PDA

Pogledaj cijelu verziju : zatucana glupa amerika



Svinjoguz
21-01-2009, 18:29
http://www.wkowtv.com/Global/story.asp? ... menu1362_2 (http://www.wkowtv.com/Global/story.asp?S=9667184&nav=menu1362_2)
:rotfl: :kill:

Nee Joe
21-01-2009, 18:33
:D :D :rotfl: :rotfl: :rotfl: amerikanci su tolko puni predrasuda... nije ni čudo :rotfl: :rotfl:

The Boz
21-01-2009, 18:34
"That's an operating system for your computer similar to Windows that contains Linux."
Tu sam otprilike puko od smijeha.

Nee Joe
21-01-2009, 18:40
She discovered an operating system named Ubuntu.... sam se ubio kad sam pročito... :rotfl:

Razzarach
21-01-2009, 18:49
kako su glupi :shock:

Neven <R>
21-01-2009, 19:16
Vi ste glupi jer tu ženu poistovjećujete sa svim amerikancima, ali dobro to je kul i moderno sada tako da nastavite dalje. :bravo:

bezimeni
21-01-2009, 19:35
Baš me zanima da ode netko na naše selo pa da pita prosječnog hrvatskog seljaka kaj je to ubuntu ili linux kakav bi odgovor dobio ....ma kaj na selo na Trg bana Jelačića i da postavi isto pitanje...

Ranjin
21-01-2009, 21:53
Ako je itko ovdje radio posao koji zahtijeva veliki kontakt sa ljudima onda bi znali da svugdje ima glupih ljudi do bola.

Ja sam prije radio kao zastitar objekta i usput sam naplacivao parking. Prvih 15 minuta parking je besplatan. I tako jednog dana dode meni covijek star oko 35 godina koji je na parkingu bio 5-6 minuta. Posto me pitao koliko mora platit i nakon sto sam mu rekao " Nista, racun je 0 kuna" on mene cudno pogleda i pita "A kako da platim 0 kuna?".

Bisere ovog kalibra sam cuo 3-4 puta dnevno.

croat1gamer
22-01-2009, 07:20
dobro, ovo tu je idiotarija kada se pogleda koliko se ljudi tu angaziralo za takvu bedastocu

a commentsi kazu dobro, help, prvi odjeljak, internet connection


Schubert's computer came with Open Office, a word processing software package that is compatible with Microsoft Word. She says she wasn't aware it was compatible.
ok, :pray: :rotfl:

preporucio bih joj neka nabavi mac, iako mislim da bi tamo isto bilo problema

ali je ovo tu pretuzno

However, we think we've helped her get back to school.

Verizon says it will dispatch a technician to try to assist her accessing the internet without using the Windows-only installation disk.
kompanija joj isla u pomoc,


MATC also says it promises to accept any of Schubert's papers or class documents using whatever software she has installed.
sveuciliste, ;_ ;
tamo vjerovatno nitko nije cuo za linux & co.


inace, da je to bio problem jednoga covjeka koji nije trebao od jedne vece tvrtke traziti tehnicara i jos ova bedastoca sa sveucilistem, onda bi bilo samo smijesno
ovako, meni se cini da su ameri ipak zatucani, jer tesko da ce se jos negdje ovo dogoditi

Babitz
22-01-2009, 09:25
Yep, samo u najmoćnijoj naciji svijeta postoje idioti.

torcida007
22-01-2009, 16:51
Amerikanci :thumbs1: ,ostali :thumbs2:

Kenyi
22-01-2009, 17:06
Daj isuse , ovo nije istina sto je torcida napisao , nek me neko uštine :pray:

Deadwalker
22-01-2009, 17:08
lol :rotfl:

Neven <R>
22-01-2009, 17:12
http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2009,1,22,,149264.jl

Deadwalker
22-01-2009, 17:16
bas sam na temelju tog clanka pokrenuo temu "Hrvatsko školstvo"...pa pogledajte :wink:

croat1gamer
22-01-2009, 17:37
Bila sam na tom famoznom testiranju sad u subotu.Već u nedjelju ujutro mi na mail stižu rezultati da nisam prošla testiranje i poziv na seminar u Trening centar koji se kao slučajno nalazi na istoj adresi kao i revizijska tvrtka.Dakle radi se o besplatnoj samopromociji.Dobila je ogroman medijski prostor da objasni kako nas se na fakultetima ne uči dobro i da svi odemo kod nje na dodatnu edukaciju koja btw kosta oko 2000kn po seminaru.Inače još je bilo pitanje:kad je bio prosvjed stegnite vi remen bando lopovska da se navede datum i mjesto.Evo samo da znate o čemu se radi"... Toliko o našim medijima i žutilu, ipak mislim da ima fakulteta, sa tim mislim na ljude u puno gorem stanju nego ekonomija...dovoljno je pogledati senzacionalizam i objektivnost naših medija. Ali nisu daleko od istine da je angažiranost i zainteresiranost studenata ekonomije jaako mala.
kako volim ovu zemlju

Gwin
22-01-2009, 18:09
Baš me zanima da ode netko na naše selo pa da pita prosječnog hrvatskog seljaka kaj je to ubuntu ili linux kakav bi odgovor dobio ....ma kaj na selo na Trg bana Jelačića i da postavi isto pitanje...
halo...

istina.. ali ovdje ne pričamo o kumici s dolca..

pričamo o studentici koja je upisala Madison Area TechnicalSCollegeSi koja se očito zna služiti računalom..

stoga se za kumicu s dolca može reć da je neupućena, a sramota ove koze je time još veća...

bezimeni
22-01-2009, 18:18
Više sam mislio na neki hrvatski prosjek sobzirom da se podsmjehuje na neki američki prosjek....sve u stilu kako su ameri zatucan i glup narod.A našlo bi se i kod naših fakultetlija takvih bisera...pogotovo kod onih koji su kupili diplomu.Prosječni amer je imao kablovsku televiziju dok su kod nas zaprežna kola bila normalna pojava .Ali naravno , mi balkanci smo nenadjebivi.

22-01-2009, 20:17
Baš me zanima da ode netko na naše selo pa da pita prosječnog hrvatskog seljaka kaj je to ubuntu ili linux kakav bi odgovor dobio ....ma kaj na selo na Trg bana Jelačića i da postavi isto pitanje...

Upravo ovo.

Kolega s diplomom kaže da njegov frend programira u Linux-u. Reko super, što programira. Replay pa u Linux-u programira :?

cham3leon
23-01-2009, 11:39
Ja bih programirao na svojoj kUbuntu mašini, ali nisam našo nijedan compiler kompatibilan s tom platformom. KDevelop je super, ali nema verzije za KDE 4.x koju ima kUbuntu... :(

Enivejs, glupost je sveprisutna na različite načine...

Kod nas ima inženjera koji će ti nabrojati sve države sjeverne Afrike, ali znanje unutar njihove struke im je na sirotinjskoj razini.

Inžinjer iz USA lako moguće nije preveć siguran gdje se Australija nalazi. Možda bi je, recimo, pobrkao s Austrijom. Ali njega zaboli kita za to, jer frajer zna, npr. projektirati most kakvog naši ljudi ne bi ni sanjali, ako mu je to struka, naravno.

Smiješno bi bilo vidjeti da itko kod nas studira tehničke znanosti, a da ne zna koristit računalo na toj razini da zna da za Linux možeš nabavit Open Office (obično dolazi s OS-om, ovisno o distribuciji) koji je kompatibilan s MS Officeom.
U USA toga očito ima jer se oni koncentriraju samo na to uže područje, kako bi ga poznavali do daske, iako im općenito znanje nije široko.

Hellboy
23-01-2009, 12:01
mda...onak, Ameri su toliko glupi da su u manje od tristotinjak godina otkad su osnovali državu, dobili 2 svjetska rata i razvili se u najmoćniju naciju na planeti (Japanci su razvijeniji, no oni su ionako vanzemaljci i tihi su)...dok je primjerice Lijepa Naša Domovina povukla svoje korijene nekih tisuću i kusur godina unatrag i onak, gle čuda, još nemamo Hrvatsku od Pariza do Tokija, svemirske letove, ispravne autobuse, kvalitetan TV program, političare s mozgom...but then again, oni su glupi, mi smo mega ultra urbano kul...

Herr Schnitzel
23-01-2009, 12:11
*historical offtopic* U oba svjetska rata su se samo naguzili pred sam kraj akcije, pobili par Nijemaca i proglasili se najvecim doprinosiocima pobjedi. Granted, u 1. svjetskom ratu bi bez njih Antanta izgubila, ali i tako su krenuli ratovati samo da zastite svoju investiciju (citaj: prodano oruzje). U 2. svjetskom ratu su pobijedili Sovjeti. */historical offtopic*

Hellboy
23-01-2009, 12:21
meh...nacija koja baci nuklearno oružje je pobjednik...bez obzira što je neka druga nacija izgubila milijune vojnika i civila zaustavljajući švabe na istoku, svi šute kad pogledaju što ljuti ameri naprave kad krenu bacati nukjularne naprave :D
kao da ti netko uperi gun u glavu i pita te slažeš li se s njime ^^

Ryd3R
23-01-2009, 12:58
Ma svi tipični pravi hrvati obožavaju srati po americi, a da im se ponudi da se tamo presele, brže bolje bi se maknuli odavde. Ali ne, ljudi govore kak je nama odlično, kak imamo dobru vlast, a u teškom prozoru smo, naspram amerike. Dobro neki stariji ljudi vele, da treba se čim prije maknut odavde ako si u mogućnosti.

Ryd3R
23-01-2009, 13:08
Daj isuse , ovo nije istina sto je torcida napisao , nek me neko uštine :pray:
Ej,ej,on je kralj i TOČKA!111!!!!

:D
torcida007 kolko imaš godina?

Sonic_Moronic
23-01-2009, 13:23
Baš me zanima da ode netko na naše selo pa da pita prosječnog hrvatskog seljaka kaj je to ubuntu ili linux kakav bi odgovor dobio ....ma kaj na selo na Trg bana Jelačića i da postavi isto pitanje...

A seljaci bi trebali biti informatički obrazovani umjesto da rade i krpaju kraj s krajem?

23-01-2009, 13:53
Seljaci imaju para vjeruj mi, barem u Slavoniji. Onaj ko živi od zemlje ima para. Dovoljno mi kod punca otiči. Bio sam nemalo iznenađen kolićinom mercedesa na selu. I fino se zarađuje na 10% plavog dizela koliko država tolerira.

A da su informatićki neobrazovani je skroz glupo za reći osim što ne znaju wlan zaštititi :) Primjer ovćara iz istre koji ćuve ovce iz svoje kuće pomoću nazdora.

torcida007
23-01-2009, 15:38
Daj isuse , ovo nije istina sto je torcida napisao , nek me neko uštine :pray:
Ej,ej,on je kralj i TOČKA!111!!!!

:D
torcida007 kolko imaš godina?
Dovoljno da se ne zamjeram tebi. :D

yvohr
28-01-2009, 01:49
E, a pogledajte ovo, fJuNgBkloFE
Ja krepo od smijeha na How many sides does a triangle have?

Bara
28-01-2009, 14:25
Čovječe, pogledao sam ovo i užasavam se, užas!!!

Razzarach
28-01-2009, 14:37
:rotfl:
fJuNgBkloFE
pogledaj 1:40 i 3:10 :rotfl:

Electromaster
28-01-2009, 14:37
E, a pogledajte ovo, fJuNgBkloFE
Ja krepo od smijeha na How many sides does a triangle have?

O Isuse :rotfl: :pray:
-Where was the Berlin wall?
-...Izrael?

croat1gamer
28-01-2009, 14:45
treba biti veca stanka

inace, cuo sam o ovakvim zatucanim i glupim ljudima, ali ovo nije za povjerovati, to je mnogo dalje od onoga sto sam ikada cuo, vidio, mislio i dozivio

ali ozbiljno: the berlin wall, to je isto kao i da pitas koja rijeka tece ispod savskog mosta

Razzarach
28-01-2009, 14:47
idk
:shock: :shock: :shock: šta savskog mosta........... neznam...
tako bi amer reko :D

Hellboy
28-01-2009, 14:50
da...samo oni imaju glupana...samo na ovom forumu mogu izdvojiti dio populacije koje bih jako lako mogao strpati u koš sa tim debilima iz videa...

Razzarach
28-01-2009, 14:51
mene :(

Hellboy
28-01-2009, 14:56
eto...nisam nikog ni spomenuo i već ekipa juri u istu kantu...ccc...toliko sam awesome

croat1gamer
28-01-2009, 16:58
ali je zapravo tu tuzno sto oni nemaju skoro pa nikakvog osnovnoskolskog nauka, sto je zapravo grozno, posto bi prosjecni naseljenik svijeta trebao znati ako je polazio osnovnu skolu

ali berlinski zid u jeruzalemu :(

Bara
28-01-2009, 17:53
lol, provodili su bili anketu na ulici, da li itko od njih zna za hitlera, slabo, 80 % odgovora ili nešto manje da ne znaju, možda sam pretjerao ali je bilo uglavnom da nemaju pojma tko je on, to je stvarno žalosno, oni imaju smeće osnovnu, srednju još goru, ali na fakultetu ih nauče kao profiće i još im fakulteti uopće nisu svi 5-ogodišnji kao i u nas.... svi bi trebali sljediti takve primjere za fakultete, ali što je je, žalosni su

cham3leon
28-01-2009, 18:20
Kod njih nema smisla učiti povijest i zemljopis ako ćeš biti biolog, na primjer. Oni prve odluke o struci donose i u osnovnoj, tako da ih ne opterećuju sa ostalim gradivom.
To je ono što silno želi 75% dječurlije u Hrvatskoj da se provede i u našim školama, koja se onda iščuđava nad "glupošću" Amera što se opće kulture tiče.
Baš me zanima biste li vi znali di je Iran?

Bara
28-01-2009, 18:23
Znate li što je bolesno, oni u osnovnoj uče samo o svojoj povijesti... to je malo glupo...

Kao, nije važno znati nešto o svijetu ali važno je znati 200 američkih predsjednika od kojih su 180 bile gnjide koje su vladale godinu dana

Nodakim
28-01-2009, 18:35
44. ih ima,većina je 4+,izbrojo sam 2 s 2 godine,1 s 3 godine i 1 s 1 godinom i 2 lika s manje od godinu dana.

cham3leon
28-01-2009, 18:41
Ha, da 200... :rotfl:

Pa zato jer su oni kao svijet za sebe, to je normalno. Pogledaj, Ameri ništa ne uvoze, ali niti ne uvoze. Jako malo. Jer su sami u sebi jedna zatvorena financijsko - ekonomska zajednica. U to ne računam otvaranje tvornica u Kini.

Hellboy
28-01-2009, 20:53
Ha, da 200... :rotfl:

Pa zato jer su oni kao svijet za sebe, to je normalno. Pogledaj, Ameri ništa ne uvoze, ali niti ne uvoze. Jako malo. Jer su sami u sebi jedna zatvorena financijsko - ekonomska zajednica. U to ne računam otvaranje tvornica u Kini.
ha? BTW zašto neki aparati u mojoj kući imaju oznaku "Made in United States"?
notorna laž kineske nacije? ili ipak izvoze nešto...a svaka nacija mora izvoziti i uvoziti...niti jedna država na svijetu nije sama sebi dostatna...

Bara
28-01-2009, 21:00
Dobro zboriš... Pogledaj Hrvatsku recimo :)

cham3leon
28-01-2009, 21:44
ne pardon, htio sam reć da ne IZVOZE mnogo, i ne UVOZE mnogo. Ja ne znam kako to da si našo išta proizvedeno u USA, ja nisam.

Al pogledaj - jel izvoze aute? Ne. Čak se bore i protiv uvoza istih, posebice iz Japana. Jel izvoze žitarice ili meso (kojeg fala bogu imaju)? Ne. Oni uglavnom sve proizvode za potrebe USA, kad su velika zemlja.

EU je naciljala gospodarski postići isto. Zato Schengen i to.

Svinjoguz
28-01-2009, 21:58
izolacija i zatvorene financije nevode nikamo...navedi jednu državu koja ima moć cirkuliranja sve potrebne robe za sebe unutar granica jedne države, i da USA puno izvozi,, dosta uvozi i tako većina zemalja osim npr. sjeverne koreje..

cham3leon
28-01-2009, 22:45
Ok, da preformuliram, koliko Mustanga i Camara se vidi po našim i Europskim cestama?

Neven <R>
28-01-2009, 23:07
ne pardon, htio sam reć da ne IZVOZE mnogo, i ne UVOZE mnogo. Ja ne znam kako to da si našo išta proizvedeno u USA, ja nisam.

WTF? SAD je najveći uvoznik roba na svijetu i bez međunarodne razmjene ne bi mogli funkcionirati. Ne znam na temelju čega ti donosiš svoje mišljenje, ali kao netko tko se ipak koliko toliko razumije u ekonomiju mogu ti reći koliko si deeeeebelo u krivo.

1) SAD ne bi mogao funkcionirati bez uvoza prirodnih resursa jer naprosto nemaju dovoljno resursa u državi. Uvozi se nafta, sve rudače itd. Najveći trgovinski partner SAD-a je Kanada. Dakle bez međunarodne razmjene ekonomija SAD-a ne bi mogla proizvoditi ni približno toliko kao danas jer naprosto ne bi imali resursa. Ovise o međunarodnoj razmjeni.

2)Možda ti nije jasno koliki je ogroman deficit u robnoj razmjeni između Kine i SAD-a, veliki postotak potrošačkih dobara u SAD-u dolazi iz Kine. Kada bi se sva ta proizvodnja vraćala u SAD, cijene bi toliko poskupile da bi se gospodarstvo urušilo, jednostavno to ne bi moglo izdržati. Ovise o međunarodnoj razmjeni.

3)SAD ne izvozi mnogo? Zar ti misliš da recimo Kia proizvodi svoje automobile u Koreji i dovozi ih ovdje? Naravno da ne, imaju tvornicu u Slovačkoj. Svaki put kada kupiš Opel ili Ford kupio si američki auto, nije važno što nije proizveden u SAD-u važno je kuda će ići profiti od prodaje. Samo zato što nešto nije fizički proizvedeno u SAD-u ne znači da se to ne broji kao izvoz iz SAD-a.

4) Ne moram ni pričati o prodaji usluga i softvera, Google, Microsoft, EA itd. Svaki puta kada upišeš neku pretragu u google SAD je izveo uslugu u Hrvatsku. Tako da se svaki dan susrećeš i koristiš nešto što je "proizvedeno" u SAD-u.

To da je SAD samodostatna ekonomija je vrijedilo prije kakvih 80-ak godina, ali danas je SAD vodeći u globalizaciji i forsiranju slobodne svjetske trgovine, baš zato što ekonomija SAD ne bi mogla funkcionirati bez nje.


Jel izvoze žitarice ili meso (kojeg fala bogu imaju)? Ne.
SAD je najveći izvoznik žitarica na svijetu. SAD je i najveći uvoznik i izvoznik hrane na svijetu. (ako se EU ne broji kao jedinstvena država) http://www.alertnet.org/thenews/newsdesk/L18356077.htm

Neven <R>
28-01-2009, 23:37
Jep, nekih 700 milijardi dolara deficita. Međunarodno razmjena (uvoz i izvoz) čini oko 1/4 ekonomije SAD-a.

Guber
29-01-2009, 18:21
ljudi moji bio sam više puto u americi i mogu reći da je tamo život puno bolji i olakšaniji za čovjeka, ne volim kad ljudi samo pljuju po americi i stalno spominju teorije zavjere a nemaju pojma o čemu govore, mislim nema potrebe za takvim glupostima...
amerika je prava kvalitetna zemlja, je da mi je jadno jedino koliko im auto mnogo znači, i svugdje idu autima, no, lets face it, it doesn't get any better, nažalost