No disk (There is no disk in drive D, a to mi je CD/DVD drive) s ponuđenim opcijama da nastavim, pokušam ponovno ili poništavanje. Taj error zatvorim i nastavim normalno. Ne čini mi nikakvu štetu, ali je vrlo iritantno da mi to pri svakom otvaranju lokalnih diskova iskače... Kao da je potreban neki CD/DVD za otvaranje diskova... LoL! Ne znam zašto se javlja (PC je skeniran sa NOD32 i BitDef. 2009 trial verzijama) pa ako ima tko kakvu ideju...

C
25-01-2009, 02:20
Otiđi u CMD i upiši:
C:\
erase desktop.ini
erase *.db /f /s /q
erase autorun.inf
erase %temp%\*.* /s /q
Zatim očisti registry s Glary-em ili TuneUp-om.
Ako se bude opet pojavljivalo, upiši u CMD:
C:\
dir *.* /A d h s a r
I komandom "del" obriši uljeza. Vjerojatno je trojan pod EXE ekstenzijom. Reci mi dali imaš na desnom kliku na particiju opciju podebljanu, bilo kakvu, i dali je možda autorun ili autoplay? Ako jest, progooglaj malo, to ti je trojanski worm u registry-u.

R@PTOR
25-01-2009, 13:09
Ništa nije podebljano, osim Open, što je normalno. Sad malo detaljnije o problemu. Restart računala i kada ulazim u diskove nema errora. Ubacim bilo kakakv CD/DVD i opet ništa. Error se tek javlja nakon što taj bilo koji CD/DVD koji sam ubacio izvadim iz ROM-a. Registry održavam redovito sa CCleanerom i TuneUpom. Malo sam proučavao i na kompu vidim da taj proces (dok error stoji na ekranu) ima naziv cmd.exe, ali da nastaje od csrss.exe koji se nalazi u system32 folderu. Sad se stvarno počinjem zabrinjavati da je virus i nevjerojatno je da ga ne mogu otkriti NOD32 i BitDef. 2009, nadam se da je nekakav bug...

C
25-01-2009, 17:31
A, čuj, šta da ti kažem, dođi ovdje i uploadaj cmd, shell, csrss (on je inače poznat po virusima), svchost-eve i sve ostale poput njih. Vjrerojatno će ti jedan od antivirusa otkriti barem nešto. :wink:
http://virusscan.jotti.org/

R@PTOR
27-01-2009, 00:51
Probao sve. PC čist kao suza. Još je fresh instalacija Windowsa, ne znam što uzrokuje error...