PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvatska "estrada" ili nedostatak iste



cham3leon
20-01-2009, 21:15
Morat ćete mi oprostiti na nevjerojatnom naletu inspiracije za pljuvanje. :D
Moja nova žrtva su hrvatski majstori dosadne glazbe koji su sve što domaća glazba ima za ponuditi. Ako i uleti koji dobar autor (najčešće se radi o nekom slabo poznatom bendu), ni živa duša neće čut za istog.

Ono čega ne fali, naravno, su naši vrli pjevači koji su imali 10 vlastitih pjesama u svojoj "karijeri", od kojih max. jedan pravi hit, a sad se vuku po glupavim HRT-ovim emisijama gdje ih hvale dozlaboga, reality showovima gdje opet hvale njihov neviđeni talent.

Njihov život se svodi na pjevanje slabih obrada koje onda ukrašavaju nepotrebnim vokalnim egzibicijama tako da to više na ništa ne liči...

Pogađate, radi se o našem dragom Žaku Hudeku, Massimu Saviću (Danas Hrvat, porijeklom s Vulkana), Danijeli Martinović (cvilidreti bez premca), te ostalim pjevačićima kojih se sad ne mogu sjetiti.

Ja bi ih eventualno smjestio da pjevaju djeci u lunaparku, možda ni to.
Vi?

The Great Duck
20-01-2009, 21:32
Luku Nižetića,Tonyja Cetinskog,Stavrosa,Jolu,Grdovića,ove koje si naveo naravno ne slušam i neću si ih puštati,ali oni su bar kolko-tolko podnošljivi (osim dakako ako ti netko pušta istu pjesmu 10 puta zaredom).E oni polupoznati cajkeri koje možeš naći na Youtube-u,a kojih hvala Bogu nema ni na radiju ni mobitelima,to je već druga priča...

Sickmanno1
20-01-2009, 21:35
Tony je CAR.

AMEN!

Aral
21-01-2009, 12:46
Massimo Savić je jedan od rijetkih kaj valjaju na ovoj sceni a i Žak je dobar pjevac pa stoga ne vidim u cemu je problem. Kome ne pase nek se zatvori u neki mafijaski narodnjacki klub pa nek uziva...pih, primitivizma. Ne slusam domaće nis ali nekih respekt treba imat, kakav je da je.

Neven <R>
21-01-2009, 12:51
Massimo Savić je jedan od rijetkih kaj valjaju na ovoj sceni
O RLY?

rHPkwNw4 ... re=related (rHPkwNw4n_4&feature=related)

Babitz
21-01-2009, 14:07
Tony Cetinski mi ide na jetru. Tko u hrvatskoj ima "y" u imenu? :(

Plexihack
21-01-2009, 15:22
Znamt ti navesti točno 5 osoba sa hrvatske "estrade" napamet:

Žak Holdek,Maja Šuput,Severina,Toni Cetinski i...hmmm...Simona gotovac xD

Rly,nikad nisam znao imena retardiranih izvođača sa hrvatske scene a niti me ne zanima...

Sickmanno1
21-01-2009, 15:25
Tony Cetinski mi ide na jetru. Tko u hrvatskoj ima "y" u imenu? :(

To i je razlog zasto je tako cool...

Tek sad vidim da je kasnooooo, da su kise poceleeeee...

m777
21-01-2009, 16:17
Massimo Savić je jedan od rijetkih kaj valjaju na ovoj sceni
O RLY?

rHPkwNw4 ... re=related (rHPkwNw4n_4&feature=related)
Kako to dugo nisam čuo. :pray:

Sad mi je još bolji.

cham3leon
21-01-2009, 19:44
Massimo Savić je jedan od rijetkih kaj valjaju na ovoj sceni a i Žak je dobar pjevac pa stoga ne vidim u cemu je problem.

Problem je što su imali tri svoje pjesme u karijeri, nisu nimalo zabavni i pojavljuju se po glupim emisijama i humanitarnim koncertima iskrivljavajući tuđe pjesme u svojoj "briljantnoj" izvedbi. To što imaju talenta i dobar glas ništa ne znači. Zašto ih onda jednostavno ne izlože u muzeju pa da se divimo njihovom glasu?

Outmind
21-01-2009, 21:54
Hrvatsku estradu ne pratim već 10 godina, a mtv sam prestao gledat pred 3-4 i nisam se nikad osvrnuo... Ko ih šiša.

snowblind
22-01-2009, 10:11
gibboni, guliano, ivo gamulin giaani, ovo su rijetki koje ja rado poslušam, al mi imamo kvazi estradu koja ipak ima više smeća nego dobrih pjesama

Maloki
22-01-2009, 10:43
Jep, Đibo i meni rula također. Ali ovi ostali su svi u totalnoj banani i živciraju me :(

Sphinx
22-01-2009, 11:15
Jep, Đibo i meni rula također. Ali ovi ostali su svi u totalnoj banani i živciraju me :(
potpis

gibbu redovito poslusam, jednostavno ima predobru muziku, ali ostale ne slusam uopce

Deadwalker
22-01-2009, 12:07
Od nase tzv. "estrade" jedino slusam Gibbonia te TBF(ako oni uopce spadaju estradu). Ostalo sve je ajme majko...

wiseguy
22-01-2009, 12:31
prije sam obožavao đibu jer stvarno je car,sad ga eto neslušam

The Great Duck
22-01-2009, 14:08
Jedan od problema koje naša estrada ima je što netko na početku karijere radi ovo:
kePlRPx2Bgk
Da bi koju godinu kasnije počeo raditi ovo:
-ns4_ET5oVQ&feature=related
GhVBYY6o7Nc&feature=related
I sve to okruni tako da zasere i sjebe jednu od najboljih pjesama svih vremena:
HRgrBjOrgwE&feature=related

Neven <R>
22-01-2009, 17:31
Našao si Vucu kao primjer naše estrade. :pray: :pray: :pray:

On je anti estrada.

King tiger
22-01-2009, 19:07
Vuco-bass gitara- Djinn

The Great Duck
23-01-2009, 16:12
Ma dobro,istina je da Vuco nije sad netko koga zovu za ozbiljno da gostuje u emisijiama da pjeva,za razliku od npr. Luke Nižetića ili Tonyja Cetinskog,ali sam ga stavio kao primjer gdje netko na početku ima dobre stvari,a kasnije zbog zahtjva masa pređe na cajke...Slično je i sa Severinom,one starije pjesme spadaju u isti rang s Nižetićem i Majom Šuput,no ove novije poput Gas,gas,Štikle ili Zdravo Marijo su cajke,na koje se ona prebacila da zaradi pare.I onda još hrvatski pjevači za svoje cajke govore da nisu cajke,što ih čini još gorima jer za razliku od Cece ili Seke Aleksić,"pjevači" kao što su Mate Bulić,Severina i u manjoj mjeri Vuco nisu bojkotirani od medija.Tako mi npr. jedan prijatelj pusti Gas,gas ili traži od mene da mu na mobitel prebacim pisme od Mate Bulića,i ja ga pitam kako može slušati te cajke,on odgovori :"Pa to ti nije cajka,to ti je pisma od Severine",odnosno:"Mate Bulić nije cajka,on ti je prijatelj od Thompsona..."
Onda imamo neke idiote poput tvorca ovog videa:
3t1bKkp3FZ8
Obratite pozornost na sliku na 0:06.

cham3leon
23-01-2009, 16:18
Slažem se. U biti je naša "estrada" fokusirana na pare i slavu, a ne na pjesmu.

Duke of Earl
26-01-2009, 11:16
Meni je Vuco bog.
Aj vi budite ovako kul :(
http://tiffa.tragurium.net/vuco/vuco2.jpg
http://www.inet.hr/~oberic/slike/vuco-omot.jpg

http://www.inet.hr/~oberic/slike/vuco.jpg

Da, Vuco je bio definitivni vrh naše scene, Klanje Ljudi i janjetina na njihovim koncertima ftw.

Crna Ženo (kePlRPx2Bgk)Shttp://www.cmar-net.org/forum/images/smiles/rozi.gifShttp://www.cmar-net.org/forum/images/smiles/rozi.gif, di ćeš ovak nešto nać na današnjoj estradi :(

The Great Duck
26-01-2009, 16:16
Ja ne vjerujem da je na slikama gore i na ovoj slici ista osoba:
http://www.diskografija.com/fotografije/Vuco-1993-A-gdje-si-ti.jpg

MasaKrisT
26-01-2009, 16:48
Ma dobro,istina je da Vuco nije sad netko koga zovu za ozbiljno da gostuje u emisijiama da pjeva,za razliku od npr. Luke Nižetića ili Tonyja Cetinskog,ali sam ga stavio kao primjer gdje netko na početku ima dobre stvari,a kasnije zbog zahtjva masa pređe na cajke...Slično je i sa Severinom,one starije pjesme spadaju u isti rang s Nižetićem i Majom Šuput,no ove novije poput Gas,gas,Štikle ili Zdravo Marijo su cajke,na koje se ona prebacila da zaradi pare.I onda još hrvatski pjevači za svoje cajke govore da nisu cajke,što ih čini još gorima jer za razliku od Cece ili Seke Aleksić,"pjevači" kao što su Mate Bulić,Severina i u manjoj mjeri Vuco nisu bojkotirani od medija.Tako mi npr. jedan prijatelj pusti Gas,gas ili traži od mene da mu na mobitel prebacim pisme od Mate Bulića,i ja ga pitam kako može slušati te cajke,on odgovori :"Pa to ti nije cajka,to ti je pisma od Severine",odnosno:"Mate Bulić nije cajka,on ti je prijatelj od Thompsona..."
Onda imamo neke idiote poput tvorca ovog videa:
3t1bKkp3FZ8
Obratite pozornost na sliku na 0:06.


Neznam zasto svi tvrde da je vuco karijeru poceo sa metalom kad nije,poceo je sa cajkama a zivo blato je izdalo * Konac konca – 1999.
* Priče s Balkana – 2001.

Diskografija" - albumi, albums, CD, discography"
1993 - A gdje si ti
1995 - Vuco II
1997 - Vuco III
1997 - Vuco IV
1998 - Volim piti i ljubiti
2000 - Najveći hitovi
2001 - Vuco 2001
2002 - Vrati se, vrati
2003 - Megamix
2004 - Jesam!
2005 - Volim narodno
2007 - Ne mogu ti to oprostiti
2007 - Zlatna kolekcija

... Al da je kralj je,a tek klanje ljudi,imam negdje live snimak...

The Great Duck
26-01-2009, 17:12
Na Wikipediji piše da je počeo s popom...Ali svirao je rock i metal prije cajki,Crna Ženo je iz 1995.,i nisu mu sve rockerske pjesme samo s tim bendovima...Ne znam povijest bendova Klanje Ljudi i Živo Blato,ali ako su izdali prvi album 1999.,ne znači da nisu postojali i prije...

Bara
29-01-2009, 13:54
Hrvatska estrada ne zavrijeđuje da se po njoj pljuca riječima, po njoj se treba doslovno pljucati!!!!!!!

ZoSo
29-01-2009, 20:50
Daj, ne mogu smislit pola estrade. Počevši od Luke Nižetića, Lea, Antonije Šole (stalno falša), itd.
Stvarno pola estrade to radi zbog para. Po meni smisao glazbe nije u tome, valjda se glazba radi iz ljubavi. Istina je da je to njihov posao, al opet...idu mi na ku*ac pjesme navedenih...

Sonic_Moronic
29-01-2009, 22:40
http://www.inet.hr/~oberic/slike/vuco-omot.jpg

Molim vas, recite mi da je ovaj cover zajebancija! :o

The Great Duck
30-01-2009, 15:00
Poznato je da je Vuco jedan vrlo ozbiljan i kulturan čovjek.

Duke of Earl
30-01-2009, 16:20
http://www.inet.hr/~oberic/slike/vuco-omot.jpg

Molim vas, recite mi da je ovaj cover zajebancija! :o
http://www.index.hr/images2/VucoV.jpg

Kaj si ti zamišljaš mali, ja sam ozbiljan čovjek, kakva zajebancija ??

Maloki
30-01-2009, 19:31
Vuco je kraljčina.


More nije za muškarce, nego za ženske, da pokazuju sise i guzice ako ih imaju. Žene su za to da se šetaju po plaži i da ih mi muškarci gledamo. Šta se muškarci imaju kupat?! Dok se neki glupan kupa, ja ću mu nategnuti žensku.

Ja kad odem na plažu sidim u hladu, pijem pivo i nadgledam, pošto imam zgodnu ženu, da neko ne "skoči" na nju. Nije joj loše, ne radi u firmi. Samo čuva dicu a ja joj dajem pare. Ima sve, ne mora ni o čemu da se brine.

Žene su nužno zlo i sretne su što nemamo alternativu. Dobro, imamo alternativu... Alternativa je - izdrkat ćeš ga, jebi ga, ali prirodnu alternativu nemamo. Pa ih moramo dresirati poput divljih zvijeri. Ne možeš je pripitomiti već samo dresirati.

:pray:

Sonic_Moronic
30-01-2009, 19:36
Koje idiotske izjave, majko mila.

Neven <R>
31-01-2009, 00:40
@Maloki: Ne bacaj bisere pred svinje! :D

Babitz
31-01-2009, 23:36
Vuco. :pray:

AjgorR
01-02-2009, 11:30
Lova,meni treba lovaaaa,Ante,meni treba loooovaaaa....... :oops: