PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zvučna kartica



nosferatu25
22-01-2009, 00:12
Sry što mi je ovo drugi topic u pola sata o sličnoj temi (odustao sam od povezivanja zvučnika :D ).
Imam zvučnike Logitech X-230. Matična mi je stara Asusova P5VD2-X sa integrisanim zvukom. E sad, koliko bi se zvuk poboljšao prelaskom na Creative SoundBlaster Audigy SE zvučnu karticu. Zvuk mi je super, samo imam osećaj da to "može malo bolje".

Creative SoundBlaster Audigy SE:
http://www.pakom.com/SlikeProizvoda/1314085_0.jpg

drale112
22-01-2009, 04:28
Imao sam i ja taj osjecaj.
Zelio sam imati malo kvalitetniji zvuk pa sam rekao kupit cu zvucnu. Ipak ono integrirano cudo od par dolara na ploci nemoze proizvodit tako dobar zvuk... e pa moze ali eto kupi ako ce te to usrecit no ipak mislim, ako ces biti iskren sam prema sebi prvenstveno, neces biti zadovoljan razlikom u zvuku.

Moji zvucnici su z-5400, a presao sam sa integrirane na titanium.


Gledaj ovako. Svatko ce reci normalo da je zvucna od skoro 200-tinjak kuna bolja od integrirane, bez i da je probao jer je to logicno, ali kada probas bas i nije neka razlika.


Sve je do tebe ubiti. Samo je pitanje koliko to "malo bolje" treba biti da tebe zadovolji.

nosferatu25
22-01-2009, 11:59
hvala ti puno, prijatelju! idem za ove pare da kupim pet kila roštilja :D

str33t6l0w
23-01-2009, 11:54
ma daaaaj...

prelazak sa integrirane na Audigy SE mi je jedan od najpametnijih poteza što sam napravio na kompu.... zvuk ne da je bolje nego ono... predobar je....

nosferatu25
23-01-2009, 12:10
a koje zvučnike imaš?

Čux
23-01-2009, 13:16
preferiram svoju 10 godina staru !Live-icu u odnosu na bilo koju intergrušu, ta je prošla kroz jedno 5 konfi i vjerojatno bum ju imo dok PCI ne izumre

bezimeni
23-01-2009, 14:46
Ta zvučna vrijedi svaku kunu.

nosferatu25
23-01-2009, 19:28
Moja integrisana zvučna kartica je Realtek ALC883 HD za koju sam čuo da je prilično dobra, i sad po forumima čitam da je otprilike istog kvaliteta kao i Sound Blaster Live što je potvrdio tip koji ima obe. Malo sam se poigrao sa equalizerima i ostalim stvarčicama u Realtek HD Audio Manageru, namestio environment na Carpeted Hallway i equalizer na Soft. Zvuk je mnogo bolji. :pray: Tako da zvučnu ipak neću kupovati, a hvala svima koji su postali u ovoj temi.

weird1
23-01-2009, 21:59
Nitko ti tu nemoze tocno odgovoriti. U pravu su i ovi koji kazu da nije neka razlika i ovi koji kazu da ima razlike i da se dosta osijeti.


Nekako mislim da bi ti najbolje bilo tesitrati sa sluskama kod frenda. Potpuno istih par pjesama, potpuno iste sluske, samo probaj na svom kompu pa na nekom tko ima audigy se.


Streetglow, ako se nevaram (ispricavam se ako sam ga zamijenio), se bavi glazbom, obradama pjesama i to, kao DJ itd, uglavnom(ili je to bio streetrace777?).
On ce primjetit jednu notu krivo odsviranu u pijesmi. Jednostavno ima sluha i obraca paznju na sitnici.
Nista od toga nije lose, samo pokusavam reci da iskljucivo ovisi od osobe do osobe dali ce oni dozivijeti(osijetiti) tu promjenu ili ne... pa ce biti malo razocarani.


Zasto sam ja napisao ovo iako si se ti vec odlucio?
Zato sto mislim da je najbolje da probas.
Mozes pogrijesit i ako kupis i ako nekupis ali ako probas onda ces znati i 100% neces pogrijestit.
(ja sam vec rekao nevidim neku razliku ali dok neprobas jednostavno nemozes znati).

Dyslexia
24-01-2009, 01:18
Ja se bavim glazbom ne streetglow. Ovako prva razlika ti je u glasnoci zvuka puno je glasnije, odna 24 bitni zvuk koji nemas na integri. Ja svoju drzim na 24 bita 44100 hz studio quality. Ja cujem ogromnu razliku, i bitan mi je i najsitniji ton, radio sam i kao DJ, tako da sluha za to imam. Toplo ti preporucujem da kupis tu zvucnu

Gwin
24-01-2009, 06:09
dyslexia.. errm čovjek ima HD zvuk na ploči..

a realtekovi ALC čipovi su dosta jaki, i uredno podržavaju :

Ten DAC channels support 16/20/24-bit PCM format for 7.1 sound playback, plus 2 channels of independent stereo sound output (multiple streaming) through the front panel output
2 stereo ADCs support 16/20/24-bit PCM format, one for stereo microphone, the other for legacy mixer recording
All DACs support 44.1k/48k/96k/192kHz sample rate
All ADCs support 44.1k/48k/96kHz sample rate
16/20/24-bit S/PDIF-OUT supports 44.1k/48k/96k/192kHz sample rate
16/20/24-bit S/PDIF-IN supports 44.1k/48k/96kHz sample rate

ako na tim zvučnicima uspije skužit razliku, ja ću mu kupit novu zvučnu..
a to kaj si ti radio kao DJ ne mora niš značit..znam puno ljudi koji su radili kao vozači-dostavljači, a ja im ne bi dao auto u ruke..

str33t6l0w
24-01-2009, 15:50
Streetglow, ako se nevaram (ispricavam se ako sam ga zamijenio), se bavi glazbom, obradama pjesama i to, kao DJ itd, uglavnom(ili je to bio streetrace777?).
On ce primjetit jednu notu krivo odsviranu u pijesmi. Jednostavno ima sluha i obraca paznju na sitnici.
Nista od toga nije lose, samo pokusavam reci da iskljucivo ovisi od osobe do osobe dali ce oni dozivijeti(osijetiti) tu promjenu ili ne... pa ce biti malo razocarani.



bavio sam se :).. i još nekad ali dosta rijetko...


Ja se bavim glazbom ne streetglow. Ovako prva razlika ti je u glasnoci zvuka puno je glasnije, odna 24 bitni zvuk koji nemas na integri. Ja svoju drzim na 24 bita 44100 hz studio quality. Ja cujem ogromnu razliku, i bitan mi je i najsitniji ton, radio sam i kao DJ, tako da sluha za to imam. Toplo ti preporucujem da kupis tu zvucnu

a ti šuti... DJ :rotfl:

Dyslexia
24-01-2009, 23:56
kreso pokrij se usima :D

on topic ...da se nebavim glazbom ne bi uzimao drugu zvucnu...mislim da je ustvari nepotrebno uzimat drugu zvucnu ako ces samo slusat mp3 i filmove.

Karlo_from_Bjelovar
25-01-2009, 13:45
izmedu HD audio chipa koji se nalazi na P45 plocama i audigy se i nema neke razlike...

Niko Bellic
26-01-2009, 12:19
izmedu HD audio chipa koji se nalazi na P45 plocama i audigy se i nema neke razlike...

I sam imam par pitanja vezanih za Audigy SE zvucnu karticu...

Kakvo je stanje u slucaju GA-M61P-S3 ploce tj. zna li netko od vas da li je i ta integrusa u rangu Audigy SE ili bi bilo bolje kupiti zvucnu karticu? Vecinom imam kvalitetne slusalice spojene na komp (Sennheiser, Technics i sl.) pa me zanima koliko bi bolji zvuk imao i da li bi mi igre bar mrvicu bolje radile zbog dodatnog procesora za obradu zvuka (Audigy SE)?

Takodjer me zanima i ovo. Ako su mi slusalice upiknute u remote control od Logitech Z-3 zvucnika, hoce li mi zvuk biti losiji nego u slucaju da su upiknute direktno u zvucnu karticu?

Help!

W3DR4N
26-01-2009, 12:56
Ako je netko iz Zagreba, mogu mu ja prodati svoju Audigy SE za 100 kuna, kupljena je prije cca 6-7 mjeseci, korištena svega mjesec dana.
Razlog prodaje je taj što sam nabavio bolju zvučnu karticu.

RIDER32
26-01-2009, 13:10
i da li bi mi igre bar mrvicu bolje radile zbog dodatnog procesora za obradu zvuka (Audigy SE)?
Ja mislim da da ali ako uspijes nagurat 3% bolje performanse onda si odlicno proso.
edit: jel saljes mozda postom? :)

Xeno Zero
27-01-2009, 23:14
Ma Audigy SE je sranje, puno je bolja Live! garantiram, općenito me Creative ne oćarava toliko.
I kak vi nekužite da nisu današnje integrirane zvučne ista prića kao prije , ova Realtek koju imam sam se fakat ugodno iznenadio koliko je dobra za integriranu.
Al ak budem uzimo novu ide Asus Xonar, Creative-a mi je dosta i njegovih drivera koju su prije znali bit fakat loši.

Niko Bellic
28-01-2009, 00:19
Creative-a mi je dosta i njegovih drivera koju su prije znali bit fakat loši.

Jesu sad dobri? Hm? Trebam uzet SE u cetvrtak, pa mi javi da znam da otkazem kupnju ako su nestabilni "vozaci"...

:cry:

Dyslexia
28-01-2009, 00:21
dobri su driveri, SE rade driveri na svemu i na visti i na windows 7, tako da nemas frke

Niko Bellic
28-01-2009, 00:34
dobri su driveri, SE rade driveri na svemu i na visti i na windows 7, tako da nemas frke

Ako ti ikad zatreba SATA kabel ili Medo Stedo djecji kisobran ja sam tvoj covjek!

Nopu lahva rista...

:pray:

Vedrane javi mi se 29-og! Bice paraaa... Hoces isplatu 1x 100 kn, 2x 50 kn, 5x 20 kn, 10x 10 kn ili 20 mrkih medvjeda sto ukrasavaju divne kovanice od 5 kn? Za sitnije morat cu zvat FINU...

Javi na PP

:gitara: