PDA

Pogledaj cijelu verziju : Validacija windowsa



bornathepicek
20-01-2009, 18:01
Ovako, kompjuter mi se pokvario i nosio sam ga u vemil na popravak. Kompjuter je bio kod njih više od 3 tjedna. Kad sam ga dobio nazad i upalio ga pokazala mi se porukica da nemrem ući u windowse dok ih ne validiram. Problem je u tome kaj su mi oni vjerojatno reinstalirali windowse i nisu ih validirali pa je prošao onaj period o 2 tjedna il tak nešto. Pošto mi nije namještena internet konekcija nemrem ih validirat niti ući u njih da namjestim konekciju. Jel imao itko sličnih iskustava i dal mi može pomoći?
Naravno, pederi iz vemila se ne javljaju na telefon

Unaprijed hvala

Razzarach
20-01-2009, 18:02
ni meni se ne javljaju
jesu to orginal winsi

bornathepicek
20-01-2009, 18:05
Kad sam im ga dao gore su bili instalirani orginalni, al sad kaj su oni stavili kad su reinstalirali nemam pojma

Razzarach
20-01-2009, 18:17
pogledaj pp

bornathepicek
20-01-2009, 18:21
Zaboravih rec, XP je

Razzarach
20-01-2009, 18:22
zajeb
koji točno

bornathepicek
20-01-2009, 18:25
xp pro
Al ne pita me za nikakav kod nego se oće popest na internet, a ne može

C
20-01-2009, 20:40
Vemil i HGSpot ne instaliravaju originale... :nonono:
Nazovi Microsoft, i reci im da si stavio originalni, te im izdiktiraj kod, a oni će tebi generirati i dati key kojeg upišeš i to je tô, sva mudrost.

Razzarach
20-01-2009, 20:52
pa moš ih tužit za piratiju :?
oni su firme bokte

Anarion.Umarth
20-01-2009, 20:54
nemožeš ih ti tužit jer nisu od tebe kopirali ništa, jedino mikrosoftu moš tužakat

Razzarach
20-01-2009, 21:20
eh
ali nebi to smijeli jer su oni ipak firma

C
20-01-2009, 21:40
Ma pusti ih, svijet se na to priviknuo, zato mi je smješno kada netko kaže nosio sam PC u servis i digli su Windowse na novo, orginalne, ma kako mogu imati originalne, pa koliko bi im originala trebalo za svaki servisirani PC kojem dižu Windowse? HGSpot je čak prodavao te Windowse. Uvale ti XP Professional sa SP2 32 i 64 bitna, i na njoj integrirano sve od HGSpota. Windows to sigurno nije napravio, niti bi oni dozvolili takvu transformaciju, te legalnu prodaju kao originalnih Windowsa. Ni transformirati ne mogu svaki CD/DVD Windows zasebno, nego su jedan preradili i nasnimali u nekom od izdavača, te zarađuju. Originalni Windows je zapakiran u kutiju, plastificirani omot i sl., a nije u papirnatoj foliji kakav ljudi od njih kupuju misleći da je orginal.

bornathepicek
20-01-2009, 23:10
Ma taj vemil je totalno sranje. Uopće ne znam zašto su išli reinstaliravat windowse i formatirat hard disk. Kompjuter se nije htio uopće upalit a ak se ne varam on se može upalit i dignut i bez hard diska tak da je to bilo totalno nepotrebno.
Uglavnom, fala na pomoći

C
21-01-2009, 00:04
Windowse na novo je najlakše svakom serviseru, za razliku od traženja kvara i popravljanja istoga. Ili čak zbog nekog bezveznog virusa, a HDD je velik i spor da im se ne da skenirati ga, tražiti i brisati, pa samo formatiraju sve...