PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gta 4 Problem!



snoopee
20-01-2009, 20:01
Oke, ovako!

Kupio sam orig. igru u Algoritmu 375kn, Instalirao, stavio service pack3 i update-o drivere za graficku.

Prvo sam mislio da je kvar u igru pa sam je zamjenio i dobio drugu.

E sada problem je taj, igram igru 10-20 minuta i igra mi se zakoci. Ima zvuka medutim nemogu nista raditi. Sad, znam da se radi o memoriji, da je igra zdere. Procito na forumu da pokrenem igru i kad mi se menu pojavi da stisnem ctrl+alt+delete i iz procesess iskljucim RGSC sto i jesam. Vratim se u igru no problem se isti.

Zatim sam naso na forumu da probam napravit text file i navedem ga commandline.txt i u njega upisem -memrestrict 314572800. Hm, recimo da je pomoglo! Krenem igrat prvi puta i u redu je, cak sam premasio sat vremena igranja, no kad sam ga drugi put pokrenio opet mi se isto pojavilo. I sad nadalje se opet isto pojavljuje Tj. igra steka!!!

Procitao sam u PCPlay-u br. 117 da treba manualno postaviti pagefile. Znaci control panel - system - advanced - Performance settings - advaced e i sad mi nije jasno sto tocno moram tu upisati.
Initial size (MB) :
Maximum size (MB)

Moja konfiguracija:
AMD Athlon X64 Dual Core Processor 5000+
2.61GhZ, 3.00GB of RAM
GeForce 8800 GS 384MB


Molim vas za pomoć?

ScorpiuS
20-01-2009, 22:13
Oke, ovako!

Kupio sam orig. igru u Algoritmu 375kn, Instalirao, stavio service pack3 i update-o drivere za graficku.

Prvo sam mislio da je kvar u igru pa sam je zamjenio i dobio drugu.

E sada problem je taj, igram igru 10-20 minuta i igra mi se zakoci. Ima zvuka medutim nemogu nista raditi. Sad, znam da se radi o memoriji, da je igra zdere. Procito na forumu da pokrenem igru i kad mi se menu pojavi da stisnem ctrl+alt+delete i iz procesess iskljucim RGSC sto i jesam. Vratim se u igru no problem se isti.

Zatim sam naso na forumu da probam napravit text file i navedem ga commandline.txt i u njega upisem -memrestrict 314572800. Hm, recimo da je pomoglo! Krenem igrat prvi puta i u redu je, cak sam premasio sat vremena igranja, no kad sam ga drugi put pokrenio opet mi se isto pojavilo. I sad nadalje se opet isto pojavljuje Tj. igra steka!!!

Procitao sam u PCPlay-u br. 117 da treba manualno postaviti pagefile. Znaci control panel - system - advanced - Performance settings - advaced e i sad mi nije jasno sto tocno moram tu upisati.
Initial size (MB) :
Maximum size (MB)

Moja konfiguracija:
AMD Athlon X64 Dual Core Processor 5000+
2.61GhZ, 3.00GB of RAM
GeForce 8800 GS 384MB


Molim vas za pomoć?
Još se nebi čudio da je problem u konfiguraciji, jer je dosta slaba za to. Ovako u Initial upiši broj koji su ti rekli, a u Maximum broj koji neželiš da prjeđe.

snoopee
22-01-2009, 10:25
Nevjerujem da je stvar u konfiguraciji! Jel ja igru mogu pokreniti i na grafic mi je na high.

Herr Schnitzel
22-01-2009, 10:38
Vjerovao ti ili ne, problem ti je u konfiguraciji.
Vec sam rekao negdje, GTA IV ne voli dvojezgrene procesore, jos manje dvojezgrene procesore srednje klase, a najmanje ako dolaze od AMDa. A ni graficka ti se ne moze podiciti prevelikom snagom.
Ako su ti postavke na high, odmah stavi na low.

ScorpiuS
22-01-2009, 12:52
Meni jednostavno nije jasno kako je to uspio stavit na high. To sa tom konfom je n-m-o-g-u-ć-e.

Ivan_87
22-01-2009, 14:10
Meni jednostavno nije jasno kako je to uspio stavit na high. To sa tom konfom je n-m-o-g-u-ć-e.

LJUDI DOSTA JE LUPANJA GLUPIH KOMENTARA :|

ako frendu ide na 3800X2 2X1gb rama i HD3850 trebalo bi čovjeku ić bez beda igra na nekim srednjim-nižim detaljima i ne baš velikom rezolucijom

da je do konfe igra se vjerojatno nebi sama od sebe zakočila a prvih 20min radila bez beda i bez trzanja ..

drugo : @Herr Schnitzel pošedi nas glupih komentara i pametovanja
što želiš reć time ako je procesor od amd-a onda odma nevalja samo zato jer si intel fan ..

igra bi se trebala pokrenut bez beda na nekoj srednjoj ili manjoj rezoluciji na bilo kojem dvojezgrenom procesoru 2gb rama i grafičkoj HD3850 pa naviše

8800GS je solidna kartica s kojom nebi smjelo bit problema tjekom igranja jer je u dosta igara i bolja od HD3850 s kojom tisuce ljudi bez beda dere GTAIV
procesor je dovoljan da pokrene bilo koju igru a tako i gta
3gb rama dovoljno ..

moje mišljenje je da imaš nekakvih problema sa windowsima ili te nešto zeza sa driverima
probaj ako imaš volje ponovo stavit nove winse ponovo na čisto SP3 i najnovije i provjerene drivere za seriju GF8800XX

EDIT: ako si oc-o grafičku probaj je vratit na standarden postavke zna se desit da se kartica počme užasno grijat tjekom igranja zbog toga može doć do trzanja ili bloka

Herr Schnitzel
22-01-2009, 14:35
Prije nego sto krenem braniti svoja stajalista, umolio bih te da ucinis slijedece:
Procitaj moj post. Procitaj i svoj. Zatim odgovori na slijedece:

1. Gdje sam naveo da sam Intel fan?
2. Gdje sam rekao da AMD procesori nisu dobri?
3. Gdje sam rekao da dvojezgreni procesor ne moze pokrenuti GTA?
4. Zelis reci da je HD3850/8800GS bolja od, na primjer, HD4850?

Usto, kao i ti, preporucio sam da smanji detalje i rezoluciju. U cemu je problem i "pametovanje"?
GTA IV je notorno lose optimizirana igra, i potvrdjeno je da puno bolje radi na cetverojezgrenim nego na dvojezgrenim procesorima, bili oni Intelovi ili AMDovi.

Tako da bih ti preporucio, prije nego pocnes sa AMD-fenboj sranjima, da radije procitas neciji post nego da sam preletis kroz poantu koji ti sam nametnes.

Ivan_87
22-01-2009, 16:31
Vjerovao ti ili ne, problem ti je u konfiguraciji.
Vec sam rekao negdje, GTA IV ne voli dvojezgrene procesore,jos manje dvojezgrene procesore srednje klase, a najmanje ako dolaze od AMDa.SA ni graficka ti se ne moze podiciti prevelikom snagom.
Ako su ti postavke na high, odmah stavi na low.

eto ovo crveno je odovor na prva 2 pitanja .. ^^
treće pitanje : reko si da gta ne upija baš dvojezgrene procesore ,ajde recimo usporedi intel E8600 VS Q6600 u gta4 pa mi nađi razliku
četvrto: ne neželim to reć jer znam da je HD4850 dosta brža kartica no 8800GS je još uvjek odlična kartica koja će na monitoru do 20" derat sve nove naslove kako spada a trebala bi i gta IV pokrenut bez greške ili trzanja na nižim-srdnjim detaljima

EDIT: jest da je procesor koji on ima star al to neznači da igra nemože radit na tom procesoru

Herr Schnitzel
22-01-2009, 17:48
Taj odgovor niti govori da sam fenboj, niti govori da su AMD procesori losi. To je cista cinjenica. GTA IV na jeftinijim dvojezgrenim procesorima (pogotovo od AMDa) se ponasa bezobrazno lose (pitaj, recimo, Jerryja, koji je kupio isti procesor, a rezultati nisu bajni).
Sto se tice E8600, on kosta 2000 kuna (dakle, 600 kuna skuplji od najjeftinijeg Quada), tako da performanse za tu cijenu ne smiju biti u pitanju.

Sinko, izvlacis iz konteksta, seruckas i fenbojiziras ovaj topik. Odustani.


Nevjerujem da je stvar u konfiguraciji! Jel ja igru mogu pokreniti i na grafic mi je na high.
Problem mozda i nije u samoj konfiguraciji (koja je dosta za low/med kombinaciju), ali da je dostatna za igranje GTA IV na high... Ono, ne. I onda se cudi zasto mu stvara probleme.

Ivan_87
22-01-2009, 18:07
Taj odgovor niti govori da sam fenboj, niti govori da su AMD procesori losi. To je cista cinjenica. GTA IV na jeftinijim dvojezgrenim procesorima (pogotovo od AMDa) se ponasa bezobrazno lose (pitaj, recimo, Jerryja, koji je kupio isti procesor, a rezultati nisu bajni).
Sto se tice E8600, on kosta 2000 kuna (dakle, 600 kuna skuplji od najjeftinijeg Quada), tako da performanse za tu cijenu ne smiju biti u pitanju.

Sinko, izvlacis iz konteksta, seruckas i fenbojiziras ovaj topik. Odustani.


Nevjerujem da je stvar u konfiguraciji! Jel ja igru mogu pokreniti i na grafic mi je na high.
Problem mozda i nije u samoj konfiguraciji (koja je dosta za low/med kombinaciju), ali da je dostatna za igranje GTA IV na high... Ono, ne. I onda se cudi zasto mu stvara probleme.

konfa nije za high al jednostavno na toj konfi mora gta bez problema bit igran !
uostalom ako nis intel fan boy zasto si ga sasro samo po amd-u

sto se tice E8600 naveo sam kao primjer jer si reko da su dvojezgraši za GTA IV loši ..

tako da se nemoj ti izvlačit i valjat gluposti jer dobro znam o čemu pričam

EDIT : po tvom je jedan celeron X2 bolji od ATHLONA X2jer athlon dolazi iz amd-a :rotfl:

Herr Schnitzel
22-01-2009, 18:25
Ja te ponovno molim da nadjes gdje sam sasro samo po AMDu, gdje je ta moja logika da je Celeron bolji od Athlona, te gdje se ja to "izvlacim". Molim te.
Po zadnji put, GTA IV radi puno losije nego sto bi trebao na dvojezgrenim procesorima, bio on od AMDa ili Intela. Slucajnost je da se igra ponasa jos losije na AMDovim procesorima.
Raspravljati o tome zasto je to tako ne bih, jer bi probudio fenboj-power svih prisutnih koji imaju AMDov procesor, ocito.

Uostalom, u ovoj temi viewtopic.php?f=34&t=29415 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=34&t=29415)S
sam kazao isto i vlasniku, gle cuda, Intelovog procesora, tako da ti neke fejlane teorije o fenbojizmu... Jednostavno fejlaju.

Dalje ne bih jer ili ne znas hrvatski jezik, ili ne znas citati. Mozda oboje. Ili si shizofrenican. Nije me briga.

RIDER32
22-01-2009, 22:32
Krasna svađa

LJUDI DOSTA JE LUPANJA GLUPIH KOMENTARA :|

Kaki got dasu nemoras se derat.

Covjek nije reko da mu zastajkuje i da munje bad FPS pri igranju (dobro mozda je reko al nije to bio glavni problem xD) nego da mu blokira. Znaci da PC tjera tu igru ali zbog nekig buga mu odjednom zablokira.

Probaj razvrtit memtest i orthos. Reinstalirat windowse, stavit starije drivere za grafu (ako imas najnovije)...

Nee Joe
22-01-2009, 22:53
Moramo se jednostavno sjetit jedne činjenice koja je uzrok svih problema-katastrofalna optimizacija! Piše svuda, svi kažu, nekom radi sa AMD-om, al ne sa ATI-jem, nekom radi sa Intelom, a ne sa nVidijom. GTA IV je apsolutni fenomen u svijetu igara kojeg će teško itko tko ima komp stariji od 6 mjeseci moći pravo pokretat. A što je najgore, nitko (NITKO) nije Snoopee-u dao pravi pravcati odgovor zašto mu GTA loše radi. Ova tema je otišla na krivo. Moli se da onaj tko zna riješit problem neka piše odgovor!

snoopee
23-01-2009, 00:32
Da prekinem ovu prepirku. Evo danas sam ujutro pokreniti igru, cim mi se pojavio menu screen preso sam ctrl+ald+delete i RGSC (rockstar games social club) iskljucio. Igra je radila duze vrijeme, no nakon sat vremena cca mi se opet isto desilo, srmzo se ekran i jedva da se pomice,(ako i to mozemo zvati micanjem) ali zvuka ima. Kolega mi igra igru na low i ima duplo manju konfiguraciju (neznam tocno koja je) i cijelo vrijeme mu trza ali ide igra.

p.s. probao sam staviti i sve na low no opet se isto desava.

borlic5 - mislim da si u pravu, mora da se graficka pregrije i zato trza.

Neznam sto bih trebao napraviti da rjesim problem pregrijavanja. Jer sad sam stvarno probao sve i stalno mi stane igra, no primjetio sam da tokom jutarnje igre igra traje mnogo duze.

RIDER32
23-01-2009, 00:37
Skini grafu i dobro ispusi hladnjak i vent jer ti se mozda nakupila prasina u njega pa sporije gura zrak. Samo ako imas garanciju na grafu nemoj je rastavljat. :wink:

snoopee
23-01-2009, 00:40
Igra je stvarno dobra i kazem vam da cu sve napraviti kako bi je mogao igrati. Pa makar to bilo i na low. No kao sto sam rekao igra mi se jednostavno zablokira i kraj.

Ako treba rusim i windowse samo da mi igra radi kako treba.


p.s. nisam naveo da mi se to isto desava i sa online igrom. Pogotovo kad igram deathmatch, jednostavno zablogira nakon 10tak minuta.

Totalno sam zbunjen! Moguce da je memorija jer kao sto sam primjetio RGSC vuce mnogo memorije, a sad mozda je problem i s grafickom. Stvarno neznam. No, ja bi bio zahvalan ako mi netko moze rjesiti problem.

RIDER32
23-01-2009, 00:45
Probaj memtest.

Ja sam imao gotovo isti problem sa SA i nakraju nisu valjali driveri za grafu.

Ivan_87
23-01-2009, 10:14
Krasna svađa

LJUDI DOSTA JE LUPANJA GLUPIH KOMENTARA :|

Kaki got dasu nemoras se derat.

Covjek nije reko da mu zastajkuje i da munje bad FPS pri igranju (dobro mozda je reko al nije to bio glavni problem xD) nego da mu blokira. Znaci da PC tjera tu igru ali zbog nekig buga mu odjednom zablokira.

Probaj razvrtit memtest i orthos. Reinstalirat windowse, stavit starije drivere za grafu (ako imas najnovije)...

^^ a što sam ja reko gore :)

ako je do grafe vrati na standardne frekvencije kupi si termalnu pastu od 15kn skini hladnjak lagano namaži čip i memorije ako su pokrivene hladnjakom očistsi hladnjak i dobro stisni sve :wink:

snoopee
28-01-2009, 21:25
Mislim da nije do graficke jer ostalo sve mogu igrati cak i farcry2 na high. No dali je moguce da je problem u windowsima, naime bio mi komp na servisu i oni su stavili nove windowse, no ista u CP nemogu mjenjati. Dali nije mozda zbog toga?

Bara
29-01-2009, 15:59
Evo instalirao sam novi patch... Sve je isto, navodno sam mogao igrati na većim rezolucijama i na većim detaljima, ali sve su to isprazna sranja... upropastili su je junački, evo jednog screena tako bezze

http://i304.photobucket.com/albums/nn196/bigbara1234/GTAIV2009-01-2915-55-59-54.jpg

snoopee
01-08-2009, 20:11
jEL neko može pomoći?

RIDER32
02-08-2009, 05:09
Jesi instalirao 1,4 patch?

neox99buleseye
02-08-2009, 07:56
RIDER samo cu ti 4 slova rci da skratim-OMFG

zasto ?
Postano: Danas, , 06:09

RIDER32
02-08-2009, 09:03
Zato što sam jućer zaspao u 2 sata, spavao do 7, digo se, zalio travu, jeo, zaspo ponovo u pola 10 i probudio se u 5 :wink:

neox99buleseye
02-08-2009, 09:39
aha.....
pomotalo mi se ali ce nakon nekog vremena doci smisao

Toxic_x3
11-08-2009, 12:23
Ja imam isti problem kao i snoopee......igra mi radi dobro na mid-high postavkama,ali nakon 20-10 minuta mi se smrzne!!!i da imam AMD-ov dvojezgreni procesor....

Hellboy
11-08-2009, 15:02
Zadnji patch? Imam i ja AMD-ov dvojezgreni proc i nemam problema sa smrzavanjem.

ivan.n
12-08-2009, 19:07
Zadnji patch? Imam i ja AMD-ov dvojezgreni proc i nemam problema sa smrzavanjem.
Također...
Pobrinite se da imate zadnji PATCH instaliran, po mogućnosti i DRIVERE za grafičku karticu a mogli biste se baciti i na jedan brzinski OC... Ne bi škodilo, pogotovo kada je GTA u pitanju. :D

P.S.SZa GTA IV treba najmanje Triple-Core ili kvalitetan i naravno, dobro OC-an dual-core, i gotova priča!