PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laptop - 6000kn 100 +/-



kripton32000
21-01-2009, 22:46
Treba mi prijenosnik za 6000kn, 100 vise manje nije vazno.

Po mogucnosti da ima malo gaming osobine.

Ima teme samo za lap 4k,5k i 8k... a meni treba bas za 6k

prijatelj pito :oops:


edit: mora imati 17' ekran

W3DR4N
21-01-2009, 23:08
Odličan procesor i grafika, 4 giga rama.

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?it ... 0&catid=19 (http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=8710&catid=19)

kripton32000
22-01-2009, 08:26
ma se odgovara osim grafe :(

FichoM
22-01-2009, 09:38
Ja bi sebi ovaj uzeo... prelazi cifru za 100 kuna, al mislim da vrijedi svake nadodane kune;)

http://www.superbit.hr/index.php/Prijenosna-racunala/ACER/Acer-Aspire-AS7730G-583G25Mn-P/N-LX.ARY0X.058/flypage.tpl.html


Intel Core2 Duo T5800 2.0GHz,
17" WXGA+,
3GB DDR2,
250GB HDD,
DVD+/-RW DL,
NVIDIA GeForce 9600M GT 512MB,S
kamera, HDMI ,WLAN,Vista Home Premium

6280kn

EDIT: evo našao sam u MIKRONISu, isti ovakav, dodje još jeftinije:
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=8612&catid=26

gotovo da ne prelazi cifru...

kripton32000
22-01-2009, 14:41
odlican odlican, sve odgovara, ali sad cu pitat jednu glupost, to je dvojezgreni procesor?

Jel znam da je buraz kad je planirao uzet lap pa neki c2d pa je ispalo da ima 1 jezgru pa se predomislio.

Chappi
22-01-2009, 14:51
Ja bi na tvojem mjestu uzo od vedrana.Ima veci hard disk,vise rama,jaci proc ali slabiju graficku.

Svinjoguz
22-01-2009, 15:06
jeste se našli sa savjetima...nek uzme lap koji ima kvalitetnu konstrukciju a ne da me mu laptop rikava svakih mjesec dana, odi u dućan i vidi koji ima kvalitetniju izradu i upotrebljene materijale, plastika=loše, aluminijske, titanske i karbonatne legure=super...

kripton32000
22-01-2009, 15:10
3 ili 4 gb rama nisu toliko bitna, ugl krkanje memorije na laptopu je pretjerano, radje bi gigu manje a jacu graficku.


ali jel taj proc dvojezgreni?
T5800

Anarion.Umarth
22-01-2009, 15:11
svinjo-šta će s njin igrat nogomet il ga koristit za posao/školu/faks
nisan još vidija nikoga ko je oštetija laptop, makar star i 5-6 godina
neznan di si to pokupija
i proc je dvojezgreni

Svinjoguz
22-01-2009, 15:17
vanjska konstrukcija je odraz unutarnje izrade, to nije za baciti...
imaš lapove koji za 10k su labavi i kvare se svako malo(imam poznanika koji ima taj lap a svako malo je na popravku, a ne radi neš uber)
a opet ima lapa za 5k koji jednostavno zrače kvalitetom, istina komponente će im bit slabije, al zato neće visit po servisima

Anarion.Umarth
22-01-2009, 16:20
vanjska konstrukcija nema neke prevelike veze sa kvarovima, to šta ti zaključuješ na osnovi 1 primjerka je 2. stvar
po tvome, ti laptopi mogu isto tako biti komponente utrpane u najlonsku kesu
pogledaj oko sebe, 90% stvari je od plastike od tv-a, mobitela do unutrašnjosti auta- da sad ne nabrajan
a ne nosiš sve na servis svako malo

FichoM
22-01-2009, 16:57
vanjska konstrukcija nema neke prevelike veze sa kvarovima, to šta ti zaključuješ na osnovi 1 primjerka je 2. stvar
po tvome, ti laptopi mogu isto tako biti komponente utrpane u najlonsku kesu
pogledaj oko sebe, 90% stvari je od plastike od tv-a, mobitela do unutrašnjosti auta- da sad ne nabrajan
a ne nosiš sve na servis svako malo

Slažem se!

Mislim da je hard disk i memorija igraju manju ulogu u biranju laptopa, njih na kraju krajeva možeš i sam nadograditi... Najbitnije je izabrati dobar procesor i grafičku:

- ako ti je bitniji procesor uzmi Wedranov
- ako ti je bitnija grafička uzmi moj

to je sva filozofija...

Svinjoguz
22-01-2009, 18:31
vanjska konstrukcija nema neke prevelike veze sa kvarovima, to šta ti zaključuješ na osnovi 1 primjerka je 2. stvar
po tvome, ti laptopi mogu isto tako biti komponente utrpane u najlonsku kesu
pogledaj oko sebe, 90% stvari je od plastike od tv-a, mobitela do unutrašnjosti auta- da sad ne nabrajan
a ne nosiš sve na servis svako malo
imam frenda u servisu i veli da se svako malo nose laptopi redom od nekvalitetne konstrukcije, i to redom HP i Acer(ne svi al određeni modeli) i vrlo često je riječ u unutarnjem malfuntionu komponente izazvan lošom upotrebom materijala..
nemora to bit prijenosnik od ugljičnik vlakana al se sigurno može nać kvalitetan laptop za tu cijenu..i neiskusan korisnik može razaznati o kojem se materijalu radi...
što misliš zašto toshiba nudi istu konfiguraciju za 1k kuna više?try guess...

W3DR4N
22-01-2009, 18:52
Jep, konstrukcije Toshibe, Lenova i Sonya su najbolje.
Slijede ga Dell i MSI.
Konstrukcije Asusa, Acera i HP-a su među najgorima.

Apple i Panasonic su izvankategorijski.

Nekvaliteta samih materijala znači da su i unutarnji djelovi slabo zaštićeni, a dosta toga ovisi i o samom rasporedu komponenti.
Također, kod slabijih se konstrukcija od prostog korištenja može pohabati mehanizam za otvaranje ekrana.

bezimeni
22-01-2009, 19:21
Moj HP se nebi složio sa tobom....nakon 3,5 godine torture jedino slovo š malo teže lovi.Sve ostalo je kao i prvoga dana.Do sada mjenjana samo baterija .Najveći dio života provodi u autu koji ne izbjegava rupe a preko ležečih policajaca ide sa 40 na sat.Leti HP i po dvadeset centimatara u zrak a zna prilikom kočenja letiti svuda.Iz gepeka sa -20 direktno u toplu sobu ili sa +40 u klimatiziranu sobu...

FichoM
22-01-2009, 19:25
Ja bih rekao da se Acer podosta popravio u zadnje vrijeme i što se tiče dizajna i kvalitete... barem po reviewima što čitam...
Mislim da je kvaliteta konstrukcije sve bitnija što ti je prijenosnik mobilniji, kada si stalno u pokretu s njim, jer onda dođe do izražaja zaštita komponenti...

Svinjoguz
22-01-2009, 19:32
Moj HP se nebi složio sa tobom....nakon 3,5 godine torture jedino slovo š malo teže lovi.Sve ostalo je kao i prvoga dana.Do sada mjenjana samo baterija .Najveći dio života provodi u autu koji ne izbjegava rupe a preko ležečih policajaca ide sa 40 na sat.Leti HP i po dvadeset centimatara u zrak a zna prilikom kočenja letiti svuda.Iz gepeka sa -20 direktno u toplu sobu ili sa +40 u klimatiziranu sobu...


ne svi al određeni modeli

treba pogledat to malo kad se kupuje, opipat malo materijale i provjerit konstrukciju, jel labavo, jel se klima itd...