PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s desktopom



D4MB4
22-01-2009, 16:15
Odjednom su mi sva slova na desktopu,browseru ma gdje god oso podebljana,ko da mi se font pobrkao jel mi moze neko objasnit kak to vratit na normalu?hvala unaprijed

C
22-01-2009, 18:02
Desni klik na desktop>Properties, i stavi na neku themu apply. Ako bude ostalo i dalje, onda pod Appreapance podesi na neki style i primjeni ga klikom na apply.

D4MB4
22-01-2009, 18:05
nepomaze to nazalost :cry:

C
22-01-2009, 18:09
Onda desni klik na Computer, Properties, Performance [Settings], Visual Effects obilježi na "Adjust for best appearance".

P.S. I na Apply/OK sve.

D4MB4
22-01-2009, 18:29
nope opet isto

C
22-01-2009, 22:42
Pa logično je.
Ako staviš sliku koja se nalazi na Desktopu, ispod opcije da ti se slika pokazuje u titlovima, razvučena i sl. imaš primarnu boju koja je iza slike. Ja stavljam crnu. Npr. pokreće ti se Windows, Log in ide i sve dok se slika ne učita biti će u pozadini ta boja kao primarna boja desktopa preko koje dolazi slika.
I ako Windows koristi sliku za pozadinu sa desktopa, i kada ti tu sliku makneš sa desktopa, autoamtski te slike za njega više nema i ostaje ti samo primarna boja koju si podesio.
Ako imaš noviji Winodws, svaka stavljena slika se kopira u Windows\Web\Wallpaper i u Documents and Settings\User\ pa tamo negdje, u imenu kao "Wallpaper 1" i "Wallpaper 2", tj. nema da tamo stavlja i "Wallpaper 3", 4, 5, 6, 7, etc.

@D4MB4 - Koristiš li možda neki program za vizualizaciju? Npr. neki za desktop style, taskbar, alatnu traku, system tray, za sat, side bar, boot screen i/ili bilo što drugo?

D4MB4
22-01-2009, 23:27
Ne baš ništa sam odjednom mi je počelo tako biti od jučer slova su mi sva ovakva"PC playtak podebljana što nikad nisu bila probo sam baš sve ono što si mi preporučio i zahvaljujem se na trudu al jednostavno sve je opet isto.kak su ta slova debela tak sam mi prave probleme i produljue mi sve tak da nekad nestane npr pisalo mi "My computer" sad je "My Comp...baš na sve ujteče od browsera do svaćeg gdje god ima slova

C
22-01-2009, 23:53
Pokušaj ti mjenjati style texta od ikona i sl. u exploreru tamo gdje mjenjaš appreapance.

D4MB4
23-01-2009, 18:54
Probo sam neće ma izgleda da ću morat stavim windovse svježe onda

hkirin1
27-01-2009, 12:56
Probo sam neće ma izgleda da ću morat stavim windovse svježe onda

nop, samo system restore.

C
27-01-2009, 13:16
Hvališ taj System Restore na svakom koraku, a nisi ni svjestan koliko ti tek on može siebati Windowse i sve ostalo na HDD-u. Većina ljudi nakon instalacije Windowsa isključuje System Restore odmah, ne da bi uštedili prostora na HDD-u, nego jer može napraviti još gora sranja.